Akcje MercadoLibre MELI
Akcje MercadoLibre (MELI): Wyniki kwartalne i roczne od 2023 z raport kwartalny i zgłoszeń SEC: przychody, wynik, bilans, przepływy pieniężne i guidance zarządu, każda liczba ze źródłem. Stan na 08/2026, raportowanie kwartalne. Analiza akcji od NadirAlpha. Akcje MercadoLibre (MELI): notowany na Nasdaq, indeks Nasdaq 100, WKN A0MYNP. NadirAlpha przeanalizował 46 oryginalnych dokumentów, automatycznie zweryfikował każdą liczbę i powiązał ją ze źródłem; stan źródeł: 08/2026. Przychody Q2 2026: 10,2 mld USD (+50 % r/r). Ostatnio raportowane (Q2 2026): Łączny wolumen płatności, Wolumen sprzedaży brutto, Łączna liczba transakcji płatniczych. Najnowszy odczyt: Przychody przyspieszają, Nowy rynek.
Raport generowany przez AI · nie stanowi porady inwestycyjnej · dane wyodrębnione automatycznie; prosimy weryfikować z podlinkowanym oryginałem więcej
Aktualny stan MercadoLibre
Sytuacja MercadoLibre po raporcie za Q2 2026: co zmieniło się w przychodach, wynikach i perspektywach – opracowane redakcyjnie na podstawie oryginalnego raportu. Metodologia NadirAlpha
Ocena NadirAlpha, stan na Q2 2026.
Akcje MercadoLibre: kluczowe wskaźniki (mln $)
NadirAlpha prezentuje dla MercadoLibre lata obrotowe, półrocza i kwartały kolejno, ostatnio Q2 2026; każda liczba jest klikalna i prowadzi do wartości surowej, lokalizacji i źródła. NadirAlpha automatycznie ekstrahuje wszystkie wartości z dokumentów finansowych; błędy są możliwe; kluczowe liczby należy samodzielnie zweryfikować, klikając w powiązany oryginał. Metodologia NadirAlpha
Wszystkie informacje służą wyłącznie wsparciu Państwa własnej decyzji inwestycyjnej i nie stanowią rekomendacji; wiążące są oryginalne raporty spółki.
Lata obrotowe
| Okres | Przychody | Zysk operacyjny | Zysk netto | EPS ($) | EBITDA (adj.) | Przepływy op. | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2025 | 28 893 | 3 201 | 1 997 | 39,40 | 4 019 | 12 116 | 130 |
| FY2024 | 20 777 | 2 631 | 1 911 | 37,69 | 3 248 | 7 918 | 18 |
| FY2023 | 15 107 | 2 207 | 987 | 19,46 | 2 347 | 5 140 | 10 |
Kwartały
| Okres | Opublikowano | Przychody | Zysk operacyjny | Zysk netto | EPS ($) | EBITDA (adj.) | FCF | Gotówka | Dług netto | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-Q2* | 2026-08-05 | 10 169 | 683 | 466 | 9,19 | 975 | 3 221 | 3 649 | 6 977 | 29 |
| 2026-Q1* | 2026-05-07 | 8 845 | 611 | 417 | 8,23 | 857 | 1 804 | 3 677 | 6 250 | 27 |
| 2025-Q4* | 2026-02-24 | 8 759 | 889 | 559 | 11,03*≈ | 1 127 | 4 782 | 2 752~ | 6 441~ | 25 |
| 2025-Q3* | 2025-10-29 | 7 409 | 724 | 421 | 8,32 | 933 | 2 602 | 2 582 | 5 258 | 23 |
| 2025-Q2* | 2025-08-04 | 6 790 | 825 | 523 | 10,31 | 1 024 | 2 630 | 3 008 | 4 294 | 21 |
| 2025-Q1* | 2025-05-07 | 5 935 | 763 | 494 | 9,74 | 935 | 759 | 2 977 | 3 456 | 19 |
| 2024-Q4* | 2025-02-20 | 6 059 | 820 | 639 | 12,60*≈ | 972 | 2 619 | 2 635 | 3 080 | 17 |
| 2024-Q3* | 2024-11-06 | 5 312 | 557 | 397 | 7,83 | 714 | 1 377 | 2 162 | 3 191 | 15 |
| 2024-Q2* | 2024-08-01 | 5 073 | 726 | 531 | 10,48 | 880 | 1 698 | 2 818 | 1 824 | 13 |
| 2024-Q1* | 2024-05-02 | 4 333 | 528 | 344 | 6,78 | 682 | 1 364 | 2 579 | 1 891 | 11 |
| 2023-Q4* | 2024-02-23 | 4 409 | 335 | 165 | 3,25 | 470 | – | 2 556 | 1 939 | 118 |
| 2023-Q3* | 2023-11-02 | 3 927 | 785 | 359 | 7,16 | 920 | – | 2 171 | 2 283 | 108 |
| 2023-Q2* | 2023-08-03 | 3 585 | 669 | 262 | 5,16 | 797 | – | 1 860 | 2 907 | 6 |
| 2023-Q1* | 2023-05-04 | 3 186 | 418 | 201 | 3,97 | 544 | – | 2 143 | 2 689 | 4 |
Bilans i przepływy pieniężne MercadoLibre (mln $)
Bilans i przepływy pieniężne MercadoLibre do Q2 2026 w mln $: Net Debt = zadłużenie finansowe minus środki pieniężne, Free Cash Flow = OCF minus Capex, każda pozycja źródłowana. NadirAlpha automatycznie ekstrahuje wszystkie wartości z dokumentów finansowych; błędy są możliwe; kluczowe liczby należy samodzielnie zweryfikować, klikając w powiązany oryginał. Metodologia NadirAlpha
Lata obrotowe
| Okres | Opublikowano | Gotówka | Zadłużenie | Dług netto | Amortyzacja | Przepływy op. | Capex | FCF | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2025 | 2026-02-25 | 2 752~ | 9 193 | 6 441~ | 818 | 12 116 | 1 343 | 10 773 | 26 |
| FY2024 | 2025-02-21 | 2 635 | 5 715 | 3 080 | 617 | 7 918 | 860 | 7 058 | 18 |
| FY2023 | 2024-02-23 | 2 556 | 4 495 | 1 939 | 524 | 5 140 | 509 | 4 631 | 118 |
Kwartały
| Okres | Opublikowano | Gotówka | Zadłużenie | Dług netto | Amortyzacja | Przepływy op. | Capex | FCF | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-Q2 | 2026-08-05 | 3 649 | 10 626 | 6 977 | 292 | 3 662 | 441 | 3 221 | 29 |
| 2026-Q1 | 2026-05-07 | 3 677 | 9 927 | 6 250 | 246 | 2 075 | 271 | 1 804 | 27 |
| 2025-Q4 | 2026-02-24 | 2 752~ | 9 193 | 6 441~ | 238 | 5 209 | 427 | 4 782 | 25 |
| 2025-Q3 | 2025-10-29 | 2 582 | 7 840 | 5 258 | 209 | 2 959 | 357 | 2 602 | 23 |
| 2025-Q2 | 2025-08-04 | 3 008 | 7 302 | 4 294 | 199 | 2 917 | 287 | 2 630 | 21 |
| 2025-Q1 | 2025-05-07 | 2 977 | 6 433 | 3 456 | 172 | 1 031 | 272 | 759 | 19 |
| 2024-Q4 | 2025-02-20 | 2 635 | 5 715 | 3 080 | 152 | 2 924 | 305 | 2 619 | 17 |
| 2024-Q3 | 2024-11-06 | 2 162 | 5 353 | 3 191 | 157 | 1 600 | 223 | 1 377 | 15 |
| 2024-Q2 | 2024-08-01 | 2 818 | 4 642 | 1 824 | 154 | 1 882 | 184 | 1 698 | 13 |
| 2024-Q1 | 2024-05-02 | 2 579 | 4 470 | 1 891 | 154 | 1 512 | 148 | 1 364 | 11 |
| 2023-Q4 | 2024-02-23 | 2 556 | 4 495 | 1 939 | 135 | 1 928 | – | – | 118 |
| 2023-Q3 | 2023-11-02 | 2 171 | 4 454 | 2 283 | 135 | 941 | – | – | 108 |
| 2023-Q2 | 2023-08-03 | 1 860 | 4 767 | 2 907 | 128 | 1 412 | – | – | 6 |
| 2023-Q1 | 2023-05-04 | 2 143 | 4 832 | 2 689 | 126 | 859 | – | – | 4 |
Akcje MercadoLibre: kurs i wykres
Historia kursu akcji MercadoLibre (MELI) jako wykres TradingView, ładowany dopiero po kliknięciu, obok trendu wskaźników z tabel. Metodologia NadirAlpha
Dzienne świece z markerami newsów i wyników. Ładuje się dopiero po kliknięciu.
Oś czasu wydarzeń – MercadoLibre
Ta oś czasu zbiera istotne zdarzenia dotyczące MercadoLibre z oryginalnych raportów: zmiany Guidance, sygnały przychodowe i marżowe, zmiany strategii, komunikaty produktowe i M&A, pogrupowane według kwartału. Metodologia NadirAlpha
2026 · 7 zdarzeń
Dochód z działalności operacyjnej spadł o 17 % rok do roku do 683 mln USD przy marży 6,7 %, co odzwierciedla strategiczne inwestycje w długoterminowe tworzenie wartości 29
Przychody netto wzrosły o 50 % rok do roku do 10 169 mln USD, osiągając najszybsze tempo wzrostu od czterech lat 29
Kategoria apteczna została uruchomiona w Meksyku po zbudowaniu podstawowych kompetencji w zakresie bezpieczeństwa i zgodności z przepisami 29
Marża zysku brutto spadła z 46,7 % do 43,7 % w wyniku obniżenia progu bezpłatnej wysyłki w Brazylii oraz wzrostu kosztów operacyjnych przesyłek 28
Dochód z działalności operacyjnej spadł o 20 % rok do roku, gdyż spółka priorytetowo traktowała inwestycje w długoterminowy wzrost 27
Przychody netto wzrosły o 49 % rok do roku do 8 845 mln USD, opisywane jako najszybsze tempo wzrostu od prawie czterech lat 27
Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej osiągnęły 2 075,0 mln USD wobec 1 031,0 mln USD w 2025-Q1 (×2,0). 27
2025 · 11 zdarzeń
Przychody netto i dochody finansowe wzrosły o 45 % rok do roku do 8 759 mln USD w Q4 2025, przy wzroście neutralnym kursowo wynoszącym 47 % 25
Szacuje się, że strategiczne inwestycje w bezpłatną wysyłkę, sprzedaż bezpośrednią, handel transgraniczny i kartę kredytową wpłynęły na marżę operacyjną o 5-6 punktów procentowych w Q4 2025 25
Pierwsze centrum realizacji zamówień otwarto w Chinach w grudniu 2025 roku; GMV handlu transgranicznego wzrosło o 74 % w ujęciu neutralnym kursowo w Q4 2025 25
Marża dochodu operacyjnego spadła do 9,8 %, a marża zysku brutto obniżyła się do 43,3 % w Q3, napędzana obniżeniem progu bezpłatnej wysyłki w Brazylii i wyższymi kosztami finansowania 24
Przychody netto i dochody finansowe wzrosły o 39 % rok do roku do 7 409 mln USD, co oznacza 27. kolejny kwartał wzrostu powyżej 30 % rok do roku 23
Karta kredytowa Mercado Pago została uruchomiona w Argentynie w sierpniu 2025 roku, rozszerzając produkt na trzeci rynek po Brazylii (2021) i Meksyku (2023) 23
Karta kredytowa osiągnęła próg rentowności NIMAL w Q2 2025 pomimo przyspieszenia emisji nowych kart do ponad 1,5 miliona kart na kwartał 21
Przychody netto i dochody finansowe wzrosły o 34 % rok do roku do 6 790 mln USD; łączny portfel kredytowy osiągnął 9,3 miliarda USD, wzrastając o 91 % rok do roku 21
Ogłoszono zmianę na stanowisku CEO: Marcos Galperin obejmie funkcję Przewodniczącego Wykonawczego z dniem 1 stycznia 2026 roku, a następca na stanowisku CEO został wskazany 21
Przychody netto i dochody finansowe wzrosły o 37 % rok do roku w ujęciu raportowanym oraz o 64 % w ujęciu neutralnym kursowo do 5 935 mln USD w Q1 2025 19
Aplikacja Mercado Play została po raz pierwszy uruchomiona na telewizorach podłączonych do internetu, osiągając zasięg ponad 70 milionów smart TV w całym regionie 19
2024 · 16 zdarzeń
Uruchomiono stablecoin Meli Dólar w Brazylii i Meksyku, powiązany z dolarem amerykańskim i dostępny dla wszystkich użytkowników Mercado Pago 18
Przychody w Q4 wzrosły o 37 % rok do roku do 6 059 mln USD, przy wzroście neutralnym kursowo wynoszącym 96 % 17
Marża operacyjna rozszerzyła się o 60 punktów bazowych rok do roku do poziomu 13,5 % w Q4, odzwierciedlając wzrost efektywności operacyjnej 17
Zysk operacyjny wzrósł ponad dwukrotnie rok do roku (z 335,0 do 820,0 mln USD, +145 %). 17
Zysk netto wzrósł ponad dwukrotnie rok do roku (z 165,0 do 639,0 mln USD, +287 %). 17
Przychody netto wzrosły o 35 % rok do roku do 5 312 mln USD, zwalniając w porównaniu z poprzednim kwartałem 15
Marża zysku operacyjnego wyniosła 10,5 %, co oznacza spadek o 9,5 punktu procentowego rok do roku w ujęciu raportowanym; w analogicznym okresie roku poprzedniego nie uwzględniono reklasyfikacji przychodów i kosztów odsetkowych segmentu fintech powyżej wyniku operacyjnego, obowiązującej od 1 stycznia 2024 roku 15
Program lojalnościowy MELI+ został zrestrukturyzowany do dwóch poziomów cenowych wynoszących około 2 USD i 5 USD miesięcznie 15
Zysk netto wzrósł o 103 % rok do roku do 531 mln USD, a marża netto osiągnęła 10,5 %, co jest najwyższym poziomem od ośmiu lat 13
Przychody netto wyniosły 5 073 mln USD, rosnąc o 42 % rok do roku; 14 punktów procentowych tego wzrostu wynika z reklasyfikacji raportowania przychodów z wysyłki w ujęciu brutto, obowiązującej od stycznia 2024 roku 13
Zysk netto wzrósł ponad dwukrotnie rok do roku (z 262,0 do 531,0 mln USD, +103 %). 13
Marża zysku brutto spadła z 50,7 % w Q1 2023 do 46,7 % w Q1 2024, głównie w wyniku wzrostu kosztów operacyjnych wysyłki i kosztów przewoźników 12
Operacje fintechowe Mercado Pago przeszły z działalności nieuregulowanej do działalności regulowanej, podlegającej nadzorowi banku centralnego 12
Przychody netto i dochody finansowe wzrosły o 36 % rok do roku do 4 333 mln USD, napędzane silnymi wynikami w Brazylii i Meksyku 11
Tempo wzrostu przychodów spowolniło do +36,0 % rok do roku (poprzedni okres: +46,9 %). 11
2023 · 18 zdarzeń
Liczba sprzedanych przedmiotów wzrosła o 29 % w Q4 (Brazylia 31 %, Meksyk 32 %); GMV za FY2023 wyniosło 45 miliardów USD, rosnąc o 40 % rok do roku; TPV wyniosło 182,8 miliarda USD, rosnąc o 57,2 % rok do roku w ujęciu raportowanym 9
Jednorazowe zobowiązania podatkowe w wysokości 351 milionów USD za poprzednie okresy, dotyczące głównie sporów w zakresie podatku u źródła w Brazylii, obniżyły zysk operacyjny w Q4 do 335 mln USD oraz zysk netto do 165 mln USD; z wyłączeniem tego obciążenia zysk operacyjny wzrósł o 78 % rok do roku przy rozszerzeniu marży o 270 punktów bazowych 9
Liczba użytkowników oprocentowanych rachunków Mercado Pago podwoiła się do 30 milionów w 2023 roku; portfel kredytowy wzrósł o 33 % do 3,8 miliarda USD przy 20 milionach użytkowników, co oznacza wzrost o 95 % rok do roku 9
Zysk operacyjny wzrósł ponad dwukrotnie rok do roku (z 296,0 do 785,0 mln USD, +165 %). 8
Zysk netto wzrósł ponad dwukrotnie rok do roku (z 129,0 do 359,0 mln USD, +178 %). 8
Wzrost liczby sprzedanych przedmiotów przyspieszył do 26 % rok do roku z 18 % w Q2; liczba sprzedanych przedmiotów w Brazylii wzrosła o 27 %, co jest najwyższym tempem od Q4 2021; przychody wzrosły o 40 % rok do roku 7
Marża brutto poprawiła się o 3,0 punktu procentowego rok do roku, napędzana przychodami z reklam i korzyściami skali; koszty operacyjne spadły o 4,3 punktu procentowego przychodów netto rok do roku 7
Program lojalnościowy MELI+ wznowiony z obniżonym progiem bezpłatnej wysyłki, bezpłatnymi treściami w ramach subskrypcji oraz ekskluzywnymi ofertami w Brazylii i Meksyku 7
MercadoPago Colombia uzyskało licencję instytucji finansowej w dniu 28 czerwca 2023 roku; planowane uruchomienie działalności operacyjnej do końca 2023 roku 6
Zysk operacyjny wzrósł ponad dwukrotnie rok do roku (z 250,0 do 669,0 mln USD, +168 %). 6
Zysk netto wzrósł ponad dwukrotnie rok do roku (z 123,0 do 262,0 mln USD, +113 %). 6
Przychody netto wzrosły o 57,2 % w ujęciu neutralnym kursowo; przychody z segmentu Commerce przyspieszyły do 65 % w ujęciu neutralnym kursowo; GMV wzrosło o 47,2 % do 10,5 mld USD; Meksyk wyprzedził Argentynę jako drugi co do wielkości rynek Commerce pod względem GMV 5
Marża operacyjna rozszerzyła się o 6,7 punktu procentowego rok do roku; dochód z działalności operacyjnej wyniósł 669 mln USD 5
Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej odwróciły się do wartości dodatniej 859 mln USD z wartości ujemnej -233 mln USD w Q1 2022 4
Zysk operacyjny wzrósł ponad dwukrotnie rok do roku (z 139,0 do 418,0 mln USD, +201 %). 4
Zysk netto wzrósł ponad dwukrotnie rok do roku (z 65,0 do 201,0 mln USD, +209 %). 4
Przychody netto wzrosły o 35 % rok do roku, o 58,4 % w ujęciu neutralnym kursowo; segment Commerce wzrósł o 31,2 %, a Fintech o 40,2 %; wolumen płatności poza platformą (off-platform TPV) wzrósł powyżej 100 % w ujęciu neutralnym kursowo przez szósty kolejny kwartał 3
Marża operacyjna rozszerzyła się o 500 punktów bazowych rok do roku, gdyż przychody wzrosły o 35 %, podczas gdy koszt przychodów netto i koszty operacyjne wzrosły o 28 % 3
Model biznesowy MercadoLibre
Model biznesowy MercadoLibre w skrócie: produkty, klienci i źródła przychodów zgodnie z opisem spółki w jej raportach. Metodologia NadirAlpha
MercadoLibre, Inc. jest wiodącym ekosystemem e-commerce i technologii finansowych w Ameryce Łacińskiej, działającym w 18 krajach poprzez dwa główne segmenty: Commerce i Fintech. Segment Commerce obejmuje internetowy rynek łączący kupujących i sprzedających nowe i używane towary, rosnącą działalność handlową pierwszej strony, zarządzane usługi logistyczne i fulfillment (Mercado Envios) oraz platformę reklamy cyfrowej. Przychody segmentu Commerce pochodzą przede wszystkim z prowizji transakcyjnych, opłat za usługi wysyłkowe, sprzedaży zapasów własnych oraz powierzchni reklamowych. Segment Fintech obsługuje Mercado Pago, platformę płatności cyfrowych i usług finansowych obsługującą zarówno sprzedawców, jak i indywidualnych konsumentów. Produkty obejmują przetwarzanie płatności i usługi akceptacji w punktach sprzedaży, cyfrowy portfel, karty przedpłacone i kredytowe, kredyty ratalne (Mercado Credito), produkty oszczędnościowe i zarządzania aktywami oraz program lojalnościowy MELI+. Przychody segmentu Fintech są generowane z opłat za akceptację płatności, przychodów odsetkowych z portfela kredytowego oraz opłat za usługi finansowe. Brazylia, Meksyk i Argentyna łącznie stanowią dominujący udział w przychodach grupy.
Akcje MercadoLibre: czynniki kształtujące kurs
Czynniki, które MercadoLibre samo uznaje za istotne dla rozwoju działalności – przedstawione neutralnie, bez prognozy kursu i bez własnej oceny. Metodologia NadirAlpha
Fintech jest stale poszerzającą się linią produktów, z nowymi kartami kredytowymi w Meksyku, rachunkami wynagradzanymi i programem MELI+ rozszerzającymi zaangażowanie, podczas gdy skonsolidowane przychody osiągnęły 10 169 mln USD w 2026-Q2 21 9 11
Kolejne premiery wskazują na utrzymującą się trakcję: karta kredytowa w Meksyku 3, karta kredytowa dla małych firm 7, wysokooprocentowane oszczędności Conta Turbinada w Brazylii i urządzenie Point Smart 2 11, rachunek wynagradzany w Chile 9 oraz kolejna karta kredytowa w sierpniu 2025 24; akceptacja płatności rachunków i dynamiczna konwersja walut dla meksykańskich sprzedawców 21
Rozbudowa sieci jest kontynuowana z pierwszym regionalnym centrum realizacji zamówień w Rio de Janeiro 7, planowaną placówką w Pernambuco i kolejnymi centrami w Meksyku 7, dwoma centrami w Meksyku City i Meridzie 5 oraz rozszerzeniem bezpłatnej wysyłki w Brazylii na artykuły od R$19 21
Ads Console została uruchomiona i wdrożona 3 5, z opartym na AI doświadczeniem wyszukiwania i nieskończonym przewijaniem 21 oraz opartym na AI doświadczeniem wyszukiwania w marketplace 27 nakierowanym na konwersję i monetyzację
W 2026-Q1 źródła podają przychody z Brazylii na poziomie 4 774 (wzrost o 54,9 %) oraz przychody z Meksyku na poziomie 1 976 (wzrost o 61,7 %), przy wzroście w Pozostałych Krajach o 59,1 % i w Argentynie o 22,9 % 28
MELI+ zostało ponownie uruchomione i rozszerzone, wraz z wprowadzeniem w Argentynie i korzyścią MELI Delivery Day 9 21 11, co wskazuje na dalsze inwestycje w utrzymanie subskrybentów
Dochód z działalności operacyjnej wyniósł 683 mln USD, a dochód netto 466 mln USD w 2026-Q2 w porównaniu z 611 mln USD i 417 mln USD w 2026-Q1; marże segmentów znacznie się różnią, przy czym Brazylia osiąga niższy poziom niż Argentyna i Meksyk w 2026-Q1 28
trend sektorowy: Skonsolidowane przychody przyspieszają na głównych rynkach, przy czym Brazylia, Meksyk i Pozostałe Kraje wykazują silny wzrost rok do roku w 2026-Q1 28. Marże segmentów są nierówne, przy czym Brazylia osiąga wyraźnie niższą marżę niż Argentyna i Meksyk, co odzwierciedla dalsze inwestycje w logistykę, fintech i reklamę 28.
Przychody MercadoLibre według segmentów (stan na 2026-Q2 · mln USD · 6/22)
Segmenty MercadoLibre w definicji samej spółki, każdy wiersz z podstawą (3, 6 lub 12 miesięcy), wiersze na szaro nie są już raportowane oddzielnie. Metodologia NadirAlpha
| Segment | Od | Przychody | Wzrost | Marża | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|
| Okres 2026-Q2 | |||||
| Commerce | – | – | – | – | 29 |
| Fintech | – | – | – | – | 29 |
| Okres 2026-Q1 (3M) | |||||
| Brazylia | FY2021 | 4 774 | 54,9% | 8,2% | 28 |
| Meksyk | FY2021 | 1 976 | 61,7% | 17,4% | 28 |
| Argentyna | FY2021 | 1 698 | 22,9% | 35,7% | 28 |
| Pozostałe kraje | FY2021 | 397 | 59,1% | 16% | 28 |
| Okres 2024-Q1 (3M) | |||||
| Razem | 2024-Q1 | 4 333 | 36% | 23,8% | 12 |
| Okres FY2023 (12M) | |||||
| Skonsolidowane - Commerce | FY2023 | 8 201 | 41,2% | – | 10 |
| Brazylia - Razem | FY2023 | 7 595 | 34% | – | 10 |
| Skonsolidowane - Fintech | FY2023 | 6 272 | 32,6% | – | 10 |
| Brazylia - Commerce | FY2023 | 4 512 | 46,9% | – | 10 |
| Argentyna - Razem | FY2023 | 3 240 | 29,6% | – | 10 |
| Brazylia - Fintech | FY2023 | 3 083 | 18,9% | – | 10 |
| Meksyk - Razem | FY2023 | 2 985 | 60,1% | – | 10 |
| Argentyna - Fintech | FY2023 | 1 979 | 39,9% | – | 10 |
| Meksyk - Commerce | FY2023 | 1 979 | 54,4% | – | 10 |
| Argentyna - Commerce | FY2023 | 1 261 | 16,2% | – | 10 |
| Meksyk - Fintech | FY2023 | 1 006 | 72,9% | – | 10 |
| Pozostałe kraje - Razem | FY2023 | 653 | 28,8% | – | 10 |
| Pozostałe kraje - Commerce | FY2023 | 449 | 21,7% | – | 10 |
| Pozostałe kraje - Fintech | FY2023 | 204 | 47,8% | – | 10 |
| Okres 2023-Q1 (3M) | |||||
| Spółki zależne w Argentynie i skonsolidowane VIE | 2023-Q1 | 721 | – | – | 4 |
Produkty i komunikaty – MercadoLibre (47/125 aktywne+aktualne)
Co MercadoLibre wprowadził na rynek, zatwierdził lub zapowiedział, na podstawie dokumentów do okresu Q2 2026, każdy wiersz z datą pierwszej wzmianki. Metodologia NadirAlpha
Status: WprowadzonoPlanowane
| Produkt / linia | Od | Status | Źródło |
|---|---|---|---|
| 2026 | |||
| Ekspansja Mercado Crédito | 2026-06 | 30 | |
| Program Meli Dollar | 2026-06 | 30 | |
| Uruchomienie usługi płatności stacjonarnych w Urugwaju | 2026-06 | 29 | |
| Wdrożenie architektury wyszukiwania marketplace opartej na AI na pięciu największych witrynach | 2026-06 | 29 | |
| Rabaty na stawki prowizji dla sprzedawców w wybranych kategoriach i przedziałach ASP | 2026-04 | 29 | |
| Uruchomienie rozwiązania płatniczego Tap to Phone w Meksyku | 2026-03 | 27 | |
| Wdrożenie Claude Cowork w przedsiębiorstwach | 2026-03 | 27 | |
| Środowisko wyszukiwania marketplace oparte na AI | 2026-03 | 27 | |
| Rozszerzenie kategorii aptecznej w Meksyku | 2026 | 29 | |
| Integracja reklam wideo HBO Max | 2026 | 29 | |
| 2025 | |||
| Mega premiera MELI+ z pakietem treści Disney+, Netflix, HBO Max, Apple TV+ | 2025-12 | 25 | |
| Uruchomienie DSP (Demand-Side Platform) dla reklamodawców w Chinach | 2025-12 | 25 | |
| Uruchomienie wyszukiwarki opartej na AI w Argentynie | 2025-12 | 25 | |
| Trzy nowe fundusze inwestycyjne: Mercado Fondo Acciones, Mercado Fondo Performance, Mercado Fondo International | 2025-10 | 24 | |
| Uruchomienie asystenta AI Mercado Pago | 2025-10 | 25 | |
| Partnerstwa z McDonald's, Petrobras i 99 dla użytkowników MELI+ z cashbackiem współfinansowanym | 2025-09 | 23 | |
| Nowe partnerstwa reklamowe premium z Roku i HBO | 2025-09 | 23 | |
| Konwersja funduszu Mercado Fondo Ahorro z rynku pieniężnego na stały dochód | 2025-09 | 24 | |
| Migracja Meli Dólar z ram regulacyjnych Urugwaju do Bermudów | 2025-09 | 24 | |
| Uruchomienie super pakietu MELI+ Mega | 2025-09 | 23 | |
| Dodanie dropshippingu z Chin do platformy CBT | 2025-09 | 23 | |
| Uruchomienie karty kredytowej Mercado Pago | 2025-08 | 24 | |
| Licencje Digital Asset Business klasy M dla Meli ISAC Ltd i Meli ISA Ltd | 2025-08 | 24 | |
| Integracja platformy AI Verdi z narzędziem CRM | 2025-06 | 21 | |
| Uruchomienie MELI+ w Argentynie | 2025-06 | 21 | |
| Rozszerzenie bezpłatnej wysyłki w Brazylii na produkty od R$19 | 2025-06 | 21 | |
| Rozszerzone zasoby reklamowe poza ekosystemem dla Mercado Ads | 2025-06 | 23 | |
| Funkcja dynamicznej konwersji walut dla sprzedawców w Meksyku | 2025-06 | 21 | |
| Kampanie marketingowe Mercado Pago w Brazylii, Meksyku i Chile | 2025-06 | 21 | |
| Funkcja akceptacji płatności rachunków dla sprzedawców w Meksyku | 2025-06 | 21 | |
| Uruchomienie wyszukiwarki opartej na AI z nieskończonym przewijaniem | 2025-06 | 21 | |
| Uruchomienie MELI+ w Argentynie z bezpłatną wysyłką dla produktów od ok. 10 USD | 2025-05 | 25 | |
| Integracja Google Ad Manager i AdMob | 2025-04 | 21 | |
| Argentyńskie regulacje kursów wymiany walut | 2025-04 | 20 | |
| Uruchomienie aplikacji Mercado Play TV | 2025-03 | 19 | |
| Zarządzanie funduszami inwestycyjnymi Mercado Pago Fondos (2x) | 2025-03 | 22 | |
| Rejestracja Mercado Pago Inversiones S.R.L. jako agenta funduszy inwestycyjnych | 2025-02 | 20 | |
| Rejestracja Mercado Pago Inversiones ACDI w Argentynie | 2025-02 | 24 | |
| Zapowiedź migracji platformy Mi Página | 2025-01 | 24 | |
| Uruchomienie Mi Página | 2025-01 | 26 | |
| Migracja Mercado Shops do Mi Página | 2025 | 26 | |
| Rozszerzenie Mercado Play na telewizory z dostępem do internetu | 2025 | 26 | |
| Uruchomienie karty kredytowej Mercado Pago w Argentynie | 2025 | 26 | |
| Uruchomienie struktury poziomów programu lojalnościowego Meli+ | 2025 | 26 | |
| Obniżenie progu darmowej dostawy w Brazylii | 2025 | 27 | |
| 2024 | |||
| Meli Dólar stablecoin (7×) | 2024 | 24 | |
| 2020 | |||
| Udział Pix w Brazylii (2×) | 2020-11 | 29 | |
| 2025 | |||
| Pierwsze centrum realizacji zamówień w Chinach (3x) | 2025 | 7 | |
| 2024 | |||
| Uruchomienie centrów realizacji Metro (Brasilia i Porto Alegre) | 2024-12 | 17 | |
| Uruchomienie karty kredytowej Mercado Pago w Brazylii | 2024-12 | 17 | |
| Partnerstwa z markami (Lancôme, Ralph Lauren, Lacoste, Natura) | 2024-12 | 17 | |
| Funkcja przedsprzedaży iPhone 16 | 2024-09 | 15 | |
| Wirtualne przymierzanie makijażu | 2024-09 | 15 | |
| Oprogramowanie POS dla sprzedawców | 2024-09 | 15 | |
| Ekskluzywna premiera Motorola G85 | 2024-09 | 15 | |
| Ubezpieczenie kart kredytowych Mercado Pago | 2024-09 | 15 | |
| Program lojalnościowy MELI+ (2×) | 2024-09 | 15 | |
| Umówione wizyty montażowe dla części samochodowych | 2024-09 | 15 | |
| Narzędzia dynamicznej wyceny dla sprzedawców | 2024-09 | 15 | |
| Zniżki hurtowe w odzieży | 2024-09 | 15 | |
| Partnerstwo z Disney+ (wersja z reklamami) w zakresie reklam wideo poza platformą | 2024-07 | 13 | |
| Ogłoszone 15 % roczne oprocentowanie kont w Meksyku | 2024-07 | 13 | |
| Otwarcie centrum realizacji zamówień w Teksasie | 2024-06 | 13 | |
| Onboarding marek premium odzieży i kosmetyków (Hugo Boss, Kerastase) | 2024-06 | 13 | |
| Rejestr dostawców usług płatniczych - Argentyna | 2024-06 | 18 | |
| Uruchomienie bezpłatnej platformy streamingowej Mercado Play | 2024-06 | 13 | |
| Mercado Pago Inversiones (2×) | 2024-06 | 18 | |
| Skalowanie programu członkoskiego MELI+ | 2024-06 | 13 | |
| Uruchomienie funkcji list prezentów | 2024-06 | 13 | |
| Odpowiedzi generowane przez AI na stronach produktów | 2024-06 | 13 | |
| Interoperacyjność kodów QR - Argentyna (2×) | 2024-05 | 18 | |
| Uczestnictwo w izbie rozliczeniowej w Urugwaju | 2024-04 | 12 | |
| Autoryzacja Mercado Pago jako agenta rozliczeniowego w Urugwaju (2×) | 2024-04 | 18 | |
| Zawieszenie i zastąpienie DEBIN - Argentyna (2×) | 2024-04 | 12 | |
| Operacje Colombia MercadoPago S.A. Compañía de Financiamiento | 2024-04 | 12 | |
| Uruchomienie płatności podzielonych w Brazylii i Meksyku | 2024-03 | 11 | |
| Uruchomienie urządzenia Mercado Pago Point Smart 2 w Brazylii | 2024-03 | 11 | |
| Uruchomienie Conta Turbinada (konto oszczędnościowe wysokodochodowe) w Brazylii | 2024-03 | 11 | |
| Wdrożenie systemu ERP (SAP) | 2024-01 | 10 | |
| Otwarcie nowego centrum realizacji zamówień w Pernambuco | 2024 | 7 | |
| Rozszerzenie karty kredytowej Mercado Pago | 2024 | 27 | |
| Program sprzedaży wierzytelności z tytułu pożyczek | 2024 | 18 | |
| 2023 | |||
| Uruchomienie konta oprocentowanego w Chile | 2023-12 | 9 | |
| Oczekiwane uruchomienie MercadoPago Uruguay (2×) | 2023-12 | 6 | |
| Operacje MercadoPago Uruguay jako instytucji emitującej pieniądz elektroniczny | 2023-10 | 8 | |
| 3-letnie umowy transportowe z brazylijskimi firmami spedycyjnymi | 2023-10 | 14 | |
| Uruchomienie karty kredytowej MercadoPago dla małych firm | 2023-08 | 7 | |
| Uruchomienie narzędzia Coupon Center dla sprzedawców | 2023-08 | 7 | |
| Zatwierdzenie MercadoPago Uruguay jako emitenta pieniądza elektronicznego | 2023-07 | 6 | |
| Dwa nowe centra realizacji zamówień w Mexico City i Meridzie | 2023-06 | 5 | |
| Licencja instytucji finansowej w Kolumbii (2×) | 2023-06 | 8 | |
| Uruchomienie ubezpieczenia gwarancji rozszerzonej na zakupy transgraniczne w Meksyku | 2023-06 | 5 | |
| Uruchomienie kampanii marketingowej kont cyfrowych Mercado Pago | 2023-04 | 3 | |
| Uruchomienie karty kredytowej w Meksyku | 2023-03 | 3 | |
| Straty walutowe peso argentyńskiego na przejęciach przy odkupie akcji | 2023-03 | 4 | |
| Uruchomienie platformy Ads Console (2×) | 2023-03 | 5 | |
| Rejestracja Mercado Pago jako instytucji płatniczej w Peru | 2023-01 | 10 | |
| Emisja obligacji zrównoważonych | 2023 | 10 | |
| Funkcja AI kuponów promocyjnych dla sprzedawców | 2023 | 9 | |
| Nowe centra fulfillment w Meksyku | 2023 | 9 | |
| Rozszerzenie programu kredytowego dla sprzedawców | 2023 | 9 | |
| Uruchomienie serwisu streamingowego Mercado Play w Argentynie, Brazylii, Meksyku, Kolumbii, Chile, Peru i Urugwaju | 2023 | 10 | |
| Uruchomienie karty kredytowej Mercado Pago w Meksyku | 2023 | 9 | |
| Uruchomienie karty kredytowej Mercado Pago w Meksyku | 2023 | 10 | |
| Meli Places Network | 2023 | 10 | |
| Ponowne uruchomienie programu lojalnościowego MELI+ (4×) | 2023 | 11 | |
| MELI Delivery Day (MDD) (2×) | 2023 | 11 | |
| Program tokenów lojalnościowych | 2023 | 10 | |
| Rozszerzenie dostaw gabarytowych i ciężkich | 2023 | 9 | |
| Transformacja działalności własnej w segmencie elektroniki użytkowej | 2023 | 9 | |
| Platforma krótkich filmów Clips | 2023 | 9 | |
| Uruchomienie programu afiliacyjnego | 2023 | 9 | |
| Technologia reklamowa dla dużych marek i agencji | 2023 | 9 | |
| 2022 | |||
| Produkty oszczędnościowe i certyfikaty depozytowe Brazylia | 2022 | 10 | |
| Opcje funduszy inwestycyjnych Brazylia | 2022 | 10 | |
| 2021 | |||
| Uczestnictwo w brazylijskim Open Finance | 2021-02 | 10 | |
| Uruchomienie karty kredytowej Mercado Pago w Brazylii | 2021 | 10 | |
| Digital Assets Feature (10×) | 2021 | 26 | |
| 2020 | |||
| Mercado Credito w Brazylii | 2020-11 | 10 | |
| Rejestracja Mercado Pago w Argentynie | 2020-07 | 10 | |
| Meli Places siec sklepow osiedlowych i punktow handlowych | 2020 | 10 | |
| Flota samolotow Meli Air (3×) | 2020 | 10 | |
| 2019 | |||
| Wniosek o licencje bankowa w Meksyku (2×) | 2019-09 | 13 | |
| Bez daty | |||
| Nowe centra realizacji zamowien planowane w Meksyku | coming quarters | 7 | |
Transakcje i zdarzenia MercadoLibre (18)
Transakcje MercadoLibre od 2023: przejęcia, sprzedaże, porozumienia i regulacje, uwzględniając świadomie również mniejsze pozycje; ceny zakupu wyłącznie wtedy, gdy podaje je spółka. Metodologia NadirAlpha
Przejęcia dokonane przez MercadoLibre
| Transakcja / udział | Data | Typ | Źródło |
|---|---|---|---|
| 2025 | |||
| Status gwaranta podmiotu zaleznego MPFS | 2025-05 | Sfinalizowano | 20 |
| 2024 | |||
| Nowe dzierzawy magazynow - 1 497 mln na okresy 5 do 15 lat | 2024-09 | Sfinalizowano | 16 |
| Umowa o prawa do nazwy Stadionu Pacaembu (5×) | 2024-01 | Ogłoszono | 10 |
| Regulacje fintech Mercado Pago | 2024-01 | Sfinalizowano | 12 |
| 2023 | |||
| Minimalne zobowiazania firmy spedycyjnej - pozostale 109 mln | 2023-10 | Sfinalizowano | 16 |
| Umowy z firma spedycyjna w Brazylii na uslugi logistyczne (66 mln USD przez 3 lata) | 2023-10 | Ogłoszono | 12 |
| 3-letnie umowy logistyczne z firma spedycyjna | 2023-10 | Ogłoszono | 10 |
| 2022 | |||
| Umowa logistyki lotniczej Gol Linhas Aereas (4×) | 2022-04 | Ogłoszono | 10 |
| Umowa kredytowa | 2022-03 | Ogłoszono | 8 |
| 2021 | |||
| Przejęcie Redelcom S.A. | 2021-12 | Sfinalizowano | 10 |
| Przejęcie Kangú (3×) | 2021-11 | Sfinalizowano | 6 |
| Pierwsza oferta publiczna MEKA | 2021-10 | Sfinalizowano | 6 |
| Zobowiązanie do usług chmurowych (200 mln USD przez 3 lata) (4×) | 2021-10 | Sfinalizowano | 16 |
| Obligacje 3 125 % z terminem 2031 (5×) | 2021-01 | Sfinalizowano | 6 |
| 2018 | |||
| Licencja Mercado Pago w Chile (7×) | 2018-11 | Sfinalizowano | 18 |
Dezinwestycje i wyjścia MercadoLibre
Ryzyka – MercadoLibre (170 od raportu rocznego z 2026-02-25, 378 łącznie zarejestrowanych)
NadirAlpha wymienia 170 aktywnych czynników ryzyka MercadoLibre z dokumentów, kategoria zaznaczona kolorowym punktem z legendą, treść jako krótkie streszczenie dokumentu bez własnej oceny. Metodologia NadirAlpha
Kategoria: Łańcuch dostawPrawoRegulacjeFinanseMakroTechnologiaGeopolitykaKlienciRynekCyberKonkurencjastrategieKadry
| Ryzyko | Kategoria | Ostatnia wzmianka |
|---|---|---|
| MercadoLibre: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2026-08-06 (2026-Q2), źródło 30 | ||
| Rosnące koszty operacyjne wysyłki i koszty przewoźników wynikające z rozbudowy logistyki własnej wywierają presję na marże brutto | = | |
| STJ orzekł na niekorzyść podatników w sprawie ICMS-DIFAL dotyczącej środków trwałych; ryzyko prawdopodobne za okres kwiecień-grudzień 2022 | = | |
| Ryzyko przegranej sprawy podatkowej dotyczącej wyłączenia ulg ICMS z federalnej podstawy opodatkowania; łączna kwota sporna wynosi 152 miliony dolarów | = | |
| Spółki zależne w Argentynie i Kolumbii podlegają szczególnym podatkom od przychodów i dochodów finansowych, klasyfikowanym jako koszt przychodów | = | |
| Korekty z tytułu przeliczenia walut obcych wpływają na skonsolidowane sprawozdania finansowe poprzez pozostałe całkowite dochody | = | |
| Działalność narażona jest na niestabilność makroekonomiczną w operacjach latynoamerykańskich, co wpływa na wyniki finansowe | = | |
| Ostrożnościowe ramy regulacyjne CNV dla agentów rozliczeniowych i rozrachunkowych; wpływa na raportowanie Mercado Pago Inversiones | = | |
| CBA rozszerzyło regulacje AML na dostawców usług płatniczych; MercadoLibre zachowało zgodność w terminie 90 dni | = | |
| CBA rozszerzyło wymogi w zakresie bezpieczeństwa technologicznego dla dostawców usług płatniczych; termin sierpień 2026 | = | |
| Rezolucja brazylijskiego BACEN z kwietnia 2026 roku dotycząca międzynarodowych usług płatniczych; termin zgodności październik 2026 | = | |
| Regulacje brazylijskiego BACEN wymagają uzyskania zezwolenia na świadczenie usług w zakresie kryptoaktywów; Mercado Pago złożyło wniosek 30 lipca 2026 roku | = | |
| CMF zatwierdziło transgraniczne usługi acquiringu Mercado Pago; finalizowanie formalności czerwiec 2026 | = | |
| Banco Central del Uruguay upoważnił MercadoPago do prowadzenia oprocentowanych rachunków w dniu 7 maja 2026 roku | = | |
| Znaczące wymogi kapitałowe dotyczące możliwości w zakresie sztucznej inteligencji oraz infrastruktury technologicznej niezbędne do utrzymania pozycji konkurencyjnej | = | |
| MercadoLibre: pierwsze wystąpienie w 8-K-EX99.1 komunikat o wynikach z dnia 2026-08-05 (2026-Q2), źródło 29 | ||
| Portfel kredytowy rośnie znacznie szybciej, o 75 % rok do roku, niż skonsolidowane przychody netto, które wzrosły o 50 % rok do roku | = | |
| Argentyna doświadczyła trudnego otoczenia konsumpcyjnego powodującego spowolnienie wzrostu w Q2'26 | = | |
| Ogólnobranżowy wzrost cen kości pamięci podniósł koszty urządzeń POS w Meksyku i Argentynie | = | |
| Meksykańska reforma podatkowa pozostaje czynnikiem hamującym wzrost popytu w Q2'26 | = | |
| MercadoLibre: pierwsze wystąpienie w 10-K raport roczny z dnia 2025-02-21 (FY2024), źródło 18 | ||
| Szybki wzrost portfela kart kredytowych i kredytów konsumenckich zwiększa ekspozycję na ryzyko kredytowe oraz wymogi dotyczące rezerw na wątpliwe należności | 2026-Q2 2026-08-06 30 | |
| MercadoLibre: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2024-08-02 (2024-Q2), źródło 14 | ||
| Spory dotyczące podatku u źródła w ramach Konwencji o unikaniu podwójnego opodatkowania między Brazylią a Argentyną; zaksięgowano rezerwę w wysokości 632 mln | 2026-Q2 2026-08-06 30 | |
| MercadoLibre: pierwsze wystąpienie w 10-K raport roczny z dnia 2024-02-23 (FY2023), źródło 10 | ||
| Maksymalna potencjalna ekspozycja w ramach programu ochrony kupującego wynosi $9 292 milionów na dzień 30 czerwca 2026 | 2026-Q2 2026-08-06 30 | |
| MercadoLibre: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2023-08-03 (2023-Q2), źródło 6 | ||
| Koncentracja przychodów w Brazylii, Meksyku i Argentynie stanowi ryzyko geograficznej koncentracji przychodów | 2026-Q2 2026-08-06 30 | |
| Postępowania prawne z szacowaną łączną odpowiedzialnością do 622 mln oceniane jako możliwe do zrealizowania | 2026-Q2 2026-08-06 30 | |
| MercadoLibre: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2023-05-04 (2023-Q1), źródło 4 | ||
| Stopa inflacji w Argentynie wyniosła 16,8 % w H1 2026; zmienne pasma kursowe aktualizowane co miesiąc zgodnie z inflacją | 2026-Q2 2026-08-06 30 | |
| Argentyńskie kontrole dewizowe ograniczają konwersję walut; ograniczenia w obrocie papierami wartościowymi wprowadzone we wrześniu 2025 | 2026-Q2 2026-08-06 30 | |
| Znaczące operacje w walutach obcych narażają spółkę na ryzyko kursowe, w szczególności w odniesieniu do brazylijskiego reala, meksykańskiego peso i argentyńskiego peso | 2026-Q2 2026-08-06 30 | |
| MercadoLibre: pierwsze wystąpienie w 8-K-EX99.1 komunikat o wynikach z dnia 2023-05-03 (2023-Q1), źródło 3 | ||
| Odpis na wątpliwe należności z tytułu pożyczek 4 379 mln; zobowiązania pozabilansowe z tytułu kart kredytowych 14 047 mln | 2026-Q2 2026-08-06 30 | |
| MercadoLibre: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2026-05-08 (2026-Q1), źródło 28 | ||
| Szybki rozwój działalności kredytowej i kart kredytowych zwiększa ekspozycję na ryzyko kredytowe | = | |
| Znaczące operacje walutowe w Brazylii, Meksyku, Argentynie, Kolumbii i Chile podlegają ryzyku kursowemu | = | |
| Spory sądowe i zdarzenia warunkowe ujawnione w Nocie 8 do skonsolidowanych sprawozdań finansowych | = | |
| Tymczasowe zobowiązanie podatkowe w wysokości 592 mln z tytułu sporów dotyczących podatku u źródła oczekujące na rozstrzygnięcie Sądu Najwyższego | = | |
| Waluta funkcjonalna Argentyny zmieniona na USD ze względu na status hiperinflacji | = | |
| Ekspozycja na wahania kursów walut w działalności w Brazylii, Meksyku, Argentynie i Chile | = | |
| Dalsze inwestycje w sieć logistyczną i zdolności realizacji zamówień są niezbędne | = | |
| Wieloletnie zobowiązania wobec dostawców usług chmurowych, logistycznych i przesyłkowych narażają na ryzyko wolumenowe | = | |
| Znaczące inwestycje w możliwości sztucznej inteligencji na użytek wewnętrzny i zewnętrzny. | = | |
| MercadoLibre: pierwsze wystąpienie w 8-K-EX99.1 komunikat o wynikach z dnia 2026-05-07 (2026-Q1), źródło 27 | ||
| Rosnące zaległości w argentyńskim systemie finansowym są zarządzane poprzez proces oceny zdolności kredytowej. | = | |
| Meksykańskie MŚP podnoszą ceny w związku z reformą podatkową, co tworzy presję na konsumpcję. | = | |
| Otoczenie konsumpcyjne w Argentynie pozostaje letnie mimo silnego wzrostu. | = | |
| Nasilająca się konkurencja w obszarze płatności i usług fintech w regionie. | = | |
| Wzrost kosztów zewnętrznych modeli AI niweluje zyski z produktywności. | = | |
| MercadoLibre: pierwsze wystąpienie w 10-K raport roczny z dnia 2026-02-25 (FY2025), źródło 26 | ||
| Utrata kryptograficznych kluczy prywatnych lub naruszenia bezpieczeństwa mogą skutkować całkowitą utratą aktywów cyfrowych | = | |
| Inflacja w Argentynie na poziomie 31,5 % oraz wzrost oficjalnego kursu walutowego o 41,0 % w 2025 | = | |
| Wzrost wymaga wzmocnienia kontroli wewnętrznych; nieprawidłowe zarządzanie mogłoby skutkować naruszeniem przepisów. | = | |
| Mercado Pago jest zobowiązane do utrzymywania rezerw płynności zgodnie z wymogami regulacyjnymi. | = | |
| Skoncentrowana baza inwestorów w strukturyzowanych instrumentach kredytowych naraża na ryzyko umorzeń i refinansowania. | = | |
| Zewnętrzni zarządzający funduszami kontrolują decyzje inwestycyjne; wahania rynkowe pozostają poza kontrolą. | = | |
| Ryzyko naruszeń FCPA poprzez nieautoryzowane płatności dokonywane przez pracowników lub wykonawców. | = | |
| Brak skutecznego zapobiegania nielegalnemu wykorzystaniu aktywów cyfrowych mógłby skutkować ograniczeniem lub zakazem przyszłych transakcji. | = | |
| Roszczenia odszkodowawcze zgłaszane przez sprzedawców w ramach Programu Ochrony Realizacji Zamówień (Fulfillment Protection Program). | = | |
| Koszty operacyjne żeglugi i koszty przewoźników wzrosły o 1 912 milionów (49,5 % wzrostu kosztów przychodów), przy uzależnieniu od zewnętrznych przewoźników i przepustowości sieci logistycznej. | = | |
| Ryzyka związane z FCPA i przepisami antykorupcyjnymi na rynkach wschodzących charakteryzujących się występowaniem korupcji. | = | |
| Transakcje fraudulentne, kradzież tożsamości, obciążenia zwrotne; złożone wyzwania w zakresie wykrywania | = | |
| Liczne administracyjne decyzje podatkowe oczekujące na rozstrzygnięcie w Brazylii, obejmujące kwoty sporne, które nie zostały jeszcze skwantyfikowane | = | |
| Nieautoryzowane rejestracje domen, fałszywe aplikacje i podrobione strony internetowe osłabiające wartość marek | = | |
| Brazylijsko-argentyńskie spory dotyczące podatku u źródła z rezerwą w wysokości 528 milionów oraz postępowaniami toczącymi się na wielu szczeblach sądowych | = | |
| Ryzyko zgodności z przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy i sankcjami OFAC wraz ze znaczącymi karami | = | |
| CNV upoważniła MPY jako Agenta Dystrybucji Funduszy Inwestycyjnych; MPA zarządza 4 536 milionami ARS | = | |
| Migracja Meli Dólar na Bermudy zakończona; wydano licencje Class M na działalność w zakresie aktywów cyfrowych (Digital Asset Business) | = | |
| Wniosek Mercado Pago Crypto o licencję oczekuje na zatwierdzenie przez CMF (Chile) | = | |
| Ograniczenia walutowe w niektórych krajach Ameryki Łacińskiej wymagają uzyskania zezwolenia rządowego | = | |
| Kwestionowanie ulg podatkowych ICMS-DIFAL i ICMS z zróżnicowaną oceną ryzyka w wielu sprawach | = | |
| Przepisy regulujące handel elektroniczny, fintech i ochronę danych podlegają szybkim zmianom | = | |
| Regulacje dotyczące usług przesyłkowych i wymóg przestrzegania lokalnych wymogów licencyjnych | = | |
| Producenci ograniczają odsprzedaż, egzekwują utrzymanie cen oraz ograniczają kanały sprzedaży internetowej | = | |
| Wykorzystanie AI/ML może prowadzić do niezamierzonego ujawnienia poufnych lub osobowych danych. | = | |
| Niewłaściwe postępowanie pracowników lub socjotechnika mogą naruszyć systemy i informacje klientów. | = | |
| Ataki ransomware i ataki typu denial-of-service mogą zakłócić działalność operacyjną i spowodować utratę danych. | = | |
| Naruszenia bezpieczeństwa u klientów, partnerów lub dostawców mogą skutkować podobnymi negatywnymi konsekwencjami. | = | |
| Upadłości banków i zakłócenia na rynkach kapitałowych stanowią zagrożenie dla należności i depozytów. | = | |
| Inflacja w Brazylii na poziomie 4,3 % oraz historyczna zmienność walutowa wpływają na wyniki finansowe. | = | |
| Podwyżki opłat stowarzyszeń kartowych przenoszone są na Mercado Pago; presja marżowa ze strony procesorów płatności. | = | |
| Obniżenie ratingu przez agencje ratingowe może zwiększyć koszty finansowania i ograniczyć dostępność finansowania. | = | |
| Deprecjacja walut latynoamerykańskich generuje presję inflacyjną i ryzyko translacji kursów walutowych. | = | |
| Ubezpieczenie działalności może być niewystarczające; zakłócenia powodują znaczne nieubezpieczone koszty. | = | |
| Inflacja w Meksyku na poziomie 3,7 % wpływa na koszty operacyjne i strategie cenowe. | = | |
| Zmiany polityki rządowej, w tym kontrola cen i kontrola kapitału, mogą mieć wpływ na działalność. | = | |
| Skoncentrowana ekspozycja geograficzna na Amerykę Łacińską obejmująca 18 krajów, uzależniona od regionalnych warunków makroekonomicznych i stabilności politycznej. | = | |
| Odpowiedzialność za oszustwa konsumenckie i handlowe w Ameryce Łacińskiej wynikająca z niskiego stopnia przyjęcia bezpiecznych metod płatności | = | |
| Klęski żywiołowe, zmiany klimatyczne i zdarzenia geopolityczne mogą w istotny sposób zakłócić działalność operacyjną | = | |
| Długoterminowe skutki zmian klimatycznych, w tym ekstremalne zjawiska pogodowe, powodzie i wzrost temperatur | = | |
| Działalność w wielu jurysdykcjach narażona na ryzyko kursowe i ryzyko stopy procentowej | = | |
| Kryzysy polityczne, niestabilność i korupcja negatywnie wpływają na działalność na rynkach wschodzących | = | |
| Klęski żywiołowe, zmiany klimatyczne i pandemie zakłócają działalność operacyjną | = | |
| Zdolności obliczeniowe i zewnętrzni dostawcy usług narażeni na ryzyko zakłóceń | = | |
| Trudności z prognozowaniem przychodów; koszty w znacznej mierze stałe; zmienność makroekonomiczna w Ameryce Łacińskiej | = | |
| Trudności z egzekwowaniem orzeczeń wydanych przez sądy amerykańskie wobec podmiotów i osób spoza Stanów Zjednoczonych | = | |
| Ryzyko roszczeń o naruszenie praw; trudności z ochroną i egzekwowaniem własnych praw własności intelektualnej | = | |
| Wykorzystanie oprogramowania open source może nieumyślnie naruszać prawa własności intelektualnej osób trzecich lub wymagać ujawnienia kodu źródłowego | = | |
| Niepewne i zmieniające się otoczenie regulacyjne dla kryptowalut i giełd aktywów cyfrowych | = | |
| Mercado Pago podlega regulacjom fintech w wielu jurysdykcjach wymagających obowiązkowego utrzymywania lokat inwestycyjnych i rezerw obowiązkowych. | = | |
| Niepewne ramy odpowiedzialności i ewoluujące regulacje dotyczące handlu elektronicznego i płatności | = | |
| Zasady OECD Pillar Two GLoBE wdrożone w Hiszpanii, Urugwaju i Brazylii na potrzeby globalnego minimalnego opodatkowania w wysokości 15 %; pakiet Pillar Two Side-by-Side zatwierdzony w styczniu 2026 może zwalniać grupy z podmiotem dominującym w USA z określonych przepisów. | = | |
| Rozszerzający się zakres przepisów o ochronie prywatności i wymogów dotyczących ochrony danych w Ameryce Łacińskiej | = | |
| Postanowienia statutu, w tym rada nadzorcza z kadencjami zmiennymi i limity praw głosu, utrudniają zmianę kontroli nad spółką | = | |
| Brazylia zwiększyła stawki CSLL i podatku u źródła ze skutkiem na lata 2026-2028 | = | |
| Ramy minimalnego opodatkowania Pillar Two oraz brazylijska reforma VAT mogą wpłynąć na efektywną stopę podatkową | = | |
| Pojawiające się regulacje dotyczące AI mogą nakładać ograniczenia na systemy AI wysokiego ryzyka i wymagać przeprowadzania ocen | = | |
| Dystrybucja przez Apple/Google jest ograniczona; prowizja 15-30 %; klauzule zakazu przekierowywania | = | |
| Awarie systemów rozliczeniowych/transakcyjnych wpływają na pobieranie przychodów | = | |
| Awarie infrastruktury hostingowej, wysyłkowej i płatniczej mogą ograniczyć liczbę transakcji | = | |
| Szybkie zmiany technologiczne; konieczność ciągłej modernizacji infrastruktury | = | |
| Rynek reklamowy zdominowany przez duże globalne firmy z dostępem do szerokiej publiczności. | = | |
| Działalność na wysoce konkurencyjnym rynku e-commerce w Ameryce Łacińskiej ze znaczącą konkurencją ze strony podmiotów globalnych i regionalnych. | = | |
| Bariery wejścia są niskie; konkurenci mogą uruchamiać serwisy przy użyciu komercyjnie dostępnego oprogramowania. | = | |
| Międzynarodowi gracze e-commerce rozszerzający działalność w Brazylii i Meksyku nasilają konkurencję. | = | |
| MercadoLibre: pierwsze wystąpienie w 8-K-EX99.1 komunikat o wynikach z dnia 2026-02-24 (2025-Q4), źródło 25 | ||
| Działalność w Argentynie podlega zmienności makroekonomicznej i ryzyku dewaluacji waluty. | = | |
| Uzależnienie od regionu Ameryki Łacińskiej; penetracja e-commerce pozostaje poniżej poziomu rynków rozwiniętych | = | |
| Prowadzenie efektywnej operacyjnie sieci logistycznej jest kluczowe dla propozycji wartości; możliwe zakłócenia w łańcuchu dostaw | = | |
| Otoczenie regulacyjne dla cyfrowych usług finansowych i handlu elektronicznego różni się w zależności od jurysdykcji | = | |
| Rosnące poleganie na narzędziach AI w zakresie doświadczeń rynkowych i obsługi klienta | = | |
| Intensywna konkurencja w sektorze e-commerce i fintech; ugruntowane instytucje finansowe w Ameryce Łacińskiej | = | |
| MercadoLibre: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2025-10-30 (2025-Q3), źródło 24 | ||
| Znaczny wzrost rezerw na należności wątpliwe (66,4 %) odzwierciedla ekspansję portfela kredytowego ze skoncentrowanym ryzykiem w kartach kredytowych, pożyczkach konsumenckich i finansowaniu dla sprzedawców. | FY2025 2026-02-25 26 | |
| Spór dotyczący podatku u źródła Brazylia-Argentyna: rezerwa w wysokości $501 milionów, z depozytem $25 milionów wpłaconym w październiku 2025 | = | |
| MercadoLibre: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2025-08-05 (2025-Q2), źródło 22 | ||
| Meli Participaciones oraz Marketplace Investments złożyły wniosek o licencję bankową w Argentynie | = | |
| MercadoLibre: pierwsze wystąpienie w 10-K raport roczny z dnia 2025-02-21 (FY2024), źródło 18 | ||
| Złożoność szacunków CECL wymaga znaczącego osądu przy tworzeniu rezerw na straty kredytowe. | FY2025 2026-02-25 26 | |
| Odpis aktualizujący wartość aktywów z tytułu odroczonego podatku dochodowego w wysokości 764 milionów (wzrost o 42 %), dotyczący przede wszystkim zagranicznych ulg podatkowych oraz strat podatkowych możliwych do przeniesienia na przyszłe okresy (NOL) w Stanach Zjednoczonych. | FY2025 2026-02-25 26 | |
| Zasoby Bitcoina i innych aktywów cyfrowych podlegają wysokiej zmienności cen i niepewności regulacyjnej. | FY2025 2026-02-25 26 | |
| Błędy w prognozowaniu popytu; działalność zorganizowanych grup przestępczych w regionach, gdzie zlokalizowane są magazyny; ryzyko dotyczące zapasów. | FY2025 2026-02-25 26 | |
| Niedostępność przewoźników w regionach o wysokim popycie mogłaby zakłócić realizację dostaw. | FY2025 2026-02-25 26 | |
| Działalność argentyńska sklasyfikowana jako wysoce inflacyjna; oficjalny kurs wymiany wzrósł o 41,0 % w 2025 r. przy rocznej inflacji na poziomie 31,5 %. | FY2025 2026-02-25 26 | |
| Odpowiedzialność za przedmioty naruszające prawa własności intelektualnej osób trzecich sprzedawane za pośrednictwem platformy handlowej | FY2025 2026-02-25 26 | |
| Odpowiedzialność za towary niezgodne z prawem sprzedawane na platformie lub przechowywane w centrach realizacji zamówień przez użytkowników | FY2025 2026-02-25 26 | |
| Niewywiązanie się kupujących/sprzedających ze zobowiązań; rosnące wypłaty w ramach Programu Ochrony Kupujących | FY2025 2026-02-25 26 | |
| Wymogi kapitałowe w Brazylii (10,5 %), licencja bankowa w Meksyku oczekuje na wydanie, wniosek bankowy w Argentynie oczekuje na rozpatrzenie | FY2025 2026-02-25 26 | |
| Wymogi licencyjne w zakresie bankowości i przekazów pieniężnych oraz obowiązki w zakresie zgodności z przepisami regulacyjnymi | FY2025 2026-02-25 26 | |
| Spór dotyczący federalnych zobowiązań podatkowych: $77 milionów spornych w zakresie IRPJ/CSLL oraz $21 milionów w zakresie PIS/COFINS; tymczasowy nakaz sądowy wydany w toku postępowania odwoławczego | 2025-Q3 2025-10-30 24 | |
| Finansowanie kartami kredytowymi ma stałe koszty; przesunięcia w wolumenie transakcji niskokwotowych obniżają marże. | FY2025 2026-02-25 26 | |
| Popyt podlega wahaniom sezonowym, uwarunkowaniom makroekonomicznym oraz nowym technologiom | FY2025 2026-02-25 26 | |
| Niejednoznaczność w kwestii własności treści generowanych przez AI może prowadzić do roszczeń o naruszenie praw własności intelektualnej | FY2025 2026-02-25 26 | |
| Znaki towarowe i nazwy domen mogą nie być objęte odpowiednią ochroną we wszystkich krajach, w których świadczone są usługi. | FY2025 2026-02-25 26 | |
| Skargi konsumentów mogą z czasem wzrastać w łącznych wartościach bezwzględnych | FY2025 2026-02-25 26 | |
| Przejęcia strategiczne niosą ryzyko nieprzewidzianych kosztów, konfliktów kulturowych i utraty wartości firmy (goodwill) | FY2025 2026-02-25 26 | |
| Zakłócenia infrastruktury informatycznej mogą powodować awarie systemów i utratę przychodów | FY2025 2026-02-25 26 | |
| Awarie systemów, cyberataki lub problemy po stronie dostawców chmury mogą zakłócić działalność operacyjną | FY2025 2026-02-25 26 | |
| Utrata licencji na technologie podmiotów trzecich może wymusić kosztowne zamienniki lub zakłócenie świadczenia usług | FY2025 2026-02-25 26 | |
| Duzi konkurenci dysponują większymi zasobami; niemożność dostarczenia wartości szkodzi przychodom | FY2025 2026-02-25 26 | |
| Niskie bariery wejścia; azjatyckie platformy e-commerce zdobywają znaczący udział w rynku | FY2025 2026-02-25 26 | |
| MercadoLibre: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2024-11-07 (2024-Q3), źródło 16 | ||
| Działalność znacząco dotknięta inflacją w Argentynie (44,5 %), Brazylii i Meksyku, wpływającą na koszty finansowania działalności fintech oraz ekonomikę dla sprzedawców. | FY2025 2026-02-25 26 | |
| MercadoLibre: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2024-08-02 (2024-Q2), źródło 14 | ||
| Spółka zawiązała rezerwę w wysokości 153 milionów na prawdopodobne zobowiązania warunkowe i jest narażona na możliwe straty w wysokości 276 milionów. | 2025-Q1 2025-05-08 20 | |
| Ryzyko przegrania sprawy dotyczącej wyłączenia ICMS z podstaw podatkowych IRPJ i CSLL pozostaje niepewne | 2026-Q1 2026-05-08 28 | |
| MercadoLibre: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2024-05-03 (2024-Q1), źródło 12 | ||
| Zmienność kursu waluty argentyńskiej i ograniczenia w zakresie kontroli dewizowej mają wpływ na wyniki operacyjne. | FY2025 2026-02-25 26 | |
| Zadłużenie pozostające do spłaty obejmuje obligacje o wartości 400 mln USD oprocentowane 2 375 % (wykupione w styczniu 2026 r.), obligacje o wartości 700 mln USD oprocentowane 3 125 % z terminem wykupu w 2031 r. oraz obligacje o wartości 750 mln USD oprocentowane 4 900 % z terminem wykupu w 2033 r. | FY2025 2026-02-25 26 | |
| Ustawa o cyberbezpieczeństwie ANCI; Mercado Pago Operadora S.A. zaklasyfikowana jako Operator o Kluczowym Znaczeniu (Operator of Vital Importance) | FY2025 2026-02-25 26 | |
| Warunkowe zobowiązania z tytułu sporów sądowych: $177 milionów rezerw na zobowiązania prawdopodobne; $413 milionów na zobowiązania możliwe do wystąpienia | 2025-Q3 2025-10-30 24 | |
| Działalność podlega zmieniającym się regulacjom fintech w wielu jurysdykcjach. | 2026-Q1 2026-05-08 28 | |
| MercadoLibre: pierwsze wystąpienie w 8-K-EX99.1 komunikat o wynikach z dnia 2024-05-02 (2024-Q1), źródło 11 | ||
| 90,8 % skonsolidowanych środków pieniężnych i ich ekwiwalentów jest przechowywanych w podmiotach zależnych poza Stanami Zjednoczonymi, przede wszystkim w Brazylii, Meksyku i Argentynie, przy znacznym operacyjnym zaangażowaniu w wielu krajach. | FY2025 2026-02-25 26 | |
| MercadoLibre: pierwsze wystąpienie w 10-K raport roczny z dnia 2024-02-23 (FY2023), źródło 10 | ||
| Uzależnienie od infrastruktury przetwarzania płatności i zewnętrznych instytucji finansowych. | FY2025 2026-02-25 26 | |
| Sprzedawcy zewnętrzni mogą oferować na Marketplace przedmioty naruszające prawa własności intelektualnej osób trzecich. | FY2025 2026-02-25 26 | |
| Dochodzenia antymonopolowe i roszczenia na podstawie prawa konkurencji dotyczące algorytmów Buy Box | FY2025 2026-02-25 26 | |
| LGPD (Brazylia), przepisy analogiczne do GDPR w całej Ameryce Łacińskiej; nieprzestrzeganie grozi karami i ograniczeniami | FY2025 2026-02-25 26 | |
| Wahania kursów walut obcych wpływają na skonsolidowane przychody przeliczane z walut lokalnych | 2026-Q1 2026-05-08 28 | |
| Niestabilność polityczna, kryzysy gospodarcze i przemoc w Ameryce Łacińskiej mogą zakłócić działalność operacyjną. | FY2025 2026-02-25 26 | |
| Wzorce korzystania z internetu stale ewoluują; niezawodność infrastruktury jest niepewna | FY2025 2026-02-25 26 | |
| Intensywna konkurencja o wykwalifikowane kadry; utrzymanie pracowników jest trudne; ryzyka związane z rotacją | FY2025 2026-02-25 26 | |
| Uzwiązkowienie pracowników w Brazylii i innych krajach zwiększa koszty wynagrodzeń i ogranicza elastyczność | FY2025 2026-02-25 26 | |
| Niepewne otoczenie makroekonomiczne i geopolityczne wpływające na wyniki finansowe. | FY2025 2026-02-25 26 | |
| Potencjalny wpływ dochodzeń rządowych i postępowań prawnych. | FY2025 2026-02-25 26 | |
| Naruszenia bezpieczeństwa zagrażają danym klientów; narażenie na szkody wizerunkowe i odpowiedzialność prawną | FY2025 2026-02-25 26 | |
| Rozwój lokalnych i globalnych firm fintech oferujących cyfrowe usługi finansowe. | FY2025 2026-02-25 26 | |
| MercadoLibre: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2023-11-02 (2023-Q3), źródło 8 | ||
| Postępy w informatyce i kryptografii mogą osłabić środki bezpieczeństwa chroniące dane klientów. | FY2025 2026-02-25 26 | |
| Zakłócenia transportowe i konflikty pracownicze mogą ograniczać stany magazynowe i realizację zamówień | FY2025 2026-02-25 26 | |
| Rozległy nadzór regulacyjny i wymogi licencyjne w wielu jurysdykcjach | FY2025 2026-02-25 26 | |
| MercadoLibre: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2023-08-03 (2023-Q2), źródło 6 | ||
| Maksymalna potencjalna ekspozycja w ramach programu ochrony kupujących wynosi 8 100 mln | 2026-Q1 2026-05-08 28 | |
| Znaczna część działalności prowadzona w walutach obcych (brazylijski real, meksykańskie peso, argentyńskie peso) podlega wpływowi wahań kursów walutowych. | FY2025 2026-02-25 26 | |
| Obligacje uprzywilejowane i linie kredytowe podlegają różnym kowenantom i ograniczeniom | 2026-Q1 2026-05-08 28 | |
| MercadoLibre: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2023-05-04 (2023-Q1), źródło 4 | ||
| Zobowiązanie z tytułu zmiennej płatności LTRP w wysokości 664 USD mln podlega ryzyku cen akcji | 2026-Q1 2026-05-08 28 | |
| Ekspozycja na dług o zmiennym oprocentowaniu w wysokości $7 110 milionów podlegająca wahaniom stóp procentowych | 2026-Q1 2026-05-08 28 | |
| MercadoLibre: pierwsze wystąpienie w 8-K-EX99.1 komunikat o wynikach z dnia 2023-05-03 (2023-Q1), źródło 3 | ||
| Ruchy kursów walut obcych tworzą czynniki hamujące i wspierające przychody. | 2026-Q1 2026-05-07 27 | |
| Środowisko regulacyjne sektora fintech w Ameryce Łacińskiej wpływa na ekspansję. | 2026-Q1 2026-05-07 27 | |
Raportowane KPI spółki MercadoLibre (zgodnie z ujawnieniami) (680)
NadirAlpha zbiera 680 raportowanych KPI spółki MercadoLibre ze zgłoszeń do Q2 2026; definicja pochodzi od spółki, okres i źródło są podane przy każdej wartości. Metodologia NadirAlpha
| KPI | Wartość / zmiana | Źródło |
|---|---|---|
| MercadoLibre, opublikowano 2026-08-06, okres 2026-Q2 | ||
| Średnia ważona stopa procentowa | 5.37% | 30 |
| Kwota nominalna zabezpieczenia swapem stopy procentowej | 626 million | 30 |
| Kwota nominalna zabezpieczenia wartości godziwej swapem stopy procentowej | 503 million | 30 |
| Kwota nominalna zabezpieczenia portfela pożyczek ABS | 507 million | 30 |
| Naliczone zobowiązanie LTRP Variable Payment | 75 million | 30 |
| Unikalni aktywni kupujący | 117 | 30 |
| Łączne inwestycje krótkoterminowe | 2,081 | 30 |
| Łączne aktywa z tytułu prawa do użytkowania (netto) | 2,560 | 30 |
| Łączna gotówka i ekwiwalenty gotówki (zablokowane) | 13,114 | 30 |
| Łączne rzeczowe aktywa trwałe (netto) | 2,725 | 30 |
| Łączny wolumen płatności | $188,138 | 30 |
| Łączna liczba transakcji płatniczych | 9,821 | 30 |
| Łączne pożyczki przeterminowane | 4,638 | 30 |
| Łączne inwestycje długoterminowe | 1,715 | 30 |
| Łączna gotówka i ekwiwalenty gotówki | 3,649 | 30 |
| Łączna kontrybuacja bezpośrednia | 2,948 | 30 |
| Przychody segmentu Pozostałe kraje (%) | 4.5% | 30 |
| Liczba sprzedanych pozycji | 1,517 | 30 |
| NIMAL | 19.4% | 30 |
| Udział segmentu Meksyk w przychodach | 22.7% | 30 |
| LTRP wartość godziwa zmiennych zobowiązań umownych | 642 million | 30 |
| Wolumen sprzedaży brutto | $40,877 | 30 |
| Miesięcznie aktywni użytkownicy fintech | 88 | 30 |
| Usługi finansowe i dochód Meksyk | 657 | 30 |
| Usługi finansowe i dochód Brazylia | 1,711 | 30 |
| Usługi finansowe i dochód Argentyna | 1,455 | 30 |
| Bezpośredni wkład Pozostałe kraje | 129 | 30 |
| Bezpośredni wkład Meksyk | 650 | 30 |
| Bezpośredni wkład Brazylia | 939 | 30 |
| Bezpośredni wkład Argentyna | 1,230 | 30 |
| Rozwodniony EPS | 17.42 | 30 |
| Amortyzacja | $538 | 30 |
| Przychody kredytowe Meksyk | 999 | 30 |
| Przychody kredytowe Brazylia | 2,421 | 30 |
| Przychody kredytowe Argentyna | 850 | 30 |
| Usługi handlowe Meksyk | 2,114 | 30 |
| Usługi handlowe Brazylia | 4,447 | 30 |
| Usługi handlowe Argentyna | 1,019 | 30 |
| Sprzedaż produktów Commerce Meksyk | 531 | 30 |
| Sprzedaż produktów Commerce Brazylia | 1,709 | 30 |
| Sprzedaż produktów Commerce Argentyna | 211 | 30 |
| Nakłady inwestycyjne (Capex) | $712 | 30 |
| Udział segmentu Brazylia w przychodach (%) | 54.2% | 30 |
| Podstawowy EPS | 17.42 | 30 |
| Udział segmentu Argentyna w przychodach (%) | 18.6% | 30 |
| Łączny wolumen płatności Acquiring | $120,072 | 30 |
| MercadoLibre, opublikowano 2026-08-05, okres 2026-Q2 | ||
| Unikalni aktywni kupujący | 89 | 29 |
| Łączny wolumen płatności | 100,952 | 29 |
| Łączna liczba transakcji płatniczych | 5,181 | 29 |
| Liczba sprzedanych pozycji | 795 | 29 |
| NIMAL | 20.7% | 29 |
| Wolumen sprzedaży brutto | 21,926 | 29 |
| Miesięcznie aktywni użytkownicy fintech | 88 | 29 |
| Amortyzacja | 292 | 29 |
| Ekspozycja kredytowa na użytkownika (karta kredytowa) | 446 | 29 |
| Ekspozycja kredytowa na użytkownika (portfel konsumencki) | 231 | 29 |
| Nakłady inwestycyjne (Capex) | 441 | 29 |
| Łączny wolumen płatności Acquiring | 64,079 | 29 |
| AUM na użytkownika | 264 | 29 |
| MercadoLibre, opublikowano 2026-05-08, okres 2026-Q1 | ||
| Marża zysku operacyjnego | 6.9 | 28 |
| Marża zysku operacyjnego | 12.9 | 28 |
| Marża zysku brutto ze sprzedaży | 43.7 | 28 |
| Marża zysku brutto ze sprzedaży | 46.7 | 28 |
| Szacowana efektywna stawka podatkowa | 27.9 | 28 |
| Szacowana efektywna stawka podatkowa | 30.0 | 28 |
| Aktywa pod zarządzaniem - fundusze inwestycyjne | 4,719 | 28 |
| Średnia ważona stopa procentowa | 5.46% | 28 |
| Niewykorzystane zatwierdzone linie kredytowe | 11,892 million | 28 |
| Unikalni aktywni kupujący | 84 | 28 |
| Pozostałe bezwarunkowe zobowiązania zakupu | 6 million | 28 |
| Łączny wolumen płatności | $87,186 | 28 |
| Łączna liczba transakcji płatniczych | 4,640 | 28 |
| Pozostałe zobowiązania zakupu logistyki morskiej | 23 million | 28 |
| Pozostałe zobowiązania zakupu platformy chmurowej | 2,359 million | 28 |
| Pozostałe zobowiązania zakupu logistyki lotniczej | 282 million | 28 |
| Liczba sprzedanych pozycji | 722 | 28 |
| NIMAL | 17.8% | 28 |
| Maksymalna ekspozycja programu ochrony kupujących | 8,100 million | 28 |
| Umowy najmu nowych magazynów razem | 2,122 million | 28 |
| Korzyść z reżimu promocji gospodarki opartej na wiedzy | 13 million | 28 |
| Wolumen sprzedaży brutto | $18,951 | 28 |
| Miesięcznie aktywni użytkownicy fintech | 83 | 28 |
| Amortyzacja | 246 | 28 |
| Nakłady inwestycyjne (Capex) | 271 | 28 |
| Odpis na należności wątpliwe razem | 3,865 million | 28 |
| Łączny wolumen płatności Acquiring | $55,993 | 28 |
| MercadoLibre, opublikowano 2026-05-07, okres 2026-Q1 | ||
| Unikalni aktywni kupujący | 84 | 27 |
| Łączny wolumen płatności | 87,186 | 27 |
| Łączna liczba transakcji płatniczych | 4,640 | 27 |
| Liczba sprzedanych pozycji | 722 | 27 |
| Dług netto | 5,748 | 27 |
| NIMAL | 17.8% | 27 |
| Wolumen sprzedaży brutto | 18,951 | 27 |
| Miesięcznie aktywni użytkownicy fintech | 83 | 27 |
| Amortyzacja | 246 | 27 |
| Portfel kredytowy razem | 14.6bn | 27 |
| Portfel kart kredytowych | 6.6bn | 27 |
| Nakłady inwestycyjne (Capex) | 271 | 27 |
| Łączny wolumen płatności Acquiring | 55,993 | 27 |
| AUM | almost $20bn | 27 |
| MercadoLibre, opublikowano 2026-02-25, okres FY2025 | ||
| Procent renegocjacji | 1.6% | 26 |
| Możliwe postępowania prawne | 449 | 26 |
| Rezerwy z tytułu odroczonego podatku dochodowego | 452 | 26 |
| Aktywa z tytułu odroczonego podatku dochodowego netto | 1,621 | 26 |
| Zobowiązania warunkowe naliczone | 129 | 26 |
| Maksymalna ekspozycja programu ochrony kupujących | 7,953 | 26 |
| Unikalni aktywni kupujący | 121 | 26 |
| Łączny wolumen płatności | 277,823 | 26 |
| Łączna liczba transakcji płatniczych | 15,470 | 26 |
| Wzrost całkowitego wolumenu płatności | 41.3% | 26 |
| Marża operacyjna | 11.1% | 26 |
| Liczba sprzedanych pozycji | 2,429 | 26 |
| NIMAL | 22.4% | 26 |
| Gross profit margin | 44.5% | 26 |
| Wolumen sprzedaży brutto | 65,037 | 26 |
| Wzrost wolumenu brutto towarów | 26.4% | 26 |
| Miesięcznie aktywni użytkownicy fintech | 78 | 26 |
| Efektywna stopa podatkowa | 29.7% | 26 |
| Amortyzacja | 818 | 26 |
| Wzrost udzielonych kredytów | 61% | 26 |
| Gotówka, gotówka zastrzeżona i inwestycje - spółki zależne spoza USA | 16,282 million (90.8% of consolidated) | 26 |
| Gotówka i ekwiwalenty gotówki oraz inwestycje krótkoterminowe | 5,284 million | 26 |
| Nakłady inwestycyjne (Capex) | 1,327 | 26 |
| Aktywa pod administracją (fundusze inwestycyjne) | 4,536 million | 26 |
| Łączny wolumen płatności Acquiring | 188,105 | 26 |
| MercadoLibre, opublikowano 2026-02-24, okres 2025-Q4 | ||
| Unikalni aktywni kupujący | 121 | 25 |
| Łączny wolumen płatności | 277,823 | 25 |
| Łączna liczba transakcji płatniczych | 15,470 | 25 |
| Liczba sprzedanych pozycji | 2,429 | 25 |
| Dług netto | 4,682 | 25 |
| NIMAL | 22.4% | 25 |
| Wolumen sprzedaży brutto | 65,037 | 25 |
| Miesięcznie aktywni użytkownicy fintech | 78 | 25 |
| Amortyzacja | 818 | 25 |
| Nakłady inwestycyjne (Capex) | 1,327 | 25 |
| Łączny wolumen płatności Acquiring | 188,105 | 25 |
| MercadoLibre, opublikowano 2025-10-30, okres 2025-Q3 | ||
| Aktywa pod administracją (fundusze inwestycyjne) | 3,477 | 24 |
| Odpis na należności wątpliwe | 2,830 | 24 |
| Średnia ważona stopa procentowa | 5.96% | 24 |
| Umowy najmu magazynów | 1,200 | 24 |
| Unikalni aktywni kupujący | 107 | 24 |
| Bezwarunkowe zobowiązania Capex | 34 | 24 |
| Inwestycje długoterminowe denominowane w dolarach USD | 633 million | 24 |
| Gotówka i ekwiwalenty gotówki oraz inwestycje krótkoterminowe denominowane w dolarach USD | 2,045 million | 24 |
| Łączna kwota skupu akcji | 1 million | 24 |
| Łączny wolumen płatności | 194,129 | 24 |
| Łączna liczba transakcji płatniczych | 10,964 | 24 |
| Inwestycje krótkoterminowe (waluty obce) | 2,481 million | 24 |
| Inwestycje krótkoterminowe | 3,715 million | 24 |
| Zobowiązanie wobec spółek żeglugowych w Brazylii | 59 | 24 |
| Akcje odkupione | 457 | 24 |
| Pozostałe zobowiązania wobec firm żeglugowych | 33 | 24 |
| Pozostałe zobowiązania z tytułu usług platformy chmurowej i technologicznych | 2,544 | 24 |
| Pozostałe zobowiązania Capex | 6 | 24 |
| Pozostałe zobowiązania wobec Gol Linhas Aereas | 301 | 24 |
| Ekspozycja na możliwe roszczenia prawne | 413 | 24 |
| Kwoty sporne PIS/COFINS | 21 | 24 |
| Liczba sprzedanych pozycji | 1,677 | 24 |
| Wartość nominalna kontraktów zabezpieczających stopę procentową | 909 million | 24 |
| NIMAL | 22.0% | 24 |
| Maksymalna ekspozycja programu ochrony kupujących | 6,533 | 24 |
| Inwestycje długoterminowe (waluty obce) | 703 million | 24 |
| Inwestycje długoterminowe | 1,336 million | 24 |
| Pożyczki i inne zobowiązania finansowe (stopy zmienne) | 5,811 million | 24 |
| Wartość nominalna kontraktów swap na stopę procentową | 120 | 24 |
| Kwoty sporne IRPJ/CSLL/PIS | 77 | 24 |
| Depozyty sądowe ICMS-DIFAL | 2 | 24 |
| Depozyty sądowe z tytułu wykluczenia ICMS | 31 | 24 |
| Wolumen sprzedaży brutto | 45,131 | 24 |
| Zobowiązanie z tytułu usług logistyki lotniczej Gol Linhas Aereas | 378 | 24 |
| Wartość nominalna kontraktów terminowych | 274 | 24 |
| Wartość nominalna kontraktów walutowych | 682 | 24 |
| Miesięcznie aktywni użytkownicy fintech | 72 | 24 |
| Szacowane rezerwy na postępowania | 177 | 24 |
| Wyznaczone instrumenty zabezpieczające | 789 million | 24 |
| Amortyzacja | 580 | 24 |
| Wartość nominalna kontraktów cross currency swap | 515 | 24 |
| Skonsolidowana strata na różnicach kursowych (okres trzymiesięczny) | -102 million | 24 |
| Skonsolidowana strata na różnicach kursowych (okres dziewięciomiesięczny) | -274 million | 24 |
| Zobowiązania wobec platformy chmurowej i usług technologicznych | 3,167 | 24 |
| Gotówka i ekwiwalenty gotówki (waluty obce) | 8,388 million | 24 |
| Nakłady inwestycyjne (Capex) | 900 | 24 |
| Brazylia-Argentyna: depozyty sądowe | 450 | 24 |
| Brazylia: średnia ważona stopa dyskontowa dla leasingu operacyjnego | 10% | 24 |
| Brazylia: średnia ważona stopa dyskontowa dla leasingu finansowego | 15% | 24 |
| Upoważnienie zarządu do odkupu akcji | 4.05 million | 24 |
| Średnia cena za akcję | 2,342.13 | 24 |
| Łączny wolumen płatności Acquiring | 132,394 | 24 |
| Naliczone zobowiązanie z tytułu zmiennej płatności LTRP | 151 million | 24 |
| MercadoLibre, opublikowano 2025-10-29, okres 2025-Q3 | ||
| Unikalni aktywni kupujący | 77 | 23 |
| Łączny wolumen płatności | 71.2 | 23 |
| Łączna liczba transakcji płatniczych | 4,013 | 23 |
| Liczba sprzedanych pozycji | 635 | 23 |
| Liczba użytkowników kart kredytowych | 27 | 23 |
| NIMAL | 21.0% | 23 |
| Wolumen sprzedaży brutto | 16.5 | 23 |
| Miesięcznie aktywni użytkownicy fintech | 72 | 23 |
| Portfel kredytowy | 11.0 | 23 |
| Łączny wolumen płatności Acquiring | 47.712 | 23 |
| NPL 15-90 dni | 6.8% | 23 |
| MercadoLibre, opublikowano 2025-08-05, okres 2025-Q2 | ||
| Wartość godziwa zobowiązań ogółem | 265 | 22 |
| Wartość godziwa aktywów ogółem | 7,163 | 22 |
| Inwestycje krótkoterminowe | 4,634 million | 22 |
| Inwestycje długoterminowe | 1,388 million | 22 |
| Gotówka i ekwiwalenty | 6,888 | 22 |
| Odpis na należności wątpliwe z tytułu pożyczek | 2,463 | 22 |
| Unikalni aktywni kupujący | 90 | 22 |
| Łączny wolumen płatności | 122,905 | 22 |
| Łączna liczba transakcji płatniczych | 6,951 | 22 |
| Liczba sprzedanych pozycji | 1,042 | 22 |
| NIMAL | 22.8% | 22 |
| Zobowiązania z tytułu pożyczek i inne zobowiązania finansowe o zmiennym oprocentowaniu | 5,269 million | 22 |
| Zobowiązanie naliczone LTRP | 114 million | 22 |
| Wartość godziwa zmiennego zobowiązania płatniczego LTRP | 973 million | 22 |
| Kwota nominalna zabezpieczenia stopy procentowej | 826 million | 22 |
| Zabezpieczenie stopy procentowej wyznaczone jako instrument hedgingowy | 709 million | 22 |
| Wolumen sprzedaży brutto | 28,588 | 22 |
| Miesięcznie aktywni użytkownicy fintech | 68 | 22 |
| Nakłady inwestycyjne (Capex) | 543 | 22 |
| Łączny wolumen płatności Acquiring | 84,682 | 22 |
| MercadoLibre, opublikowano 2025-08-04, okres 2025-Q2 | ||
| Unikalni aktywni kupujący | 71 | 21 |
| Łączny wolumen płatności | 64,602 | 21 |
| Łączna liczba transakcji płatniczych | 3,607 | 21 |
| Łączny portfel kredytowy | 9.3 billion | 21 |
| Liczba sprzedanych pozycji | 550 | 21 |
| NIMAL | 23.0% | 21 |
| Wolumen sprzedaży brutto | 15,258 | 21 |
| Miesięcznie aktywni użytkownicy fintech | 68 | 21 |
| Amortyzacja | 199 | 21 |
| Portfel kart kredytowych | 4.0 billion | 21 |
| Nakłady inwestycyjne (Capex) | 287 | 21 |
| Łączny wolumen płatności Acquiring | 44,365 | 21 |
| Wzrost TPV w obszarze przejęć | 53% | 21 |
| AUM łącznie | 13.8 billion | 21 |
| GMV kwartalne 1P | 1 billion | 21 |
| Wskaźnik NPL 15-90 dni | 6.7% | 21 |
| MercadoLibre, opublikowano 2025-05-08, okres 2025-Q1 | ||
| Średnia ważona liczba akcji zwykłych w obiegu | 50,697,375 | 20 |
| Umowy najmu magazynów | 1,364 | 20 |
| Renegocjacje jako % portfela | 1.3% | 20 |
| Zobowiązania warunkowe możliwe do wystąpienia | 276 | 20 |
| Zobowiązania warunkowe prawdopodobne | 153 | 20 |
| Niewykorzystane zobowiązania kredytowe poza bilansem | 3,580 | 20 |
| Kredyty sprzedane podmiotom trzecim | 31 | 20 |
| Ulga podatkowa gospodarka wiedzy | 18 | 20 |
| Zysk ze sprzedaży kredytów | 1 | 20 |
| Spread kursowy Argentyna | 22.9% | 20 |
| Efektywna stawka podatkowa | 30.0% | 20 |
| zobowiązania rezydualne platformy chmurowej | 2,944 | 20 |
| zobowiązania platformy chmurowej | 3,215 | 20 |
| Maksymalna ekspozycja programu ochrony kupujących | 5,546 | 20 |
| podstawowy i rozwodniony EPS (zysk netto) | 9.74 | 20 |
| zobowiązania rezydualne logistyki lotniczej | 272 | 20 |
| zobowiązania logistyki lotniczej | 331 | 20 |
| Unikalni aktywni kupujący | 67 | 20 |
| Łączny wolumen płatności | 43% | 20 |
| Łączna liczba transakcji płatniczych | 3,344 | 20 |
| Liczba sprzedanych pozycji | 492 | 20 |
| NIMAL | 22.7% | 20 |
| Wolumen sprzedaży brutto | 17% | 20 |
| Miesięcznie aktywni użytkownicy fintech | 64 | 20 |
| Amortyzacja | 172 | 20 |
| Wzrost udzielonych kredytów | 59% | 20 |
| Nakłady inwestycyjne (Capex) | 256 | 20 |
| Łączny wolumen płatności Acquiring | 40,317 | 20 |
| MercadoLibre, opublikowano 2025-05-07, okres 2025-Q1 | ||
| Unikalni aktywni kupujący | 67 | 19 |
| Łączny wolumen płatności | 58,303 | 19 |
| Łączna liczba transakcji płatniczych | 3,344 | 19 |
| Liczba sprzedanych pozycji | 492 | 19 |
| NIMAL | 22.7% | 19 |
| Wolumen sprzedaży brutto | 13,330 | 19 |
| Miesięcznie aktywni użytkownicy fintech | 64 | 19 |
| Amortyzacja | 172 | 19 |
| Portfel kredytowy | 7.8 billion | 19 |
| Nakłady inwestycyjne (Capex) | 256 | 19 |
| Łączny wolumen płatności Acquiring | 40,317 | 19 |
| MercadoLibre, opublikowano 2025-02-21, okres FY2024 | ||
| unikalni aktywni kupujący | 100 | 18 |
| pozostałe bezwarunkowe zobowiązania Capex | 16 million | 18 |
| łączny wolumen płatności | 196,660 | 18 |
| łączna liczba transakcji płatniczych | 11,355 | 18 |
| łączna gotówka i ekwiwalenty | 2,635 | 18 |
| lokaty terminowe sekurytyzacja ograniczone | 171 million | 18 |
| inwestycje krótkoterminowe | 4,485 | 18 |
| pozostałe zobowiązania zakupowe wobec armatorów Brazylia | 39 million | 18 |
| podatek od sprzedaży | 1,367 | 18 |
| przychody spoza ASC 606 | 5,640 | 18 |
| przychody ASC 606 | 15,137 | 18 |
| ograniczona gotówka i ekwiwalenty | 2,064 | 18 |
| rzeczowe aktywa trwałe netto | 1,380 | 18 |
| marża zysku operacyjnego | 12.7% | 18 |
| liczba sprzedanych sztuk | 1,787 | 18 |
| nimal | 28.2 | 18 |
| zysk netto | 1,911 | 18 |
| maksymalna ekspozycja bpp | 5,769 million | 18 |
| inwestycje długoterminowe | 1,203 | 18 |
| umowy leasingowe nierozpoczęte | 1,451 million | 18 |
| gross profit margin | 46.1% | 18 |
| łączna wartość sprzedaży towarów | 51,467 | 18 |
| zobowiązanie zakupowe Gol Linhas | 233 million | 18 |
| miesięcznie aktywni użytkownicy fintech | 61 | 18 |
| zasoby Ether | 3049.8 (USD units) | 18 |
| wartość godziwa Ether | 10 | 18 |
| Efektywna stawka podatkowa | 21.4% | 18 |
| marża bezpośredniego wkładu pozostałe kraje | 13.2% | 18 |
| marża bezpośredniego wkładu Meksyk | 18.3% | 18 |
| marża bezpośredniego wkładu Brazylia | 20.0% | 18 |
| marża bezpośredniego wkładu Argentyna | 43.9% | 18 |
| wartość godziwa aktywów cyfrowych | 49 | 18 |
| amortyzacja | 617 | 18 |
| amortyzacja | 466 | 18 |
| skonsolidowana marża bezpośredniego wkładu | 23.7% | 18 |
| Complexo Pacaembu naming rights | 44 million | 18 |
| pozostałe zobowiązania zakupu platformy chmurowej | 3,102 million | 18 |
| gotówka w bankach (zablokowana) | 38 million | 18 |
| Capex | 860 | 18 |
| zasoby bitcoin | 412.7 (USD units) | 18 |
| wartość godziwa bitcoin | 39 | 18 |
| Odpis na należności wątpliwe z tytułu pożyczek | 1,678 | 18 |
| koszty reklamy | 1,053 | 18 |
| całkowity wolumen płatności (acquiring) | 142,200 | 18 |
| Średnia ważona liczba akcji zwykłych w obiegu (rozwodniona) | 50,697,428 | 18 |
| Średnia ważona liczba akcji zwykłych w obiegu (rozwodniona) | 51,006,860 | 18 |
| Średnia ważona liczba akcji zwykłych w obiegu (rozwodniona) | 51,335,621 | 18 |
| Średnia ważona liczba akcji zwykłych w obiegu (podstawowa) | 50,697,428 | 18 |
| Aktywa netto (spółki zależne w Argentynie) | 1,381 (USD In millions of U.S. dollars) | 18 |
| Zobowiązania (spółki zależne w Argentynie) | 4,181 (In millions of U.S. dollars) | 18 |
| spread kursu Blue Chip Swap | 14.7% | 18 |
| Aktywa (spółki zależne w Argentynie) | 5,562 (USD In millions of U.S. dollars) | 18 |
| MercadoLibre, opublikowano 2025-02-20, okres 2024-Q4 | ||
| Unikalni aktywni kupujący | 100 | 17 |
| Całkowity wolumen płatności | $58,914 | 17 |
| Całkowity wolumen płatności | $196,660 | 17 |
| Łączna liczba transakcji płatniczych | 3,325 | 17 |
| Łączna liczba transakcji płatniczych | 11,355 | 17 |
| Liczba sprzedanych produktów | 525 | 17 |
| Liczba sprzedanych towarów rok obrotowy | 1,787 | 17 |
| NIMAL kwartał 4 | 27.6% | 17 |
| NIMAL kwartał 4 | 39.8% | 17 |
| NIMAL rok obrotowy | 28.2% | 17 |
| Łączna wartość sprzedaży brutto kwartał 4 | $14,548 | 17 |
| Łączna wartość sprzedaży brutto rok obrotowy | $51,467 | 17 |
| Miesięcznie aktywni użytkownicy fintech | 61 | 17 |
| Amortyzacja kwartał 4 | $152 | 17 |
| Amortyzacja rok obrotowy | $617 | 17 |
| Portfel kredytowy | $6.6 billion | 17 |
| Capex kwartał 4 | $305 | 17 |
| Capex rok obrotowy | $860 | 17 |
| Łączny wolumen płatności acquiring kwartał 4 | $41,833 | 17 |
| Łączny wolumen płatności acquiring rok obrotowy | $142,200 | 17 |
| Wskaźnik NPL 15-90 dni kwartał 4 | 7.4% | 17 |
| MercadoLibre, opublikowano 2024-11-07, okres 2024-Q3 | ||
| Unikalni aktywni kupujący | 87 | 16 |
| Łączny wolumen płatności | 137,746 | 16 |
| Łączna liczba transakcji płatniczych | 8,030 | 16 |
| Liczba sprzedanych pozycji | 1,262 | 16 |
| NIMAL | 28.3% | 16 |
| Wolumen sprzedaży brutto | 36,919 | 16 |
| Miesięcznie aktywni użytkownicy fintech | 56 | 16 |
| Łączny wolumen płatności Acquiring | 100,367 | 16 |
| MercadoLibre, opublikowano 2024-11-06, okres 2024-Q3 | ||
| Unikalni aktywni kupujący | 87 | 15 |
| Łączny wolumen płatności (kwartał 3) | 50,691 | 15 |
| Łączny wolumen płatności (dziewięć miesięcy) | 137,746 | 15 |
| Łączna liczba transakcji płatniczych (kwartał 3) | 2,936 | 15 |
| Łączna liczba transakcji płatniczych (dziewięć miesięcy) | 8,030 | 15 |
| Liczba sprzedanych towarów (kwartał 3) | 456 | 15 |
| Liczba sprzedanych towarów (dziewięć miesięcy) | 1,262 | 15 |
| NIMAL (kwartał 3) | 24.2 % | 15 |
| NIMAL (Dziewięć Miesięcy) | 28.3 % | 15 |
| Wolumen obrotu towarowego (Q3) | 12,907 | 15 |
| Wolumen obrotu towarowego (Dziewięć Miesięcy) | 36,919 | 15 |
| Miesięcznie aktywni użytkownicy fintech | 56 | 15 |
| Amortyzacja (Q3) | 157 | 15 |
| Amortyzacja (Dziewięć Miesięcy) | 465 | 15 |
| Portfel kredytowy | 6.0 billion | 15 |
| Portfel kart kredytowych | 2.3 billion | 15 |
| Capex (Q3) | 223 | 15 |
| Capex (Dziewięć Miesięcy) | 555 | 15 |
| Aktywa pod zarządzaniem | 8.0 billion | 15 |
| Łączny wolumen płatności Acquiring (Q3) | 36,042 | 15 |
| Łączny wolumen płatności Acquiring (Dziewięć Miesięcy) | 100,367 | 15 |
| MercadoLibre, opublikowano 2024-08-02, okres 2024-Q2 | ||
| Wzrost łącznego wolumenu płatności | 35.1 | 14 |
| Wzrost łącznej liczby transakcji płatniczych | 54.8 | 14 |
| wzrost liczby transakcji płatniczych za półrocze | 55.1 | 14 |
| Zobowiązania z tytułu finansowania dostawców | 388 | 14 |
| Przychody wg ASC 606 | 6,991 | 14 |
| Przychody poza ASC 606 | 2,415 | 14 |
| Udział gotówki w zagranicznych spółkach zależnych | 86.3 | 14 |
| Wskaźnik kredytów nieregularnych 15-90 dni | 8.2 | 14 |
| Wzrost wolumenu obrotu towarowego | 20.4 | 14 |
| Aktywa krypto klientów - pozostałe | 15 | 14 |
| kryptoaktywa klientów – ether | 14 | 14 |
| kryptoaktywa klientów – bitcoin | 38 | 14 |
| wzrost udzielonych kredytów | 79 | 14 |
| wzrost udzielonych kredytów | 75 | 14 |
| gotówka i ekwiwalenty poza USA | 78.0 | 14 |
| gotówka i ekwiwalenty gotówki | 4,089 million | 14 |
| łączny zysk na transakcjach finansowych | 835 | 14 |
| Unikalni aktywni kupujący | 73 | 14 |
| Łączny wolumen płatności | 87,055 | 14 |
| Łączna liczba transakcji płatniczych | 5,093 | 14 |
| aktywa z tytułu prawa do użytkowania – leasing operacyjny | 775 | 14 |
| zobowiązania z tytułu leasingu operacyjnego | 761 | 14 |
| Liczba sprzedanych pozycji | 806 | 14 |
| NIMAL | 31.4% | 14 |
| Wolumen sprzedaży brutto | 24,012 | 14 |
| Miesięcznie aktywni użytkownicy fintech | 52 | 14 |
| leasing finansowy – rzeczowe aktywa trwałe netto | 111 | 14 |
| jednostki Ether w posiadaniu | 3,048.9 | 14 |
| wartość godziwa Ether | 10 | 14 |
| koszt nabycia Ether | 3 | 14 |
| Amortyzacja | 308 | 14 |
| Nakłady inwestycyjne (Capex) | 332 | 14 |
| maksymalna ekspozycja programu ochrony kupującego | 4,907 | 14 |
| jednostki Bitcoin w posiadaniu | 412.7 | 14 |
| wartość godziwa Bitcoin | 26 | 14 |
| koszt nabycia Bitcoin | 6 | 14 |
| Łączny wolumen płatności Acquiring | 64,325 | 14 |
| MercadoLibre, opublikowano 2024-08-01, okres 2024-Q2 | ||
| Unikalni aktywni kupujący | 73 | 13 |
| Łączny wolumen płatności | 87,055 | 13 |
| NIMAL | 31.4% | 13 |
| Wolumen sprzedaży brutto | 24,012 | 13 |
| Miesięcznie aktywni użytkownicy fintech | 52 | 13 |
| Amortyzacja | 308 | 13 |
| Nakłady inwestycyjne (Capex) | 332 | 13 |
| Łączny wolumen płatności Acquiring | 64,325 | 13 |
| MercadoLibre, opublikowano 2024-05-03, okres 2024-Q1 | ||
| usługi platformy chmurowej – płatne 2 | 80 million | 12 |
| usługi platformy chmurowej – płatne 1 | 461 million | 12 |
| zobowiązanie do usług platformy chmurowej 2 | 200 million | 12 |
| zobowiązanie z tytułu usług platformy chmurowej 1 | 824 million | 12 |
| Unikalni aktywni kupujący | 53 | 12 |
| Łączny wolumen płatności | 40,727 | 12 |
| Łączna liczba transakcji płatniczych | 2,418 | 12 |
| Razem zobowiązania długoterminowe SPE | 812 million | 12 |
| Razem aktywa długoterminowe SPE | 60 million | 12 |
| Razem zobowiązania SPE | 1,550 million | 12 |
| Razem zobowiązania krótkoterminowe SPE | 738 million | 12 |
| Razem aktywa obrotowe SPE | 1,710 million | 12 |
| Razem aktywa SPE | 1,770 million | 12 |
| Razem LTRP | 68 million | 12 |
| Razem LTRP | 47 million | 12 |
| Zabezpieczone linie kredytowe długoterminowe | 14 million | 12 |
| Zabezpieczone linie kredytowe krótkoterminowe | 48 million | 12 |
| Sprzedaż i marketing | 478 million | 12 |
| Sprzedaż i marketing | 383 million | 12 |
| Rozwój produktów i technologii | 458 million | 12 |
| Rozwój produktów i technologii | 381 million | 12 |
| Pacaembu naming rights agreement | 56 million | 12 |
| Pozostałe linie kredytowe długoterminowe | 1 million | 12 |
| Pozostałe linie kredytowe krótkoterminowe | 16 million | 12 |
| Pozostałe przychody i koszty | (47) million | 12 |
| Pozostałe przychody i koszty | (98) million | 12 |
| Przychody Fintech Pozostałe Kraje | 56 million | 12 |
| Przychody Fintech Pozostałe Kraje | 52 million | 12 |
| Przychody Commerce Pozostałe Kraje | 120 million | 12 |
| Przychody Commerce Pozostałe Kraje | 98 million | 12 |
| Leasing operacyjny od dwóch do trzech lat | 143 million | 12 |
| Leasing operacyjny łączne płatności | 1,122 million | 12 |
| Leasing operacyjny od trzech do czterech lat | 128 million | 12 |
| Leasing operacyjny po tym okresie | 368 million | 12 |
| Leasing operacyjny okres w latach | 7 Years | 12 |
| Leasing operacyjny do jednego roku | 189 million | 12 |
| Leasing operacyjny od jednego do dwóch lat | 175 million | 12 |
| zobowiązania z tytułu leasingu operacyjnego | 816 million | 12 |
| Leasing operacyjny odsetki kalkulacyjne | (306) million | 12 |
| Leasing operacyjny od czterech do pięciu lat | 119 million | 12 |
| Leasing operacyjny stopa dyskontowa | 9% | 12 |
| Koszty leasingu operacyjnego | 48 million | 12 |
| Koszty leasingu operacyjnego | 42 million | 12 |
| Leasing operacyjny aktywa z prawa do użytkowania | 872 million | 12 |
| Liczba sprzedanych pozycji | 385 | 12 |
| Aktywa trwałe inwestycje długoterminowe | 23 million | 12 |
| Przychody netto dochody finansowe | 4,333 million | 12 |
| Przychody netto dochody finansowe | 3,186 million | 12 |
| NIMAL | 31.5% | 12 |
| Przychody Fintech Meksyk | 358 million | 12 |
| Przychody Fintech Meksyk | 212 million | 12 |
| Przychody Commerce Meksyk | 613 million | 12 |
| Przychody Commerce Meksyk | 398 million | 12 |
| Kredyty bankowe długoterminowe | 56 million | 12 |
| Kredyty bankowe krótkoterminowe | 556 million | 12 |
| Kwota sporna z tytułu wyłączenia ICMS | 48 million | 12 |
| Wolumen sprzedaży brutto | 11,365 | 12 |
| Roczne zobowiązanie logistyczne Gol | 43 million | 12 |
| Umowy 3-letnie Gol logistics | 66 million | 12 |
| Koszty ogólne i administracyjne | 186 million | 12 |
| Koszty ogólne i administracyjne | 180 million | 12 |
| Miesięcznie aktywni użytkownicy fintech | 49 | 12 |
| Bony finansowe długoterminowe | 28 million | 12 |
| Leasing finansowy 2-3 lata | 39 million | 12 |
| Leasing finansowy 3-4 lata | 21 million | 12 |
| Leasing finansowy okres lat | 3 Years | 12 |
| Leasing finansowy rzeczowe aktywa trwałe netto | 130 million | 12 |
| Leasing finansowy rzeczowe aktywa trwałe koszt | 190 million | 12 |
| Leasing finansowy do 1 roku | 52 million | 12 |
| Leasing finansowy 1-2 lata | 47 million | 12 |
| Zobowiązania z leasingu finansowego bieżące | 36 million | 12 |
| Zobowiązania z tytułu leasingu finansowego długoterminowe | 92 million | 12 |
| Odsetki od leasingu finansowego | 4 million | 12 |
| Odsetki od leasingu finansowego | 2 million | 12 |
| Odsetki kalkulacyjne leasingu finansowego | (37) million | 12 |
| Leasing finansowy cztery do pięciu lat | 6 million | 12 |
| Stopa dyskontowa leasingu finansowego | 38% | 12 |
| Amortyzacja leasingu finansowego | 10 million | 12 |
| Amortyzacja leasingu finansowego | 5 million | 12 |
| Skumulowana amortyzacja leasingu finansowego | (60) million | 12 |
| Marża bezpośrednia | 23.8% | 12 |
| Zysk bezpośredni | 1,030 | 12 |
| Amortyzacja | 154 | 12 |
| Certyfikaty depozytowe krótkoterminowe | 831 million | 12 |
| Zobowiązania bieżące pozostałe | 1 million | 12 |
| Aktywa obrotowe gotówka zastrzeżona | 312 million | 12 |
| Koszt przychodów netto | 2,309 million | 12 |
| Koszt przychodów netto | 1,572 million | 12 |
| Noty handlowe długoterminowe | 206 million | 12 |
| Noty handlowe krótkoterminowe | 6 million | 12 |
| Zadłużenie zabezpieczone długoterminowe | 812 million | 12 |
| Zadłużenie zabezpieczone krótkoterminowe | 737 million | 12 |
| Nakłady inwestycyjne (Capex) | 148 | 12 |
| Brazylia Fintech Przychody | 1,008 million | 12 |
| Brazylia Fintech Przychody | 732 million | 12 |
| Brazylia Commerce Przychody | 1,563 million | 12 |
| Brazylia Commerce Przychody | 907 million | 12 |
| Debet bankowy krótkoterminowy | 10 million | 12 |
| BPP maksymalna ekspozycja potencjalna | 4,649 million | 12 |
| Argentyna Fintech Przychody | 415 million | 12 |
| Argentyna Fintech Przychody | 514 million | 12 |
| Argentyna Commerce Przychody | 200 million | 12 |
| Argentyna Commerce Przychody | 273 million | 12 |
| Łączny wolumen płatności Acquiring | 30,579 | 12 |
| Obligacje 2031 długoterminowe | 626 million | 12 |
| Obligacje 2031 krótkoterminowe | 4 million | 12 |
| Obligacje Sustainability 2026 długoterminowe | 389 million | 12 |
| Obligacje Sustainability 2026 krótkoterminowe | 2 million | 12 |
| MercadoLibre, opublikowano 2024-05-02, okres 2024-Q1 | ||
| Unikalni aktywni kupujący | 53 | 11 |
| Łączny wolumen płatności | 40,727 | 11 |
| Łączna liczba transakcji płatniczych | 2,418 | 11 |
| Liczba sprzedanych pozycji | 385 | 11 |
| Dług netto do skorygowanej EBITDA | 0.5x | 11 |
| NIMAL | 31.5% | 11 |
| Wolumen sprzedaży brutto | 11,365 | 11 |
| Miesięcznie aktywni użytkownicy fintech | 49 | 11 |
| Amortyzacja | 154 | 11 |
| Nakłady inwestycyjne (Capex) | 148 | 11 |
| Łączny wolumen płatności Acquiring | 30,579 | 11 |
| MercadoLibre, opublikowano 2024-02-23, okres FY2023 | ||
| łączne linie kredytowe | 2,898,257 | 10 |
| pozabilansowe niewykorzystane karty kredytowe rok poprzedni | 271 | 10 |
| pozabilansowe niewykorzystane karty kredytowe | 934 | 10 |
| pozostałe linie kredytowe | 182,955 | 10 |
| linie kredytowe Meksyk | 924,660 | 10 |
| placówki Brazylia | 1,622,527 | 10 |
| placówki Argentyna | 168,115 | 10 |
| Unikalni aktywni użytkownicy | 218 | 10 |
| Całkowity wolumen płatności na marketplace | 47,182 | 10 |
| Łączny wolumen płatności | 182,821 | 10 |
| Łączna liczba transakcji płatniczych | 9,470 | 10 |
| Całkowita gotówka i ekwiwalenty w walutach obcych | 3,201 | 10 |
| Inwestycje krótkoterminowe | 3,480 | 10 |
| Liczba sprzedanych pozycji | 1,404 | 10 |
| NIMAL | 36.2% | 10 |
| Pożyczki o zmiennym oprocentowaniu | 2,810 | 10 |
| Zobowiązanie umowne LTRP Variable Award | 418 | 10 |
| Wolumen sprzedaży brutto | 44,749 | 10 |
| Amortyzacja | 524 | 10 |
| Nakłady inwestycyjne (Capex) | 509 | 10 |
| MercadoLibre, opublikowano 2024-02-22, okres 2023-Q4 | ||
| Unikalni aktywni użytkownicy (Q4) | 145 | 9 |
| Unikalni aktywni użytkownicy | 218 | 9 |
| Całkowity wolumen płatności na marketplace (Q4) | 14,185 | 9 |
| Całkowity wolumen płatności na marketplace (rok obrotowy) | 47,182 | 9 |
| Całkowity wolumen płatności (Q4) | 56,514 | 9 |
| Całkowity wolumen płatności (rok obrotowy) | 182,821 | 9 |
| Całkowita liczba transakcji płatniczych (Q4) | 2,955 | 9 |
| Całkowita liczba transakcji płatniczych (rok obrotowy) | 9,470 | 9 |
| Łączny portfel kredytowy | 3.8 | 9 |
| Wskaźnik wysyłki tego samego lub następnego dnia (Q4) | 52% | 9 |
| Użytkownicy kont oprocentowanych | 30 | 9 |
| Liczba sprzedawców korzystających z kredytu | 1.5 | 9 |
| Liczba sprzedanych pozycji (Q4) | 413 | 9 |
| Liczba sprzedanych pozycji (rok obrotowy) | 1,404 | 9 |
| Liczba użytkowników kredytowych | 20 | 9 |
| Nowi reklamodawcy na platformie Ads (rok obrotowy) | almost 50,000 | 9 |
| NIMAL (kwartał 4) | 39.8% | 9 |
| NIMAL (rok obrotowy) | 36.2% | 9 |
| Portfel kredytów kupieckich | 761 | 9 |
| Wartość brutto towarów (kwartał 4) | 13,450 | 9 |
| Wartość brutto towarów (rok obrotowy) | 44,749 | 9 |
| Penetracja fulfillmentu w Brazylii (kwartał 4) | almost 50% | 9 |
| Amortyzacja (kwartał 4) | 135 | 9 |
| Amortyzacja (rok obrotowy) | 524 | 9 |
| Capex (kwartał 4) | 180 | 9 |
| Capex (rok obrotowy) | 509 | 9 |
| Acquiring TPV (rok obrotowy) | 116 | 9 |
| NPL 15-90 dni | 8.2% | 9 |
| MercadoLibre, opublikowano 2023-11-02, okres 2023-Q3 | ||
| Unikalni aktywni użytkownicy | 167 | 8 |
| Łączny wolumen płatności | $126,307 | 8 |
| Łączna gotówka, ekwiwalenty gotówki, gotówka zastrzeżona i jej ekwiwalenty | 3,256 | 8 |
| Przepływy operacyjne | 3,212 | 8 |
| Wskaźnik kredytów nieperforujących | 30.8% | 8 |
| Marża odsetkowa netto po stratach | 35.1% | 8 |
| NIMAL | 35.1% | 8 |
| Wolumen sprzedaży brutto | $31,299 | 8 |
| MercadoLibre, opublikowano 2023-11-01, okres 2023-Q3 | ||
| Unikalni aktywni użytkownicy (trzy miesiące) | 120 million | 7 |
| Unikalni aktywni użytkownicy (dziewięć miesięcy) | 167 million | 7 |
| Łączny wolumen płatności (trzy miesiące) | 47,256 million | 7 |
| Łączny wolumen płatności (dziewięć miesięcy) | 126,307 million | 7 |
| Wzrost łącznego wolumenu płatności (neutralny kursowo r/r) | 121.2% | 7 |
| Marża operacyjna | 18.2% | 7 |
| Liczba sprzedanych pozycji (trzy miesiące) | 357 million | 7 |
| Liczba sprzedanych pozycji (dziewięć miesięcy) | 991 million | 7 |
| Wzrost przychodów netto (neutralny kursowo r/r) | 69.1% | 7 |
| NIMAL (trzy miesiące) | 37.4% | 7 |
| NIMAL (dziewięć miesięcy) | 35.1% | 7 |
| Wzrost liczby sprzedanych pozycji (r/r) | 26% | 7 |
| Wzrost zysku operacyjnego (r/r) | 131% | 7 |
| Łączny wolumen towarowy brutto (trzy miesiące) | 11,360 million | 7 |
| Łączny wolumen towarowy brutto (dziewięć miesięcy) | 31,299 million | 7 |
| Wzrost GMV (neutralny kursowo r/r) | 59.3% | 7 |
| Penetracja realizacji zamówień | 48% | 7 |
| Wzrost TPV kart kredytowych (r/r) | almost 70% | 7 |
| TPV kart kredytowych | $1bn | 7 |
| Capex (dziewięć miesięcy) | 329 million | 7 |
| Skorygowana marża EBITDA (trzy miesiące) | 21.8% | 7 |
| MercadoLibre, opublikowano 2023-08-03, okres 2023-Q2 | ||
| Odpis z tytułu wyceny aktywów z tytułu odroczonego podatku dochodowego | 415 | 6 |
| inwestycje krótkoterminowe | 2,839 | 6 |
| Gotówka i ekwiwalenty gotówki zastrzeżonej | 1,964 | 6 |
| inwestycje długoterminowe | 149 | 6 |
| zobowiązania z tytułu sporów prawnych – możliwa strata | 458 | 6 |
| zobowiązania z tytułu sporów prawnych – prawdopodobna strata | 72 | 6 |
| cloud platform paid b | 27 | 6 |
| cloud platform paid a | 270 | 6 |
| cloud platform commitment total | 1,024 | 6 |
| gotówka i ekwiwalenty gotówki | 1,860 | 6 |
| Maksymalna ekspozycja programu ochrony kupujących | 4,533 | 6 |
| roczny koszt logistyki lotniczej | 43 | 6 |
| Unikalni aktywni użytkownicy | 135 | 6 |
| Całkowity wolumen płatności na marketplace | 21,024 million | 6 |
| Łączny wolumen płatności | 79,051 million | 6 |
| Łączna liczba transakcji płatniczych | 4,007 | 6 |
| Zadłużenie ogółem | 5,528 | 6 |
| Inwestycje krótkoterminowe | 1,440 | 6 |
| Liczba sprzedanych pozycji | 634 | 6 |
| Długoterminowe zobowiązania z tytułu leasingu operacyjnego | 595 | 6 |
| gotówka netto wykorzystana w działalności inwestycyjnej | (1,206) | 6 |
| gotówka netto wykorzystana w działalności finansowej | (472) | 6 |
| gotówka netto z działalności operacyjnej | 2,271 | 6 |
| Inwestycje długoterminowe | 68 | 6 |
| Wolumen sprzedaży brutto | 19,939 million | 6 |
| Amortyzacja | 254 million | 6 |
| Krótkoterminowe zobowiązania z tytułu leasingu operacyjnego | 166 | 6 |
| Gotówka i ekwiwalenty gotówki | 1,860 | 6 |
| Nakłady inwestycyjne (Capex) | 203 million | 6 |
| MercadoLibre, opublikowano 2023-08-02, okres 2023-Q2 | ||
| Unikalni aktywni użytkownicy | 109 | 5 |
| Całkowity wolumen płatności na marketplace | $11,074 | 5 |
| Łączny wolumen płatności | $42,064 | 5 |
| Łączna liczba transakcji płatniczych | 2,132 | 5 |
| Liczba sprzedanych pozycji | 325 | 5 |
| NIMAL | 36.8% | 5 |
| Wolumen sprzedaży brutto | $10,506 | 5 |
| Amortyzacja | $128 | 5 |
| Nakłady inwestycyjne (Capex) | $114 | 5 |
| MercadoLibre, opublikowano 2023-05-04, okres 2023-Q1 | ||
| Średnia ważona liczba akcji zwykłych w obiegu – podstawowa | 50,245,073 | 4 |
| Odpis z tytułu wyceny aktywów z tytułu odroczonego podatku dochodowego | $407 million | 4 |
| zobowiązania z programu finansowania dostawców | $254 million | 4 |
| Unikalni aktywni użytkownicy | 101 | 4 |
| Całkowity wolumen płatności na marketplace | $9,950 million | 4 |
| Łączny wolumen płatności | $36,986 million | 4 |
| Łączna liczba transakcji płatniczych | 1,875 | 4 |
| Łączne przychody kredytowe | 536 | 4 |
| Liczba sprzedanych pozycji | 309 | 4 |
| IMAL rok poprzedni | 24.7% | 4 |
| IMAL | 38.8% | 4 |
| Wolumen sprzedaży brutto | $9,434 million | 4 |
| Fintech – zysk ze sprzedaży wierzytelności i aktywów finansowych | 336 | 4 |
| Amortyzacja | $126 million | 4 |
| Nakłady inwestycyjne (Capex) | $89 million | 4 |
| spread kursu Blue Chip Swap | 94.5% | 4 |
| MercadoLibre, opublikowano 2023-05-03, okres 2023-Q1 | ||
| Unikalni aktywni użytkownicy | 101 million | 3 |
| Całkowity wolumen płatności | $36,986 million | 3 |
| Całkowita liczba transakcji płatniczych | 1,875 million | 3 |
| Liczba pomyślnie sprzedanych pozycji | 309 million | 3 |
| Wskaźnik kredytów niepracujących | 9.5% | 3 |
| Mercado Pago Credit Portfolio | $3 billion | 3 |
| Marża odsetkowa po stratach (IMAL) | 38.8% | 3 |
| Całkowity wolumen towarów (GMV) | $9,434 million | 3 |
Rozwój działalności MercadoLibre
Skondensowane podsumowanie działalności MercadoLibre za kolejne okresy sprawozdawcze w formie tekstu ciągłego: zmiany operacyjne, wskazywane przez zarząd czynniki wzrostu, rozwój wyników i przepływów pieniężnych. Metodologia NadirAlpha
FY2026: MercadoLibre
MercadoLibre odnotowało przychody netto i dochody finansowe w wysokości 8 845 mln USD w Q1 2026 oraz 10 169 mln USD w Q2 2026; każdy z kwartałów opisywany był jako reprezentujący najszybsze tempo wzrostu przychodów od około czterech lat 27 29. Zysk operacyjny wyniósł 611 mln USD w Q1 oraz 683 mln USD w Q2 i był niższy rok do roku, ponieważ spółka zwiększyła inwestycje w logistykę, udzielanie kredytów oraz technologię 27 29. Zysk netto osiągnął 417 mln USD w Q1 oraz 466 mln USD w Q2; spadki rok do roku wynikały z wyższego odpisu na wątpliwe należności w następstwie szybkiej ekspansji portfela kart kredytowych 28 30. Wolumen towarów brutto (GMV), całkowity wolumen płatności (TPV) oraz miesięczna liczba aktywnych użytkowników Fintech istotnie wzrosły w obydwu kwartałach; portfel kredytowy przekroczył 16 mld USD, a miesięczna liczba aktywnych użytkowników Fintech osiągnęła 88 milionów na koniec Q2 29.
FY2025: MercadoLibre
Przychody netto i dochody finansowe wzrosły o 39,1 % do 28 893 mln USD w roku obrotowym 2025, napędzane 61-procentowym wzrostem udzielonych kredytów, zwiększonym wolumenem płatności oraz szerszą ekspansją segmentu Fintech 26. Przychody z segmentu Commerce wzrosły o 34,0 %, a przychody z segmentu Fintech wzrosły o 46,2 %, co odzwierciedla siłę obydwu głównych segmentów działalności w ciągu całego roku 26. Zysk netto osiągnął 1 997 mln USD, co oznacza wzrost o 4,5 % rok do roku, gdyż wyższa efektywna stawka podatkowa oraz wzrost odpisów na wątpliwe należności o 66,4 % częściowo skompensowały silne wyniki operacyjne 26. Marża zysku brutto spadła z 46,1 % w 2024 roku do 44,5 % w 2025 roku, a marża zysku operacyjnego obniżyła się z 12,7 % do 11,1 %, przede wszystkim w wyniku obniżenia progu bezpłatnej wysyłki w Brazylii oraz przyspieszonej emisji kart kredytowych 26. Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej wzrosły o 53,0 % do 12 116 mln USD, a łączny portfel należności kredytowych powiększył się do 12 508 mln USD na koniec roku z 6 573 mln USD na początku roku 26.
FY2024: MercadoLibre
MercadoLibre odnotowało roczne przychody netto i dochody finansowe za pełny rok 2024 w wysokości 20 777 mln USD milionów, co stanowi wzrost o 37,5 % rok do roku, napędzany wyższym wolumenem sprzedaży towarów brutto, rozwojem usług wysyłkowych oraz wzrostem rozwiązań kredytowych 18. Zysk netto osiągnął 1 911 mln USD milionów, wzrastając o 93,5 % rok do roku, wspierany efektywną stopą podatkową, która spadła do 21,4 % z 36,6 %, głównie ze względu na brak strat kursowych na odkupie akcji argentyńskich oraz niższe opodatkowane zyski kursowe w Argentynie 18. Zysk operacyjny osiągnął 2 631 mln USD milionów, podczas gdy rezerwa na wątpliwe należności wzrosła o 77,0 % do 1 858 milionów dolarów, odzwierciedlając 75-procentowy wzrost uruchomień kredytowych 18. Spółka po raz pierwszy w 2024 roku przekroczyła 100 milionów rocznych unikalnych nabywców oraz 60 milionów miesięcznie aktywnych użytkowników Fintech, a roczny wolumen sprzedaży towarów brutto przekroczył 50 miliardów dolarów 17. Fitch podniósł rating MercadoLibre do poziomu inwestycyjnego BBB- w październiku 2024 roku, a S&P w czerwcu 2024 roku zmienił perspektywę ratingu kredytowego na pozytywną 15 13.
FY2023: MercadoLibre
MercadoLibre osiągnęło roczne przychody netto w wysokości 15 107 mln USD w FY2023, co stanowi wzrost o 37,4 % w porównaniu z 10 537 milionami dolarów w roku poprzednim, przy wkładzie wszystkich segmentów geograficznych, gdzie Meksyk osiągnął najwyższe tempo wzrostu segmentu wynoszące 60,1 % 10. Zysk netto osiągnął 987 mln USD, wzrastając o 104,8 % rok do roku, przy wzroście rocznej marży operacyjnej do 12,6 % z 9,8 % w 2022 roku 10. Wolumen sprzedaży towarów brutto wzrósł o 29,9 % do 44 749 milionów dolarów, a całkowity wolumen płatności zwiększył się o 47,9 % do 182 821 milionów dolarów, przy czym liczba unikalnych aktywnych użytkowników wzrosła ze 148 milionów w 2022 roku do 218 milionów na koniec 2023 roku 10. Środki pieniężne z działalności operacyjnej wzrosły o 74,8 % do 5 140 mln USD 10, natomiast jednorazowe obciążenie podatkowe w Q4 w wysokości 351 milionów dolarów z tytułu brazylijskich sporów dotyczących podatku u źródła za poprzednie okresy obniżyło zysk operacyjny czwartego kwartału do 335 mln USD oraz zysk netto do 165 mln USD 9.
Słowniczek
- Przychody: Przychody z umów z klientami po pomniejszeniach, tak jak wykazuje je sama spółka; nie produkcja całkowita, przychody brutto, GMV ani napływ zamówień.
- Zysk operacyjny: Operacyjna pozycja rachunku zysków i strat, czyli zysk operacyjny; EBIT tylko jako oznaczone zastępstwo, nigdy zysk przed opodatkowaniem ani zysk zwyczajny.
- EBITDA (adj.): Skorygowana EBITDA, dosłownie i zdefiniowana przez spółkę (non-GAAP), nigdy wyliczona.
- Zysk netto: Zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej, po działalności zaniechanej; bez udziałów mniejszości i bez całkowitych dochodów.
- EPS: Rozwodniony EPS przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej; wartość opublikowana zawsze ma pierwszeństwo przed wyliczoną, wartości wyliczone są oznaczone.
- FCF: FCF = przepływy operacyjne minus Capex na rzeczowe aktywa trwałe; własna wartość FCF spółki jest pokazywana osobno.
- Przepływy op.: Przepływy operacyjne zgodnie z publikacją; spółki MSSF mogą ujmować zapłacone odsetki w przepływach finansowych, więc porównywalność bywa ograniczona.
- Gotówka: Gotówka i jej ekwiwalenty, bez papierów wartościowych, chyba że spółka ujmuje je w tej pozycji.
- Dług netto: Dług netto = zadłużenie finansowe bez zobowiązań leasingowych minus gotówka na ten sam dzień; własna pozycja netto spółki może się różnić.
- *: wyliczone, wzór w dymku
- ≈: wyliczone, przybliżenie
- ~: niepewne; wartość pozostaje widoczna, oceny jej nie używają
- °: poprawione przez zapytanie do dokumentu lub skorygowane na podstawie dowodu
- EBIT: EBIT jako zastępstwo: rachunek wyników nie zawiera pozycji operacyjnej
- basic: podstawowy EPS jako zastępstwo, gdy brak rozwodnionego
Źródła: raporty kwartalne, raporty roczne i dokumenty relacji inwestorskich
46 źródeł dotyczących MercadoLibre od 2023; cyfry w indeksie górnym w rozdziałach odsyłają do tych wierszy, starsze dokumenty znajdują się w części rozwijanej. Metodologia NadirAlpha
Starsze źródła (+16)
| # | Typ dokumentu | Opublikowano |
|---|---|---|
| #201 | 10-Q raport kwartalny | 2016-05-06 |
| #202 | 10-Q raport kwartalny | 2016-08-05 |
| #203 | 10-Q raport kwartalny | 2016-11-04 |
| #204 | 10-K raport roczny | 2017-02-24 |
| #205 | 10-Q raport kwartalny | 2017-02-24 |
| #208 | 10-K raport roczny | 2017-02-24 |
| #206 | 10-Q raport kwartalny | 2017-08-04 |
| #207 | 10-Q raport kwartalny | 2017-11-03 |
| #211 | 10-K/A raport roczny, skorygowany | 2018-02-23 |
| #209 | 10-Q raport kwartalny | 2018-05-10 |
| #210 | 10-Q raport kwartalny | 2019-08-08 |
| #215 | 10-K raport roczny | 2019-08-08 |
| #212 | 10-K raport roczny | 2020-02-14 |
| #213 | 10-Q raport kwartalny | 2020-08-10 |
| #216 | 10-Q raport kwartalny | 2021-08-05 |
| #214 | 10-Q raport kwartalny | 2021-11-05 |
FAQ – akcje MercadoLibre
Jakie dodatkowe wskaźniki raportuje MercadoLibre?
Zgodnie z raportem za Q2 2026: Łączny wolumen płatności, Wolumen sprzedaży brutto, Łączna liczba transakcji płatniczych, NIMAL, Unikalni aktywni kupujący, Liczba sprzedanych pozycji. Rozdział Raportowane KPI wymienia każdą wartość ze źródłem. Przychody są podzielone według Commerce, Fintech, Razem, Skonsolidowane - Commerce.
Gdzie mogę znaleźć oficjalne dokumenty Investor Relations spółki MercadoLibre?
NadirAlpha podaje w rozdziale źródeł linki do wszystkich 46 wykorzystanych dokumentów oryginalnych (Zgłoszenia SEC): raport kwartalny, komunikat o wynikach, raport roczny, każdy z typem, datą publikacji i bezpośrednim odnośnikiem; każda liczba w raporcie ma numer źródła.