NadirAlphaNA EN · DE · ES · FR · 中文 · PL

Akcje AXT AXTI

AXT Inc. · Zgłoszenia SEC · Waluta sprawozdawcza USD · Raportowanie kwartalne · Dane na dzień Q2 2026 · zdarzenia do 2026-08-13 · zaktualizowano 2026-10-18 · ISIN US00246W1036 · WKN 914410

AXT Inc. Akcje AXT (AXTI): Wyniki kwartalne i roczne od 2023 z raport kwartalny i zgłoszeń SEC: przychody, wynik, bilans, przepływy pieniężne i guidance zarządu, każda liczba ze źródłem. Stan na 08/2026, raportowanie kwartalne. Analiza akcji od NadirAlpha. Akcje AXT (AXTI): notowany na Nasdaq, WKN 914410. NadirAlpha przeanalizował 53 oryginalnych dokumentów, automatycznie zweryfikował każdą liczbę i powiązał ją ze źródłem; stan źródeł: 08/2026. Przychody Q2 2026: 48 mln USD (+164 % r/r). Ostatnio raportowane (Q2 2026): Krajowe straty operacyjne netto możliwe do przeniesienia (federalne), Kwota wykupu inwestorów Tongmei, Stanowe straty operacyjne netto możliwe do przeniesienia. Najnowszy odczyt: Zmiana strategiczna, Zysk netto stał się dodatni, Wynik operacyjny stał się dodatni, Przychody przyspieszają.

strategia: Zmiana strategiczna Zysk netto stał się dodatni Wynik operacyjny stał się dodatni Przychody przyspieszają

Redakcja NadirAlpha · O nas · Metodologia

Nowy kwartał, monitorowany przez AI. · NadirAlpha śledzi każdą akcję przez jej oryginalne raporty: najnowsze liczby na tle historii, guidance versus dane rzeczywiste; neutralnie, na bieżąco aktualizowane, każda liczba klikalna z podaniem źródła.
Raport generowany przez AI · nie stanowi porady inwestycyjnej · dane wyodrębnione automatycznie; prosimy weryfikować z podlinkowanym oryginałem więcej
Wygenerowane przez AIUtworzono z pomocą AI na podstawie podlinkowanych oryginalnych zgłoszeń spółki (przejrzystość zgodnie z Art. 50 EU AI Act). Więcej o narzędziu: Claude Code.
Nie jest poradą inwestycyjnąNeutralna informacja finansowa; nie stanowi rekomendacji ani analizy inwestycyjnej w rozumieniu MiFID II.
Zweryfikuj samodzielnieDane są wyodrębniane automatycznie, możliwe są błędy. Każda liczba jest klikalna i zawiera odniesienie do źródła; miarodajne są zawsze oryginalne dokumenty emitenta.
RedakcjaTeksty (model biznesowy, aktualny stan, rozwój i inne) są tworzone redakcyjnie przez AI wyłącznie na podstawie oryginalnych raportów, automatycznie weryfikowane i opatrzone źródłami; to opis własny spółki, nie nasza ocena. Metodologia
Research AI · Ta strona służy jako udokumentowana baza danych do dalszego research z asystentami AI takimi jak Claude; każda liczba pozostaje weryfikowalna przez linki do źródeł.

Aktualny stan AXT

Aktualny stan AXT w skrócie, dane według Q2 2026, z kluczowymi wskaźnikami i najważniejszymi wypowiedziami zarządu z ostatniego filingu. Metodologia NadirAlpha

Ocena NadirAlpha, stan na Q2 2026.

AXT odnotował przychody kwartalne w wysokości 47,6 mln USD milionów, przy zysku netto 11,1 mln USD milionów i rozwodnionym EPS 0,17 23. Operacyjne przepływy pieniężne w tym okresie wyniosły 10,8 mln USD milionów. W grudniu 2025 roku przeprowadzono podwyższenie kapitału, a spółka poinformowała, że jest na dobrej drodze do ponad dwukrotnego zwiększenia zdolności produkcyjnych fosforku indu w H2 2026 23.
Komentarz zarządu dotyczący wyników za 2026-Q4 (8-K-EX99,1, 2026-01-09):

„Choć jesteśmy rozczarowani, że nie byliśmy w stanie wysłać podłoży z fosforku indu w celu realizacji większej liczby zamówień klientów w grudniu, nadal skrupulatnie współpracujemy z Ministerstwem Handlu w zakresie procesu uzyskiwania pozwoleń eksportowych i mamy nadzieję, że otrzymamy dodatkowe pozwolenia w pierwszym kwartale 2026 roku. Jak wskazywaliśmy, harmonogram wydawania pozwoleń może być zmienny i niekoniecznie pokrywa się z naszym kwartalnym raportowaniem. Niemniej popyt klientów na nasze produkty nadal jest bardzo silny. Nasza branża znajduje się we wczesnej fazie wieloletniego cyklu wzrostu, napędzanego rozbudową infrastruktury AI oraz rosnącym popytem na wysokiej prędkości łączność optyczną. W związku z tym jesteśmy na dobrej drodze do ponad dwukrotnego zwiększenia mocy produkcyjnych fosforku indu w drugiej połowie roku. Ponadto opracowujemy plany dalszego wzrostu i rozbudowy mocy produkcyjnych. Z dużą satysfakcją zakończyliśmy pozyskiwanie kapitału w grudniu i zamierzamy przeznaczyć część wpływów na zwiększenie mocy produkcyjnych w anticipacji wieloletniego trendu rozbudowy centrów danych. Wierzymy, że jesteśmy wyjątkowo pozycjonowani, aby obsługiwać rynek globalny dzięki wiodącej w branży technologii, zintegrowanemu łańcuchowi dostaw oraz produkcji na poziomie światowym.”

Morris Young, Chief Executive Officer 23
(tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
Przychody · 2026-Q248mln $+164,4 % vs. 2025-Q2
Zysk netto · 2026-Q211mln $+258,6 % vs. 2025-Q2
EPS · 2026-Q20,17$+206,2 % vs. 2025-Q2
Trend przychodów
Guidance
Brak prognoz dla okresów po 2026-Q2.
Rentowność
Zysk operacyjny w kwartale wyniósł 10,4 mln USD milionów. Nakłady inwestycyjne wyniosły 7,2 mln USD milionów, a wolne przepływy pieniężne 3,6 mln USD milionów. W dostępnych danych dla tego kwartału nie zidentyfikowano żadnych nadzwyczajnych pozycji jednorazowych wpływających na rachunek zysków i strat.
Zadłużenie
Środki pieniężne na koniec okresu wyniosły 412,2 mln USD milionów, w porównaniu z 120,3 mln USD milionów na koniec roku obrotowego 2025. W dostępnych danych dla tego kwartału nie podano wprost żadnej wartości długu netto ani wskaźnika dług netto/EBITDA. Saldo środków pieniężnych wskazuje na pozycję gotówki netto na podstawie raportowanego poziomu.
Perspektywa zarządu
AXT zaprezentował się na 28. dorocznej konferencji Needham Growth Conference w dniu 14 stycznia 2026 roku 23. Ogłoszenie wyników i telekonferencja dotycząca wyników kwartalnych były zaplanowane na 19 lutego 2026 roku 23. W dostępnych danych dla tego kwartału nie wskazano podwyższonych prognoz przychodów ani nowych ogłoszeń dotyczących klientów wykraczających poza rozbudowę zdolności produkcyjnych.
Zmiana
Chińskie Ministerstwo Handlu wydało mniejszą liczbę pozwoleń eksportowych na fosfork indu, co skłoniło AXT do obniżenia prognozy przychodów na Q4 2025 do 22,5-23,5 milionów USD 23. Klienci o podwójnym zastosowaniu z zaangażowaniem wojskowym zostali pozbawieni możliwości eksportu arsenku galu do USA ze względu na ograniczenia pozwoleń, co ograniczyło dostępny popyt w tym segmencie 26. W dostępnych danych dla tego kwartału nie opisano żadnych zaniechanych segmentów, istotnych odpisów ani innych pozycji jednorazowych.
Ryzyka (aktualne)
Jeżeli notowanie Tongmei na rynku STAR Market nie zostanie sfinalizowane, inwestorzy przysługuje prawo umorzenia, które może zobowiązać AXT do zwrotu 49 milionów USD 24. Napięcia geopolityczne między Chinami a Stanami Zjednoczonymi stanowią bieżące ryzyko specyficzne dla spółki, bezpośrednio wpływając na dostępność pozwoleń eksportowych na produkty z arsenku galu i fosforku indu 23. Chińskie rządowe ograniczenia środowiskowe, w tym potencjalne obowiązkowe zamknięcia fabryk z powodu zanieczyszczenia powietrza, stwarzają ryzyko operacyjne w zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Chinach; dziesięciodniowe zamknięcie w Q1 2018 wcześniej wpłynęło na przychody 24.
Nowości w tym okresie sprawozdawczym
Planowane notowanie Tongmei na rynku STAR Market pozostawało aktywną transakcją w toku, a jako bieżącą przeszkodę wskazywano trudności administracyjne i nie potwierdzono harmonogramu finalizacji 23. W dostępnych danych nie opisano żadnych zamknięć przejęć, wprowadzeń produktów ani spółek joint venture z potwierdzonymi datami na ten kwartał. Notowanie jest jedynym oczekującym zdarzeniem na rynkach kapitałowych odnotowanym w dostępnych ujawnieniach 23.

Akcje AXT: kluczowe wskaźniki (mln $)

Podstawowe wskaźniki finansowe akcji AXT w trzech ujęciach: lata obrotowe do RO2026, półrocza i kwartały do Q2 2026, w mln $, najnowszy okres na początku. NadirAlpha automatycznie ekstrahuje wszystkie wartości z dokumentów finansowych; błędy są możliwe; kluczowe liczby należy samodzielnie zweryfikować, klikając w powiązany oryginał. Metodologia NadirAlpha

Wszystkie informacje służą wyłącznie wsparciu Państwa własnej decyzji inwestycyjnej i nie stanowią rekomendacji; wiążące są oryginalne raporty spółki.

Przychody (mln $) · rocznie, jak raportowano
Zysk netto (mln $) · rocznie, jak raportowano
EPS ($) · rocznie, jak raportowano
Operacyjne przepływy pieniężne (mln $) · rocznie, jak raportowano
Przychody (mln $) · kwartalnie, jak raportowano
Zysk netto (mln $) · kwartalnie, jak raportowano
EPS ($) · kwartalnie, jak raportowano
Operacyjne przepływy pieniężne (mln $) · kwartalnie, jak raportowano
Gotówka (mln $) · rocznie, jak raportowano
Capex (mln $) · rocznie, jak raportowano
FCF (mln $) · rocznie, jak raportowano
Amortyzacja (mln $) · rocznie, jak raportowano
Gotówka (mln $) · kwartalnie, jak raportowano
Capex (mln $) · kwartalnie, jak raportowano
FCF (mln $) · kwartalnie, jak raportowano
Amortyzacja (mln $) · kwartalnie, jak raportowano
Pokazano: ostatnie lata obrotowe. Pełna historia od RO2016 jest zarejestrowana.

Lata obrotowe

Kwoty w mln $ · EPS w $ na akcję · jak raportowano
Akcja AXT: kluczowe wskaźniki w ujęciu rocznie, od FY2023 do FY2025, w mln $. Opracowano przez NadirAlpha na podstawie Zgłoszenia SEC.
OkresPrzychodyZysk operacyjnyZysk nettoEPS ($)EPS adj. ($)Przepływy op.Źródło
FY202588,3-22-21,3-0,49–-12,824
FY202499,4-14,8-11,6-0,27-0,20-12,118
FY202375,8-21,6-17,9-0,42-0,343,411

Kwartały

Kwoty w mln $ · EPS w $ na akcję · jak raportowano
Akcja AXT: kluczowe wskaźniki w ujęciu kwartalnie, od 2023-Q1 do 2026-Q2, w mln $. Opracowano przez NadirAlpha na podstawie Zgłoszenia SEC.
OkresOpublikowanoPrzychodyZysk operacyjnyWynik operacyjny (adj.)Zysk nettoEPS ($)EPS adj. ($)FCFGotówkaŹródło
2026-Q2*2026-07-3047,610,4–11,10,170,19°3,6412,234
2026-Q1*2026-04-3026,9-1,6-0,6-1,6-0,03–-13,141,833
2025-Q4*2026-02-1923-3,8–-3,5-0,08*≈–1,3120,332
2025-Q3*2025-10-3028-1,1–-1,9-0,04–-11,323,131
2025-Q2*2025-07-0918-6,7–-7-0,16–-4,92729
2025-Q1*2025-05-0119,4-10,3-9,6-8,8-0,20-0,19-3,931,619
2024-Q4*2025-02-2025,1-6,2–-5,1-0,12*≈-0,101,122,817
2024-Q3*2024-10-3123,6-3,4–-2,9-0,07-0,05-6,424,915
2024-Q2*2024-08-0127,9-1,9-1,2-1,5-0,04-0,020,627,828
2024-Q1*2024-04-0822,7-3,32,5-2,1-0,05-0,03-13,225,812
2023-Q4*2024-02-2220,4-3,6–-3,6-0,09-0,07–37,810
2023-Q3*2023-11-0217,4-6,7-5,8-5,8-0,14-0,12-5,228,58
2023-Q2*2023-07-0518,6-6,8-5,9-5,1-0,12-0,101,130,15
2023-Q1*2023-04-2719,4-4,43,5-3,3-0,08-0,06-5,235,43
* derived: wartości z proweniencją formuły (najechanie); Q4 = FY − 9M · H2 = FY − H1 · EPS przez implikowane akcje · dług netto = dług finansowy − gotówka · FCF = OCF − |capex|.
Ukryto kolumny bez danych w tym rytmie raportowania: EBITDA (adj.), Dług netto (nieraportowane w żadnym źródle dla tych okresów).

Bilans i przepływy pieniężne AXT (mln $)

Dane bilansowe na dzień określony dla AXT (środki pieniężne, zadłużenie finansowe) oraz pozycje rachunku przepływów pieniężnych za rok obrotowy, półrocze i kwartał; wartości pochodne z formułą w popoverze. NadirAlpha automatycznie ekstrahuje wszystkie wartości z dokumentów finansowych; błędy są możliwe; kluczowe liczby należy samodzielnie zweryfikować, klikając w powiązany oryginał. Metodologia NadirAlpha

Lata obrotowe

Kwoty w mln $ · jak raportowano
Akcja AXT: bilans i przepływy pieniężne w ujęciu rocznie, od FY2023 do FY2025, w mln $. Opracowano przez NadirAlpha na podstawie Zgłoszenia SEC.
OkresOpublikowanoGotówkaAmortyzacjaPrzepływy op.CapexFCFŹródło
FY20252026-02-19120,39,1-12,86-18,832
FY20242025-02-2022,89-12,15,8-17,917
FY20232024-02-2237,88,73,410,5-7,110

Kwartały

Kwoty w mln $ · jak raportowano
Akcja AXT: bilans i przepływy pieniężne w ujęciu kwartalnie, od 2023-Q1 do 2026-Q2, w mln $. Opracowano przez NadirAlpha na podstawie Zgłoszenia SEC.
OkresOpublikowanoGotówkaAmortyzacjaPrzepływy op.CapexFCFŹródło
2026-Q22026-07-30412,22,510,87,23,634
2026-Q12026-04-3041,82,4-11,71,4-13,133
2025-Q42026-02-19120,32,34,331,332
2025-Q32025-11-1323,12,3-9,22,2-11,322
2025-Q22025-08-13272,3-4,60,3-4,921
2025-Q12025-05-0131,62,2-3,30,5-3,919
2024-Q42025-02-2022,82,21,30,21,117
2024-Q32024-10-3124,92,3-5,40,9-6,415
2024-Q22024-08-0127,82,20,80,30,628
2024-Q12024-05-0225,82,2-8,84,4-13,227
2023-Q42024-02-2237,82,31,4––10
2023-Q32023-11-0228,52,2-0,84,4-5,28
2023-Q22023-08-0330,12,14,33,21,16
2023-Q12023-04-2735,42,1-1,53,6-5,23
Dług = długoterminowy + bieżący · dług netto = dług − gotówka · FCF = OCF − capex.

Śledzenie Guidance AXT (najnowsze na metrykę/okres · 3/4)

Wszystkie prognozy (Guidance) zarządu AXT i ich późniejsze wyniki: dla każdej metryki i okresu obowiązuje najnowsze stwierdzenie, status jest weryfikowany względem raportowanych wartości rzeczywistych. Metodologia NadirAlpha

Wartości rzeczywiste: przychody w mln $

Kierunek: obniżonywydany po raz pierwszypodwyższono Ocena: zgodnie

AXT: Guidance i wartości rzeczywiste według metryki i okresu, 4 pozycji. Opracowano przez NadirAlpha na podstawie Zgłoszenia SEC.
Za okresWydano dniaWskaźnikCelWykonanieOcenaKierunekŹródło
2025-Q42026-01-09 °Przychody22,5–23,52323
2025-Q22025-07-09 °Przychody17,5–181829
2025-Q22025-07-09Marża brutto (GAAP)high single digits––29
2024-Q12024-04-08 °Przychody22,4–22,722,712

Akcje AXT: kurs i wykres

Historia kursu akcji AXT (AXTI) jako wykres TradingView, ładowany dopiero po kliknięciu, obok trendu wskaźników z tabel. Metodologia NadirAlpha

Dzienne świece z markerami newsów i wyników. Ładuje się dopiero po kliknięciu.

Reklama · linki afiliacyjne; możemy otrzymać prowizjęPartnerstwa afiliacyjne pomagają nam udostępniać te raporty bezpłatnie i regularnie je aktualizować.

Oś czasu wydarzeń spółki AXT

Co wydarzyło się w AXT od 2023: zdarzenia z dokumentów zgłoszeniowych, pogrupowane według kwartałów, z datą źródła i klikalnym numerem odnośnika. Metodologia NadirAlpha

Przegląd: jedna kropka na zdarzenie · kliknięcie przeskakuje do okresu
wynikprzychodymarżaGuidancestrategiafinanse2023-Q12023-Q22023-Q32023-Q42024-Q12024-Q22024-Q32024-Q42025-Q12025-Q22025-Q32025-Q42026-Q12026-Q22026-Q4
2026 · 7 zdarzeń

Guidance obniżony 2026-01-09
Prognoza przychodów na Q4 2025 obniżona do 22,5 do 23,5 mln USD, z powołaniem się na mniejszą niż oczekiwano liczbę zezwoleń eksportowych na fosfork indu wydanych przez chińskie Ministerstwo Handlu 23

„To niezwykle ekscytujący czas dla AXT. Osiągnęliśmy punkt przegięcia w naszej działalności, gdzie silny popyt klientów na optyczną łączność centrów danych w połączeniu z naszymi ciągłymi sukcesami w zwiększaniu mocy produkcyjnych i poprawie wydajności napędzają skokowy wzrost naszych przychodów. W Q2 odnotowaliśmy najwyższe dotychczasowe kwartalne przychody z fosforku indu. Ściśle współpracujemy z naszymi bezpośrednimi klientami oraz głównymi odbiorcami końcowymi, aby poznać ich oczekiwany popyt i plany rozwoju. Wierzymy, że AXT wkracza w jeden z najbardziej przełomowych rozdziałów w historii naszej spółki. Inwestycje, które realizujemy dzisiaj, w moce produkcyjne, w technologię i w nasz wyjątkowo zintegrowany łańcuch dostaw, pozycjonują nas do zaspokojenia nadzwyczajnego popytu, który obserwujemy w obszarze rynków optycznych i infrastruktury AI.”

Morris Young, Chief Executive Officer 34
(tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
Zmiana strategiczna 2026-08-13
Tongmei wycofała wniosek o IPO na rynku STAR Market w dniu 8 lipca 2026 r., kierując wysiłki dotyczące notowań na Hongkońską Giełdę Papierów Wartościowych ze zaktualizowanym planem biznesowym skoncentrowanym na podłożach InP 26
Zysk netto stał się dodatni 2026-07-30
Dochód netto GAAP w wysokości 11,1 mln USD, czyli 0,17 na akcję w pełni rozwodnioną, w porównaniu ze stratą netto w wysokości 7,0 mln USD w Q2 2025 34
Przychody przyspieszają 2026-07-30
Przychody w wysokości 47,6 mln USD, wzrost o 164 % w stosunku do Q2 2025, ponieważ Tongmei odnotowała najwyższe dotychczas kwartalne przychody z fosforku indu 34
Wynik operacyjny stał się dodatni 2026-07-30
Wynik operacyjny osiągnął wartość dodatnią po raz pierwszy po 14 okresach ujemnych (od -1,6 do +10,4 mln USD). 34

„To niesamowicie ekscytujący czas dla AXT. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy pozyskiwanie kapitału w wysokości 632,5 mln USD na wsparcie rozbudowy mocy produkcyjnych Tongmei w zakresie fosforku indu oraz inwestycji w badania i rozwój nowych produktów, takich jak 6-calowy fosforek indu. Podłoża z fosforku indu są kluczowym składnikiem wysokiej prędkości optycznej transmisji danych wymaganej w centrach danych zorientowanych na AI. Podziękowania należą się naszym inwestorom, którzy pomagają nam sprostać silnemu popytowi, jaki obserwujemy. W miarę jak rynek nadal rośnie, moce produkcyjne staną się krytycznym czynnikiem umożliwiającym rozwój. Długoterminowe planowanie mocy produkcyjnych jest jedną z najważniejszych rozmów, jakie prowadzimy dziś z klientami i głównymi uczestnikami łańcucha dostaw w naszej branży. Przekaz, jaki im kierujemy, jest następujący: AXT zwiększa zaangażowanie. Wierzymy, że jesteśmy w najlepszej pozycji, aby wspierać naszą branżę i umożliwiać jej sprostanie obecnym i przyszłym potrzebom.”

Morris Young, chief executive officer 33
(tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
Przychody przyspieszają 2026-04-30
Przychody w wysokości 26,9 mln USD w porównaniu z 19,4 mln USD w Q1 2025, napędzane wyższym popytem na podłoża InP do zastosowań w centrach danych po udzieleniu pozwoleń eksportowych 33
Marża rośnie 2026-04-30
Marża brutto GAAP na poziomie 29,6 % w porównaniu z ujemnymi 6,4 % w Q1 2025; baza z poprzedniego roku była obniżona przez zakłócenia spowodowane kontrolą eksportu, która wstrzymała dostawy InP przez Tongmei 33
2025 · 14 zdarzeń

„Jesteśmy również na dobrej drodze do podwojenia naszych mocy produkcyjnych fosforku indu w tym roku i dysponujemy mocnym bilansem wspierającym dalszą ekspansję biznesową.”

Morris Young, chief executive officer 32
(tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
Dług netto do gotówki netto ◦ 2026-03-17
Zrealizowano publiczną ofertę 8 163 265 akcji w dniu 29 grudnia 2025, uzyskując wpływy netto w wysokości approximately 93,9 mln USD; stan gotówki na koniec roku osiągnął 120,3 mln USD 24
Przychody zwalniają 2026-02-19
Przychody w 2025-Q4 spadły do 23,0 mln USD z 28,0 mln USD w 2025-Q3 i 25,1 mln USD w 2024-Q4 32
Nowy rynek 2026-02-19
Spółka planuje podwoić moce produkcyjne fosforku indu w 2026 roku; zezwolenia eksportowe otrzymano na początku 2026 roku, z oczekiwanym sekwencyjnym wzrostem przychodów w 2026-Q1 napędzanym popytem na infrastrukturę AI 32

„Był to wyjątkowo aktywny okres dla naszej działalności ze względu na silny wzrost popytu na fosforek indu ze strony aplikacji centrów danych na całym świecie. W Q3 przychody z fosforku indu wzrosły o ponad 250 procent w stosunku do poprzedniego kwartału i osiągnęły trzyletnie maksimum, ponieważ przez cały kwartał uzyskiwaliśmy pozwolenia eksportowe na szereg znaczących zamówień fosforku indu. Ponadto nadal budujemy zdrowy portfel zamówień zarówno na materiały z fosforku indu, jak i arsenku galu, w miarę jak nasza branża i nasi klienci dostosowują się do nowej normalności w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu. Pozostajemy bardzo skoncentrowani na działaniach mających na celu odbudowę i poprawę marży brutto, dyscyplinę kosztów operacyjnych oraz redukcję zapasów. Przy silnych, trwałych trendach rynkowych napędzających cykl modernizacji centrów danych, wierzymy, że w 2026 roku mamy przed sobą ogromne możliwości generowania znaczącego wzrostu naszej działalności i powrotu do rentowności.”

Morris Young, Chief Executive Officer 31
(tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
EBITDA na plusie 2025-11-13
EBITDA osiągnęła wartość dodatnią po raz pierwszy po 4 okresach ujemnych (od -4,5 do +1,2 mln USD). 22
wynik 2025-10-30
Strata netto GAAP zawęziła się do 1,9 mln USD z 7,0 mln USD w Q2 2025 31
Przychody przyspieszają 2025-10-30
Przychody z fosforku indu wzrosły o ponad 250 % sekwencyjnie w Q3 2025 i osiągnęły trzyletnie maksimum po otrzymaniu zezwoleń eksportowych na znaczące zamówienia 31
Marża rośnie 2025-10-30
Marża brutto GAAP poprawiła się do 22,3 % z 8,0 % w Q2 2025 31

„Nasze przychody z podłoży wzrosły w Q2 w stosunku do poprzedniego kwartału, choć wzrost był niższy niż oczekiwaliśmy w wyniku dłuższych czasów realizacji pozwoleń eksportowych na arsenek galu, w połączeniu z pewnym osłabieniem otoczenia popytu w Chinach, co wpłynęło również na naszą działalność w zakresie surowców. Niemniej uczyniliśmy dobry postęp w odbudowie marż brutto, przy silnym skupieniu na naszym procesie produkcyjnym i efektywności. Odnotowaliśmy również zdrowy wzrost popytu związanego z AI na fosforek indu w Chinach i w wyniku uzyskania pierwszych pozwoleń eksportowych w czerwcu byliśmy w stanie wysłać pierwsze zamówienia podłoży z fosforku indu do klientów poza Chinami. Nasze pozycjonowanie konkurencyjne jest nadal wzmacniane przez wyższe osiągi produktów w kluczowych parametrach, takich jak niska gęstość dołków trawionych (EPD), i skrupulatnie pracujemy nad wsparciem wymagań technologicznych nowej generacji naszej globalnej bazy klientów.”

Morris Young, Chief Executive Officer 30
(tłumaczenie, oryginał po najechaniu)

„Chociaż nadal jesteśmy przekonani co do naszego uczestnictwa w wielu obiecujących trendach technologicznych, obecne środowisko geopolityczne pozostaje trudne w całej naszej działalności. Ponadto popyt w Chinach na nasze podłoża z arsenku galu, jak również na nasze skonsolidowane wspólne przedsięwzięcia w zakresie surowców, był słabszy niż oczekiwano. Niemniej w Q2 odnotowaliśmy znaczący wzrost popytu związanego ze sztuczną inteligencją na fosfidek indu w Chinach, a także z zadowoleniem przyjęliśmy fakt, że nasza spółka zależna, Beijing Tongmei Xtal Technology Co. („Tongmei“), otrzymała pod koniec kwartału pierwsze pozwolenia eksportowe na fosfidek indu. Ponadto pozostajemy silnie skoncentrowani na poprawie marży brutto i pomimo niedoboru przychodów spodziewamy się osiągnąć w Q2 2025 marże brutto w wysokich jednocyfrowych wartościach procentowych.”

Morris Young, Chief Executive Officer 29
(tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
Nowy rynek 2025-08-13
Tongmei otrzymało wstępne zezwolenia eksportowe na fosforek indu od chińskiego Ministerstwa Handlu w dniu 11 czerwca 2025 r., umożliwiając wysyłki do klientów w Europie i Japonii 21
Przychody zwalniają 2025-08-13
Wzrost przychodów wyhamował do -35,5 % r/r (poprzedni okres: -14,5 %). 21
Marża rośnie 2025-07-31
Marża brutto GAAP odbiła do 8,0 % z ujemnych 6,4 % w Q1 2025 dzięki skupieniu na usprawnieniu procesów produkcyjnych i poprawie efektywności 30
Guidance obniżony 2025-07-09
Wstępne prognozy przychodów na Q2 2025 obniżono do 17,5-18 mln USD z poprzednich prognoz na poziomie 20-22 mln USD ze względu na wolniejsze wydawanie zezwoleń eksportowych i słabszy popyt na GaAs w Chinach 29

„Choć środowisko geopolityczne stwarza niezaprzeczalne wyzwania, skupiamy nasze wysiłki tam, gdzie dziś możemy generować pozytywne zwroty. Tongmei, nasza chińska spółka zależna, zajmuje wyjątkową pozycję umożliwiającą optymalizację możliwości wzrostu w Chinach, takich jak szybkie połączenia w centrach danych oraz LIDAR do pojazdów autonomicznych, i z powodzeniem realizujemy te oraz inne możliwości na kluczowych rynkach fosfidku indu, arsenku galu i podłoży germanowych. Pracujemy również niestrudzenie w imieniu naszej globalnej bazy klientów, aby zapewnić ciągłość wsparcia ich potrzeb w zakresie wszystkich naszych produktów.”

Morris Young, chief executive officer 19
(tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
Przychody zwalniają 2025-05-01
Przychody spadły do 19,4 mln USD z 22,7 mln USD w Q1 2024, co było spowodowane niższym popytem na podłoża GaAs i InP 19
Marża spada 2025-05-01
Marża brutto GAAP osiągnęła wartość ujemną na poziomie -6,4 % wskutek znacząco niekorzystnych wydajności w produkcji arsenku galu oraz niewystarczającego wchłonięcia kosztów ogólnych zakładu 19
Zmiana strategiczna 2025-05-01
Chiny wprowadziły kontrole eksportowe na podłoża z fosforku indu z mocą obowiązującą od 4 lutego 2025 r.; sprzedaż InP spadła o 58 % kwartał do kwartału 19
2024 · 14 zdarzeń

„Nasz wzrost w 2024 roku oznaczał rok poprawy dla AXT w kilku kluczowych obszarach. Osiągnęliśmy 31-procentowy wzrost przychodów, 21-procentową poprawę non-GAAP zysku brutto oraz 40-procentową poprawę non-GAAP straty netto. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy agresywnie podnosiliśmy specyfikacje techniczne naszych materiałów, aby pomóc naszej globalnej bazie klientów w rozwiązywaniu złożonych problemów łączności nowej generacji. W związku z tym rok 2024 był znaczącym rokiem wzrostu naszych przychodów na rynku infrastruktury chmurowej i centrów danych, a także naszego skutecznego wejścia na rynek telefonów komórkowych, który stanowi rynek adresowalny bliski 100 mln USD i który dotychczas był przez AXT w dużej mierze niewykorzystany. Dzięki sukcesom naszych produktów, produkcji klasy światowej oraz unikatowemu łańcuchowi dostaw zbudowaliśmy wartościową firmę gotową na sprostanie szybko rosnącym możliwościom rynkowym przed nami.”

Morris Young, chief executive officer 17
(tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
Przychody zwalniają 2026-02-19
Wzrost przychodów wyhamował do +23,0 % r/r (poprzedni okres: +35,6 %). 32
przychody 2025-02-20
Przychody za FY2024 wyniosły 99,4 mln USD, +31 % r/r wobec 75,8 mln USD; przychody za Q4 2024 wyniosły 25,1 mln USD wobec 20,4 mln USD w Q4 2023 17
Marża rośnie 2025-02-20
Marża brutto non-GAAP wyniosła 24,3 % w FY2024 wobec 18,1 % w FY2023 17
Nowy rynek 2025-02-20
Spółka z powodzeniem weszła na rynek telefonów komórkowych w 2024 r., rynek adresowalny szacowany na około 100 mln USD, dotychczas w dużej mierze niewykorzystany przez AXT 17

„Wyniki Q3 były w dużej mierze zgodne z naszymi oczekiwaniami, po silnym kwartale Q2. W porównaniu do analogicznego kwartału roku poprzedniego Q3 2023, nasze przychody w Q3 2024 wzrosły o ponad 36 procent i z zadowoleniem odnotowujemy, że każdy produkt, w tym surowce, odnotował dwucyfrowy wzrost rok do roku. Popyt związany z centrami danych pozostał stabilny, a my oczekujemy nowego momentum zamówień na podłoża z fosfidku indu do fotodetektorów w zastosowaniach AI.”

Morris Young, Chief Executive Officer 15
(tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
przychody 2024-10-31
Przychody wyniosły 23,6 mln USD, +36 % r/r z 17,4 mln USD w Q3 2023 (okres głęboko obniżonych wolumenów w branży); każda kategoria produktów osiągnęła dwucyfrowy wzrost r/r 15
Marża rośnie 2024-10-31
Marża brutto wyniosła 24,0 % wobec 10,7 % w Q3 2023 (najniższy punkt w Q3 2023 spowodowany ogólnobranżowym osłabieniem wolumenów), przy wyższych wolumenach jednostkowych we wszystkich podłożach waflowych i korzystnym miksie produktowym 15
Nowy rynek 2024-10-31
Spółka oczekiwała nowej dynamiki zamówień na podłoża InP dla fotodetektorów w zastosowaniach AI 15
Przychody zwalniają 2024-10-31
Wzrost przychodów wyhamował do +35,6 % r/r (poprzedni okres: +50,0 %). 15

„Q2 był kolejnym solidnym kwartałem wzrostu, z przychodami wyższymi o 23 procent sekwencyjnie i o ponad 50 procent rok do roku. Zachęcają nas oznaki adopcji w nowych zastosowaniach, takich jak AI, gdzie spodziewamy się, że fosfidek indu będzie wymagany w transceiverach optycznych do szybkiej transmisji danych. Zastosowania te obejmują większe odległości, takie jak połączenia rack-to-rack, rack do punktu agregacji oraz między chmurowymi a brzegowymi centrami danych. W pozostałej części naszego portfela produktów oznaki ożywienia rynku są wyraźne i choć spodziewamy się pewnej nierównomierności kwartalnej w miarę powrotu naszych rynków docelowych do normalnej sezonowości, skutecznie działamy w imieniu naszych klientów i stworzyliśmy ważne fundamenty wzrostu w tym wysoce dynamicznym krajobrazie technologicznym.”

Morris Young, chief executive officer 28
(tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
wynik 2024-08-01
Strata operacyjna GAAP zawęziła się do (1,9) mln USD z (3,3) mln USD w Q1 2024 i (6,8) mln USD w Q2 2023 28
Przychody przyspieszają 2024-08-01
Przychody wyniosły 27,9 mln USD, +50 % r/r i +23 % sekwencyjnie; przychody z podłoży wzrosły o 79,1 % r/r do 19,7 mln USD, napędzane podłożami wafrowymi GaAs, InP i Ge 28
Marża rośnie 2024-08-01
Marża brutto GAAP wyniosła 27,4 % wobec 9,2 % w Q2 2023; Q2 2023 był okresem głęboko obniżonego popytu i wolumenów w branży 28
EBITDA na plusie 2024-08-01
EBITDA osiągnęła wartość dodatnią po raz pierwszy po 5 okresach ujemnych (od -1,2 do +0,4 mln USD). 28

„Jesteśmy zadowoleni z wyników pierwszego kwartału. Przekroczyliśmy nasze wytyczne dotyczące przychodów i rentowności w Q1, osiągając 11-procentowy sekwencyjny wzrost przychodów oraz 54-procentową sekwencyjną poprawę non-GAAP dochodu netto. W naszych liniach produktowych nowe katalizatory, takie jak sztuczna inteligencja, zapewniają ekscytujące, przyrostowe możliwości dla zaawansowanych materiałów półprzewodnikowych złożonych. Z informacji od naszych klientów wynika, że nasze podłoża z fosfidku indu są obecnie wykorzystywane do szybkich komponentów optycznych do połączeń sztucznej inteligencji, a my ściśle współpracujemy z wieloma klientami budującymi lasery nowej generacji do zastosowań w transceiverach centrów danych. Patrząc w przyszłość, pozostajemy niezmiennie skoncentrowani na efektywności biznesowej i przyspieszeniu powrotu do rentowności.”

Morris Young, Chief Executive Officer 27
(tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
Przychody przyspieszają 2024-05-02
Przychody wyniosły 22,7 mln USD w Q1 2024, +16,9 % r/r i +11 % sekwencyjnie, napędzane wyższym popytem na podłoża waflowe GaAs i InP oraz zastosowania w centrach danych 27
Marża rośnie 2024-05-02
Marża brutto GAAP poprawiła się do 26,9 % z 22,6 % w Q4 2023 przy wyższym wolumenie jednostkowym i korzystnym miksie produktowym 27
2023 · 11 zdarzeń

„Uważamy, że zaczynamy teraz obserwować ożywienie na naszych rynkach. W Q4 osiągnęliśmy 18-procentowy sekwencyjny wzrost przychodów oraz 43-procentową sekwencyjną poprawę naszego dochodu netto w ujęciu non-GAAP. Choć ogólne otoczenie popytowe pozostaje nieco słabe, odnotowujemy zwiększone zamówienia na fosforek indu zarówno do zastosowań w sztucznej inteligencji (AI), jak i w światłowodach. Ponadto rynek arsenku galu, który jako pierwszy z naszych rynków wszedł w korektę, wydaje się być w dużej mierze po procesie redukcji nadmiernych zapasów i odzwierciedla obecnie rzeczywisty popyt. Łącznie, z optymizmem spoglądamy na rok 2024. Uważamy, że trendy napędzające nasz wzrost przychodów i ekspansję bazy klientów pozostają w pełni aktualne, a nowe katalizatory, takie jak AI, stwarzają istotne dodatkowe możliwości. AI będzie generować rosnące zapotrzebowanie na masowy transfer danych wymagający zwiększonej przepustowości, niskiego tłumienia i niskich zniekształceń. Wierzymy, że przełoży się to na zwiększony popyt na fosforek indu jako najlepszą platformę dla szybkiego transferu danych. Będziemy nadal priorytetowo traktować oszczędności kosztowe i efektywność, koncentrując się na przyspieszeniu powrotu do rentowności.”

Morris Young, Chief Executive Officer 10
(tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
wynik 2024-02-22
Roczna strata netto GAAP za 2023 r. wyniosła 17,9 mln USD, tj. (0,42) USD na akcję, wobec zysku netto 15,8 mln USD, tj. 0,37 USD na akcję w 2022 r. 10
przychody 2024-02-22
Przychody wzrosły sekwencyjnie o 18 % do 20,4 mln USD z dołka Q3 wynoszącego 17,4 mln USD, co stanowi pierwszy sekwencyjny wzrost w roku; odnotowano zwiększone zamówienia na InP do zastosowań w sztucznej inteligencji oraz światłowodach 10
Marża rośnie 2024-02-22
Marża brutto GAAP poprawiła się do 22,6 % w Q4 2023 r. z 10,7 % w Q3 2023 r., gdyż sekwencyjne ożywienie wolumenów zmniejszyło niedoabsorpcję kosztów stałych 10

„Otoczenie popytowe w trzecim kwartale 2023 roku pozostało stabilne, a z zadowoleniem odnotowaliśmy pewne zachęcające wczesne oznaki poprawy na rynku centrów danych, co przełożyło się na umiarkowanie wyższe przychody z fosforku indu w ujęciu kwartał do kwartału. Choć racjonalizacja zapasów może się utrzymywać w nowym roku, wierzymy, że trendy napędzające nasz wzrost przychodów i ekspansję bazy klientów pozostają w pełni aktualne. Ponadto skutecznie realizowaliśmy prace nad podłożami o większej średnicy, które utorują drogę do możliwości w urządzeniach nowej generacji obejmujących centra danych, rynek konsumencki i inne rynki. W obliczu bieżącego otoczenia będziemy nadal priorytetowo traktować oszczędności kosztowe i efektywność, koncentrując się na przyspieszeniu powrotu do rentowności.”

Morris Young, chief executive officer 8
(tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
Zmiana strategiczna 2023-11-09
Chińskie wymogi licencyjne w zakresie eksportu podłoży z galu i germanu weszły w życie 1 sierpnia 2023 r., zobowiązując Tongmei do ubiegania się o pozwolenia z podaniem deklarowanego końcowego zastosowania produktów 9
Przychody zwalniają 2023-11-02
Przychody spadły o 51 % r/r do 17,4 mln USD, osiągając kwartalny dołek 2023 r.; przychody za dziewięć miesięcy zmniejszyły się o 52 % do 55,4 mln USD 8

„Choć otoczenie makroekonomiczne w dalszym ciągu wpływa na nasz wzrost w perspektywie krótkoterminowej, trendy napędzające nasz wzrost przychodów i ekspansję bazy klientów pozostają w pełni aktualne. W dalszym ciągu doskonalimy nasze kompetencje techniczne i przygotowujemy działalność do obsługi nowych zastosowań w centrach danych, segmencie konsumenckim i innych obszarach wysokiego wzrostu. Ponadto rozwijamy nasz program recyklingu, koncentrując się na poprawie efektywności i przyspieszeniu powrotu do rentowności.”

Morris Young, Chief Executive Officer 6
(tłumaczenie, oryginał po najechaniu)

„Aktywnie ubiegamy się o niezbędne pozwolenia i podejmujemy działania mające na celu minimalizację ewentualnych zakłóceń dla naszych klientów.”

Morris Young, Chief Executive Officer 5
(tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
Wynik operacyjny stał się ujemny 2023-08-03
Strata operacyjna GAAP wyniosła 6,8 mln USD w Q2 2023 r. wobec zysku operacyjnego 5,3 mln USD w Q2 2022 r. 6
Marża spada 2023-08-03
Marża brutto GAAP załamała się do 9,2 % z 39,1 % w Q2 2022 r. wskutek niższych wolumenów jednostkowych powodujących niedoabsorpcję kosztów stałych oraz niekorzystnej struktury produktowej 6
Operacyjne przepływy pieniężne stały się dodatnie 2023-08-03
Operacyjne przepływy pieniężne osiągnęły wartość dodatnią w ujęciu półrocznym (2022-H2: -14,3 do 2023-H1: +2,8 mln USD, zagregowane z raportowanych kwartałów tam, gdzie było to konieczne). 6
Zmiana strategiczna 2023-07-05
Chiny ogłosiły nowe przepisy dotyczące kontroli eksportu, wymagające pozwoleń na wywóz materiałów z galu i germanu, obowiązujące od 1 sierpnia 2023 r.; podłoża z fosforku indu zostały wyłączone z tego wymogu 5

„Zgodnie z oczekiwaniami przychody w Q1 cofnęły się w wyniku korekty zapasów, której początki zaobserwowaliśmy pod koniec ubiegłego lata. Pomimo niższych przychodów jesteśmy przekonani co do naszej pozycji rynkowej i silnych relacji z klientami. Nadal koncentrowaliśmy się na efektywności produkcji i odnosimy coraz większe sukcesy w działaniach recyklingowych, co korzystnie wpłynęło na wyniki marży brutto. Patrząc w przyszłość, wierzymy, że trendy napędzające nasz wzrost przychodów i ekspansję bazy klientów pozostają aktualne. W dalszym ciągu doskonalimy nasze kompetencje techniczne i przygotowujemy działalność do obsługi nowych zastosowań oraz przyszłego wzrostu. Ponadto kontynuujemy prace nad poprawą efektywności, koncentrując się na przyspieszeniu powrotu do rentowności.”

Morris Young, chief executive officer 3
(tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
Przychody zwalniają 2023-04-27
Przychody spadły o 51 % r/r do 19,4 mln USD z 39,7 mln USD w Q1 2022 r., co było spowodowane ogólnobranżową korektą zapasów ograniczającą popyt na podłoża InP i GaAs 3
Marża spada 2023-04-27
Marża brutto GAAP zmniejszyła się do 26,3 % z 33,6 % r/r wskutek niższych wolumenów jednostkowych powodujących niedoabsorpcję kosztów stałych zakładu 3

Model biznesowy AXT

Jak AXT (AXTI) zarabia pieniądze: zestawienie na podstawie filingów do Q2 2026, neutralnie i bez prognozy. Metodologia NadirAlpha

AXT Inc. projektuje i produkuje podłoża z półprzewodników złożonych, przede wszystkim płytki arsenku galu, fosforku indu i germanu, za pośrednictwem swojej chińskiej spółki zależnej o większościowym udziale, Beijing Tongmei Xtal Technology Co., Ltd. Płytki te stanowią materiał bazowy dla urządzeń półprzewodnikowych stosowanych w transceiverach światłowodowych i centrów danych, elektronice użytkowej, ogniwach słonecznych oraz rozwijających się zastosowaniach fotonicznych. Przychody są generowane ze sprzedaży podłoży do producentów urządzeń na całym świecie, przy czym ceny i wolumeny są determinowane przez materiał płytki, jej średnicę i specyfikację. Produkcja jest skoncentrowana w Chinach, co sprawia, że spółka podlega chińskim wymogom regulacyjnym, kontroli eksportu oraz obowiązkom w zakresie zgodności środowiskowej.

Akcje AXT: czynniki kształtujące kurs

Czynniki kształtujące kurs akcji AXT z perspektywy spółki: popyt, ceny, koszty i moce produkcyjne zgodnie z opisem w raportach IR. Metodologia NadirAlpha

Popyt na podłoża z fosforku indu (InP) na potrzeby łączności optycznej dla sztucznej inteligencji i centrów danych
Przychody grupy wzrosły do 47,6 mln USD milionów w 2026-Q2 przy zysku operacyjnym 10,4 mln USD milionów po stratach operacyjnych w poprzednich kwartałach, wraz z odbudową działalności w segmencie podłoży 26
Segment podłoży (fosfork indu i arsenek galu)
Przychody segmentu podłoży wyniosły 19,3 miliona w 2026-Q1, opisywane jako wzrost o 74 %, znacznie przekraczający linię surowców 25
Chińskie pozwolenia eksportowe na podłoża z fosforku indu
Pozwolenia eksportowe na fosfork indu uzyskane 2025-06-11, co usunęło ograniczenie wysyłek w działalności InP 24
Umowy z klientami dotyczące dostaw i rezerwacji zdolności produkcyjnych
Umowa rezerwacji zdolności produkcyjnych z Lumentum, ramowa umowa o rozwoju i dostawach z Coherent oraz długoterminowa umowa dostawcza z Casela, wszystkie podpisane w 2026-Q2, wskazując na rosnące zaufanie klientów 26
Surowce i pozostała działalność
Przychody z surowców i pozostałej działalności wyniosły 7,6 miliona w 2026-Q1, opisywane jako niższe rok do roku 25
Notowanie Tongmei / struktura kapitałowa
Wniosek o IPO Tongmei na rynku STAR Market wycofany 2026-07-08, z nowym wnioskiem o IPO na Giełdę Papierów Wartościowych w Hongkongu w 2026-Q2 26
Rozbudowa mocy produkcyjnych fosforku indu
Planowane podwojenie zdolności produkcyjnych fosforku indu 32
Prognozy krótkoterminowe
Obniżenie prognoz w najnowszych sygnałach ostrzegawczych wskazuje na pogorszenie perspektyw

trend sektorowy: Popyt na substraty z fosforku indu rośnie, napędzany przez AI i optyczną łączność centrów danych, a wskaźnik wykorzystania mocy i przychody odbudowują się do 47,6 mln USD miliona w 2026-Q2 26. Popyt na tradycyjne surowce jest słabszy, więc struktura sprzedaży przesuwa się w kierunku substratów półprzewodnikowych złożonych o wyższej wartości 25.

Przychody AXT według segmentów (stan na 2026-Q2 · mln USD · 10/11)

Skąd pochodzą przychody AXT: segmenty i typy produktów z udziałem, wzrostem i marżą, stan na Q2 2026, starsze struktury pozostają w części rozwijanej. Metodologia NadirAlpha

AXT: przychody według segmentu, stan na 2026-Q2, w mln USD. Opracowano przez NadirAlpha na podstawie Zgłoszenia SEC.
SegmentOdPrzychodyWzrostŹródło
Okres 2026-Q1 (3M)
Substraty2023-Q219,374%25
Surowce i inne2023-Q27,6-7,6%25
Okres FY2025
Grupa Surowców–––24
Grupa Substratów–––24
Okres 2025-Q1 (3M)
Chiny2023-Q213,416,6%20
Europa (gł. Niemcy)2023-Q22,1-43,6%20
Tajwan2023-Q21,2-73,4%20
Ameryka Północna (gł. Stany Zjednoczone)2023-Q21,13,1%20
Azja i Pacyfik (bez Chin, Tajwanu i Japonii)2023-Q20,8-2,1%20
Japonia2023-Q20,7-27,5%20
Okres FY2023
Substraty z materiałów specjalnych–––11

Produkty i komunikaty spółki AXT (4/21 aktywne+aktualne)

Komunikaty produktowe AXT z raportów: wprowadzenia rynkowe, zatwierdzenia, partnerstwa, z pierwszą wzmianką i źródłem; produkty wycofane wyświetlane są na szaro. Metodologia NadirAlpha

Status: PlanowaneWprowadzono

AXT: ogłoszenia produktowe z raportów, 21 pozycji. Opracowano przez NadirAlpha na podstawie Zgłoszenia SEC.
Produkt / liniaOdStatusŹródło
2026
Opracowanie produktu z fosforku indu o średnicy 6 cali2026-0333
Podwojenie zdolności produkcyjnej fosforku indu202632
2025
Pozyskanie kapitału na Nasdaq2025-1224
Oświadczenie rejestracyjne shelf Form S-32025-1122
2024
Opracowanie procesu recyklingu GaAs (2x)202411
8-calowy wafer arsenku galu dla produktu konsumenckiego (4x)202420
2023
Umowa finansowania sprzętu ChaoYang XinMei2023-1211
Opracowanie podłoży o większej średnicy2023-098
Chińskie pozwolenia eksportowe na podłoża arsenku galu i germanu2023-0814
Opracowanie podłoża InP o średnicy 6 cali dla rynku konsumenckiego202311
2022
Wniosek IPO Tongmei przyjęty do rozpatrzenia przez CSRC2022-084
Proces recyklingu fosforku indu202224
Wprowadzenie programu recyklingu InP202218
Wdrożenie procesu recyklingu InP202211
8-calowe wafery GaAs (10x)202218
2021
Budowa nowego zakładu i inwestycje w rozbudowę zdolności produkcyjnych202111
2020
Nowa fabryka w Kazuo, Chiny (3×)202018
2019
Relokacja linii produkcyjnej arsenku galu zakończona (2×)2019-129
2015
Relokacja linii produkcyjnej germanu (2×)20154
Bez daty
Proces recyklingu arsenku galu–24
Utworzenie spółki zależnej do produkcji arsenu–24

Transakcje i zdarzenia AXT (28)

Wszystkie odnotowane przejęcia, sprzedaże i wyjścia AXT, a także partnerstwa, umowy i zdarzenia regulacyjne wpływające na działalność, każde z datą i źródłem. Metodologia NadirAlpha

Przejęcia · 4Partnerstwa/umowy · 3Zbycia/wyjścia · 6Regulacje/ustawy · 1starsze: 12 (w tabeli)
202420252026

Przejęcia dokonane przez AXT

AXT: Przejęcia, 17 pozycji. Opracowano przez NadirAlpha na podstawie Zgłoszenia SEC.
Transakcja / udziałDataTypŹródło
2026
Przejęcie przez Tongmei dodatkowych 5 % udziałów2026-07Sfinalizowano26
Oferta publiczna z kwietnia 20262026-04Sfinalizowano25
2025
Oferta publiczna akcji zwykłych2025-12Sfinalizowano24
Zezwolenia eksportowe Tongmei na fosforek indu (8×)2025Sfinalizowano29
2021
Przekazanie spółki zależnej AXT-Tongmei do Tongmei2021-06Sfinalizowano18
2020
Inwestycja private equity w Tongmei (4×)2020-12Sfinalizowano14
Nabycie akcji BoYu2020-12Sfinalizowano7
Przekazanie spółek zależnych JinMei i BoYu do Tongmei2020-12Sfinalizowano18
Sprzedaż udziałów ChaoYang JinMei2020-08Sfinalizowano7
Relokacja zakładu w Pekinie i produkcja Baoding Tongmei2020Sfinalizowano22
2019
Przeniesienie produkcji fosforku indu ChaoYang Tongmei2019Sfinalizowano22
Przeniesienie produkcji wlewków arsenku galu ChaoYang Tongmei2019Sfinalizowano16
2017
Relokacja produkcji arsenku galu Baoding Tongmei (2×)2017Sfinalizowano11
2015
Relokacja produkcji arsenku galu z Pekinu (2×)2015Sfinalizowano18
Linia produkcyjna obróbki płytek Dingxing (2×)2015Sfinalizowano25
1999
Emisja akcji uprzywilejowanych serii A–Sfinalizowano11
Przejęcie Lyte Optronics, Inc.–Sfinalizowano11

Dezinwestycje i wyjścia AXT

AXT: Dezinwestycje / wyjścia, 6 pozycji. Opracowano przez NadirAlpha na podstawie Zgłoszenia SEC.
Transakcja / udziałDataTypŹródło
2023
Sprzedaż 46 % udziałów w Donghai County Dongfang High Purity Electronic Materials Co., Ltd.2023-11Zbyte11
Sprzedaż 15 % akcji w Jia Mei2023-06Zbyte7
Sprzedaż 15 % udziałów w Emeishan Jia Mei High Purity Metals Co., Ltd.2023-05Zbyte11
Zbycie inwestycji kapitałowej w Emeishan JiaMei High Pure Materials Co., Ltd.2023-05Zbyte4
Odpis i zbycie inwestycji kapitałowych2023Zbyte11
Zbycie inwestycji kapitałowej w joint venture w ChRL2023Zbyte11

Partnerstwa i kontrakty spółki AXT

AXT: Partnerstwa i umowy, 4 pozycji. Opracowano przez NadirAlpha na podstawie Zgłoszenia SEC.
Transakcja / udziałDataTypŹródło
2026
Umowa rezerwacji mocy produkcyjnych z Lumentum2026-07Umowa26
Coherent master development and supply agreement2026-06Umowa26
Casela long-term supply agreement2026-06Umowa26
2020
Cross License Agreement z konkurentem (2×)2020-01Umowa18

Regulacje i przepisy dotyczące AXT

AXT: Regulacje i ustawy, 1 pozycji. Opracowano przez NadirAlpha na podstawie Zgłoszenia SEC.
Transakcja / udziałDataTypŹródło
2025
Wzrost taryfy USA do 100 % na podłoża waflowe2025-04Regulacja20

Ryzyka spółki AXT (165 od raportu rocznego z 2026-03-17, 569 łącznie zarejestrowanych)

NadirAlpha wymienia 165 aktywnych czynników ryzyka AXT z dokumentów, kategoria zaznaczona kolorowym punktem z legendą, treść jako krótkie streszczenie dokumentu bez własnej oceny. Metodologia NadirAlpha

Kategoria: FinanseGeopolitykaKlienciŁańcuch dostawPrawoRegulacjeCyberTechnologiaMakroRynekKonkurencjaStrategiaaiKadryESG

AXT: czynniki ryzyka według raportów, 165 od ostatniego raportu rocznego, 569 śledzonych. Opracowano przez NadirAlpha na podstawie Zgłoszenia SEC.
RyzykoKategoriaOstatnia wzmianka
AXT: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2026-08-13 (2026-Q2), źródło 26
Na dzien 30 czerwca 2026 r. zadden klient nie stanowil wiecej niz 10 % naleznosci=
Wahania marzy brutto wynikajace z miksu produktowego, wolumenu jednostkowego, wydajnosci oraz kosztow produkcji=
Mozliwosc interwencji rzadu ChRL w dzialania operacyjne oraz szybkich zmian regulacyjnych=
Poprzednie problemy z jakością spowodowały utratę udziału w rynku; należy utrzymywać kwalifikacje produktów u klientów=
Anulowanie projektow klientow, takich jak zastosowanie plytki GaAs 8-calowej w 2024 r.=
Przedplatki klientow moga nie przełozyc sie na oczekiwane przychody w przypadku anulowania lub ograniczenia zamowien=
Dlugie cykle kwalifikacji produktow utrudniaja dokladne prognozowanie przychodow od nowych klientow=
Cala produkcja i wiekszosc surowcow pochodzi z Chin; narazenie na zaklocenia polityczne, regulacyjne i srodowiskowe=
Wycofanie oferty publicznej Tongmei uruchamia prawa do umorzenia o wartosci 49 milionow USD dla inwestorow; spolka dysponuje wystarczajacymi srodkami na pelne umorzenie=
Rzad Chin moze szybko zmieniac przepisy z krotkim wyprzedzeniem; przymusowe zamkniecia fabryk z przyczyn srodowiskowych=
Ataki cybernetyczne i naruszenia danych moga zaklocic dzialania operacyjne i ujawnic informacje zastrzezone=
Szeroka swoboda kierownictwa w zakresie dysponowania srodkami z podwyzszen kapitalu o wartosci 100 milionow USD (grudzien 2025) i 632,5 miliona USD (kwiecien 2026); brak gwarancji efektywnego wykorzystania srodkow=
Sprzedaz denominowana w wielu walutach; narazenie na wahania kursow RMB/USD i JPY/USD=
Brak wyplaconych lub planowanych dywidend; jedynym zrodlem zwrotu dla akcjonariuszy jest wzrost wartosci akcji=
Przerwy w dostawie energii elektrycznej w Chinach moga wymusic tymczasowe zamkniecie operacji; produkcja w toku na etapie wzrostu krysztalow moze ulec zniszczeniu=
Rozszerzone uprawnienia rzadu do ograniczania eksportu, obowiazujace od 1 marca 2026 r., stwarza niepewnosc w przyszlosci=
Utrata statusu mniejszego emitenta zwieksza obowiazki w zakresie ujawniania informacji i koszty zgodnosci z przepisami=
Ryzyka zwiazane z integracją AI oraz potencjalne koszty zgodnosci regulacyjnej dla technologii AI=
Technologie oparte na krzemie (SOI) mogą zastąpić substraty z materiałów specjalistycznych w niektórych zastosowaniach.=
AXT: pierwsze wystąpienie w 8-K-EX99.1 komunikat o wynikach z dnia 2026-07-30 (2026-Q2), źródło 34
Wyplaty, anulowania lub zadania umorzenia ze strony funduszy private equity w Chinach dotyczace ich inwestycji w Tongmei=
Trudnosci administracyjne zwiazane ze spelnianiem wymagan roznych chinskich agencji rzadowych dotyczacych inwestycji w Tongmei=
AXT: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2026-05-14 (2026-Q1), źródło 25
Chiny uchwaliły nowelizację Ustawy o Handlu Zagranicznym z dniem 1 marca 2026 roku, zwiększającą uprawnienia rządu do ograniczania importu/eksportu.2026-Q2
2026-08-13 26
AXT: pierwsze wystąpienie w 8-K-EX99.1 komunikat o wynikach z dnia 2026-02-19 (2025-Q4), źródło 32
Spółka napotyka trudności w pozyskiwaniu nowych klientów i rozbudowie mocy produkcyjnych w nowych lokalizacjach.2026-Q2
2026-08-13 26
AXT: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2025-11-13 (2025-Q3), źródło 22
NOL carryforwards w wysokości $50,5 miliona podlegające ograniczeniom wynikającym z Section 382 w przypadku zmiany struktury właścicielskiej.2026-Q2
2026-08-13 26
Pozew pochodny złożony przeciwko dyrektorowi generalnemu, dyrektorowi finansowemu oraz członkom zarządu; odwołanie w toku przed Ninth Circuit.2026-Q2
2026-08-13 26
AXT: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2025-08-13 (2025-Q2), źródło 21
Przyszłe epidemie mogą wymagać zamknięcia obiektów oraz zakłócić łańcuchy dostaw i wysyłkę.2026-Q2
2026-08-13 26
Cła USA wzrosły z 25 % do 70 % na importowane towary; może to negatywnie wpłynąć na przychody, rentowność i przepływy pieniężne.2026-Q2
2026-08-13 26
AXT: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2025-05-14 (2025-Q1), źródło 20
Inwestycje kapitałowe w dostawców surowców mogą ulec całkowitej utracie wartości, jak miało to miejsce w poprzednich latach.2026-Q2
2026-08-13 26
Globalna niepewność gospodarcza, inflacja, stopy procentowe i zakłócenia w łańcuchu dostaw wpływają na popyt i koszty.2026-Q2
2026-08-13 26
AXT: pierwsze wystąpienie w 10-K raport roczny z dnia 2025-03-14 (FY2024), źródło 18
Spowolnienia w branży półprzewodników powodują zmniejszenie popytu, korektę zapasów i erozję cen.2026-Q2
2026-08-13 26
Ograniczenia inspekcji PCAOB w Chinach mogą ograniczyć dostęp do amerykańskich rynków kapitałowych, jeśli dokumentacja robocza audytu znajduje się w Chinach.2026-Q2
2026-08-13 26
AXT: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2024-11-12 (2024-Q3), źródło 16
Cena akcji poniżej 1,00 USD przez ponad 30 kolejnych dni roboczych uruchamia ryzyko wykluczenia z Nasdaq Global Select Market.2026-Q2
2026-08-13 26
AXT: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2024-08-09 (2024-Q2), źródło 14
Niepowodzenia wspólnych przedsięwzięć dotyczących surowców lub naruszenia przepisów dotyczących materiałów niebezpiecznych mogą wpłynąć na dostawy.2026-Q2
2026-08-13 26
Jedyny lub ograniczony krąg dostawców kluczowych surowców, w tym rur kwarcowych.2026-Q2
2026-08-13 26
Podmiot skargi dotyczącej naruszenia federalnych przepisów prawa papierów wartościowych, w której stroną są dyrektor generalny, dyrektor finansowy oraz członkowie zarządu; złożono pozew pochodny.2026-Q2
2026-08-13 26
Domniemane zbiorowe powództwo akcjonariuszy zarzucające naruszenie prawa papierów wartościowych; roszczenia w toku.2026-Q2
2026-08-13 26
AXT: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2024-05-10 (2024-Q1), źródło 13
Pożar, eksplozja lub klęska żywiołowa mogą uniemożliwić działalność obiektów produkcyjnych.2026-Q2
2026-08-13 26
Produkcja niebezpiecznych materiałów (arsenek galu, arsen, german) podlega chińskim przepisom ochrony środowiska; niespełnienie wymogów grozi zamknięciem zakładu2026-Q2
2026-08-13 26
Niepowodzenie w uzyskaniu kwalifikacji u nowych klientów może skutkować zakłóceniami produkcji i utratą przychodów2026-Q2
2026-08-13 26
Konkurenci mogą opracować podobną technologię VGF lub obejść patenty; procesy niechronione patentami są zagrożone.2026-Q2
2026-08-13 26
AXT: pierwsze wystąpienie w 10-K raport roczny z dnia 2024-03-15 (FY2023), źródło 11
Odpisy aktualizujące wartość zapasów mogą być wymagane, jeżeli ceny rynkowe spadną poniżej wartości bilansowej.2026-Q2
2026-08-13 26
AXT: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2023-11-09 (2023-Q3), źródło 9
Cła i kontrole eksportowe USA oraz Chin bezpośrednio wpływają na import produktów i rentowność; stawki celne wzrosły do 70 %.2026-Q2
2026-08-13 26
Uczestnik umowy wzajemnego licencjonowania obowiązującej do 2029 roku; możliwość przyszłych sporów patentowych.2026-Q2
2026-08-13 26
AXT: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2023-08-09 (2023-Q2), źródło 7
Ekspozycja walutowa na transakcje w japońskim jenie i chińskim renminbi.2026-Q2
2026-08-13 26
Obowiązkowe zamknięcia fabryk z powodu zanieczyszczenia powietrza w obszarze Pekinu miały miejsce w przeszłości2026-Q2
2026-08-13 26
Rząd ChRL może ingerować w działalność operacyjną; możliwe obowiązkowe zamknięcia zakładów z powodu zanieczyszczenia środowiska.2026-Q2
2026-08-13 26
AXT: pierwsze wystąpienie w 8-K-EX99.1 komunikat o wynikach z dnia 2023-07-05 (2023-Q2), źródło 5
Chińskie kontrole eksportu substratów InP, GaAs i germanu stwarzają niepewność2026-Q2
2026-08-13 26
AXT: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2023-05-10 (2023-Q1), źródło 4
Inwestorzy private equity w Tongmei posiadają prawa do wykupu; pełny wykup wymagałby $49 milionów.2026-Q2
2026-08-13 26
Klienci z segmentu dual-use z powiązaniami wojskowymi mają zablokowany eksport arsenku galu ze Stanów Zjednoczonych ze względu na ograniczenia zezwoleń.2026-Q2
2026-08-13 26
Konkurencja ze strony Sumitomo, JX, Freiberger, Umicore i innych; rosnąca presja cenowa.2026-Q2
2026-08-13 26
AXT: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2026-05-14 (2026-Q1), źródło 25
Przychody w Ameryce Północnej spadły o 0,9 mln USD do 207 tys. USD; cła i ograniczenia eksportowe były główną przyczyną=
Inwestorzy private equity Tongmei posiadają prawo do umorzenia o wartości ~49 milionów USD, jeżeli IPO nie dojdzie do skutku.=
Harmonogram uzyskania zezwoleń eksportowych na InP pozostaje niepewny i jest poza kontrolą spółki; zezwolenia wymagane dla wszystkich trzech rodzin produktów podłoży waflowych od lutego 2025 r.=
Rząd centralny ChRL może wywierać kontrolę nad ofertami zagranicznymi lub inwestycjami zagranicznymi w emitentów z siedzibą w Chinach.=
Dywidendy od spółek zależnych w ChRL podlegają 10-procentowemu podatkowi u źródła oraz zatwierdzeniu SAFE w zakresie transferu środków.=
Wniosek o IPO Tongmei na rynku STAR Market oczekuje na zatwierdzenie CSRC; trwa długotrwały proces weryfikacji.=
Wahania wydajności produkcji spowodowane zanieczyszczeniem, awarią urządzeń i niespójnością procesów; wpływ na koszt produktów i harmonogram wysyłek.=
Spółka nie zamierza wypłacać dywidend z akcji zwykłych.=
Działalność międzynarodowa naraża na wymogi dotyczące pozwoleń eksportowych, regionalne spowolnienia gospodarcze, wojny handlowe oraz zróżnicowane standardy egzekwowania własności intelektualnej.=
Akcje zwykłe mogą zostać wycofane z notowań na Nasdaq, jeżeli cena ofertowa pozostanie poniżej 1,00 USD przez trzydzieści kolejnych dni roboczych.=
Potencjalne dodatkowe cła USA na podstawie alternatywnych uprawnień prawnych; znowelizowana chińska ustawa o handlu zagranicznym, obowiązująca od 1 marca 2026 r., wzmacnia uprawnienia do nakładania ograniczeń eksportowych=
Napięcia handlowe skłaniają obecnych i potencjalnych klientów do przyjmowania polityk zaopatrzeniowych blokujących zakupy od dostawców z krajów będących w opozycji=
Firma audytorska BPM jest kontrolowana przez PCAOB; nie ma gwarancji, że przyszłe badania będą w pełni objęte kontrolą=
Wybuchy epidemii, pandemii lub chorób zakaźnych mogą prowadzić do zakłóceń działalności.=
Branża półprzewodników charakteryzuje się wysoką cyklicznością; niedawny spadek koniunktury w drugiej połowie 2022 r. trwał do 2024 r., a przychody spadły z 39,7 mln USD do 17,4 mln USD=
Środki ochrony przed przejęciem oraz postanowienia dotyczące akcji uprzywilejowanych mogą ograniczać prawa akcjonariuszy posiadających akcje zwykłe.=
Rząd ChRL może ingerować w działalność operacyjną lub wywierać na nią wpływ z niewielkim uprzednim powiadomieniem=
Spółki zależne w ChRL wymagają zezwoleń na stosowanie materiałów niebezpiecznych; przepisy zmieniają się często=
Utrata statusu mniejszego emitenta sprawozdawczego zwiększyłaby koszty ujawniania informacji i zapewnienia zgodności z przepisami.=
Intensywna konkurencja ze strony Sumitomo, JX, Freiberger i Umicore, prowadząca historycznie do spadków średniej ceny sprzedaży o 5-10 %=
Technologia krzemu na izolatorze (SOI) zastępuje podłoża GaAs w układach scalonych RF telefonów komórkowych; nowe technologie krzemowe mogą dalej ograniczać popyt na specjalistyczne podłoża=
AXT: pierwsze wystąpienie w 8-K-EX99.1 komunikat o wynikach z dnia 2026-04-30 (2026-Q1), źródło 33
CSRC oraz inne organy muszą zatwierdzić notowanie Tongmei na rynku STAR Market.=
Silny popyt rynkowy może nie utrzymać się lub rozbudowa zdolności produkcyjnych może nie nastąpić w odpowiednim czasie=
AXT: pierwsze wystąpienie w 10-K raport roczny z dnia 2026-03-17 (FY2025), źródło 24
Kierownictwo dysponuje szeroką swobodą decyzyjną w zakresie wykorzystania środków pieniężnych; 100 milionów USD pozyskanych w ofercie z grudnia 2025 r. musi zostać efektywnie zainwestowane.=
Jeden klient odpowiadał za ponad 10 % należności na dzień 31 grudnia 2025 r. i 2024 r.=
Aktywa z tytułu odroczonego podatku dochodowego w pełni zarezerwowane na poziomie 27,2 miliona USD ze względu na niepewność co do przyszłej rentowności w USA.=
AXT sprzedał 7,28 % udziałów w Tongmei inwestorom private equity; łączne prawo do umorzenia o wartości 49 milionów USD, jeżeli IPO na rynku STAR Market nie dojdzie do skutku.=
Eskalacja napięć handlowych między USA a Chinami oraz niestabilność geopolityczna tworzą niepewne środowisko biznesowe wpływające na cła i ograniczenia eksportowe.=
Około 62 % przychodów pochodzi z Chin; 15 % z Tajwanu; przychody z Ameryki Północnej spadły o 77,5 % wskutek ograniczeń eksportowych.=
Koszty surowców dla wafrów germanowych wzrosły znacząco w 2025 r., zmuszając do celowego ograniczenia sprzedaży i wywierając presję na marże.=
Zależność od jednego lub ograniczonej liczby dostawców kluczowych materiałów, w tym rur kwarcowych i arsenu.=
Wspólne przedsięwzięcia w zakresie surowców w Chinach podlegają ograniczeniom rządowym, relokacjom zakładów i zakłóceniom operacyjnym.=
Poważne zanieczyszczenie powietrza może skutkować obowiązkowym wstrzymaniem produkcji; miało to miejsce przez 10 dni w 2018-Q1.=
Kontrola PCAOB prac audytowych w Chinach może być ograniczona; wycofanie z obrotu może nastąpić, jeśli możliwości kontrolne zostaną ograniczone.=
Ryzyko wycofania z Nasdaq Global Select Market w przypadku nieutrzymania minimalnej ceny ofertowej lub innych wymogów dotyczących notowań.=
Średnie ceny sprzedaży spadają o 5 % do 10 % rocznie w zależności od produktu; presja konkurencyjna i utowarowienie zagrażają marżom.=
Zakłócenia działalności i rynków przez sztuczną inteligencję; przyszła integracja AI może generować koszty związane z przestrzeganiem przepisów=
Program zabezpieczenia przed ryzykiem walutowym ma charakter częściowy i może nie zapewnić skutecznej minimalizacji ryzyka wahań kursów walut=
Zmiany kursów walut obcych lub rewaluacja renminbi przez Chiny mogą niekorzystnie wpłynąć na wyniki finansowe=
Branża półprzewodnikowa charakteryzuje się silną cyklicznością, gwałtownymi zmianami popytu i okresami korekty zapasów wpływającymi na zmienność przychodów.=
Inwestycje mniejszościowe w prywatnych chińskich spółkach surowcowych podlegają kwartalnym przeglądom pod kątem utraty wartości=
Przyszłe epidemie chorób mogą wymagać zamknięcia zakładów i zakłócić łańcuch dostaw=
Straty z tytułu różnic kursowych miały historycznie istotny negatywny wpływ na wyniki operacyjne i przepływy pieniężne i mogą nadal tak oddziaływać=
Przyszła inflacja może mieć istotny negatywny wpływ na skonsolidowane wyniki działalności operacyjnej i sytuację finansową=
Ciągłe przestrzeganie wymogów dotyczących kontroli wewnętrznej określonych w sekcji 404 ustawy Sarbanes-Oxley jest skomplikowane, kosztowne i czasochłonne.=
AXT: pierwsze wystąpienie w 8-K-EX99.1 komunikat o wynikach z dnia 2026-02-19 (2025-Q4), źródło 32
Straty netto w roku podatkowym 2025 wyniosły 21,3 miliona USD w porównaniu z dochodem dodatnim w roku podatkowym 2024.=
Pierwsza oferta publiczna (IPO) spółki zależnej Tongmei na rynku STAR Market podlega bieżącej weryfikacji przez CSRC i organy rządowe.=
AXT: pierwsze wystąpienie w 8-K-EX99.1 komunikat o wynikach z dnia 2026-01-09, źródło 23
Wyzwania administracyjne związane z notowaniem akcji Tongmei na rynku STAR Market.=
Pandemia COVID-19 lub inne epidemie chorób zakaźnych.=
Nowe zastosowania i akceptacja produktów przez użytkowników końcowych.=
Ogłoszenia produktowe przez konkurentów.=
AXT: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2025-11-13 (2025-Q3), źródło 22
Inwestycje mniejszościowe w spółkach surowcowych poddawane są kwartalnej ocenie pod kątem utraty wartości; poprzednie odpisy z tytułu utraty wartości wyniosły 1,1 mln USD (2019) i 754 tys. USD (2023); ryzyka związane ze wspólnym przedsięwzięciem2026-Q1
2026-05-14 25
Brak uzyskania zgody CSRC na oferty papierów wartościowych może uniemożliwić wycofanie z obrotu i dostęp do rynków kapitałowych.=
Inwestorzy private equity posiadają 7,28 % udziałów w Tongmei z prawem do umorzenia w wysokości 49 milionów dolarów w przypadku niepowodzenia IPO na rynku STAR Market.=
Zakłady produkcyjne mają kluczowe znaczenie dla działalności operacyjnej; pożar, wybuch lub klęska żywiołowa mogą uniemożliwić funkcjonowanie zakładów przez dłuższy czas2026-Q1
2026-05-14 25
AXT: pierwsze wystąpienie w 8-K-EX99.1 komunikat o wynikach z dnia 2025-10-30 (2025-Q3), źródło 31
Zadania umorzenia funduszy private equity dotyczace inwestycji w Tongmei.2026-01-09 23
AXT: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2025-08-13 (2025-Q2), źródło 21
Możliwe przestoje fabryk z powodu zanieczyszczenia powietrza w Chinach.2026-01-09 23
Powództwo pochodne złożone w sierpniu 2024 roku; sąd uwzględnił wniosek o oddalenie w marcu 2025 roku; powód złożył zawiadomienie o apelacji w maju 2025 roku.=
Zyski/straty z tytułu różnic kursowych mogą mieć istotny wpływ na rachunek zysków i strat2026-Q1
2026-05-14 25
Spółka tymczasowo nie spełniała wymogów Nasdaq dotyczących niezależności komitetu audytu w związku ze śmiercią dyrektora; zgodność z wymogami przywrócono 30 stycznia 2026 rokuFY2025
2026-03-17 24
Choć firma audytorska BPM ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych, nadal istnieje ryzyko dotyczące przyszłych możliwości inspekcji podmiotów zagranicznych przez PCAOB=
Środki obrony przed przejęciem, obejmujące uprawnienie do emisji akcji uprzywilejowanych oraz system rotacyjnej rady dyrektorów, ograniczają możliwości przejęcia.=
AXT: pierwsze wystąpienie w 8-K-EX99.1 komunikat o wynikach z dnia 2025-07-09 (2025-Q2), źródło 29
Mniejsza niż oczekiwano liczba pozwoleń eksportowych na fosforek indu wydanych przez Chiny.2026-01-09 23
AXT: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2025-05-14 (2025-Q1), źródło 20
Zmiany właścicielskie w trybie art. 382 mogą ograniczyć możliwość wykorzystania federalnych odpisów straty netto (NOL) w wysokości 50,5 mln USD.2026-Q1
2026-05-14 25
Nasilające się ograniczenia handlowe, zmienność ceł i napięcia polityczne między Chinami a USA wpływają na otoczenie biznesowe i łańcuch dostaw2026-Q1
2026-05-14 25
Złożony proces wzrostu kryształów i obróbki płytek krzemowych skutkuje zmienną wydajnością; defekty i niska wydajność negatywnie wpływają na marże brutto.FY2025
2026-03-17 24
Inwestorzy private equity posiadają prawo do umorzenia w wysokości 49 milionów dolarów w przypadku niepowodzenia IPO Tongmei na rynku STAR Market.=
Skarga dotycząca narażenia na arsenek galu z 2005 roku; możliwe przyszłe spory sądowe z pracownikami=
Duże zapotrzebowanie na talenty w branży półprzewodnikowej; utrata kadry kierowniczej wyższego szczebla lub kluczowych pracowników może niekorzystnie wpłynąć na działalność.FY2025
2026-03-17 24
AXT: pierwsze wystąpienie w 8-K-EX99.1 komunikat o wynikach z dnia 2025-05-01 (2025-Q1), źródło 19
W sekcji oświadczeń prognozujących nie wspomniano o istotnych sporach sądowych.=
AXT: pierwsze wystąpienie w 10-K raport roczny z dnia 2025-03-14 (FY2024), źródło 18
Obowiązkowe zamknięcia fabryk zarządzone przez chiński rząd z powodu zanieczyszczenia powietrza; zamknięcie na 10 dni nastąpiło w 2018-Q1; przyszłe zamknięcia mają wpłynąć na produkcję2026-Q1
2026-05-14 25
Spółka jest stroną postępowania z zakresu prawa papierów wartościowych dotyczącego naruszenia federalnych przepisów o papierach wartościowych z udziałem dyrektora generalnego (CEO) i dyrektora finansowego (CFO).2026-Q1
2026-05-14 25
Całość produkcji w Chinach naraża spółkę na złożone regulacje ChRL, interwencję rządu centralnego oraz zmieniające się wymogi prawne.FY2025
2026-03-17 24
Dywidendy od spółek zależnych w ChRL podlegają 10 % podatkowi u źródła ChRL oraz zatwierdzeniu SAFE w zakresie transferów środków do i z Chin.FY2025
2026-03-17 24
Korekty zapasów w sektorze technologicznym spowodowały spadki przychodów z 39,7 mln USD w Q1 2022 do 17,4 mln USD w Q3 2023.2026-Q1
2026-05-14 25
AXT: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2024-11-12 (2024-Q3), źródło 16
Ograniczona liczba dostawców kluczowych materiałów, w tym rur kwarcowych, roztworów polerskich oraz kluczowych materiałów takich jak gal i german.FY2025
2026-03-17 24
Ryzyko cyberataków, naruszeń bezpieczeństwa danych i zakłóceń systemów; koszty usunięcia problemów z bezpieczeństwem mogą być znaczące; wdrażanie AI zwiększa ryzyko cyberbezpieczeństwa2026-Q1
2026-05-14 25
Technologia krzemowa SOI może w dalszym ciągu wypierać podłoża ze specjalistycznych materiałówFY2025
2026-03-17 24
AXT: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2024-05-10 (2024-Q1), źródło 13
Jeśli SEC zakwalifikuje AXT jako emitenta zidentyfikowanego przez Komisję przez trzy kolejne lata, obrót może zostać zakazany na Nasdaq.2025-Q2
2025-08-13 21
Znaczna część kosztów operacyjnych i kosztów produkcji ma charakter stały, co ogranicza możliwość dostosowania wydatków w przypadku niedoborów przychodów.FY2025
2026-03-17 24
Cena akcji zwykłych podlegała znacznym wahaniom; historycznie cena ofertowa zamykała się poniżej minimalnego progu 1,00 USD wymaganego do dalszego notowania na Nasdaq.FY2025
2026-03-17 24
AXT: pierwsze wystąpienie w 10-K raport roczny z dnia 2024-03-15 (FY2023), źródło 11
Popyt na produkty zależy od zastosowań u użytkowników końcowych; cykliczność popytu wynika z korekt zapasów, zmian technologicznych i ogólnych warunków gospodarczych2026-Q1
2026-05-14 25
Chińskie regulacje dotyczące materiałów niebezpiecznych ograniczają działalność operacyjną; arsenid galu został dodany do wykazu substancji kontrolowanych w lutym 2015 roku.FY2025
2026-03-17 24
Przyszły sukces zależy od pozyskiwania i utrzymywania wysoko wykwalifikowanych pracownikówFY2025
2026-03-17 24
AXT: pierwsze wystąpienie w 8-K-EX99.1 komunikat o wynikach z dnia 2024-02-22 (2023-Q4), źródło 10
Wycofania i umorzenia przez chińskie fundusze private equity w Tongmei2026-Q1
2026-04-30 33
Konkurenci posiadają znaczące portfele patentowe i mogą niezależnie opracować podobne technologie.2026-Q1
2026-05-14 25
AXT: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2023-11-09 (2023-Q3), źródło 9
Kwestionowanie cen transferowych przez organy podatkowe może istotnie zwiększyć skonsolidowane obciążenie z tytułu podatku dochodowego.2026-Q1
2026-05-14 25
Niemożność uzyskania kwalifikacji u klientów lub kontroli jakości produktów może zmniejszyć wolumen zakupów.2026-Q1
2026-05-14 25
Ograniczenia portowe mogą skutkować opóźnieniami w dostawach lub wzrostem kosztów surowców.2026-Q1
2026-05-14 25
Spółki zależne w ChRL podlegają nadzorowi w zakresie bezpieczeństwa danych ze strony Administracji Cyberprzestrzeni Chin.2026-Q1
2026-05-14 25
Napięcia handlowe między USA a Chinami pozostają wysokie, przy zmiennych kontrolach eksportu i taryfach celnych.FY2025
2026-03-17 24
Skarga z 2005 roku dotycząca obrażeń ciała w wyniku narażenia na arsenid galu; przyszłe postępowania sądowe pracowników możliwe w przypadku stwierdzenia naruszenia przepisów bezpieczeństwa.FY2025
2026-03-17 24
Straty z tytułu różnic kursowych i zmienność walut wpływają na wyniki operacyjne; programy zabezpieczeń są częściowe i mogą nie zapobiec stratom2026-Q1
2026-05-14 25
Wysoki popyt i konkurencja o talenty w branżach materiałów specjalistycznych i półprzewodników; ryzyko rotacji pracowników może negatywnie wpłynąć na działalność2026-Q1
2026-05-14 25
Rząd centralny ChRL dysponuje praktycznie nieograniczonymi uprawnieniami do ingerowania w działalność komercyjną; przepisy i regulacje zmieniają się szybko, z niewielkim uprzedzeniem2026-Q1
2026-05-14 25
AXT: pierwsze wystąpienie w 8-K-EX99.1 komunikat o wynikach z dnia 2023-11-02 (2023-Q3), źródło 8
Zdolność do wykorzystania mocy produkcyjnych i kontroli kosztów.2026-01-09 23
AXT: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2023-08-09 (2023-Q2), źródło 7
Niedobory energii elektrycznej w Chinach mogą wymusić tymczasowe zamknięcia zakładów i negatywnie wpłynąć na produkcję.2026-Q1
2026-05-14 25
Polityka zagraniczna Stanów Zjednoczonych wobec Chin stwarza niepewność co do zakłóceń w produkcji i sprzedaży.2026-Q1
2026-05-14 25
Inspekcje PCAOB dotyczące prac audytorskich w Chinach mogą być ograniczone, co zawęża dostęp do amerykańskich rynków kapitałowych.2026-Q1
2026-05-14 25
Wniosek o IPO Tongmei w trakcie weryfikacji przez CSRC, z zobowiązaniem z tytułu umorzenia o wartości około 49 milionów USD, jeżeli IPO nie zostanie zrealizowane.FY2025
2026-03-17 24
Przychody w Ameryce Północnej spadły z 8 % (2024) do 2 % (2025) w wyniku ceł i kontroli eksportu.FY2025
2026-03-17 24
Marża brutto podlega wahaniom w zależności od asortymentu produktów, wydajności, kosztów surowców, ceł i stopnia wykorzystania zdolności produkcyjnych; wyniosła -6,4 % w Q1 2025 z powodu wielu czynników2026-Q1
2026-05-14 25
Ryzyko utraty wartości lub nadwyżki zapasów w związku ze zmieniającymi się specyfikacjami klientów lub spadkiem popytu; w przeszłości dokonywano odpisów z tytułu utraty wartości zapasów2026-Q1
2026-05-14 25
Rząd centralny Chińskiej Republiki Ludowej może ingerować w działalność operacyjną z niewielkim wyprzedzeniem; zmieniające się regulacje wymagają ciągłych działań w zakresie zapewnienia zgodności.FY2025
2026-03-17 24
AXT: pierwsze wystąpienie w 8-K-EX99.1 komunikat o wynikach z dnia 2023-08-03 (2023-Q2), źródło 6
Wydajność produktów i wpływ na marże brutto.2026-01-09 23
AXT: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2023-05-10 (2023-Q1), źródło 4
Wyniki finansowe częściowo kontrolowanych spółek z łańcucha dostaw.2026-01-09 23
Niespełnienie wymogów przepisów ochrony środowiska może skutkować grzywnami lub przymusowym zaprzestaniem działalności.2026-Q1
2026-05-14 25
Przedmiot pozwu z 2005 r. dotyczącego obrażeń ciała wynikłych z narażenia na arsenek galu i metanol.2026-Q1
2026-05-14 25
IPO Tongmei może nie dojść do skutku; prawo inwestorów do umorzenia akcji może wymagać zwrotu 49 milionów dolarów.FY2025
2026-03-17 24
Rządowe ograniczenia środowiskowe w Chinach i obowiązkowe wstrzymanie produkcji z powodu zanieczyszczenia powietrza; dziesięciodniowe wstrzymanie w 2018-Q1 wpłynęło na przychody.FY2025
2026-03-17 24
Umowa o wzajemnym licencjonowaniu i zobowiązaniach z konkurentem wygasa 31 grudnia 2029 roku.FY2025
2026-03-17 24
AXT: pierwsze wystąpienie w 8-K-EX99.1 komunikat o wynikach z dnia 2023-04-27 (2023-Q1), źródło 3
Napięcia geopolityczne między Chinami a Stanami Zjednoczonymi.2026-01-09 23
Anulowanie zamówień i zwrot produktów.2026-01-09 23
Cła i inne kwestie związane z wojną handlową.2026-01-09 23
Polityki i regulacje w Chinach.2026-01-09 23
= ostatnie wystąpienie identyczne z pierwszym (to samo źródło)

Raportowane KPI spółki AXT (zgodnie z ujawnieniami) (282)

Kluczowe wskaźniki narracyjne AXT, których zazwyczaj brakuje w standardowych bazach danych, zgrupowane według publikacji, najnowsze na początku, z numerem źródła. Metodologia NadirAlpha

Firmowe KPI przytoczone dosłownie z raportów (po angielsku, zgodnie z ujawnieniem; bez normalizacji). Pozycje bilansowe i standardowe wykluczono.
AXT: raportowane KPI zgodnie z ujawnieniami, 282 pozycji. Opracowano przez NadirAlpha na podstawie Zgłoszenia SEC.
KPIWartość / zmianaŹródło
AXT, opublikowano 2026-08-13, okres 2026-Q2
inwestycja tongmei pe49 million26
pozostałe środki na skup akcji2.7 million26
upoważnienie do skupu akcji5.0 million26
pożyczki krótkoterminowe79.0 million26
skumulowane dywidendy z akcji uprzywilejowanych serii A2.9 million26
kredyt bankowy wrzesień-listopad0.7 million26
dywidendy otrzymane z PRC2.0 million26
zobowiązanie inwestycyjne kazuo15 million26
finansowanie czerwiec1.9 million26
rejestracja formularz S3100 million26
strata kursowa74,00026
zysk kursowy0.1 million26
zysk kursowy0.2 million26
linia kredytowa na pięć lat9.7 million26
finansowanie luty2.9 million26
inwestycje metodą praw własności14.1 million26
zobowiązanie inwestycyjne Dingxing90 million26
opcja subemitenta oferty grudniowej1,064,77326
akcje oferty grudniowej7,098,49226
cena oferty grudniowej12.2526
wpływy netto oferty grudniowej93.9 million26
finansowanie grudzień2.1 million26
wykorzystana linia kredytowa5.8 million26
opcja subemitenta oferty kwietniowej1,284,04626
akcje oferty kwietniowej8,560,31126
cena oferty kwietniowej64.2526
wpływy netto oferty kwietniowej600.1 million26
lokaty terminowe kwiecień-maj7.1 million26
pożyczki niezabezpieczone kwiecień-czerwiec2.9 million26
Krajowe straty operacyjne netto możliwe do przeniesienia (federalne)$50.5 million26
Kwota wykupu inwestorów Tongmeiapproximately $49 million26
Stanowe straty operacyjne netto możliwe do przeniesienia$138,00026
Wartość akcji uprzywilejowanych serii A$3,532,00026
Liczba akcji uprzywilejowanych serii A w obrocie883,00026
Przychody z Ameryki Północnej rok poprzedni8%26
Przychody z Ameryki Północnejapproximately 2%26
Przychody międzynarodoweapproximately 98%26
Przychody międzynarodoweapproximately 99%26
AXT, opublikowano 2026-05-14, okres 2026-Q1
Strata ze wspólnych przedsięwzięć niekonsolidowanych$1.9 million25
Zysk ze wspólnych przedsięwzięć niekonsolidowanych$0.8 million25
Zysk ze wspólnych przedsięwzięć niekonsolidowanych$3.4 million25
Zapłacone cła$0.3 million25
Zapłacone cła$1.0 million25
Zapłacone cła$1.0 million25
Przychody kwartał 3$17.4 million25
Przychody kwartał 1$39.7 million25
Koszt restrukturyzacjiapproximately $907,00025
Udział przychodów z Ameryki Północnejapproximately 2%25
Udział przychodów z Ameryki Północnej8%25
przychody Ameryka Północna %10%25
inwestycje mniejszościowe 31,03.202615.5 million25
inwestycje mniejszościowe 31,12.202515.0 million25
cel inwestycyjny Kazuoapproximately $15 million25
investments in marketable debt securities6537525
odpis kwartał 4$1.1 million25
odpis kwartał 2$754,00025
odpis kwartał 1$1.1 million25
marża brutto kwartał 322.3%25
marża brutto kwartał 310.7%25
marża brutto kwartał 342.0%25
marża brutto kwartał 28.0%25
marża brutto kwartał 1-6.4%25
strata kursowa$74,00025
zysk kursowy$0.1 million25
zysk kursowy$0.2 million25
cel inwestycyjny Dingxingapproximately $90 million25
bieżące oprocentowanie inwestycji3.51%25
bieżące oprocentowanie gotówki1.78%25
gotówka i gotówka objęta ograniczeniami5786925
koncentracja należności 31,03.2026Two customers each accounted for more than 10%25
koncentracja należności 31,12.2025One customer accounted for more than 10%25
AXT, opublikowano 2026-03-17, okres FY2025
inwestycje mniejszościowe metodą praw własności$15.0 million24
Inwestycja mniejszościowa wyceniana metodą wartości godziwej$0 million24
Strata na różnicach kursowych$74,00024
Gotówka, gotówka ograniczona i ekwiwalenty gotówki$128,36624
AXT, opublikowano 2026-02-19, okres 2025-Q4
Łączny kapitał własny akcjonariuszy296,57532
Pożyczki krótkoterminowe62,79632
Gotówka ograniczona8,10032
Gotówka i ekwiwalenty gotówki120,26632
AXT, opublikowano 2025-11-13, okres 2025-Q3
SG&A jako % przychodów22.7%22
SG&A jako % przychodów23.9%22
SG&A jako % przychodów 9M27.4%22
SG&A jako % przychodów 9M23.8%22
Gotówka ograniczona - rachunki zagraniczne7.922
Gotówka ograniczona8.122
B+R jako % przychodów3.6%22
B+R jako % przychodów14.5%22
B+R jako % przychodów 9M10.2%22
B+R jako % przychodów 9M14.0%22
Pozostałe przychody jako % przychodów-0.6%22
Pozostałe przychody jako % przychodów2.2%22
Pozostałe przychody jako % przychodów 9M0.3%22
pozostałe przychody % przychodów 9M2.8%22
udziały niekontrolujące % przychodów kw. 3-0.8%22
udziały niekontrolujące % przychodów kw. 3-0.2%22
udziały niekontrolujące % przychodów 9M2.5%22
udziały niekontrolujące % przychodów 9M-0.5%22
koszty odsetkowe % przychodów kw. 31.4%22
koszty odsetkowe % przychodów kw. 31.7%22
koszty odsetkowe % przychodów 9M1.3%22
koszty odsetkowe % przychodów 9M1.4%22
gross profit margin q322.3%22
gross profit margin q324.0%22
gross profit margin 9m9.8%22
gross profit margin 9m26.2%22
zysk z inwestycji kapitalowych % przychodów kw. 31.8%22
zysk z inwestycji kapitalowych % przychodów kw. 34.3%22
zysk z inwestycji kapitalowych % przychodów 9M0.9%22
zysk z inwestycji kapitalowych % przychodów 9M3.4%22
inwestycje kapitalowe metoda wartosci godziwej$0.7 million22
inwestycje kapitalowe metoda praw wlasnosci$14.6 million22
skumulowane dywidendy seria A akcje uprzywilejowane2.922
gotówka i gotówka objęta ograniczeniami31.222
gotówka i inwestycje na zagranicznych rachunkach bankowych26.522
gotówka i ekwiwalenty$31,21022
gotówka23.122
odpis na straty kredytowe14122
rezerwa na gwarancje produktowe51222
AXT, opublikowano 2025-08-13, okres 2025-Q2
Gotówka ograniczona8,10021
gotówka i gotówka objęta ograniczeniami35,10021
gotówka27,00021
rezerwa na gwarancje produktowe43521
Inwestycje mniejszościowe wyceniane metodą praw własności$14.3 million21
Inwestycja mniejszościowa wyceniana w wartości godziwej$0.4 million21
Gotówka, gotówka ograniczona i ekwiwalenty gotówki$35,10721
AXT, opublikowano 2025-05-14, okres 2025-Q1
taryfy zapłacone271,00020
pożyczki krótkoterminowe0.1 million20
przychody udział Ameryki Północnej %8%20
przychody poza USA92%20
przychody udział Ameryki Północnej %6%20
przychody udział Ameryki Północnej %8%20
przychody udział Ameryki Północnej %10%20
przychody udział Ameryki Północnej %14%20
pozostałe długoterminowe zobowiązania - część kredytowa2.6 million20
inwestycje mniejszościowe metoda wartości godziwej0.6 million20
inwestycje mniejszościowe metoda praw własności14.6 million20
marża brutto kwartał 1-6.4%20
zysk kursowy0.1 million20
zysk kursowy0.2 million20
zysk z różnic kursowych1.6 million20
udział w dochodach niekonsolidowanych JV3.4 million20
udział w dochodach niekonsolidowanych JV1.9 million20
gotówka i ekwiwalenty38,18420
Pozostała kwota programu odkupu akcji2.7 million20
Krótkoterminowe kredyty bankowe razem50,76320
Skumulowane dywidendy z akcji uprzywilejowanych serii A2.9 million20
Gotówka ograniczona6.6 million20
Rezerwy wyceny według niższej z wartości: kosztu lub wartości netto możliwej do uzyskania4620
Długoterminowy kredyt bankowy w kredytach krótkoterminowych0.6 million20
Długoterminowy kredyt bankowy w pozostałych zobowiązaniach długoterminowych5.0 million20
Finansowanie ChaoYang XinMei w kredytach krótkoterminowych1.1 million20
Finansowanie ChaoYang XinMei w pozostałych zobowiązaniach długoterminowych0.3 million20
Gotówka i gotówka z ograniczonym dostępem38.2 million20
Gotówka i inwestycje na zagranicznych rachunkach bankowych31.8 million20
Gotówka31.6 million20
Odpis na straty kredytowe14720
Naliczone rezerwy gwarancyjne na produkty40320
AXT, opublikowano 2025-03-14, okres FY2024
Przychody od pięciu największych klientów30%18
Przychody od pięciu największych klientów25%18
Przychody od pięciu największych klientów34%18
Kwota umorzenia inwestorów tongmei49 million18
Umarzalne udziały niekontrolujące inwestorów tongmei7.28%18
Wkład kapitałowy inwestorów tongmei49 million18
Zapłacone cła1.0 million18
Zapłacone cła1.0 million18
Zapłacone cła3.3 million18
udział substratu w przychodach68%18
udział substratu w przychodach63%18
udział substratu w przychodach79%18
udział surowców w przychodach32%18
udział surowców w przychodach37%18
udział surowców w przychodach21%18
trzej największi klienci spółek zależnych surowcowych31%18
trzej największi klienci spółek zależnych surowcowych31%18
trzej największi klienci spółek zależnych surowcowych29%18
patenty spółek surowcowych w Chinach13218
wydatki na B+R14.5 million18
patenty Stany Zjednoczone1318
patenty Tajwan418
patenty Japonia818
patenty udzielone17018
patenty Niemcy218
patenty Unia Europejska418
patenty Chiny13918
Udział przychodów z Ameryki Północnej8%18
przychody Ameryka Północna %10%18
udział Ameryki Północnej w przychodach14%18
największy klient15%18
jinmei patents3618
udział sprzedaży zagranicznej92%18
udział sprzedaży zagranicznej90%18
udział sprzedaży zagranicznej86%18
pracownicy sprzedaży i administracji20218
dywidenda wypłacona2.4 million18
dywidenda wypłacona4.3 million18
dywidenda wypłacona2.9 million18
chaoyang xinmei patents1518
chaoyang shuomei patents118
boyu patents8018
AXT, opublikowano 2024-11-12, okres 2024-Q3
Pożyczki krótkoterminowe52.876 million16
Gotówka ograniczona13.9 million16
gotówka i inwestycje krótkoterminowe38.8 million16
Gotówka i gotówka z ograniczonym dostępem24.9 million16
Gotówka i inwestycje na zagranicznych rachunkach bankowych33.8 million16
Odpis na straty kredytowe263,00016
Naliczone rezerwy gwarancyjne na produkty392,00016
AXT, opublikowano 2024-08-09, okres 2024-Q2
saldo kredytów krótkoterminowych49,89914
kredyty długoterminowe uruchomione5.8 million14
kredyty długoterminowe dostępne9.7 million14
inwestycje1.7 million14
gotówka i gotówka objęta ograniczeniami41.6 million14
gotówka i inwestycje na rachunkach zagranicznych35.6 million14
odpis na straty kredytowe263 thousand14
rezerwa na gwarancje produktowe421 thousand14
AXT, opublikowano 2024-05-10, okres 2024-Q1
inwestycje1.7 million13
gotówka i gotówka objęta ograniczeniami39.6 million13
gotówka i inwestycje na rachunkach zagranicznych34.7 million13
AXT, opublikowano 2024-03-15, okres FY2023
korzyść podatkowa z preferencyjnej stawki47,00011
akcje dostępne do przyznania w przyszłości1,74311
zastrzeżone akcje z przyznanych nagród w obiegu1,25711
akcje uprzywilejowane883,000 shares11
wartość nominalna akcji uprzywilejowanych$0.00111
stopa dywidendy z akcji uprzywilejowanych5.0%11
opcje w obiegu1,19811
przeniesienie strat operacyjnych netto$40.2 million11
odpisy z tytułu utraty wartości1.9 million11
brutto nieujęte korzyści podatkowe1.1 million11
efektywna stawka podatkowa10.5%11
efektywna stawka podatkowa6.2%11
efektywna stawka podatkowa-0.8%11
przeniesienie strat operacyjnych netto w Kalifornii$115,00011
odpis na straty kredytowe579,00011
rezerwa na gwarancje produktowe703,00011
koszty sprzedaży, ogólne i administracyjne % przychodów ogółem30.1%11
badania i rozwój % przychodów ogółem15.9%11
pozostałe przychody netto % przychodów ogółem2.9%11
marża operacyjna-28.5%11
Saldo pożyczki (Tongmei i BoYu)52,92111
koszty odsetkowe netto % przychodów ogółem2.0%11
Gross profit margin17.6%11
udział w zysku netto niekonsolidowanych spółek joint venture % przychodów ogółem2.5%11
Amortyzacja8.7 million11
Saldo kredytów bankowych52,92111
Odpis na straty kredytowe57911
Naliczone rezerwy gwarancyjne na produkty70311
Składki 401k191,00011
Składki 401k208,00011
Składki 401k186,00011
AXT, opublikowano 2023-08-09, okres 2023-Q2
Średni ważony pozostały okres leasingu5.727
Średnia ważona stopa dyskontowa4.617
Łączna płynność49.67
B+R jako % przychodów Q214.77
B+R jako % przychodów H116.77
Saldo udziałów mniejszościowych (poprzedni)14.6 million7
Saldo udziałów mniejszościowych11.8 million7
inwestycje8.77
Koszty odsetkowe netto Q23657
Koszty odsetkowe netto H17627
Marża brutto Q29.27
Marża brutto H118.07
gotówka i inwestycje zagraniczne38.17
gotówka i ekwiwalenty40.97
Łączny kapitał własny akcjonariuszy232,9917
Gotówka ograniczona10,7947
Gotówka i ekwiwalenty gotówki30,0927
Kredyty bankowe45,6227
AXT, opublikowano 2023-05-10, okres 2023-Q1
Średni ważony pozostały okres leasingu5.804
Średnia ważona stopa dyskontowa leasingów4.61%4
Nieujęte wynagrodzenia z tytułu akcji zastrzeżonych4,5004
nieujęte wynagrodzenie z akcji obarczonych ryzykiem wyników4004
przychody od 5 największych klientów (%)284
cła zapłacone447,0004
saldo umarzalnych udziałów niekontrolujących44,9204
zobowiązanie z tytułu leasingu operacyjnego - długoterminowe1,2754
zobowiązanie z tytułu leasingu operacyjnego - bieżące4124
główne źródło płynności53.6 million4
inwestycje mniejszościowe metodą praw własności16.5 million4
inwestycje8,6584
udział w dochodach nieskonsolidowanych joint venture1,0344
gotówka, gotówka zastrzeżona i ekwiwalenty w zagranicznych rachunkach bankowych40.4 million4
Gotówka i ekwiwalenty gotówki44,8934
Saldo kredytów bankowych52,8214

Rozwój działalności AXT

Jak rozwijał się AXT od 2023: jeden akapit na okres: przychody, wyniki, przepływy pieniężne i czynniki wzrostu; najpierw najnowszy okres, pogrupowane według lat. Metodologia NadirAlpha

FY2026: AXT

AXT odnotowała przychody w wysokości 26,9 mln USD w Q1 2026 i 47,6 mln USD w Q2 2026, przy czym oba okresy odzwierciedlają ożywienie w dostawach podłoży z fosforku indu, ponieważ pozwolenia eksportowe Tongmei z chińskiego Ministerstwa Handlu pozostawały w mocy 33 34. Marże brutto wzrosły w pierwszej połowie roku, osiągając 44,9 % w Q2 2026, gdy wyższe przychody rozłożyły koszty stałe, a struktura produktów przesunęła się w kierunku podłoży InP do zastosowań w centrach danych i telekomunikacji światłowodowej 34 26. Dochód netto odbudował się do 11,1 mln USD w Q2 2026 w porównaniu ze stratą netto w kwartale analogicznym roku poprzedniego, podczas gdy Q1 2026 nadal wykazywał stratę netto w wysokości 1,6 mln USD 34 33. Emisje akcji w grudniu 2025 r. (wpływy netto 93,9 mln USD) i w kwietniu 2026 r. (wpływy netto 600,1 mln USD) podniosły stan gotówki do 412,2 mln USD na dzień 30 czerwca 2026 r., z przeznaczeniem na planowaną przez Tongmei rozbudowę mocy produkcyjnych fosforku indu w H2 2026 26. AXT zawarła również długoterminowe umowy dostawy z Casela, Coherent i Lumentum w Q2 2026, natomiast Tongmei wycofała wniosek o IPO na rynku STAR Market w dniu 8 lipca 2026 r., kierując działania ku notowaniu na Hongkońskiej Giełdzie Papierów Wartościowych 26.

FY2025: AXT

AXT opublikował skonsolidowane przychody za FY2025 w wysokości 88,3 mln USD, co oznacza spadek o 11,2 % z 99,4 mln USD w roku fiskalnym 2024, przy czym roczna strata netto GAAP poszerzyła się do 21,3 mln USD (0,49 USD na akcję) z 11,6 mln USD w roku poprzednim 32. Na rok wpłynęły dwa poważne zakłócenia polityki handlowej: Chiny umieściły podłoża z fosforku indu na liście kontroli eksportu z mocą od 4 lutego 2025 r., a cła USA na towary importowane z Chin wzrosły do 100 % do kwietnia 2025 r., obniżając przychody z Ameryki Północnej do około 2 % ogółu z 8 % w 2024 r. 24. Roczna marża brutto GAAP spadła do 12,7 % z 24,0 % w 2024 r., osiągając dołek -6,4 % w Q1, po czym odbudowała się do 22,3 % w Q3, gdy usunięto problemy z wydajnością arsenku galu i uzyskano pozwolenia eksportowe na fosforek indu 24, 32. Przychody z fosforku indu wzrosły sekwencyjnie o ponad 250 % w Q3 2025 r. po tym, jak Tongmei otrzymało wstępne pozwolenia eksportowe dla Europy i Japonii w dniu 11 czerwca 2025 r. 31, 21. W grudniu 2025 r. spółka przeprowadziła emisję akcji na Nasdaq, pozyskując około 93,9 mln USD wpływów netto, kończąc rok ze środkami pieniężnymi w wysokości 120,3 mln USD 24, 32.

FY2024: AXT

AXT Inc. zwiększył przychody za pełny rok 2024 o 31,1 % do 99,4 mln USD z 75,8 mln USD w 2023 roku, napędzany wyższym popytem na substraty waflowe z fosforku indu, arsenku galu i germanu na potrzeby centrów danych, infrastruktury 5G oraz zastosowań LED (18). Marża brutto GAAP poprawiła się do 24,0 % z 17,6 % w 2023 roku, odzwierciedlając wyższe wolumeny jednostkowe rozkładające koszty stałe oraz korzystną zmianę w strukturze produktów na rzecz produktów substratu, które stanowiły 68 % przychodów skonsolidowanych (18). Pomimo poprawy przychodów i marży, spółka wykazała stratę operacyjną GAAP w wysokości 14,8 mln USD oraz stratę netto GAAP w wysokości 11,6 mln USD (0,27 USD na akcję rozwodnioną) za pełny rok, przy ujemnych wolnych przepływach pieniężnych wynoszących 17,9 mln USD (17). W 2024 roku spółka weszła na rynek telefonów komórkowych i kontynuowała rozszerzanie sprzedaży substratów z fosforku indu na potrzeby centrów danych AI oraz zastosowań transceivera optycznego (17). Wniosek o IPO spółki zależnej Tongmei na rynku STAR Market pozostawał w oczekiwaniu na zatwierdzenie regulacyjne przez cały rok, podczas gdy wydatki na badania i rozwój wzrosły do 14,5 mln USD z 12,1 mln USD w 2023 roku, głównie w celu wsparcia rozwoju substratów waflowych GaAs o średnicy 8 cali i InP o średnicy 6 cali (18).

FY2023: AXT

AXT Inc. wykazał przychody za rok obrotowy 2023 w wysokości 75,8 mln USD, co oznacza spadek o 46 % z 141,1 mln USD w 2022 roku, napędzany znacznie niższym popytem na substraty waflowe InP, GaAs i Ge na rynkach końcowych centrów danych, konsumentów oraz telekomunikacji 11. Przychody kurczyły się sekwencyjnie w każdym z trzech pierwszych kwartałów, osiągając dno na poziomie 17,4 mln USD w Q3 2023, zanim odbiły się o 18 % sekwencyjnie do 20,4 mln USD w Q4 8 10. Marża brutto skompresowała się do 17,6 % za pełny rok z 36,9 % w 2022 roku, gdyż niższe wolumeny jednostkowe spowodowały znaczące niepełne wchłonięcie stałych kosztów produkcji 11. Spółka odnotowała stratę operacyjną GAAP w wysokości 21,6 mln USD oraz stratę netto w wysokości 17,9 mln USD, w porównaniu z zyskiem operacyjnym w wysokości 12,6 mln USD i zyskiem netto w wysokości 15,8 mln USD w 2022 roku 11. Wprowadzenie przez Chiny wymogów licencyjnych na eksport materiałów galowych i germanu, obowiązujących od 1 sierpnia 2023 roku, zwiększyło złożoność regulacyjną eksportu substratów spółki zależnej Tongmei, natomiast roczne operacyjne przepływy pieniężne osiągnęły wartość dodatnią na poziomie 3,4 mln USD 11.

Słowniczek

  • Przychody: Przychody z umów z klientami po pomniejszeniach, tak jak wykazuje je sama spółka; nie produkcja całkowita, przychody brutto, GMV ani napływ zamówień.
  • Zysk operacyjny: Operacyjna pozycja rachunku zysków i strat, czyli zysk operacyjny; EBIT tylko jako oznaczone zastępstwo, nigdy zysk przed opodatkowaniem ani zysk zwyczajny.
  • Wynik operacyjny (adj.): Skorygowany zysk operacyjny, dosłownie i zdefiniowany przez spółkę (non-GAAP), nigdy wyliczony.
  • Zysk netto: Zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej, po działalności zaniechanej; bez udziałów mniejszości i bez całkowitych dochodów.
  • EPS: Rozwodniony EPS przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej; wartość opublikowana zawsze ma pierwszeństwo przed wyliczoną, wartości wyliczone są oznaczone.
  • EPS adj.: Skorygowany EPS, dosłownie i zdefiniowany przez spółkę (non-GAAP).
  • FCF: FCF = przepływy operacyjne minus Capex na rzeczowe aktywa trwałe; własna wartość FCF spółki jest pokazywana osobno.
  • Przepływy op.: Przepływy operacyjne zgodnie z publikacją; spółki MSSF mogą ujmować zapłacone odsetki w przepływach finansowych, więc porównywalność bywa ograniczona.
  • Gotówka: Gotówka i jej ekwiwalenty, bez papierów wartościowych, chyba że spółka ujmuje je w tej pozycji.
  • *: wyliczone, wzór w dymku
  • ≈: wyliczone, przybliżenie
  • ~: niepewne; wartość pozostaje widoczna, oceny jej nie używają
  • °: poprawione przez zapytanie do dokumentu lub skorygowane na podstawie dowodu
  • EBIT: EBIT jako zastępstwo: rachunek wyników nie zawiera pozycji operacyjnej
  • basic: podstawowy EPS jako zastępstwo, gdy brak rozwodnionego

Źródła: raporty kwartalne, raporty roczne i dokumenty relacji inwestorskich

Baza dowodowa dla akcji AXT: każdy dokument z typem i datą, każda liczba w raporcie prowadzi przez numer tutaj i przez link do oryginału. Metodologia NadirAlpha

53 dokumentów · 2016 do 2026 · SEC EDGAR (USA)
Starsze źródła (+19)
Starsze źródła dotyczące AXT, 19 dokumentów
#Typ dokumentuOpublikowano
#20210-K raport roczny2016-05-06
#20110-Q raport kwartalny2016-08-05
#20310-Q raport kwartalny2017-02-27
#20510-K raport roczny2017-02-27
#20410-Q raport kwartalny2017-08-04
#20810-K raport roczny2018-03-09
#20610-Q raport kwartalny2018-08-07
#20710-Q raport kwartalny2018-11-07
#21210-K raport roczny2019-03-11
#20910-Q raport kwartalny2019-05-08
#21010-Q raport kwartalny2019-08-08
#21110-Q raport kwartalny2019-11-08
#21610-K raport roczny2020-03-12
#21310-Q raport kwartalny2020-05-08
#21410-Q raport kwartalny2020-08-07
#21510-Q raport kwartalny2020-11-06
#21710-Q raport kwartalny2021-05-14
#21810-Q raport kwartalny2021-08-12
#21910-Q raport kwartalny2021-11-12

FAQ o akcjach AXT

Jakie dodatkowe wskaźniki raportuje AXT?

Zgodnie z raportem za Q2 2026: Krajowe straty operacyjne netto możliwe do przeniesienia (federalne), Kwota wykupu inwestorów Tongmei, Stanowe straty operacyjne netto możliwe do przeniesienia, Wartość akcji uprzywilejowanych serii A, Przychody z Ameryki Północnej rok poprzedni, Przychody z Ameryki Północnej. Rozdział Raportowane KPI wymienia każdą wartość ze źródłem. Przychody są podzielone według Substraty, Chiny, Surowce i inne, Europa (gł. Niemcy).

Czy AXT wypłaca dywidendę?

Dokumenty zgłoszeniowe zawierają informacje o dywidendzie; najnowszy wpis: wypłacone dywidendy 2,9 million (2026-Q2) (zgodnie z raportem, bez własnej oceny). Szczegóły z linkami do źródeł znajdują się w rozdziałach raportu.

Gdzie mogę znaleźć oficjalne dokumenty Investor Relations spółki AXT?

NadirAlpha podaje w rozdziale źródeł linki do wszystkich 53 wykorzystanych dokumentów oryginalnych (Zgłoszenia SEC): raport kwartalny, komunikat o wynikach, raport roczny, każdy z typem, datą publikacji i bezpośrednim odnośnikiem; każda liczba w raporcie ma numer źródła.

Więcej raportów NadirAlpha

Wszystkie raporty · Akcje amerykańskie (58) · Technologia (13)