NadirAlphaNA EN · DE · ES · FR · 中文 · PL
Reklama

Akcje Constellation Energy CEG

Constellation Energy Corporation · Zgłoszenia SEC · Waluta sprawozdawcza USD · Raportowanie kwartalne · Dane na dzień Q2 2026 · zaktualizowano 2026-10-13 · sprawdzono 2026-10-14 · ISIN US21037T1097 · WKN A3DCXB

Akcje Constellation Energy (CEG): Wyniki kwartalne i roczne od 2023 z raport kwartalny i zgłoszeń SEC: przychody, wynik, bilans, przepływy pieniężne i guidance zarządu, każda liczba ze źródłem. Stan na 08/2026, raportowanie kwartalne. Analiza akcji od NadirAlpha. Akcje Constellation Energy (CEG): notowany na Nasdaq, indeks S&P 500, Nasdaq 100, WKN A3DCXB. NadirAlpha przeanalizował 33 oryginalnych dokumentów, automatycznie zweryfikował każdą liczbę i powiązał ją ze źródłem; stan źródeł: 08/2026. Przychody Q2 2026: 7,5 mld USD (+23 % r/r). Ostatnio raportowane (Q2 2026): Produkcja jądrowa, Pozyskanie energii odnawialnej, Współczynnik wykorzystania mocy jądrowej (z wyłączeniem Salem i STP). Najnowszy odczyt: Przychody zwalniają, Guidance podwyższony, Sprzedaż, Nowy rynek.

Przychody zwalniają Guidance podwyższony strategia: Sprzedaż strategia: Nowy rynek

Redakcja NadirAlpha · O nas · Metodologia

Nowy kwartał, monitorowany przez AI. · NadirAlpha śledzi każdą akcję przez jej oryginalne raporty: najnowsze liczby na tle historii, guidance versus dane rzeczywiste; neutralnie, na bieżąco aktualizowane, każda liczba klikalna z podaniem źródła.
Raport generowany przez AI · nie stanowi porady inwestycyjnej · dane wyodrębnione automatycznie; prosimy weryfikować z podlinkowanym oryginałem więcej
Wygenerowane przez AIUtworzono z pomocą AI na podstawie podlinkowanych oryginalnych zgłoszeń spółki (przejrzystość zgodnie z Art. 50 EU AI Act). Więcej o narzędziu: Claude Code.
Nie jest poradą inwestycyjnąNeutralna informacja finansowa; nie stanowi rekomendacji ani analizy inwestycyjnej w rozumieniu MiFID II.
Zweryfikuj samodzielnieDane są wyodrębniane automatycznie, możliwe są błędy. Każda liczba jest klikalna i zawiera odniesienie do źródła; miarodajne są zawsze oryginalne dokumenty emitenta.
RedakcjaTeksty (model biznesowy, aktualny stan, rozwój i inne) są tworzone redakcyjnie przez AI wyłącznie na podstawie oryginalnych raportów, automatycznie weryfikowane i opatrzone źródłami; to opis własny spółki, nie nasza ocena. Metodologia
Research AI · Ta strona służy jako udokumentowana baza danych do dalszego research z asystentami AI takimi jak Claude; każda liczba pozostaje weryfikowalna przez linki do źródeł.
Reklama

Aktualny stan Constellation Energy

Podsumowanie ostatniego okresu sprawozdawczego Constellation Energy (Q2 2026): kluczowe wskaźniki, czynniki wzrostu i wypowiedzi zarządu; każda liczba opatrzona numerem źródła. Metodologia NadirAlpha

Ocena NadirAlpha, stan na Q2 2026.

Constellation Energy wykazała przychody operacyjne za drugi kwartał 2026 roku w wysokości 7 504 mln USD milionów, istotnie wyższe niż 6 101 mln USD milionów w Q2 2025, przy czym przejęcie Calpine Corporation w styczniu 2026 roku miało znaczący wpływ na wolumeny wytwarzania i koszty operacyjne 29. Rozwodniony zysk na akcję według GAAP wyniósł 1,42, w porównaniu z 2,67 w analogicznym kwartale roku poprzedniego, natomiast skorygowany (non-GAAP) zysk operacyjny na akcję wzrósł do 2,55 USD z 1,91 USD 30. Spółka podwyższyła prognozę skorygowanego zysku operacyjnego za cały rok do 11,50 do 12,50 USD na akcję, a zarząd zatwierdził zwiększenie programu odkupu akcji o 4,4 miliarda USD; w pierwszej połowie 2026 roku odkupiono łącznie około 7,1 miliona akcji za 2,0 miliardy USD 30 29.
Komentarz zarządu do wyników za 2026-Q2 (8-K-EX99,1, 2026-08-06):
„Osiągnięcia tego kwartału odzwierciedlają dynamikę, którą budujemy w całej naszej działalności. Od postępów w restarcie Crane Clean Energy Center, poprzez realizację długoterminowych umów z klientami korporacyjnymi i przedłużenie żywotności dwóch kluczowych aktywów w Nowym Jorku, wzmacniamy infrastrukturę energetyczną kraju i pomagamy sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na niezawodną energię.” Joe Dominguez, President and Chief Executive Officer 30 (tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
„Nasze wyniki za drugi kwartał oraz podwyższona prognoza EPS na cały rok potwierdzają siłę wynikową naszej rozszerzonej platformy, silne wyniki operacyjne i komercyjne oraz zdyscyplinowaną realizację naszej strategii alokacji kapitału. Pozostajemy skoncentrowani na integracji Calpine, realizacji wartości z naszej rozszerzonej floty oraz inwestowaniu w możliwości generujące atrakcyjne zwroty. Dysponując silnym bilansem, zróżnicowaną działalnością skierowaną do klientów oraz portfelem wytwórczym dobrze pozycjonowanym do obsługi rosnącego zapotrzebowania na niezawodną energię, jesteśmy dobrze przygotowani do realizacji naszych zobowiązań wzrostowych i tworzenia trwałej wartości dla naszych właścicieli.” Shane Smith, Executive Vice President and Chief Financial Officer 30 (tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
Przychody · 2026-Q27 504mln $+23,0 % vs. 2025-Q2
Zysk netto · 2026-Q2508mln $−39,0 % vs. 2025-Q2
EPS · 2026-Q21,42$−46,8 % vs. 2025-Q2
Trend przychodów
Guidance
Na okres FY2026 Constellation Energy prognozuje EPS (non-GAAP) 11,5 do 12,5 $ (podwyższono); Capex 5 700 mln $ (wydany po raz pierwszy). 30
Rentowność
Zysk operacyjny za Q2 2026 wyniósł 580 mln USD milionów, a zysk netto przypadający akcjonariuszom zwykłym osiągnął 508 mln USD milionów, w porównaniu odpowiednio z 951 mln USD milionami i 833 mln USD milionami w Q2 2025 29. Operacyjne przepływy pieniężne wyniosły 1 128 mln USD milionów; nakłady inwestycyjne w wysokości 1 246 mln USD milionów wygenerowały wolne przepływy pieniężne w wysokości -118 mln USD milionów za dany kwartał 130. Efektywna stawka podatku dochodowego za sześć miesięcy zakończonych 30 czerwca 2026 roku wyniosła 30,7 %, w porównaniu z 32,4 % w analogicznym okresie roku poprzedniego 29.
Zadłużenie
Dług netto na dzień 30 czerwca 2026 roku wyniósł 24 003 mln USD milionów, przy środkach pieniężnych i ich ekwiwalentach w wysokości 697 mln USD milionów 130. W ramach przejęcia Calpine przejęto zadłużenie w łącznej wysokości około 12,6 miliarda USD, obejmujące 7,6 miliarda USD korporacyjnego długu długoterminowego oraz 5,0 miliarda USD finansowania projektowego, co istotnie rozszerzyło bilans w stosunku do poziomów z roku poprzedniego 29. W celu redukcji tego obciążenia Constellation wyemitował niezabezpieczone obligacje uprzywilejowane o łącznej wartości 2,75 miliarda USD w styczniu 2026 roku oraz 2,2 miliarda USD w maju 2026 roku, przeznaczając wpływy na spłatę długu przejętego od Calpine oraz krótkoterminowych kredytów 29.
Perspektywa zarządu
FERC udzielił zgody na przeniesienie praw do przyłączenia mocy do Crane Clean Energy Center, a NRC zatwierdziła zmianę licencji paliwowej, co przyspiesza planowane na 2027 rok ponowne uruchomienie tej elektrowni jądrowej 30. Constellation podpisał długoterminowe umowy zakupu energii jądrowej o łącznej mocy 920 MW z klientami posiadającymi rating inwestycyjny, na okresy 15 do 20 lat z rozpoczęciem dostaw w latach 2029 do 2032, poszerzając tym samym zakontraktowaną pozycję w zakresie czystej energii 29. Spółka zawarła umowę na dostawę energii dla centrum danych o mocy 380 MW z CyrusOne przy Freestone Energy Center, obejmującą wyłączną opcję na Fazę 2 obejmującą dodatkowe 380 MW 29.
Zmiana
Koszty operacyjne i koszty utrzymania wzrosły o 636 milionów USD w Q2 2026, głównie w wyniku włączenia działalności Calpine, a koszty zakupu energii i paliwa zwiększyły się o 891 milionów USD w stosunku do Q2 2025 29. Amortyzacja środków trwałych i wartości niematerialnych wzrosła o 189 milionów USD, a koszty odsetek zwiększyły się o 165 milionów USD, co odzwierciedla przejęcie aktywów Calpine i związanego z nim zadłużenia 29. Współczynnik dyspozycyjności floty jądrowej za sześć miesięcy zakończonych 30 czerwca 2026 roku wyniósł 92,7 %, w porównaniu z 94,5 % w analogicznym okresie roku poprzedniego, gdyż liczba dni przestojów remontowych wzrosła do 185 ze 129 29.
Ryzyka (aktualne)
Constellation przekazała 235 milionów dolarów firmie Exelon w marcu 2026 roku w związku z wytycznymi IRS Notice 2026-7 CAMT dotyczącymi odliczeń za naprawy i konserwację, co stanowi specyficzny dla spółki odpływ fiskalny w tym okresie 29. Zobowiązania z tytułu roszczeń dotyczących obrażeń ciała związanych z azbestem wyniosły 28 milionów dolarów w części bieżącej i 122 miliony dolarów w części długoterminowej na dzień 30 czerwca 2026 roku; ustawa Illinois Climate and Equitable Jobs Act wymaga wyeliminowania emisji CO2 z określonych jednostek gazowych w pobliżu społeczności dotkniętych problemami środowiskowymi do 1 stycznia 2030 roku, z zastrzeżeniem wyjątków dotyczących niezawodności dostaw 29. Obniżenie ratingu o trzy stopnie poniżej poziomu inwestycyjnego wymagałoby szacunkowo 3,4 miliarda dolarów dodatkowego zabezpieczenia dla instrumentów pochodnych i kontraktów w ramach normalnych zakupów/normalnej sprzedaży, a netto ekspozycja kredytowa na kontrahentów z tytułu kontraktów pochodnych wyniosła 2 406 milionów dolarów na dzień 30 czerwca 2026 roku 29.
Nowości w tym okresie sprawozdawczym
Przejęcie Calpine Corporation zostało sfinalizowane 7 stycznia 2026 roku za 21,8 miliarda dolarów, dodając do portfela około 23 GW mocy wytwórczych w zakresie gazu ziemnego, energii geotermalnej, magazynowania energii w bateriach i energii słonecznej, wraz z konkurencyjną platformą sprzedaży detalicznej obsługującą 62 TWh rocznie 29. Projekt słoneczny Pastoria Solar Project o mocy 105 MW został oddany do eksploatacji w kwietniu 2026 roku, a centrum energetyczne Pin Oak Creek Energy Center o mocy 460 MW w sieci ERCOT osiągnęło komercyjną eksploatację w tym samym miesiącu 29. Constellation zgodziła się zbyć centrum energetyczne Brazos Valley Energy Center, elektrownię gazową o mocy 606 MW, na rzecz LS Power za 860 milionów dolarów w ramach zobowiązań regulacyjnych wynikających z przejęcia Calpine, oraz złożyła wnioski o odnowienie licencji jądrowych dla reaktorów Ginna i Nine Mile Point Unit 1 w celu przedłużenia działalności do 2049 roku 30.
Reklama

Akcje Constellation Energy: kluczowe wskaźniki (mln $)

Podstawowe wskaźniki finansowe akcji Constellation Energy w trzech ujęciach: lata obrotowe do RO2026, półrocza i kwartały do Q2 2026, w mln $, najnowszy okres na początku. NadirAlpha automatycznie ekstrahuje wszystkie wartości z dokumentów finansowych; błędy są możliwe; kluczowe liczby należy samodzielnie zweryfikować, klikając w powiązany oryginał. Metodologia NadirAlpha

Wszystkie informacje służą wyłącznie wsparciu Państwa własnej decyzji inwestycyjnej i nie stanowią rekomendacji; wiążące są oryginalne raporty spółki.

Przychody (mln $) · rocznie, jak raportowano
Zysk netto (mln $) · rocznie, jak raportowano
EPS ($) · rocznie, jak raportowano
Operacyjne przepływy pieniężne (mln $) · rocznie, jak raportowano
Przychody (mln $) · kwartalnie, jak raportowano
Zysk netto (mln $) · kwartalnie, jak raportowano
EPS ($) · kwartalnie, jak raportowano
Operacyjne przepływy pieniężne (mln $) · kwartalnie, jak raportowano
Gotówka (mln $) · rocznie, jak raportowano
Zadłużenie (mln $) · rocznie, jak raportowano
Dług netto (mln $) · rocznie, jak raportowano
Capex (mln $) · rocznie, jak raportowano
FCF (mln $) · rocznie, jak raportowano
Amortyzacja (mln $) · rocznie, jak raportowano
Gotówka (mln $) · kwartalnie, jak raportowano
Zadłużenie (mln $) · kwartalnie, jak raportowano
Dług netto (mln $) · kwartalnie, jak raportowano
Capex (mln $) · kwartalnie, jak raportowano
FCF (mln $) · kwartalnie, jak raportowano
Amortyzacja (mln $) · kwartalnie, jak raportowano
Pokazano: ostatnie lata obrotowe. Pełna historia od RO2021 jest zarejestrowana.

Lata obrotowe

Kwoty w mln $ · EPS w $ na akcję · jak raportowano
Akcja Constellation Energy: kluczowe wskaźniki w ujęciu rocznie, od FY2023 do FY2025, w mln $. Opracowano przez NadirAlpha na podstawie Zgłoszenia SEC.
OkresPrzychodyZysk operacyjnyZysk nettoEPS ($)EBITDA (adj.)Przepływy op.Źródło
FY202525 5333 0862 3197,40–4 237126
FY202423 5684 3523 74911,89–-2 464126
FY202324 9181 6101 623~5,014 025-5 301125

Kwartały

Kwoty w mln $ · EPS w $ na akcję · jak raportowano
Akcja Constellation Energy: kluczowe wskaźniki w ujęciu kwartalnie, od 2023-Q1 do 2026-Q2, w mln $. Opracowano przez NadirAlpha na podstawie Zgłoszenia SEC.
OkresOpublikowanoPrzychodyZysk operacyjnyZysk nettoEPS ($)EBITDA (adj.)FCFGotówkaDług nettoŹródło
2026-Q2*2026-08-067 5045805081,42–-11869724 003130
2026-Q1*2026-05-1111 1222 3321 6034,49–-85080021 666128
2025-Q4*2026-02-246 0745984321,38*≈–-1813 6415 351126
2025-Q3*2025-11-076 5701 0869292,97–1 4583 9593 376124
2025-Q2*2025-08-076 1019518332,67–7101 9745 37721
2025-Q1*2025-05-066 788451129~0,38–-6991 8465 53919
2024-Q4*2025-02-185 3829728502,70*≈–-1 7453 0225 39017
2024-Q3*2024-11-046 5501 4671 1963,82–-6641 7935 64915
2024-Q2*2024-08-065 4751 1008092,58–-1 1593117 16213
2024-Q1*2024-05-096 1618138832,78–-1 4615627 85411
2023-Q4*2024-02-275 796-67-39~-0,12*≈1 137-3 8693688 8939
2023-Q3*2023-11-066 111977690~2,261 199-1 3921 8895 6867
2023-Q2*2023-08-035 4466698242,561 031-8682695 9485
2023-Q1*2023-05-047 56531102~0,29658-1 5942375 5873
* derived: wartości z proweniencją formuły (najechanie); Q4 = FY − 9M · H2 = FY − H1 · EPS przez implikowane akcje · dług netto = dług finansowy − gotówka · FCF = OCF − |capex|.
Ukryto kolumny bez danych w tym rytmie raportowania: Wynik operacyjny (adj.), EPS adj. (nieraportowane w żadnym źródle dla tych okresów).
Reklama

Bilans i przepływy pieniężne Constellation Energy (mln $)

Bilans i przepływy pieniężne Constellation Energy do Q2 2026 w mln $: Net Debt = zadłużenie finansowe minus środki pieniężne, Free Cash Flow = OCF minus Capex, każda pozycja źródłowana. NadirAlpha automatycznie ekstrahuje wszystkie wartości z dokumentów finansowych; błędy są możliwe; kluczowe liczby należy samodzielnie zweryfikować, klikając w powiązany oryginał. Metodologia NadirAlpha

Lata obrotowe

Kwoty w mln $ · jak raportowano
Akcja Constellation Energy: bilans i przepływy pieniężne w ujęciu rocznie, od FY2023 do FY2025, w mln $. Opracowano przez NadirAlpha na podstawie Zgłoszenia SEC.
OkresOpublikowanoGotówkaZadłużenieDług nettoAmortyzacjaPrzepływy op.CapexFCFŹródło
FY20252026-02-243 6418 9925 3512 6014 2372 9491 288126
FY20242025-02-183 0228 4125 3902 700-2 4642 565-5 02917
FY20232024-02-273689 2618 8932 514-5 3012 422-7 7239

Kwartały

Kwoty w mln $ · jak raportowano
Akcja Constellation Energy: bilans i przepływy pieniężne w ujęciu kwartalnie, od 2023-Q1 do 2026-Q2, w mln $. Opracowano przez NadirAlpha na podstawie Zgłoszenia SEC.
OkresOpublikowanoGotówkaZadłużenieDług nettoAmortyzacjaPrzepływy op.CapexFCFŹródło
2026-Q22026-08-0669724 70024 0031 1661 1281 246-118130
2026-Q12026-05-1180022 46621 6661 2024251 275-850128
2025-Q42026-02-243 6418 9925 351242~805986-181126
2025-Q32025-11-073 9597 3353 376241~1 8483901 458124
2025-Q22025-08-071 9747 3515 3776601 47776771021
2025-Q12025-05-061 8467 3855 539640107806-69919
2024-Q42025-02-183 0228 4125 390255~-1 016729-1 74517
2024-Q32024-11-041 7937 4425 649266~-112552-66415
2024-Q22024-08-063117 4737 162694-613546-1 15913
2024-Q12024-05-095628 4167 854694-723738-1 46111
2023-Q42024-02-273689 2618 893288~-3 182687-3 8699
2023-Q32023-11-061 8897 5755 686266~-993399-1 3927
2023-Q22023-08-032696 2175 948614-192676-8685
2023-Q12023-05-042375 8245 587605-934660-1 5943
Debt = long-term + current · Net debt = debt − cash · FCF = OCF − capex.
Reklama

Śledzenie Guidance Constellation Energy (najnowsze na metrykę/okres · 4/7)

Czego Constellation Energy oczekiwało na Q2 2026 i w kolejnych okresach oraz czy cele zostały osiągnięte; przedziały są uznawane za osiągnięte, gdy wartość rzeczywista mieści się w granicach. Metodologia NadirAlpha

Kierunek: potwierdzonywydany po raz pierwszypodwyższono Ocena: powyżejoczekujące

Constellation Energy: Guidance i wartości rzeczywiste według metryki i okresu, 7 pozycji. Opracowano przez NadirAlpha na podstawie Zgłoszenia SEC.
Za okresWydano dniaWskaźnikCelWykonanieOcenaKierunekŹródło
FY20272026-02-24Capex4 700–25
FY20262026-08-06EPS (non-GAAP)11,5–12,5–30
FY20262026-02-24Capex5 700–25
FY20252025-11-07Skorygowany zysk operacyjny (non-GAAP)9,05–9,45––24
FY20242024-11-04EPS (non-GAAP)8–8,4––16
FY20242024-08-06Skorygowany zysk operacyjny (non-GAAP)7,6–8,4––14
FY20232023-11-06EBITDA (skorygowana)3 800–4 0004 0258
Reklama

Akcje Constellation Energy: kurs i wykres

Historia kursu akcji Constellation Energy (CEG) jako wykres TradingView, ładowany dopiero po kliknięciu, obok trendu wskaźników z tabel. Metodologia NadirAlpha

Dzienne świece z markerami newsów i wyników. Ładuje się dopiero po kliknięciu.

Reklama · linki afiliacyjne; możemy otrzymać prowizjęPartnerstwa afiliacyjne pomagają nam udostępniać te raporty bezpłatnie i regularnie je aktualizować.
Reklama

Oś czasu wydarzeń – Constellation Energy

Ta oś czasu zbiera istotne zdarzenia dotyczące Constellation Energy z oryginalnych raportów: zmiany Guidance, sygnały przychodowe i marżowe, zmiany strategii, komunikaty produktowe i M&A, pogrupowane według kwartału. Metodologia NadirAlpha

Przegląd: jedna kropka na zdarzenie · kliknięcie przeskakuje do okresu
wynikprzychodymarżaGuidancestrategiafinanse2023-Q12023-Q22023-Q32023-Q42024-Q12024-Q22024-Q32024-Q4FY20242025-Q12025-Q22025-Q32025-Q42026-Q12026-Q2
2026 · 10 zdarzeń

Guidance podwyższony 2026-08-06
Podniesienie całorocznych wytycznych dotyczących skorygowanych zysków operacyjnych do 11,50-12,50 dolara na akcję 30
Sprzedaż 2026-08-06
Zawarto umowę zbycia Brazos Valley Energy Center (606 MW, gaz ziemny) na rzecz LS Power za 860 milionów dolarów, wypełniając zobowiązania regulacyjne wynikające z przejęcia Calpine 30
Nowy rynek 2026-08-06
Podpisano umowy długoterminowe PPA na energię jądrową o łącznej mocy 920 MW z klientami o ratingu inwestycyjnym na okres 15-20 lat, z rozpoczęciem dostaw w latach 2029-2032 30
Przychody zwalniają 2026-08-06
Wzrost przychodów wyhamował do +23,0 % rok do roku (poprzedni okres: +63,8 %). 130

„Ameryka potrzebuje niezawodnej, czystej energii, a Constellation jest zbudowana, aby sprostać temu zapotrzebowaniu, opierając się na sile naszej floty i rozwiązaniach, które dostarczamy klientom. Obecnie koncentrujemy się na realizacji celów, działaniu na wysokim poziomie, integracji dwóch doskonałych spółek, wprowadzaniu nowych zasobów na rynek i poruszaniu się w zmieniającym się otoczeniu regulacyjnym, pod kierunkiem kobiet i mężczyzn, którzy każdego dnia zasilają naszą działalność.” Joe Dominguez, President and Chief Executive Officer 28 (tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
Guidance potwierdzony 2026-05-11
Podtrzymano prognozę skorygowanych zysków operacyjnych na cały rok 2026 w wysokości 11,00-12,00 dolarów na akcję 28
Sprzedaż 2026-05-11
Umowa zbycia pięciu aktywów wytwórczych w PJM na rzecz LS Power za 5,0 miliarda dolarów, zgodnie z warunkami nałożonymi przez DOJ przy zatwierdzaniu fuzji 27
Przejęcie 2026-05-11
Przejęcie Calpine Corporation zostało sfinalizowane 7 stycznia 2026 roku za 21 835 milionów dolarów w gotówce i akcjach, dodając około 23 GW mocy z gazu ziemnego, energii geotermalnej, magazynowania bateryjnego i słonecznego oraz konkurencyjną platformę detaliczną 27
Wynik operacyjny podwojony 2026-05-11
Zysk operacyjny wzrósł ponad dwukrotnie rok do roku (451,0 do 2 332,0 mln USD, +417 %). 128
Przychody przyspieszają 2026-05-11
Wzrost przychodów przyspieszył do +63,8 % rok do roku (poprzedni okres: +12,9 %). 128
Zwrot przepływów pieniężnych 2026-05-11
Operacyjne przepływy pieniężne wyniosły 425,0 USDm wobec 107,0 USDm w 2025-Q1 (×4,0). 128
2025 · 16 zdarzeń

„Constellation wchodzi w rok 2026 dobrze przygotowana do zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania kraju na niezawodną, czystą energię elektryczną. W minionym roku powitaliśmy Calpine w naszej spółce, rozszerzając portfel wytwórczy, wzmacniając platformę komercyjną i zwiększając zdolność obsługi klientów w całym kraju. Mając największą flotę jądrową w kraju u podstaw naszej strategii, łączymy najbardziej niezawodną energię w sieci z elastycznymi zasobami, aby sprostać przyspieszającemu zapotrzebowaniu napędzanemu elektryfikacją i gospodarką opartą na danych. Długoterminowe umowy z Microsoft, Meta i ostatnio CyrusOne pokazują, jak wykorzystujemy ten rozszerzony portfel, utrzymując jednocześnie niezawodność dla klientów i stabilność kosztów. Nic z tego nie byłoby możliwe bez naszych pracowników, którzy każdego dnia osiągają wybitne wyniki. Jesteśmy w kluczowym momencie dla konkurencyjności Ameryki, a Constellation jest gotowa mu sprostać.” Joe Dominguez, President and Chief Executive Officer 26 (tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
Wynik skorygowany na plusie ◦ 2026-02-24
Skorygowany zysk operacyjny na akcję za cały rok 2025 wzrósł do 9,39 dolara z 8,67 dolara w 2024 roku, napędzany korzystnymi warunkami rynkowymi i portfelowymi oraz wyższymi przychodami z bankowanych certyfikatów ZEC w stanie Illinois 26
Nowy rynek 2026-02-24
DOE wydało w listopadzie 2025 roku niezabezpieczoną gwarancję kredytową na kwotę 1 miliarda dolarów wspierającą finansowanie ponownego uruchomienia Crane Clean Energy Center, z terminem zapadalności w październiku 2055 roku, zabezpieczoną 20-letnią umową PPA z Microsoft 26
Przejęcie 2026-02-24
Przejęcie Calpine Corporation zostało sfinalizowane za około 22 miliardy dolarów, dodając około 23 GW mocy wytwórczych z gazu ziemnego, energii geotermalnej, magazynowania bateryjnego i słonecznego w 72 aktywach 26
Przychody przyspieszają 2026-02-24
Wzrost przychodów przyspieszył do +12,9 % rok do roku (poprzedni okres: +0,3 %). 126

„Osiągnęliśmy jeden z najlepszych kwartałów operacyjnych dla naszej floty jądrowej i zrealizowaliśmy kluczowe kamienie milowe, takie jak historyczne porozumienie z Maryland dotyczące dalszej eksploatacji zapory Conowingo. Wokół niezawodnej, czystej energii jądrowej jako fundamentu strategii energetycznej Ameryki buduje się coraz większy impet. Przy rosnącym uznaniu roli energetyki jądrowej w zasilaniu gospodarki opartej na danych oraz wspieraniu niezawodności i przystępności cenowej dla konsumentów, Constellation jest gotowa pomóc naszym regionom i krajowi w rozwoju, kontynuując jednocześnie dostarczanie korzyści naszym klientom, społecznościom i właścicielom.” Joe Dominguez, President and Chief Executive Officer 24 (tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
Guidance potwierdzony 2025-11-07
Prognoza skorygowanych zysków operacyjnych na cały rok 2025 zawężona do 9,05-9,45 dolara na akcję 24
Zmiana strategiczna 2025-11-07
One Big Beautiful Bill Act podpisany jako ustawa w lipcu 2025 roku, zachowując możliwość przenoszenia jądrowych PTC do 2032 roku na mocy IRA oraz na stałe przedłużając przepisy dotyczące premii amortyzacyjnych i odliczeń wydatków na B+R 23
Zmiana strategiczna 2025-11-07
NRC zakończyła zaktualizowany przegląd środowiskowy dla bloków 2 i 3 elektrowni Peach Bottom, przywracając daty wygaśnięcia licencji operacyjnych na lata 2053 i 2054 23
Przychody zwalniają 2025-11-07
Wzrost przychodów wyhamował do +0,3 % rok do roku (poprzedni okres: +11,4 %). 124

„W obliczu rosnącego zapotrzebowania na energię elektryczną do zasilania amerykańskich gospodarstw domowych i przedsiębiorstw, AI, pojazdów elektrycznych oraz wzrostu przemysłowego, wypełniamy swoją rolę w zapewnianiu niezawodności i przystępności cenowej. Dodajemy megawaty do sieci poprzez wydłużanie żywotności istniejącej floty, przyspieszenie ponownego uruchomienia Crane Clean Energy Center, rozszerzanie pojemności elektrowni jądrowych poprzez modernizacje, a także wdrożenie nowego, opartego na AI narzędzia do zarządzania popytem, które pomaga przedsiębiorstwom ograniczać zużycie energii w okresach szczytowego zapotrzebowania. Działania te obniżają koszty dla wszystkich, jednocześnie wzmacniając niezawodność sieci i odzwierciedlają rodzaj przywództwa, którego nasi klienci, nasze społeczności i nasza gospodarka potrzebują właśnie teraz.” Joe Dominguez, President and Chief Executive Officer 22 (tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
Wynik skorygowany na plusie ◦ 2025-08-07
Skorygowany zysk operacyjny wzrósł do 1,91 dolara na akcję w Q2 2025 z 1,68 dolara na akcję w Q2 2024, napędzany wyższymi przychodami z bankowanych certyfikatów ZEC w stanie Illinois oraz korzystnymi warunkami rynkowymi i portfelowymi 22
Przejęcie 2025-08-07
Zgody regulacyjne na przejęcie Calpine uzyskano od PUCT, NYPSC i FERC w czerwcu-lipcu 2025 roku; zakończenie transakcji oczekiwane do 31 grudnia 2025 roku 22
Nowy rynek 2025-08-07
Podpisano 20-letnią umowę zakupu energii z Meta Platforms obejmującą pełną produkcję Clinton Clean Energy Center od czerwca 2027 roku, wspierającą ponowne licencjonowanie z planowanym rozszerzeniem mocy o 30 MW poprzez modernizację instalacji 22
Operacyjne przepływy pieniężne stały się dodatnie 2025-08-07
Operacyjne przepływy pieniężne stały się dodatnie w ujęciu półrocznym (2024-H2: -1 128,0 do 2025-H1: +1 584,0 USDm, zagregowane z raportowanych kwartałów tam, gdzie było to konieczne). 130

„Constellation odnotował kolejny dobry kwartał, napędzany niezrównanymi kompetencjami naszych pracowników i siłą naszej floty. Zapewniamy amerykańskim gospodarstwom domowym i przedsiębiorstwom niezbędną energię, która umożliwia codzienne funkcjonowanie. To zobowiązanie leży u podstaw naszej firmy i definiuje naszą szczególną więź z Ameryką. Nasz zespół intensywnie pracuje, aby sprostać potrzebom energetycznym klientów w całym kraju, w tym zasilając nowe produkty AI, z których Amerykanie coraz częściej korzystają w codziennym życiu i które przedsiębiorstwa oraz rząd wykorzystują do świadczenia lepszych produktów i usług. Z radością nawiązujemy współpracę z wiodącymi amerykańskimi firmami technologicznymi, jak miało to miejsce przy ponownym uruchomieniu Crane Clean Energy Center, i poczyniliśmy znaczne postępy w zakresie nowych umów na dostawę energii, które spodziewamy się wkrótce ogłosić. Jak wielokrotnie podkreślali prezydenci Trump i Biden, dla bezpieczeństwa narodowego i dla naszej gospodarki niezbędne jest, aby Ameryka przewodziła w wyścigu AI, i jestem bardzo dumny, że Constellation odgrywa w tym tak ważną rolę.” Joe Dominguez, President and Chief Executive Officer 20 (tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
Zysk netto stał się ujemny ◦ 2025-05-06
Zysk netto GAAP spadł do 129 mln USD milionów z 883 milionów dolarów w Q1 2024, głównie z powodu niekorzystnych niezrealizowanych strat z tytułu wyceny do wartości godziwej w wysokości 505 milionów dolarów oraz niekorzystnej aktywności inwestycyjnej funduszy NDT 19
Wynik skorygowany na plusie ◦ 2025-05-06
Skorygowany zysk operacyjny (non-GAAP) wzrósł do 2,14 dolara na akcję z 1,82 dolara na akcję w Q1 2024, odzwierciedlając poprawę wyników operacyjnych 20
Przejęcie 2025-05-06
Ogłoszono przejęcie Calpine Corporation za 50 milionów nowo wyemitowanych akcji i 4,5 miliarda dolarów w gotówce, dodając ponad 27 GW mocy wytwórczych z gazu ziemnego, energii geotermalnej, magazynowania bateryjnego i słonecznego; zamknięcie transakcji oczekiwane do 31 grudnia 2025 roku 19
Przychody przyspieszają 2025-05-06
Wzrost przychodów przyspieszył do +10,2 % rok do roku (poprzedni okres: -7,1 %). 128
2024 · 13 zdarzeń

Wynik operacyjny podwojony
Zysk operacyjny wzrósł ponad dwukrotnie rok do roku (1 610,0 do 4 352,0 USDm, +170 %). 126

„14 000 kobiet i mężczyzn Constellation pozostaje siłą napędową naszych silnych wyników operacyjnych i finansowych w 2024 roku. Niezależnie od tego, czy chodzi o AI i wiele technologii przyszłości, czy o codzienne potrzeby rodzin i przedsiębiorstw w całym kraju, Constellation dostarcza niezawodną i zrównoważoną energię potrzebną dzisiaj oraz inwestuje miliardy dolarów, aby zasilać nasz kraj przez dziesięciolecia. Wiemy, że niezawodna, przystępna cenowo i zrównoważona energia jest kluczem do wolności Ameryki i podstawą naszego dobrobytu gospodarczego, a przez ostatnie trzy lata zbudowaliśmy firmę, która jest w stanie zaspokoić te potrzeby energetyczne z niezrównanymi możliwościami.” Joe Dominguez, President and Chief Executive Officer 18 (tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
wynik 2025-02-18
Zysk netto GAAP w wysokości 2,70 na akcję w Q4 2024 w porównaniu z (-0,11) dolara na akcję w Q4 2023; skorygowany zysk operacyjny za cały rok w wysokości 8,67 dolara na akcję przekroczył przedział prognozy 8,00-8,40 dolara 18
Guidance potwierdzony 2025-02-18
Podtrzymano prognozę skorygowanych zysków operacyjnych na 2025 rok w wysokości 8,90-9,60 dolara na akcję 18
Przejęcie 2025-02-18
Zawarto ostateczną umowę nabycia Calpine Corporation za 50 milionów nowo wyemitowanych akcji i 4,5 miliarda dolarów w gotówce, z zastrzeżeniem zgód regulacyjnych i oczekiwanym zamknięciem do 31 grudnia 2025 roku 18
Przychody zwalniają 2025-02-18
Wzrost przychodów wyhamował do -7,1 % rok do roku (poprzedni okres: +7,2 %). 126

„Nie ma dziś na świecie ważniejszego surowca niż czysta energia dostępna wtedy, gdy jest potrzebna. W dalszym ciągu dostrzegamy możliwości zwiększenia udziału czystej energii w sieci poprzez wydłużanie żywotności i zwiększanie mocy naszej floty jądrowej, aby zaspokoić rosnące potrzeby kraju w sposób tworzący miejsca pracy, korzystny dla niezawodności sieci i chroniący środowisko.” Joe Dominguez, President and Chief Executive Officer 16 (tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
Guidance podwyższony 2024-11-04
Podwyższono prognozę skorygowanego zysku operacyjnego za pełny rok 2024 do 8,00 do 8,40 USD na akcję, zawężając ją z poprzedniego przedziału 7,60 do 8,40 USD 16
Nowy rynek 2024-11-04
Zawarło 20-letnią umowę zakupu energii z Microsoft w celu wsparcia ponownego uruchomienia bloku 1 elektrowni Three Mile Island jako Crane Clean Energy Center, z szacowanymi nakładami kapitałowymi w wysokości około 1,6 miliarda USD i planowaną datą oddania do eksploatacji w 2028 roku 15

„W jednym z najgorętszych lat z odnotowanych, nasza bezemisyjna flota jądrowa ponownie osiągnęła wyniki na poziomie wiodącym w branży. W połączeniu z pozostałą częścią naszej floty wytwórczej pomagamy utrzymać chłód w amerykańskich gospodarstwach domowych i przedsiębiorstwach, podtrzymywać silny rozwój gospodarki USA oraz zapewniać prosperitę naszym społecznościom. Ta klasa światowa wyników jest możliwa wyłącznie dzięki oddanym i utalentowanym pracownikom, którzy pracują tu 24/7/365, dlatego jestem dumny, że po raz kolejny uzyskaliśmy certyfikat Great Place to Work.” Joe Dominguez, President and CEO 14 (tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
Guidance podwyższony 2024-08-06
Podwyższono prognozę skorygowanego zysku operacyjnego za pełny rok 2024 do 7,60 do 8,40 USD na akcję z poprzedniej prognozy na poziomie 7,23 do 8,03 USD na akcję 14
Sprzedaż 2024-08-06
Ugoda z CPS i miastem Austin rozwiązała wszystkie spory sądowe dotyczące South Texas Project; uzgodniono sprzedaż 2 % udziałów własnościowych na rzecz CPS po tej samej cenie, co nabycie od NRG, z planowanym zamknięciem transakcji w pierwszej połowie 2025 roku 13
Przychody przyspieszają 2024-08-06
Wzrost przychodów przyspieszył do +0,5 % rok do roku (poprzedni okres: -18,6 %). 122

„Mieliśmy kolejny udany kwartał, gdyż rośnie poparcie dla energetyki jądrowej jako niezawodnego, czystego źródła energii zaspokajającego rosnące zapotrzebowanie ze strony pojazdów elektrycznych, przemysłu ciężkiego i technologii wschodzących, takich jak AI i powiązana infrastruktura cyfrowa. Zwiększamy również udział pewnej czystej energii w sieci, wydłużając żywotność naszych elektrowni jądrowych, zwiększając ich moc i badając możliwości lokalizacji reaktorów jądrowych nowej generacji w naszych obiektach. Największe i najbardziej strategiczne branże w Ameryce zwracają się do nas, aby zasilać swoją działalność czystą energią w każdej godzinie każdego dnia, co stwarza możliwości zrównoważonego wzrostu, gdy przewodzimy krajowej transformacji w kierunku gospodarki opartej na czystej energii.” Joe Dominguez, President and CEO 12 (tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
wynik 2024-05-09
Zysk netto wzrósł do 883 mln USD z 96 milionów USD w Q1 2023; Q1 2023 obejmował straty z wyceny do wartości rynkowej w wysokości 1 195 milionów USD na zakupionej energii elektrycznej i paliwie w porównaniu z zyskami w wysokości 124 milionów USD w Q1 2024 11
Nowy rynek 2024-05-09
Ulga podatkowa na produkcję energii jądrowej (Nuclear Production Tax Credit) weszła w życie w 2024 roku, generując szacunkowo 304 miliony USD w Q1, z możliwością przeniesienia kredytu do 15 USD za MWh do 2032 roku 11
Wynik operacyjny podwojony 2024-05-09
Zysk operacyjny wzrósł ponad dwukrotnie rok do roku (31,0 do 813,0 mln USD, +2523 %). 11
2023 · 17 zdarzeń

„Osiągnęliśmy niezwykle silne wyniki finansowe i operacyjne, ponieważ nasza flota jądrowa nadal zapewniała niezrównaną niezawodność, umożliwiając nam dostarczanie bezemisyjnej energii klientom przez całą dobę w niektórych z najsurowszych warunków pogodowych od dziesięcioleci. Naszą flotę wytwórczą uzupełniała wiodąca w branży działalność komercyjna obsługująca najbardziej konkurencyjnych dużych klientów przemysłowych oraz trzy czwarte firm z listy Fortune 100 w ubiegłym roku, w tym czołowe podmioty z sektora technologicznego i innych branż dążące do stymulowania wzrostu gospodarczego przy użyciu czystej energii w całym kraju. W 2023 roku realizowaliśmy zdyscyplinowane podejście do rozwoju naszej działalności: sfinalizowaliśmy przejęcie częściowego udziału w elektrowni jądrowej South Texas Project, przeprowadziliśmy modernizację aktywów wiatrowych, podjęliśmy kroki w celu przedłużenia żywotności naszych elektrowni jądrowych oraz zainwestowaliśmy w nowe urządzenia zwiększające ich moc wytwórczą. Dostarczamy naszym czołowym liderom w dziedzinie zrównoważonego rozwoju produkt bezemisyjnej energii dopasowanej godzinowo, a nasze wyniki odzwierciedlają rosnące uznanie ze strony klientów, że energia jądrowa dostarcza wyjątkowej wartości, której nie można znaleźć nigdzie indziej na rynku.” Joe Dominguez, President and Chief Executive Officer 10 (tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
Guidance 2024-02-27
Ogłoszono strategię alokacji kapitału na 2024 rok z 25 % kwartalnym wzrostem dywidendy do 0 3525 USD na akcję, z docelowym 10 % rocznym wzrostem dywidendy 9
Przejęcie 2024-02-27
Nabyto 44 % niepodzielny udział własnościowy w South Texas Project Nuclear Generating Station za 1,65 miliarda USD; transakcja zamknięta 1 listopada 2023 roku 10
Przychody zwalniają 2024-02-27
Wzrost przychodów wyhamował do -21,0 % rok do roku (poprzedni okres: +1,0 %). 118

„Niezmiennie silne wyniki w tym kwartale są rezultatem połączenia największej w kraju floty czystej energii z niezrównaną działalnością komercyjną, co pozwala nam wytwarzać przystępną cenowo i niezawodną bezemisyjną energię wtedy i tam, gdzie potrzebują jej amerykańskie rodziny i przedsiębiorstwa. To połączenie działalności stanowi fundamentalną siłę naszej strategii. Umożliwia nam pomaganie klientom takim jak Microsoft i ComEd w zarządzaniu kosztami energii na niestabilnym rynku, przy jednoczesnym obniżaniu ich emisji dwutlenku węgla dzięki czystej energii dopasowanej do ich zużycia w każdej godzinie każdego dnia. Kontynuujemy realizację naszej strategii wzrostu: zamknęliśmy transakcję dotyczącą South Texas Project przed terminem i realizujemy wydatki inwestycyjne w wysokości 1,5 miliarda dolarów na urządzenia zwiększające moc naszych elektrowni jądrowych, modernizację elektrowni wiatrowych oraz dążenie do budowy instalacji czystego wodoru zasilanej energią jądrową jako części wielostanowego centrum.” Joe Dominguez, President and Chief Executive Officer 8 (tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
wynik 2023-11-06
Zysk operacyjny odbudował się do 977 mln USD ze straty w wysokości 41 milionów USD w Q3 2022 7
Przychody zwalniają 2023-11-06
Cena ZEC w Illinois spadła o 97,5 % do 0,30 USD/MWh w Q3 2023 z 12,01 USD/MWh w Q3 2022 7
Nowy rynek 2023-11-06
Wybrano jako głównego uczestnika centrum wodorowego MachH2 z dotacją Departamentu Energii w wysokości do 1 miliarda USD na budowę największego na świecie obiektu produkcji wodoru zasilanego energią jądrową 8
Rozbieżność segmentów 2023-11-06
Przychody segmentu Other Power Regions wzrosły o +53,2 % do 2 014,0 USDm w 2023-Q3 (33 % przychodów grupy), podczas gdy przychody grupy zmieniły się o +1,0 %. 7

„Constellation nadal osiąga silne wyniki operacyjne i finansowe w całej działalności, zapewniając jednocześnie klientom przejrzystość i pewność potrzebną do zarządzania kosztami energii w czasie niestabilności rynkowej oraz tworząc wartość dla naszych akcjonariuszy. Podczas lata z rekordowymi temperaturami nasza flota jądrowa nadal dostarcza czystą, niezawodną i przystępną cenowo energię elektryczną społecznościom, którym służymy, przez całą dobę każdego dnia w roku, co czyni ją niezbędnym narzędziem w realizacji celów naszych klientów w zakresie redukcji emisji dwutlenku węgla. Po raz pierwszy w naszej branży podpisaliśmy niedawno przełomową umowę z Microsoft dotyczącą dostarczania jednemu z jego centrów danych atrybutów środowiskowych z energii jądrowej w ramach strategii zasilania jego działalności czystą energią przez całą dobę, co demonstruje wyjątkową wartość energii jądrowej jako zrównoważonego rozwiązania klimatycznego.” Joe Dominguez, President and CEO 6 (tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
wynik 2023-08-03
Zysk netto GAAP w wysokości 824 mln USD w Q2 2023 w porównaniu ze stratą 111 milionów USD w Q2 2022, napędzany korzystnymi warunkami rynkowymi oraz niższymi kosztami zakupionej energii elektrycznej i paliwa 6
Przejęcie 2023-08-03
Uzgodniono nabycie 44 % udziału NRG Energy w South Texas Project Nuclear Generating Station za 1,75 miliarda USD; transakcja miała zostać zamknięta w ciągu 2023 roku 5
Nowy rynek 2023-08-03
Podpisano przełomową umowę z Microsoft dotyczącą dostarczania atrybutów środowiskowych z energii jądrowej dla centrów danych, umożliwiającą godzinowe dopasowanie energii wolnej od emisji dwutlenku węgla 6
Wynik operacyjny podwojony 2023-08-03
Zysk operacyjny wzrósł ponad dwukrotnie rok do roku (272,0 do 669,0 USDm, +146 %). 114
Przychody zwalniają 2023-08-03
Wzrost przychodów wyhamował do -0,3 % rok do roku (poprzedni okres: +35,3 %). 114

„W 2023 roku mieliśmy mocny start, co stawia nas w pozycji pozwalającej zakończyć rok komfortowo w górnej połowie naszego przedziału prognoz i daje nam pewność do podniesienia prognoz marży brutto na 2024 rok. Nasze wyniki były napędzane przez zespół komercyjny, ponieważ klienci zwracali się do nas o pomoc w zarządzaniu potrzebami energetycznymi w czasie niestabilnych rynków, trend, który naszym zdaniem będzie nadal tworzyć wartość do końca 2023 roku i w roku 2024. Nasza flota wytwórni czystej energii również radziła sobie dobrze w tym kwartale, niezawodnie dostarczając przystępną cenowo, bezemisyjną energię do domów i przedsiębiorstw w całym kraju.” Joe Dominguez, President and Chief Executive Officer 4 (tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
Przychody przyspieszają 2023-05-04
Przychody operacyjne za Q1 w wysokości 7 565 mln USD wzrosły z 5 591 milionów USD w Q1 2022, odzwierciedlając wyższe hurtowe ceny energii elektrycznej i zyski z wyceny do wartości rynkowej 3
Marża spada 2023-05-04
Zysk operacyjny spadł do 31 mln USD z 435 milionów USD w Q1 2022 wskutek wyższych kosztów paliwa 3
Nowy rynek 2023-05-04
Produkcja wodoru rozpoczęła się w Nine Mile Point, pierwszym w kraju demonstracyjnym obiekcie produkcji czystego wodoru zasilanego energią jądrową o mocy 1 MW 4
Wynik operacyjny stał się dodatni 2023-05-04
Zysk operacyjny osiągnął wartość dodatnią po raz pierwszy po 2 okresach ujemnych (-172,0 do +31,0 mln USD). 112
Wynik operacyjny zmniejszony o połowę 2023-05-04
Zysk operacyjny zmniejszył się ponad o połowę rok do roku (435,0 do 31,0 USDm, -93 %). 112
Reklama

Model biznesowy Constellation Energy

Jak Constellation Energy (CEG) zarabia pieniądze – zestawienie na podstawie filingów do Q2 2026, neutralnie i bez prognozy. Metodologia NadirAlpha

Constellation Energy Corporation jest największym producentem bezemisyjnej energii elektrycznej z elektrowni jądrowych w Stanach Zjednoczonych, prowadzącym portfel aktywów wytwórczych obejmujących elektrownię jądrową, gaz ziemny, energię geotermalną, magazynowanie energii w bateriach oraz instalacje fotowoltaiczne, który został znacząco rozbudowany w wyniku przejęcia Calpine Corporation w styczniu 2026 roku. Spółka sprzedaje energię elektryczną w ramach długoterminowych dwustronnych umów zakupu energii zawieranych z przedsiębiorstwami użyteczności publicznej, odbiorcami korporacyjnymi, gminami oraz operatorami centrów danych, uczestniczy w zorganizowanych hurtowych rynkach mocy i energii, w tym w PJM, oraz obsługuje około 2,5 miliona odbiorców komercyjnych, przemysłowych i instytucjonalnych za pośrednictwem konkurencyjnej platformy detalicznej sprzedaży energii. Przychody generowane są przede wszystkim przez marże na wytwarzaniu energii jądrowej i cieplnej, ceny rozliczeniowe na rynku mocy, detaliczne umowy dostawcze oraz długoterminowe umowy PPA, a rentowność kształtowana jest przez dostępność floty, koszty paliwa i surowców oraz koszty finansowania bazy aktywów wytwórczych.

Reklama

Akcje Constellation Energy: czynniki kształtujące kurs

Czynniki, które Constellation Energy samo uznaje za istotne dla rozwoju działalności – przedstawione neutralnie, bez prognozy kursu i bez własnej oceny. Metodologia NadirAlpha

Zasilanie rosnącego zapotrzebowania centrów danych dzięki energii jądrowej i nowym mocom wytwórczym
Constellation podpisała umowy o kolokacji i umowy zakupu energii elektrycznej (PPA) powiązane z zapotrzebowaniem centrów danych, w tym umowę o kolokacji centrum danych CyrusOne przy Freestone z umową fazową Phase 1 na 380 MW i rozbudową Phase 2 29 28, a także 20-letnią umowę PPA z Meta dla Clinton Clean Energy Center 22; te wieloletnie kontrakty stanowią podstawę przyszłych przychodów przy bazie przychodów za 2026-Q2 wynoszącej 7 504 mln USD 130
Proponowane przejęcie Calpine
Fuzja z Calpine jest w toku, finansowana częściowo z uprzywilejowanych niezabezpieczonych obligacji oraz oferty wymiany długu na obligacje Calpine wyemitowane w styczniu 2026 roku 29 25 27; zadłużenie netto wyniosło 24 003 mln USD w 2026-Q2 w porównaniu z 21 666 mln USD w poprzednim kwartale 130 128
Popyt na kolokację centrów danych (CyrusOne)
Kolokacja centrum danych CyrusOne przy Freestone Energy Center uruchomiła umowę fazową Phase 1 na 380 MW oraz dalszą umowę Phase 2, co wskazuje, że oferta zyskuje zainteresowanie klientów hiperskalowych 29 28 27
Ponowne uruchomienie jądrowe Crane Clean Energy Center (Three Mile Island Unit 1)
Planowane ponowne uruchomienie przewidywane około 2028 roku, wspierane Umową o Gwarancji Kredytowej z Departamentem Energii USA oraz Umową Zakupu Obligacji FFB Note Purchase Agreement podpisaną 2025-11-17 25 30
Długoterminowe umowy PPA z klientami technologicznymi
20-letnia umowa PPA z Meta dla Clinton Clean Energy Center oraz 20-letnia umowa PPA z Microsoft przedłużają zakontraktowane wolumeny produkcji 22 21 18; planowane jest zwiększenie mocy Clinton o 30 MW w 2029 roku 25 23
Nowe dodatki do mocy wytwórczych i magazynowania energii
Obiekt gazowy Pin Oak Creek o mocy 460 MW osiągnął komercyjną eksploatację w kwietniu 2026 roku, a system bateryjny Pastoria Power Bank o mocy 80 MW/320 MWh oraz Pastoria Solar zostały uruchomione w 2026 roku, poszerzając flotę wytwórczą 29 28 27
Otoczenie regulacyjne i polityczne
Ustawa One Big Beautiful Bill Act (2025-07) oraz odnowienie 50-letniej licencji elektrowni wodnej Conowingo Hydroelectric (2025-09) wspierają bazę aktywów długoterminowych 21 25 24
Przepływy pieniężne i intensywność kapitałowa
Operacyjne przepływy pieniężne wyniosły 1 128 mln USD w 2026-Q2 przy nakładach inwestycyjnych (capex) na poziomie 1 246 mln USD, pozostawiając wolne przepływy pieniężne (FCF) w wysokości -118 mln USD, w miarę jak inwestycje w ponowne uruchomienia i nowe moce wytwórcze są kontynuowane 130

trend sektorowy: Popyt na energię elektryczną jest napędzany przez centra danych i elektryfikację, co skłania do zawierania długoterminowych umów o kolokacji i zakupie energii z klientami technologicznymi 29 22. Wydatki inwestycyjne na ponowne uruchomienia jądrowe, szczytowe jednostki gazowe i magazynowanie w bateriach rosną, utrzymując presję na wolne przepływy pieniężne w krótkim terminie, nawet w miarę wzrostu zakontraktowanych wolumenów 130 25.

Reklama

Przychody Constellation Energy według segmentów (stan na 2026-Q2 · mln USD · 6/11)

Skąd pochodzą przychody Constellation Energy: segmenty i typy produktów z udziałem, wzrostem i marżą, stan na Q2 2026, starsze struktury pozostają w części rozwijanej. Metodologia NadirAlpha

Constellation Energy: przychody według segmentu, stan na 2026-Q2, w mln USD. Opracowano przez NadirAlpha na podstawie Zgłoszenia SEC.
SegmentOdPrzychodyWzrostŹródło
Okres 2026-Q1 (3M)
Calpine2026-Q12 395100%27
Mid-Atlantic2022-Q31 84710,9%27
Midwest2022-Q31 73223,4%27
Inne regiony energetyczne2022-Q31 487-4,4%27
New York2022-Q35691,2%27
ERCOT2022-Q3370-7%27
Okres FY2024 (12M)
Produkcja jądrowa MidwestFY202495,3–18
Produkcja jądrowa Mid-AtlanticFY202452,9–18
Produkcja jądrowa New YorkFY202425,1–18
Produkcja jądrowa ERCOTFY20248,4–18
Okres FY2023
Inne–––9
Reklama

Produkty i komunikaty – Constellation Energy (9/24 aktywne+aktualne)

24 komunikatów produktowych Constellation Energy od 2023, pogrupowanych według roku; aktywny oznacza, że produkt jest nadal wymieniany w najnowszych raportach, nic nie jest usuwane. Metodologia NadirAlpha

Status: PlanowaneWprowadzono

Constellation Energy: ogłoszenia produktowe z raportów, 24 pozycji. Opracowano przez NadirAlpha na podstawie Zgłoszenia SEC.
Produkt / liniaOdStatusŹródło
2029
Clinton Clean Energy Center modernizacja 30 MW (2×)202925
2026
Pastoria Power Bank system bateryjny 80 MW/320 MWh2026-0729
Pastoria Power Bank magazyn energii bateryjnej2026-0627
Pastoria Battery Energy Storage System uruchomienie2026-0528
Pin Oak Creek Energy Center elektrownia gazowa 460 MW2026-0429
CyrusOne centrum danych faza 1 umowa 380 MW (2×)2026-0329
CyrusOne centrum danych przy Freestone Energy Center2026-0327
2025
Conowingo Dam ponowne licencjonowanie2025-0924
Maryland zatwierdzenie elektrowni gazowej 700 MW202525
2026
Crane restart elektrowni jądrowej (3×)2026-0625
2024
Budowa farmy wiatrowej2024-127
Podwyższenie ratingu kredytowego Moody's2024-0313
Projekty modernizacji farm wiatrowych20249
Kwalifikowalność do PTC dla energetyki jądrowej202423
Projekty wodorowe z wsparciem politycznym20249
Emisja zielonych obligacji202412
2023
MachH2 hydrogen hub project2023-098
Program skupu akcji własnych (2×)2023-0313
Produkcja wodoru w Nine Mile Point2023-034
Powering Change workforce development program launch2023-029
Microsoft Carbon-Free Energy Agreement20239
Hourly Carbon-Free Energy platform launch20239
Criterion Wind Facility Repower (3×)20236
Transakcja energii bezemisyjnej Commonwealth Edison20239
Reklama

Transakcje i zdarzenia Constellation Energy (22)

Transakcje Constellation Energy od 2023: przejęcia, sprzedaże, porozumienia i regulacje, uwzględniając świadomie również mniejsze pozycje; ceny zakupu wyłącznie wtedy, gdy podaje je spółka. Metodologia NadirAlpha

Przejęcia · 8Partnerstwa/umowy · 3Zbycia/wyjścia · 6Regulacje/ustawy · 4starsze: 1 (w tabeli)
202420252026

Przejęcia dokonane przez Constellation Energy

Constellation Energy: Przejęcia, 9 pozycji. Opracowano przez NadirAlpha na podstawie Zgłoszenia SEC.
Transakcja / udziałDataTypŹródło
2026
Pastoria/Bess Battery Storage2026-04Sfinalizowano27
Pastoria Solar (3×)2026-04Sfinalizowano28
2025
Proponowane przejęcie Calpine2025-03Ogłoszono19
Pin Oak Creek (3×)2025Sfinalizowano28
Fuzja z Calpine2025Ogłoszono29
2024
Crane Clean Energy Center (4×)2024-12Sfinalizowano30
2023
Przejęcie STP (2×)2023-05Sfinalizowano17
Przejęcie NRG South Texas LP (11×)2023Sfinalizowano25
2021
Nabycie 49,99 % udziałów kapitałowych EDF w CENG2021-08Sfinalizowano9

Dezinwestycje i wyjścia Constellation Energy

Constellation Energy: Dezinwestycje / wyjścia, 6 pozycji. Opracowano przez NadirAlpha na podstawie Zgłoszenia SEC.
Transakcja / udziałDataTypŹródło
2026
Sprzedaż pięciu aktywów wytwórczych na rzecz LS Power w PJM (2×)2026-03Zbyte27
Zbycie Calpine - Jack A. Fusco, York 1, Edge Moor2026-03Zbyte27
Zbycie udziałów mniejszościowych w Gregory Power Plant (2×)2026-01Zbyte29
Sprzedaż pięciu obiektów gazowych na rzecz LS Power (2×)2026Zbyte27
Zbycie Brazos Valley Energy Center2026Zbyte30
Umowa z LS Power dotycząca zbycia Brazos Valley Energy Center (2×)2026Zbyte29

Partnerstwa i kontrakty spółki Constellation Energy

Constellation Energy: Partnerstwa i umowy, 3 pozycji. Opracowano przez NadirAlpha na podstawie Zgłoszenia SEC.
Transakcja / udziałDataTypŹródło
2025
Clinton Clean Energy Center PPA with Meta (3×)2025-06Umowa22
Microsoft 20-Year Power Purchase Agreement2025Umowa18
Freestone Energy Center Data Center Agreement2025Umowa26

Regulacje i przepisy dotyczące Constellation Energy

Constellation Energy: Regulacje i ustawy, 4 pozycji. Opracowano przez NadirAlpha na podstawie Zgłoszenia SEC.
Transakcja / udziałDataTypŹródło
2025
Conowingo Hydroelectric odnowienie licencji na 50 lat (3×)2025-09Regulacja25
One Big Beautiful Bill Act2025-07Regulacja21
Dresden odnowienie licencji (2×)2025Regulacja26
2024
Modernizacje jądrowe i odnowienia licencji2024Regulacja9
Reklama

Ryzyka – Constellation Energy (120 od raportu rocznego z 2026-02-24, 323 łącznie zarejestrowanych)

Jakie ryzyka Constellation Energy wskazuje od czasu raportu rocznego, najpierw specyficzne dla spółki, ogólne standardowe ryzyka w części rozwijanej; pierwsza wzmianka odnosi się do zasobu dokumentów od 2023 roku. Metodologia NadirAlpha

Kategoria: FinanseGeopolitykaPrawoCyberRegulacjeŁańcuch dostawMakroKlienciKadryTechnologiaKonkurencjaESGklimaRynek

Constellation Energy: czynniki ryzyka według raportów, 120 od ostatniego raportu rocznego, 323 śledzonych. Opracowano przez NadirAlpha na podstawie Zgłoszenia SEC.
RyzykoKategoriaOstatnia wzmianka
Constellation Energy: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2026-08-06 (2026-Q2), źródło 29
Przelano 235 mln USD na rzecz Exelon w marcu 2026 roku w związku z wytyczną IRS Notice 2026-7 dotyczącą CAMT w zakresie odliczeń za naprawy i konserwację.=
Zmiany geopolityczne, w tym sankcje, mogą mieć wpływ na kontrahentów w branży przetwarzania uranu w zakresie realizacji dostaw.=
Naliczono 28 mln USD bieżących i 122 mln USD długoterminowych zobowiązań z tytułu roszczeń o odszkodowanie za szkody na osobie związane z azbestem na dzień 30 czerwca 2026 roku.=
Illinois Climate and Equitable Jobs Act wymaga wyeliminowania emisji CO2 z niektórych jednostek opalanych gazem ziemnym zlokalizowanych w promieniu 3 mil od społeczności dotkniętych niesprawiedliwością środowiskową do dnia 1 stycznia 2030 roku, z zastrzeżeniem wyjątków dotyczących niezawodności dostaw.=
Spółka prowadzi platformę obsługi klientów detalicznych obsługującą 2,5 mln rachunków w zakresie rozproszonych aktywów wytwórczych wymagających ochrony cyberbezpieczeństwa.=
Obniżenie ratingu o trzy stopnie poniżej poziomu inwestycyjnego spowodowałoby konieczność wniesienia dodatkowych zabezpieczeń szacowanych na 3,4 mld USD z tytułu instrumentów pochodnych i NPNS.=
Narażona na straty z tytułu ryzyka kredytowego w przypadku niewywiązania się kontrahentów ze zobowiązań wynikających z kontraktów na instrumenty pochodne; ekspozycja netto wynosi 2 406 mln na dzień 30 czerwca 2026 roku.=
Constellation Energy: pierwsze wystąpienie w 10-K raport roczny z dnia 2026-02-24 (FY2025), źródło 25
Sąd Najwyższy stanu Teksas oddalił wnioski powodów o wydanie nakazu sądowego (writ of mandamus) w precedensowych odwołaniach dotyczących zimowej burzy Uri; strony powracają przed sąd prowadzący Multi-District-Litigation w celu oddalenia pozostałych roszczeń z tytułu czynów niedozwolonych.2026-Q2
2026-08-06 29
Obiekty jądrowe podlegają wymogom NRC dotyczącym finansowania likwidacji; spółka musi wykazać uzasadnione zapewnienie dostępności wymaganych środków finansowych.2026-Q2
2026-08-06 29
Constellation Energy: pierwsze wystąpienie w 10-K raport roczny z dnia 2024-02-27 (FY2023), źródło 9
Około 30 % koncentratu uranu pochodzi od trzech dostawców; konflikt rosyjsko-ukraiński wpływa na dostępność dostaw i ceny.2026-Q2
2026-08-06 29
Przejęto od Calpine umowy finansowania projektowego z określonymi wymogami dotyczącymi zabezpieczeń oraz ograniczeniami w zakresie zgody na sprzedaż aktywów.2026-Q2
2026-08-06 29
Program California Cap and Invest przedłużony do 1 stycznia 2046 r. wymagający umorzenia instrumentów zgodności; koszty zgodności mogą mieć istotny niekorzystny wpływ.2026-Q2
2026-08-06 29
Constellation Energy: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2023-11-06 (2023-Q3), źródło 7
Utrata ratingu kredytowego na poziomie inwestycyjnym wymagałaby obniżenia o trzy stopnie; spowodowałaby uruchomienie dodatkowych wymogów dotyczących zabezpieczeń w kontraktach pochodnych2026-Q2
2026-08-06 29
Constellation Energy: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2023-08-03 (2023-Q2), źródło 5
Rosyjskie ograniczenia eksportu wzbogaconego uranu oraz zakaz importu obowiązujący w Stanach Zjednoczonych wymagają długoterminowego zawierania umów z różnymi dostawcami; spółka zwiększyła zapasy paliwa jądrowego w celu ograniczenia ryzyka braku dostaw.2026-Q2
2026-08-06 29
Constellation Energy: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2023-05-04 (2023-Q1), źródło 3
Zakupiona energia i koszty paliwa wzrosły do 10 375 mln USD za sześć miesięcy zakończonych 30 czerwca 2026 r. z 7 516 mln USD w 2025 r.2026-Q2
2026-08-06 29
Koszty odsetkowe wzrosły do 536 mln USD za sześć miesięcy zakończonych 30 czerwca 2026 r. z 264 mln USD w 2025 r. w związku z finansowaniem przejęcia Calpine.2026-Q2
2026-08-06 29
Constellation Energy: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2026-05-11 (2026-Q1), źródło 27
Warunkowe mechanizmy związane z ryzykiem kredytowym wymagają wniesienia zabezpieczeń w przypadku obniżenia ratingu lub utraty statusu emitenta o ratingu inwestycyjnym.=
Zadłużenie długoterminowe wzrosło do 16 994 mln USD na dzień 31 marca 2026 r. z poziomu 7 250 mln USD na dzień 31 grudnia 2025 r.=
Wymóg zbycia sześciu aktywów wytwórczych do 4 września 2026 r. zgodnie z warunkami zgody Departamentu Sprawiedliwości.=
Warunkowe modernizacje sieci przesyłowej dla Crane Clean Energy Center mogą zostać przedłużone do grudnia 2030 r. zgodnie z analizą PJM.=
Wymóg zbycia aktywów Fusco i York Energy Centers zgodnie z ugodą z Departamentem Sprawiedliwości.=
Ryzyko cen towarów zarządzane poprzez kontrakty pochodne i strategie zabezpieczające.=
Sąd Najwyższy Teksasu oddalił wnioski powodów o wydanie nakazu mandamus w postępowaniach pilotażowych dotyczących roszczeń deliktowych związanych z zimową burzą Uri.=
FERC zobowiązuje PJM do zmiany taryfy w zakresie opcji usług dotyczących obciążeń kolokowanych oraz zasad dotyczących generacji po stronie licznika=
Program California Cap-and-Trade przedłużony do 2046 r.; przepisy klimatyczne stanu Illinois wymagające trwałej eliminacji CO2 dla niektórych jednostek opalanych gazem ziemnym=
Uprawnienie do ulgi podatkowej Nuclear Production Tax Credit przedłużone do 2032 r., lecz progi wygaszania ograniczają korzyści.=
Zmiany taryfy PJM dotyczące niezawodności i przedziałów cenowych na rynku mocy podlegają kontroli FERC i dalszym procesom konsultacji z interesariuszami=
Constellation Energy: pierwsze wystąpienie w 10-K raport roczny z dnia 2026-02-24 (FY2025), źródło 25
Konflikt rosyjsko-ukraiński i ograniczenia USA dotyczące importu wzbogaconego uranu z Rosji; Zion Energy Center może wymagać zamknięcia do stycznia 2030 r. zgodnie z Illinois Climate and Equitable Jobs Act, jeśli nie uzyska zwolnienia2026-Q1
2026-05-11 27
Fuzja może spowodować rozwodnienie zysku na akcję i zmniejszenie udziału akcjonariuszy=
Brak zapewnienia, że dywidendy będą kontynuowane na obecnym poziomie po przejęciu Calpine=
Uczestnictwo w RTO/ISO wymaga przestrzegania zasad dotyczących zabezpieczeń i depozytów uzupełniających; niewykonanie zobowiązań przez głównych uczestników może wpłynąć na działalność operacyjną.=
Zobowiązania z tytułu likwidacji elektrowni jądrowych w wysokości 12,9 mld USD podlegają istotnym zmianom wynikającym ze zmian regulacyjnych, postępu technologicznego i założeń dotyczących harmonogramu=
Umowa na unieszkodliwianie odpadów promieniotwórczych klasy B i C do 2040 r.; pojemność obiektu w Teksasie wynosi 3,9 mln kiurie do 2027 r.; wymagane przechowywanie na miejscu nadwyżek=
Koszty transakcji i fuzji mogą być wyższe niż przewidywano=
Status funduszu powierniczego na likwidację elektrowni jądrowych wpływa na harmonogram działań likwidacyjnych i wybór metody likwidacji=
Wymagane minimalne ubezpieczenie mienia przez NRC w wysokości 1,06 mld USD na reaktor; aktualnie utrzymywane ubezpieczenie wynosi 1,5 mld USD=
Zmiany zobowiązań z tytułu likwidacji dla Regulatory Agreement Units kompensowane między funduszami NDT a zobowiązaniami, co powoduje złożoność bilansu.=
Ryzyko koncentracji wynikające z umów zakupu energii elektrycznej z podmiotami obsługującymi odbiorców końcowych=
Konflikt rosyjsko-ukraiński i sankcje uranowe stwarzają ryzyko zakłócenia dostaw paliwa jądrowego=
Zasoby geotermalne mogą ulec nieoczekiwanemu wyczerpaniu; dzierżawy mogą nie zostać odnowione na korzystnych warunkach=
Wyzwania integracyjne obejmujące utrzymanie klientów oraz utratę kluczowych pracowników=
Pozew antymonopolowy w stanie Oklahoma zarzuca naruszenia w sprzedaży gazu ziemnego podczas ekstremalnych zjawisk pogodowych=
Ugoda z DOJ wymaga zbycia pięciu aktywów PJM, jednego aktywa ERCOT oraz mniejszościowego udziału w Gregory Power Plant w ciągu 240 dni od zamknięcia transakcji.=
Potencjalna odpowiedzialność za koszty remediacji środowiskowej na nieruchomościach aktualnie i uprzednio będących własnością spółki; ustanowiono zobowiązania warunkowe=
Zobowiązania z tytułu badań i remediacji środowiskowej oparte na szacunkach podlegających zmianom w zakresie rzeczywistego zasięgu, harmonogramu, alokacji kosztów oraz wymogów regulacyjnych=
Koszty remediacji środowiskowej na wielu obiektach mogą mieć istotny niekorzystny wpływ=
Składowisko West Lake Landfill oraz tereny przy Latty Avenue generują trwającą niepewność w zakresie remediacji i podziału kosztów=
Termin wydania licencji FERC jest niepewny; ograniczenia operacyjne i zobowiązania finansowe oczekują na ostateczne zatwierdzenie.=
Sześć elektrowni jądrowych oczekuje na określenie wymogów zgodności na podstawie Sekcji 316(b) Ustawy o Czystej Wodzie; rentowność obiektów może być kwestionowana=
Limit odpowiedzialności na podstawie Price-Anderson Act w wysokości 16,3 miliarda dolarów na zdarzenie, z uczestnictwem w puli wtórnej do 520 milionów dolarów rocznie=
Poprzednia ocena NEPA dotycząca odnowienia licencji dla Peach Bottom została uznana za niekompletną; zaktualizowana ocena została zakończona, jednak ryzyko regulacyjne pozostaje.=
Zobowiązanie z tytułu certyfikatów energii odnawialnej w wysokości 1 075 milionów dolarów odzwierciedla przyszłe zobowiązania, które mogą podlegać zmianom regulacyjnym i rynkowym.=
Popyt ze strony centrów danych i sektora AI może nie utrzymać się na oczekiwanym poziomie wzrostu=
Podmioty finansowania projektowego muszą zachować zgodność ze szczegółowymi warunkami zadłużenia lub mogą stanąć wobec potencjalnych wymogów przyspieszonej spłaty.=
Obecne założenie dotyczące przejęcia wypalonego paliwa jądrowego przez DOE w 2040 roku stwarza niepewność w zakresie długoterminowych kosztów składowania i harmonogramu likwidacji=
Potencjalne nieznane zobowiązania i nieprzewidziane koszty wynikające z przejęcia Calpine=
Fuzja może odciągać uwagę kierownictwa od bieżącej działalności operacyjnej=
Poważna awaria jądrowa mogłaby przekroczyć zakres ochrony ubezpieczeniowej i limity regulacyjne=
Dostęp do rynków kapitałowych zależy od ocen bezpieczeństwa; BBB+ od S&P i Baa1 od Moody's zapewniają status inwestycyjny.=
Spadek wartości aktywów NDT i emerytalnych mógłby zwiększyć koszty likwidacji i świadczeń pracowniczych=
Ulga podatkowa z tytułu produkcji jądrowej podlega zmianom legislacyjnym i jest uzależniona od rocznych przychodów brutto; znaczące odchylenie od prognozowanych cen rynkowych wpływa na kwartalną alokację ulgi=
Wygaśnięcie umów PPA mogłoby ograniczyć przychody; sprzedaż krótkoterminowa na rynku może być niższa=
Znaczące zobowiązania z tytułu zapadalności długu wymagają stałego dostępu do rynków kapitałowych=
Ataki terrorystyczne mogłyby zakłócić działalność operacyjną i zwiększyć koszty ubezpieczeń i ochrony=
Zmiany w systemach energetycznych wynikające z nowych technologii i regulacji dotyczących emisji GHG mogłyby wpłynąć na działalność=
Ekstremalne warunki pogodowe i susze mogłyby zakłócić działalność operacyjną i ograniczyć zdolności produkcyjne=
Prognozowanie przyszłych przepływów pieniężnych wymaga ocen dotyczących cen surowców i operacji wytwórczych, podlegających czynnikom makroekonomicznym i regulacyjnym=
Klęski żywiołowe, trzęsienia ziemi i pożary lasów mogłyby uszkodzić aktywa i zakłócić działalność operacyjną=
Pandemia mogłaby wpłynąć na dostępność pracowników i zdolność do eksploatacji aktywów wytwórczych=
Wyniki operacyjne podlegają sezonowym wahaniom zależnym od warunków pogodowych wpływających na zapotrzebowanie na energię elektryczną i gaz ziemny=
Zakłócenia na rynkach kapitałowych i kredytowych mogą ograniczać dostęp do płynności=
Pozycje niezabezpieczone narażają wyniki na zmienność; zabezpieczenia mogą nie być w pełni skuteczne=
Łagodniejsza pogoda, spowolnienie gospodarcze i programy zarządzania popytem mogą obniżać zapotrzebowanie=
Energia słoneczna, magazynowanie energii i poprawa efektywności energetycznej mogą ograniczać popyt i ceny surowców=
Zmienność cen na hurtowych i detalicznych rynkach energii elektrycznej, paliwa jądrowego, gazu ziemnego i ropy naftowej=
Zmiany zasad rynku hurtowego mogą wpływać na rentowność portfela; PJM rozważa reformy=
Strajk pracowniczy, utrata pracowników, starzenie się siły roboczej mogą zwiększać koszty i obniżać produktywność=
Rozbudowane przepisy środowiskowe wpływają na działalność, wymagają nakładów inwestycyjnych i zwiększają koszty=
FERC uznała taryfę PJM za niesprawiedliwą i nieuzasadnioną w zakresie stawek dla obciążeń współlokalizowanych oraz zasad kompensowania generacji za licznikiem=
EPA wydała ostateczne rozporządzenie uchylające Ustalenie o Zagrożeniu z 2009 roku stanowiące podstawę wszystkich regulacji dotyczących gazów cieplarnianych; oczekuje się uchylenia przepisów dotyczących emisji gazów cieplarnianych w sektorze energetycznym w 2026 roku=
Nieprzestrzeganie zasad federalnych dotyczących grantów i umów o współpracy może wpłynąć na status podmiotu=
Odnowienia licencji hydroenergetycznych FERC mogą wymagać nakładów inwestycyjnych lub czynić projekty nieopłacalnymi ekonomicznie=
Działania federalne lub stanowe mogą ograniczać stawki rynkowe i wpływać na rynki hurtowe=
National Energy Dominance Council oraz gubernatorzy wzywają PJM do złożenia proponowanych zmian taryfowych dotyczących aukcji mocy=
Niepewny podział kosztów remediacji pomiędzy potencjalnie odpowiedzialnymi stronami=
Kwestionowanie pozycji podatkowych i zmiany prawa tworzą niepewność w zakresie zobowiązań podatkowych=
Błędy systemów AI, uprzedzenia algorytmiczne, luki w zabezpieczeniach mogą powodować zakłócenia operacyjne=
Zaawansowane małe reaktory modułowe (SMR), technologie CCUS, magazynowanie energii i geotermia wymagają znacznych nakładów inwestycyjnych przy niepewnych harmonogramach komercjalizacji=
Konkurencja detaliczna jest zróżnicowana od pełnej do częściowej w zależności od stanu; pozyskiwanie i utrzymanie klientów zależy od cen i jakości usług=
Constellation Energy: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2025-11-07 (2025-Q3), źródło 23
Obniżenie ratingu poniżej poziomu inwestycyjnego spowodowałoby wzrost wymagań dotyczących zabezpieczeń oraz kosztów finansowaniaFY2025
2026-02-24 25
Zmienność cen na rynku spot i terminowym wpływa na wyniki finansowe i przepływy pieniężneFY2025
2026-02-24 25
Utrzymująca się inflacja mogłaby podwyższyć stopy procentowe, koszty kapitałowe i koszty pracyFY2025
2026-02-24 25
Constellation Energy: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2025-08-07 (2025-Q2), źródło 21
Różne postępowania sądowe i regulacyjne toczą się w zwykłym toku działalności2025-Q3
2025-11-07 23
Constellation Energy: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2025-05-06 (2025-Q1), źródło 19
Zmiany stóp procentowych wpływają na wartość godziwą papierów wartościowych o stałym dochodzie funduszu NDT; hipotetyczny wzrost o 25 pb obniżyłby aktywa NDT o istotną kwotę.FY2025
2026-02-24 25
Constellation Energy: pierwsze wystąpienie w 10-K raport roczny z dnia 2025-02-18 (FY2024), źródło 17
Niewykonanie zobowiązań przez głównego uczestnika RTO/ISO może skutkować istotnym niekorzystnym wpływem.2026-Q1
2026-05-11 27
Spółka spełnia wszystkie warunki umów dłużnych na dzień 31 grudnia 2025 r.FY2025
2026-02-24 25
Niemożność efektywnego kosztowo zarządzania portfelem energetycznym mogłaby obniżyć wyniki finansoweFY2025
2026-02-24 25
Wymogi RPS dotyczące odnawialnych źródeł energii oraz nakazy oszczędzania energii mogą ograniczyć przychodyFY2025
2026-02-24 25
Constellation Energy: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2024-11-04 (2024-Q3), źródło 15
Netto aktywna pozycja na instrumentach pochodnych w wysokości 2 493 mld USD na dzień 31 marca 2026 r. podlega ryzyku kredytowemu i rynkowemu.2026-Q1
2026-05-11 27
Constellation Energy: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2024-08-06 (2024-Q2), źródło 13
Korzyści z jądrowego PTC podlegają dodatkowym wytycznym Departamentu Skarbu i IRS, które mogą istotnie wpłynąć na łączne otrzymane korzyści.FY2025
2026-02-24 25
Constellation Energy: pierwsze wystąpienie w 10-K raport roczny z dnia 2024-02-27 (FY2023), źródło 9
Minimalne wymogi finansowania NRC dotyczące likwidacji elektrowni jądrowych mogą wymagać dodatkowych zabezpieczeń finansowych w przypadku zamknięcia elektrowni przed upływem licencjonowanego okresu eksploatacji.FY2025
2026-02-24 25
Przyjęcie wypalonego paliwa jądrowego przez DOE zostało opóźnione; spółka otrzymuje zwrot kosztów składowania na podstawie umów ugodowychFY2025
2026-02-24 25
Zmiany cen rynkowych wymagają wnoszenia zabezpieczeń u nabywców; dostęp do bankowych linii kredytowych niezbędny dla płynności.2026-Q1
2026-05-11 27
Działalność podlega fizycznym ryzykom klimatycznym, w tym zmianom temperatury, wzorcom pogodowym i wzrostowi poziomu morzaFY2025
2026-02-24 25
Aktywa trwałe i wartość firmy mogą zostać objęte odpisem z tytułu utraty wartości wskutek zmian rynkowych i regulacyjnychFY2025
2026-02-24 25
Niezabezpieczone pozycje wytwórcze narażają spółkę na wahania rynkowe cen energii elektrycznej, gazu ziemnego i ropy naftowej.FY2025
2026-02-24 25
Recesja mogłaby zwiększyć salda należności nieściągalnych od klientów i ograniczyć wolumenyFY2025
2026-02-24 25
Długoterminowe zmiany klimatyczne mogą zwiększyć częstotliwość i intensywność ekstremalnych zjawisk pogodowychFY2025
2026-02-24 25
Operacje detaliczne konkurują w środowisku niskich marż przy niskich barierach wejścia na rynekFY2025
2026-02-24 25
Spółka jest stroną różnych postępowań sądowych i regulacyjnych w zwykłym toku działalności, wymagających szacowania istotnych rezerw na straty warunkoweFY2025
2026-02-24 25
Zmiany w Atomic Energy Act lub przepisach NRC mogą zwiększać nakłady inwestycyjne lub koszty operacyjneFY2025
2026-02-24 25
Przestrzeganie obowiązkowych standardów NERC może zwiększać koszty operacyjne lub nakłady inwestycyjneFY2025
2026-02-24 25
Ataki fizyczne i cybernetyczne mogą zakłócić działalność operacyjną, zaszkodzić reputacji oraz spowodować utratę przychodówFY2025
2026-02-24 25
Constellation Energy: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2023-11-06 (2023-Q3), źródło 7
Koszty odsetkowe wzrosły o 73 % do 253 mln USD w 2026-Q1 z 146 mln USD w 2025-Q1.2026-Q1
2026-05-11 27
Constellation Energy: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2023-05-04 (2023-Q1), źródło 3
Minimalne wymogi finansowania NRC dla obiektów jądrowych; monitorowany status finansowania likwidacji elektrowni Crane i Zion2026-Q1
2026-05-11 27
Konflikt w Rosji i na Ukrainie oraz sankcje nałożone na Rosję mogą wpłynąć na dostawy w branży przetwarzania uranu.2026-Q1
2026-05-11 27
W przypadku obniżenia ratingu poniżej poziomu inwestycyjnego kontrahenci mogą zażądać ustanowienia zabezpieczenia.2026-Q1
2026-05-11 27
Zobowiązanie w wysokości 120 milionów dolarów z tytułu roszczeń o odszkodowania za szkody na zdrowiu związane z azbestem do 2055 rokuFY2025
2026-02-24 25
Ceny energii wysoce zmienne, wpływające na przychody ze sprzedaży hurtowej i detalicznej oraz koszty zakupu energii we wszystkich regionachFY2025
2026-02-24 25
Niewywiązanie się kontrahenta z umów o odszkodowanie i zobowiązań na rynku energiiFY2025
2026-02-24 25
= ostatnie wystąpienie identyczne z pierwszym (to samo źródło)
Reklama

Raportowane KPI spółki Constellation Energy (zgodnie z ujawnieniami) (593)

Kluczowe wskaźniki narracyjne Constellation Energy, których zazwyczaj brakuje w standardowych bazach danych, zgrupowane według publikacji, najnowsze na początku, z numerem źródła. Metodologia NadirAlpha

Firmowe KPI przytoczone dosłownie z raportów (po angielsku, zgodnie z ujawnieniem; bez normalizacji). Pozycje bilansowe i standardowe wykluczono.
Constellation Energy: raportowane KPI zgodnie z ujawnieniami, 593 pozycji. Opracowano przez NadirAlpha na podstawie Zgłoszenia SEC.
KPIWartość / zmianaŹródło
Constellation Energy, opublikowano 2026-08-06, okres 2026-Q2
ARO likwidacji elektrowni jądrowych11,94229
nominalne swapy stopy procentowej4.0 billion29
ARO poza jądrowe70429
fundusze NDT20,58329
Łączna podaż/sprzedaż89,815 GWhs30
Pozyskanie energii odnawialnej96.0%30
RNF3,48129
Energia zakupiona15,006 GWhs30
Produkcja jądrowa44,160 GWhs30
Współczynnik wykorzystania mocy jądrowej (z wyłączeniem Salem i STP)93.0%30
Wytwarzanie energii z gazu ziemnego, ropy i odnawialnych źródeł30,649 GWhs30
EFOF (gaz ziemny, ropa i odnawialne źródła energii)6.2%30
Constellation Energy, opublikowano 2026-05-11, okres 2026-Q1
wyemitowane akcje zwykłe w obrocie361.19006327
współczynnik wykorzystania floty jądrowej92.3%27
wskaźnik wymuszonych wyłączeń ekwiwalentnych gaz ziemny4.5%27
średnia liczba akcji rozwodniona35427
średnia liczba akcji podstawowa35427
Średnia ważona stopa procentowa papierów komercyjnych3.98%27
Całkowita podaż/sprzedaż według regionów93,330 (USD GWhs)28
Przedłużenie terminu zapadalności odnawialnej linii kredytowejto September 203027
Dodatkowe zobowiązania w ramach odnawialnej linii kredytowej$2.5 billion27
Zwiększenie odnawialnej linii kredytowejfrom $4.5 billion to $7.0 billion27
Pozyskanie energii odnawialnej96.7%28
RNF Łącznie4,77027
RNF Pozostałe regiony energetyczne26727
RNF Nowy Jork40927
RNF Środkowy Zachód85427
RNF Środkowy Atlantyk81227
RNF ERCOT20927
RNF Calpine1,12627
Wskaźnik wykorzystania mocy jądrowej (z wyłączeniem Salem i STP)92.3%28
Produkcja jądrowa44,66628
Gaz ziemny, ropa i odnawialne źródła energii32,06128
Zobowiązania inwestycyjne NDT w aktywa rzeczowe$656 million27
Zobowiązania inwestycyjne NDT w private equity$445 million27
Zobowiązania inwestycyjne NDT w private credit$493 million27
Maksymalny program papierów komercyjnych marzec$7.0 billion27
Maksymalny program papierów komercyjnych grudzień$4.5 billion27
Emisja obligacji senioralnych styczeń$2.75 billion27
Wskaźnik ekwiwalentnych wymuszonych przestojów (EFOF) - gaz ziemny, ropa i elektrownie szczytowo-pompowe4.5%28
Inwestycje kapitałowe bez możliwej do ustalenia wartości godziwej marzec$113 million27
Inwestycje kapitałowe bez możliwej do ustalenia wartości godziwej grudzień$109 million27
Gwarancja pożyczkowa DOEup to $1.0 billion27
Oferta wymiany zadłużenia senioralnego Calpine$2.3 billion27
Finansowanie projektowe Calpineapproximately $5.0 billion27
Zadłużenie Calpine spłacone - obligacje niezabezpieczone marzec$1.4 billion27
Zadłużenie Calpine spłacone - obligacje pierwszego zastawu luty$1.25 billion27
Zadłużenie Calpine spłacone - kredyty terminowe korporacyjne$2.5 billion27
Zadłużenie Calpine przejęteapproximately $12.6 billion27
Korporacyjne niezabezpieczone akredytywy Calpine - pojemność programu$200 million27
Calpine zabezpieczone korporacyjne akredytywy – zdolność$525 million27
Calpine korporacyjne zadłużenie długoterminoweapproximately $7.6 billion27
Przejęte linie kredytowe projektowe – akredytywy wystawioneapproximately $1.7 billion27
Przejęte linie kredytowe projektowe – zdolnośćapproximately $2.3 billion27
Constellation Energy, opublikowano 2026-02-24, okres FY2025
Sprzedaż energii hurtowej TWh5725
Wolontariat godziny128,90025
Wskaźnik dobrowolnych rezygnacji3.3%25
Zadłużenie długoterminowe ogółem7,40325
Łączna moc MW31,67625
SNF składowane tony23,90025
SNF zobowiązanie ogółem1,42625
SNF złoża składowane97,60025
Krótkoterminowe umowy pożyczkowe – saldo1,65025
Emisje GHG zakres 1 i 28.5 million metric tons CO2e25
Rewolwingowa linia kredytowa – limit7,00025
Wskaźnik odejść na emeryturę2.3%25
Dostawy gazu detalicznego BCF80025
Dostawy energii elektrycznej detalicznej TWh14725
Klienci detaliczni – sektor mieszkaniowy1.425
Pozyskana energia odnawialna96.6%25
pozyskana energia odnawialna96.1%25
pozyskana energia odnawialna96.4%25
zainstalowana moc odnawialna MW2.625
czas postoju paliwowego 2025 dni2225
czas postoju paliwowego 2024 dni1925
czas postoju paliwowego 2023 dni2125
zakupiona energia63,99925
zakupiona energia60,98325
własna flota wytwórcza204,94425
własna flota wytwórcza208,43425
produkcja jądrowa TWh18325
emisje GHG elektrowni jądrowych, gazowych i olejowych8.2 million metric tons25
udział mocy jądrowej w mocy ogółem69.4%25
ARO likwidacji elektrowni jądrowych12.9 billion25
zainstalowana moc jądrowa MW2225
współczynnik wykorzystania mocy jądrowej94.7%25
nowe zatrudnienia2,10025
nowe i odnowione UZB325
wartość godziwa netto zobowiązań z tytułu kontraktów pochodnych75325
dystrybucja NEIL11425
wrażliwość NDTF na stopę procentową i akcje1,099 million25
dopasowanie dostaw gazu ziemnego97.9%25
dopasowanie dostaw gazu ziemnego97.4%25
dopasowanie dostaw gazu ziemnego98.5%25
moc zainstalowana gazu ziemnego MW725
udział kapitału członkowskiego62%25
maksymalne roczne zobowiązanie z tytułu retrospektywnej składki NEIL29725
udział zadłużenia długoterminowego31%25
wystawione akredytywy71825
posiadane akredytywy11525
wskaźnik zwolnień niedobrowolnych1.3%25
dodatkowe wymogi zabezpieczenia przy obniżeniu ratingu2.7 billion25
wartość godziwa brutto zobowiązań z tytułu instrumentów pochodnych1,30725
moc geotermalna Geysers73025
dostawy energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych2%25
dostawy energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych2%25
dostawy energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych2%25
dostawy energii elektrycznej z energetyki jądrowej68%25
dostawy energii elektrycznej z energetyki jądrowej67%25
dostawy energii elektrycznej z energetyki jądrowej65%25
dostawy energii elektrycznej z gazu ziemnego i ropy6%25
dostawa energii elektrycznej z gazu ziemnego i ropy8%25
dostawa energii elektrycznej z gazu ziemnego i ropy9%25
obsługiwane rachunki klientów225
zdolność kredytowa linii kredytowych9.5 billion25
zakontraktowana moc wytwórcza w MW4,79825
aktywa netto na instrumentach pochodnych na towary50425
aktywa netto na instrumentach pochodnych na towary31725
udział procentowy papierów komercyjnych7%25
cash from operations4,23725
gotówka zabezpieczająca przyjęta4725
gotówka na koniec okresu3,74825
Capex2,94925
spłacone obligacje uprzywilejowane pierwszego zastawu Calpine1,25025
przejęte finansowanie projektów Calpine5 billion25
przejęte długoterminowe zadłużenie Calpine7.6 billion25
pozostałe zadłużenie Calpine6,50025
wymienione zadłużenie Calpine2,30025
przejęte zadłużenie Calpine12.6 billion25
spłacone kredyty terminowe Calpine2,50025
gotówka zapłacona za przejęcie Calpine4.5 billion25
Wskaźnik odnowień C&I energia77%25
Wskaźnik odnowień C&I gaz84%25
Pojemność magazynów baterii z Calpine80025
Dostępna zdolność kredytowa7.4 billion25
Przejęte CBAS z Calpine825
Dodatkowe zabezpieczenie wymagane przy obniżeniu ratingu2,67025
Zyski niepodzielone6,80825
Zadłużenie krótkoterminowe1,65025
Pozostały limit skupu akcji593 million25
Ograniczona gotówka i ekwiwalenty gotówki7925
Certyfikaty energii odnawialnej78925
Zobowiązanie z tytułu certyfikatów energii odnawialnej1,07525
Rzeczowe aktywa trwałe (netto)22,47425
Fundusze powiernicze likwidacji elektrowni jądrowych19,33625
Zobowiązanie z tytułu likwidacji elektrowni jądrowych12.9 billion25
Udział członkowski10,14425
Kapitał własny członka14,52725
Zadłużenie długoterminowe wymagalne w ciągu roku9225
Zadłużenie długoterminowe7,25025
Dywidenda na akcję0.426525
Zobowiązania z tytułu instrumentów pochodnych (długoterminowe)41425
Zobowiązania z tytułu instrumentów pochodnych (krótkoterminowe)46725
Aktywa z tytułu instrumentów pochodnych (długoterminowe)45025
Aktywa z tytułu instrumentów pochodnych (krótkoterminowe)94525
Aktywa z tytułu odroczonego podatku dochodowego i nierozliczone ITC3,54425
Gotówka i ekwiwalenty gotówki3,64125
Rezerwy na likwidację aktywów13,19325
Skumulowane inne całkowite dochody (straty) netto(2,425)25
ARO (rezerwy na likwidację aktywów)12.9 billion25
Constellation Energy, opublikowano 2026-02-24, okres 2025-Q4
Łączna podaż/sprzedaż64,242 (USD GWhs)26
Produkcja jądrowa45,45926
Gaz ziemny, ropa i odnawialne źródła energii4,61426
Constellation Energy, opublikowano 2025-11-07, okres 2025-Q3
łączna dostępna moc7,30823
Rewolwingowa linia kredytowa – limit4,50023
dni przestoju paliwowego kwartał 32323
dni przestoju paliwowego kwartał 33723
dni przestoju paliwowego 9m15223
dni przestoju paliwowego 9m16423
przepływy operacyjne 9m3,43223
przepływy operacyjne 9m(1,448)23
współczynnik wykorzystania floty jądrowej kwartał 396.8%23
współczynnik wykorzystania floty jądrowej kwartał 395.0%23
współczynnik wykorzystania floty jądrowej 9m95.3%23
współczynnik wykorzystania floty jądrowej 9m94.6%23
dni przestoju niepaliwowego K3523
dni przestoju niepaliwowego K32023
dni przestoju niepaliwowego 9M2723
dni przestoju niepaliwowego 9M3323
ekspozycja kredytowa netto1,01323
przepływy inwestycyjne 9M(2,221)23
przepływy inwestycyjne 9M5,05623
przepływy finansowe 9M(249)23
przepływy finansowe 9M(2,180)23
zabezpieczenie wymagane przy obniżeniu ratingu2.4 billion23
gotówka i ekwiwalenty koniec 9M4,09123
gotówka i ekwiwalenty koniec 9M1,88223
dostępne linie kredytowe7.3 billion23
Pozyskanie energii odnawialnej96.8%24
RNF (przychody netto bez paliwa)2,99223
Purchased power and fuel(3,567)23
Przychody operacyjne6,57023
Produkcja jądrowa46,47724
wskaźnik dopasowania dyspozycji (gaz i magazynowanie pompowe)95.5%24
współczynnik wykorzystania (z wyłączeniem Salem i STP)96.8%24
Constellation Energy, opublikowano 2025-08-07, okres 2025-Q2
pozostałe zobowiązania do realizacji85521
efektywna stawka podatku dochodowego K234.6%21
efektywna stawka podatku dochodowego I półrocze32.4%21
zobowiązanie z tytułu linii kredytowej9.5 billion21
gotówka i ekwiwalenty2,06221
Łączna dostępna zdolność kredytowa 30 czerwca7,20221
Umowa kredytu krótkoterminowego maj90021
Zobowiązanie z tytułu odnawialnej linii kredytowej4,50021
Pozostałe upoważnienie do odkupu54021
Pozyskanie energii odnawialnej96.1%22
Przychody operacyjne6,10121
Przychody operacyjne za półrocze zakończone 30 czerwca12,88921
Produkcja jądrowa45,17022
Współczynnik wykorzystania mocy jądrowej (z wyłączeniem Salem i STP)94.8%22
Wystawione akredytywy1,00921
Otrzymane akredytywy12921
Wskaźnik zgodności dyspozycji gazu i pompowania szczytowego98.3%22
Wartość godziwa zadłużenia długoterminowego 30 czerwca7,63921
Złożone zabezpieczenie gotówkowe88221
Otrzymane zabezpieczenie gotówkowe3521
Wartość bilansowa zadłużenia długoterminowego 30 czerwca7,41121
Skorygowany zysk operacyjny za półrocze zakończone 30 czerwca1,27221
Dodatkowe zabezpieczenie wymagane przy obniżeniu ratingu kredytowego2,44621
Koszt umowy ASR czerwiec40421
Constellation Energy, opublikowano 2025-05-06, okres 2025-Q1
fundusze powiernicze likwidacji elektrowni jądrowych grudzień17,30519
fundusze powiernicze likwidacji elektrowni jądrowych17,51219
Zapotrzebowanie na koncentrat uranu dostarczane przez trzech dostawców 2025-203035%19
Łączna sprzedaż dostaw68,422 (USD GWhs)20
Pozyskanie energii odnawialnej96.2%20
Planowane wpłaty do planów OPEB2219
Produkcja jądrowa45,58220
Współczynnik wykorzystania mocy jądrowej94.1%20
Wskaźnik dopasowania dyspozycyjności gazu ziemnego99.2%20
Wpływ hipotetycznego wzrostu stopy procentowej o 25 pb i spadku cen akcji o 10 % na aktywa funduszy NDT94819
Efektywna stawka podatku dochodowego kwartał 114.6%19
Efektywna stawka podatku dochodowego kwartał 115.7%19
Kompensata zabezpieczeń netto na dzień 31 marca1,06319
Szacowane zapotrzebowanie na zabezpieczenie przy obniżeniu ratingu poniżej poziomu inwestycyjnego2.319
Gotówka w kasie1.819
Dostępna zdolność kredytowa w ramach linii kredytowych7.219
Constellation Energy, opublikowano 2025-02-18, okres FY2024
west medway ii zadłużenie pozostałe5017
west medway ii zadłużenie pozostałe8517
Wskaźnik dobrowolnych rezygnacji3.5017
Nieujęte koszty wynagrodzenia RSU41 million17
Nieujęte koszty wynagrodzenia RSU35 million17
Nieujęte koszty wynagrodzenia akcje premiowe50 million17
Nieujęte koszty wynagrodzenia akcje premiowe39 million17
Łączna ekspozycja kredytowa netto1,14017
łączna ekspozycja kredytowa przed zabezpieczeniem1,18217
łączne zabezpieczenie kredytowe4217
łączne CBA2117
pojemność składowiska LLRW w Teksasie do3.9 million curies17
łączna autoryzacja odkupu akcji3 billion17
tony składowanego wypalonego paliwa jądrowego23,40017
zestawy paliwowe składowanego wypalonego paliwa jądrowego95,80017
założenie dotyczące daty odbioru SNF204017
akcje odkupione1.2 million17
akcje odkupione10.6 million17
autoryzacja odkupu akcji99117
wtórna pula ochrony finansowej15.8 billion17
RPG pozostałe do spłaty6017
RPG pozostałe do spłaty7017
oprocentowanie RPG4.11%17
Wskaźnik odejść na emeryturę2.4017
wymagane ubezpieczenie odpowiedzialności za energię jądrową na obiekt500 million17
koszt odkupu150 million17
koszt odkupu1 billion17
maksymalna wielkość programu RCF4.5 billion17
maksymalna wielkość programu RCF3.5 billion17
inne kontrahenty7117
otwarte roszczenia azbestowe20317
OPEB docelowa alokacja aktywa o stałym dochodzie66%17
OPEB docelowa alokacja aktywa o stałym dochodzie70%17
OPEB docelowa alokacja akcje20%17
OPEB docelowa alokacja akcje17%17
OPEB docelowa alokacja aktywa alternatywne14%17
OPEB docelowa alokacja aktywa alternatywne13%17
Capex paliwo jądrowe procent35%17
ARO likwidacji elektrowni jądrowych12.2 billion17
wartości nominalne instrumentów pochodnych2,635 million17
wartości nominalne instrumentów pochodnych2,001 million17
łączna ekspozycja przed zabezpieczeniem kredytowym poniżej ratingu inwestycyjnego2517
ekspozycja netto poniżej ratingu inwestycyjnego2217
zabezpieczenie kredytowe poniżej ratingu inwestycyjnego317
nowe i odnowione CBA817
skumulowane zwroty gotówkowe netto SNF1,829 million17
szacowana dystrybucja NEIL43 million17
dystrybucja NEIL59 million17
dystrybucja NEIL30 million17
hipotetyczna redukcja wartości funduszu NDT943 million17
maksymalna retrospektywna premia do zapłaty268 million17
płatność ugodowa Latty Avenue50 million17
wskaźnik zwolnień niedobrowolnych1.5017
kontrahenci z grupy przedsiębiorstw użyteczności publicznej89917
ekspozycja całkowita przed zabezpieczeniem kredytowym84217
ekspozycja netto83217
zabezpieczenie kredytowe1017
ekspozycja całkowita przed zabezpieczeniem13717
ekspozycja netto11017
zabezpieczenie kredytowe2717
ekspozycja całkowita przed zabezpieczeniem17817
ekspozycja netto17617
zabezpieczenie kredytowe217
Capex na wzrost1.7 billion17
kontrahenci z instytucji finansowych6217
założenie długoterminowej stopy zwrotu OPEB6.50%17
szacowany koszt remediacji West Lake Landfill530 million17
szacowana wartość otwartych roszczeń14 million17
szacowane przyszłe roszczenia azbestowe111 million17
szacowany koszt oceny hydrogeologicznej RI/FS60 million17
EROA emerytura6.50%17
EROA OPEB6.00%17
spółdzielnie energetyczne gminy kontrahenci10817
składki pracodawcy11717
składki pracodawcy10617
składki pracodawcy9017
limit zobowiązań bieżących na zdarzenie cena Anderson16.3 billion17
skumulowane zwroty gotówki SNF2,099 million17
Continental Wind zadłużenie pozostałe29017
Continental Wind zadłużenie pozostałe31517
Continental Wind moc netto667 MWs17
Continental Wind akredytywy11917
Continental Wind akredytywy11617
Continental Wind stopa procentowa6.00%17
Constellation Renewables zadłużenie pozostałe63017
Constellation Renewables zadłużenie pozostałe65017
udział spółki warstwa wtórna3.5 billion17
zabezpieczenie wymagane przy obniżeniu ratingu kredytowego1.9 billion17
udział procentowy odpadów promieniotwórczych klasy A9317
gotówka w kasie3 billion17
szacunkowy Capex3.5 billion17
szacunek Capex3 billion17
średnia siła spreadu48.7117
średni spread gaz ziemny3.6817
dostępna zdolność kredytowa6.7 billion17
rezerwa azbestowa125 million17
rezerwa azbestowa131 million17
prognoza roszczeń azbestowych rok205517
saldo kredytu Antelope Valley36517
saldo kredytu Antelope Valley39017
akredytywy Antelope Valley3617
akredytywy Antelope Valley3617
stopa procentowa Antelope Valley2.82%17
rzeczywiste zwroty z aktywów plany OPEB6.80%17
Nuclear PTC15 per MWh (base credit of 3 per MWh with five times multiplier if prevailing wage requirements met)17
Nuclear Decommissioning Asset Retirement Obligations$12.2 billion17
NDT funds17,321 (in millions (as of December 31, 2024))17
szacunek Capex Crane$1.6 billion17
posiadacze akcji zwykłychapproximately 66,72417
średnia liczba rozwodnionych akcji zwykłych315 million17
średnia liczba rozwodnionych akcji zwykłych324 million17
Roczna stopa amortyzacji dla produkcji energii elektrycznej3.43%17
Constellation Energy, opublikowano 2025-02-18, okres 2024-Q4
Całkowita podaż/sprzedaż według regionów269,417 (USD GWhs)18
Łączna zakupiona energia60,98318
Łączna produkcja jądrowa181,71118
Łączna energia z gazu ziemnego, ropy i odnawialnych źródeł26,72318
Współczynnik wykorzystania mocy jądrowej (rok poprzedni)94.4%18
Współczynnik wykorzystania mocy jądrowej94.6%18
Pozyskiwanie energii z wiatru, słońca i elektrowni przepływowych96.1%18
Wskaźnik dopasowania dyspozycyjności gazu i elektrowni szczytowo-pompowych97.4%18
Constellation Energy, opublikowano 2024-11-04, okres 2024-Q3
Dni postoju na uzupełnienie paliwa16415
Dni postoju na uzupełnienie paliwa3715
Współczynnik wykorzystania floty jądrowej94.6%15
współczynnik wykorzystania floty jądrowej95.0%15
Dni postoju bez uzupełnienia paliwa3315
Dni postoju bez uzupełnienia paliwa2015
Łączny kapitał własny akcjonariuszy12,57015
Łączne zobowiązania$38,89315
Łączny kapitał własny12,94115
Łączne rozliczenia międzyokresowe czynne i inne aktywa21,67215
Łączne rozliczenia międzyokresowe bierne i inne zobowiązania26,06315
Łączne zobowiązania bieżące5,45215
Łączne aktywa bieżące9,27015
Aktywa ogółem$51,83415
Zobowiązanie z tytułu wypalonego paliwa jądrowego1,34915
Krótkoterminowe zadłużenie$–15
Pozostały limit skupu akcji99115
Zyski zatrzymane3,32515
Ograniczona gotówka i ekwiwalenty gotówki8915
Certyfikaty energii odnawialnej70015
Zobowiązanie z tytułu certyfikatów energii odnawialnej90915
Pozyskanie energii odnawialnej96.0%16
Rzeczowe aktywa trwałe netto20,89215
Pozostałe czynne rozliczenia międzyokresowe2,29715
Pozostałe bierne rozliczenia międzyokresowe2,02815
Pozostałe zobowiązania bieżące32215
Pozostałe aktywa bieżące2,81915
Fundusze powiernicze likwidacji elektrowni jądrowych17,69415
Wskaźnik wykorzystania mocy jądrowej (z wyłączeniem Salem i STP)95.0%16
Produkcja jądrowa45,510 GWhs16
Udziały niekontrolujące37115
Gaz ziemny, ropa naftowa i uprawnienia do emisji20915
Materiały i zapasy1,26315
Pochodne instrumenty finansowe wyceniane rynkowo - zobowiązania długoterminowe34115
Pochodne instrumenty finansowe wyceniane rynkowo - zobowiązania krótkoterminowe50215
Pochodne instrumenty finansowe wyceniane rynkowo - aktywa długoterminowe73215
Pochodne instrumenty finansowe wyceniane rynkowo - aktywa krótkoterminowe63215
Zadłużenie długoterminowe wymagalne w ciągu roku1,03415
Zadłużenie długoterminowe7,37815
Inwestycje49415
Rezerwy na zobowiązania środowiskowe22315
Wskaźnik realizacji dostaw (gaz ziemny, ropa naftowa i OZE)98.2%16
Aktywa z tytułu odroczonego podatku dochodowego i nierozliczone ITC3,55415
Odroczone podatki dochodowe3515
Akcje zwykłe11,37915
Wyemitowane papiery komercyjne015
Łączne zobowiązania handlowe2,99915
Gotówka i ekwiwalenty gotówki$1,79315
Dostępna zdolność kredytowa RCF4,44915
Rezerwy na likwidację aktywów12,32215
Rezerwy na azbest12615
Skumulowane inne całkowite dochody(2,134)15
Constellation Energy, opublikowano 2024-08-06, okres 2024-Q2
Rating kredytowy SPBBB+13
Łączne upoważnienie programu odkupu akcji3 billion13
Akcje nabyte w ramach programu odkupu16.1 million13
Pozostałe upoważnienie w programie odkupu akcji991 million13
Koszt programu odkupu akcji2 billion13
Dni postojów serwisowych reaktorów kwartał 24913
Dni postojów serwisowych reaktorów kwartał 29413
Dni postojów serwisowych reaktorów półrocze12713
Dni postojów serwisowych reaktorów półrocze18013
Planowane wpłaty OPEB23 million13
Przychody z Nuclear PTC kwartał 2408 million13
Przychody z Nuclear PTC półrocze712 million13
ujęty PTC energia jądrowa71213
współczynnik wykorzystania floty jądrowej kw295.4%13
współczynnik wykorzystania floty jądrowej kw292.4%13
współczynnik wykorzystania floty jądrowej półrocze94.4%13
współczynnik wykorzystania floty jądrowej półrocze92.6%13
dni przestoju niepaliwowego kw2313
dni przestoju niepaliwowego kw22513
dni przestoju niepaliwowego półrocze1313
dni przestoju niepaliwowego półrocze3413
rating kredytowy Moody'sBaa113
dodatkowe wymogi zabezpieczenia przy obniżeniu ratingu2.0 billion13
gotówka w kasie0.3 billion13
zaangażowanie kredytowe banków7.5 billion13
dostępna zdolność kredytowa4.7 billion13
Pozyskanie energii odnawialnej96.6%14
Dni przestoju paliwowego4914
Produkcja jądrowa (GWh)45,31414
Współczynnik wykorzystania mocy jądrowej (z wyłączeniem Salem i STP)95.4%14
Dni przestoju niepaliwowego314
Wskaźnik dopasowania dyspozycyjności98.0%14
Constellation Energy, opublikowano 2024-05-09, okres 2024-Q1
szacowany PTC energia jądrowa 2024 kw1304 million11
naliczone zobowiązania środowiskowe marzec145 million11
naliczone zobowiązania środowiskowe grudzień149 million11
EPS rozwodniony2.7811
średnia ważona stopa procentowa papierów komercyjnych marzec5.56%11
średnia ważona stopa procentowa papierów komercyjnych grudzień5.66%11
gotówka i ekwiwalenty56211
EPS podstawowy2.7911
rezerwa na roszczenia azbestowe131 million11
otwarte roszczenia azbestowe marzec21911
kwota otwartych roszczeń azbestowych18 million11
szacowane przyszłe roszczenia azbestowe113 million11
Renewable Energy Capture Rate96.3%12
Nuclear PTC304 million11
Produkcja jądrowa (GWh)45,39112
Współczynnik wykorzystania mocy jądrowej (z wyłączeniem Salem i STP)93.3%12
Natural Gas, Oil, and Renewables Dispatch Match Rate97.9%12
Constellation Energy, opublikowano 2024-02-27, okres FY2023
niezafakturowane przychody od klientów3729
łączna moc netto33,0949
pozostała moc3,2699
bloki jądrowe259
moc jądrowa MW26459
moc Nowy Jork3,0939
fundusze NDT likwidacji elektrowni jądrowych13.9 billion9
moc Środkowy Zachód11,6059
moc Środkowy Atlantyk10,3939
moc ERCOT4,7349
zobowiązania z tytułu umów409
aktywa kontraktowe829
cena ZEC Nowy Jork$19.05/MWh9
cena ZEC New Jersey Mid Atlantic$9.95/MWh9
cena ZEC Illinois Midwest$5.18/MWh9
Zobowiązanie z tytułu wypalonego paliwa jądrowego1,2969
premie za wyniki PJM1209
współczynnik wykorzystania mocy floty jądrowej94.4%9
Fundusze powiernicze likwidacji elektrowni jądrowych16,3989
Illinois CMC cena średnia$4.13/MWh9
Illinois CMC cena średnia($42.20)/MWh9
cena energii PJM West$33.06/MWh9
cena energii North ERCOT$55.15/MWh9
cena energii ComEd$26.64/MWh9
cena energii Central New York$26.97/MWh9
Rezerwy na likwidację aktywów14,1189
Constellation Energy, opublikowano 2024-02-27, okres 2023-Q4
łączna podaż67,30910
łączna podaż rok obrotowy269,68910
łączna liczba dni przestoju6310
łączna liczba dni przestoju rok obrotowy30710
dni przestoju na uzupełnienie paliwa5610
dni przestoju na uzupełnienie paliwa rok obrotowy25610
zakupiona energia15,28710
zakupiona energia rok obrotowy67,21510
produkcja jądrowa K445,56310
produkcja jądrowa K444,43610
produkcja jądrowa rok obrotowy174,04710
produkcja jądrowa rok obrotowy173,35010
dni postojów niepaliwowych K4710
dni postojów niepaliwowych rok obrotowy5110
gaz ziemny ropa odnawialne K46,45910
gaz ziemny ropa odnawialne rok obrotowy28,42710
Constellation Energy, opublikowano 2023-11-06, okres 2023-Q3
cena ZEC Nowy Jork$18.27 /MWh7
cena ZEC New Jersey$10.00 /MWh7
cena ZEC Illinois$0.30 /MWh7
obligacje gwarancyjne ogółem$8977
dni przestojów paliwowych K3207
dni przestojów paliwowych 9M2007
współczynnik wykorzystania floty jądrowej K397.2 %7
współczynnik wykorzystania floty jądrowej 9M94.1 %7
dni postojów niepaliwowych K3107
dni postojów niepaliwowych 9M447
akredytywy ogółem$1,7237
zobowiązania środowiskowe naliczone$1377
łączne zobowiązania handlowe$2,6207
zobowiązania azbestowe$1037
Pozyskanie energii odnawialnej96.6%8
produkcja energii jądrowej GWh44,1258
Współczynnik wykorzystania mocy jądrowej97.2%8
Wskaźnik dopasowania dyspozycyjności98.5%8
Constellation Energy, opublikowano 2023-08-03, okres 2023-Q2
upoważnienie do programu odkupu akcji1 billion5
pozyskiwanie energii odnawialnej96.16
planowane składki na plany OPEB30 million5
procent zabezpieczonej oczekiwanej produkcji 2024 Mid Atlantic Midwest New York ERCOT77%-80%5
procent zabezpieczonej oczekiwanej produkcji 2023 Mid Atlantic Midwest New York ERCOT95%-98%5
produkcja energii jądrowej GWh41,8956
fundusze powiernicze likwidacji elektrowni jądrowych148215
współczynnik wykorzystania mocy jądrowej z wyłączeniem Salem92.46
ekspozycja kredytowa kontrahentów poniżej kategorii inwestycyjnej przed zabezpieczeniem15 million5
ekspozycja kredytowa netto1,250 million5
wartość godziwa kontraktów energetycznych aktywa netto 30 czerwca977 million5
wartość godziwa kontraktów energetycznych aktywa netto 31 grudnia1,046 million5
ekspozycja kredytowa kontrahentów o ratingu inwestycyjnym przed zabezpieczeniem958 million5
ekspozycja wewnętrznie oceniana poniżej kategorii inwestycyjnej258 million5
ekspozycja wewnętrznie oceniana w kategorii inwestycyjnej117 million5
wpływ hipotetycznego wzrostu stóp procentowych o 50 punktów bazowychnot material5
wpływ hipotetycznej obniżki cen akcji i wzrostu stóp procentowych787 million5
prognozowana ekspozycja na ryzyko cen rynkowych redukcja 5 MWh-151 million5
prognozowana ekspozycja na ryzyko cen rynkowych redukcja 5 MWh11 million5
szacowane zabezpieczenie przy obniżeniu ratingu poniżej poziomu inwestycyjnego2.2 billion5
efektywna stopa podatku dochodowego pierwsze półrocze33.5%5
efektywna stopa podatku dochodowego pierwsze półrocze101.1%5
efektywna stopa podatku dochodowego kwartał 229.2%5
efektywna stopa podatku dochodowego kwartał 274.9%5
wskaźnik dopasowania dostaw99.16
ratingi kredytowe S&PBBB5
ratingi kredytowe Moody'sBaa25
zabezpieczenie kredytowe od kontrahentów akredytywy51 million5
zabezpieczenie kredytowe od kontrahentów gotówka47 million5
gotówka w kasie0.3 billion5
gotówka i ekwiwalenty gotówki2695
dostępna pojemność płynnościowa3.7 billion5
łączne zobowiązania bankowe5.9 billion5
zmienność procent średnia arytmetyczna124%5
zmienność procent122%-128%5
terminowa cena energii średnia arytmetyczna505
terminowa cena energii10-2435
terminowa cena gazu średnia arytmetyczna3.795
terminowa cena gazu1.20-175
Constellation Energy, opublikowano 2023-05-04, okres 2023-Q1
cena ZEC NY$21.383
cena ZEC NJ środkowy Atlantyk$10.003
cena ZEC Illinois środkowy zachód$12.013
koncentracja dostaw koncentratu uranu60% from three suppliers 2023-20273
łączne zobowiązania z tytułu linii kredytowej$5.9 billion3
akcje odkupione3.2 million3
autoryzacja programu odkupu akcji$1 billion3
koszt odkupu akcji$251 million3
Dni postoju na uzupełnienie paliwa863
zakupiona energia15,7263
wzrost przychodów PJM$38 million3
produkcja floty jądrowej42,4633
współczynnik wykorzystania floty jądrowej92.8%3
fundusze powiernicze likwidacji elektrowni jądrowych14,6763
Dni postoju bez uzupełnienia paliwa93
produkcja z gazu ziemnego, ropy i OZE7,0643
dodatkowe zabezpieczenie przy obniżeniu ratingu$2.4 billion3
procent zabezpieczenia 2024 środkowy Atlantyk, środkowy zachód, NY, ERCOT77%-80%3
procent zabezpieczenia 2023 środkowy Atlantyk, środkowy zachód, NY, ERCOT95%-98%3
szacowane składki OPEB$17 million3
cena energii elektrycznej południowy wschód MA inne$51.843
cena energii elektrycznej PJM zachód środkowy Atlantyk$33.123
cena energii elektrycznej północny ERCOT$23.253
cena energii elektrycznej ComEd środkowy zachód$26.803
cena energii elektrycznej centralny NY$30.163
cena CMC IL$1.513
gotówka w kasie$0.2 billion3
cena mocy Southeast NE inne$126.673
cena mocy Rest of State NY$103.673
cena mocy EMAC Mid-Atlantic$97.863
cena mocy ComEd Midwest$68.963
Dostępna zdolność kredytowa$3.9 billion3
Program skupu akcjiapproximately $250 million (approximately 3.2 million shares)4
Pozyskanie energii odnawialnej96.6%4
Produkcja jądrowa42,463 GWhs4
Wskaźnik wykorzystania mocy jądrowej (bez Salem)92.8%4
Dywidenda na akcję$0.28204
Wskaźnik dopasowania dyspozycyjności98.4%4
Reklama

Rozwój działalności Constellation Energy

Skondensowane podsumowanie działalności Constellation Energy za kolejne okresy sprawozdawcze w formie tekstu ciągłego: zmiany operacyjne, wskazywane przez zarząd czynniki wzrostu, rozwój wyników i przepływów pieniężnych. Metodologia NadirAlpha

FY2026: Constellation Energy

Rok obrotowy FY 2026 Constellation Energy zdominowało sfinalizowanie przejęcia Calpine Corporation w dniu 7 stycznia 2026 r. za łączne wynagrodzenie fuzyjne w wysokości 21 835 mln USD w gotówce i akcjach, co dodało około 23 GW mocy wytwórczych opartych głównie na gazie ziemnym, energii geotermalnej, magazynowaniu energii w bateriach i energii słonecznej, a także konkurencyjną platformę handlu detalicznego obsługującą 62 TWh rocznie 27. Przychody operacyjne osiągnęły 11 122 mln USD w Q1 2026 oraz 7 504 mln USD w Q2 2026, przy czym wzrost w obu okresach wynikał przede wszystkim z wkładu Calpine po zamknięciu transakcji 128 130. Jako warunek zgody DOJ na fuzję, Constellation zgodziło się zbyć 4,4 GW instalacji gazowych na rzecz LS Power za 5,0 mld USD, przy czym Brazos Valley Energy Center (606 MW, 860 mln USD) zostało ujawnione jako konkretna dezinwestycja w Q2 29 30. Spółka podpisała również długoterminowe umowy zakupu energii jądrowej o mocy 920 MW z klientami o ratingu inwestycyjnym na okres 15-20 lat, rozpoczynający się w latach 2029-2032, oraz uzyskała zgodę FERC na przeniesienie praw do przyłączenia mocy do Crane Clean Energy Center, przyspieszając planowany restart w 2027 r. 29 30. Prognoza skorygowanych zysk operacyjnych za pełny rok została podwyższona w Q2 do 11,50-12,50 USD na akcję rozwodnioną, w porównaniu z przedziałem 11,00-12,00 USD na akcję rozwodnioną potwierdzonym po wynikach Q1 28 30.

FY2025: Constellation Energy

Constellation Energy odnotowało przychody operacyjne za pełny rok 2025 w wysokości 25 533 mln, co stanowi wzrost o 8,3 % względem 2024 r., napędzany wyższymi przychodami z tytułu zdolności wytwórczych i korzystnymi warunkami rynkowymi, częściowo skompensowany niższymi przychodami z jądrowego Podatkowego Kredytu Produkcyjnego (PTC) 25. Skonsolidowany zysk netto GAAP przypadający akcjonariuszom zwykłym obniżył się do 2 319 mln, tj. 7,40 na akcję rozwodnioną, przede wszystkim z powodu niższych jądrowych przychodów PTC i niekorzystnych niezrealizowanych strat na ekonomicznych instrumentach zabezpieczających, natomiast skorygowany (non-GAAP) zysk operacyjny wzrósł do 9,39 USD na akcję rozwodnioną z 8,67 USD w 2024 r. 25. Operacyjne przepływy pieniężne poprawiły się do 4 237 mln w 2025 r., w porównaniu z ujemnym przepływem środków pieniężnych w 2024 r., głównie dzięki zmianie warunków Programu Sekurytyzacji Należności 25. Najważniejszym strategicznym wydarzeniem roku było ogłoszone przejęcie Calpine Corporation, obejmujące ponad 27 GW mocy wytwórczych w aktywach gazowych, geotermalnych, magazynowania w bateriach i słonecznych, które uzyskało wszystkie kluczowe zgody regulacyjne w 2025 r. i zostało sfinalizowane 7 stycznia 2026 r. 25. Pod względem operacyjnym flota jądrowa osiągnęła współczynnik wykorzystania mocy na poziomie 94,7 % w ciągu roku i wyprodukowała 183 TWh energii elektrycznej o zerowej emisji 25.

FY2024: Constellation Energy

Przychody operacyjne Constellation Energy za FY2024 wyniosły 23 568 mln USD i spadły o 5,4 % w porównaniu z 24 918 mln USD w 2023 roku, co było spowodowane niższymi cenami gazu ziemnego i wahaniami kosztów energii, natomiast zysk operacyjny wzrósł do 4 352 mln USD z 1 610 mln USD w 2023 roku, wspierany przez korzyści z tytułu ulgi podatkowej na produkcję energii jądrowej (nuclear Production Tax Credit) w wysokości około 2 080 mln USD oraz spadkiem kosztów zakupionej energii i paliwa o 28,6 % 17. Zysk netto wzrósł do 3 749 mln USD, co stanowi wzrost o 137 % w porównaniu z 2023 rokiem, przy czym efektywna stawka podatku dochodowego spadła z 35,1 % do 17,1 % ze względu na niepodlegający opodatkowaniu charakter ulg PTC dla energetyki jądrowej 17. Flota jądrowa osiągnęła współczynnik wykorzystania mocy na poziomie 94,6 % w 2024 roku, przy skróceniu dni przestojów na przezbrojenie paliwa z 256 do 230, a całoroczny skorygowany zysk operacyjny na akcję w wysokości 8,67 USD przekroczył końcowy przedział prognozowany wynoszący 8,00 do 8,40 USD 17 18. W Q3 2024 Constellation podpisała 20-letnią umowę zakupu energii z Microsoft na potrzeby ponownego uruchomienia bloku 1 Three Mile Island jako Crane Clean Energy Center, z szacowanymi nakładami inwestycyjnymi wynoszącymi około 1,6 mld USD i oczekiwaną datą oddania do użytku w 2028 roku 15. Po zakończeniu roku spółka zawarła ostateczną umowę przejęcia Calpine Corporation za około 50 mln nowo wyemitowanych akcji i 4,5 mld USD w gotówce, z zastrzeżeniem uzyskania zgód regulacyjnych i oczekiwanym zamknięciem transakcji do 31 grudnia 2025 roku 17.

FY2023: Constellation Energy

W FY2023 Constellation Energy wykazała przychody operacyjne w wysokości 24 918 mln USD, co stanowiło wzrost o 2,0 % w porównaniu z 24 440 mln USD w 2022 roku, przy czym zyski wyceny według wartości rynkowej (mark-to-market) wyniosły 1 399 mln USD w 2023 roku w porównaniu ze stratami z wyceny według wartości rynkowej wynoszącymi 1 188 mln USD w 2022 roku, co przyczyniło się do zmiany rok do roku 9. Zysk netto przypadający na akcjonariuszy zwykłych wyniósł 1 623 mln USD, zmieniając się z wartości ujemnej wynoszącej stratę 160 mln USD w 2022 roku, co było przede wszystkim spowodowane korzystnymi warunkami rynkowymi i portfelowymi, wyższymi zrealizowanymi marżami na kontraktach obciążeniowych oraz optymalizacją generacji względem obciążenia 9. Zysk operacyjny poprawił się do 1 610 mln USD z 495 mln USD w 2022 roku, wspierany przez niższe koszty zakupionej energii i paliwa, które spadły do 16 001 mln USD z 17 462 mln USD w 2022 roku 9. W dniu 1 listopada 2023 roku Constellation sfinalizowała nabycie 44 % niepodzielnego udziału własnościowego w South Texas Project Nuclear Generating Station za kwotę netto 1,65 mld USD w gotówce, rozszerzając swoją jądrową zdolność wytwórczą 9. Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej były ujemne w wysokości 5 301 mln USD w 2023 roku, w porównaniu z wartością ujemną wynoszącą 2 353 mln USD w 2022 roku, co wynikało przede wszystkim ze zmian w kapitale obrotowym oraz wymogów dotyczących wnoszenia zabezpieczeń dla pozycji na instrumentach pochodnych 9.

Reklama

Słowniczek

  • Przychody: Przychody z umów z klientami po pomniejszeniach, tak jak wykazuje je sama spółka; nie produkcja całkowita, przychody brutto, GMV ani napływ zamówień.
  • Zysk operacyjny: Operacyjna pozycja rachunku zysków i strat, czyli zysk operacyjny; EBIT tylko jako oznaczone zastępstwo, nigdy zysk przed opodatkowaniem ani zysk zwyczajny.
  • EBITDA (adj.): Skorygowana EBITDA, dosłownie i zdefiniowana przez spółkę (non-GAAP), nigdy wyliczona.
  • Zysk netto: Zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej, po działalności zaniechanej; bez udziałów mniejszości i bez całkowitych dochodów.
  • EPS: Rozwodniony EPS przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej; wartość opublikowana zawsze ma pierwszeństwo przed wyliczoną, wartości wyliczone są oznaczone.
  • EPS adj.: Skorygowany EPS, dosłownie i zdefiniowany przez spółkę (non-GAAP).
  • FCF: FCF = przepływy operacyjne minus Capex na rzeczowe aktywa trwałe; własna wartość FCF spółki jest pokazywana osobno.
  • Przepływy op.: Przepływy operacyjne zgodnie z publikacją; spółki MSSF mogą ujmować zapłacone odsetki w przepływach finansowych, więc porównywalność bywa ograniczona.
  • Gotówka: Gotówka i jej ekwiwalenty, bez papierów wartościowych, chyba że spółka ujmuje je w tej pozycji.
  • Dług netto: Dług netto = zadłużenie finansowe bez zobowiązań leasingowych minus gotówka na ten sam dzień; własna pozycja netto spółki może się różnić.
  • *: wyliczone, wzór w dymku
  • ≈: wyliczone, przybliżenie
  • ~: niepewne; wartość pozostaje widoczna, oceny jej nie używają
  • °: poprawione przez zapytanie do dokumentu lub skorygowane na podstawie dowodu
  • EBIT: EBIT jako zastępstwo: rachunek wyników nie zawiera pozycji operacyjnej
  • basic: podstawowy EPS jako zastępstwo, gdy brak rozwodnionego
Reklama

Źródła: raporty kwartalne, raporty roczne i dokumenty relacji inwestorskich

Baza dowodowa dla akcji Constellation Energy: każdy dokument z typem i datą, każda liczba w raporcie prowadzi przez numer tutaj i przez link do oryginału. Metodologia NadirAlpha

33 dokumentów · 2022 do 2026 · SEC EDGAR (USA)
Źródła do akcji Constellation Energy: 33 oryginalnych dokumentów, od 2022 do 2026. Opracowano przez NadirAlpha.
#Typ dokumentuOpublikowano
#110-K raport roczny2023-02-16
#2 / #1028-K-EX99.1 komunikat o wynikach2023-02-16
#3 / #10310-Q raport kwartalny2023-05-04
#4 / #1048-K-EX99.1 komunikat o wynikach2023-05-04
#5 / #10510-Q raport kwartalny2023-08-03
#6 / #1068-K-EX99.1 komunikat o wynikach2023-08-03
#7 / #10710-Q raport kwartalny2023-11-06
#8 / #1088-K-EX99.1 komunikat o wynikach2023-11-06
#9 / #10910-K raport roczny2024-02-27
#10 / #1108-K-EX99.1 komunikat o wynikach2024-02-27
#11 / #11110-Q raport kwartalny2024-05-09
#12 / #1128-K-EX99.1 komunikat o wynikach2024-05-09
#13 / #11310-Q raport kwartalny2024-08-06
#14 / #1148-K-EX99.1 komunikat o wynikach2024-08-06
#15 / #11510-Q raport kwartalny2024-11-04
#16 / #1168-K-EX99.1 komunikat o wynikach2024-11-04
#17 / #11710-K raport roczny2025-02-18
#18 / #1188-K-EX99.1 komunikat o wynikach2025-02-18
#19 / #11910-Q raport kwartalny2025-05-06
#208-K-EX99.1 komunikat o wynikach2025-05-06
#21 / #12110-Q raport kwartalny2025-08-07
#22 / #1228-K-EX99.1 komunikat o wynikach2025-08-07
#23 / #12310-Q raport kwartalny2025-11-07
#24 / #1248-K-EX99.1 komunikat o wynikach2025-11-07
#25 / #12510-K raport roczny2026-02-24
#26 / #1268-K-EX99.1 komunikat o wynikach2026-02-24
#2710-Q raport kwartalny2026-05-11
#28 / #1288-K-EX99.1 komunikat o wynikach2026-05-11
#2910-Q raport kwartalny2026-08-06
#30 / #1308-K-EX99.1 komunikat o wynikach2026-08-06
Starsze źródła (+3)
Starsze źródła dotyczące Constellation Energy, 3 dokumentów
#Typ dokumentuOpublikowano
#20110-Q raport kwartalny2022-05-12
#20210-Q raport kwartalny2022-08-04
#20310-Q raport kwartalny2022-11-08

FAQ – akcje Constellation Energy

Czy istnieje prognoza zarządu (Guidance) na okres FY2026?

Tak. Zarząd opublikował cele na okres FY2026, w tym EPS (non-GAAP). Rozdział dotyczący Guidance tracking przedstawia wszystkie cele i porównuje je z późniejszymi wynikami rzeczywistymi; neutralnie, bez własnych szacunków.

Jakie dodatkowe wskaźniki raportuje Constellation Energy?

Zgodnie z raportem za Q2 2026: Produkcja jądrowa, Pozyskanie energii odnawialnej, Współczynnik wykorzystania mocy jądrowej (z wyłączeniem Salem i STP), Łączna podaż/sprzedaż, RNF, Energia zakupiona. Rozdział Raportowane KPI wymienia każdą wartość ze źródłem. Przychody są podzielone według Calpine, Mid-Atlantic, Midwest, Inne regiony energetyczne.

Czy Constellation Energy wypłaca dywidendę?

Dokumenty zgłoszeniowe zawierają informacje o dywidendzie; najnowszy wpis: dywidenda na akcję 0,4265 (FY2025) (zgodnie z raportem, bez własnej oceny). Szczegóły z linkami do źródeł znajdują się w rozdziałach raportu.

Gdzie mogę znaleźć oficjalne dokumenty Investor Relations spółki Constellation Energy?

NadirAlpha podaje w rozdziale źródeł linki do wszystkich 33 wykorzystanych dokumentów oryginalnych (Zgłoszenia SEC): komunikat o wynikach, raport kwartalny, raport roczny, każdy z typem, datą publikacji i bezpośrednim odnośnikiem; każda liczba w raporcie ma numer źródła.

Więcej raportów NadirAlpha

Wszystkie raporty · Akcje amerykańskie (43)

Reklama