Akcje Gartner IT
Akcje Gartner (IT): Wyniki kwartalne i roczne od 2023 z raport kwartalny i zgłoszeń SEC: przychody, wynik, bilans, przepływy pieniężne i guidance zarządu, każda liczba ze źródłem. Stan na 08/2026, raportowanie kwartalne. Analiza akcji od NadirAlpha. Akcje Gartner (IT): notowany na NYSE, indeks S&P 500, WKN 887957. NadirAlpha przeanalizował 52 oryginalnych dokumentów, automatycznie zweryfikował każdą liczbę i powiązał ją ze źródłem; stan źródeł: 08/2026. Przychody Q2 2026: 1,7 mld USD (-1 % r/r). Ostatnio raportowane (Q2 2026): Global Technology Sales wartość kontraktów neutralna kursowo, Global Business Sales wartość kontraktów neutralna kursowo, wartość kontraktów neutralna kursowo. Najnowszy odczyt: Marża rośnie.
Raport generowany przez AI · nie stanowi porady inwestycyjnej · dane wyodrębnione automatycznie; prosimy weryfikować z podlinkowanym oryginałem więcej
Aktualny stan Gartner
Sytuacja Gartner po raporcie za Q2 2026: co zmieniło się w przychodach, wynikach i perspektywach – opracowane redakcyjnie na podstawie oryginalnego raportu. Metodologia NadirAlpha
Ocena NadirAlpha, stan na Q2 2026.
Akcje Gartner: kluczowe wskaźniki (mln $)
NadirAlpha prezentuje dla Gartner lata obrotowe, półrocza i kwartały kolejno, ostatnio Q2 2026; każda liczba jest klikalna i prowadzi do wartości surowej, lokalizacji i źródła. NadirAlpha automatycznie ekstrahuje wszystkie wartości z dokumentów finansowych; błędy są możliwe; kluczowe liczby należy samodzielnie zweryfikować, klikając w powiązany oryginał. Metodologia NadirAlpha
Wszystkie informacje służą wyłącznie wsparciu Państwa własnej decyzji inwestycyjnej i nie stanowią rekomendacji; wiążące są oryginalne raporty spółki.
Lata obrotowe
| Okres | Przychody | Zysk operacyjny | Zysk netto | EPS ($) | EPS adj. ($) | EBITDA (adj.) | Przepływy op. | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2025 | 6 497,2 | 1 025,7 | 729,2 | 9,65 | 13,17 | 1 611 | 1 290,4 | 26 |
| FY2024 | 6 267,4 | 1 156,3 | 1 253,7 | 16,00 | 14,09 | 1 556 | 1 484,9 | 18 |
| FY2023 | 5 907 | 1 236,9 | 882,5 | 11,08 | 11,33 | 1 483 | 1 155,7 | 10 |
Kwartały
| Okres | Opublikowano | Przychody | Zysk operacyjny | Wynik operacyjny (adj.) | Zysk netto | EPS ($) | EPS adj. ($) | EBITDA (adj.) | Gotówka | Dług netto | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-Q2* | 2026-08-04 | 1 675,9 | 378,5 | – | 275,5 | 4,14 | 4,37 | 466 | 1 488,7 | 1 490,6 | 29 |
| 2026-Q1* | 2026-05-05 | 1 511 | 316,1 | – | 222,3 | 3,18 | 3,32 | 395 | 1 666,9 | 1 316 | 27 |
| 2025-Q4* | 2026-02-03 | 1 753 | 334,2 | – | 242,1 | 3,20*≈ | 3,94 | 436 | 1 722,5 | 1 259,2 | 125 |
| 2025-Q3* | 2025-11-04 | 1 524,1 | 86,3 | 236,3 | 35,4 | 0,47 | 2,76 | 347 | 1 430,7 | 1 032,3 | 23 |
| 2025-Q2* | 2025-08-05 | 1 686,5 | 327,1 | – | 240,8 | 3,11 | 3,53 | 438 | 2 197,5 | 264,5 | 21 |
| 2025-Q1* | 2025-05-06 | 1 534,1 | 278 | – | 210,9 | 2,71 | 2,98 | 374 | 2 091 | 369,9~ | 19 |
| 2024-Q4* | 2025-02-04 | 1 715 | 317,8 | – | 398,6 | 5,09*≈ | 5,45 | 417 | 1 933,1 | 526,8 | 117 |
| 2024-Q3* | 2024-11-05 | 1 484,3 | 245,8 | 245,8 | 415 | 5,32 | 2,50 | 340 | 1 768,3 | 690,6 | 15 |
| 2024-Q2* | 2024-07-30 | 1 595,1 | 318,8 | – | 229,5 | 2,93 | 3,22 | 416 | 1 235,8 | 1 264,2 | 13 |
| 2024-Q1* | 2024-04-30 | 1 472,9 | 273,9 | – | 210,5 | 2,67 | 2,93 | 382 | 1 235,8 | 1 221,1 | 11 |
| 2023-Q4* | 2024-02-06 | 1 586 | 301,4 | – | 208,6 | 2,62*≈ | 3,04 | 386 | 1 319 | 1 139,3 | 109 |
| 2023-Q3* | 2023-11-03 | 1 408,8 | 244,4 | – | 180 | 2,26 | 2,56 | 333 | 1 249,4 | 1 210,2 | 7 |
| 2023-Q2* | 2023-08-01 | 1 503,2 | 283,1 | – | 198 | 2,48 | 2,85 | 384 | 1 172,8 | 1 287,3 | 5 |
| 2023-Q1* | 2023-05-02 | 1 408,9 | 408 | – | 295,8 | 3,68 | 2,88 | 379 | 893,5 | 1 567,3 | 3 |
Bilans i przepływy pieniężne Gartner (mln $)
NadirAlpha zestawia dla Gartner środki pieniężne, zadłużenie, OCF i inwestycje w kolejnych okresach; wartości bilansowe według stanu na koniec okresu, pozycje przepływów za dany okres. NadirAlpha automatycznie ekstrahuje wszystkie wartości z dokumentów finansowych; błędy są możliwe; kluczowe liczby należy samodzielnie zweryfikować, klikając w powiązany oryginał. Metodologia NadirAlpha
Lata obrotowe
| Okres | Opublikowano | Gotówka | Zadłużenie | Dług netto | Amortyzacja | Przepływy op. | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2025 | 2026-02-03 | 1 722,5 | 2 981,7 | 1 259,2 | 200,3 | 1 290,4 | 25 |
| FY2024 | 2025-02-04 | 1 933,1 | 2 459,9 | 526,8 | 202,3 | 1 484,9 | 17 |
| FY2023 | 2024-02-06 | 1 319 | 2 458,3 | 1 139,3 | 191,1 | 1 155,7 | 9 |
Kwartały
| Okres | Opublikowano | Gotówka | Zadłużenie | Dług netto | Amortyzacja | Przepływy op. | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-Q2 | 2026-08-04 | 1 488,7 | 2 979,3 | 1 490,6 | 45,2 | 398,3 | 29 |
| 2026-Q1 | 2026-05-05 | 1 666,9 | 2 983 | 1 316 | 45,4 | 391 | 27 |
| 2025-Q4 | 2026-02-03 | 1 722,5 | 2 981,7 | 1 259,2 | 47,9 | 294,5 | 125 |
| 2025-Q3 | 2025-11-04 | 1 430,7 | 2 463 | 1 032,3 | 51 | 298,7 | 23 |
| 2025-Q2 | 2025-08-05 | 2 197,5 | 2 462 | 264,5 | 50,7 | 383,6 | 21 |
| 2025-Q1 | 2025-05-06 | 2 091 | 2 460,9~ | 369,9~ | 50,8 | 313,5 | 19 |
| 2024-Q4 | 2025-02-04 | 1 933,1 | 2 459,9 | 526,8 | 51,2 | 335,4 | 117 |
| 2024-Q3 | 2024-11-05 | 1 768,3 | 2 458,9 | 690,6 | 51,3 | 590,8 | 15 |
| 2024-Q2 | 2024-07-30 | 1 235,8 | 2 500 | 1 264,2 | 50,5 | 370 | 13 |
| 2024-Q1 | 2024-04-30 | 1 235,8 | 2 456,9 | 1 221,1 | 49,3 | 188,8 | 11 |
| 2023-Q4 | 2024-02-06 | 1 319 | 2 458,3 | 1 139,3 | 49,3 | 224,3 | 109 |
| 2023-Q3 | 2023-11-03 | 1 249,4 | 2 459,5 | 1 210,2 | 48,5 | 330,9 | 7 |
| 2023-Q2 | 2023-08-01 | 1 172,8 | 2 460,1 | 1 287,3 | 46,6 | 435,8 | 5 |
| 2023-Q1 | 2023-05-02 | 893,5 | 2 460,8 | 1 567,3 | 46,6 | 164,7 | 3 |
Śledzenie Guidance Gartner (najnowsze na metrykę/okres · 3/5)
Czego Gartner oczekiwało na Q2 2026 i w kolejnych okresach oraz czy cele zostały osiągnięte; przedziały są uznawane za osiągnięte, gdy wartość rzeczywista mieści się w granicach. Metodologia NadirAlpha
Wartości rzeczywiste: EPS w $ na akcję
Kierunek: wydany po raz pierwszypodwyższono Ocena: oczekujące
| Za okres | Wydano dnia | Wskaźnik | Cel | Wykonanie | Ocena | Kierunek | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 2026-05-05 | EPS (non-GAAP) | increased | – | 28 | ||
| FY2026 | 2026-05-05 | EBITDA (skorygowana) | increased | – | 28 | ||
| FY2026 | 2026-02-12 | Przychody | n/a | – | 26 | ||
| FY2023 | 2023-08-01 | EPS (non-GAAP) | increased | 11,33 | – | 6 | |
| FY2023 | 2023-08-01 | EBITDA (skorygowana) | increased | – | – | 6 |
Akcje Gartner: kurs i wykres
Wykres i trendy wskaźników akcji Gartner: wykres TradingView uruchamia się dopiero po kliknięciu, wykres wskaźników pochodzi z tabel podstawowych do okresu Q2 2026. Metodologia NadirAlpha
Dzienne świece z markerami newsów i wyników. Ładuje się dopiero po kliknięciu.
Oś czasu wydarzeń – Gartner
Co wydarzyło się w Gartner od 2023: zdarzenia z dokumentów zgłoszeniowych, pogrupowane według kwartałów, z datą źródła i klikalnym numerem odnośnika. Metodologia NadirAlpha
2026 · 6 zdarzeń
Rozcieńczony EPS wzrósł o 33,1 % do 4,14; skorygowany EPS wzrósł o 23,8 % do 4,37; zysk netto 275,5 mln 30
Skorygowane przychody wzrosły o 2,8 % w ujęciu raportowanym i o 1,8 % w ujęciu neutralnym walutowo do 1,7 mld USD; przychody Conferences wzrosły o 15,5 % do 244 mln USD; wartość kontraktowa Insights w ujęciu neutralnym walutowo wzrosła o 1,7 % do 5,3 mld USD 30
Łączne przychody spadły o 2 % do 1 511 mln, co przypisano dezinwestycji Digital Markets; przychody Insights wzrosły o 3 %, Consulting spadł o 15 % 27
Zysk operacyjny wzrósł do 316,1 mln z 278,0 mln USD w Q1 2025; skorygowana EBITDA z wyłączeniem zbytej działalności wzrosła o 5,7 % w ujęciu raportowanym 27 28
Segment Digital Markets został zbyty w lutym 2026 r. za około 104,8 mln USD netto po odliczeniu przekazanej gotówki, z zaewidencjonowanym zyskiem przed opodatkowaniem w wysokości 6,1 mln USD 27
2025 · 13 zdarzeń
Przychody w Q4 wzrosły o 2 % według wartości nominalnych i były niezmienione w ujęciu neutralnym kursowo do 1 753 mln USD, przy czym Global Technology Sales Contract Value pozostała na tym samym poziomie, a Global Business Sales Contract Value wzrosła o 3 % w ujęciu neutralnym kursowo 25
Skorygowana EBITDA wzrosła o 5 % według wartości nominalnych i o 1 % w ujęciu neutralnym kursowo do 436 mln USD w Q4 2025, wyprzedzając wzrost przychodów o 2 % według wartości nominalnych 25
Zawarto ostateczną umowę dotyczącą zbycia segmentu Digital Markets; transakcja została zamknięta 5 lutego 2026 r. za około 110,0 mln USD 25
Zysk netto spadł do 35,4 mln USD w Q3 2025 z 415,0 mln USD w Q3 2024, głównie wskutek odpisu z tytułu utraty wartości firmy (goodwill) w wysokości 150,0 mln USD w jednostce raportującej Digital Markets z powodu utrzymującej się słabości rynku oraz zmian w wewnętrznej strukturze organizacyjnej 23
Przychody wzrosły o 2,7 % według wartości nominalnych i o 1,2 % w ujęciu neutralnym kursowo do 1 524,1 mln USD, przy czym Conferences spadły o 1,6 %, a Consulting o 3,2 % rok do roku 24
Marże na wkładzie brutto w Q3 2025 obniżyły się w segmencie Conferences do 37 % i w segmencie Consulting do 29 %, podczas gdy Insights utrzymał poziom 77 % 23
Wynik operacyjny spadł o ponad połowę r/r (z 245,8 do 86,3 mln USD, -65 %). 23
Wynik netto spadł o ponad połowę r/r (z 415,0 do 35,4 mln USD, -91 %). 23
Przychody wzrosły o 5,7 % według wartości nominalnych i o 4,6 % w ujęciu neutralnym kursowo do 1 686,5 mln USD, przy czym Insights wzrósł o 4,2 %, Conferences o 13,6 %, a Consulting o 8,8 % 22
Segment Research został przemianowany na Business and Technology Insights w celu odzwierciedlenia charakteru wartości dostarczanej klientom 21
Rozpoczęto wdrożenie AskGartner, narzędzia opartego na sztucznej inteligencji zapewniającego licencjonowanym użytkownikom na całym świecie szybszy dostęp do analiz Gartner 22
Przychody w Q1 wzrosły o 4 % według wartości nominalnych i o 5,7 % w ujęciu neutralnym kursowo do 1 534,1 mln USD, przy ogólnej wartości kontraktów wzrastającej o 6,7 % w ujęciu neutralnym kursowo do 5,1 mld USD oraz Global Business Sales Contract Value rosnącej o 10,8 % w ujęciu neutralnym kursowo 19 20
Skorygowana EBITDA wzrosła o 0,7 % według wartości nominalnych do 385 mln USD, podczas gdy przychody wzrosły o 4,2 %; skorygowana EBITDA wzrosła o 2,9 % w ujęciu neutralnym kursowo wobec 5,7 % w ujęciu neutralnym kursowo dla przychodów 20
2024 · 11 zdarzeń
W grudniu 2024 r. zakończono wewnątrzgrupowy transfer własności intelektualnej, ewidencjonując aktywo z tytułu odroczonego podatku dochodowego w wysokości około 163,2 mln USD; efektywna stawka podatkowa za cały rok obniżyła się do 9,6 % z 23,1 % w 2023 r. 18
Zysk netto za cały rok 1 253,7 mln USD, wzrost o 42 % rok do roku; rozwodniony EPS 16,00, wzrost o 44 %; skorygowany EPS 14,09, wzrost o 24 %; wzrost wynikał z zysku ubezpieczeniowego w wysokości 300 mln USD oraz niższej efektywnej stawki podatkowej 17
Przychody w Q4 1 715 mln USD, wzrost o 8 % rok do roku według wartości nominalnych i w ujęciu neutralnym kursowo 17
Zysk netto wzrósł o 130,6 % do 415 mln USD, głównie wskutek zysku w wysokości 300 mln USD z tytułu rozliczenia ubezpieczenia od odwołania imprezy otrzymanego w sierpniu 2024 r.; skorygowany EPS spadł o 2,3 % do 2,50 na poziomie podstawowym 16
Przychody segmentu Conferences wzrosły o 32,5 % według wartości nominalnych (30,5 % w ujęciu neutralnym kursowo) przy 10 zorganizowanych konferencjach tematycznych wobec 9 w Q3 2023 16
Wynik netto wzrósł ponad dwukrotnie r/r (ze 180,0 do 415,0 mln USD, +131 %). 15
Zysk netto wzrósł o 15,9 % do 229,5 mln USD; skorygowany EPS zwiększył się o 13,0 % do 3,22 14
Przychody wzrosły o 6,1 % według wartości nominalnych (6,9 % w ujęciu neutralnym kursowo) do 1 595,1 mln USD; Research +5,5 %, Conferences +10,8 %, Consulting +14,9 % w ujęciu neutralnym kursowo 14
Zysk netto obniżył się do 210,5 mln USD z 295,8 mln USD w Q1 2023, głównie wskutek zysku w wysokości 139,3 mln USD ze sprzedaży TalentNeuron ujętego w roku poprzednim, po wyłączeniu tego efektu bazy z roku poprzedniego, wyniki na poziomie podstawowym były wyższe 11
Łączne przychody 1 472,9 mln USD, wzrost o 4,5 % rok do roku w ujęciu raportowanym (4,6 % w ujęciu neutralnym walutowo); Research +4 %, Conferences +8 %, Consulting +6 % 11
Podwyższono prognozę na cały rok 2024 w ujęciu neutralnym walutowo 12
2023 · 10 zdarzeń
Przychody w Q4 1 586 mln USD wzrosły o 5 % r/r w ujęciu raportowanym i o 4 % w ujęciu neutralnym walutowo; łączna wartość kontraktów na koniec roku osiągnęła 4,8 mld USD, wzrost o 8 % w ujęciu neutralnym walutowo, przy czym Global Business Sales wzrosły o 13 %, a Global Technology Sales o 6 % w ujęciu neutralnym walutowo 9
Skorygowana EBITDA w Q4 wyniosła 386 mln USD, spadając o 8 % r/r, a skorygowany EPS w Q4 3,04 spadł o 18 % r/r; skorygowana EBITDA za cały rok wyniosła 1,5 mld USD, a skorygowany EPS za cały rok 11,33 wzrósł każdorazowo o 1 % r/r 9
Łączne przychody wzrosły o 5,8 % w ujęciu raportowanym do 1 408,8 mln USD, kontynuując trend spowolnienia; wartość kontraktów wzrosła o 8,1 % w ujęciu neutralnym walutowo do 4,7 mld USD, przy czym Global Business Sales wzrosły o 14,0 %, a Global Technology Sales o 6,5 % w ujęciu neutralnym walutowo 8
Marża brutto na wkładzie segmentu Research zmniejszyła się o 1 punkt procentowy do 73 % w Q3 2023 w związku ze wzrostem kosztów pracowniczych poniesionych w celu wspierania przyszłego wzrostu 7
Spółka podwyższyła prognozę na rok 2023 po raz drugi w ciągu roku, a w październiku 2023 zarząd zatwierdził nowy program skupu akcji własnych o wartości 500 mln USD 8
Łączne przychody wzrosły o 9,2 % w ujęciu raportowanym do 1 503,2 mln USD, zwalniając z tempa 11,6 % odnotowanego w Q1; wartość kontraktów segmentu Research wzrosła o 9 % w ujęciu neutralnym walutowo do 4,6 mld USD na dzień 30 czerwca 2023 r. 5 6
Spółka podwyższyła prognozę roczną na rok 2023 w zakresie skorygowanej EBITDA, wolnych przepływów pieniężnych oraz skorygowanego EPS 6
Łączne przychody wzrosły o 11,6 % w ujęciu raportowanym do 1 408,9 mln USD; wartość kontraktów segmentu Research wzrosła o 10,4 % w ujęciu neutralnym walutowo do 4,5 mld USD, przy czym Global Business Sales wzrosły o 16,3 %, a Global Technology Sales o 8,9 % w ujęciu neutralnym walutowo 4
Zaktualizowana prognoza finansowa na cały rok 2023 została opublikowana wraz z wynikami za Q1 4
Sprzedaż TalentNeuron, działalności nienależącej do podstawowego segmentu Research, została sfinalizowana w lutym 2023 r. za około 164,2 mln USD; zysk przed opodatkowaniem w wysokości 139,3 mln USD został ujęty w Q1 i podwyższył raportowany wynik operacyjny 408 mln USD 3
Model biznesowy Gartner
Czym zajmuje się Gartner i w jaki sposób spółka generuje przychody – opracowane redakcyjnie przez AI wyłącznie na podstawie oryginalnych raportów, bez własnej oceny. Metodologia NadirAlpha
Gartner jest globalną firmą badawczą i doradczą, która dostarcza niezależne, obiektywne analizy i narzędzia wspomagające podejmowanie decyzji kierownikom wyższego szczebla ds. biznesu i technologii w różnych branżach. Spółka osiąga przychody za pośrednictwem trzech segmentów: Insights, który oferuje kadrze kierowniczej z obszarów IT, finansów, HR, łańcucha dostaw, marketingu i prawa abonamentowe treści badawcze, benchmarkingi i doradztwo; Conferences, który generuje przychody z opłat od wystawców i uczestników wydarzeń branżowych organizowanych przez cały rok; oraz Consulting, który świadczy projektowe usługi doradcze i benchmarkingi rozliczane według modelu opartego na nakładzie pracy. Segment Insights jest największym źródłem przychodów, opartym na wieloletnich umowach subskrypcyjnych, których łączna wartość jest śledzona jako wartość kontraktowa, stanowiąc podstawę przychodów powtarzalnych. Przychody segmentu Conferences mają charakter incydentalny i są powiązane z harmonogramem wydarzeń, natomiast przychody segmentu Consulting zależą od poziomu zatrudnienia i portfela projektów. Baza klientów jest skoncentrowana wśród dużych przedsiębiorstw i agencji rządowych na całym świecie.
Akcje Gartner: czynniki kształtujące kurs
Co według zarządu decyduje o trajektorii biznesowej Gartner, zestawione na podstawie raportów do Q2 2026. Metodologia NadirAlpha
Insights jest zdecydowanie największym segmentem i charakteryzuje się najwyższą marżą spośród trzech raportowanych typów, dlatego jego retencja i wzrost wyznaczają kierunek łącznych przychodów, które wyniosły 1 675,9 mln w 2026-Q2 28 130
Największy segment pod względem przychodów z bardzo wysoką marżą wkładu; przychody wyższe rok do roku 28
Mniejszy segment wykazujący wyższe przychody rok do roku, co wskazuje na odbudowę popytu na wydarzenia stacjonarne 28
Przychody segmentu niższe rok do roku, najsłabsze spośród trzech raportowanych typów 28
Uruchomione w wersji beta w 2025 roku jako oferta oparta na sztucznej inteligencji; wciąż na wczesnym etapie, brak ujawnionych wyników na poziomie segmentu 24 26
Segment Digital Markets został zbyty na początku 2026 roku, po wcześniejszej sprzedaży TalentNeuron, co zawęziło portfel w kierunku podstawowej działalności badawczej 29 26
Wielokrotne podwyższenia autoryzacji programu odkupu akcji własnych, ostatnio w 2026 roku 29
trend sektorowy: Sygnały popytowe są mieszane: badania subskrypcyjne i Conferences wykazują tendencję wzrostową, podczas gdy Consulting się kurczy; wysoko-marżowy segment Insights utrzymuje ogólną rentowność na stabilnym poziomie, gdyż zysk operacyjny wyniósł 378,5 mln w 2026-Q2 28 130.
Przychody Gartner według segmentów (stan na 2026-Q2 · mln USD · 8/8)
Skąd pochodzą przychody Gartner: segmenty i typy produktów z udziałem, wzrostem i marżą, stan na Q2 2026, starsze struktury pozostają w części rozwijanej. Metodologia NadirAlpha
| Segment | Od | Przychody | Wzrost | Marża | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|
| Okres 2026-Q2 (6M) | |||||
| Inne | 2024-Q3 | 19,4 | – | – | 29 |
| Okres 2026-Q1 (3M) | |||||
| Insights | 2024-Q2 | 1 294 | 3,1% | 78,2% | 28 |
| Consulting | 2022-Q2 | 119 | -14,7% | 30,9% | 28 |
| Conferences | 2022-Q2 | 78 | 7,9% | 38,8% | 28 |
| Okres FY2025 (12M) | |||||
| Stany Zjednoczone i Kanada | FY2025 | 4 032,6 | – | – | 26 |
| Europa, Bliski Wschód i Afryka | FY2025 | 1 693,7 | – | – | 26 |
| Inne regiony | FY2025 | 770,9 | – | – | 26 |
| Okres 2025-Q1 (3M) | |||||
| Research | 2022-Q2 | 1 322 | 4,2% | 74,5% | 20 |
Produkty i komunikaty – Gartner (4/5 aktywne+aktualne)
Co Gartner wprowadził na rynek, zatwierdził lub zapowiedział, na podstawie dokumentów do okresu Q2 2026, każdy wiersz z datą pierwszej wzmianki. Metodologia NadirAlpha
Status: StabilneWprowadzono
| Produkt / linia | Od | Status | Źródło |
|---|---|---|---|
| 2025 | |||
| 2035 Senior Notes issuance (2×) | 2025-11 | 29 | |
| AskGartner Beta launch | 2025-09 | 24 | |
| AskGartner AI-powered tool launch | 2025-08 | 26 | |
| AskGartner | 2025-06 | 22 | |
| 2023 | |||
| Zmiana swapu stopy procentowej z LIBOR na SOFR | 2023-05 | 10 | |
Transakcje i zdarzenia Gartner (11)
Transakcje Gartner od 2023: przejęcia, sprzedaże, porozumienia i regulacje, uwzględniając świadomie również mniejsze pozycje; ceny zakupu wyłącznie wtedy, gdy podaje je spółka. Metodologia NadirAlpha
Przejęcia dokonane przez Gartner
| Transakcja / udział | Data | Typ | Źródło |
|---|---|---|---|
| 2024 | |||
| Lease Amendment for Reduced Square Footage (3×) | 2024-12 | Sfinalizowano | 18 |
| Wewnątrzgrupowe przeniesienie własności intelektualnej | 2024-12 | Sfinalizowano | 18 |
| 2023 | |||
| Przejęcie czeskiego agenta sprzedaży (4×) | 2023-09 | Sfinalizowano | 18 |
| 2022 | |||
| przejęcie UpCity | 2022-10 | Sfinalizowano | 10 |
| 2021 | |||
| przejęcie Pulse Q&A Inc. | 2021-06 | Sfinalizowano | 10 |
Dezinwestycje i wyjścia Gartner
| Transakcja / udział | Data | Typ | Źródło |
|---|---|---|---|
| 2025 | |||
| zbycie Digital Markets (4×) | 2025-12 | Zbyte | 26 |
| 2023 | |||
| zbycie TalentNeuron | 2023-02 | Zbyte | 18 |
| zbycie działalności TalentNeuron | 2023-02 | Zbyte | 7 |
| sprzedaż działalności TalentNeuron | 2023-02 | Zbyte | 10 |
| sprzedaż TalentNeuron | 2023-02 | Zbyte | 7 |
| Zbycie | 2023-02 | Zbyte | 9 |
Ryzyka – Gartner (33 od raportu rocznego z 2026-02-12, 116 łącznie zarejestrowanych)
Czynniki ryzyka, które Gartner sam wymienia w swoich raportach, połączone tematycznie w kolejnych okresach, z kategorią, pierwszą wzmianką i źródłem; nowe ryzyka z ostatniego okresu są na górze. Metodologia NadirAlpha
Kategoria: GeopolitykaKlienciRegulacjeŁańcuch dostawPrawoMakroKonkurencjaFinanseTechnologiaESGKadry
| Ryzyko | Kategoria | Ostatnia wzmianka |
|---|---|---|
| Gartner: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2026-08-04 (2026-Q2), źródło 29 | ||
| Wiarygodność kredytowa i cięcia budżetowe agencji rządowych mają wpływ na przychody z działalności konsultingowej. | = | |
| Przychody skoncentrowane wśród dużych klientów korporacyjnych; istnieje ryzyko koncentracji. | = | |
| Przepisy dotyczące globalnego podatku minimalnego oraz wzmożona kontrola ze strony organów podatkowych; wpływ niepewny. | = | |
| Gartner: pierwsze wystąpienie w 8-K-EX99.1 komunikat o wynikach z dnia 2026-02-03 (2025-Q4), źródło 25 | ||
| Zmienność ceł i zmiany polityki handlowej powodują niepewne skutki dla działalności. | 2026-Q2 2026-08-04 29 | |
| Gartner: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2025-11-04 (2025-Q3), źródło 23 | ||
| Konieczność dotrzymania kroku rozwojowi sztucznej inteligencji oraz przestrzegania ewoluujących regulacji dotyczących AI. | 2026-Q2 2026-08-04 29 | |
| Gartner: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2024-04-30 (2024-Q1), źródło 11 | ||
| Spółka jest stroną postępowań sądowych i sporów prawnych wynikających ze zwykłego toku działalności; potencjalna odpowiedzialność jest nieistotna. | 2026-Q2 2026-08-04 29 | |
| Gartner: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2023-08-01 (2023-Q2), źródło 5 | ||
| Globalne warunki gospodarcze, inflacja, recesja oraz napięcia geopolityczne wpływają na działalność. | 2026-Q2 2026-08-04 29 | |
| Spółka działa w bardzo konkurencyjnym otoczeniu; istnieje wiele znanych i nieznanych ryzyk. | 2026-Q2 2026-08-04 29 | |
| Gartner: pierwsze wystąpienie w 8-K-EX99.1 komunikat o wynikach z dnia 2026-05-05 (2026-Q1), źródło 28 | ||
| Inflacja i zmienność ceł wpływają na operacje i koszty | = | |
| Gartner: pierwsze wystąpienie w 10-K raport roczny z dnia 2026-02-12 (FY2025), źródło 26 | ||
| Niedobór finansowania planu emerytalnego o zdefiniowanym świadczeniu w wysokości 36 960 mln USD na dzień 31 grudnia 2025 roku. | = | |
| Spółka posiada brutto nieujęte korzyści podatkowe w wysokości 301,6 mln USD objęte badaniem. | = | |
| Ryzyka związane z wiarygodnością kredytową, cięciami budżetowymi i zamknięciem agencji rządowych USA wpływające na federalne kontrakty. | = | |
| Napięcia na Bliskim Wschodzie, wojna na Ukrainie i sankcje mają wpływ na działalność | 2026-Q1 2026-05-05 28 | |
| Przestrzeganie GDPR, CCPA, CPRA, LGPD wiąże się ze znacznymi kosztami | = | |
| Propozycje OECD dotyczące globalnego podatku minimalnego i podejście dwufilarowe mogą wpłynąć na przyszłą działalność | = | |
| Rozwój AI może generować niedokładne lub stronnicze treści, szkodząc reputacji | = | |
| Nowi konkurenci i bezpłatne źródła informacji nasilają konkurencję | = | |
| Gartner: pierwsze wystąpienie w 8-K-EX99.1 komunikat o wynikach z dnia 2026-02-03 (2025-Q4), źródło 25 | ||
| Osiąganie stałych odnowień umów przez klientów i pozyskiwanie nowej wartości kontraktów. | 2026-Q1 2026-05-05 28 | |
| Wpływ globalnych warunków gospodarczych i geopolitycznych, w tym inflacji, recesji oraz zmienności polityki handlowej | FY2025 2026-02-12 26 | |
| Ryzyka związane z wypłacalnością, cięciami budżetowymi oraz zawieszeniem działalności rządów i agencji | = | |
| Gartner: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2025-11-04 (2025-Q3), źródło 23 | ||
| Zdolność do zwiększania lub utrzymywania przychodów od poszczególnych klientów. | 2026-Q1 2026-05-05 28 | |
| Gartner: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2025-05-06 (2025-Q1), źródło 19 | ||
| Federalne kontrakty USA spadły o 50 mln USD; niemal wszystkie stają się wymagalne w 2025 roku przy niskich wskaźnikach odnowienia. | = | |
| Gartner: pierwsze wystąpienie w 10-K raport roczny z dnia 2025-02-13 (FY2024), źródło 18 | ||
| Zdolność do przestrzegania zmieniających się przepisów dotyczących sztucznej inteligencji i nadążania za ich rozwojem. | 2026-Q1 2026-05-05 28 | |
| Realizacja zobowiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju i przestrzeganie regulacji | 2026-Q1 2026-05-05 28 | |
| Gartner: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2024-11-05 (2024-Q3), źródło 15 | ||
| Ryzyka związane z wiarygodnością kredytową, cięciami budżetowymi i zamknięciem agencji federalnych rządu USA wpływające na wartość kontraktów wynoszącą 200 mln USD. | 2025-Q2 2025-08-05 21 | |
| Gartner: pierwsze wystąpienie w 10-K raport roczny z dnia 2024-02-15 (FY2023), źródło 10 | ||
| Przychody z kontraktów rządowych USA spadły o 58 mln USD w 2025 roku. | FY2025 2026-02-12 26 | |
| Wyszukiwarki internetowe i modele LLM mogą zmniejszyć potrzebę odwiedzania naszych stron internetowych | FY2025 2026-02-12 26 | |
| Gartner: pierwsze wystąpienie w 8-K-EX99.1 komunikat o wynikach z dnia 2024-02-06 (2023-Q4), źródło 9 | ||
| Przyciąganie i utrzymywanie wykwalifikowanego personelu i doświadczonych pracowników. | 2026-Q1 2026-05-05 28 | |
| Gartner: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2023-08-01 (2023-Q2), źródło 5 | ||
| Zdolność do obsługi zobowiązań dłużnych. | 2026-Q1 2026-05-05 28 | |
| Zdolność do egzekwowania i ochrony praw własności intelektualnej. | 2026-Q1 2026-05-05 28 | |
| Wpływ incydentów z zakresu cyberbezpieczeństwa na systemy informatyczne. | 2026-Q1 2026-05-05 28 | |
| Zdolność do osiągania stałych odnowień umów przez klientów i rozszerzania wartości kontraktów w obliczu presji konkurencyjnej, w tym dwucyfrowego spadku w sektorze publicznym. | FY2025 2026-02-12 26 | |
| Zmiany polityki podatkowej i globalne przepisy dotyczące podatku minimalnego | 2026-Q1 2026-05-05 28 | |
Raportowane KPI spółki Gartner (zgodnie z ujawnieniami) (298)
Kluczowe wskaźniki narracyjne Gartner, których zazwyczaj brakuje w standardowych bazach danych, zgrupowane według publikacji, najnowsze na początku, z numerem źródła. Metodologia NadirAlpha
| KPI | Wartość / zmiana | Źródło |
|---|---|---|
| Gartner, opublikowano 2026-08-04, okres 2026-Q2 | ||
| średnia ważona efektywna stopa | 4.31% | 29 |
| łączna wartość nominalna zadłużenia | 3,000,000 | 29 |
| liczba konferencji wyjazdowych | 18 | 29 |
| liczba uczestników konferencji wyjazdowych | 28,057 | 29 |
| wskaźnik retencji portfela GTS | 97% | 29 |
| wartość kontraktów GTS | 3,999,300 | 29 |
| wskaźnik retencji klientów GTS | 85% | 29 |
| wskaźnik retencji portfela GBS | 99% | 29 |
| wartość kontraktów GBS | 1,283,300 | 29 |
| wskaźnik retencji klientów GBS | 86% | 29 |
| przychody odroczone | 2,756,202 | 29 |
| wartość kontraktu | 5,282,600 | 29 |
| zaległości konsultingowe | 213,800 | 29 |
| wykorzystanie konsultantów | 65% | 29 |
| gotówka i ekwiwalenty gotówki | 1,488,706 | 29 |
| dostępna zdolność kredytowa | 1.0 billion | 29 |
| Global Technology Sales wartość kontraktów neutralna kursowo | 4.0 billion | 30 |
| Global Business Sales wartość kontraktów neutralna kursowo | 1.3 billion | 30 |
| wartość kontraktów neutralna kursowo | 5.3 billion | 30 |
| Gartner, opublikowano 2026-05-05, okres 2026-Q1 | ||
| niezrealizowane zobowiązania umowne | 6.6 billion | 27 |
| odroczone przychody bieżące | 3,018,870 | 27 |
| łączne zadłużenie nominalne | $3,000,000 | 27 |
| liczba uczestników konferencji wyjazdowych | 11,473 | 27 |
| liczba konferencji wyjazdowych | 10 | 27 |
| Global Technology Sales wartość kontraktów | $4,000,000 | 27 |
| Global Technology Sales wartość kontraktów | 4.0 billion | 28 |
| Global Business Sales wartość kontraktów | $1,268,000 | 27 |
| Global Business Sales wartość kontraktów | 1.3 billion | 28 |
| GTS retencja portfela | 97% | 27 |
| GTS retencja klientów | 85% | 27 |
| GBS retencja portfela | 98% | 27 |
| GBS retencja klientów | 86% | 27 |
| Wartość kontraktu | $5,268,000 | 27 |
| Wartość kontraktu | 5.3 billion | 28 |
| Zaległości konsultingowe | $200,500 | 27 |
| Wykorzystanie konsultantów | 61% | 27 |
| Gotówka i ekwiwalenty gotówki | $1,666,946 | 27 |
| Dostępna zdolność kredytowa | $1,000,000 | 27 |
| Gartner, opublikowano 2026-02-12, okres FY2025 | ||
| Niezrealizowane zobowiązania z tytułu świadczeń | $6.4 billion | 26 |
| Łączna nieuznana wycena akcji pracowniczych | $155.5 million | 26 |
| Stanowe przeniesienia strat podatkowych | 8,200 | 26 |
| Zobowiązanie z tytułu świadczeń emerytalnych | 81,795 | 26 |
| Aktywa z tytułu odroczonego podatku netto | 216,120 | 26 |
| Zobowiązania przeznaczone do sprzedaży | 20.5 million | 26 |
| Brutto nieuznanych korzyści podatkowych | 301,582 | 26 |
| Przeniesienia zagranicznego kredytu podatkowego | 29.3 million | 26 |
| Zagraniczne przeniesienia strat podatkowych | 3.1 billion | 26 |
| Oczekiwane przychody w kolejnych okresach | $0.5 billion | 26 |
| Oczekiwane przychody w | $2.0 billion | 26 |
| Oczekiwane przychody w | $3.9 billion | 26 |
| Rozwodniony EPS | 9.65 | 26 |
| Cena sprzedaży rynków cyfrowych | $110.0 million | 26 |
| odroczone przychody długoterminowe | 31,569 | 26 |
| odroczone przychody bieżące | 2,810,056 | 26 |
| zobowiązania z tytułu planu odroczonego wynagrodzenia | 178,331 | 26 |
| aktywa z tytułu planu odroczonego wynagrodzenia | 175,137 | 26 |
| aktywa z tytułu umów bieżące | 40,534 | 26 |
| podstawowe EPS | 9.68 | 26 |
| aktywa przeznaczone do sprzedaży | 106.4 million | 26 |
| nierepatriowane zyski zagraniczne | 107.3 million | 26 |
| liczba uczestników konferencji wyjazdowych | 83,727 | 26 |
| liczba konferencji wyjazdowych | 53 | 26 |
| marża brutto - Insights | 77% | 26 |
| marża brutto - Consulting | 34% | 26 |
| marża brutto - Conferences | 50% | 26 |
| wartość kontraktu Global Technology Sales | 3,910,000 | 26 |
| wartość kontraktu Global Business Sales | 1,245,000 | 26 |
| GTS retencja portfela | 96% | 26 |
| GTS retencja klientów | 85% | 26 |
| GBS retencja portfela | 99% | 26 |
| GBS retencja klientów | 86% | 26 |
| Wartość kontraktu | 5,155,000 | 26 |
| Zaległości konsultingowe | 173,700 | 26 |
| Wykorzystanie konsultantów | 61% | 26 |
| Gotówka i ekwiwalenty gotówki | 1,722,521 | 26 |
| Dostępna zdolność kredytowa | 1.0 billion | 26 |
| Gartner, opublikowano 2026-02-03, okres 2025-Q4 | ||
| Global Technology Sales wartość kontraktów | 3.9 billion | 25 |
| Global Business Sales wartość kontraktów | 1.2 billion | 25 |
| Wartość kontraktu | 5.2 billion | 25 |
| Gartner, opublikowano 2025-11-04, okres 2025-Q3 | ||
| Niezrealizowane zobowiązania z tytułu świadczeń | 6.1 billion | 23 |
| łączna wartość nominalna zadłużenia | $2.5 billion | 23 |
| aktywa ogółem | 7,249,066 | 23 |
| zadłużenie o zmiennym oprocentowaniu | $274.4 million | 23 |
| przychody odroczone | 2,531,532 | 23 |
| gotówka i ekwiwalenty | $1.4 billion | 23 |
| wartość kontraktu US Federal Government | 165,000 | 23 |
| całkowity koszt leasingu netto | 13,898 | 23 |
| całkowity koszt leasingu netto | 48,814 | 23 |
| odnawialna linia kredytowa | 274,400 | 23 |
| kwota główna niespłaconego zadłużenia | 2,479,400 | 23 |
| Zobowiązania z tytułu leasingu operacyjnego | 387,001 | 23 |
| Brutto nierozpoznane korzyści podatkowe | 287,200 | 23 |
| Global Technology Sales wartość kontraktów | 3,818,000 | 23 |
| Global Technology Sales wartość kontraktów | $3.8 billion | 24 |
| Global Business Sales wartość kontraktów | 1,229,000 | 23 |
| Global Business Sales wartość kontraktów | $1.2 billion | 24 |
| GTS Wallet Retention | 98% | 23 |
| GTS Client Retention | 84% | 23 |
| GBS Wallet Retention | 102% | 23 |
| GBS Client Retention | 87% | 23 |
| Destination Conferences Q3 | 10 | 23 |
| Destination Conferences | 39 | 23 |
| Destination Conferences uczestnicy Q3 | 11,454 | 23 |
| Destination Conferences uczestnicy | 51,660 | 23 |
| Contract Value Insights | 5,047,000 | 23 |
| Wartość kontraktu | $5.0 billion | 24 |
| Zaległości konsultingowe | 194,900 | 23 |
| Wykorzystanie konsultantów Q3 | 60% | 23 |
| Wykorzystanie konsultantów | 63% | 23 |
| Gotówka i ekwiwalenty gotówki | 1,430,730 | 23 |
| Dostępna zdolność kredytowa | 700,000 | 23 |
| Obligacje | 800,000 | 23 |
| Obligacje | 600,000 | 23 |
| Obligacje | 800,000 | 23 |
| Gartner, opublikowano 2025-08-05, okres 2025-Q2 | ||
| łączna wartość nominalna zadłużenia | 2.5 billion | 21 |
| wskaźnik retencji portfela GTS | 99 | 21 |
| wskaźnik retencji klientów GTS | 84 | 21 |
| wskaźnik retencji portfela GBS | 104 | 21 |
| wskaźnik retencji klientów GBS | 87 | 21 |
| Contract Value Insights | 5034000 | 21 |
| wzrost wartości kontraktów | 5 | 21 |
| zaległości konsultingowe | 191100 | 21 |
| wykorzystanie konsultantów | 65 | 21 |
| ekwiwalenty gotówki | 2.2 billion | 21 |
| dostępna zdolność kredytowa | 0.7 billion | 21 |
| Niezrealizowane zobowiązania do świadczeń | 6.1 billion | 21 |
| Global Technology Sales wartość kontraktów | 3.8 billion | 22 |
| Global Business Sales wartość kontraktów | 1.2 billion | 22 |
| Wartość kontraktu | 5.0 billion | 22 |
| Gartner, opublikowano 2025-05-06, okres 2025-Q1 | ||
| łączny kapitał własny akcjonariuszy | 1,497,854 | 19 |
| aktywa ogółem | 8,479,761 | 19 |
| przychody odroczone | 2,954,837 | 19 |
| gotówka i ekwiwalenty gotówki | 2,091,048 | 19 |
| liczba uczestników konferencji wyjazdowych | 11,911 | 19 |
| liczba konferencji wyjazdowych | 10 | 19 |
| Global Technology Sales wartość kontraktów | 3,853,000 | 19 |
| Global Technology Sales wartość kontraktów | $3.9 billion, +5.5% YoY FX Neutral | 20 |
| Global Business Sales wartość kontraktów | 1,198,000 | 19 |
| Global Business Sales wartość kontraktów | $1.2 billion, +10.8% YoY FX Neutral | 20 |
| GTS retencja portfela | 101% | 19 |
| GTS retencja klientów | 84% | 19 |
| GBS retencja portfela | 105% | 19 |
| GBS retencja klientów | 87% | 19 |
| Wartość kontraktu | 5,051,000 | 19 |
| Wartość kontraktu | $5.1 billion, +6.7% YoY FX Neutral | 20 |
| Zaległości konsultingowe | 213,500 | 19 |
| Wykorzystanie konsultantów | 64% | 19 |
| Gartner, opublikowano 2025-02-13, okres FY2024 | ||
| średni ważony pozostały okres leasingu | 6.6 | 18 |
| średnia ważona stopa dyskontowa leasingi operacyjne | 6.4% | 18 |
| Niezrealizowane zobowiązania z tytułu świadczeń | 6.4 | 18 |
| nierozliczone koszty wynagrodzeń w akcjach | 154.8 | 18 |
| prognozowane przychody następne | 3.7 | 18 |
| Wallet retention GTS | 102 | 18 |
| Wallet retention GBS | 106 | 18 |
| liczba uczestników konferencji wyjazdowych | 86,625 | 18 |
| liczba konferencji wyjazdowych | 51 | 18 |
| marża brutto ze sprzedaży Research | 74 | 18 |
| marża brutto ze sprzedaży Consulting | 36 | 18 |
| marża brutto ze sprzedaży Conferences | 48 | 18 |
| przychody z kontraktów rządowych do realizacji | 1.2 billion | 18 |
| Wykorzystanie konsultantów | 65 | 18 |
| wpłaty firmy | 6,170 | 18 |
| Client retention GTS | 84 | 18 |
| Client retention GBS | 87 | 18 |
| oprocentowanie salda gotówkowego | 3.10 | 18 |
| skumulowane nierozdzielone zyski zagraniczne | 118.1 million | 18 |
| Gartner, opublikowano 2025-02-04, okres 2024-Q4 | ||
| Global Technology Sales wartość kontraktów | $4.0 billion | 17 |
| Global Business Sales wartość kontraktów | $1.2 billion | 17 |
| Wartość kontraktu | $5.3 billion | 17 |
| Gartner, opublikowano 2024-11-05, okres 2024-Q3 | ||
| łączna wartość nominalna zadłużenia | $2.5 billion | 15 |
| wrażliwość na kursy walut | $79.0 million | 15 |
| zadłużenie o zmiennym oprocentowaniu | $274.4 million | 15 |
| gotówka i ekwiwalenty | $1.8 billion | 15 |
| Nierozpoznane zobowiązania z umów | 5.7 billion | 15 |
| Pozostałe upoważnienie do odkupu akcji | 1.0 billion | 15 |
| Liczba konferencji Destination Q3 | 10 | 15 |
| Liczba uczestników konferencji Destination Q3 | 12,208 | 15 |
| Wartość nominalna swapu stopy procentowej | 350,000 | 15 |
| Global Technology Sales wartość kontraktów | 3.9 billion | 16 |
| Global Business Sales wartość kontraktów | 1.2 billion | 16 |
| GTS Wallet Retention | 101% | 15 |
| Wartość kontraktu GTS | 3,865,000 | 15 |
| GTS Client Retention | 83% | 15 |
| GBS Wallet Retention | 106% | 15 |
| Wartość kontraktu GBS | 1,177,000 | 15 |
| GBS Client Retention | 87% | 15 |
| Wartość kontraktu | 5,042,000 | 15 |
| Wartość kontraktu | 5.0 billion | 16 |
| Zaległości konsultingowe | 218,300 | 15 |
| Wykorzystanie konsultantów | 65% | 15 |
| Gotówka i ekwiwalenty gotówki | 1.8 billion | 15 |
| Dostępna zdolność kredytowa | 0.7 billion | 15 |
| Gartner, opublikowano 2024-07-30, okres 2024-Q2 | ||
| średnia ważona efektywna stopa | 5.03% | 13 |
| Retencja portfela GTS | 101% | 13 |
| Retencja portfela GBS | 106% | 13 |
| Niezrealizowane zobowiązania z umów oczekiwane później | 1.1 billion | 13 |
| Niezrealizowane zobowiązania z umów oczekiwane | 2.7 billion | 13 |
| Niezrealizowane zobowiązania z umów oczekiwane pozostała część | 1.8 billion | 13 |
| Niezrealizowane zobowiązania z tytułu świadczeń | 5.6 billion | 13 |
| Wartość nominalna swapu stopy procentowej | 350,000 | 13 |
| wartość kontraktu | 4,937,000 | 13 |
| zaległości konsultingowe | 199,400 | 13 |
| wykorzystanie konsultantów | 67% | 13 |
| Retencja klientów GTS | 83% | 13 |
| Retencja klientów GBS | 87% | 13 |
| gotówka i ekwiwalenty | 1,235,785 | 13 |
| dostępna zdolność kredytowa | 706.6 million | 13 |
| Global Technology Sales wartość kontraktów | 3.8 billion | 14 |
| Global Business Sales wartość kontraktów | 1.1 billion | 14 |
| Wartość kontraktu | 4.9 billion | 14 |
| Gartner, opublikowano 2024-04-30, okres 2024-Q1 | ||
| Niezrealizowane zobowiązania do świadczeń | 5.6 billion | 11 |
| Łączna wartość nominalna zadłużenia | $2.5 billion | 11 |
| Global Technology Sales wartość kontraktów | 3.8 billion | 12 |
| Global Business Sales wartość kontraktów | 1.1 billion | 12 |
| GTS Wallet Retention | 101% | 11 |
| Wartość kontraktu GTS | $3,757,000 | 11 |
| GTS Client Retention | 83% | 11 |
| GBS Wallet Retention | 107% | 11 |
| Wartość kontraktu GBS | $1,113,000 | 11 |
| GBS Client Retention | 87% | 11 |
| Zadłużenie o zmiennej stopie | $274.4 million | 11 |
| Oczekiwane przychody w okresach późniejszych | 0.8 billion | 11 |
| Oczekiwane przychody w pozostałej części | 2.6 billion | 11 |
| Oczekiwane przychody w | 2.2 billion | 11 |
| Wartość kontraktu | $4,870,000 | 11 |
| Zaległości konsultingowe | $188,200 | 11 |
| Wykorzystanie konsultantów | 66% | 11 |
| Gotówka i ekwiwalenty gotówki | $1,236,401 | 11 |
| Dostępna zdolność kredytowa | $706.7 million | 11 |
| Gartner, opublikowano 2024-02-15, okres FY2023 | ||
| Retencja portfela GTS | 101 | 10 |
| Retencja portfela GBS | 107 | 10 |
| Liczba uczestników konferencji docelowych | 75,569 | 10 |
| liczba konferencji wyjazdowych | 47 | 10 |
| wartość kontraktu | 4,838,600 | 10 |
| zaległości konsultingowe | 162,100 | 10 |
| wykorzystanie konsultantów | 65 | 10 |
| Retencja klientów GTS | 83 | 10 |
| Retencja klientów GBS | 87 | 10 |
| Gartner, opublikowano 2024-02-06, okres 2023-Q4 | ||
| Global Technology Sales wartość kontraktów | 3.7 billion | 9 |
| Global Business Sales wartość kontraktów | 1.1 billion | 9 |
| Wartość kontraktu | 4.8 billion | 9 |
| Gartner, opublikowano 2023-11-03, okres 2023-Q3 | ||
| Przychody ogółem | 1,408,784 | 7 |
| Przychody z badań | 1,218,739 | 7 |
| Zysk operacyjny | 244,417 | 7 |
| Zysk netto | 180,009 | 7 |
| Ekspozycja walutowa 10 % | $77.1 million | 7 |
| Zadłużenie finansowe | $2.5 billion | 7 |
| Rozwodniony EPS | 2.26 | 7 |
| odroczone przychody bieżące | 2,394,556 | 7 |
| Łączna wartość kontraktu | $4.7 billion | 7 |
| Przychody z doradztwa | 132,845 | 7 |
| zaległości konsultingowe | $180,400 | 7 |
| wykorzystanie konsultantów | 65% | 7 |
| Przychody z konferencji | 57,200 | 7 |
| Gotówka z działalności operacyjnej | 931,407 | 7 |
| gotówka i ekwiwalenty | $1.2 billion | 7 |
| dostępna zdolność kredytowa | $1.0 billion | 7 |
| Global Technology Sales wartość kontraktów | 3.6 billion | 8 |
| Global Business Sales wartość kontraktów | 1.0 billion | 8 |
| Wartość kontraktu | 4.7 billion | 8 |
| Gartner, opublikowano 2023-08-01, okres 2023-Q2 | ||
| Niezrealizowane zobowiązania wykonania - pozostałe okresy | 1.0 billion | 5 |
| Niezrealizowane zobowiązania wykonania | 1.7 billion | 5 |
| Niezrealizowane zobowiązania wykonania | 2.5 billion | 5 |
| Niezrealizowane zobowiązania z tytułu świadczeń | 5.2 billion | 5 |
| wartość kontraktu | $4,557,000 | 5 |
| zaległości konsultingowe | $171,600 | 5 |
| gotówka i ekwiwalenty | $1,173,428 | 5 |
| dostępna zdolność kredytowa | $1,000,000 | 5 |
| Zadłużenie o zmiennej stopie | $278.6 million | 5 |
| łączne zadłużenie nominalne | $2.5 billion | 5 |
| Łączna wartość kontraktu | 4.6 billion | 6 |
| Potencjalny wpływ zmiany kursu walutowego o 10 % | approximately $67.0 million | 5 |
| Przepływy operacyjne | 436 | 6 |
| Global Technology Sales wartość kontraktów | 3.5 billion | 6 |
| Global Business Sales wartość kontraktów | 1.0 billion | 6 |
| Zadłużenie do spłaty w pozostałej części roku obrotowego | $4.2 million | 5 |
| Gotówka i ekwiwalenty gotówki | $1.2 billion | 5 |
| Gartner, opublikowano 2023-05-02, okres 2023-Q1 | ||
| Przychody z badań | 1,217,191 | 3 |
| marża brutto ze sprzedaży - badania | 899,514 | 3 |
| marża brutto ze sprzedaży - konsulting | 50,808 | 3 |
| marża brutto ze sprzedaży - konferencje | 26,788 | 3 |
| Przychody z doradztwa | 127,036 | 3 |
| Przychody z konferencji | 64,642 | 3 |
| gotówka i ekwiwalenty | 893,512 | 3 |
| Łączne zadłużenie | 2.5 billion | 3 |
| Łączna wartość kontraktu | 4.5 billion | 4 |
| liczba uczestników konferencji wyjazdowych | 11,125 | 3 |
| liczba konferencji wyjazdowych | 10 | 3 |
| Global Technology Sales wartość kontraktów | 3.5 billion | 4 |
| Global Business Sales wartość kontraktów | 1.0 billion | 4 |
| GTS retencja portfela | 104 | 3 |
| GTS retencja klientów | 85 | 3 |
| GBS retencja portfela | 110 | 3 |
| GBS retencja klientów | 89 | 3 |
| Zadłużenie o zmiennej stopie procentowej | 280.4 million | 3 |
| Wykorzystanie konsultantów | 67 | 3 |
| Gotówka i ekwiwalenty gotówki | 893.5 million | 3 |
| Dostępna zdolność kredytowa | 1.0 billion | 3 |
Rozwój działalności Gartner
Rozwój działalności Gartner okres po okresie do Q2 2026; każdy tekst pochodzi z oryginalnego raportu danego okresu, numery źródeł odsyłają do dokumentu. Metodologia NadirAlpha
FY2026: Gartner
Na pierwsze dwa raportowane kwartały roku obrotowego 2026 Gartner wpływ miało zbycie w lutym 2026 r. segmentu Digital Markets za około 104,8 mln USD netto po odliczeniu przekazanej gotówki, co obniżyło porównania przychodów rok do roku, podczas gdy segmenty Insights, Conferences i Consulting kontynuowały działalność 27. Przychody w Q1 wyniosły 1 511 mln USD, a łączne przychody spadły o 2 % r/r, co przypisano przede wszystkim dokonanemu zbyciu; przychody segmentu Insights wzrosły o 3 %, a wynik operacyjny zwiększył się do 316,1 mln USD z 278,0 mln USD w analogicznym okresie roku poprzedniego 27 28. Przychody w Q2 osiągnęły 1 675,9 mln USD, przy czym przychody segmentu Conferences wzrosły o 15,5 % do 244 mln USD, a wartość kontraktów segmentu Insights wzrosła o 2 % do 5,3 mld USD w ujęciu neutralnym walutowo; przychody segmentu Consulting spadły o 8,8 % wskutek niższych przychodów opartych na pracy, w szczególności w Japonii i regionie EMEA 29 30. Skorygowany EPS wzrósł o 11,4 % do 3,32 w Q1 oraz o 23,8 % do 4,37 w Q2, przy czym rozwodniony EPS w Q2 wyniósł 4,14, co oznacza wzrost o 33,1 % r/r 28 30. Gartner odkupił 3,3 mln akcji za 535 mln USD w Q1 i 3,6 mln akcji za 547 mln USD w Q2; zarząd zatwierdził dodatkowy limit skupu akcji w wysokości 600 mln USD w kwietniu 2026 r. oraz 500 mln USD w lipcu 2026 r. 28 30.
FY2025: Gartner
Gartner wygenerował przychody za cały rok w wysokości 6 497,2 mln USD w 2025 roku, co stanowi wzrost o 4 % w ujęciu raportowanym i o 3 % w ujęciu neutralnym kursowo w porównaniu z rokiem poprzednim 26. Segment Business and Technology Insights, przemianowany z Research w trakcie 2025-Q2, napędził wzrost: przychody Insights wzrosły o 5 %, a przychody Conferences o 11 % w skali roku, natomiast przychody Consulting spadły o 1 % 26. Zysk netto za cały rok wyniósł 729,2 mln USD i był niższy rok do roku, przede wszystkim z powodu odpisu z tytułu utraty wartości firmy (goodwill) w wysokości 150,0 mln USD w jednostce sprawozdawczej Digital Markets ujętego w 2025-Q3, odzwierciedlającego utrzymującą się słabość rynku 26. Gartner odkupił 7,0 mln akcji zwykłych za około 2,0 mld USD w 2025 roku i przeprowadził pierwszą emisję obligacji o ratingu inwestycyjnym, emitując obligacje uprzywilejowane o wartości 800 mln USD w listopadzie 2025 roku, co podniosło łączną kwotę główną zadłużenia do 3,0 mld USD na koniec roku 26. W styczniu 2026 roku Gartner zawarł ostateczną umowę zbycia działalności Digital Markets, która została sfinalizowana 5 lutego 2026 roku za około 110,0 mln USD 26.
FY2024: Gartner
Gartner odnotował przychody za cały rok 2024 w wysokości 6 267,4 mln USD, co stanowi wzrost o 6 % rok do roku w ujęciu raportowanym oraz w ujęciu neutralnym kursowo 17. Zysk netto wzrósł o 42 % do 1 253,7 mln USD, napędzany zyskiem w wysokości 300 mln USD z tytułu roszczeń ubezpieczeniowych za odwołane wydarzenia oraz niższą efektywną stawką podatkową, która spadła do 9,6 % z 23,1 % w roku poprzednim, głównie w wyniku wewnątrzgrupowych transferów własności intelektualnej 18. Przychody segmentu Research, stanowiące około 77 % łącznych przychodów, wzrosły o 5 % do 5,1 mld USD, a wartość kontraktów wzrosła o 8 % w ujęciu neutralnym kursowo do 5,3 mld USD 18. Przychody Conferences wzrosły o 15 %, a przychody Consulting o 9 %, przy czym segment Conferences skorzystał na organizacji 51 wydarzeń stacjonarnych wobec 47 w 2023 roku 18. Operacyjne przepływy pieniężne wzrosły o 28 % do 1 484,9 mln USD za cały rok, a dług netto na koniec roku wyniósł 526,8 mln USD 17.
FY2023: Gartner
Przychody Gartner za cały rok 2023 wzrosły o 8 % do 5 907 mln, przy czym przychody Research wzrosły o 6 %, przychody Conferences o 30 %, a przychody Consulting o 7 % w związku z powrotem do stacjonarnych konferencji wyjazdowych 10. W ciągu roku miała miejsce sprzedaż w lutym 2023 roku działalności pobocznej segmentu Research, TalentNeuron, za około 161,1 mln USD, z zyskiem przed opodatkowaniem w wysokości 135,4 mln USD ujętym w pierwszym kwartale 10. Zysk netto za cały rok wyniósł 882,5 mln, operacyjne przepływy pieniężne 1 155,7 mln, a skorygowany EPS 11,33 17 9. Wartość kontraktów segmentu Research na koniec roku wyniosła 4,8 mld USD, co stanowi wzrost o 8 % w ujęciu neutralnym kursowo, a dług netto na koniec roku wyniósł 1 139,3 mln 9 17.
Słowniczek
- Przychody: Przychody z umów z klientami po pomniejszeniach, tak jak wykazuje je sama spółka; nie produkcja całkowita, przychody brutto, GMV ani napływ zamówień.
- Zysk operacyjny: Operacyjna pozycja rachunku zysków i strat, czyli zysk operacyjny; EBIT tylko jako oznaczone zastępstwo, nigdy zysk przed opodatkowaniem ani zysk zwyczajny.
- Wynik operacyjny (adj.): Skorygowany zysk operacyjny, dosłownie i zdefiniowany przez spółkę (non-GAAP), nigdy wyliczony.
- EBITDA (adj.): Skorygowana EBITDA, dosłownie i zdefiniowana przez spółkę (non-GAAP), nigdy wyliczona.
- Zysk netto: Zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej, po działalności zaniechanej; bez udziałów mniejszości i bez całkowitych dochodów.
- EPS: Rozwodniony EPS przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej; wartość opublikowana zawsze ma pierwszeństwo przed wyliczoną, wartości wyliczone są oznaczone.
- EPS adj.: Skorygowany EPS, dosłownie i zdefiniowany przez spółkę (non-GAAP).
- Przepływy op.: Przepływy operacyjne zgodnie z publikacją; spółki MSSF mogą ujmować zapłacone odsetki w przepływach finansowych, więc porównywalność bywa ograniczona.
- Gotówka: Gotówka i jej ekwiwalenty, bez papierów wartościowych, chyba że spółka ujmuje je w tej pozycji.
- Dług netto: Dług netto = zadłużenie finansowe bez zobowiązań leasingowych minus gotówka na ten sam dzień; własna pozycja netto spółki może się różnić.
- *: wyliczone, wzór w dymku
- ≈: wyliczone, przybliżenie
- ~: niepewne; wartość pozostaje widoczna, oceny jej nie używają
- °: poprawione przez zapytanie do dokumentu lub skorygowane na podstawie dowodu
- EBIT: EBIT jako zastępstwo: rachunek wyników nie zawiera pozycji operacyjnej
- basic: podstawowy EPS jako zastępstwo, gdy brak rozwodnionego
Źródła: raporty kwartalne, raporty roczne i dokumenty relacji inwestorskich
Wszystkie oryginalne dokumenty, na podstawie których NadirAlpha opracował ten raport dotyczący akcji Gartner: raporty kwartalne i roczne, komunikaty wynikowe oraz dokumenty Investor Relations, posortowane według daty publikacji, typ dokumentu jest linkiem. Metodologia NadirAlpha
Starsze źródła (+22)
| # | Typ dokumentu | Opublikowano |
|---|---|---|
| #201 | 10-Q raport kwartalny | 2016-05-05 |
| #202 | 10-Q raport kwartalny | 2016-08-04 |
| #203 | 10-Q raport kwartalny | 2016-11-03 |
| #207 | 10-K raport roczny | 2017-02-22 |
| #211 | 10-K raport roczny | 2017-02-22 |
| #204 | 10-Q raport kwartalny | 2017-05-04 |
| #205 | 10-Q raport kwartalny | 2017-08-08 |
| #206 | 10-Q raport kwartalny | 2017-11-02 |
| #215 | 10-K raport roczny | 2018-02-22 |
| #208 | 10-Q raport kwartalny | 2018-05-08 |
| #209 | 10-Q raport kwartalny | 2018-08-01 |
| #210 | 10-Q raport kwartalny | 2018-11-01 |
| #219 | 10-K raport roczny | 2019-02-22 |
| #212 | 10-Q raport kwartalny | 2019-05-07 |
| #213 | 10-Q raport kwartalny | 2019-07-30 |
| #214 | 10-Q raport kwartalny | 2019-10-31 |
| #216 | 10-Q raport kwartalny | 2020-05-07 |
| #217 | 10-Q raport kwartalny | 2020-08-04 |
| #218 | 10-Q raport kwartalny | 2020-11-03 |
| #220 | 10-Q raport kwartalny | 2021-05-04 |
| #221 | 10-Q raport kwartalny | 2021-08-03 |
| #222 | 10-Q raport kwartalny | 2021-11-02 |
FAQ – akcje Gartner
Czy istnieje prognoza zarządu (Guidance) na okres FY2026?
Tak. Zarząd opublikował cele na okres FY2026, w tym EPS (non-GAAP). Rozdział dotyczący Guidance tracking przedstawia wszystkie cele i porównuje je z późniejszymi wynikami rzeczywistymi; neutralnie, bez własnych szacunków.
Jakie dodatkowe wskaźniki raportuje Gartner?
Zgodnie z raportem za Q2 2026: Global Technology Sales wartość kontraktów neutralna kursowo, Global Business Sales wartość kontraktów neutralna kursowo, wartość kontraktów neutralna kursowo. Rozdział Raportowane KPI wymienia każdą wartość ze źródłem. Przychody są podzielone według Stany Zjednoczone i Kanada, Europa, Bliski Wschód i Afryka, Inne regiony, Inne.
Gdzie mogę znaleźć oficjalne dokumenty Investor Relations spółki Gartner?
NadirAlpha podaje w rozdziale źródeł linki do wszystkich 52 wykorzystanych dokumentów oryginalnych (Zgłoszenia SEC): komunikat o wynikach, raport kwartalny, raport roczny, każdy z typem, datą publikacji i bezpośrednim odnośnikiem; każda liczba w raporcie ma numer źródła.