Akcje Eckert & Ziegler EUZ.DE
Akcje Eckert & Ziegler (EUZ.DE): Wyniki kwartalne i roczne od 2023 z raport kwartalny i dokumentów IR: przychody, wynik, bilans, przepływy pieniężne i guidance zarządu, każda liczba ze źródłem. Stan na 08/2026, raportowanie kwartalne. Analiza akcji od NadirAlpha. Przychody Q2 2026: 76 mln EUR (-5 % r/r). Ostatnio raportowane (Q2 2026): Wskaźnik kapitału własnego, Marża przychodów przed opodatkowaniem. Najnowszy odczyt: Przychody zwalniają, Nowy rynek.
Raport generowany przez AI · nie stanowi porady inwestycyjnej · dane wyodrębnione automatycznie; prosimy weryfikować z podlinkowanym oryginałem więcej
Model biznesowy#
Czym zajmuje się spółka i w jaki sposób zarabia; opracowane redakcyjnie przez AI wyłącznie na podstawie oryginalnych raportów spółki, bez własnej oceny. Metodologia
Eckert & Ziegler SE jest niemiecką spółką specjalistyczną działającą w sektorze medycyny nuklearnej i technologii promieniowania. Spółka opracowuje, produkuje i dystrybuuje komponenty radioaktywne oraz urządzenia do zastosowań medycznych, naukowych i przemysłowych, a jej podstawowe linie biznesowe obejmują radiofarmaeutyki (w tym terapeutyczne radioizotopy, takie jak Lutet-177 i Ruten-106), produkty do medycznej radioterapii oraz produkty izotopowe do celów kalibracyjnych i przemysłowych. Spółka obsługuje szpitale, producentów farmaceutycznych, instytucje badawcze i klientów przemysłowych na całym świecie, a ponadto świadczy na rzecz podmiotów trzecich usługi kontraktowego opracowywania i wytwarzania (CDMO) w obszarze radiofarmaceutyków.
Aktualny stan#
Podsumowanie ostatniego okresu sprawozdawczego: kluczowe wskaźniki, czynniki wzrostu i wypowiedzi zarządu; opracowane redakcyjnie na podstawie aktualnego raportu oryginalnego, każda liczba potwierdzona numerem źródłowym. Metodologia
Ocena NadirAlpha, stan na Q2 2026.
Kurs i wykres#
Interaktywny wykres kursowy (TradingView) oraz przebieg kluczowych wskaźników z tabel głównych. Metodologia
Dzienne świece z markerami newsów i wyników. Ładuje się dopiero po kliknięciu.
Czynniki kursowe#
Czynniki, które sama spółka wskazuje jako istotne dla swojego rozwoju biznesowego (na podstawie materiałów IR); odtworzone neutralnie, bez prognoz kursowych i bez własnej oceny. Metodologia
Segment Medical jest segmentem większym i rosnącym, podczas gdy segment Isotope Products wykazuje słabsze wyniki, toteż momentum grupy jest w coraz większym stopniu napędzane popytem na terapeutyczne radioizotopy i wytwarzanie kontraktowe (13, 12)
Przychody z segmentu medycznego rosną w porównaniu ze słabszym segmentem Isotope Products, wspierane przez rozszerzający się portfel umów dostawczych i produkcyjnych (13, 12)
Udane uruchomienie produkcji Ac-225 (grudzień 2024) oraz praska placówka produkcyjna, a także liczne umowy dostawcze i licencyjne (Telix, Full-Life, Nucleus Radiopharma, GlyTherix, Actinium Pharmaceuticals, Qi Kang JV) wskazują na zdobywanie pozycji rynkowej (8, 12)
Powołanie Eckert & Ziegler CDMO Europe GmbH oraz umowy ramowe i produkcyjne (Archeus/ART-101, Bicycle Therapeutics, SK Biopharmaceuticals, AtomVie, Pentixapharm) rozszerzają portfel kontraktów produkcyjnych (11, 12)
Oddano do użytku nowe zakłady produkcyjne, w tym pierwszy etap rozbudowy w Jintan (Chiny) oraz zakład izotopów medycznych w Chinach, a także budynek w Dreźnie-Rossendorfie (8, 14)
Generator 68Ge/68Ga GalliaPharm uzyskał zatwierdzenie UE oraz zatwierdzenie rynkowe w Japonii, rozszerzając swój zasięg geograficzny (8, 11)
Kierunek przychodów segmentu Isotope Products jest spadkowy, pozostając w tyle za szybciej rosnącym segmentem medycznym (13)
Wykazana rentowność była wyższa, a prognoza na cały rok została potwierdzona (114, 112)
trend sektorowy: Popyt na terapeutyczne radioizotopy, takie jak aktyn-225 i lutet-177, wykazuje tendencję wzrostową, co odzwierciedla rosnący portfel umów dostawczych i kontraktowo-produkcyjnych oraz rozbudowa mocy produkcyjnych w nowych zakładach (8, 12). Rentowność Grupy była wyższa, a prognoza potwierdzona, przy rosnącym poziomie wykorzystania mocy w segmencie medycznym, podczas gdy starszy segment Isotope Products wykazuje słabsze wyniki (13, 114).
Oś czasu wydarzeń#
Ta oś czasu gromadzi istotne zdarzenia z oryginalnych raportów: zmiany guidance, sygnały przychodowe i marżowe, zwroty strategiczne, komunikaty o produktach i M&A. Metodologia
2026 · 10 zdarzeń
2026-Q2 · Kwi do Cze 2026
Przychody z Contract Manufacturing & Development (CDMO) niemal podwoiły się w H1 14
Zakład produkcji izotopów medycznych otwarty w Changzhou/Jintan w Chinach we współpracy z DongCheng Pharma 14
Wzrost przychodów spowolnił do -5,2 % rok do roku (poprzedni okres +6,9 %). 114
2026-Q1 · Sty do Mar 2026
Zysk netto wzrósł o 47 % do 48,8 mln EUR milionów euro; rozcieńczony EPS osiągnął 0,78 12
2025 · 12 zdarzeń
2025-Q3 · Lip do Wrz 2025
Generator radionuklidów GalliaPharm® 68Ge/68Ga otrzymał zezwolenie na dopuszczenie do obrotu w Japonii 11
Podwyższenie kapitału ze środków własnych spółki z podziałem akcji w stosunku 2:1 zrealizowane 15 sierpnia 2025 roku 11
2025-Q2 · Kwi do Cze 2025
Przychody za H1 2025 wzrosły o 2 % do 148,8 mln euro; opóźnienia w dostawach generatorów galu spowodowane cyberatakiem zostały w dużej mierze zniwelowane 10
Marża przychodów przed opodatkowaniem zwiększyła się z 20,0 % do 22,0 % w H1 2025 10
Diagnostyk PET PSMA Illuccix® otrzymał zatwierdzenie regulacyjne w Niemczech 10
Pełnoroczne przychody grupy wzrosły o 20 % do nowego rekordu spółki wynoszącego 295,9 mln EUR milionów EUR 8
Wydzielenie Pentixapharm AG zostało sfinalizowane 2 października 2024 roku; grupa skoncentrowała się na działalności podstawowej w zakresie radioizotopów 8
Zakład produkcji Ac-225 w Czechach rozpoczął działalność, osiągając pierwszą produkcję w grudniu 2024 roku 8
2025-Q1 · Sty do Mar 2025
Przychody za Q1 wzrosły o 1 % do 68,2 mln euro pomimo cyberataku w lutym, który spowodował tymczasowe wstrzymanie dostaw generatorów galu 9
Podpisano licencję na technologię cyklotronu Ac-225 z chińskim joint venture Qi Kang Medical; jednorazowa płatność w wysokości 10 mln euro plus tantiemy 9
Nawiązano strategiczne partnerstwo z Bicycle Therapeutics w zakresie dostaw radioizotopów oraz opracowania Bicycle Radio Conjugates 9
2024 · 11 zdarzeń
2024-Q4 · Paź do Gru 2024
Wzrost przychodów przyspieszył do +29,3 % rok do roku (poprzedni okres +6,4 %). 112
2024-Q3 · Lip do Wrz 2024
Komisja Europejska udzieliła zgody dla generatora radionuklidów Ge-68/Ga-68 GalliaPharm 15
Podpisano wieloletnią umowę z Telix Pharmaceuticals Limited dotyczącą badania ProstACT GLOBAL fazy III 15
Wzrost przychodów spowolnił do +6,4 % rok do roku (poprzedni okres +29,7 %). 111
Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej wyniosły 27,6 mln EUR wobec 8,5 mln EUR w 2023-Q3 (×3,2). 111
2024-Q2 · Kwi do Cze 2024
Prognoza EBIT za FY 2024 przed pozycjami jednorazowymi podwyższona do approximately 70 milionów EUR z approximately 60 milionów EUR 7
Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy w dniu 26 czerwca 2024 roku zatwierdziło wydzielenie Pentixapharm AG 7
2024-Q1 · Sty do Mar 2024
Marża EBIT spadła z 21 % (2022) do 18 % (2023); EBIT w wysokości 45,5 mln EUR obniżył się o 3 % pomimo wzrostu przychodów o 11 % 5
Zarząd i rada nadzorcza podjęły uchwałę o wydzieleniu do 80 % Pentixapharm AG; aktywa kliniczne (Pentixapharm AG i Myelo Therapeutics GmbH) zostały sklasyfikowane jako działalność zaniechana zgodnie z MSSF 5 5
2023 · 7 zdarzeń
2023-Q3 · Lip do Wrz 2023
Pentixapharm GmbH przekształcono w AG; rada nadzorcza zatwierdziła przegląd i przygotowanie potencjalnego wydzielenia do 100 % Pentixapharm AG 2
Podpisano dziesięcioletnią umowę na dostawy Lu-177 z Point BioPharma o łącznym wolumenie przekraczającym 100 mln euro; zawarto umowę rezerwacyjną z PharmaLogic na wolny od nośnika Ac-225 2
2023-Q2 · Kwi do Cze 2023
Wzrost przychodów spowolnił do +5,4 % rok do roku (poprzedni okres +16,0 %). 107
EBITDA za H1 spadła o 10 % do 25,6 mln EUR, a EBIT spadł o 17 % do 19,5 mln EUR, co było spowodowane wyższymi kosztami sprzedaży, efektami walutowymi i wyższymi stopami procentowymi 4
Podpisano umowę dostawy z POINT Biopharma na Ac-225 wolny od nośnika w jakości GMP; niemieckie władze przyznały zezwolenie GMP na produkcję Lu-177 wolnego od nośnika 4
2023-Q1 · Sty do Mar 2023
Przychody w Q1 wzrosły o 16 % do 57,9 mln EUR, przy czym segment Medical wzrósł o 20 %, a Isotope Products o 13 % rok do roku 3
Walne zgromadzenie akcjonariuszy 7 czerwca 2023 r. zatwierdziło przekształcenie w europejską formę SE; ogłoszono planowane przejście dr. Andreasa Eckerta z zarządu do rady nadzorczej 3
Wskaźniki kluczowe (mln €)#
Kluczowe wskaźniki finansowe spółki w trzech ujęciach, jedno pod drugim: lata obrotowe (tak jak raportowane; w przypadku korekt/restatements tabela pokazuje najnowszą wersję zgłoszenia, oznaczoną), półrocza (podstawa 6-miesięczna, H2 = samo drugie półrocze) oraz kwartały (podstawa 3-miesięczna, nie skumulowane). Wszystkie wartości są ekstrahowane automatycznie z dokumentów zgłoszeniowych; błędy są możliwe; decyzyjnie istotne liczby należy samodzielnie zweryfikować, klikając w powiązany oryginał. Metodologia
Wszystkie informacje służą wyłącznie wsparciu Państwa własnej decyzji inwestycyjnej i nie stanowią rekomendacji; wiążące są oryginalne raporty spółki.
Lata obrotowe
| Okres | Przychody | Zysk operacyjny | Zysk netto | EPS (€) | Przepływy op. | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2025 | 312° | 76,1~ | 48,8° | 0,78 | 58,4° | 112 |
| FY2024 | 295,9 | 61,1 | 33,3° | 0,53 | 66,6° | 8 |
| FY2023 | 246,1 | 45,5EBIT | 26,3° | 1,26° | 47,4° | 1 |
Kwartały
| Okres | Opublikowano | Przychody | Zysk operacyjny | Zysk netto | EPS (€) | FCF | Gotówka | Dług netto | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-Q2* | 2026-08-12 | 76,4 | 17,4 | 12,1 | 0,58*≈ | 3,4 | 110,2 | -99,8 | 114 |
| 2026-Q1* | 2026-05-11 | 72,9 | 16 | 10,4 | 0,17 | -0,4 | 123,8 | -111,8 | 113 |
| 2025-Q4* | 2026-03-23 | 87,8 | 26,8 | 18,5 | 0,88*≈ | 17,7 | 128,7° | -115,2 | 112 |
| 2025-Q3* | 2025-11-12 | 75,3 | 15 | 8,6 | 0,14 | 15,8 | 121 | -105,9 | 111 |
| 2025-Q2* | 2025-08-07 | 80,6 | 18,5 | 11,9 | 0,56 | 9,6 | 112,3 | – | 10 |
| 2025-Q1* | 2025-05-12 | 68,2 | 15,8 | 9,8 | 0,16 | 2,1 | 118,1 | -99,5 | 109 |
| 2024-Q4* | 2025-06-05 | 80,4 | 14,4 | 9,3 | 0,44*≈ | 20 | 118,2° | -97,9 | 8 |
| 2024-Q3* | 2024-11-18 | 70,1 | 15,4 | 5,4~ | 0,09 | 24,7 | 97,6° | -76,1 | 15 |
| 2024-Q2* | 2025-08-07 | 77,8 | 17 | 9,9~ | 0,46 | 8,2 | 76,6° | -53,1 | 10 |
| 2024-Q1* | 2024-07-15 | 67,6 | 14,2EBIT | 8,7~ | 0,42*≈ | -0,2 | 66,3 | -41,2 | 6 |
| 2023-Q4* | 2024-03-19 | 62,2 | 11,8 | 5,7 | 0,27*≈ | 7,7 | 68° | -41,6~ | 1 |
| 2023-Q3* | 2024-11-18 | 65,9 | 15,1 | 9,6~ | 0,46 | 1,6 | 88,4 | -50,2 | 115 |
| 2023-Q2* | 2023-09-19 | 60 | 12 | 6,3 | 0,30*≈ | 0,4 | 77,1 | -47,8 | 3 |
| 2023-Q1* | 2023-09-19 | 57,9 | 9,4EBIT | 4,8 | 0,23 | -1,7 | 79,8 | -54,4 | 103 |
Bilans i przepływy pieniężne (mln €)#
Bilansowe wartości punktowe (np. Wszystkie wartości są ekstrahowane automatycznie z dokumentów zgłoszeniowych; błędy są możliwe; decyzyjnie istotne liczby należy samodzielnie zweryfikować, klikając w powiązany oryginał. Metodologia
Lata obrotowe
| Okres | Opublikowano | Gotówka | Zadłużenie | Dług netto | Amortyzacja | Przepływy op. | Capex | FCF | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2025 | 2026-03-23 | 128,7° | 13,5 | -115,2 | – | 58,4° | 13,2 | 45,2 | 112 |
| FY2024 | 2025-06-05 | 118,2° | 20,3 | -97,9 | 0,1 | 66,6° | 13,8 | 52,8 | 8 |
| FY2023 | 2024-03-19 | 68° | 26,4~ | -41,6~ | 0,5 | 47,4° | 26,3 | 21,1 | 1 |
Kwartały
| Okres | Opublikowano | Gotówka | Zadłużenie | Dług netto | Przepływy op. | Capex | FCF | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-Q2 | 2026-08-12 | 110,2 | 10,4 | -99,8 | 7,6 | 4,2 | 3,4 | 114 |
| 2026-Q1 | 2026-05-11 | 123,8 | 11,9 | -111,8 | 5,2 | 5,6 | -0,4 | 113 |
| 2025-Q4 | 2026-03-23 | 128,7° | 13,5 | -115,2 | 18,7 | 1,1 | 17,7 | 112 |
| 2025-Q3 | 2025-11-12 | 121 | 15 | -105,9 | 17,6 | 1,8 | 15,8 | 111 |
| 2025-Q2 | 2025-08-07 | 112,3 | – | – | 15,1 | 5,5 | 9,6 | 10 |
| 2025-Q1 | 2025-05-12 | 118,1 | 18,5 | -99,5 | 7 | 4,9 | 2,1 | 109 |
| 2024-Q4 | 2025-06-05 | 118,2° | 20,3 | -97,9 | 21,5 | 1,5 | 20 | 8 |
| 2024-Q3 | 2024-11-18 | 97,6° | 21,6 | -76,1 | 27,6 | 2,9 | 24,7 | 15 |
| 2024-Q2 | 2025-08-07 | 76,6° | 23,5 | -53,1 | 13,3 | 5,1 | 8,2 | 10 |
| 2024-Q1 | 2024-07-15 | 66,3 | 25,1 | -41,2 | 4,1 | 4,3 | -0,2 | 6 |
| 2023-Q4 | 2024-03-19 | 68° | 26,4~ | -41,6~ | 16,8 | 9 | 7,7 | 1 |
| 2023-Q3 | 2024-11-18 | 88,4 | 38,2 | -50,2 | 8,5 | 6,8 | 1,6 | 115 |
| 2023-Q2 | 2023-09-19 | 77,1 | 29,3 | -47,8 | 6,8 | 6,4 | 0,4 | 3 |
| 2023-Q1 | 2023-09-19 | 79,8 | 25,5 | -54,4 | 2,3 | 4 | -1,7 | 103 |
Przychody według typu (stan na 2026-Q2 · mln EUR · 3/3)#
Podział przychodów według segmentów lub typów produktów, dokładnie tak jak raportuje to sama spółka. Metodologia
| Segment | Od | Okres | Podstawa | Przychody | Wzrost | Marża | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Medical | 2022-Q1 | 2026-Q1 | 3M | 41,5 | 20% | 58% | 13 |
| Isotope Products | 2022-Q1 | 2026-Q1 | 3M | 31,5 | -6% | 43% | 13 |
| Pozostałe | 2022-Q1 | FY2025 | 12M | 0 | – | – | 12 |
Produkty i M&A (20/60 aktywne+aktualne)#
Komunikaty dotyczące produktów pochodzące z raportów; wprowadzenia na rynek, zatwierdzenia, partnerstwa; z datą pierwszej wzmianki i źródłem. Metodologia
| Produkt / linia | Od | Status | Źródło |
|---|---|---|---|
| Zakład produkcji izotopów medycznych w Chinach | 2026-06 | Wprowadzono | 14 |
| Prezentacja na J.P. Morgan Healthcare Conference w San Francisco | 2026-03 | Planowane | 13 |
| Zwiększenie wolumenu produkcji Actinium-225 | 2026-03 | Wprowadzono | 13 |
| Redukcja składu zarządu | 2026 | Planowane | 12 |
| Nowe laboratorium w Berlinie | 2025-10 | Planowane | 12 |
| GalliaPharm® 68Ge/68Ga-generator radionuklidów dopuszczenie do obrotu w Japonii | 2025-09 | Wprowadzono | 11 |
| Podwyższenie kapitału akcyjnego i split akcji | 2025-08 | Wprowadzono | 12 |
| Illuccix® PSMA-PET diagnostyka | 2025-06 | Wprowadzono | 10 |
| Rynkowe wprowadzenie Ac-225 zgodne z GMP | 2025-06 | Planowane | 8 |
| Split akcji i podwyższenie kapitału ze środków spółki | 2025-06 | Planowane | 10 |
| Theralugand® (Lu-177) krajowe dopuszczenie do obrotu w Europie | 2025-04 | Wprowadzono | 12 |
| Założenie Eckert & Ziegler CDMO Europe GmbH | 2025-03 | Wprowadzono | 11 |
| Dr. Gunnar Mann wchodzi do zarządu | 2025-01 | Wprowadzono | 8 |
| Theralugan® dopuszczenie UE wdrożenie krajowe | 2025 | Wprowadzono | 12 |
| Lu-177 (Theralugand®) dla AtomVie Global Radiopharma | 2025 | Planowane | 12 |
| Umowa dostawy z SK Biopharmaceuticals | 2025 | Stabilne | 12 |
| Illuccix® PSMA-PET diagnostykum dopuszczenie do obrotu w Niemczech | 2025 | Wprowadzono | 12 |
| Generator galu-68 GalliaPharm® dopuszczenie w Japonii | 2025 | Wprowadzono | 12 |
| GalliaPharm® dopuszczenie do obrotu w Japonii | 2025 | Wprowadzono | 12 |
| Inicjatywa Ac-225 (6×) | 2024 | Wprowadzono | 12 |
| Nowy zakład produkcyjny w Chinach (Jintan) pierwsza faza rozbudowy zakończona | 2024-12 | Wprowadzono | 8 |
| Generator radionuklidów Lu-177 europejskie dopuszczenie | 2024-12 | Wprowadzono | 8 |
| Umowa dostawy z Ariceum Therapeutics | 2024-12 | Wprowadzono | 8 |
| Pomyślne uruchomienie produkcji Aktynu-225 | 2024-12 | Wprowadzono | 8 |
| Wniosek o dopuszczenie GalliaPharm do japońskiego urzędu ds. zdrowia | 2024-09 | Planowane | 8 |
| Umowa dostawy z Glytherix | 2024-09 | Wprowadzono | 8 |
| Umowa o współpracy i licencji Aktyn-225 z Telix | 2024-09 | Wprowadzono | 8 |
| GalliaPharm EU-Zulassung (2×) | 2024-09 | Wprowadzono | 8 |
| Europejski producent kontraktowy dla ProstACT Global Faza III Telix | 2024-09 | Wprowadzono | 8 |
| Europejskie dopuszczenie Theralugand® Lutet-177 Chlorek | 2024-09 | Wprowadzono | 8 |
| Dresden-Rossendorf Betriebsgebäude Eröffnung (2×) | 2024-09 | Wprowadzono | 8 |
| Badanie Fazy III z PentixaFor (2x) | 2024-06 | Wprowadzono | 8 |
| Otwarcie zakładu produkcji Aktynu-225 w Pradze | 2024-06 | Wprowadzono | 8 |
| Boston Radionuclide Theranostics Forum drugie wydanie | 2024-06 | Wprowadzono | 8 |
| Nagroda Best Managed Companies od Deloitte Private | 2024-06 | Wprowadzono | 8 |
| Partnerstwo z ArtBio w zakresie produkcji Ołowiu-212 | 2024-03 | Wprowadzono | 8 |
| Certyfikacja MDR dla nasion prostaty | 2024-03 | Wprowadzono | 8 |
| Certyfikacja MDR dla nasion prostaty przez DEKRA Certification B.V. | 2024-03 | Wprowadzono | 6 |
| Rozszerzenie działalności Galu-68 w Japonii we współpracy z Novartis | 2024-03 | Planowane | 8 |
| AC-225 i LU-177 dla Nucleus Radiopharma | 2024-03 | Wprowadzono | 8 |
| Umowa dostawy AC-225 z Full-Life Technologies | 2024-03 | Wprowadzono | 8 |
| Nowe produkty diagnostyczne Tecnonuclear S.A. | 2024 | Planowane | 5 |
| Dopuszczenia rynkowe nowych produktów GalliaPharm® | 2024 | Planowane | 5 |
| Odbiór zakładu GMP Berlin | 2024 | Planowane | 5 |
| Aktyn-225 planowany na rynek | 2024 | Planowane | 5 |
| Produkcja aktynu-225 Brunszwik | 2024 | Planowane | 5 |
| Zakład produkcyjny Qi Kang Medical Technology Ltd. (Jintan, Chiny) | 2023-06 | Planowane | 4 |
| Badanie kliniczne PentixaPharm obrazowanie aldosteronu (Monash Health, Melbourne) | 2023-06 | Wprowadzono | 4 |
| Badanie dawkowania fazy I/II PentixaPharm | 2023-06 | Planowane | 4 |
| PENTIXAFOR (Boclatixafotide) badanie fazy II dla wskazań sercowo-naczyniowych | 2023-03 | Wprowadzono | 3 |
| Drug Master File dla (177Lu)chlorku lutetu złożony w FDA | 2023-03 | Wprowadzono | 3 |
| Pozwolenie środowiskowe zakładu produkcyjnego Jintan Chiny | 2023 | Wprowadzono | 5 |
| Badanie Pentixather fazy I/II Universitätsklinikum Essen | 2023 | Wprowadzono | 5 |
| Badanie Pentixapharm CXCR4 pierwotny hiperaldosteronizm | 2023 | Wprowadzono | 5 |
| PENTIXAFOR faza II wskazanie sercowo-naczyniowe Universitätsklinikum Lausanne | 2023 | Wprowadzono | 5 |
| Umowa dostawy lutetu-177 Point Biopharma | 2023 | Wprowadzono | 5 |
| Umowa dostawy lutetu-177 Ablaze Pharmaceuticals | 2023 | Wprowadzono | 5 |
| Pozwolenie na wytwarzanie lutetu-177 (2×) | 2023 | Wprowadzono | 4 |
| Drug Master File (DMF) typ II lutet-177 FDA | 2023 | Wprowadzono | 5 |
| 10-letnia umowa dostawy lutetu-177 z wiodącym koncernem farmaceutycznym | 2023 | Wprowadzono | 5 |
M&A (32)#
Wszystkie zarejestrowane przejęcia (zakupy) i zbycia/wyjścia z datą, krótkim opisem i źródłem; celowo obejmuje również mniejsze transakcje, które często pomijane są w podsumowaniach. Metodologia
Przejęcia
| Transakcja / udział | Data | Typ | Źródło |
|---|---|---|---|
| Współpraca z Molecular Partners przy Radio-DARPin-terapeutykach | 2026-03 | Sfinalizowano | 13 |
| Umowa wytwarzania z Pentixapharm dla Y90-PentixaTher (2×) | 2025-06 | Sfinalizowano | 12 |
| Partnerstwo z Bicycle Therapeutics (2×) | 2025-03 | Sfinalizowano | 12 |
| Umowa dostawy Lutetium-177 AtomVie Global | 2025-03 | Sfinalizowano | 9 |
| Umowa licencyjna Ac-225 z Qi Kang Medical (JV z DC Pharma) (2×) | 2025-03 | Sfinalizowano | 12 |
| Ac-225 dla GlyTherix Ltd. (2×) | 2025-03 | Sfinalizowano | 12 |
| Ac-225 dla Actinium Pharmaceuticals (2×) | 2025-03 | Sfinalizowano | 12 |
| Długoterminowa współpraca z czeskim Ústav jaderné fyziky (UJF) w zakresie produkcji Ac-225 | 2025 | Sfinalizowano | 12 |
| Umowa ramowa ART-101 z Archeus Technologies (2×) | 2025 | Sfinalizowano | 11 |
| Ac-225 Zyklotron-Technologie Kooperationsvertrag mit Telix | 2024-11 | Sfinalizowano | 15 |
| Telix Pharmaceuticals ProstACT GLOBAL Phase-III-Liefervertrag | 2024-09 | Sfinalizowano | 15 |
| Przejęcie jednostki Target Discovery Glycotope GmbH przez Pentixapharm AG | 2024-07 | Sfinalizowano | 7 |
| Partnerstwo z Novartis Pharma K.K. w zakresie diagnostyki znakowanej Galem-68 w Japonii | 2024-03 | Sfinalizowano | 6 |
| Umowa dostawy z Nucleus Radiopharma dla Lutetium-177 i Actinium-225 | 2024-03 | Sfinalizowano | 6 |
| Przekształcenie formy prawnej w Societas Europaea (SE) | 2024-03 | Sfinalizowano | 8 |
| Joint venture z DongCheng Pharma dla Qi Kang Medical Technology | 2023-11 | Sfinalizowano | 5 |
| Umowa dostawy nośnikowego Lutetium-177 z Point BioPharma | 2023-09 | Sfinalizowano | 2 |
| Umowa dostawy Actinium-225 z POINT Biopharma Global Inc. | 2023-06 | Sfinalizowano | 4 |
| Tecnonuclear SA, Argentyna - płatność końcowa | 2023-01 | Sfinalizowano | 3 |
| Umowa rezerwacji Actinium-225 PharmaLogic (2×) | 2023 | Sfinalizowano | 2 |
| Długoterminowa współpraca z UJF w zakresie produkcji Ac-225 (2×) | 2023 | Sfinalizowano | 8 |
| Współpraca z Reflexion Medical i Telix Pharmaceuticals (2×) | 2023 | Sfinalizowano | 2 |
| Joint venture z Atom Mines LLC w zakresie produkcji Ytterbium-176 | 2023 | Sfinalizowano | 5 |
| Joint venture DongCheng Pharma (DC Pharma) Chiny | 2023 | Sfinalizowano | 5 |
| Przejęcie Tecnonuclear S.A. (diagnostyka SPECT) | 2022 | Sfinalizowano | 5 |
Dezinwestycje / wyjścia
| Transakcja / udział | Data | Typ | Źródło |
|---|---|---|---|
| Zbycie pozostałego udziału w BEBIG Medical GmbH | 2024-06 | Zbyte | 7 |
| Wydzielenie Pentixapharm AG (6×) | 2024 | Zbyte | 8 |
| BEBIG Medical GmbH - zbycie pozostałych udziałów | 2024 | Zbyte | 12 |
| Dekonsolidacja Qi Kang Medical Technology | 2023-12 | Zbyte | 5 |
| Wydzielenie aktywów klinicznych (Pentixapharm AG i Myelo Therapeutics GmbH) | 2023-12 | Zbyte | 6 |
| Myelo Therapeutics GmbH zbycie na rzecz Pentixapharm AG | 2023-09 | Zbyte | 5 |
| Zbycie Wolf-Medizintechnik GmbH i działalności HDR | 2023-03 | Zbyte | 3 |
Ryzyka (49 od raportu rocznego z 2026-03-23, 124 łącznie zarejestrowanych)#
Czynniki ryzyka, które spółka sama wymienia w swoich raportach, połączone według tematu w kolejnych okresach, z kategorią, pierwszą i ostatnią wzmianką oraz źródłem. Metodologia
| Ryzyko | Kategoria | Pierwsza wzmianka | Ostatnia wzmianka |
|---|---|---|---|
| Międzynarodowa polityka handlowa i sankcyjna oraz konflikt na Bliskim Wschodzie prowadzą do podwyższonej niepewności | Geopolityka | 2026-Q2 2026-08-12 14 | 2026-Q2 2026-08-12 14 |
| Struktura zabezpieczeń dla przepływów pieniężnych w USD ogranicza potencjał wzrostu przy aprecjacji dolara | Makro | 2026-Q1 2026-05-11 13 | 2026-Q2 2026-08-12 14 |
| Strata inflacyjna zgodnie z MSR 29 w Argentynie zmniejsza się do 0 972 mln EUR | Finanse | 2023-Q3 2023-11-14 2 | FY2025 2026-03-23 12 |
| Wyższe ryzyko związane ze wzrostem kosztów unieszkodliwiania odpadów radioaktywnych; rezerwy uwzględniają wzrost kosztów spowodowany inflacją | Finanse | FY2025 2026-03-23 12 | FY2025 2026-03-23 12 |
| Na dziesięciu największych klientów przypada około 27 % łącznych przychodów; ryzyko ograniczenia popytu | Klienci | FY2025 2026-03-23 12 | FY2025 2026-03-23 12 |
| Istnieją różne zobowiązania warunkowe z tytułu gwarancji i oświadczeń patronackich na rzecz spółek zależnych | Prawo | FY2025 2026-03-23 12 | FY2025 2026-03-23 12 |
| Pozew osób fizycznych przeciwko krajowi związkowemu Niedersachsen o cofnięcie zezwolenia na obrót w lokalizacji Braunschweig; znaczna część świadczeń objęta postępowaniem | Prawo | FY2023 2024-03-19 5 | FY2025 2026-03-23 12 |
| Obligacja zamienna Pentixapharm Holding AG z maksymalnym odpływem środków pieniężnych w wysokości 9,0 mln EUR do 31 grudnia 2026 r. | Prawo | 2025-Q3 2025-11-12 11 | FY2025 2026-03-23 12 |
| Obligacja zamienna Pentixapharm Holding AG; maksymalny odpływ środków pieniężnych najpóźniej do 31 grudnia 2026 r. | Prawo | FY2025 2026-03-23 12 | FY2025 2026-03-23 12 |
| Zależność od możliwości unieszkodliwiania odpadów; zamknięcie lub opóźnione otwarcie obiektów unieszkodliwiania odpadów może prowadzić do wzrostu kosztów | Regulacje | FY2025 2026-03-23 12 | FY2025 2026-03-23 12 |
| Bariery wejścia na rynek wynikające z wymogów zezwoleń; wymagane są zezwolenia operacyjne od LAGeSo, TÜV Nord, BfArM, FDA, NRC | Regulacje | FY2025 2026-03-23 12 | FY2025 2026-03-23 12 |
| Zobowiązania do usunięcia radioaktywnych pozostałości z rezerwami w wysokości 43,5 mln EUR (likwidacja i unieszkodliwianie) | Regulacje | FY2025 2026-03-23 12 | FY2025 2026-03-23 12 |
| Zabezpieczenie finansowe dla substancji radioaktywnych nakazane zgodnie z ustawą o ochronie przed promieniowaniem (0,9 mln EUR) | Regulacje | FY2025 2026-03-23 12 | FY2025 2026-03-23 12 |
| Cyberatak w roku obrotowym 2025 z wpływem na bieżącą działalność i sprawozdanie finansowe | Technologia | 2025-Q1 2025-05-12 9 | FY2025 2026-03-23 12 |
| Cyberatak na początku 2025 r. doprowadził do kosztów odtworzenia infrastruktury | Technologia | FY2023 2024-03-19 5 | FY2025 2026-03-23 12 |
| Obligacja zamienna Pentixapharm Holding AG z rachunkowością instrumentów pochodnych, ujęte ryzyko 0,4 mln EUR | Prawo | 2025-Q2 2025-08-07 10 | 2025-Q2 2025-08-07 10 |
| Zmiany kosztów materiałów mogą negatywnie wpłynąć na rentowność | Finanse | 2026-Q1 2026-05-11 13 | 2026-Q1 2026-05-11 13 |
| Zmiany geopolityczne na Bliskim Wschodzie prowadzą do podwyższonej niepewności gospodarczej | Geopolityka | 2026-Q1 2026-05-11 13 | 2026-Q1 2026-05-11 13 |
| Możliwy wpływ wojny na Ukrainie oraz międzynarodowej polityki sankcji handlowych | Geopolityka | 2024-Q2 2024-07-15 6 | 2026-Q1 2026-05-11 13 |
| Cyberatak przeprowadzony w lutym 2025 r.; brak istotnych zakłóceń w skali segmentów; wdrożono kompleksowe środki w zakresie bezpieczeństwa informacji | Cyber | FY2025 2026-03-23 12 | FY2025 2026-03-23 12 |
| Zobowiązania środowiskowe i w zakresie zrównoważonego rozwoju zgodnie z ESRS; obsługa i utylizacja materiałów radioaktywnych | ESG | FY2025 2026-03-23 12 | FY2025 2026-03-23 12 |
| Wzrost poziomu stóp procentowych może prowadzić do spadku wartości godziwej; możliwy wymóg odpisów aktualizujących na poziomie grupy | Finanse | FY2025 2026-03-23 12 | FY2025 2026-03-23 12 |
| Ekonomiczny sukces segmentów medycznych zależy od refundacji kosztów stosowanych terapii | Finanse | FY2023 2024-03-19 5 | FY2025 2026-03-23 12 |
| Ogólne ryzyko podwyżek cenników przez dostawców; środki zaradcze poprzez negocjacje cenowe i strategiczne decyzje zakupowe | Finanse | FY2025 2026-03-23 12 | FY2025 2026-03-23 12 |
| Wystarczające środki finansowe dostępne; płynność netto na koniec roku stabilna | Finanse | FY2024 2025-06-05 8 | FY2025 2026-03-23 12 |
| Działalność wielojęzyczna z ryzykiem kursowym | Finanse | FY2025 2026-03-23 12 | FY2025 2026-03-23 12 |
| Zobowiązania z tytułu pożyczek częściowo o stałym oprocentowaniu, częściowo o zmiennym oprocentowaniu z górnym pułapem stopy procentowej | Finanse | FY2024 2025-06-05 8 | FY2025 2026-03-23 12 |
| Eckert & Ziegler eksponowana głównie po stronie zakupowej; dostawy z Rosji nadal realizowane; alternatywni dostawcy dla większości radioizotopów dostępni | Geopolityka | 2024-Q2 2024-09-09 7 | FY2025 2026-03-23 12 |
| Napięcia geopolityczne na Bliskim Wschodzie i w zachodniej części Pacyfiku mogą zwiększyć ograniczenia handlowe; Grupa nie dostrzega nieuzasadnionego ryzyka | Geopolityka | FY2024 2025-06-05 8 | FY2025 2026-03-23 12 |
| Weryfikacja zdolności kredytowej nowych klientów; dostawy częściowo zabezpieczone przedpłatą, gwarancjami lub akredytywami | Klienci | FY2025 2026-03-23 12 | FY2025 2026-03-23 12 |
| Przychody skoncentrowane na Stanach Zjednoczonych na poziomie 168,6 mln EUR | Klienci | FY2023 2024-03-19 5 | FY2025 2026-03-23 12 |
| Ryzyko zakłóceń dostaw i przestojów produkcyjnych; ograniczane poprzez utrzymywanie zapasów i alternatywnych źródeł zaopatrzenia | Łańcuch dostaw | FY2025 2026-03-23 12 | FY2025 2026-03-23 12 |
| Działalność uzależniona od dostępności materiałów radioaktywnych | Łańcuch dostaw | FY2025 2026-03-23 12 | FY2025 2026-03-23 12 |
| Dyskusje dotyczące łańcucha dostaw w branży radiofarmaceutycznej jako zidentyfikowane ryzyko | Łańcuch dostaw | FY2025 2026-03-23 12 | FY2025 2026-03-23 12 |
| Wysoce wyspecjalizowane radionuklidy i komponenty wymagają bezpiecznych łańcuchów dostaw; konieczna kwalifikacja alternatywnych dostawców i procesów | Łańcuch dostaw | FY2025 2026-03-23 12 | FY2025 2026-03-23 12 |
| Deprecjacja USD obciąża wyniki, umocnienie EUR zmniejsza stan środków finansowych | Makro | FY2025 2026-03-23 12 | FY2025 2026-03-23 12 |
| Możliwy wpływ ceł na rozwój działalności | Makro | FY2025 2026-03-23 12 | FY2025 2026-03-23 12 |
| Trwające dyskusje celne i embarga handlowe wpływają na prowadzoną działalność | Rynek | FY2025 2026-03-23 12 | FY2025 2026-03-23 12 |
| Ekspozycja na USD, reala brazylijskiego i peso argentyńskie; kompensowana przez globalna sieć produkcyjną | Rynek | FY2023 2024-03-19 5 | FY2025 2026-03-23 12 |
| Uzależnienie od wyspecjalizowanych pracowników; zwalniające się stanowiska możliwe do obsadzenia jedynie z opóźnieniem | Kadry | FY2023 2024-03-19 5 | FY2025 2026-03-23 12 |
| Wymagane wykwalifikowane kadry specjalistyczne w branży radioizotopowej | Kadry | FY2025 2026-03-23 12 | FY2025 2026-03-23 12 |
| Wymagane specjalne zezwolenia administracyjne na produkcję i wysyłkę; ryzyko zmian regulacyjnych; ścisła współpraca z organami regulacyjnymi | Regulacje | FY2025 2026-03-23 12 | FY2025 2026-03-23 12 |
| Zmiany w technologii i produktach stosowanych w leczeniu nowotworów oraz obrazowaniu nuklearnomedycznym wpływają na state regulations i healthcare frameworks | Regulacje | FY2025 2026-03-23 12 | FY2025 2026-03-23 12 |
| Wymagane zezwolenie na stosowanie; cofnięcie możliwe w przypadku nieprzestrzegania przepisów | Regulacje | FY2025 2026-03-23 12 | FY2025 2026-03-23 12 |
| Projekty rozwojowe mogą zakończyć się niepowodzeniem wskutek szybszego niż przewidywano rozwoju rynku lub błędnego ukierunkowania | Technologia | FY2023 2024-03-19 5 | FY2025 2026-03-23 12 |
| Ryzyka odpowiedzialności produktowej wynikające z radioaktywności; podleganie rygorystycznym kryteriom jakościowym; certyfikacja ISO; regularne szkolenia z zakresu bezpieczeństwa pracy i ochrony radiologicznej | Technologia | FY2025 2026-03-23 12 | FY2025 2026-03-23 12 |
| Ryzyko, że ulepszone metody konkurencji mogą wpłynąć na kluczowe rynki; dywersyfikacja na wiele obszarów działalności stanowi ochronę | Konkurencja | FY2025 2026-03-23 12 | FY2025 2026-03-23 12 |
| Nieliczni dostawcy na rynkach międzynarodowych; Eckert & Ziegler nie posiada bezpośrednich konkurentów z porównywalnym portfolio produktowym, jednak istnieje potencjalna konkurencja w określonych niszach rynkowych | Konkurencja | FY2025 2026-03-23 12 | FY2025 2026-03-23 12 |
| Rynek charakteryzuje się szybkim postępem technologicznym i stale pojawiającymi się nowymi odkryciami naukowymi | Konkurencja | FY2025 2026-03-23 12 | FY2025 2026-03-23 12 |
Raportowane KPI (zgodnie z ujawnieniem) (85)#
Wskaźniki, które spółka ujawnia samodzielnie poza standardowymi danymi finansowymi; m.in. Metodologia
| Data | Okres | KPI | Wartość / zmiana | Źródło |
|---|---|---|---|---|
| 2026-08-12 | 2026-Q2 | Marża przychodów przed opodatkowaniem | 22 | 14 |
| 2026-08-12 | 2026-Q2 | Wskaźnik kapitału własnego | 57 | 14 |
| 2026-05-11 | 2026-Q1 | Marża przychodów przed opodatkowaniem | 21 | 13 |
| 2026-05-11 | 2026-Q1 | Wskaźnik kapitału własnego | 56,5 | 13 |
| 2026-05-11 | 2026-Q1 | Marża brutto Medical | 58 | 13 |
| 2026-05-11 | 2026-Q1 | Marża brutto Isotope Products | 43 | 13 |
| 2026-03-23 | FY2025 | dług netto | -114.236 Mio. € | 12 |
| 2026-03-23 | FY2025 | Stopa podatkowa Medical | 23 | 12 |
| 2026-03-23 | FY2025 | Stopa podatkowa Isotope Products | 19 | 12 |
| 2026-03-23 | FY2025 | Stopa podatkowa | 32% | 12 |
| 2026-03-23 | FY2025 | Gotówka netto | 115,2 | 12 |
| 2026-03-23 | FY2025 | Udział kobiet | 31 | 12 |
| 2026-03-23 | FY2025 | Wskaźnik rotacji | 9 | 12 |
| 2026-03-23 | FY2025 | Wskaźnik kapitału własnego | 55% | 12 |
| 2026-03-23 | FY2025 | Kapitał własny | 253,4 Mio. € | 12 |
| 2026-03-23 | FY2025 | EBITDA | 90,8 (EUR thousands) | 12 |
| 2026-03-23 | FY2025 | Marża skorygowanego EBIT | 25% | 12 |
| 2026-03-23 | FY2025 | Marża EBIT | 24% | 12 |
| 2026-03-23 | FY2025 | Średni wiek | 41 | 12 |
| 2026-03-23 | FY2025 | Średnia liczba akcji w obiegu | 62,6 | 12 |
| 2026-03-23 | FY2025 | dywidenda | 0,22 | 12 |
| 2026-03-23 | FY2025 | wartość księgowa na akcję | 4,05 | 12 |
| 2026-03-23 | FY2025 | Marża brutto Medical | 67 | 12 |
| 2026-03-23 | FY2025 | Marża brutto Isotope Products | 40 | 12 |
| 2026-03-23 | FY2025 | suma bilansowa | 457,9 Mio. € | 12 |
| 2026-03-23 | FY2025 | zatrudnienie na koniec roku | 1.116 | 12 |
| 2026-03-23 | FY2025 | zatrudnienie średnioroczne | 1.105 | 12 |
| 2025-11-12 | 2025-Q3 | marża przychodów przed opodatkowaniem (rok poprzedni) | 20 | 11 |
| 2025-11-12 | 2025-Q3 | Marża przychodów przed opodatkowaniem | 21 | 11 |
| 2025-11-12 | 2025-Q3 | pracownicy (31 grudnia 2024) | 1.143 | 11 |
| 2025-11-12 | 2025-Q3 | pracownicy (30 września 2025) | 1.112 | 11 |
| 2025-11-12 | 2025-Q3 | Wskaźnik kapitału własnego | 51.6 | 11 |
| 2025-08-07 | 2025-Q2 | pracownicy | 1.098 | 10 |
| 2025-05-12 | 2025-Q1 | Marża przychodów przed opodatkowaniem | 22.0 | 9 |
| 2025-05-12 | 2025-Q1 | Wskaźnik kapitału własnego | 51.6 | 9 |
| 2025-06-05 | FY2024 | płynność netto | 98,135 Mio. € | 8 |
| 2025-06-05 | FY2024 | Stopa podatkowa | 30% | 8 |
| 2025-06-05 | FY2024 | Gotówka netto | 98,0 | 8 |
| 2025-06-05 | FY2024 | Wskaźnik kapitału własnego | 50% | 8 |
| 2025-06-05 | FY2024 | marża EBIT | 20% | 8 |
| 2025-06-05 | FY2024 | wartość księgowa na akcję | 10,72 € | 8 |
| 2025-06-05 | FY2024 | zatrudnienie na koniec roku | 1.085 | 8 |
| 2025-06-05 | FY2024 | zatrudnienie średnioroczne | 1.091 | 8 |
| 2024-11-18 | 2024-Q3 | pracownicy | 1.143 | 15 |
| 2024-09-09 | 2024-Q2 | Marża przychodów przed opodatkowaniem | 20 | 7 |
| 2024-09-09 | 2024-Q2 | pracownicy na koniec okresu | 1.085 | 7 |
| 2024-07-15 | 2024-Q2 | Marża przychodów przed opodatkowaniem | 20 | 6 |
| 2024-07-15 | 2024-Q2 | pracownicy na koniec okresu | 1.072 | 6 |
| 2024-07-15 | 2024-Q2 | Wskaźnik kapitału własnego | 51,9 | 6 |
| 2024-03-19 | FY2023 | przychody na pracownika | 185 Tsd. € | 5 |
| 2024-03-19 | FY2023 | Stopa podatkowa | 27% | 5 |
| 2024-03-19 | FY2023 | przychody z radiofarmaceutyków | 126 Mio. € | 5 |
| 2024-03-19 | FY2023 | liczba pracowników | 1.095 | 5 |
| 2024-03-19 | FY2023 | pracownicy na koniec roku obrotowego | 1.075 | 5 |
| 2024-03-19 | FY2023 | Wskaźnik kapitału własnego | 51% | 5 |
| 2024-03-19 | FY2023 | Kapitał własny | 222,2 | 5 |
| 2024-03-19 | FY2023 | marża EBIT | 18% | 5 |
| 2024-03-19 | FY2023 | Średnia liczba akcji w obiegu | 20,8 | 5 |
| 2024-03-19 | FY2023 | dywidenda | 0,05 | 5 |
| 2024-03-19 | FY2023 | wartość księgowa na akcję na 31,12. | 10,7 | 5 |
| 2024-03-19 | FY2023 | suma bilansowa | 439,4 | 5 |
| 2024-03-19 | FY2023 | zatrudnienie średnioroczne | 1.035 | 5 |
| 2024-03-19 | FY2023 | Liczba pracowników na koniec roku | 1.075 | 5 |
| 2024-03-19 | FY2023 | Średnioroczna liczba pracowników | 1.035 | 5 |
| 2023-11-14 | 2023-Q3 | Marża przychodów przed opodatkowaniem | 16 | 2 |
| 2023-11-14 | 2023-Q3 | pracownicy na koniec okresu | 1.062 | 2 |
| 2023-11-14 | 2023-Q3 | EBT | 30.237 (in thousands) | 2 |
| 2023-11-14 | 2023-Q3 | EBIT | 32.445 (EUR in thousands) | 2 |
| 2023-11-14 | 2023-Q3 | Amortyzacja środków trwałych | 9,2 | 2 |
| 2023-09-19 | 2023-Q2 | Nadwyżka | 4,7 Mio. € | 3 |
| 2023-09-19 | 2023-Q2 | Marża przychodów przed opodatkowaniem | 14 | 3 |
| 2023-09-19 | 2023-Q2 | pracownicy na koniec okresu | 1.008 | 3 |
| 2023-09-19 | 2023-Q2 | Wynik grupy przed udziałami mniejszości | 4,8 Mio. € | 3 |
| 2023-09-19 | 2023-Q2 | Wskaźnik kapitału własnego | 52 | 3 |
| 2023-09-19 | 2023-Q2 | EBT | 7,8 Mio. € | 3 |
| 2023-09-19 | 2023-Q2 | EBIT | 8,6 Mio. € | 3 |
| 2023-09-19 | 2023-Q2 | Stan akcji własnych | 360.006 | 3 |
| 2023-09-19 | 2023-Q2 | Udział w kapitale zakładowym (akcje własne) | 1,70 | 3 |
| 2023-09-19 | 2023-Q2 | Amortyzacja środków trwałych | 2,9 Mio. € | 3 |
| 2023-08-10 | 2023-Q2 | Marża przychodów przed opodatkowaniem rok poprzedni korekta | 21 | 4 |
| 2023-08-10 | 2023-Q2 | Marża przychodów przed opodatkowaniem rok poprzedni | 22 | 4 |
| 2023-08-10 | 2023-Q2 | Marża przychodów przed opodatkowaniem | 15 | 4 |
| 2023-08-10 | 2023-Q2 | Pracownicy na koniec okresu rok poprzedni | 976 | 4 |
| 2023-08-10 | 2023-Q2 | pracownicy na koniec okresu | 1.036 | 4 |
| 2023-08-10 | 2023-Q2 | Wskaźnik kapitału własnego | 49 | 4 |
Śledzenie Guidance (najnowsze na metrykę/okres · 6/12)#
Wszystkie prognozy kierownictwa (guidance) i ich późniejszy wynik. Metodologia
Wartości rzeczywiste: przychody w mln €
| Za okres | Wydano dnia | Wskaźnik | Cel | Wykonanie | Ocena | Kierunek | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 2026-08-12 | Przychody | 320 | – | oczekujące | podwyższono | 14 |
| FY2026 | 2026-08-12 | EBITDA (skorygowana) | 80 | – | oczekujące | podwyższono | 14 |
| FY2025 | 2025-11-12 | Przychody | ~300 | 312 | powyżej | podwyższono | 11 |
| FY2025 | 2025-11-12 | EBIT | ~65 | – | – | potwierdzony | 11 |
| FY2025 | 2025-06-05 | EBIT (skorygowany) | 65 | – | – | wydany po raz pierwszy | 8 |
| FY2025 | 2025-05-12 | EBITDA (skorygowana) | 70 | – | – | potwierdzony | 10 |
| FY2024 | 2024-11-18 | Przychody | 290 | 295,9 | powyżej | obniżony | 15 |
| FY2024 | 2024-11-18 | zysk operacyjny | 62 | – | – | potwierdzony | 15 |
| FY2024 | 2024-09-09 | EBIT | 70 | 61,1 | poniżej | podwyższono | 7 |
| FY2024 | 2024-07-15 | EBITDA (skorygowana) | 60 | – | – | potwierdzony | 6 |
| FY2023 | 2023-08-10 | Przychody | 230 | 246,1 | powyżej | potwierdzony | 2 |
| FY2023 | 2023-08-10 | Zysk netto | 25 | – | – | potwierdzony | 2 |
Rozwój#
Skrócone podsumowanie każdego okresu sprawozdawczego w formie tekstu ciągłego: co zmieniło się operacyjnie, jakie czynniki wskazuje kierownictwo, jak rozwinęły się wyniki i przepływy pieniężne. Metodologia
FY2026
W pierwszym półroczu roku obrotowego 2026 Eckert & Ziegler odnotował przychody w Q1 wynoszące 72,9 mln EUR, o 7 % wyższe rok do roku 13, a przychody za pierwsze półrocze osiągnęły 149,3 mln EUR wobec poziomu 148,8 mln EUR w roku poprzednim 14. Skonsolidowany zysk netto grupy za pierwsze półrocze wzrósł o 4,5 % do 22,4 mln EUR 14, wspierany silnym wzrostem przychodów z Lutetu-177, które ponad się potroiły, oraz przychodów z Contract Manufacturing & Development, które niemal się podwoiły 14. Segment Medical był głównym motorem wzrostu w Q1, notując przychody wyższe o 20,7 % rok do roku oraz poprawę marży brutto o 2 punkty procentowe do 58 % 13. Operacyjne przepływy pieniężne za pierwsze półrocze spadły do 12,8 mln EUR, głównie z powodu braku płatności z poprzedniego roku od wspólnego przedsięwzięcia Qi Kang Medical, z wyłączeniem tego efektu bazowego spadek ten został opisany jako główny czynnik 14. W wymiarze strategicznym spółka przeniosła wolumen produkcji Aktynu-225 do skali wielkoseryjnej 13 i otworzyła zakład produkcji izotopów medycznych w Changzhou/Jintan w Chinach z partnerem DongCheng Pharma 14.
FY2025
Eckert & Ziegler odnotował przychody za cały rok 2025 w wysokości 312 mln EUR, o 5 % wyższe rok do roku pomimo cyberataku w lutym 2025 r., który spowodował tymczasowe opóźnienia dostaw 12. Skorygowany EBIT wzrósł o 18 % do 77,7 mln EUR, a marża EBIT wzrosła z 20 % do 24 % 12. Zysk netto w wysokości 48,8 mln EUR był o 47 % wyższy niż w roku poprzednim, przy rozwodnionym EPS wynoszącym 0,78 12. Pozycja gotówki netto poprawiła się o 18 % do 115,2 mln EUR, a wskaźnik kapitału własnego wzrósł z 50 % do 55 % 12. Kluczowe kamienie milowe obejmowały skalowanie produkcji Aktynu-225 w Czechach, wydzielenie grupy Pentixapharm w październiku 2025 r. oraz nowe zatwierdzenia regulacyjne dla GalliaPharm® w Japonii i Illuccix® w Niemczech 12.
FY2024
Eckert & Ziegler SE osiągnęła pełnoroczne przychody za 2024 rok w wysokości 295,9 mln EUR milionów EUR, ustanawiając nowy rekord spółki o 20 % wyższy rok do roku, przy czym jako główny czynnik wzrostu wskazano popyt na produkty radiofarmaceutyczne 8. Wynik operacyjny za cały rok osiągnął 61,1 mln EUR milionów EUR; zysk netto przypadający akcjonariuszom wyniósł 33,3 mln EUR milionów EUR, co oznacza wzrost o 27 % rok do roku 8. Sprzedaż radiofarmaceutyków wzrosła o 37 % do 81 milionów EUR w poszczególnych segmentach, a środki pieniężne na koniec roku wyniosły 118,2 mln EUR milionów EUR 8. Wydzielenie Pentixapharm AG nabrało mocy prawnej 2 października 2024 roku, koncentrując działalność grupy na podstawowym obszarze radioizotopów, natomiast zakład produkcji Ac-225 w Czechach odnotował pierwszą produkcję w grudniu 2024 roku 8.
FY2023
Eckert & Ziegler SE odnotowała rekordowe przychody grupy wynoszące 246,1 mln EUR milionów euro w roku obrotowym 2023, co stanowi wzrost o 11 % rok do roku, przy czym do wzrostu przyczyniły się zarówno segment Isotope Products, jak i Medical 5. EBIT wyniósł 45,5 mln EUR milionów euro, spadając o 3 %, ponieważ marża EBIT obniżyła się z 21 % w 2022 roku do 18 % w 2023 roku, co odzwierciedla wyższe koszty operacyjne przewyższające wzrost przychodów 5. Zysk netto spadł o 10 % do 26,3 mln EUR milionów euro (1,26 na akcję), obciążony nieplanowanymi kosztami finansowymi i stratami kursowymi, podczas gdy operacyjne przepływy pieniężne wzrosły o 19 % do 47,4 mln EUR milionów euro 5. Rok był naznaczony strategicznym przekształceniem ukierunkowanym na produkcję i dystrybucję izotopów: spółka zakończyła konwersję do europejskiej formy SE, powołała nowy zarząd pod kierownictwem prezesa dr. Haralda Hasselmann, oraz podjęła uchwałę o wydzieleniu do 80 % klinicznej spółki zależnej Pentixapharm AG, która została zaklasyfikowana jako działalność zaniechana zgodnie z MSSF 5 5. Podpisano wiele długoterminowych umów dostaw wolnego od nośnika lutetu-177 i aktynu-225, uzyskano zezwolenia na produkcję GMP dla Lu-177 w dwóch lokalizacjach, a roczna dywidenda została obniżona do 0,05 € na akcję z 0,50 € w roku poprzednim 5.
Słowniczek#
- Przychody: Przychody z umów z klientami po pomniejszeniach, tak jak wykazuje je sama spółka; nie produkcja całkowita, przychody brutto, GMV ani napływ zamówień.
- Zysk operacyjny: Operacyjna pozycja rachunku zysków i strat, czyli zysk operacyjny; EBIT tylko jako oznaczone zastępstwo, nigdy zysk przed opodatkowaniem ani zysk zwyczajny.
- Zysk netto: Zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej, po działalności zaniechanej; bez udziałów mniejszości i bez całkowitych dochodów.
- EPS: Rozwodniony EPS przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej; wartość opublikowana zawsze ma pierwszeństwo przed wyliczoną, wartości wyliczone są oznaczone.
- FCF: FCF = przepływy operacyjne minus Capex na rzeczowe aktywa trwałe; własna wartość FCF spółki jest pokazywana osobno.
- Przepływy op.: Przepływy operacyjne zgodnie z publikacją; spółki MSSF mogą ujmować zapłacone odsetki w przepływach finansowych, więc porównywalność bywa ograniczona.
- Gotówka: Gotówka i jej ekwiwalenty, bez papierów wartościowych, chyba że spółka ujmuje je w tej pozycji.
- Dług netto: Dług netto = zadłużenie finansowe bez zobowiązań leasingowych minus gotówka na ten sam dzień; własna pozycja netto spółki może się różnić.
- *: wyliczone, wzór w dymku
- ≈: wyliczone, przybliżenie
- ~: niepewne; wartość pozostaje widoczna, oceny jej nie używają
- °: poprawione przez zapytanie do dokumentu lub skorygowane na podstawie dowodu
- EBIT: EBIT jako zastępstwo: rachunek wyników nie zawiera pozycji operacyjnej
- basic: podstawowy EPS jako zastępstwo, gdy brak rozwodnionego
Źródła: raporty kwartalne, raporty roczne i dokumenty relacji inwestorskich#
Wszystkie dokumenty źródłowe, z których NadirAlpha zbudował ten raport, z typem (raport kwartalny, półroczny, roczny, komunikat o wynikach), datą publikacji i bezpośrednim linkiem do zgłoszenia (EDINET/SEC/IR). Metodologia
| # | Typ dokumentu | Opublikowano | Link |
|---|---|---|---|
| #16 | IR-Quarter raport kwartalny | – | Otwórz |
| #4 / #104 | IR-Quarter raport kwartalny | 2023-08-10 | Otwórz |
| #17 | IR-Half raport półroczny | 2023-08-10 | Otwórz |
| #3 / #103 | IR-Quarter raport kwartalny | 2023-09-19 | Otwórz |
| #2 / #102 | IR-Quarter raport kwartalny | 2023-11-14 | Otwórz |
| #18 | IR-Quarter raport kwartalny | 2023-11-14 | Otwórz |
| #1 | IR-Report raport | 2024-03-19 | Otwórz |
| #5 / #105 | IR-Annual raport roczny | 2024-03-19 | Otwórz |
| #19 / #119 | IR-Annual raport roczny | 2024-03-19 | Otwórz |
| #22 | IR-Quarter raport kwartalny | 2024-06-26 | Otwórz |
| #6 / #106 | IR-Quarter raport kwartalny | 2024-07-15 | Otwórz |
| #7 / #107 | IR-Quarter raport kwartalny | 2024-09-09 | Otwórz |
| #20 | IR-Quarter raport kwartalny | 2024-09-18 | Otwórz |
| #21 | IR-Half raport półroczny | 2024-11-11 | Otwórz |
| #15 / #115 | IR-Quarter raport kwartalny | 2024-11-18 | Otwórz |
| #9 / #109 | IR-Quarter raport kwartalny | 2025-05-12 | Otwórz |
| #24 | IR-Quarter raport kwartalny | 2025-05-12 | Otwórz |
| #8 / #108 | IR-Annual raport roczny | 2025-06-05 | Otwórz |
| #23 | IR-Annual raport roczny | 2025-06-05 | Otwórz |
| #10 / #110 | IR-Quarter raport kwartalny | 2025-08-07 | Otwórz |
| #25 | IR-Half raport półroczny | 2025-08-28 | Otwórz |
| #11 / #111 | IR-Quarter raport kwartalny | 2025-11-12 | Otwórz |
| #26 | IR-Quarter raport kwartalny | 2025-11-12 | Otwórz |
| #12 / #112 | IR-Annual raport roczny | 2026-03-23 | Otwórz |
| #27 | IR-Annual raport roczny | 2026-03-23 | Otwórz |
| #13 / #113 | IR-Quarter raport kwartalny | 2026-05-11 | Otwórz |
| #28 | IR-Quarter raport kwartalny | 2026-05-11 | Otwórz |
| #14 / #114 | IR-Quarter raport kwartalny | 2026-08-12 | Otwórz |
| #29 | IR-Half raport półroczny | 2026-08-12 | Otwórz |
FAQ#
Czy istnieje prognoza zarządu (Guidance) na okres FY2026?
Tak. Zarząd opublikował cele na okres FY2026, w tym Przychody. Rozdział dotyczący Guidance tracking przedstawia wszystkie cele i porównuje je z późniejszymi wynikami rzeczywistymi; neutralnie, bez własnych szacunków.
Jakie dodatkowe wskaźniki raportuje Eckert & Ziegler SE?
Zgodnie z raportem za Q2 2026: Wskaźnik kapitału własnego, Marża przychodów przed opodatkowaniem. Rozdział Raportowane KPI wymienia każdą wartość ze źródłem. Przychody są podzielone według Medical, Isotope Products, Pozostałe.
Czy Eckert & Ziegler SE wypłaca dywidendę?
Dokumenty zgłoszeniowe zawierają informacje o dywidendzie; najnowszy wpis: wypłacone dywidendy 0,22 (FY2025) (zgodnie z raportem, bez własnej oceny). Szczegóły z linkami do źródeł znajdują się w rozdziałach raportu.
Gdzie mogę znaleźć oficjalne dokumenty Investor Relations spółki Eckert & Ziegler SE?
NadirAlpha podaje w rozdziale źródeł linki do wszystkich 44 wykorzystanych dokumentów oryginalnych (Dokumenty IR): raport kwartalny, raport roczny, raport półroczny, każdy z typem, datą publikacji i bezpośrednim odnośnikiem; każda liczba w raporcie ma numer źródła.