Akcje PubMatic PUBM
PubMatic jest firmą technologiczną z branży reklamy cyfrowej, która prowadzi opartą na chmurze, programatyczną platformę po stronie sprzedaży (SSP), umożliwiającą wydawcom, twórcom treści cyfrowych, monetyzację zasobów reklamowych w kanałach display, wideo, aplikacji mobilnych oraz telewizji podłączonej (CTV). Akcje PubMatic (PUBM): Wyniki kwartalne i roczne od 2023 z raport kwartalny i zgłoszeń SEC: przychody, wynik, bilans, przepływy pieniężne i guidance zarządu, każda liczba ze źródłem. Stan na 08/2026, raportowanie kwartalne. Analiza akcji od NadirAlpha. Akcje PubMatic (PUBM): notowany na Nasdaq. NadirAlpha przeanalizował 38 oryginalnych dokumentów, automatycznie zweryfikował każdą liczbę i powiązał ją ze źródłem; stan źródeł: 08/2026. Przychody Q2 2026: 79 mln USD (+11 % r/r). Najnowszy odczyt: Przychody przyspieszają, Marża rośnie, Zmiana strategiczna.
Raport generowany przez AI · nie stanowi porady inwestycyjnej · dane wyodrębnione automatycznie; prosimy weryfikować z podlinkowanym oryginałem więcej
Aktualny stan PubMatic
Sytuacja PubMatic po raporcie za Q2 2026: co zmieniło się w przychodach, wynikach i perspektywach, opracowane redakcyjnie na podstawie oryginalnego raportu. Metodologia NadirAlpha
Ocena NadirAlpha, stan na Q2 2026.
„Steve jest moim partnerem w budowaniu PubMatic od piętnastu lat. Polegałem na jego osądzie przy każdej ważnej decyzji, a zaufanie, które sobie wypracował -- wewnątrz PubMatic i wśród naszych inwestorów -- jest jednym z największych aktywów firmy. Zbudował silny zespół kierowniczy, dobrze przygotowany na nadchodzące możliwości wzrostu. Jestem głęboko wdzięczny za jego partnerstwo, przywództwo i przyjaźń.”
(tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
„Uważam, że dziś PubMatic jest w najsilniejszej pozycji, jaką widziałem przez piętnaście lat mojej pracy tutaj, i właśnie dlatego jest to właściwy moment, aby rozpocząć planowanie mojego przejścia na emeryturę. Dołączyłem do PubMatic, kiedy była małą prywatną firmą, i wspólnie z Rajeevem oraz tym wyjątkowym zespołem zbudowaliśmy coś, z czego jestem niezmiernie dumny: globalną spółkę publiczną z solidnym modelem finansowym, znaczną elastycznością operacyjną i kulturą zdyscyplinowanej realizacji. Moim priorytetem jest kontynuowanie momentum, o którym dziś informujemy.”
(tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
Akcje PubMatic: kluczowe wskaźniki (mln $)
NadirAlpha prezentuje dla PubMatic lata obrotowe, półrocza i kwartały kolejno, ostatnio Q2 2026; każda liczba jest klikalna i prowadzi do wartości surowej, lokalizacji i źródła. NadirAlpha automatycznie ekstrahuje wszystkie wartości z dokumentów finansowych; błędy są możliwe; kluczowe liczby należy samodzielnie zweryfikować, klikając w powiązany oryginał. Metodologia NadirAlpha
Wszystkie informacje służą wyłącznie wsparciu Państwa własnej decyzji inwestycyjnej i nie stanowią rekomendacji; wiążące są oryginalne raporty spółki.
Lata obrotowe
| Okres | Przychody | Zysk operacyjny | Zysk netto | EPS ($) | EPS adj. ($) | EBITDA (adj.) | Przepływy op. | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2025 | 282,9 | -17,3 | -14,5 | -0,31 | 0,33 | 61,64 | 81,1 | 25 |
| FY2024 | 291,3 | 3,9 | 12,5 | 0,23 | 0,78 | 92,33 | 73,4 | 126 |
| FY2023 | 267 | 2 | 8,9 | 0,16 | 0,59 | 75,31 | 81,1 | 10 |
Kwartały
| Okres | Opublikowano | Przychody | Zysk operacyjny | Zysk netto | EPS ($) | EPS adj. ($) | EBITDA (adj.) | FCF | Gotówka | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-Q2* | 2026-08-06 | 78,6 | 0,6 | -1,2 | -0,03 | – | 19,6 | 17,3 | 120 | 30 |
| 2026-Q1* | 2026-04-22 | 62,6 | -15,3 | -12,5 | -0,27 | -0,11 | 2,6 | 17,3 | 144,9 | 27 |
| 2025-Q4* | 2026-02-26 | 80 | 8,5 | 6,7 | 0,14*≈ | 0,29 | 27,8 | 11,3 | 145,5 | 126 |
| 2025-Q3* | 2025-11-10 | 68 | -8,4 | -6,5 | -0,14 | 0,03 | 11,2 | 27,7 | 136,5 | 124 |
| 2025-Q2* | 2025-08-11 | 71,1 | -5,5 | -5,2 | -0,11 | 0,05 | 14,2 | 13,6 | 90,5 | 122 |
| 2025-Q1* | 2025-05-08 | 63,8 | -11,9 | -9,5 | -0,20 | -0,04 | 8,5 | 14,2 | 101,8 | 19 |
| 2024-Q4* | 2025-02-27 | 85,5 | 14,8 | 13,9 | 0,26*≈ | 0,41 | 37,6 | 13,7 | 100,5 | 17 |
| 2024-Q3* | 2024-11-12 | 71,8 | -1,4 | -0,9 | -0,02 | 0,12 | 18,5 | 7,4 | 78,9 | 15 |
| 2024-Q2* | 2024-08-08 | 67,3 | -4 | 2 | 0,04 | 0,17 | 21,1 | 11,2 | 73,5 | 13 |
| 2024-Q1* | 2024-05-07 | 66,7 | -5,5 | -2,5 | -0,05 | 0,09 | 15,1 | 23,5 | 80,2 | 120 |
| 2023-Q4* | 2024-02-26 | 84,6 | 20,4 | 18,7 | 0,16 | 0,45 | 38,9 | 23,5 | 78,5 | 9 |
| 2023-Q3* | 2023-11-08 | 63,7 | -0,6 | 1,8 | 0,03 | 0,14 | 18,2 | 21 | 97,7 | 7 |
| 2023-Q2* | 2023-08-08 | 63,3 | -7,1 | -5,7 | -0,11 | 0,00~ | 10,8 | 14,7 | 105,5 | 5 |
| 2023-Q1* | 2023-05-09 | 55,4 | -10,7 | -5,9 | -0,11 | 0,00 | 7,4 | 11,3 | 79,3 | 112 |
Bilans i przepływy pieniężne PubMatic (mln $)
Dane bilansowe na dzień określony dla PubMatic (środki pieniężne, zadłużenie finansowe) oraz pozycje rachunku przepływów pieniężnych za rok obrotowy, półrocze i kwartał; wartości pochodne z formułą w popoverze. NadirAlpha automatycznie ekstrahuje wszystkie wartości z dokumentów finansowych; błędy są możliwe; kluczowe liczby należy samodzielnie zweryfikować, klikając w powiązany oryginał. Metodologia NadirAlpha
Lata obrotowe
| Okres | Opublikowano | Gotówka | Amortyzacja | Przepływy op. | Capex | FCF | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2025 | 2026-02-26 | 145,5 | 19 | 81,1 | 14,3 | 66,7 | 25 |
| FY2024 | 2025-02-27 | 100,5 | 45,4~ | 73,4 | 17,6 | 55,8 | 126 |
| FY2023 | 2024-02-26 | 78,5 | 28,5 | 81,1 | 10,6 | 70,5 | 9 |
Kwartały
| Okres | Opublikowano | Gotówka | Amortyzacja | Przepływy op. | Capex | FCF | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-Q2 | 2026-08-06 | 120 | – | 20,2 | 3 | 17,3 | 30 |
| 2026-Q1 | 2026-05-07 | 144,9 | 3,5 | 17,3 | 0 | 17,3 | 28 |
| 2025-Q4 | 2026-02-26 | 145,5 | 9,8~ | 18,2 | 6,9 | 11,3 | 126 |
| 2025-Q3 | 2025-11-10 | 136,5 | 4,2 | 32,4 | 4,7 | 27,7 | 124 |
| 2025-Q2 | 2025-08-11 | 90,5 | 5,7 | 14,9 | 1,3 | 13,6 | 122 |
| 2025-Q1 | 2025-05-08 | 101,8 | 5,8 | 15,6 | 1,4 | 14,2 | 19 |
| 2024-Q4 | 2025-02-27 | 100,5 | 11,4~ | 18 | 4,3 | 13,7 | 17 |
| 2024-Q3 | 2024-11-12 | 78,9 | 6,1 | 19,1 | 11,7 | 7,4 | 15 |
| 2024-Q2 | 2024-08-08 | 73,5 | 6,4 | 11,9 | 0,7 | 11,2 | 13 |
| 2024-Q1 | 2024-05-07 | 80,2 | 11,2~ | 24,3 | 0,8 | 23,5 | 120 |
| 2023-Q4 | 2024-02-26 | 78,5 | 11~ | 28,7 | 5,2 | 23,5 | 9 |
| 2023-Q3 | 2023-11-08 | 97,7 | 7,2 | 23,8 | 2,9 | 21 | 7 |
| 2023-Q2 | 2023-08-08 | 105,5 | 7,2 | 15,8 | 1,1 | 14,7 | 5 |
| 2023-Q1 | 2023-05-09 | 79,3 | 11,4~ | 12,8 | 1,4 | 11,3 | 112 |
Śledzenie Guidance PubMatic (najnowsze na metrykę/okres · 12/36)
Czego PubMatic oczekiwało na Q2 2026 i w kolejnych okresach oraz czy cele zostały osiągnięte; przedziały są uznawane za osiągnięte, gdy wartość rzeczywista mieści się w granicach. Metodologia NadirAlpha
Wartości rzeczywiste: przychody w mln $ · wskaźniki w %
Kierunek: potwierdzonyobniżonywydany po raz pierwszypodwyższono Ocena: powyżejponiżej
| Za okres | Wydano dnia | Wskaźnik | Cel | Wykonanie | Ocena | Kierunek | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-Q2 | 2026-05-07 | Przychody | 68–70 | 78,6 | 29 | ||
| 2026-Q2 | 2026-05-07 | EBITDA (skorygowana) | 8–10 | 19,6 | 29 | ||
| 2026-Q1 | 2026-02-26 | Przychody | 58–60 | 62,6 | – | 26 | |
| 2026-Q1 | 2026-02-26 | EBITDA (skorygowana) | -0,5–1 | 2,6 | – | – | 26 |
| 2025-Q4 | 2025-11-10 | Przychody | 73–77 | 80 | 24 | ||
| 2025-Q4 | 2025-11-10 | EBITDA (skorygowana) | 19–21 | 27,8 | 24 | ||
| 2025-Q3 | 2025-08-11 | Przychody | 61–66 | 68 | 22 | ||
| 2025-Q3 | 2025-08-11 | EBITDA (skorygowana) | 7–10 | 11,2 | 22 | ||
| 2025-Q2 | 2025-05-08 | Przychody | 66–70 | 71,1 | 20 | ||
| 2025-Q2 | 2025-05-08 | EBITDA (skorygowana) | 9–12 | 14,2 | 20 | ||
| 2025-Q1 | 2025-02-27 | Przychody | 61–63 | 63,8 | 18 | ||
| 2025-Q1 | 2025-02-27 | EBITDA (skorygowana) | 5–7 | 8,5 | 18 | ||
| FY2024 | 2024-11-12 | Przychody | 292–296 | 291,3 | 16 | ||
| FY2024 | 2024-11-12 | EBITDA (skorygowana) | 89–92 | 92,33 | 16 | ||
| FY2024 | 2024-08-08 | Przychody rok do roku | 288–292 | – | – | 14 | |
| FY2024 | 2024-02-26 | Capex | 16–18 | – | – | 14 | |
| FY2024 | 2024-02-26 | Marża EBITDA | ~30% | – | – | 9 | |
| FY2024 | 2024-02-26 | Wzrost przychodów (r/r) | 10–12% | 9,1 | 9 | ||
| 2024-Q4 | 2024-11-12 | Przychody | 86–90 | 85,5 | 16 | ||
| 2024-Q4 | 2024-11-12 | EBITDA (skorygowana) | 34–37 | 37,6 | 16 | ||
| 2024-Q3 | 2024-08-08 | Przychody | 65–67 | 71,8 | 14 | ||
| 2024-Q3 | 2024-08-08 | EBITDA (skorygowana) | 15–17 | 18,5 | 14 | ||
| 2024-Q2 | 2024-05-07 | Przychody | 69–71 | 67,3 | 12 | ||
| 2024-Q2 | 2024-05-07 | EBITDA (skorygowana) | 17–19 | 21,1 | 12 | ||
| 2024-Q1 | 2024-02-26 | Przychody | 61–63 | 66,7 | 9 | ||
| 2024-Q1 | 2024-02-26 | EBITDA (skorygowana) | 10–12 | 15,1 | 9 | ||
| FY2023 | 2023-08-08 | Capex | 10–13 | – | – | 8 | |
| FY2023 | 2023-02-28 | Marża EBITDA | 30% | – | – | 4 | |
| 2023-Q4 | 2023-11-08 | Przychody | 76–80 | 84,6 | 8 | ||
| 2023-Q4 | 2023-11-08 | EBITDA (skorygowana) | 32–35 | 38,9 | 8 | ||
| 2023-Q3 | 2023-08-08 | Przychody | 58–61 | 63,7 | 6 | ||
| 2023-Q3 | 2023-08-08 | EBITDA (skorygowana) | 13–15 | 18,2 | 6 | ||
| 2023-Q2 | 2023-05-09 | Przychody | 58–61 | 63,3 | 4 | ||
| 2023-Q2 | 2023-05-09 | EBITDA (skorygowana) | 13–15 | 10,8 | 4 | ||
| 2023-Q1 | 2023-02-28 | Przychody | 50–52 | 55,4 | 2 | ||
| 2023-Q1 | 2023-02-28 | EBITDA (skorygowana) | 4–6 | 7,4 | 2 |
Akcje PubMatic: kurs i wykres
Wykres i trendy wskaźników akcji PubMatic: wykres TradingView uruchamia się dopiero po kliknięciu, wykres wskaźników pochodzi z tabel podstawowych do okresu Q2 2026. Metodologia NadirAlpha
Dzienne świece z markerami newsów i wyników. Ładuje się dopiero po kliknięciu.
Oś czasu wydarzeń spółki PubMatic
Co wydarzyło się w PubMatic od 2023: zdarzenia z dokumentów zgłoszeniowych, pogrupowane według kwartałów, z datą źródła i klikalnym numerem odnośnika. Metodologia NadirAlpha
2026 · 6 zdarzeń
Przychody za II kwartał: 78,6 mln, wzrost o 11 % rok do roku, napędzany przez CTV, aplikacje mobilne i nowe strumienie przychodów 30
Marża brutto poprawiła się do 67 % w II kwartale 2026 r. z 63 % w II kwartale 2025 r.; skorygowana EBITDA 19,6 mln USD w porównaniu z 14,2 mln USD w II kwartale 2025 r. 30
CFO Steve Pantelick ogłosił planowane odejście na emeryturę; pozostanie na stanowisku do I kwartału 2027 r. i jako starszy doradca do lipca 2027 r. 31
„Agentowa AI tworzy strukturalną zmianę, która redefiniuje cały rynek reklamy cyfrowej. Nasze rozwiązania AI notują najszybsze wdrożenie spośród wszystkich produktów w naszej historii. Ten impet stwarza wyjątkową okazję do ewolucji naszej organizacji w celu jak najlepszej obsługi tej transformacji.”
(tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
„Osiągnęliśmy wyjątkowy pierwszy kwartał, przekraczając wskazówki zarówno w zakresie przychodów, jak i skorygowanej EBITDA. Wdrożenie naszych możliwości AI nadal przyspiesza -- ponad 20 agentów jest teraz wbudowanych w naszą platformę, a w pełni autonomiczne kampanie skalują się globalnie. Co istotne, powtarzające się zaangażowanie klientów potwierdza, że AgenticOS upraszcza ekosystem i redefiniuje sposób tworzenia wartości. Każda kolejna kampania wzmacnia naszą przewagę danych, dostarcza mierzalnych wyników i przyspiesza nasz bazowy wzrost. Jako wczesny lider w dziedzinie AI nasze wieloletnie inwestycje generują nowe strumienie przychodów, zwiększają dźwignię operacyjną i wzmacniają naszą pozycję konkurencyjną.”
(tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
Przychody za I kwartał: 62,6 mln, spadek o 2 % rok do roku, pod wpływem zmian platformy dokonanych przez dużego nabywcę DSP w 2025 r. 28
Prognoza na II kwartał 2026 r.: przychody 68 do 70 mln USD, skorygowana EBITDA 8,0 do 10,0 mln USD 29
Platforma AI AgenticOS osiągnęła najszybsze tempo adopcji produktu w historii spółki; zawarto ponad 1 000 transakcji z udziałem ponad 20 agentów AI wbudowanych w platformę 29
2025 · 15 zdarzeń
„Osiągnęliśmy wyjątkowy czwarty kwartał, charakteryzujący się silnym wzrostem w obszarach CTV, Activate i naszych wschodzących strumieni przychodów, a także przyspieszającym impulsem naszych rozwiązań AI. Patrząc w przyszłość, reklama agentowa stanowi przyrostowy czynnik sprzyjający i definiującą przewagę dla PubMatic. Poprawia wyniki reklamodawców, poszerza nasz rynek docelowy i zwiększa przepływ budżetów reklamowych do otwartego internetu. W zaledwie kilka miesięcy wdrożenie przez klientów platformy AgenticOS było błyskawiczne -- przeprowadzono ponad 250 transakcji, z których wiele dotyczy nowych partnerów reklamowych na naszej platformie. Pozostajemy skoncentrowani na napędzaniu wzrostu w naszej podstawowej działalności, realizacji kluczowych priorytetów i przewodzeniu branży w miarę jej przejścia ku agentowej AI.”
(tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
Przychody w Q4 wyniosły 80,0 mln USD, wobec 85,5 mln USD w Q4 2024; przychody za FY2025 spadły o 3 % do 282,9 mln USD z 291,3 mln USD w 2024 roku 26
Skorygowana marża EBITDA w Q4 obniżyła się do 35 % z 44 % w Q4 2024; skorygowana EBITDA za FY2025 spadła o 33 % do 61,6 mln USD przy marży 22 %, wobec 92,3 mln USD przy marży 32 % w 2024 roku 26
Uruchomiono platformę AgenticOS z ponad 250 transakcjami agentycznymi; wydatki na reklamy Activate potroiły się w 2025 roku, a przychody z nowych źródeł niemal się podwoiły, osiągając około 10 % łącznych przychodów 26
Zysk operacyjny osiągnął wartość dodatnią po raz pierwszy po 3 okresach ujemnych (-8,4 do +8,5 mln USD). 126
Zysk netto osiągnął wartość dodatnią po raz pierwszy po 3 okresach ujemnych (-6,5 do +6,7 mln USD). 126
Zysk netto spadł o ponad połowę w ujęciu rok do roku (z 13,9 do 6,7 mln USD, -52 %). 126
„Osiągnęliśmy przychody i skorygowaną EBITDA powyżej wskazówek oraz silne przepływy pieniężne. Wzrost CTV powyżej 50 % rok do roku z wyłączeniem reklamy politycznej ponownie znacznie przewyższył rynkowe tempo wzrostu. Wyniki te demonstrują siłę naszej platformy, postępującą dywersyfikację naszej działalności oraz przyspieszające tempo innowacji.”
(tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
Strata operacyjna w Q3 pogłębiła się do 8,4 mln USD z 1,4 mln USD w Q3 2024, a strata operacyjna za dziewięć miesięcy wyniosła 25,8 mln USD wobec 10,9 mln USD w analogicznym okresie roku poprzedniego 23
Przychody w Q3 spadły o 5 % do 68,0 mln USD; około 5,0 mln USD przychodów z Q3 2024 odzwierciedlało wydatki na reklamę polityczną z poprzedniego roku, a pozostały spadek był spowodowany zmianami w platformie DSP 24
W dniu 8 września 2025 roku złożono powództwo cywilne przeciwko Google LLC, domagając się zakazu naruszeń oraz odszkodowania za zarzucane antykonkurencyjne praktyki na rynkach serwerów reklamowych dla wydawców i giełd reklamowych 23
„Osiągnęliśmy silny wynik w drugim kwartale, z przychodami i skorygowaną EBITDA przekraczającymi oczekiwania. Dodaliśmy do platformy nowych wydawców, serwisów streamingowych i kupujących reklamy, kontynuowaliśmy skalowanie Activate i commerce media oraz odnotowaliśmy znaczący wzrost w obszarze targetowania po stronie sprzedaży. Obserwuję ewolucję tej branży od dwóch dekad i jest oczywiste, że znalazła się ona w punkcie przełomowym. Granice między SSP a DSP zacierają się, a sztuczna inteligencja fundamentalnie zmienia sposób tworzenia, transakcji i optymalizacji reklam. To przekształca ekosystem programatyczny, co naszym zdaniem będzie dla nas korzystne. Nasza kompleksowa, oparta na AI platforma umożliwia wydawcom i kupującym reklamy żądanie większej wydajności, kontroli i przejrzystości. Naszym kluczowym priorytetem jest dywersyfikacja naszego mix DSP, wzmocnienie przywództwa w CTV oraz inwestowanie w obszary o najwyższym wzroście. Jestem przekonany, że budujemy silniejszy i bardziej odporny biznes, dobrze pozycjonowany do osiągania długoterminowego wzrostu i udziału w rynku.”
(tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
Przychody w Q2 wzrosły o 6 % do 71,1 mln USD w porównaniu z Q2 2024, przy czym przychody z CTV wzrosły o ponad 50 % rok do roku, a przychody z wideo wielokanałowego stanowiły 41 % łącznych przychodów 22
Skorygowana marża EBITDA skurczyła się do 20 % z 31 % w Q2 2024, a skorygowana EBITDA obniżyła się do 14,2 mln USD z 21,1 mln USD 22
Przychody w Q3 2025 prognozowane są na poziomie 61-66 mln USD, co oznacza sekwencyjny spadek względem Q2, z uwzględnieniem wpływu ograniczonych wydatków reklamowych przez jednego dużego partnera DSP 22
„Jesteśmy zadowoleni z naszych wyników w Q1, przekraczających wytyczne zarówno na poziomie przychodów, jak i wyniku netto, napędzanych przez obszary wzrostu strukturalnego w naszym biznesie. Trwające inwestycje w innowacje produktowe i zespoły sprzedaży przyniosły 21 % wzrost rok do roku w naszym podstawowym biznesie, z utrzymującym się momentum w kwietniu. Jesteśmy głęboko przekonani, że obecne środowisko stanowi katalizator przyspieszający przejście do rozwiązań programatycznych i opartych na AI. Aktywacja po stronie sprzedaży wyłania się jako preferowany model w otwartym internecie, w miarę jak zapotrzebowanie reklamodawców na bardziej przejrzyste i wydajne ścieżki do zasobów reklamowych i danych stale rośnie. PubMatic stoi na czele tej transformacji, tworząc jednocześnie wartość dla całego łańcucha dostaw.”
(tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
Strata operacyjna w Q1 pogłębiła się do 11,9 mln USD z 5,5 mln USD w Q1 2024, odzwierciedlając wzrost kosztów operacyjnych 19
Przychody w Q1 spadły o 4 % do 63,8 mln USD z 66,7 mln USD w Q1 2024, przede wszystkim w wyniku zmian metodologii ustalania ofert wdrożonych przez głównego kupującego DSP w 2024 roku 19
Google potwierdził rezygnację z wycofywania plików cookie stron trzecich w Chrome, wprowadzając zamiast tego wymóg wyrażenia zgody lub jej odmowy przez użytkowników, co zmieniło przewidywane przejście branży na alternatywne rozwiązania tożsamości 19
2024 · 15 zdarzeń
„Dzisiaj nasza platforma omnichannelowa obsługuje wydawców, nabywców mediów, sieci commerce media oraz dostawców kuraqi/danych, którzy wszyscy zwracają się ku technologii po stronie sprzedaży w poszukiwaniu krytycznych kompleksowych rozwiązań niezbędnych do budowania swoich działalności reklamowych. Patrząc na rok 2025, oczekujemy przyspieszonego wzrostu w naszym podstawowym biznesie, ponieważ kupujący reklamy poszukują premium, bezpiecznych dla marki, skurowanych zasobów reklamowych w otwartym internecie.”
(tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
Skorygowana EBITDA za cały rok 2024 wzrosła o 23 % do 92,3 mln USD przy marży 32 %, wobec 75,3 mln USD w 2023 roku (17)
Marża brutto za cały rok 2024 poprawiła się o 250 punktów bazowych do 65 %, wspierana przez 18-procentowy spadek kosztu własnego sprzedaży na przetworzone wyświetlenie (18)
Przychody z CTV więcej niż podwoiły się rok do roku i stanowiły 20 % łącznych przychodów w Q4 2024; przychody z wideo wielokanałowego wzrosły o 37 % za cały rok 2024, a Supply Path Optimization osiągnęło 53 % całkowitej aktywności platformy (18)
Zysk operacyjny osiągnął wartość dodatnią po raz pierwszy po 3 okresach ujemnych (-1,4 do +14,8 mln USD). 126
Wzrost przychodów wyhamował do +1,1 % rok do roku (poprzedni okres: +12,7 %). 126
„Nasze wyniki za trzeci kwartał przekroczyły oczekiwania, napędzane silnym wzrostem w CTV i aplikacjach mobilnych. Przy 70 % czołowych serwisów streamingowych dostępnych na PubMatic, oferujemy masę krytyczną premium zasobów CTV, aby sprostać gwałtownemu wzrostowi popytu na reklamy na naszej platformie. Priorytetowo traktowaliśmy również innowacje, budując nowe rozwiązania generatywnej AI w celu odblokowywania zasobów reklamowych i zwiększania monetyzacji. W rezultacie klienci i partnerzy wykorzystują technologię PubMatic do budowania i rozwijania swoich działalności reklamowych.”
(tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
Przychody przyspieszyły ponownie do +13 % rok do roku, osiągając 71,8 mln USD w Q3 2024, przekraczając prognozy spółki; przychody za dziewięć miesięcy były wsparte przez około 5,3 mln USD z przyrostowych wydatków politycznych związanych z wyborami prezydenckimi w 2024 roku (15)
Wystawiono prognozę na Q4 2024: przychody 86-90 mln USD, co stanowi około 10 % wzrostu w ujęciu rocznym; skorygowana EBITDA 34-37 mln USD przy marży około 40 % w punkcie środkowym (16)
Uruchomiono CTV Marketplaces oferujące wstępnie wyselekcjonowane zasoby CTV wyłącznie na platformie PubMatic; monetyzowane wyświetlenia z CTV wzrosły o ponad 100 % rok do roku trzeci kwartał z rzędu, a PubMatic korzysta 70 % z 30 czołowych wydawców streamingowych (16)
„Osiągnęliśmy wzrost w kluczowych obszarach strukturalnych biznesu, z przychodami z wideo omnichannelowego, które obejmuje CTV, w górę o 19 % rok do roku, oraz aplikacjami mobilnymi w górę o ponad 20 %. Aktywność zakupowa reklam na PubMatic nadal rosła, z monetyzowanymi wyświetleniami w górę o 12 % w porównaniu z rokiem ubiegłym, a aktywność optymalizacji ścieżki dostaw przekraczając 50 % po raz pierwszy.”
(tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
Zysk netto poprawił się do 2,0 mln USD w Q2 2024 z straty netto wynoszącej (5,7) mln USD w Q2 2023 (14)
Wzrost przychodów spowolnił do 6 % rok do roku, osiągając 67,3 mln USD w Q2 2024, przy czym wyniki zostały negatywnie dotknięte zmianami metodologii ustalania ofert wdrożonymi przez jednego kupującego w drugiej połowie kwartału (13)
Marża brutto poprawiła się do 63 % z 60 % w Q2 2023, przy czym koszt przychodów na przetworzony wyświetlacz zmniejszył się o około 19 % r/r (13)
Wzrost przychodów wyhamował do +6,3 % rok do roku (poprzedni okres: +20,4 %). 122
„Dostarczyliśmy kolejny kwartał wybitnych wyników, z przyspieszonym wzrostem przychodów o 20 %, podkreślającym nasze silne relacje z klientami, szerokość naszych rozwiązań oraz wzrost we wszystkich formatach i kanałach.”
(tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
Przychody wzrosły o 20 % r/r do 66,7 mln USD w Q1 2024, napędzane wzrostem liczby przetworzonych wyświetlaczeń, nowych strumieni przychodów oraz relacji z klientami (11)
Marża brutto rozszerzyła się do 62 % z 57 % w Q1 2023, napędzana przyspieszeniem wzrostu przychodów (11)
Prognoza na cały rok 2024 została podwyższona do przychodów w wysokości 296-304 mln USD (wzrost o 12 %) oraz skorygowanej EBITDA w wysokości 90-94 mln USD (marża 31 %) (12)
2023 · 13 zdarzeń
„Zakończyliśmy 2023 rok na wyjątkowo wysokiej nucie, wyznaczając punkt przełomowy we wzroście przychodów, gdy przyspieszyliśmy do 14 % wzrostu rok do roku i osiągnęliśmy silną rentowność w czwartym kwartale. Wyniki te podkreślają siłę naszej platformy, wartość, którą dostarczamy wydawcom i kupującym, nasze skoncentrowane inwestycje w kluczowych obszarach biznesu przez ostatnie 18 miesięcy oraz rosnące znaczenie technologii po stronie sprzedaży w całym ekosystemie. Wcześniejsze inwestycje w produkty takie jak Activate, Connect, Convert i OpenWrap odblokowują nowe strumienie przychodów, jednocześnie zwiększając lojalność klientów i zapewniając wyraźne punkty różnicowania. Wierzymy, że jesteśmy na wczesnym etapie okresu znaczącego wieloletniego wzrostu przychodów i ekspansji udziału w rynku, i będziemy nadal inwestować w kluczowych obszarach biznesu, gdzie obserwujemy udowodniony sukces, jednocześnie rozszerzając nasz program skupu akcji własnych.”
(tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
GAAP-owy zysk operacyjny w Q4 wynoszący 20,4 mln USD oraz zysk netto wynoszący 18,7 mln USD przy marży netto 22 %, po stratach operacyjnych w każdym z kwartałów Q1, Q2 i Q3 2023 118 9
Przychody w Q4 2023 wynoszące 84,6 mln USD wzrosły o 14 % rok do roku, przyspieszając w stosunku do poprzednich kwartalnych stóp wzrostu; przychody za cały rok 2023 w wysokości 267,0 mln USD wzrosły o 4 % rok do roku 9
Marża skorygowanej EBITDA rozszerzyła się do 46 % w Q4 2023 z 43 % w Q4 2022, a skorygowana EBITDA wyniosła 38,9 mln USD wobec 31,8 mln USD w analogicznym kwartale roku poprzedniego 9
„W miarę jak nasza branża dojrzewa, istnieje ciągły imperatyw większej kontroli nad cyfrowym łańcuchem dostaw reklam i zwiększonej efektywności w całym ekosystemie. Te trendy zmuszają wydawców i kupujących do rekonstrukcji swoich łańcuchów dostaw, a PubMatic jest kluczowym partnerem w tym procesie. Wierzymy, że nasza innowacyjna wizja, rozszerzający się i zintegrowany pakiet produktów oraz zróżnicowana infrastruktura pozycjonują PubMatic na długoterminowy wzrost i zwiększenie udziału w rynku.”
(tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
Przychody spadły o 1 % do 63,7 mln USD; wskaźnik utrzymania przychodów netto oparty na dolarach obniżył się do 97 % z 120 % rok wcześniej, głównie w wyniku spadku bieżącego wskaźnika od jednego wydawcy 7
Marża skorygowanej EBITDA skurczyła się do 29 % z 39 % w Q3 2022; marża brutto spadła do 59 % z 67 %, a koszt przychodów wzrósł o 4,5 mln USD w związku z inwestycjami w infrastrukturę oraz rozbudową centrum danych 8 7
Supply Path Optimization przyspieszyło do 45 % łącznej aktywności platformy z ponad 30 % rok temu; niemal 75 % wyświetlaczeń zawiera alternatywne sygnały targetowania wykraczające poza pliki cookie stron trzecich 8
Zysk netto osiągnął wartość dodatnią po raz pierwszy po 2 okresach ujemnych (-5,7 do +1,8 mln USD). 116
„Nasze głębokie relacje z klientami, a także siła i wartość platformy PubMatic, przełożyły się na wyniki przychodowe powyżej oczekiwań w drugim kwartale. W miarę konsolidacji rynku zajmujemy mocną pozycję pomimo niekorzystnych warunków makroekonomicznych. Jestem przekonany o rosnącej liczbie długoterminowych czynników wzrostu przychodów oraz o naszej zdolności do zdobywania udziałów w rynku. Dysponujemy silnym i zrównoważonym profilem finansowym, a nasza głęboka innowacyjność technologiczna poszerza naszą przewagę konkurencyjną. Nowe produkty, takie jak Activate i Convert, poszerzają nasz całkowity rynek adresowalny o ponad 75 miliardów dolarów. Co więcej, korzystamy na ogólnobranżowych zmianach i konsolidacji, które jedynie wzmacniają naszą wiodącą pozycję rynkową.”
(tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
GAAP-owa strata netto wyniosła 5,7 mln USD w Q2 2023, napędzana odpisem na należności wątpliwe w wysokości 5,7 mln USD od nabywcy DSP (MediaMath), który złożył wniosek o ochronę przed wierzycielami na podstawie Rozdziału 11, w porównaniu z zyskiem netto w wysokości 7,8 mln USD w Q2 2022 6
Marża brutto spadła do 60 % z 70 % w Q2 2022 w wyniku inwestycji w infrastrukturę związanych z rozbudową mocy; marża skorygowanej EBITDA obniżyła się do 19 % z 37 % 5 6
Uruchomiono Convert, zunifikowane rozwiązanie dla commerce media wykorzystujące globalną infrastrukturę i relacje z klientami; nowe produkty Activate i Convert łącznie poszerzają całkowity rynek docelowy o ponad 75 miliardów USD 6
„Nasza skoncentrowana strategia, sprawna realizacja i głębokie relacje z klientami napędzały nasze wyniki oraz wzrost udziałów w rynku w tym kwartale. Nasze wyniki potwierdzają wartość naszej platformy oferującej innowacyjne rozwiązania, które zwiększają stopień uzależnienia od usług oraz zapewniają wydawcom i nabywcom lepsze rezultaty. Nasza platforma omnichannel, globalny zasięg i silny profil finansowy to kluczowe czynniki wyróżniające, które umożliwiają nam odkrywanie dodatkowych możliwości dalszego skalowania działalności. Konsolidacja obserwowana w naszej branży doprowadziła do szybkiej ewolucji łańcucha dostaw reklamowych i uważamy, że branża znajduje się w punkcie przełomowym. Oczekujemy, że Activate, nasz najnowszy produkt, poszerzy nasz całkowity rynek adresowalny o blisko 65 miliardów dolarów.”
(tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
Strata operacyjna wyniosła 10,7 mln USD wobec zysku operacyjnego w wysokości 4,6 mln USD w Q1 2022, ponieważ koszty operacyjne wzrosły o 32 % do 42,2 mln USD, napędzane przez sprzedaż i marketing (+41 %) oraz technologię i rozwój (+37 %) 3
Marża brutto spadła do 57 % z 67 % w Q1 2022, napędzana wzrostem amortyzacji o 3,2 mln USD oraz wzrostem kosztów centrum danych o 1,8 mln USD w wyniku rozbudowy mocy 3
Uruchomiono Activate, nowe rozwiązanie zapewniające dostęp do premium inventory wideo online i CTV, które według oczekiwań poszerzy całkowity rynek docelowy o niemal 65 miliardów USD 4
Model biznesowy PubMatic
Jak PubMatic (PUBM) zarabia pieniądze: zestawienie na podstawie filingów do Q2 2026, neutralnie i bez prognozy. Metodologia NadirAlpha
PubMatic jest firmą technologiczną z branży reklamy cyfrowej, która prowadzi opartą na chmurze, programatyczną platformę po stronie sprzedaży (SSP), umożliwiającą wydawcom, twórcom treści cyfrowych, monetyzację zasobów reklamowych w kanałach display, wideo, aplikacji mobilnych oraz telewizji podłączonej (CTV). Platforma ułatwia programatyczne aukcje w czasie rzeczywistym, łącząc wydawców z platformami po stronie popytu, stołami handlowymi agencji oraz reklamodawcami, przy czym PubMatic generuje przychody jako procent wydatków reklamowych realizowanych za pośrednictwem swojej infrastruktury. Umowy dotyczące optymalizacji ścieżki dostaw (SPO), w ramach których nabywcy i sprzedawcy ustanawiają bezpośrednie, preferowane ścieżki transakcyjne, stanowią rosnący i znaczący udział w aktywności platformy. Spółka posiada i prowadzi własną infrastrukturę centrów danych, którą wskazuje jako źródło efektywności kosztowej i kontroli danych, oraz nieprzerwanie utrzymuje rentowność na poziomie Adjusted EBITDA od 2016 roku.
Akcje PubMatic: czynniki kształtujące kurs
Co według zarządu decyduje o trajektorii biznesowej PubMatic, zestawione na podstawie raportów do Q2 2026. Metodologia NadirAlpha
W 2026-Q1 PubMatic uruchomiła AgenticOS z ponad 20 agentami AI wbudowanymi na całej platformie oraz wieloma integracjami reklamowymi opartymi na agentach (Walmart Connect Select, Unity LevelPlay, PayPal Ads ID, Amazon DSP, AdRoll za pośrednictwem Model Context Protocol), pozycjonując AI jako centralny wektor wzrostu dla platformy po stronie sprzedaży 29
Uruchomiona w styczniu 2026 roku z ponad 20 agentami AI na całej platformie oraz szeregiem integracji i kampanii opartych na agentach (Walmart Connect Select, Unity LevelPlay, PayPal Ads, Amazon DSP Dynamic Traffic Engine, pierwsze kampanie agentowe we Francji z Claude LLM oraz w Niderlandach) 29
Rozszerzenie zasięgu CTV dzięki partnerstwu z jednym z pięciu największych serwisów streamingowych w USA oraz uruchomieniu Live Sports Marketplace w 2025-Q2 22, a także integracjom z Tubi, Future Today i LocalNow oraz uruchomieniu Pause Ads dla CTV w 2025-Q3 24, a także partnerstwu z BrightLine w zakresie interaktywnego CTV w 2025 roku 26
OpenWrap i Connect odnotowane jako produkty wzrostowe w FY2024 17; transakcje Programmatic Guaranteed z partnerem DSP z pierwszej trójki w 2025-Q3 24
Kwartalne przychody wzrosły do 78,6 mln USD w 2026-Q2 z 62,6 mln USD w 2026-Q1, przy zysku operacyjnym wynoszącym 0,6 mln USD w 2026-Q2 wobec -15,3 mln USD w 2026-Q1 129
Platforma wydawców oparta na AI oraz rozwiązanie do optymalizacji wydajności AI uruchomione w 2025-Q3 24, ulepszony PubMatic Assistant oraz predykcyjna diagnostyka w 2025-Q2 22
Pozew cywilny złożony przeciwko Google LLC w dniu 2025-09-08 28
Trwający program odkupu akcji własnych, aktywny do 2026-06-30 30
trend sektorowy: Popyt strony sprzedażowej w ad-tech przesuwa się w kierunku CTV, retail media oraz zakupów opartych na agentach/AI, przy czym programmatic guaranteed i optymalizacja ścieżki podaży pogłębiają relacje z DSP 24. Przejście PubMatic do dodatniego wyniku operacyjnego 0,6 mln USD w 2026-Q2 z poziomu -15,3 mln USD w 2026-Q1 wskazuje na poprawę dźwigni operacyjnej wraz z ponownym przyspieszeniem przychodów 129.
Produkty i komunikaty spółki PubMatic (21/35 aktywne+aktualne)
Co PubMatic wprowadził na rynek, zatwierdził lub zapowiedział, na podstawie dokumentów do okresu Q2 2026, każdy wiersz z datą pierwszej wzmianki. Metodologia NadirAlpha
Status: WprowadzonoStabilnePlanowane
| Produkt / linia | Od | Status | Źródło |
|---|---|---|---|
| 2026 | |||
| Walmart Connect Select integration as preferred supply partner | 2026-03 | 29 | |
| Unity LevelPlay integration into PubMatic OpenWrap SDK | 2026-03 | 29 | |
| PubMatic and Amnet first Agentic advertising campaign in France with Claude LLM | 2026-03 | 29 | |
| PubMatic and Abovo Maxlead Agentic AI campaign in Netherlands | 2026-03 | 29 | |
| Creative Engagement Suite integration into AgenticOS | 2026-03 | 29 | |
| AdRoll integration via Model Context Protocol | 2026-03 | 29 | |
| 20+ agentów AI wbudowanych w platformę | 2026-03 | 29 | |
| AgenticOS launch | 2026-01 | 29 | |
| 2025 | |||
| Transakcje Programmatic Guaranteed z trzema wiodącymi partnerami DSP | 2025-09 | 24 | |
| Pause Ads for CTV launch | 2025-09 | 24 | |
| Pozew przeciwko Google | 2025-09 | 25 | |
| Rynek transmisji na żywo | 2025-07 | 22 | |
| Diagnostyka predyktywna | 2025-06 | 22 | |
| Ulepszony PubMatic Assistant | 2025-06 | 22 | |
| Moduł dynamicznego floor yield | 2025-06 | 22 | |
| Uruchomienie platformy zakupowej Gen AI | 2025-03 | 20 | |
| Wieloletnia współpraca techniczna z NVIDIA | 2025 | 26 | |
| Pierwsza w pełni autonomiczna agentyczna kampania end-to-end w CTV | 2025 | 26 | |
| Współzałożenie Ad Context Protocol z Yahoo, LG Ad Solutions, Raptive i innymi | 2025 | 26 | |
| Uruchomienie programu Agentic AI Accelerator | 2025 | 26 | |
| Uruchomienie platformy wydawców opartej na AI (4x) | 2025 | 24 | |
| 2024 | |||
| Uruchomienie PubMatic Assistant | 2024-12 | 18 | |
| Uruchomienie Creative Category Manager | 2024-12 | 18 | |
| Integracja z dentsu Merkury for Media | 2024-09 | 16 | |
| Generatywne rozwiązania AI do monetyzacji zasobów reklamowych | 2024-09 | 16 | |
| Uruchomienie CTV Marketplaces | 2024-09 | 18 | |
| Kluczowi klienci oczekiwani na platformie w nadchodzących miesiącach | 2024-06 | 14 | |
| Rozszerzenie programu skupu akcji o 100 mln USD | 2024-02 | 9 | |
| OpenWrap | 2024 | 17 | |
| Connect | 2024 | 17 | |
| 2023 | |||
| Uruchomienie oferty Activate w regionie Azji i Pacyfiku | 2023-09 | 8 | |
| Premiery produktów Activate i Convert | 2023-09 | 7 | |
| Premiery rozwiązania commerce media Convert | 2023 | 23 | |
| Convert | 2023 | 21 | |
| Activate | 2023 | 23 | |
Transakcje i zdarzenia PubMatic (32)
Wszystkie odnotowane przejęcia, sprzedaże i wyjścia PubMatic, a także partnerstwa, umowy i zdarzenia regulacyjne wpływające na działalność, każde z datą i źródłem. Metodologia NadirAlpha
Przejęcia dokonane przez PubMatic
| Transakcja / udział | Data | Typ | Źródło |
|---|---|---|---|
| 2025 | |||
| Umowa o ekskluzywnym partnerstwie sprzedażowym z Nielsen na rynek australijski | 2025-09 | Ogłoszono | 24 |
| Postępowanie cywilne przeciwko Google (3x) | 2025-09 | Sfinalizowano | 25 |
| 2024 | |||
| Relacje SPO z Omnicom Media Group Netherlands | 2024-06 | Sfinalizowano | 14 |
| Relacje SPO z Haleon Health | 2024-06 | Sfinalizowano | 14 |
| Wpromote dodany jako preferowany partner SPO | 2024-03 | Sfinalizowano | 12 |
| 2023 | |||
| Przejęcie Martin (umowy o wynagrodzeniu gotówkowym dla pracowników po przejęciu) | 2023-12 | Ogłoszono | 9 |
| Upadłość MediaMath | 2023-06 | Sfinalizowano | 10 |
| 2022 | |||
| Uprzywilejowane zabezpieczone linie kredytowe (2×) | 2022-10 | Sfinalizowano | 7 |
| Przejęcie Martin (ConsultMates, Inc.) (2×) | 2022-09 | Sfinalizowano | 3 |
Partnerstwa i kontrakty spółki PubMatic
| Transakcja / udział | Data | Typ | Źródło |
|---|---|---|---|
| 2026 | |||
| PubMatic and Untapped Growth Collective partnership | 2026-03 | Umowa | 29 |
| PayPal Ads partnership expansion with PayPal Ads ID integration | 2026-03 | Umowa | 29 |
| Amazon DSP Dynamic Traffic Engine partnership expansion | 2026-03 | Umowa | 29 |
| 2025 | |||
| Partnerstwo z Blis omnichannel DSP | 2025-09 | Umowa | 24 |
| Rozszerzenie partnerstw CTV z Tubi, Future Today i LocalNow | 2025-09 | Umowa | 24 |
| Partnerstwo z czołowym streamingiem Top 5 w USA | 2025-06 | Umowa | 22 |
| Partnerstwo z Kontext na rzecz konwersacyjnego zarządzania zasobami reklamowymi opartego na AI | 2025 | Umowa | 26 |
| Partnerstwo z Google AdMob i Google Ad Manager | 2025 | Umowa | 26 |
| Partnerstwo z BrightLine dla interaktywnych reklam CTV | 2025 | Umowa | 26 |
| 2024 | |||
| Partnerstwo z Xumo | 2024-12 | Umowa | 18 |
| Partnerstwo z TCL | 2024-12 | Umowa | 18 |
| Partnerstwo z Roku | 2024-12 | Umowa | 18 |
| Partnerstwo z Disney+ Hotstar | 2024-12 | Umowa | 18 |
| Partnerstwo z Dish Media | 2024-12 | Umowa | 18 |
| Partnerstwa z wiodącymi serwisami CTV, w tym Roku i Disney+ Hotstar | 2024-06 | Umowa | 14 |
| Partnerstwa z DISH Media, Vevo i Virgin Media UK | 2024-03 | Umowa | 12 |
| Partnerstwo z Klarna w zakresie powierzchni reklamowej w aplikacji mobilnej | 2024-03 | Umowa | 12 |
| Partnerstwo z Instacart dla platformy commerce media | 2024-03 | Umowa | 12 |
| Partnerstwo z GroupM dla segmentów odbiorców generowanych przez AI | 2024-03 | Umowa | 12 |
| Rozszerzone partnerstwo z Roblox dla programmatic media buying | 2024-03 | Umowa | 12 |
| 2023 | |||
| Partnerstwo Privacy Sandbox z Google, UK Competition Markets Authority i IAB Tech Lab | 2023-12 | Umowa | 9 |
| Rozszerzone partnerstwo z Freewheel na potrzeby zwiększonego popytu CTV | 2023-12 | Umowa | 9 |
| Partnerstwa z AMC Networks, FOX, iQIYI i TiVo w zakresie premium inventory CTV (2x) | 2023-06 | Umowa | 9 |
Ryzyka spółki PubMatic (143 od raportu rocznego z 2026-02-26, 359 łącznie zarejestrowanych)
Jakie ryzyka PubMatic wskazuje od czasu raportu rocznego, najpierw specyficzne dla spółki, ogólne standardowe ryzyka w części rozwijanej; pierwsza wzmianka odnosi się do zasobu dokumentów od 2023 roku. Metodologia NadirAlpha
Kategoria: KadryPrawoFinanseMakroKonkurencjaKlienciRegulacjeŁańcuch dostawRynekTechnologiaCyberGeopolitykaStrategiaESG
| Ryzyko | Kategoria | Ostatnia wzmianka |
|---|---|---|
| PubMatic: pierwsze wystąpienie w 8-K-EX99.1 komunikat o wynikach z dnia 2026-08-06 (2026-Q2), źródło 31 | ||
| Zdolność do terminowego zidentyfikowania, pozyskania i przeprowadzenia sukcesji na stanowisku dyrektora finansowego (CFO) lub całkowity brak tej zdolności. | = | |
| Ryzyko zakłóceń działalności, sprawozdawczości finansowej lub operacji w okresie przejściowym na stanowisku CFO. | = | |
| PubMatic: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2026-08-06 (2026-Q2), źródło 30 | ||
| Wyniki operacyjne podlegają wahaniom wynikającym z kursów walut; hipotetyczna zmiana kursu USD/INR o 10 % mogłaby wpłynąć na stratę operacyjną o 1,0 miliona dolarów. | = | |
| Niepewność makroekonomiczna, w tym konflikt na Bliskim Wschodzie, zmiany polityki handlowej oraz wahania kursów walut, mogą ograniczać budżety reklamodawców. | = | |
| Spółka działa w wysoce konkurencyjnym i dynamicznie zmieniającym się ekosystemie reklamy cyfrowej. | = | |
| PubMatic: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2025-11-10 (2025-Q3), źródło 23 | ||
| Powództwo cywilne wniesione 8 września 2025 r. przeciwko Google LLC w związku z monopolistycznym i antykonkurencyjnym zachowaniem na rynkach serwerów reklamowych wydawców oraz giełd reklamowych. | 2026-Q2 2026-08-06 30 | |
| PubMatic: pierwsze wystąpienie w 10-K raport roczny z dnia 2025-02-27 (FY2024), źródło 17 | ||
| Linia kredytowa oprocentowana według zmiennej stopy procentowej; nie oczekuje się istotnego wpływu wzrostu lub spadku o 100 punktów bazowych. | 2026-Q2 2026-08-06 30 | |
| PubMatic: pierwsze wystąpienie w 10-K raport roczny z dnia 2024-02-28 (FY2023), źródło 10 | ||
| Inflacja może zwiększyć koszty operacyjne, szczególnie w Indiach, i może nie być w pełni kompensowana przez podwyżki cen. | 2026-Q2 2026-08-06 30 | |
| PubMatic: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2023-11-08 (2023-Q3), źródło 7 | ||
| Spółka uzależniona jest od ograniczonej liczby dużych platform DSP w zakresie znaczącej części nabywanych wyświetleń i wyników biznesowych. | 2026-Q2 2026-08-06 30 | |
| PubMatic: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2023-05-09 (2023-Q1), źródło 3 | ||
| Szybko ewoluujące przepisy dotyczące danych i prywatności oraz standardy branżowe w dalszym ciągu wpływają na działalność. | 2026-Q2 2026-08-06 30 | |
| PubMatic: pierwsze wystąpienie w 8-K-EX99.1 komunikat o wynikach z dnia 2026-05-07 (2026-Q1), źródło 29 | ||
| Zdolność do utrzymania i rozszerzenia dostępu do wydatków kupujących oraz wartościowych zasobów reklamowych wydawców | = | |
| Napięcia geopolityczne, w tym konflikty na Ukrainie i na Bliskim Wschodzie; zakłócenia w międzynarodowych łańcuchach dostaw | = | |
| Wpływ inflacji, ceł, zacieśnienia fiskalnego, zmienności kursów walutowych i zmiennych stóp procentowych | = | |
| Ograniczenia dotyczące gromadzenia, wykorzystywania lub ujawniania danych; nowe przepisy i regulacje dotyczące AI uchwalane na całym świecie | = | |
| Zobowiązania lub kary ze strony wydawców, nabywców, dostawców danych w przypadku nieuzyskania zgód na przetwarzanie danych osobowych | = | |
| PubMatic: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2026-05-07 (2026-Q1), źródło 28 | ||
| California Delete Act wymaga udostępnienia mechanizmu usuwania danych do 1 stycznia 2026 r.; może ograniczyć dostępność danych osobowych na potrzeby reklamy ukierunkowanej. | = | |
| Zakłócenia w łańcuchach dostaw i globalne zakłócenia handlowe mogą zwiększyć koszty operacyjne i ograniczyć budżety reklamodawców | = | |
| Nałożenie ceł i wojny handlowe mogą osłabić budżety reklamodawców, zwiększyć koszty i ograniczyć wydatki konsumentów | = | |
| Ograniczenia USA dotyczące przepływu danych do Chin i krajów budzących obawy ograniczają możliwości partnerstwa i udostępniania danych | = | |
| Zmieniające się przepisy o ochronie danych i prywatności danych w różnych jurysdykcjach zwiększają złożoność compliance i mogą wymagać zmian operacyjnych | = | |
| EU AI Act krzyżuje się z obowiązkami wynikającymi z RODO, wymagając dodatkowych inwestycji w dokumentację i infrastrukturę compliance | = | |
| Europejskie organy regulacyjne egzekwują surowsze wymagania dotyczące plików cookie i technologii śledzenia; może to wymagać istotnych zmian w systemach i zwiększyć koszty | = | |
| Indie, Brazylia, Tajlandia, Japonia i inne kraje wprowadziły lub rozważają wymogi dotyczące ochrony danych i nakazy lokalnego przechowywania danych, co zwiększa koszty operacyjne | = | |
| Belgijski organ ochrony danych (Belgian DPA) wydał nakaz przeciwko IAB Europe TCF; utrzymuje się niepewność co do wymogów zgodności dla obecnych i przyszłych wersji TCF | = | |
| UK GDPR z odstępstwami po Brexicie ma zastosowanie do operacji w Wielkiej Brytanii i przetwarzania danych obywateli UE z podobną strukturą kar | = | |
| Wiele stanów USA rozważa lub uchwala przepisy dotyczące sztucznej inteligencji; zmieniające się wymogi mogą wymagać zmian w projektowaniu produktów i prowadzeniu działalności operacyjnej | = | |
| Proliferacja treści generowanych przez sztuczną inteligencję stwarza zagrożenia dla bezpieczeństwa marki; niemożność ich wykrywania i ograniczania może zmniejszyć wydatki klientów | = | |
| Modele uczenia maszynowego mogą generować niedokładne lub stronnicze wyniki; słaba wydajność może prowadzić do nieoptymalnych rezultatów i utraty klientów | = | |
| Jeżeli dane treningowe zawierają błędy lub stronniczość lub warunki rynkowe zmienią się w nieprzewidywalny sposób, modele mogą osiągać wyniki poniżej oczekiwań | = | |
| Konkurenci dysponujący większymi zasobami, inwestujący w możliwości sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, mogą opracować lepsze rozwiązania i zmniejszyć wartość platformy | = | |
| Generatywna sztuczna inteligencja oraz funkcje wyszukiwania oparte na sztucznej inteligencji mogą zmniejszyć ruch wydawców i wolumen zasobów reklamowych dostępnych na platformie | = | |
| Konsolidacja napędzana przez sztuczną inteligencję w kierunku zamkniętych ekosystemów i pionowo zintegrowanych platform może zmniejszyć popyt na niezależne platformy po stronie podaży | = | |
| PubMatic: pierwsze wystąpienie w 10-K raport roczny z dnia 2026-02-26 (FY2025), źródło 25 | ||
| Naruszenia ochrony danych dotyczące informacji osobowych lub poufnych; wymogi w zakresie powiadamiania; szkody reputacyjne; ryzyko sporów sądowych. | = | |
| Błędy w wykrywaniu oszustw, botnety, click fraud, złośliwe oprogramowanie za pośrednictwem platformy; upadłość MediaMath w czerwcu 2023 r. spowodowała odpis z tytułu nieściągalnych należności w wysokości 5,7 mln USD | = | |
| Niektóre umowy wymagają dokonania płatności na rzecz wydawców niezależnie od płatności nabywcy; przedłużający się kryzys gospodarczy zwiększa ryzyko niewywiązania się ze zobowiązań. | = | |
| Umowa kredytowa zawiera operacyjne i finansowe klauzule ograniczające, które mogą ograniczać działalność biznesową. | = | |
| Niemożność spłaty zobowiązań dłużnych może zagrażać kontynuacji działalności spółki jako przedsiębiorstwa. | = | |
| Ograniczona liczba wydawców premium dostarcza znaczną część zasobów reklamowych; utrata któregokolwiek z nich może negatywnie wpłynąć na działalność. | = | |
| Odpowiedzialność za złośliwe oprogramowanie i nieautoryzowane przekierowania za pośrednictwem reklam; konsumenci mogą dochodzić odszkodowań. | = | |
| Wydawcy/kupujący/partnerzy nadużywają platformy; potencjalna odpowiedzialność za złośliwe oprogramowanie, naruszenia własności intelektualnej, niezgodność z przepisami | = | |
| Klienci mogą wykorzystywać platformę do transakcji na własną korzyść w celu zawyżania przychodów; organy regulacyjne mogą pociągnąć PubMatic do odpowiedzialności niezależnie od treści umowy | = | |
| Postępowanie sądowe na podstawie VPPA dotyczące ujawniania informacji o oglądanych materiałach wideo; niekorzystne orzeczenia mogłyby poszerzyć zakres zbiorowego powództwa | = | |
| California Delete Act wymaga udostępnienia mechanizmu usuwania danych do 1 stycznia 2026 r.; może ograniczyć dostępność danych osobowych | = | |
| Intensywna konkurencja o inżynierów i data scientistów posiadających wiedzę z zakresu AI może wpłynąć na zdolność do rozwijania konkurencyjnych możliwości | 2026-Q1 2026-05-07 28 | |
| Rozporządzenie UE w sprawie AI (EU AI Act), obowiązujące od 2 sierpnia 2026 roku, wymaga dokumentacji zgodności, ocen ryzyka i przejrzystości; kary za nieprzestrzeganie przepisów wynoszą do €15 milionów lub 3 % przychodów | 2026-Q1 2026-05-07 28 | |
| Incydenty cyberbezpieczeństwa dotyczące wrażliwych danych analizowanych w aplikacjach sztucznej inteligencji mogą zaszkodzić reputacji | = | |
| Ewoluujące techniki cyberataków, w tym ataki oparte na sztucznej inteligencji, ataki typu denial-of-service, złośliwe oprogramowanie, oprogramowanie ransomware | = | |
| Gromadzenie i przetwarzanie dużych ilości danych konsumentów stwarza narażenie na egzekwowanie przepisów przez organy regulacyjne i postępowania sądowe | = | |
| Niewykryte błędy lub wady oprogramowania open source mogą zakłócić funkcjonalność platformy lub tworzyć luki w zabezpieczeniach | = | |
| Ryzyko przekroczenia uprawnień dostępu przez autoryzowanych użytkowników, przywłaszczenia danych, zagrożeń wewnętrznych | = | |
| Zamknięcia banków mogą zagrażać zdolności do pozyskiwania finansowania i powodować zakłócenia na rynkach kapitałowych | = | |
| W sprawozdawczości stosowane są miary spoza GAAP; niedokładna prezentacja może podważyć zaufanie inwestorów | = | |
| Niestabilność gospodarcza/polityczna wynikająca z konfliktu na Ukrainie lub wznowienia konfliktu izraelsko-palestyńskiego | = | |
| Działania wojenne, terroryzm, błąd ludzki mogą zakłócić funkcjonowanie centrów danych lub działalność operacyjną | = | |
| Spadek wydatków na reklamę polityczną w 2025 roku w porównaniu z 2024 rokiem wpływa na przychody | = | |
| Przychody pod wpływem presji cenowej ze strony wydawców i nabywców domagających się rabatów | = | |
| Spadek rynku reklamy programatycznej lub niepowodzenie w osiągnięciu zakładanego wzrostu | = | |
| Mechanizmy egzekwowania praw własności intelektualnej za granicą są niewystarczające; niektóre kraje zapewniają słabszą ochronę niż Stany Zjednoczone | = | |
| Spory dotyczące własności intelektualnej są kosztowne i czasochłonne; więksi konkurenci mogą dłużej prowadzić spory sądowe | = | |
| Umowy z pracownikami/wykonawcami mogą nie zapobiegać skutecznie ujawnianiu własności intelektualnej/informacji poufnych po zakończeniu współpracy | = | |
| Historycznie priorytetem były tajemnice handlowe zamiast patentów; ograniczona rejestracja praw autorskich; egzekwowanie ochrony własności intelektualnej trudne/kosztowne | = | |
| Wydawcy i nabywcy mogą nie posiadać wystarczających praw do treści lub technologii; materiały naruszające prawa autorskie lub własność intelektualna przejęta od pracowników | = | |
| Europejskie organy regulacyjne egzekwują surowsze podejście do plików cookie stron trzecich; wszczęto dochodzenia w wielu państwach członkowskich UE | = | |
| Stale ewoluujące przepisy dotyczące prywatności danych w różnych jurysdykcjach; CCPA, GDPR oraz przepisy stanowe generują złożoność w zakresie zgodności | = | |
| Podatki od usług cyfrowych nakładane przez różne jurysdykcje mogą zwiększyć zobowiązania podatkowe | = | |
| Różne kraje ograniczają import technologii szyfrowania; ogranicza to dostępność platformy na niektórych rynkach | = | |
| Indie, Brazylia, Tajlandia, Japonia rozważają/uchwaliły wymogi dotyczące ochrony danych i lokalnego przechowywania danych | = | |
| Jeśli USA przyjmą model opt-in zamiast opt-out, dostępnych będzie mniej danych i wzrosną koszty danych | = | |
| Obowiązkowe powiadamianie osób fizycznych, mediów i organów rządowych o naruszeniu danych; umowne wymogi dotyczące powiadamiania | = | |
| Zmiany przepisów podatkowych, w tym globalny minimalny podatek Pillar 2, mogą zwiększyć zobowiązania podatkowe | = | |
| Ramy IAB Europe TCF podlegają decyzji belgijskiego organu ochrony danych; orzeczenie TSUE z marca 2024 r. oczekuje na rozstrzygnięcie co do istoty sprawy | = | |
| Rozporządzenie UE w sprawie przejrzystości/targetowania reklamy politycznej wprowadza wymogi dotyczące przejrzystości, etykietowania i prowadzenia dokumentacji | = | |
| Ograniczenia USA dotyczące przepływu danych do Chin/krajów objętych obawami ograniczają możliwości partnerstwa i udostępniania danych | = | |
| Przyszłe przejęcia mogą odciągać uwagę kierownictwa, nie przynosić przewidywanych korzyści i rozwadniać wartość dla akcjonariuszy | = | |
| Treści generowane przez AI mogą być niedokładne, niepełne lub stronnicze; niekorzystny wpływ na działalność w przypadku postawienia takich zarzutów | = | |
| Konkurencja o ograniczone zasoby centrów danych wraz z rosnącym wdrożeniem AI; ograniczenia mogą utrudniać skalowanie platformy | = | |
| Modele AI o kluczowym znaczeniu dla pozycji konkurencyjnej; intensywna konkurencja o talenty w dziedzinie AI; ewoluujące otoczenie regulacyjne | = | |
| Zwiększona zależność od AI stwarza ryzyka operacyjne i konkurencyjne; błędy mogą obniżać przychody wydawców i naruszać relacje z klientami | = | |
| Ryzyko, że informacje zastrzeżone wprowadzane do narzędzi AI mogą trafić do domeny publicznej | = | |
| Zależność od ograniczonej liczby zewnętrznych dostawców modeli AI stwarza ryzyko koncentracji; możliwe przerwy w świadczeniu usług lub zmiany cen | = | |
| Dezaktywacja plików cookie przez Google oraz mechanizmy ochrony prywatności na poziomie przeglądarki i systemu operacyjnego ograniczają dostarczanie reklam | = | |
| Nie można zagwarantować, że inni nie opracują niezależnie podobnej technologii; trudności z egzekwowaniem zakazu nieuprawnionego użycia | = | |
| Niemożność efektywnego działania w przypadku nowych urządzeń, systemów operacyjnych, przeglądarek lub zmian zasad platformy | = | |
| Brak konsensusu co do definicji lub progów widoczności; ryzyko utraty przewagi konkurencyjnej w przypadku braku możliwości obsługi przyjętych standardów | = | |
| Platformy oparte na AI, prowadzone przez duże firmy technologiczne z zamkniętymi ekosystemami, mogą przejmować rosnący udział w wydatkach na reklamę | = | |
| Akcje spółek technologicznych charakteryzują się wysoką zmiennością, która wpływa na cenę akcji | = | |
| Szybka ewolucja i konsolidacja w branży technologii reklamowych zwiększa możliwości większych konkurentów | = | |
| PubMatic: pierwsze wystąpienie w 8-K-EX99.1 komunikat o wynikach z dnia 2025-11-10 (2025-Q3), źródło 24 | ||
| Toczące się postępowanie sądowe przeciwko Google LLC | = | |
| Wpływ inflacji, ceł i zacieśnienia fiskalnego na gospodarkę światową | 2025-Q4 2026-02-26 26 | |
| Zdolność do skutecznego zarządzania wzrostem | 2025-Q4 2026-02-26 26 | |
| PubMatic: pierwsze wystąpienie w 8-K-EX99.1 komunikat o wynikach z dnia 2025-08-11 (2025-Q2), źródło 22 | ||
| Potencjalna odpowiedzialność lub kary za nieuzyskanie zgód konsumentów na przetwarzanie danych | = | |
| Zmiany w środowisku kursów walutowych i zmienność na globalnych rynkach kapitałowych | 2025-Q4 2026-02-26 26 | |
| Wojna między Ukrainą a Rosją oraz wznowienie konfliktu między Izraelem a Palestyną | 2025-Q4 2026-02-26 26 | |
| PubMatic: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2025-08-11 (2025-Q2), źródło 21 | ||
| Inflacja, zmienne stopy procentowe i wahania kursów walutowych powodują niestabilność gospodarczą wpływającą na budżety reklamodawców i koszty operacyjne | 2026-Q1 2026-05-07 28 | |
| PubMatic: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2025-05-08 (2025-Q1), źródło 19 | ||
| Pozwy na podstawie California Invasion of Privacy Act przeciwko pośrednikom adtech zarzucające niezgodne z prawem przechwytywanie danych za pośrednictwem plików cookie i licytacji w czasie rzeczywistym (real-time bidding); nieustalone ramy prawne. | 2026-Q1 2026-05-07 28 | |
| Przepisy stanowe, takie jak Washington MHMD i nevada health data law, wprowadzają szerokie definicje danych dotyczących zdrowia oraz prywatne prawa do dochodzenia roszczeń, zwiększając ryzyko odpowiedzialności | 2026-Q1 2026-05-07 28 | |
| Wahania kursów walut obcych wpływają na wyniki operacyjne i przepływy pieniężne | FY2025 2026-02-26 25 | |
| PubMatic: pierwsze wystąpienie w 8-K-EX99.1 komunikat o wynikach z dnia 2025-02-27 (2024-Q4), źródło 18 | ||
| Niepowodzenie w utrzymaniu i rozszerzeniu dostępu do wydatków nabywców oraz wartościowych wyświetleń reklamowych | 2025-Q4 2026-02-26 26 | |
| PubMatic: pierwsze wystąpienie w 10-K raport roczny z dnia 2025-02-27 (FY2024), źródło 17 | ||
| California Consumer Privacy Act wymaga przestrzegania przepisów dotyczących ujawniania informacji o prywatności, praw konsumentów oraz mechanizmów rezygnacji; zmiany zwiększają zakres obowiązków. | 2026-Q1 2026-05-07 28 | |
| Program skupu akcji w wysokości 275 mln USD autoryzowany do grudnia 2026 r.; brak gwarancji realizacji ani wzrostu wartości dla akcjonariuszy | FY2025 2026-02-26 25 | |
| PubMatic: pierwsze wystąpienie w 8-K-EX99.1 komunikat o wynikach z dnia 2024-11-12 (2024-Q3), źródło 16 | ||
| Kryzysy zdrowia publicznego i wynikająca z nich globalna niepewność gospodarcza | 2026-Q1 2026-05-07 29 | |
| PubMatic: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2024-11-12 (2024-Q3), źródło 15 | ||
| Uzależnienie od ograniczonej liczby dużych platform DSP w zakresie znaczącej części wyświetleń; zmiany w ich strategiach cenowych lub algorytmach licytacji mogą wpłynąć na przychody. | 2026-Q1 2026-05-07 28 | |
| Sezonowe wzorce wydatków na reklamę powodują znaczne wahania kwartalne; trudności z dokładnym prognozowaniem przychodów | FY2025 2026-02-26 25 | |
| PubMatic: pierwsze wystąpienie w 8-K-EX99.1 komunikat o wynikach z dnia 2024-05-07 (2024-Q1), źródło 12 | ||
| Brak alternatyw dla plików cookie stron trzecich, identyfikatorów urządzeń mobilnych lub technologii śledzenia w przypadku ich ograniczenia | 2026-Q1 2026-05-07 29 | |
| Zobowiązania lub grzywny za nieuzyskanie zgody konsumentów na przetwarzanie danych | 2025-Q4 2026-02-26 26 | |
| PubMatic: pierwsze wystąpienie w 10-K raport roczny z dnia 2024-02-28 (FY2023), źródło 10 | ||
| Zmienne stopy procentowe wpływające na finansowanie i zwroty z inwestycji | 2025-Q4 2026-02-26 26 | |
| PubMatic: pierwsze wystąpienie w 8-K-EX99.1 komunikat o wynikach z dnia 2024-02-26 (2023-Q4), źródło 9 | ||
| Niedostosowanie do przepisów dotyczących prywatności danych, ich ochrony, bezpieczeństwa oraz ochrony konsumentów | 2025-Q4 2026-02-26 26 | |
| PubMatic: pierwsze wystąpienie w 8-K-EX99.1 komunikat o wynikach z dnia 2023-11-08 (2023-Q3), źródło 8 | ||
| Niepowodzenie w zakresie innowacji i opracowywania nowych rozwiązań przyjmowanych przez wydawców | 2026-Q1 2026-05-07 29 | |
| PubMatic: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2023-11-08 (2023-Q3), źródło 7 | ||
| Uzależnienie od wydawców i kupujących w zakresie uzyskiwania zgód konsumentów stwarza ryzyko compliance w przypadku niepozyskania wymaganych zgód | FY2025 2026-02-26 25 | |
| RODO ma zastosowanie do przetwarzania danych w UE; kary za nieprzestrzeganie przepisów wynoszą do €20 milionów lub 4 % globalnych rocznych przychodów; dodatkowe narażenie na odpowiedzialność cywilną | 2026-Q1 2026-05-07 28 | |
| Naruszenia bezpieczeństwa u zewnętrznych dostawców usług mogą ujawnić dane klientów; ubezpieczenie może nie zapewniać odpowiedniego pokrycia | FY2025 2026-02-26 25 | |
| Konieczność ciągłego pozyskiwania i utrzymywania wykwalifikowanych inżynierów i specjalistów w dziedzinie reklamy programatycznej i AI | FY2025 2026-02-26 25 | |
| Licencje oprogramowania open source mogą wymagać udostępnienia zastrzeżonego kodu źródłowego; wyzwania związane z monitorowaniem zgodności | FY2025 2026-02-26 25 | |
| Kontrole eksportu/importu oraz sankcje USA mogą zakazywać wysyłki do niektórych krajów; możliwe opóźnienia w uzyskiwaniu licencji | FY2025 2026-02-26 25 | |
| PubMatic: pierwsze wystąpienie w 8-K-EX99.1 komunikat o wynikach z dnia 2023-08-08 (2023-Q2), źródło 6 | ||
| Niepowodzenie w skalowaniu infrastruktury platformy w celu obsługi przewidywanego wzrostu i wolumenu | 2025-Q4 2026-02-26 26 | |
| Brak alternatyw dla plików cookie stron trzecich lub identyfikatorów urządzeń mobilnych w przypadku ich ograniczenia | 2025-Q4 2026-02-26 26 | |
| PubMatic: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2023-08-08 (2023-Q2), źródło 5 | ||
| Odrzucenie reklamy cyfrowej przez konsumentów poprzez technologie opt-in, opt-out lub blokowania reklam | 2026-Q1 2026-05-07 29 | |
| Reklama cyfrowa podlega sezonowym trendom z wyższymi wydatkami w czwartym kwartale i niższymi w pierwszym, co wpływa na przewidywalność przychodów | 2026-Q1 2026-05-07 28 | |
| Niepowodzenie w skalowaniu infrastruktury platformy w celu obsługi przewidywanego wzrostu i wolumenu transakcji | 2026-Q1 2026-05-07 29 | |
| Wydatki na reklamy cyfrowe osiągają szczyt w Q4, w Q1 są znacznie niższe; zmienność rok do roku jest nieprzewidywalna | FY2025 2026-02-26 25 | |
| Opóźnienia regulacyjne, wahania kursów walut obcych, złożoność wymogów compliance przy ekspansji międzynarodowej | FY2025 2026-02-26 25 | |
| Zewnętrzni operatorzy centrów danych nie są zobowiązani do odnawiania umów; wzrost zapotrzebowania na moc obliczeniową dla AI zagraża przystępnemu cenowo dostępowi | FY2025 2026-02-26 25 | |
| Rynek reklamy cyfrowej jest wysoce konkurencyjny; większe, ugruntowane firmy dysponują przewagą technologiczną | FY2025 2026-02-26 25 | |
| Zobowiązania lub grzywny wynikające z nieuzyskania zgód na przetwarzanie danych osobowych | 2025-Q1 2025-05-08 20 | |
| PubMatic: pierwsze wystąpienie w 8-K-EX99.1 komunikat o wynikach z dnia 2023-05-09 (2023-Q1), źródło 4 | ||
| Obecni klienci mogą nie zwiększać wykorzystania platformy; niepowodzenie w pozyskiwaniu nowych wydawców i kupujących | 2026-Q1 2026-05-07 29 | |
| Trwające konflikty na Bliskim Wschodzie, na Ukrainie i w Izraelu mogą zakłócić rynki energii, łańcuchy dostaw oraz zaufanie konsumentów na kluczowych rynkach | 2026-Q1 2026-05-07 28 | |
| Spółka działa na konkurencyjnym, szybko zmieniającym się rynku; mogą pojawić się nowe ryzyka | 2026-Q1 2026-05-07 29 | |
| PubMatic: pierwsze wystąpienie w 10-Q raport kwartalny z dnia 2023-05-09 (2023-Q1), źródło 3 | ||
| Nabywcy DSP kwestionują faktury, ogłaszają upadłość lub opóźniają płatności; zmienność gospodarcza zwiększa ryzyko niewywiązania się ze zobowiązań. | FY2025 2026-02-26 25 | |
| Działalność uzależniona jest od ograniczonej liczby dużych wydawców i partnerów kanałowych; zakłócenia mogą niekorzystnie wpłynąć na przychody. | FY2025 2026-02-26 25 | |
| Sukces uzależniony jest od prezesa zarządu (CEO) Rajeeva K. Goel oraz zdolności do zatrudniania i utrzymywania wykwalifikowanych pracowników na konkurencyjnych rynkach. | FY2025 2026-02-26 25 | |
| Pozew cywilny wniesiony przeciwko Google LLC za zachowania monopolistyczne i antykonkurencyjne | FY2025 2026-02-26 25 | |
| Zależność od ogólnego popytu na reklamę i wykorzystywanych kanałów | 2026-Q1 2026-05-07 29 | |
| Przepisy dotyczące reklamy politycznej zmieniają się dynamicznie, a zróżnicowane wymogi federalne, stanowe i międzynarodowe zwiększają złożoność compliance | 2026-Q1 2026-05-07 28 | |
| Ponad jedna trzecia stanów USA uchwaliła kompleksowe przepisy dotyczące prywatności konsumentów, zawierające zróżnicowane wymogi, co zwiększa złożoność i koszty compliance | 2026-Q1 2026-05-07 28 | |
| Trudności w utrzymaniu kontroli jakości reklam w obliczu proliferacji sfabrykowanych materiałów wideo (deep fake) oraz mediów generowanych przez sztuczną inteligencję | FY2025 2026-02-26 25 | |
| Sekcja 404 SOX wymaga skutecznych kontroli wewnętrznych; niepowodzenie w tym zakresie może pogorszyć jakość sprawozdawczości finansowej i status notowań giełdowych | FY2025 2026-02-26 25 | |
| Trudności z utrzymaniem zasobów inżynierskich, presja płacowa, wyzwania związane z egzekwowaniem praw własności intelektualnej, ryzyko kursowe | FY2025 2026-02-26 25 | |
| Czynniki makroekonomiczne, takie jak recesje, inflacja i zmienność stóp procentowych, mogą ograniczać budżety reklamowe | FY2025 2026-02-26 25 | |
| Obiekty w Kalifornii (ryzyko sejsmiczne) i w Pune w Indiach (ryzyko trzęsienia ziemi/powodzi) są narażone na zagrożenia; ubezpieczenie może być niewystarczające | FY2025 2026-02-26 25 | |
| Członkostwo w organach samoregulacyjnych nakłada standardy w zakresie prywatności/przejrzystości; sankcje obejmują grzywny, kary i publiczne upomnienia | FY2025 2026-02-26 25 | |
| Ograniczenie lub wycofanie plików cookie stron trzecich oraz technologii śledzenia może zmniejszyć skuteczność reklamy ukierunkowanej | FY2025 2026-02-26 25 | |
| Cyberataki, awarie systemów, nieadekwatność infrastruktury mogą zakłócać dostępność usług | FY2025 2026-02-26 25 | |
| Błędy w oprogramowaniu, wadliwe algorytmy, aktualizacje systemów mogą zaburzać umieszczanie reklam, wycenę lub stosowność treści | FY2025 2026-02-26 25 | |
Raportowane KPI spółki PubMatic (zgodnie z ujawnieniami) (283)
Kluczowe wskaźniki narracyjne PubMatic, których zazwyczaj brakuje w standardowych bazach danych, zgrupowane według publikacji, najnowsze na początku, z numerem źródła. Metodologia NadirAlpha
| KPI | Wartość / zmiana | Źródło |
|---|---|---|
| PubMatic, opublikowano 2026-08-06, okres 2026-Q2 | ||
| SPO procent aktywności | over 55% | 30 |
| liczba wydawców | approximately 2,000 | 30 |
| przetworzone dzienne wyświetlenia platformy | approximately 1.0 trillion | 30 |
| wskaźnik retencji netto oparty na dolarze | 98% | 30 |
| PubMatic, opublikowano 2026-05-07, okres 2026-Q1 | ||
| SPO procent całkowitej aktywności | 56% | 28 |
| obsługiwani wydawcy i deweloperzy aplikacji | approximately 1,970 | 28 |
| wydawcy i deweloperzy aplikacji poprzedniego okresu | approximately 1,950 | 28 |
| wskaźnik retencji netto oparty na dolarze TTM | 96% | 28 |
| wskaźnik retencji netto oparty na dolarze poprzedniego TTM | 102% | 28 |
| przetworzone dzienne wyświetlenia reklam | approximately 1 trillion | 28 |
| wzrost bazowej działalności (bez legacy DSP) | 13% | 29 |
| bazowa działalność jako procent całkowitych przychodów | 83% | 29 |
| łączne zadłużenie | 0 | 29 |
| aktywność Supply Path Optimization | 56% | 29 |
| akcje odkupione łącznie | 13.5 million | 29 |
| akcje odkupione | 1.0 million | 29 |
| wzrost przychodów z aplikacji mobilnych | 25%+ | 29 |
| przetworzone wyświetlenia | 94.2 trillion | 29 |
| wzrost przychodów Global CTV (bez legacy DSP) | 18% | 29 |
| procent w pełni rozwodnionych akcji | 2.1% | 29 |
| Wzrost przychodów z rynków wschodzących | 80%+ | 29 |
| Przychody z rynków wschodzących jako odsetek przychodów ogółem | 14% | 29 |
| Kolejne kwartały z dodatnim skorygowanym EBITDA | 40 | 29 |
| Gotówka i ekwiwalenty gotówki | $144.9 million | 29 |
| Przychody CTV jako odsetek przychodów CTV ogółem (Ameryki) | 80% | 29 |
| Wzrost przychodów CTV w Amerykach | 13% | 29 |
| Dostępne z programu skupu | $85.1 million | 29 |
| Transakcje z wykorzystaniem AI | 1,000+ | 29 |
| Agenci AI dostępni na AgenticOS | 20+ | 29 |
| PubMatic, opublikowano 2026-02-26, okres FY2025 | ||
| SPO jako odsetek całkowitej aktywności | 55% | 25 |
| Liczba obsługiwanych wydawców | approximately 1,980 | 25 |
| Netto kapitał obrotowy | 146.8 million | 25 |
| Netto wskaźnik retencji oparty na przychodach w dolarach | 96% | 25 |
| Gotówka i ekwiwalenty gotówki na dzień 31 grudnia | 145.5 million | 25 |
| Przetworzone wyświetlenia reklam | 97.6 trillion | 25 |
| Przetworzone wyświetlenia reklam | 74.7 trillion | 25 |
| Przetworzone wyświetlenia reklam | 86.8 trillion | 25 |
| Przetworzone wyświetlenia reklam | 69.8 trillion | 25 |
| Przetworzone wyświetlenia reklam | 77.7 trillion | 25 |
| Przetworzone wyświetlenia reklam | 60.7 trillion | 25 |
| Przetworzone wyświetlenia reklam | 74.7 trillion | 25 |
| Przetworzone wyświetlenia reklam | 57.9 trillion | 25 |
| PubMatic, opublikowano 2026-02-26, okres 2025-Q4 | ||
| Łączna liczba skupionych akcji do 31 grudnia | 12.4 million | 26 |
| aktywność Supply Path Optimization | over 55% | 26 |
| Partnerstwa z wydawcami streamingowymi | 28 out of top 30 | 26 |
| Akcje skupione w | 4.1 million | 26 |
| Pozostałe upoważnienie do skupu | 93.9 million | 26 |
| Wydawcy z przychodami z rozwiązań AI | approximately 10% | 26 |
| Wzrost przepływów operacyjnych | 10% | 26 |
| Przepływy operacyjne | 73.4 million | 26 |
| Wzrost przychodów wideo omnichannel (z wyłączeniem politycznych) | 17% | 26 |
| Nowi partnerzy DSP | 50 | 26 |
| Netto retencja oparta na wartości klienta | 96% | 26 |
| Przyspieszenie czasu rozwiązywania problemów | 70% | 26 |
| Wzrost przetworzonych wyświetleń | 28% | 26 |
| przetworzone wyświetlenia | 336.8 trillion | 26 |
| Kod inżynieryjny napisany przez AI | over 40% | 26 |
| Wzrost przychodów z rynków wschodzących | nearly doubled | 26 |
| Partnerzy danych na Connect | more than 250 | 26 |
| Konsolidacja szaf serwerowych | Five consolidated into one | 26 |
| Gotówka i ekwiwalenty gotówki | 145.5 million | 26 |
| Skrócenie czasu konfiguracji kampanii | 87% | 26 |
| Wzrost przychodów CTV | 50%+ | 26 |
| Poprawa czasu odpowiedzi na ofertę | 5X faster | 26 |
| Skrócenie czasu oczekiwania na aukcjach | 85% | 26 |
| Transakcje agentic | 250+ | 26 |
| Wzrost wydatków reklamowych od performance marketers | 30% | 26 |
| Wzrost liczby zapytań reklamowych na serwer | 3X more | 26 |
| Wzrost wydatków reklamowych na Activate | tripled | 26 |
| PubMatic, opublikowano 2025-11-10, okres 2025-Q3 | ||
| Łączna gotówka i ekwiwalenty gotówki | 136.5 million | 24 |
| aktywność Supply Path Optimization | over 55% | 23 |
| aktywność Supply Path Optimization | 55%+ | 24 |
| Skup akcji własnych | 12.4 million shares | 24 |
| Skup akcji jako procent akcji w pełni rozwodnionych | 24% | 24 |
| Publishers and app developers (rok poprzedni) | approximately 1,900 | 23 |
| Publishers and app developers | approximately 1,980 | 23 |
| Netto kapitał obrotowy | 132.0 million | 23 |
| Wskaźnik retencji netto oparty na dolarze (rok poprzedni) | 112% | 23 |
| Netto wskaźnik retencji oparty na przychodach w dolarach | 98% | 23 |
| Netto retencja oparta na wartości klienta | 98% | 24 |
| Poprawa szybkości rozwiązywania zgłoszeń | 70% | 24 |
| przetworzone wyświetlenia | 87 trillion | 24 |
| Wzrost liczby wyświetleń rok do roku | 24% | 24 |
| Fremantle - wzrost przyrostowego popytu programatycznego | 78% | 24 |
| Wzrost przychodów z nowych segmentów rok do roku | 80% | 24 |
| Parametry danych na wyświetlenie reklamy | 703 | 23 |
| Konsolidacja szaf serwerowych | 5 to 1 | 24 |
| Przetworzone dzienne wyświetlenia reklam | approximately 980 billion | 23 |
| Wzrost adopcji przez klientów na Activate w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy | 35% | 24 |
| Gotówka, ekwiwalenty gotówki i zbywalne papiery wartościowe | 136.5 million | 23 |
| Skrócenie czasu konfiguracji kampanii | 87% | 24 |
| Wzrost przychodów CTV rok do roku z wyłączeniem wydatków na reklamy polityczne | over 50% | 24 |
| Poprawa szybkości odpowiedzi na oferty | 5X faster | 24 |
| Skrócenie czasu oczekiwania na aukcjach | 85% | 24 |
| Wzrost aktywności zakupu reklam z AI-powered Live Sports Marketplace w Q3 vs Q2 | 150%+ | 24 |
| Wzrost wydatków reklamowych od partnerów DSP skupionych na mid-market rok do roku | 25% | 24 |
| Poprawa liczby przetwarzanych zapytań reklamowych na serwer | 3x | 24 |
| Wzrost liczby aktywnych kampanii w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy | 4x | 24 |
| Wzrost przychodów Activate rok do roku | over 100% | 24 |
| Wpływ rozwiązania AI do optymalizacji yield na przychody wydawców | 10% revenue growth | 24 |
| PubMatic, opublikowano 2025-08-11, okres 2025-Q2 | ||
| wydawcy i deweloperzy aplikacji | approximately 1,960 | 21 |
| wskaźnik retencji netto oparty na dolarze | 102% | 21 |
| przetworzone dzienne wyświetlenia reklam | approximately 854 billion | 21 |
| Supply Path Optimization % całkowitej aktywności | 55%+ | 22 |
| Udział procentowy aktywności SPO | over 55% | 21 |
| Wzrost przychodów z wideo omnichannel | 34% | 22 |
| Wideo omnichannel jako % łącznych przychodów | 41% | 22 |
| Netto retencja oparta na wartości klienta | 102% | 22 |
| Penetracja rynku wśród 30 największych globalnych platform streamingowych | 26 of top 30 | 22 |
| przetworzone wyświetlenia | 78 trillion | 22 |
| Wzrost przychodów CTV | over 50% | 22 |
| PubMatic, opublikowano 2025-05-08, okres 2025-Q1 | ||
| Łączna gotówka, ekwiwalenty gotówki i zbywalne papiery wartościowe | $144.1 million | 20 |
| Supply Path Optimization jako odsetek całkowitej aktywności | 55%+ | 20 |
| SPO stanowiło odsetek całkowitej aktywności | over 55% | 19 |
| Publishers and app developers | approximately 1,950 | 19 |
| Wzrost przychodów z wideo omnichannel | 20% | 20 |
| Wideo omnichannel jako odsetek łącznych przychodów | 40% | 20 |
| Netto kapitał obrotowy | 155.1 million | 19 |
| Netto wskaźnik retencji oparty na przychodach w dolarach | 102% | 19 |
| Netto retencja oparta na wartości klienta | 102% | 20 |
| przetworzone wyświetlenia | nearly 75 trillion | 20 |
| Przetworzone dzienne wyświetlenia reklam | approximately 842 billion | 19 |
| Gotówka, ekwiwalenty gotówki i zbywalne papiery wartościowe | 144.1 million | 19 |
| Wzrost przychodów CTV | over 50% | 20 |
| PubMatic, opublikowano 2025-02-27, okres FY2024 | ||
| łączna gotówka i zbywalne papiery wartościowe | $140.6 million | 17 |
| obsługiwani wydawcy | approximately 1,900 | 17 |
| netto kapitał obrotowy | $156.7 million | 17 |
| nowi wydawcy netto | approximately 100 | 17 |
| wskaźnik retencji netto w dolarach rok poprzedni | 101% | 17 |
| wskaźnik retencji netto oparty na dolarze | 107% | 17 |
| papiery wartościowe przeznaczone do obrotu | $40.1 million | 17 |
| długoterminowe zobowiązania z tytułu podatku dochodowego | $5.0 million | 17 |
| reprezentowane domeny | over 60,000 | 17 |
| gotówka i jej ekwiwalenty | $100.5 million | 17 |
| reprezentowane aplikacje | 27,000 | 17 |
| przetworzone wyświetlenia reklam | 74.7 trillion | 17 |
| przetworzone wyświetlenia reklam | 59.4 trillion | 17 |
| przetworzone wyświetlenia reklam | 69.8 trillion | 17 |
| przetworzone wyświetlenia reklam | 56.0 trillion | 17 |
| przetworzone wyświetlenia reklam | 60.7 trillion | 17 |
| przetworzone wyświetlenia reklam | 48.8 trillion | 17 |
| przetworzone wyświetlenia reklam | 57.9 trillion | 17 |
| przetworzone wyświetlenia reklam | 46.5 trillion | 17 |
| wyświetlenia reklam na ofertę | 644 | 17 |
| Udział procentowy aktywności SPO | 50% | 17 |
| PubMatic, opublikowano 2025-02-27, okres 2024-Q4 | ||
| Supply Path Optimization | 53% of total activity | 18 |
| Wzrost przychodów z wideo omnichannel | 37% year-over-year | 18 |
| Netto retencja oparta na wartości klienta | 107% | 18 |
| wzrost przychodów z aplikacji mobilnych | 16% over 2023 | 18 |
| przetworzone wyświetlenia | 263 trillion | 18 |
| marża zysku brutto ze sprzedaży | 65% | 18 |
| udział przychodów CTV | 20% of total revenue | 18 |
| PubMatic, opublikowano 2024-11-12, okres 2024-Q3 | ||
| wzrost 10 największych branż reklamowych | 20% year-over-year | 16 |
| aktywność Supply Path Optimization | ~50% of total activity on platform | 16 |
| Dostępny program odkupu akcji | $50.9 million | 15 |
| Udział procentowy aktywności SPO | over 50% | 15 |
| Przychody z wzrostu wideo omnichannel | 25% year-over-year | 16 |
| Przychody z formatów i kanałów o wysokiej wartości | 79% of total revenue | 16 |
| Publishers and app developers | approximately 1,900 | 15 |
| Netto kapitał obrotowy | $137.0 million | 15 |
| Netto wskaźnik retencji oparty na przychodach w dolarach | 112% | 15 |
| Retencja netto na klienta (TTM) | 112% | 16 |
| Wzrost wyświetleń z monetyzacji (wideo omnichannel) | nearly 50% year-over-year | 16 |
| Wzrost wyświetleń z monetyzacji (CTV) | more than 100% year-over-year | 16 |
| Wzrost segmentu aplikacji mobilnych | over 20% year-over-year | 16 |
| Zbywalne papiery wartościowe | $61.5 million | 15 |
| Przetworzone wyświetlenia | nearly 70 trillion impressions | 16 |
| Przetworzone dzienne wyświetlenia reklam | approximately 781 billion | 15 |
| Gotówka i ekwiwalenty gotówki | $78.9 million | 15 |
| PubMatic, opublikowano 2024-08-08, okres 2024-Q2 | ||
| wydawcy i deweloperzy aplikacji | approximately 1,800 | 13 |
| netto kapitał obrotowy | 161.8 million | 13 |
| wskaźnik retencji netto oparty na dolarze | 108% | 13 |
| papiery wartościowe przeznaczone do obrotu | 92.1 million | 13 |
| przetworzone dzienne wyświetlenia reklam | approximately 687 billion | 13 |
| gotówka i jej ekwiwalenty | 73.5 million | 13 |
| wzrost 10 największych branż reklamowych | 18% | 14 |
| aktywność Supply Path Optimization | more than 50% | 14 |
| Przychody z wzrostu wideo omnichannel | over 19% | 14 |
| Przychody z wzrostu aplikacji mobilnych | over 20% | 14 |
| Przychody z formatów i kanałów o wysokiej wartości jako % całości | 78% | 14 |
| Wzrost przychodów z formatów i kanałów o wysokiej wartości | 15% | 14 |
| Netto retencja oparta na wartości klienta | 108% | 14 |
| Wzrost wyświetleń z monetyzacji | 12% | 14 |
| Wzrost przetworzonych wyświetleń | 24% | 14 |
| przetworzone wyświetlenia | 60.7 trillion | 14 |
| PubMatic, opublikowano 2024-05-07, okres 2024-Q1 | ||
| obsługiwani wydawcy | 1,800 | 11 |
| wskaźnik retencji netto oparty na dolarze | 106% | 11 |
| przetworzone dzienne wyświetlenia reklam | 648 billion | 11 |
| aktywność Supply Path Optimization | 50% | 12 |
| Udział procentowy aktywności SPO | 50% | 11 |
| Netto retencja oparta na wartości klienta | 106% | 12 |
| Wzrost wyświetleń z monetyzacji | 17% | 12 |
| przetworzone wyświetlenia | 57.9 trillion | 12 |
| PubMatic, opublikowano 2024-02-28, okres FY2023 | ||
| Udział aktywności SPO | 45% | 10 |
| Zyski zatrzymane | 136.9 million | 10 |
| obsługiwani wydawcy | 1,800 | 10 |
| netto kapitał obrotowy | 182.4 million | 10 |
| wskaźnik retencji netto oparty na dolarze | 101% | 10 |
| Spadek kosztu przychodów na wyświetlenie 2023 vs | 8% | 10 |
| Gotówka, ekwiwalenty gotówki i zbywalne papiery wartościowe | 175.3 million | 10 |
| Przetworzone wyświetlenia reklamowe | 59.4 trillion | 10 |
| Przetworzone wyświetlenia reklamowe | 48.2 trillion | 10 |
| Przetworzone wyświetlenia reklamowe | 56.0 trillion | 10 |
| przetworzone wyświetlenia reklam | 42.1 trillion | 10 |
| przetworzone wyświetlenia reklam | 48.8 trillion | 10 |
| przetworzone wyświetlenia reklam | 36.2 trillion | 10 |
| przetworzone wyświetlenia reklam | 46.5 trillion | 10 |
| przetworzone wyświetlenia reklam | 32.6 trillion | 10 |
| PubMatic, opublikowano 2024-02-26, okres 2023-Q4 | ||
| łączna gotówka, ekwiwalenty gotówki i zbywalne papiery wartościowe | 175.3 million | 9 |
| wzrost liczby wydań oprogramowania | 60% | 9 |
| odkupione akcje | 4.0 million | 9 |
| dostępny program odkupu akcji | 15.7 million | 9 |
| netto utrzymanie oparte na dolarach | 101% | 9 |
| monetyzowane wyświetlenia | 210.7 trillion | 9 |
| mix przychodów z reklam mobilnych, displayowych i wideo wielokanałowego | 78% | 9 |
| wyświetlenia z alternatywnymi sygnałami targetowania | over 80% | 9 |
| wzrost liczby wyświetleń | 32% | 9 |
| spadek kosztu przychodów na milion wyświetleń | 8% | 9 |
| gotówka wykorzystana na odkup | 59.3 million | 9 |
| redukcja Capex | more than 70% | 9 |
| wzrost przychodów wydawców z alternatywnymi identyfikatorami | 16% | 9 |
| aktywni wydawcy | approximately 1,800 | 9 |
| aktywność Supply Path Optimization w poprzednim roku | 34% | 9 |
| aktywność Supply Path Optimization | 45%+ | 9 |
| SPO wskaźnik retencji wydatków netto | 120% | 9 |
| wydawcy CTV rok poprzedni | 214 | 9 |
| wydawcy CTV z monetyzacją | 271 | 9 |
| PubMatic, opublikowano 2023-11-08, okres 2023-Q3 | ||
| wydawcy i deweloperzy aplikacji | over 1,750 | 7 |
| wskaźnik retencji netto oparty na dolarze | 97% | 7 |
| domeny i aplikacje | over 95,000 | 7 |
| wyświetlenia reklam | 42.1 trillion | 7 |
| wyświetlenia reklam | 56.0 trillion | 7 |
| wyświetlenia reklam przetwarzane dziennie | 627 billion | 7 |
| Łączna gotówka, ekwiwalenty gotówki i zbywalne papiery wartościowe | $171.4 million | 8 |
| aktywność Supply Path Optimization | 45% | 8 |
| udział przychodów z wideo omnichannel | 33% | 8 |
| Retencja netto na klienta (TTM) | 97% | 8 |
| przetworzone wyświetlenia | nearly 56 trillion | 8 |
| aktywni wydawcy | over 1,750 | 8 |
| PubMatic, opublikowano 2023-08-08, okres 2023-Q2 | ||
| wydawcy i deweloperzy aplikacji | approximately 1,750 | 5 |
| netto kapitał obrotowy | 174.5 million | 5 |
| wskaźnik retencji netto oparty na dolarze | 100% | 5 |
| papiery wartościowe przeznaczone do obrotu | 65.4 million | 5 |
| wzrost przetworzonych wyświetleń ostatnie | 52% | 6 |
| wzrost przetworzonych wyświetleń Q2 do Q2 | 35% | 6 |
| przetworzone wyświetlenia Q2 | nearly 48.8 trillion | 6 |
| domeny i aplikacje | over 94,000 | 5 |
| gotówka i jej ekwiwalenty | 105.5 million | 5 |
| wyświetlenia reklam | 36.2 trillion | 5 |
| wyświetlenia reklam | approximately 48.8 trillion | 5 |
| wyświetlenia reklam przetwarzane dziennie | approximately 537 billion | 5 |
| Łączna gotówka, ekwiwalenty gotówki i zbywalne papiery wartościowe | 170.9 million | 6 |
| wzrost 10 największych branż reklamowych | 8% | 6 |
| Supply Path Optimization | 40%+ | 6 |
| przychody z wideo omnichannel | 31% | 6 |
| wzrost przychodów z CTV | over 30% | 6 |
| Netto retencja oparta na wartości klienta | 100% | 6 |
| Zbywalne papiery wartościowe | 65,367 | 6 |
| redukcja Capex infrastruktury | approximately 70% | 6 |
| Gotówka i ekwiwalenty gotówki | 105,537 | 6 |
| wzrost aktywnych wydawców | 13% | 6 |
| PubMatic, opublikowano 2023-05-09, okres 2023-Q1 | ||
| Supply Path Optimization | 35%+ | 4 |
| Revolving Credit Facility | $110.0 million | 3 |
| wydawcy i deweloperzy aplikacji obsługiwani | approximately 1,700 | 3 |
| wzrost umów wydawców OpenWrap | 27% | 4 |
| Wzrost przychodów z wideo omnichannel | 13% | 4 |
| Kapitał obrotowy netto | $192.7 million | 3 |
| Netto wskaźnik retencji oparty na dolarach (TTM) | 105% | 3 |
| Netto wskaźnik retencji oparty na dolarach (TTM rok poprzedni) | 140% | 3 |
| Netto retencja oparta na wartości klienta | 105% | 4 |
| Udział przychodów z Mobile i wideo łącznie | approximately 71% | 3 |
| Papiery wartościowe przeznaczone do obrotu | $93.9 million | 3 |
| Udział przychodów największego wydawcy | 11% | 3 |
| Udział przychodów największego wydawcy | 14% | 3 |
| Indywidualne domeny i aplikacje na świecie | over 97,000 | 3 |
| Zdolność kredytowa w ramach Incremental Facility | $90.0 million | 3 |
| Wzrost przetworzonych wyświetleń | 63% | 4 |
| Gotówka i ekwiwalenty gotówki | $79.3 million | 3 |
| Wzrost przychodów CTV | 50%+ | 4 |
| Skorygowana marża EBITDA | 15% | 4 |
| Dziennie przetwarzane wyświetlenia reklam | approximately 516 billion | 3 |
| Przetwarzane wyświetlenia reklam | approximately 46.5 trillion | 3 |
| Przetwarzane wyświetlenia reklam | 32.6 trillion | 3 |
Rozwój działalności PubMatic
Rozwój działalności PubMatic okres po okresie do Q2 2026; każdy tekst pochodzi z oryginalnego raportu danego okresu, numery źródeł odsyłają do dokumentu. Metodologia NadirAlpha
FY2026: PubMatic
PubMatic odnotowało przychody w wysokości 62,6 mln USD miliona w Q1 2026, co stanowi spadek o 2 % rok do roku, przypisywany zmianom platformy wdrożonym przez głównego nabywcę DSP w 2025 roku 28, po czym w Q2 2026 nastąpiło odbicie do 78,6 mln USD miliona, co oznacza wzrost o 11 % rok do roku napędzany wyższą liczbą wyświetleń w CTV, aplikacjach mobilnych i nowych strumieniach przychodów 30. Marża brutto poprawiła się do 67 % w Q2 2026 z 63 % w Q2 2025, a skorygowana EBITDA wzrosła do 19,6 miliona USD w Q2 z 2,6 miliona USD w Q1 30. Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej wyniosły 17,3 mln USD miliona w Q1 i 20,2 mln USD miliona w Q2, przy czym PubMatic utrzymywało bilans wolny od zadłużenia i odkupiło 3,1 miliona akcji za 30,3 miliona USD w ciągu sześciu miesięcy zakończonych 30 czerwca 2026 roku 30. Platforma AI AgenticOS odnotowała ponad 1000 transakcji od jej uruchomienia w styczniu 2026 roku, przy czym każdy uczestniczący reklamodawca powrócił na kolejne kampanie, a spółka zainicjowała również globalny poszukiwanie nowego Chief Revenue Officer po zmianach w kierownictwie 29.
FY2025: PubMatic
PubMatic odnotował przychody za rok fiskalny 2025 w wysokości 282,9 mln USD, co stanowi spadek o 3 % z 291,3 mln USD w 2024 roku, spowodowany przede wszystkim ok. 14,2 mln USD przyrostowych wydatków na reklamę polityczną w roku poprzednim oraz zmianami metodologii platformowej wprowadzonymi przez głównych nabywców DSP 25. Strata operacyjna za pełny rok wyniosła 17,3 mln USD w porównaniu z zyskiem operacyjnym na poziomie 3,9 mln USD w 2024 roku, a skorygowana EBITDA spadła o 33 % do 61,6 mln USD przy marży 22 %, w dół z 92,3 mln USD i marży 32 % w 2024 roku 26. Wskaźnik utrzymania przychodów netto oparty na dolarach spadł do 96 % w 2025 roku z 107 % w 2024 roku, odzwierciedlając wpływ zmian platformowych nabywców DSP, podczas gdy baza wydawców wzrosła o ok. 50 nowych wydawców netto, obejmując ponad 64 000 domen i 44 000 aplikacji 25. Przychody z CTV wzrosły o ponad 50 % z wyłączeniem wydatków politycznych z roku poprzedniego, wydatki na reklamę Activate potroiły się rok do roku, a nowe strumienie przychodów niemal się podwoiły, stanowiąc ok. 10 % łącznych przychodów w 2025 roku 26. Środki pieniężne netto z działalności operacyjnej wzrosły do 81,1 mln USD z 73,4 mln USD w 2024 roku, a spółka zakończyła 2025 rok z łącznymi środkami pieniężnymi w wysokości 145,5 mln USD i bez zadłużenia 26.
FY2024: PubMatic
Przychody PubMatic za rok fiskalny 2024 wzrosły o 9 % do 291,3 mln USD, napędzane wzrostem liczby przetworzonych wyświetleń reklam, nowymi strumieniami przychodów oraz rozwojem relacji z nabywcami w ramach Supply Path Optimization, przy czym skorygowana EBITDA za pełny rok wzrosła o 23 % do 92,3 mln USD przy marży 32 % (17, 18). Wzrost przychodów był nierównomierny w poszczególnych kwartałach, przyspieszył do 20 % w Q1, wyhamował do 6 % w Q2 po zmianach metodologii licytacji wprowadzonych przez jednego z głównych nabywców, następnie odbudował się do 13 % w Q3, zanim Q4 osiągnął 85,5 mln USD; łączne przychody za rok obejmowały ok. 14,2 mln USD z przyrostowych wydatków politycznych związanych z wyborami prezydenckimi w USA w 2024 roku (11, 13, 15, 17, 126). Marża brutto rozszerzyła się o 250 punktów bazowych do 65 % za pełny rok, wspierana 18-procentowym spadkiem kosztu przychodów na jedno przetworzone wyświetlenie (17, 18). Przychody z Connected TV więcej niż się podwoiły rok do roku i stanowiły 20 % łącznych przychodów w Q4 2024, natomiast Supply Path Optimization odpowiadał za 53 % całkowitej aktywności platformy w 2024 roku, w górę z 45 % w 2023 roku (18). Zysk netto za pełny rok wyniósł 12,5 mln USD w porównaniu z 8,9 mln USD w 2023 roku, podczas gdy wolne przepływy pieniężne spadły do 34,9 mln USD z 52,8 mln USD w roku poprzednim (17, 18).
FY2023: PubMatic
PubMatic odnotowało przychody za cały rok 2023 w wysokości 267,0 mln USD, co stanowi wzrost o 4 % rok do roku, napędzany wzrostem liczby wyświetleń od istniejących i nowych wydawców; Q4 2023 przyniósł 84,6 mln USD przy 14 % wzroście jako najmocniejszy kwartał roku 118 9. Marża brutto spadła do 63 % z 68 % w 2022 roku, a dochód operacyjny obniżył się do 2,0 mln USD z 40,5 mln USD, głównie wskutek wyższej amortyzacji oraz kosztów hostingu centrów danych wynikających z inwestycji w rozbudowę mocy 10. Odpis na należności nieściągalne w wysokości 5,7 mln USD, spowodowany złożeniem wniosku o upadłość na podstawie rozdziału 11 przez nabywcę DSP MediaMath w czerwcu 2023 roku, obciążył wyniki GAAP za pierwsze półrocze, przyczyniając się do strat netto zarówno w Q1, jak i Q2 10 6. Skorygowana EBITDA za cały rok wyniosła 75,3 mln USD przy marży 28 %, w porównaniu z 97,0 mln USD i 38 % w 2022 roku, natomiast przepływy pieniężne z działalności operacyjnej wyniosły łącznie 81,1 mln USD, a wolne przepływy pieniężne 70,5 mln USD 9 118. PubMatic wprowadził w ciągu roku dwa nowe produkty -- Activate w maju 2023 roku zapewniający dostęp do zasobów premium online video i CTV, oraz Convert w lipcu 2023 roku dla commerce media -- oraz powiększył aktywną bazę wydawców do około 1 800 podmiotów na całym świecie 9 10.
Słowniczek
- Przychody: Przychody z umów z klientami po pomniejszeniach, tak jak wykazuje je sama spółka; nie produkcja całkowita, przychody brutto, GMV ani napływ zamówień.
- Zysk operacyjny: Operacyjna pozycja rachunku zysków i strat, czyli zysk operacyjny; EBIT tylko jako oznaczone zastępstwo, nigdy zysk przed opodatkowaniem ani zysk zwyczajny.
- EBITDA (adj.): Skorygowana EBITDA, dosłownie i zdefiniowana przez spółkę (non-GAAP), nigdy wyliczona.
- Zysk netto: Zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej, po działalności zaniechanej; bez udziałów mniejszości i bez całkowitych dochodów.
- EPS: Rozwodniony EPS przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej; wartość opublikowana zawsze ma pierwszeństwo przed wyliczoną, wartości wyliczone są oznaczone.
- EPS adj.: Skorygowany EPS, dosłownie i zdefiniowany przez spółkę (non-GAAP).
- FCF: FCF = przepływy operacyjne minus Capex na rzeczowe aktywa trwałe; własna wartość FCF spółki jest pokazywana osobno.
- Przepływy op.: Przepływy operacyjne zgodnie z publikacją; spółki MSSF mogą ujmować zapłacone odsetki w przepływach finansowych, więc porównywalność bywa ograniczona.
- Gotówka: Gotówka i jej ekwiwalenty, bez papierów wartościowych, chyba że spółka ujmuje je w tej pozycji.
- *: wyliczone, wzór w dymku
- ≈: wyliczone, przybliżenie
- ~: niepewne; wartość pozostaje widoczna, oceny jej nie używają
- °: poprawione przez zapytanie do dokumentu lub skorygowane na podstawie dowodu
- EBIT: EBIT jako zastępstwo: rachunek wyników nie zawiera pozycji operacyjnej
- basic: podstawowy EPS jako zastępstwo, gdy brak rozwodnionego
Źródła: raporty kwartalne, raporty roczne i dokumenty relacji inwestorskich
Wszystkie oryginalne dokumenty, na podstawie których NadirAlpha opracował ten raport dotyczący akcji PubMatic: raporty kwartalne i roczne, komunikaty wynikowe oraz dokumenty Investor Relations, posortowane według daty publikacji, typ dokumentu jest linkiem. Metodologia NadirAlpha
Starsze źródła (+7)
| # | Typ dokumentu | Opublikowano |
|---|---|---|
| #201 | 10-Q raport kwartalny | 2021-05-14 |
| #204 | 10-K raport roczny | 2021-05-14 |
| #205 | 10-Q raport kwartalny | 2021-05-14 |
| #202 | 10-Q raport kwartalny | 2021-08-11 |
| #206 | 10-Q raport kwartalny | 2021-08-11 |
| #203 | 10-Q raport kwartalny | 2021-11-10 |
| #207 | 10-Q raport kwartalny | 2021-11-10 |
FAQ o akcjach PubMatic
Gdzie mogę znaleźć oficjalne dokumenty Investor Relations spółki PubMatic?
NadirAlpha podaje w rozdziale źródeł linki do wszystkich 38 wykorzystanych dokumentów oryginalnych (Zgłoszenia SEC): komunikat o wynikach, raport kwartalny, raport roczny, każdy z typem, datą publikacji i bezpośrednim odnośnikiem; każda liczba w raporcie ma numer źródła.