Akcje Aurubis NDA.DE
Akcje Aurubis (NDA.DE): Wyniki kwartalne i roczne od 2023 z raport kwartalny i dokumentów IR: przychody, wynik, bilans, przepływy pieniężne i guidance zarządu, każda liczba ze źródłem. Stan na 08/2026, raportowanie kwartalne. Analiza akcji od NadirAlpha. Najnowszy odczyt: Deficytowa.
Raport generowany przez AI · nie stanowi porady inwestycyjnej · dane wyodrębnione automatycznie; prosimy weryfikować z podlinkowanym oryginałem więcej
Model biznesowy#
Czym zajmuje się spółka i w jaki sposób zarabia; opracowane redakcyjnie przez AI wyłącznie na podstawie oryginalnych raportów spółki, bez własnej oceny. Metodologia
Aurubis AG jest jednym z największych europejskich producentów miedzi i światowym liderem w recyklingu metali wieloskładnikowych. Spółka przetwarza koncentraty miedzi oraz wtórne surowce na rafinowane katody miedziane, drut miedziany, kształtowniki i profile, a także metale szlachetne, metale specjalne oraz kwas siarkowy jako produkt uboczny. Przychody generowane są przede wszystkim ze sprzedaży produktów z miedzi i metali szlachetnych, z dodatkowym wkładem z usług recyklingu i kwasu siarkowego. Główne zyski operacyjne pochodzą z opłat za przeróbkę i rafinację (TC/RC) negocjowanych z przedsiębiorstwami górniczymi za przetwarzanie koncentratów miedzi, uzupełnionych marżami na wsadach recyklingowych i przychodach z produktów ubocznych. Aurubis prowadzi zintegrowane huty i rafinerie w Niemczech (Hamburg, Lunen), Bułgarii (Pirdop), Hiszpanii (Berango) oraz Stanach Zjednoczonych (Buffalo, Richmond), a zakład greenfield Aurubis Richmond rozszerza północnoamerykańskie moce recyklingowe.
Aktualny stan#
Podsumowanie ostatniego okresu sprawozdawczego: kluczowe wskaźniki, czynniki wzrostu i wypowiedzi zarządu; opracowane redakcyjnie na podstawie aktualnego raportu oryginalnego, każda liczba potwierdzona numerem źródłowym. Metodologia
Ocena NadirAlpha, stan na Q4 RO2026 (Lip do Wrz 2026).
Kurs i wykres#
Interaktywny wykres kursowy (TradingView) oraz przebieg kluczowych wskaźników z tabel głównych. Metodologia
Dzienne świece z markerami newsów i wyników. Ładuje się dopiero po kliknięciu.
Czynniki kursowe#
Czynniki, które sama spółka wskazuje jako istotne dla swojego rozwoju biznesowego (na podstawie materiałów IR); odtworzone neutralnie, bez prognoz kursowych i bez własnej oceny. Metodologia
Obie zakłady recyklingu multimetalicznego przeszły do fazy operacyjnej (Aurubis Richmond uruchomiono we wrześniu 2025 roku 28, 22; Complex Recycling Hamburg został oddany do eksploatacji 33), zwiększając zdolności przetwórcze dla złożonych materiałów recyklingowych, co stanowi podstawę strategii wzrostu opartej na recyklingu 28
Przychody segmentu MMR wyniosły 6 036 mln EUR; segment odnotował spadek o 13 % rok do roku i był słabszym z dwóch segmentów sprawozdawczych 32
CSP, większy segment sprawozdawczy, był zasadniczo stabilny i nie odnotował zmian w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego 32
Projekt CRH przeszedł z fazy planowania do fazy uruchomienia, wprowadzając do eksploatacji dodatkowe moce przerobowe dla złożonych materiałów recyklingowych 33, 31
Zakład recyklingowy Richmond, Faza 1 uruchomiona we wrześniu 2025 roku, z planowanym drugim etapem / Fazą 2, rozszerzającym zdolności recyklingowe w Ameryce Północnej 28, 22
Wynik operacyjny wzrósł do 146 mln EUR z 118 mln EUR w poprzednim kwartale, a prognoza została potwierdzona 34
Wiele projektów rozbudowy pozostaje aktywnych, w tym rozbudowa hali elektrolitycznej w Pirdop 32, Precious Metals Refinery Hamburg 35 oraz kolejne parki słoneczne w Pirdop 28, utrzymując podwyższony poziom nakładów inwestycyjnych w wysokości 141 mln EUR 34
trend sektorowy: Popyt jest ukierunkowany na zdolności recyklingu i przetwarzania złożonych materiałów, przy czym Aurubis zwiększa przepustowość hutnicza i recyklingową poprzez nowe zakłady w USA i Hamburgu 28, 33. Wysokie wydatki inwestycyjne utrzymują wolne przepływy pieniężne na poziomie ujemnym wynoszącym -330 mln EUR, a dług netto jest wyższy i wynosi 686 mln EUR, w miarę kontynuacji budowy mocy produkcyjnych 34.
Oś czasu wydarzeń#
Ta oś czasu gromadzi istotne zdarzenia z oryginalnych raportów: zmiany guidance, sygnały przychodowe i marżowe, zwroty strategiczne, komunikaty o produktach i M&A. Metodologia
2026 · 15 zdarzeń
2026-Q3 · Kwi do Cze 2026
Wynik operacyjny wzrósł ponad dwukrotnie rok do roku (62,0 do 146,0 mln EUR, +135 %). 34
Tempo wzrostu przychodów przyspieszyło do +40,3 % rok do roku (poprzedni okres +21,5 %). 34
2026-Q2 · Sty do Mar 2026
Zysk netto wzrósł ponad dwukrotnie r/r (76,0 do 479,0 mln EUR, +530 %). 34
Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej osiągnęły 169,0 mln EUR wobec 12,0 mln EUR w 2025-Q2 (×14,1). 34
Prognoza rocznego operacyjnego EBT potwierdzona na górnym końcu zakresu EUR 425-525 milionów; potwierdzono jako minimum osiągnięcie progu rentowności wolnych przepływów pieniężnych przed dywidendą 33
Complex Recycling Hamburg (CRH) otwarto w lipcu 2026 roku z zdolnością przetwarzania ponad 30 000 dodatkowych ton materiałów recyklingowych rocznie; wstępne cele rozruchu na pierwsze trzy miesiące zostały przekroczone 33
Harmonogram rozruchu Aurubis Richmond został przedłużony: faza 1 do roku obrotowego 26/27, a faza 2 do roku obrotowego 27/28, ze względu na nakładanie się etapów uruchomienia i dynamiczne warunki rynku recyklingu 33
Opłaty za przerób i rafinację koncentratów miedzi znacząco spadły na rynku spot w ciągu całego roku FY2024/25; choć kontrakty długoterminowe ograniczyły ekspozycję, ogólna marża brutto obniżyła się rok do roku 28
Operacyjny EBT za FY2024/25 w wysokości 355 mln EUR potwierdzono w prognozowanym przedziale 330-370 mln EUR, wspierany wyższym wynikiem na metalach i przychodami ze sprzedaży kwasu siarkowego 28
Aurubis uruchomił zaktualizowaną strategię 'Aurubis Performance 2030', skupiającą się na pięciu filarach: Impact, Commercial Excellence, Efficiency, Innovation i Focused Growth 28
2026-Q1 · Paź do Gru 2025
Przychody w pierwszym półroczu 2025/26 wzrosły o 23 % rok do roku do EUR 11 320 milionów, głównie za sprawą wyższych cen metali szlachetnych 29
Prognoza rocznego operacyjnego EBT podwyższona do EUR 425-525 milionów z EUR 375-475 milionów, w związku z poprawą perspektyw rynkowych i wyższymi oczekiwanymi wynikami 29
Complex Recycling Hamburg (CRH) osiągnął pierwsze udane topienie w marcu 2026 roku, rozpoczynając stopniowy rozruch z pierwszym miedzią blister dostarczoną do huty w Hamburgu 30
Pierwszy moduł Aurubis Richmond (amerykańska huta wtórna) zaplanowano do uruchomienia jesienią 2024 roku; drugi moduł planowany jest na rok 2026 26
Zysk netto wzrósł ponad dwukrotnie r/r (99,0 do 322,0 mln EUR, +225 %). 130
2025 · 15 zdarzeń
2025-Q4 · Lip do Wrz 2025
Wynik operacyjny wzrósł ponad dwukrotnie rok do roku (190,8 do 438,0 mln EUR, +130 %). 133
Wynik netto wzrósł ponad dwukrotnie rok do roku (149,4 do 324,0 mln EUR, +117 %). 133
2025-Q3 · Kwi do Cze 2025
Przychody wzrosły o 25 % do 5 284 mln EUR w czwartym kwartale fiskalnym, napędzane wyższymi przychodami z metali szlachetnych w wyniku wyraźnego wzrostu cen metali 21
Prognoza operacyjnego EBT na FY2025/26 podwyższona do 375-475 mln EUR z poprzedniego przedziału 300-400 mln EUR, w oparciu o poprawę perspektyw rynkowych i wynikowych 21
Wtórna huta Aurubis Richmond osiągnęła rozruch pierwszej fazy w wrześniu 2025 roku, z dwunastomiesięcznym okresem rozbiegu i planowaną roczną mocą przerobową 180 000 t złożonych materiałów recyklingowych 21
Wzrost przychodów wyhamował do -2,0 % r/r (poprzedni okres +14,2 %). 126
Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej osiągnęły 167,0 mln EUR wobec 47,0 mln EUR w 2024-Q3 (×3,6). 126
2025-Q2 · Sty do Mar 2025
Prognoza operacyjnego EBT na rok obrotowy 2024/25 została zawężona do 330 do 370 mln EUR z poprzedniego przedziału 300 do 400 mln EUR, w okolicach jego środka 25
Pierwszy etap uruchomienia Aurubis Richmond zaplanowano na wrzesień 2025 roku w celu przetwarzania około 180 000 t złożonych materiałów recyklingowych w miedź blister rocznie 25
Marża brutto za 9M nieznacznie poniżej roku poprzedniego, 1 576 mln EUR wobec 1 640 mln EUR, gdyż wyższy wynik na metalach tylko częściowo skompensował niższe opłaty za przerób i zmniejszone marże na wsadach recyklingowych 24
Operacyjny EBT za cały rok wyniósł 413 mln EUR wobec 349 mln EUR w roku poprzednim, w granicach prognozy; operacyjny EBT segmentu CSP wzrósł znacząco do 446 mln EUR, podczas gdy segment MMR obniżył się do 79 mln EUR z 174 mln EUR 35
Prognoza operacyjnego EBT na FY2024/25 ustalona na poziomie 300-400 mln EUR 35
Huta wtórna Aurubis Richmond została otwarta w Georgii (USA) we wrześniu 2024 roku (inwestycja o wartości 740 mln EUR, roczna zdolność produkcyjna 180 000 t) jako lider rynku w dziedzinie recyklingu metali nieżelaznych 35
2025-Q1 · Paź do Gru 2024
Przychody za H1 RO2024/25 wzrosły o 11 % do 9 184 mln EUR, napędzane znacznie wyższymi cenami miedzi i metali szlachetnych 19
Hydrometalurgiczna instalacja BOB (Bleed Treatment Olen Beerse) oddana do eksploatacji w Olen, Belgia, dnia 10 grudnia 2024 roku, przy inwestycji około 85 mln EUR, tworząca około 30 nowych miejsc pracy i odzyskująca nikiel oraz miedź ze strumieni elektrolitu 19
2024 · 22 zdarzeń
FY2024 · Paź 2023 do Wrz 2024
Wynik netto wzrósł ponad dwukrotnie rok do roku (141,1 do 416,4 mln EUR, +195 %). 139
2024-H1 · Paź 2023 do Mar 2024
Operacyjny ROCE obniżył się do 10,0 % z 14,1 % w roku poprzednim, co wynikało ze słabych wyników w H2 2022/23 spowodowanych działaniami przestępczymi wymierzonymi w Aurubis oraz podwyższonym poziomem inwestycji 8
Pozycja finansowa netto przesunęła się z dodatnich 232 mln EUR do ujemnych 138 mln EUR na dzień 31 marca 2024 r. 6
Inwestycja Aurubis Richmond wzrosła do 740 mln EUR; rafineria metali szlachetnych (300 mln EUR) zatwierdzona dla lokalizacji w Hamburgu; podpisano umowę o współpracy z Codelco 8
2024-Q4 · Lip do Wrz 2024
Instalacja BOB (Bleed Treatment Olen Beerse) oddana do eksploatacji w grudniu 2024 roku (inwestycja 85 mln EUR), odzyskująca cenne metale metodą hydrometalurgiczną na terenie zakładu w Olen w Belgii 36
Operacyjny EBT za Q1 RO2024/25 wzrósł o 17 % do 130 mln EUR z 111 mln EUR, napędzany wyższymi cenami metali i zwiększonymi przychodami z kwasu siarkowego 15
Prognoza operacyjnego EBT na FY2024/25 potwierdzona na poziomie 300-400 mln EUR, przy oczekiwanym operacyjnym ROCE w przedziale 7-11 % 37
Pozycja długu netto uległa odwróceniu (-5,0 do +61,0 mln EUR w porównaniu z 2024-Q2). 129
Wzrost przychodów wyhamował do -75,4 % r/r (poprzedni okres +12,6 %). 129
2024-Q3 · Kwi do Cze 2024
Wynik operacyjny wzrósł ponad dwukrotnie rok do roku (39,0 do 88,0 mln EUR, +126 %). 126
Wynik netto wzrósł ponad dwukrotnie rok do roku (16,0 do 127,0 mln EUR, +694 %). 126
Wzrost przychodów przyspieszył do +12,6 % r/r (poprzedni okres -7,1 %). 126
2024-Q2 · Sty do Mar 2024
Prognoza operacyjnego EBT za cały rok 2023/24 potwierdzona w przedziale 380-480 mln EUR przy oczekiwanym ROCE na poziomie 10-14 % 18
Zakład w Hamburgu zakończył najbardziej złożony i największy postój konserwacyjny w historii firmy (maj-lipiec 2024, nakłady inwestycyjne około 235 mln EUR, negatywny efekt na EBT około 44 mln EUR) 18
Operacyjny EBT za 9M wzrósł o 30 % do 333 mln EUR, napędzany wyższymi wynikami na metalach, opłatami za przerób i rafinację oraz niższymi kosztami energii 17
Przychody segmentu Multimetal Recycling (MMR) wzrosły o +175,9 % do 4 324,0 mln EUR w 2024-Q2 (99 % przychodów grupy), podczas gdy przychody grupy zmieniły się o -7,1 %. 17
Wynik netto zmniejszył się o ponad połowę rok do roku (121,2 do 51,0 mln EUR, -58 %). 120
2024-Q1 · Paź do Gru 2023
Operacyjny EBT za H1 pozytywnie kształtowany przez wzrost opłat za przerób i rafinację koncentratów oraz wyższy wynik na metalach 14
Prognoza operacyjnego EBT na FY2023/24 potwierdzona na poziomie 380-480 mln EUR 14
Zatwierdzone strategiczne nakłady inwestycyjne w wysokości około 1,7 mld EUR, ukierunkowane na dodatkowy wkład EBITDA w wysokości około 260 mln EUR rocznie w ciągu trzech do pięciu lat; postój zakładu w Hamburgu zaplanowany na maj-lipiec 2024 14
Pierwsza kobieta została powołana do Zarządu, zwiększając reprezentację kobiet do 25 % 12
EBITDA osiągnęła wartość dodatnią po raz pierwszy po 2 ujemnych okresach (-162,0 do +160,0 mln EUR). 141
2023 · 8 zdarzeń
2023-Q3 · Kwi do Cze 2023
Przychody Grupy spadły o 5 % do 3 896 mln EUR, głównie wskutek niższych cen metali i znacznie niższej sprzedaży kształtowników 9
Prognoza na FY2023/24 potwierdzona: operacyjny EBT 380-480 mln EUR, ROCE 10-14 % 7
Trzej członkowie Zarządu wyrazili zgodę na wcześniejsze rozwiązanie umów, biorąc odpowiedzialność za oszustwo i kradzież w zakładzie w Hamburgu 9
2023-Q2 · Sty do Mar 2023
Przychody za 9M spadły o 9 % do 12 951 mln EUR, głównie wskutek niższych cen metali w porównaniu z rokiem poprzednim 10
Prognoza na FY2022/23 podwyższona: operacyjny EBT 450-550 mln EUR (poprzednio 400-500 mln EUR), ROCE 14-18 % (poprzednio 11-15 %) 10
Osiem zatwierdzonych strategicznych projektów wzrostu z planowaną łączną inwestycją 1,2 mld EUR do końca FY2025/26, prognozowany wkład do EBITDA wynoszący 1,3 mld EUR do 2029/30 10
Wskaźniki kluczowe (mln €)#
Kluczowe wskaźniki finansowe spółki w trzech ujęciach, jedno pod drugim: lata obrotowe (tak jak raportowane; w przypadku korekt/restatements tabela pokazuje najnowszą wersję zgłoszenia, oznaczoną), półrocza (podstawa 6-miesięczna, H2 = samo drugie półrocze) oraz kwartały (podstawa 3-miesięczna, nie skumulowane). Wszystkie wartości są ekstrahowane automatycznie z dokumentów zgłoszeniowych; błędy są możliwe; decyzyjnie istotne liczby należy samodzielnie zweryfikować, klikając w powiązany oryginał. Metodologia
Wszystkie informacje służą wyłącznie wsparciu Państwa własnej decyzji inwestycyjnej i nie stanowią rekomendacji; wiążące są oryginalne raporty spółki.
Lata obrotowe
| Okres | Kwartał kalendarzowy | Przychody | Zysk operacyjny | Zysk netto | EPS (€) | Przepływy op. | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2025 | Q4/2024–Q3/2025 | 18 171° | 731~EBIT | 539 | 12,34 | 677 | 15 |
| FY2024 | Q4/2023–Q3/2024 | 17 138° | 518,8EBIT | 416,4 | 9,53 | 537,5 | 139 |
| FY2023 | Q4/2022–Q3/2023 | 17 063,7 | 160~EBIT | 141,1 | 3,23 | 572,7 | 38 |
Kwartały
| Okres | Kwartał kalendarzowy | Opublikowano | Przychody | Zysk operacyjny | Zysk netto | EPS (€) | FCF | Gotówka | Dług netto | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-Q3* | Q2/2026 | 2026-08-06 | 6 449 | 146EBIT | 114 | 2,61≈ | -330 | 53 | 686 | 32 |
| 2026-Q2* | Q1/2026 | 2026-05-11 | 6 036 | 118EBIT | 479° | 2,15≈ | 45 | 167 | 357 | 29 |
| 2026-Q1* | Q4/2025 | 2025-10-01 | – | – | 322° | 7,37*≈ | – | – | – | 5 |
| 2025-Q4* | Q3/2025 | 2025-08-05 | 4 390 | 438 | 324 | 7,42*≈ | – | 319 | 223 | 24 |
| 2025-Q3* | Q2/2025 | 2025-08-18 | 4 597 | 62EBIT | -204 | 0,94≈ | -57 | 118 | 337 | 126 |
| 2025-Q2* | Q1/2025 | 2025-05-08 | 4 969 | 100EBIT | 76 | 1,73≈ | -188 | 370 | 209 | 120 |
| 2025-Q1* | Q4/2024 | 2025-02-06 | 4 215 | 131EBIT | 99 | 2,26≈ | 37 | 451 | 25 | 15 |
| 2024-Q4* | Q3/2024 | 2025-01-17 | 4 199 | 190,8 | 149,4 | 3,42*≈ | – | 322 | 61 | 35 |
| 2024-Q3* | Q2/2024 | 2024-08-04 | 4 690 | 88EBIT | 127 | 1,66≈ | -194 | 69 | -52~ | 17 |
| 2024-Q2* | Q1/2024 | 2023-10-01 | 4 353 | 129~EBIT | 51 | 1,17*≈ | 43 | 145 | -5 | 6 |
| 2024-Q1* | Q4/2023 | 2023-10-01 | 3 896 | 111EBIT | – | 2,05≈ | – | 134 | – | 6 |
| 2023-Q4* | Q3/2023 | 2023-12-20 | 17 063,7 | -124 | -64 | -1,47*≈ | – | 493,7 | -231,7 | 4 |
| 2023-Q3* | Q2/2023 | 2023-08-07 | 4 167 | 39EBIT | 16 | 0,37*≈ | -140 | 243 | -73~ | 10 |
| 2023-Q2* | Q1/2023 | 2023-10-01 | 4 688 | 76EBIT | 121,2 | 1,48≈ | -24 | 451,1 | -19~ | 8 |
| 2023-Q1 | Q4/2022 | 2023-03-02 | – | – | 42 | – | – | 540 | – | 38 |
Bilans i przepływy pieniężne (mln €)#
Bilansowe wartości punktowe (np. Wszystkie wartości są ekstrahowane automatycznie z dokumentów zgłoszeniowych; błędy są możliwe; decyzyjnie istotne liczby należy samodzielnie zweryfikować, klikając w powiązany oryginał. Metodologia
Lata obrotowe
| Okres | Kwartał kalendarzowy | Opublikowano | Gotówka | Zadłużenie | Dług netto | Amortyzacja | Przepływy op. | Capex | FCF | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2025 | Q4/2024–Q3/2025 | 2025-02-06 | 319 | 542 | 223 | 65 | 677 | – | – | 15 |
| FY2024 | Q4/2023–Q3/2024 | 2025-01-17 | 322 | 383 | 61 | 65 | 537,5 | 388 | 149,5 | 139 |
| FY2023 | Q4/2022–Q3/2023 | 2023-03-02 | 493,7 | 262 | -231,7 | 219 | 572,7 | – | 500,7 | 38 |
Kwartały
| Okres | Kwartał kalendarzowy | Opublikowano | Gotówka | Zadłużenie | Dług netto | Przepływy op. | Capex | FCF | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-Q3 | Q2/2026 | 2026-08-06 | 53 | 739 | 686 | -189 | 141 | -330 | 32 |
| 2026-Q2 | Q1/2026 | 2026-05-11 | 167 | 524 | 357 | 169 | 124 | 45 | 29 |
| 2025-Q4 | Q3/2025 | 2025-08-05 | 319 | 542 | 223 | 320 | – | – | 24 |
| 2025-Q3 | Q2/2025 | 2025-08-18 | 118 | 455 | 337 | 167 | 224 | -57 | 126 |
| 2025-Q2 | Q1/2025 | 2025-05-08 | 370 | 579 | 209 | 12 | 200 | -188 | 120 |
| 2025-Q1 | Q4/2024 | 2025-02-06 | 451 | 476 | 25 | 178 | 141 | 37 | 15 |
| 2024-Q4 | Q3/2024 | 2025-01-17 | 322 | 383 | 61 | 485 | – | – | 35 |
| 2024-Q3 | Q2/2024 | 2024-08-04 | 69 | 403 | -52~ | 47 | 241 | -194 | 17 |
| 2024-Q2 | Q1/2024 | 2023-10-01 | 145 | – | -5 | – | 164 | 43 | 6 |
| 2024-Q1 | Q4/2023 | 2023-10-01 | 134 | – | – | -202 | – | – | 6 |
| 2023-Q4 | Q3/2023 | 2023-12-20 | 493,7 | 262 | -231,7 | 500 | – | – | 4 |
| 2023-Q3 | Q2/2023 | 2023-08-07 | 243 | 240 | -73~ | 54 | 194 | -140 | 10 |
| 2023-Q2 | Q1/2023 | 2023-10-01 | 451,1 | 302 | -19~ | 83 | 107 | -24 | 8 |
| 2023-Q1 | Q4/2022 | 2023-03-02 | 540 | – | – | – | – | – | 38 |
Przychody według typu (stan na 2026-Q4 · mln EUR · 10/10)#
Podział przychodów według segmentów lub typów produktów, dokładnie tak jak raportuje to sama spółka. Metodologia
| Segment | Od | Okres | Podstawa | Przychody | Wzrost | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Custom Smelting & Products (CSP) | 2023-Q2 | 2026-Q2 | 3M | 17 612 | 0% | 32 |
| Multimetal Recycling (MMR) | 2023-Q2 | 2026-Q2 | 3M | 4 095 | -13% | 32 |
| Kwas siarkowy | 2026-Q1 | 2026-Q1 | 3M | 84 | – | 29 |
| Walcówka | FY2024 | 2026-Q1 | 3M | 3 727 | – | 29 |
| Metale szlachetne | FY2024 | 2026-Q1 | 3M | 3 522 | – | 29 |
| Katody miedziane | FY2024 | 2026-Q1 | 3M | 2 492 | – | 29 |
| Pozostałe | FY2024 | 2026-Q1 | 3M | 613 | – | 29 |
| Taśmy, pręty i profile | FY2024 | 2026-Q1 | 3M | 450 | – | 29 |
| Kształtowniki | FY2024 | 2026-Q1 | 3M | 432 | – | 29 |
| Custom Smelting and Products | – | FY2025 | – | – | – | 16 |
Produkty i M&A (57/109 aktywne+aktualne)#
Komunikaty dotyczące produktów pochodzące z raportów; wprowadzenia na rynek, zatwierdzenia, partnerstwa; z datą pierwszej wzmianki i źródłem. Metodologia
| Produkt / linia | Od | Status | Źródło |
|---|---|---|---|
| Aurubis Richmond Phase 2 | 2027 | Planowane | 34 |
| Rozbudowa hali elektrolitycznej Pirdop Bułgaria | 2026-12 | Planowane | 8 |
| Postój konserwacyjny pieca anodowego Lünen | 2026-06 | Planowane | 22 |
| Rozbudowa parku solarnego Pirdop (2×) | 2026-06 | Planowane | 7 |
| Rozbudowa systemu redukcji emisji rozproszonej (RDE) | 2026-06 | Wprowadzono | 32 |
| Rozbudowa systemu filtrów RDE w Hamburgu | 2026-06 | Planowane | 31 |
| Uruchomienie produkcji - rozbudowa hali elektrolitycznej Pirdop | 2026-06 | Planowane | 30 |
| Audyt Copper Mark zakładu Olen | 2026-06 | Wprowadzono | 21 |
| Uruchomienie rozbudowanej hali elektrolitycznej | 2026-06 | Planowane | 29 |
| Aurubis Richmond faza 1 - uruchomienie i rozruch urządzeń | 2026-05 | Wprowadzono | 30 |
| Certyfikacja Copper Mark Aurubis Avellino | 2026-03 | Planowane | 21 |
| Ukończenie etapu 4 parku solarnego w Pirdop | 2026 | Planowane | 26 |
| Zakład przetwarzania żużla Bułgaria (2×) | 2026 | Planowane | 8 |
| Zakład przetwarzania żużla Bułgaria | 2026 | Planowane | 6 |
| Rozbudowa elektrolizy Pirdop Bułgaria | 2026 | Planowane | 6 |
| Uruchomienie Aurubis Richmond faza 2 | 2026 | Planowane | 29 |
| Deutsche Giessdraht - certyfikat Copper Mark Assurance | 2025-12 | Wprowadzono | 21 |
| Rozbudowa instalacji fotowoltaicznej Aurubis-4 (2×) | 2025-09 | Planowane | 31 |
| Uruchomienie zakładu recyklingu Aurubis Richmond | 2025-09 | Wprowadzono | 28 |
| Stopniowe uruchomienie Aurubis Richmond faza 1 | 2025-09 | Wprowadzono | 29 |
| Aurubis Richmond faza 1 | 2025-09 | Planowane | 34 |
| Aurubis Richmond uruchomienie pierwszej fazy | 2025-09 | Wprowadzono | 28 |
| Aurubis Richmond zakład recyklingu multimetali w USA | 2025-09 | Wprowadzono | 28 |
| Aurubis Richmond Phase 1 Inbetriebnahme | 2025-09 | Wprowadzono | 22 |
| Aurubis Richmond Phase 1 Commissioning | 2025-09 | Wprowadzono | 21 |
| Aurubis Hamburg uruchomienie zautomatyzowanego systemu przygotowania próbek | 2025-06 | Wprowadzono | 25 |
| Solar Park 3&4 Pirdop | 2025-03 | Planowane | 24 |
| Complex Recycling Beerse (BOB) | 2025-03 | Planowane | 24 |
| Aurubis-3 rozbudowa solarna Pirdop | 2025-03 | Planowane | 35 |
| Aurubis-2 rozbudowa solarna Pirdop | 2025-03 | Planowane | 35 |
| Rozbudowa ciepłownictwa przemysłowego z Hamburger Energiewerke | 2025-01 | Wprowadzono | 19 |
| Rozbudowa ciepłownictwa przemysłowego w Hamburgu | 2025-01 | Wprowadzono | 15 |
| Industrial Heat 2,0 rozbudowa druga faza | 2025-01 | Wprowadzono | 23 |
| Industrial Heat 2,0 rozbudowa (Hamburg) | 2025-01 | Wprowadzono | 27 |
| Dostawa ciepła przemysłowego neutralna węglowo | 2025-01 | Wprowadzono | 25 |
| Etap rozbudowy projektu ciepłownictwa przemysłowego w Hamburgu | 2025-01 | Wprowadzono | 16 |
| Rozbudowa parku słonecznego Bułgaria (etapy 2 i 3) | 2025 | Planowane | 6 |
| Rozbudowa parku słonecznego Bułgaria etapy 2 i 3 | 2025 | Planowane | 8 |
| Rozbudowa solarna Aurubis-4 planowana | 2025 | Planowane | 28 |
| Druga faza Aurubis Richmond w USA | 2025 | Planowane | 28 |
| Rozbudowa systemu filtrów RDE w Hamburgu | 2025 | Planowane | 23 |
| Rozbudowa RDE (Hamburg) | 2025 | Planowane | 27 |
| Rozbudowa hali elektrolizy w Pirdop - wzrost zdolności produkcji katod | 2025 | Planowane | 33 |
| Podłączenie do sieci gazowej Pirdop | 2025 | Wprowadzono | 28 |
| Czwarty park solarny na terenie Pirdop | 2025 | Planowane | 28 |
| Rozbudowa elektrolizy miedzi Aurubis Bulgaria | 2025 | Planowane | 22 |
| Rozbudowa hali elektrolizy miedzi na terenie Pirdop | 2025 | Planowane | 28 |
| Rozbudowa Aurubis-4 park solarny Pirdop | 2025 | Planowane | 35 |
| Uruchomienie drugiego etapu Aurubis Richmond | 2025 | Planowane | 28 |
| Aurubis Richmond Phase 2 uruchomienie | 2025 | Planowane | 22 |
| Rozbudowa hali elektrolizy Aurubis Pirdop | 2025 | Planowane | 28 |
| Aurubis Bulgaria rozbudowa hali elektrolizy - park solarny faza 4 | 2025 | Planowane | 21 |
| Zakład recyklingu multimetali Aurubis Richmond | 2024-09 | Wprowadzono | 31 |
| Rozbudowa parku słonecznego na terenie Pirdop (Bułgaria) | 2024 | Planowane | 35 |
| Instalacja do obróbki żużla (Pirdop) (3x) | 2024 | Planowane | 31 |
| Uruchomienie pierwszego etapu Aurubis Richmond | 2024 | Planowane | 28 |
| Precious Metals Refinery Hamburg (7×) | 2023-12 | Planowane | 35 |
| Nowa instalacja recyklingu w belgijskim zakładzie Aurubis w Olen (proces hydrometalurgiczny dla niklu i miedzi) | 2024-12 | Wprowadzono | 16 |
| Instalacja BOB do przetwarzania elektrolitu | 2024-12 | Planowane | 35 |
| Instalacja BOB oddana do eksploatacji | 2024-12 | Wprowadzono | 28 |
| Akumulator pary - zakład Lünen | 2024-09 | Planowane | 35 |
| Industrial Heat 2,0 Hamburg | 2024-07 | Wprowadzono | 35 |
| Postój serwisowy Hamburg | 2024-06 | Planowane | 6 |
| Rozbudowa hali elektrolizy (BG Pirdop) | 2024-06 | Planowane | 18 |
| Park solarny 4 (BG Pirdop) | 2024-06 | Planowane | 18 |
| Solar Park 2&3 (BG Pirdop) | 2024-06 | Planowane | 18 |
| Przetwarzanie żużla (US Georgia) | 2024-06 | Planowane | 18 |
| Zakończenie remontu hali elektrolitycznej Lünen | 2024-06 | Wprowadzono | 17 |
| Industrial Heat II (DE Hamburg) | 2024-06 | Planowane | 18 |
| Erweiterung der Reduktion Diffuser Emissionen (RDE) Stufe 2 Hamburg | 2024-06 | Planowane | 6 |
| Automatyczny system przygotowania próbek Lünen | 2024-05 | Wprowadzono | 17 |
| Rozbudowa hali elektrolitycznej Pirdop | 2024-04 | Planowane | 32 |
| Rozbudowa parków fotowoltaicznych na terenie Pirdop | 2024-04 | Planowane | 23 |
| Solar Park 2, 3, 4 Pirdop | 2024-03 | Planowane | 14 |
| Nowy zakład recyklingu w lokalizacji Aurubis Olen (Belgia) | 2024-03 | Wprowadzono | 15 |
| Wartungsstillstand Lünen Mai 2024 | 2024 | Planowane | 6 |
| Rozbudowa hali elektrolitycznej w Pirdop (remont i rozbudowa produkcji katodowej Lünen) | 2024 | Planowane | 9 |
| Powiększenie hali elektrolitycznej w Pirdop | 2024 | Planowane | 35 |
| Uruchomienie rozbudowy słonecznej Aurubis-3 | 2024 | Wprowadzono | 28 |
| Solar Park 2 Pirdop | 2024 | Planowane | 24 |
| Drugi moduł zakładu recyklingu w USA | 2024 | Planowane | 35 |
| Planowany postój konserwacyjny na terenie Pirdop (Bułgaria) | 2024 | Planowane | 35 |
| Rozbudowa RDE etap Hamburg | 2024 | Planowane | 8 |
| Rozbudowa parku fotowoltaicznego (Pirdop) | 2024 | Planowane | 27 |
| Etapy 3 i 4 parku słonecznego w Pirdop | 2024 | Planowane | 35 |
| Industrial Heat 2,0 etap 2 rozbudowa Hamburg | 2024 | Planowane | 26 |
| Rozbudowa Industrial Heat 2,0 w Hamburgu | 2024 | Wprowadzono | 31 |
| Projekt Industrial Heat 2 w zakładzie Hamburg | 2024 | Planowane | 35 |
| Modernizacja i rozbudowa zakładu kwasu kontaktowego KAWO Hamburg Plant East | 2024 | Wprowadzono | 28 |
| Pierwszy etap zakładu Aurubis Richmond w USA | 2024 | Planowane | 35 |
| Demonstracyjne skalowanie pilotażowej instalacji recyklingu baterii Hamburg | 2024 | Planowane | 26 |
| Demonstracyjna instalacja przetwarzania czarnej masy baterii (Hamburg) (2×) | 2024 | Wprowadzono | 28 |
| Rozbudowa zakładu recyklingu Aurubis Richmond | 2024 | Planowane | 8 |
| Uruchomienie pierwszego etapu zakładu recyklingu Aurubis Richmond w USA | 2024 | Planowane | 19 |
| Jednostka separacji powietrza w zakładzie Lünen | 2024 | Planowane | 35 |
| Zakład recyklingu Aurubis Richmond | 2023-12 | Wprowadzono | 35 |
| Ausbaustufe 1 RDE Hamburg Anlage zur Reduktion Diffuser Emissionen | 2023-09 | Planowane | 7 |
| Aurubis Richmond USA Recyclingwerk | 2023-09 | Planowane | 7 |
| Postój remontowy Pirdop | 2023-06 | Wprowadzono | 11 |
| Industrial Heat II Hamburg | 2023-06 | Planowane | 24 |
| Umowa PPA z farmą wiatrową Olen SeaMade Offshore Wind Farm | 2023-01 | Wprowadzono | 28 |
| Instalacja pilotażowa ultrawysokiej temperatury hydrolizy (UHTH) Lünen | 2023 | Wprowadzono | 26 |
| Wtórna huta do przetwarzania złożonych materiałów recyklingowych w USA (2×) | 2023 | Planowane | 35 |
| Zakład produkcji selenu RETORTE | 2023 | Planowane | 10 |
| Uruchomienie instalacji załadunku statków Cu-Port Olen | 2023 | Wprowadzono | 26 |
| Piec anodowy 2,0 Hamburg (7×) | 2023 | Planowane | 24 |
| Rozbudowa systemu ograniczania rozproszonych emisji (RDE) etap 2 w Hamburgu | – | Planowane | 9 |
| Rozruch fazy 2 Aurubis Richmond | FY 27/28 | Planowane | 33 |
| Rozruch fazy 1 Aurubis Richmond | FY 26/27 | Planowane | 33 |
M&A (25)#
Wszystkie zarejestrowane przejęcia (zakupy) i zbycia/wyjścia z datą, krótkim opisem i źródłem; celowo obejmuje również mniejsze transakcje, które często pomijane są w podsumowaniach. Metodologia
Przejęcia
| Transakcja / udział | Data | Typ | Źródło |
|---|---|---|---|
| Rozbudowa etap 2 Aurubis Richmond | 2026 | Sfinalizowano | 26 |
| Industrial Heat II Pirdop | 2025-09 | Sfinalizowano | 3 |
| CRH Hamburg (12×) | 2025 | Sfinalizowano | 31 |
| Zakład recyklingu BOB dla niklu i miedzi (Olen/Beerse) | 2024-12 | Sfinalizowano | 27 |
| Park słoneczny Pirdop | 2024-09 | Sfinalizowano | 3 |
| Zakład recyklingu multimetali Aurubis Richmond (Moduł 1) | 2024-09 | Sfinalizowano | 27 |
| Rozbudowa Tankhouse Lünen | 2024-06 | Sfinalizowano | 3 |
| Hamburg Smelter Maintenance Shutdown (2×) | 2024-05 | Sfinalizowano | 17 |
| Park słoneczny Bułgaria etapy 2 i 3 | 2024-04 | Sfinalizowano | 17 |
| Aurubis Richmond Moduł 2 (2×) | 2024-03 | Sfinalizowano | 24 |
| Kooperationsabkommen Codelco | 2024 | Sfinalizowano | 6 |
| Demonstracyjna instalacja recyklingu baterii | 2024 | Sfinalizowano | 10 |
| Aurubis Richmond wtórna huta (2×) | 2024 | Sfinalizowano | 9 |
| Aurubis Richmond pierwotna huta (recykling multimetaliczny, Georgia, USA) | 2024 | Sfinalizowano | 26 |
| Rozbudowa parku słonecznego - Bułgaria | 2023-06 | Sfinalizowano | 10 |
| Bleed Treatment Olen (8×) | 2023-06 | Sfinalizowano | 36 |
| Aurubis Richmond zakład recyklingu - Faza I | 2023-06 | Sfinalizowano | 10 |
| ASPA Beerse (2×) | 2023-06 | Sfinalizowano | 3 |
| Umowa o współpracy z Codelco (3×) | 2023-03 | Ogłoszono | 8 |
| Advanced Sludge Processing (ASPA) Beerse (9×) | 2023 | Sfinalizowano | 28 |
Dezinwestycje / wyjścia
Ryzyka (134 od raportu rocznego z 2026-03-03, 276 łącznie zarejestrowanych)#
Czynniki ryzyka, które spółka sama wymienia w swoich raportach, połączone według tematu w kolejnych okresach, z kategorią, pierwszą i ostatnią wzmianką oraz źródłem. Metodologia
| Ryzyko | Kategoria | Pierwsza wzmianka | Ostatnia wzmianka |
|---|---|---|---|
| Kapitał obrotowy netto tymczasowo pod wpływem uruchamiania projektów strategicznych oraz wzrostu cen metali | Finanse | 2023-Q3 2023-10-01 9 | 2026-Q2 2026-08-21 34 |
| Trwające ograniczenia w transporcie morskim na Bliskim Wschodzie wpływają na dostępność i ceny kwasu siarkowego | Geopolityka | 2026-Q2 2026-08-06 33 | 2026-Q2 2026-08-06 33 |
| TC/RC dla koncentratów pod presją; jakości i wolumeny surowców zmieniły się względem pierwotnego planu Aurubis Richmond | Łańcuch dostaw | 2024-H1 2023-10-01 6 | 2026-Q2 2026-08-06 33 |
| Jakości i wolumeny surowców dla Richmond uległy zmianie względem planu | Łańcuch dostaw | 2026-Q2 2026-08-21 34 | 2026-Q2 2026-08-21 34 |
| Strategiczne projekty kapitałowe (CRH, Richmond, Pirdop) wymagające stałych inwestycji w okresie generowania gotówki | Finanse | 2025-Q1 2025-05-08 20 | 2026-Q1 2026-05-11 30 |
| Zakłócenia produkcji w kopalniach oraz ekspansja mocy produkcyjnych w Azji nasilają deficyt koncentratów. | Rynek | 2023-Q2 2023-08-15 11 | 2026-Q1 2026-05-11 29 |
| Projekty Complex Recycling Hamburg, Richmond i Pirdop w aktywnej fazie uruchamiania produkcji z ryzykiem rozruchu | Technologia | 2026-Q1 2026-05-11 30 | 2026-Q1 2026-05-11 30 |
| Rozruch projektów Aurubis Richmond i CRH może napotkać nieoczekiwane opóźnienia techniczne i handlowe. | Technologia | 2026-Q1 2026-05-11 29 | 2026-Q1 2026-05-11 29 |
| Ryzyko cyberbezpieczeństwa dotyczące poufności, dostępności i integralności danych spółki; podwyższony potencjał zagrożeń po cyberataku z 2022 roku | Cyber | FY2024 2025-01-17 35 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Ryzyko bezpieczeństwa produkcyjnych systemów informatycznych (OT); trwa wdrażanie dyrektywy NIS 2 | Cyber | FY2024 2025-01-17 35 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Ryzyko oddziaływania na bioróżnorodność na obszarach w pobliżu zakładów produkcyjnych wymagające środków kompensacyjnych i ocen oddziaływania na środowisko | ESG | FY2025 2026-07-06 31 | FY2025 2026-07-06 31 |
| Zobowiązanie do utrzymania poniżej średniej śladu węglowego przy produkcji miedzi wymaga stałych inwestycji w zrównoważone technologie | ESG | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Ryzyko niedoborów wody wpływających na procesy chłodzenia i trasy transportowe w kluczowych lokalizacjach | ESG | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Znaczące nakłady kapitałowe wymagane na rzecz dekarbonizacji (85 mln EUR RDE, 40 mln EUR piece wodorowe, 35 mln EUR instalacje słoneczne, 740 mln EUR Aurubis Richmond) | Finanse | FY2025 2026-07-06 31 | FY2025 2026-07-06 31 |
| Rada Nadzorcza monitoruje stan nakładów inwestycyjnych oraz postęp budowy zakładu recyklingu w USA Aurubis Richmond Georgia. | Finanse | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Grupa narażona na ryzyko cen surowców: miedzi, srebra, złota i energii, zarządzane za pomocą instrumentów pochodnych. | Finanse | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Ujęto pełny odpis z tytułu utraty wartości inwestycji w LIBREC AG w wysokości 12 mln EUR z powodu niedostatecznych wyników działalności w zakresie recyklingu baterii. | Finanse | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Ryzyko sztormowych spiętrzeń wód w Hamburgu nie jest objęte ubezpieczeniem; przyszłe ubezpieczenie od fizycznych ryzyk klimatycznych jest niepewne | Finanse | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Rozbudowa zakładu recyklingu Richmond generuje nieuniknione emisje procesowe kompensujące zyski z dekarbonizacji do 2035-2050 | Finanse | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Operacyjny EBT spadł o 14 % rok do roku do 354,5 mln EUR z 413 mln EUR. | Finanse | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Perspektywy biznesowe dla znaczących udziałów i wspólnych przedsięwzięć. | Finanse | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Uzależnienie od spółek górniczych i surowców z regionów obarczonych ryzykiem geopolitycznym | Geopolityka | FY2025 2026-07-06 31 | FY2025 2026-07-06 31 |
| Zakres 3 pochodzi w większości od dostawców z sektora wydobywczego; konflikty geopolityczne zagrażają podaży i współpracy na rzecz dekarbonizacji | Geopolityka | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Napięty rynek koncentratów z niedoborami podaży; umowy długoterminowe ograniczają ryzyko zmienności na rynku spot | Łańcuch dostaw | 2023-Q3 2023-10-01 9 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Pozyskiwanie złomu miedziowego i materiałów wtórnych zawierających metale z rynków europejskich i północnoamerykańskich uzależnione od warunków rynkowych | Łańcuch dostaw | FY2025 2026-07-06 31 | FY2025 2026-07-06 31 |
| Ryzyko w łańcuchu dostaw wynikające z zanieczyszczenia środowiska lub naruszeń praw człowieka; wymagana zgodność z niemiecką ustawą o należytej staranności w łańcuchu dostaw | Łańcuch dostaw | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Umowy długoterminowe dotyczące dostaw surowców, w szczególności koncentratów miedzi, z niestabilnymi cenami | Łańcuch dostaw | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Ryzyko przerw w produkcji spowodowanych zakłóceniami w dostawach rosyjskiego gazu; wdrożono inwestycje w alternatywne źródła energii | Makro | FY2024 2025-01-17 35 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Zmienna dostępność złomu uzależniona od warunków gospodarczych i aktywności zakupowej azjatyckich hut metali | Rynek | 2023-Q2 2023-08-15 11 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Śmiertelny wypadek wykonawcy w czerwcu 2025 r.; zarządzanie wykonawcami pozostaje kluczowym elementem programu bezpieczeństwa | Kadry | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Starzenie się siły roboczej i niedobór wykwalifikowanych pracowników nasilają konkurencję o talenty; trwają inicjatywy na rzecz rozwoju kultury organizacyjnej | Kadry | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Spółka pozostaje możliwym celem zorganizowanej przestępczości; wdrożono rozbudowaną architekturę bezpieczeństwa | Prawo | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Wyniki postępowań sądowych i inne rodzaje ryzyka związanego z postępowaniami sądowymi. | Prawo | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Śmiertelny wypadek przemysłowy wykonawcy w zakładzie w Lünen w czerwcu 2025 r. podczas prac reliningowych. | Prawo | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Śmiertelny wypadek pracownika wykonawcy w dniu 24 czerwca 2025 r. w zakładzie w Lünen skutkował nieosiągnięciem celów ESG w zakresie bezpieczeństwa. | Prawo | FY2024 2025-01-17 35 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Przypadki kradzieży i nadużyć wymierzonych w spółkę; ustalono cel bezpieczeństwa dla wszystkich członków Zarządu. | Prawo | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Ryzyko sporów prawnych i dochodzeń w zakresie naruszeń prawa konkurencji i przepisów ochrony środowiska | Regulacje | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Cel neutralności węglowej Hamburga do 2040 r. może wpłynąć na przyszłe inwestycje i miejsca pracy. | Regulacje | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Zgodność z wytycznymi OECD w zakresie należytej staranności oraz wymogami certyfikacji minerałów z regionów konfliktów (złoto, srebro, cyna) | Regulacje | FY2023 2025-12-11 26 | FY2025 2026-07-06 31 |
| Warunki umowy kredytu konsorcjalnego wymagają, aby zadłużenie netto Grupy nie przekraczało EBITDA więcej niż 3-krotnie | Regulacje | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Bezpłatne przydziały CO2 maleją od 2026 r.; pośrednia rekompensata CO2 pokrywa jedynie ~50 % kosztów | Regulacje | FY2023 2025-12-11 26 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Dalsze zaostrzanie przepisów środowiskowych może wymagać dodatkowych środków ochrony przy wzroście kosztów | Regulacje | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Zgodność z unijną ustawą o gospodarce o obiegu zamkniętym (KrWG) wpływa na gospodarkę odpadami i działalność recyklingową | Regulacje | FY2025 2026-07-06 31 | FY2025 2026-07-06 31 |
| Zgodność z niemiecką federalną ustawą o ochronie przed immisjami (BImSchG) w zakresie emisji do powietrza i wody | Regulacje | FY2025 2026-07-06 31 | FY2025 2026-07-06 31 |
| Zgodność z unijnym rozporządzeniem w sprawie chemikaliów REACH w odniesieniu do operacji wytapiania miedzi i produkcji krzemianu żelaza | Regulacje | FY2025 2026-07-06 31 | FY2025 2026-07-06 31 |
| Zgodność z wymogami niemieckiej ustawy o należytej staranności w łańcuchu dostaw (LkSG) dotyczącymi praw człowieka i należytej staranności środowiskowej w łańcuchu dostaw | Regulacje | FY2025 2026-07-06 31 | FY2025 2026-07-06 31 |
| Aurubis podlega globalnemu minimalnemu opodatkowaniu w ramach Filaru Drugiego; bułgarska spółka zależna podlega kwalifikowanemu krajowemu podatkowi wyrównawczemu w wysokości 10 milionów euro. | Regulacje | FY2024 2025-01-17 35 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Ryzyko sporów prawnych z tytułu naruszeń prawa pracy i ochrony danych | Regulacje | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Zgodność z pozwoleniami wodnoprawymi na bezpośrednie zrzuty do rzeki Łaby oraz limitami emisji metali | Regulacje | FY2025 2026-07-06 31 | FY2025 2026-07-06 31 |
| Pomyślna realizacja środków redukcji kosztów i poprawy efektywności. | strategie | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Rozszerzanie recyklingu przebiega szybciej niż dekarbonizacja ze względu na niedostępność technologii i ograniczoną dostępność energii odnawialnej | strategie | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Ryzyko powodzi i huraganów w zakładach w Hamburgu i Auguście; przeprowadzono oceny scenariuszy globalnego ocieplenia | supply_production | FY2024 2025-01-17 35 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Globalne wąskie gardła transportowe i konflikty geopolityczne zakłócają łańcuch dostaw; wdrożono monitorowanie wspomagane sztuczną inteligencją i scenariusze alternatywne | supply_production | FY2024 2025-01-17 35 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Techniczna wykonalność krakera amoniaku potwierdzona, lecz nie jest on opłacalny ekonomicznie w obecnych warunkach | Technologia | FY2025 2026-07-06 31 | FY2025 2026-07-06 31 |
| Brak rynkowego rozwiązania dla nieuniknionych emisji procesowych z pozostałości tworzyw sztucznych w recyklingu; stężenie CO2 w gazach z wytapiania zbyt niskie do separacji | Technologia | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Reforma opłat za sieć w Niemczech (AgNES) znosi model baseload od 2028 r.; zakłady w Hamburgu i Lünen stoją w obliczu rosnących opłat sieciowych | Technologia | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Produkcja i zastosowanie wodoru w skali przemysłowej napotyka wyzwania związane z opłacalnością ekonomiczną oraz ograniczenia w dostępności zielonego wodoru | Technologia | FY2025 2026-07-06 31 | FY2025 2026-07-06 31 |
| Podwyższone ryzyko niestabilności sieci; wdrożono środki na wypadek blackoutu oraz możliwości szybkiego ponownego uruchomienia urządzeń | Technologia | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Wyższe rok do roku koszty energii w FY2025/26 przy ograniczonej ochronie przed ryzykiem cenowym zapewnianej przez hedging. | Finanse | 2023-Q1 2023-05-11 3 | 2026-Q2 2026-08-06 32 |
| Zmienność cen metali wpływa na wyniki IFRS poprzez wyceny zapasów metodą średniego kosztu. | Finanse | FY2024 2025-12-11 27 | 2026-Q2 2026-08-06 32 |
| Kurs wymiany EUR/USD wykazuje zmienność i wpływa na wyniki finansowe | Finanse | 2023-Q3 2023-10-01 7 | 2026-Q2 2026-08-21 34 |
| Przewidywane wprowadzenie ceł przez USA poszerza różnice cen, wpływając na dynamikę rynku katod miedzianych. | Geopolityka | 2026-Q2 2026-08-06 32 | 2026-Q2 2026-08-06 32 |
| Niepewność geopolityczna i wojna na Bliskim Wschodzie mogą osłabić popyt na produkty i składanie zamówień. | Klienci | 2026-Q2 2026-08-06 32 | 2026-Q2 2026-08-06 32 |
| Obecny silny popyt na produkty miedziane i kwas siarkowy może nie utrzymać się w dłuższym czasie | Rynek | 2026-Q2 2026-08-06 33 | 2026-Q2 2026-08-06 33 |
| Ceny miedzi, złota i srebra podlegają zmienności rynkowej pomimo obecnie wysokich poziomów | Rynek | 2023-Q2 2023-08-07 10 | 2026-Q2 2026-08-06 33 |
| Dostępność kwasu siarkowego pozostaje napięta z powodu ograniczeń żeglugowych na Bliskim Wschodzie i chińskiego zakazu eksportu | Rynek | 2026-Q2 2026-08-21 34 | 2026-Q2 2026-08-21 34 |
| Zakłócenia żeglugowe na Bliskim Wschodzie i chiński zakaz eksportu znacząco ograniczają globalną dostępność kwasu siarkowego. | Rynek | 2024-Q2 2024-08-04 17 | 2026-Q2 2026-08-06 32 |
| TC/RC dla koncentratów miedzianych pozostają pod presją pomimo wyższych cen metali | Rynek | 2026-Q2 2026-08-21 34 | 2026-Q2 2026-08-21 34 |
| Globalny deficyt podaży koncentratów miedzianych tworzy utrzymującą się presję na opłaty za przetwarzanie i rafinację. | Regulacje | 2026-Q2 2026-08-06 32 | 2026-Q2 2026-08-06 32 |
| Przestrzeganie globalnych norm środowiskowych wymagane we wszystkich operacjach sieci hut | Regulacje | FY2024 2025-07-21 23 | 2026-Q2 2026-08-06 33 |
| Pozycja finansowa netto ujemna na poziomie EUR -357 milionów; kapitał obrotowy wrażliwy na wahania cen metali. | Finanse | FY2025 2026-03-03 28 | 2026-Q1 2026-05-11 29 |
| Kryzys na Bliskim Wschodzie stwarza możliwości w średnim terminie, lecz także niepewności w łańcuchu dostaw | Geopolityka | 2026-Q1 2026-05-11 30 | 2026-Q1 2026-05-11 30 |
| Popyt na wyroby kształtowe słaby z powodu powściągliwości branży motoryzacyjnej; popyt na produkty miedziane powiązany z sektorami infrastruktury i energetyki. | Klienci | 2026-Q1 2026-05-11 29 | 2026-Q1 2026-05-11 29 |
| Zmienność kursu wymiany USD/EUR wpływa na przychody i wyniki operacyjne | Makro | 2026-Q1 2026-05-11 30 | 2026-Q1 2026-05-11 30 |
| Wojna na Bliskim Wschodzie zakłóca łańcuchy dostaw siarki i powoduje globalny niedobór kwasu siarkowego. | Makro | 2026-Q1 2026-05-11 29 | 2026-Q1 2026-05-11 29 |
| Dostępność złomu miedziowego jest bardzo zmienna; ceny i działalność zbiórki są trudne do przewidzenia. | Rynek | 2026-Q1 2026-05-11 29 | 2026-Q1 2026-05-11 29 |
| Opłaty za przetwarzanie i rafinację w hutnictwie pozostają pod presją z powodu nadwyżki rynkowej. | Rynek | 2026-Q1 2026-05-11 29 | 2026-Q1 2026-05-11 29 |
| Ograniczenia żeglugowe na Bliskim Wschodzie powodują globalne napięcia z potencjalnymi efektami kaskadowymi w łańcuchu dostaw | Prawo | 2026-Q1 2026-05-11 30 | 2026-Q1 2026-05-11 30 |
| Znaczna ekspozycja na dolara amerykańskiego w przychodach; osłabienie EUR wywiera presję na wyniki operacyjne. | Regulacje | 2026-Q1 2026-05-11 29 | 2026-Q1 2026-05-11 29 |
| Cła USA na miedź liczone od pełnej wartości celnej potencjalnie zwiększają koszty importu; cła na katody zaplanowane na styczeń 2027 | Regulacje | 2025-Q1 2025-05-08 20 | 2026-Q1 2026-05-11 30 |
| Zmiany w dynamice rynku, warunkach regulacyjnych lub presji konkurencyjnej mogą wpłynąć na wykonalność celów dekarbonizacji | ESG | FY2023 2025-12-11 26 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Rosnące nakłady inwestycyjne wymagane do osiągnięcia tego samego poziomu redukcji emisji ze względu na wyższą złożoność techniczną | Finanse | FY2025 2026-07-06 31 | FY2025 2026-07-06 31 |
| Projekty strategiczne pochłaniające >75 % zatwierdzonego wolumenu inwestycji wynoszącego 1,7 mld EUR; wpływ na ROCE. | Finanse | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Wahania kursu dolara amerykańskiego zabezpieczone w ramach zarządzania ryzykiem | Finanse | 2025-Q2 2025-08-18 25 | FY2025 2026-07-06 31 |
| Potencjalny wpływ kryzysu zadłużenia państwowego na płynność i należności | Finanse | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Ryzyko wahań stóp procentowych wynika z potencjalnych zmian rynkowych stóp procentowych wpływających na instrumenty finansowe | Finanse | FY2024 2025-01-17 35 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Ryzyko niewywiązania się ze zobowiązań z tytułu handlowych należności; wdrożone komercyjne ubezpieczenie kredytu i ścisły monitoring | Finanse | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Pogorszenie możliwości refinansowania na rynkach kredytowych i finansowych. | Finanse | FY2024 2025-01-17 35 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Stawka niemieckiego podatku dochodowego od osób prawnych zostanie obniżona z 15 % do 10 % do 2028 roku. | Finanse | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Konflikty handlowe, ograniczenia eksportowe i niestabilność polityczna w krajach produkujących tworzą niepewność | Geopolityka | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Zmiany polityczne w USA, Europie i Chinach wpływają na warunki rynkowe. | Geopolityka | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Zdywersyfikowana baza klientów obejmująca branże półwyrobów miedzianych, kabli i przewodów, elektroniki, energii odnawialnej, obronności, budownictwa i motoryzacji | Klienci | 2024-Q2 2024-08-05 18 | FY2025 2026-07-06 31 |
| Pośrednie oddziaływanie na środowisko ze strony kopalń dostarczających koncentraty miedzi oraz transportu materiałów | Łańcuch dostaw | FY2025 2026-07-06 31 | FY2025 2026-07-06 31 |
| Przerwy w produkcji spowodowane niedoborami materiałów, strajkami, bankructwami dostawców. | Łańcuch dostaw | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Wskaźniki zbiórki z polem do poprawy ograniczające dostępność wtórnych materiałów do recyklingu | Łańcuch dostaw | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Ograniczona dostępność materiałów do recyklingu w drugiej połowie roku; ograniczona podaż złomu miedzianego i blistra miedzianego. | Łańcuch dostaw | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Szybka ekspansja zdolności wytapiania w Chinach i Indiach przekształcająca globalne łańcuchy handlu i dostaw | Makro | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Ceny CO2 mogą osiągnąć poziom 180 USD/t w ciągu dziesięciu lat; wycofywanie bezpłatnych uprawnień UE stanowi istotne ryzyko | Makro | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Rosnąca częstotliwość inwersji atmosferycznych i warunków suszy może wpłynąć na zgodność z normami jakości powietrza | Makro | FY2024 2025-12-11 27 | FY2025 2026-07-06 31 |
| Powodzie, burze, fale upałów, susze w wielu lokalizacjach; scenariusz >4°C wskazuje na niemożliwe do skwantyfikowania ryzyka dla modelu biznesowego | Makro | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Rosnące wymogi regulacyjne UE dotyczące neutralności węglowej i zrównoważonego rozwoju wpływające na koszty produkcji | Makro | FY2025 2026-07-06 31 | FY2025 2026-07-06 31 |
| Rada Nadzorcza omówiła rozwój wyników oraz rynków surowców i walut obcych. | Makro | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Wahania kursów walut obcych narażają Grupę na straty w wartości instrumentów finansowych | Makro | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Odporność globalnej gospodarki jest nadwyrężona przez trwające konflikty handlowe, taryfy celne i napięcia geopolityczne. | Makro | FY2024 2025-01-17 35 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Wahania cen metali i energii zarządzane poprzez strategię hedgingową | Makro | 2023-Q3 2023-10-01 9 | FY2025 2026-07-06 31 |
| Wzrost cen energii i surowców. | Makro | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Nieprzewidziane zdarzenia, w tym klęski żywiołowe, akty terroru, niepokoje polityczne, wypadki przemysłowe. | Makro | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Niekorzystne zmiany w globalnej sytuacji gospodarczej wpływają na wyniki. | Makro | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Inicjatywa dotycząca cen energii elektrycznej dla przemysłu w Niemczech może mieć wpływ na niemieckie lokalizacje grupy. | Makro | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Wymagane zarządzanie zapotrzebowaniem na wodę chłodzącą z celem redukcji o 20 % do 2030 roku | Makro | FY2024 2025-12-11 27 | FY2025 2026-07-06 31 |
| Wahania cen metali i kursów walut wpływają na wyniki; hedging poprzez kontrakty terminowe i opcje | Rynek | 2023-Q1 2023-05-11 3 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Spadek popytu na głównych rynkach sprzedaży miedzi. | Rynek | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Ceny miedzi wahały się w przedziale €8 650 do 10 300/t; napięcia geopolityczne i konflikty handlowe wywierały presję na poziom cen. | Rynek | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Zmiany kursów walut wpływają na wyniki. | Rynek | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Spadek akceptacji produktów wpływający na ceny i wykorzystanie mocy produkcyjnych. | Rynek | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Napięta globalna podaż koncentratów miedzi w związku z nowymi hutami azjatyckimi; rynki recyklingu wtórnego stają się coraz bardziej konkurencyjne | Rynek | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Globalne łańcuchy dostaw zbliżają się do punktu krytycznego; niepewność geopolityczna intensyfikuje konkurencję o ograniczone zasoby | Rynek | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Ekspozycja na ogólne ryzyka ubezpieczeń technicznych, w tym ryzyko długowieczności i ryzyko zmiany stóp procentowych | Kadry | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Koszty doradztwa i postępowań sądowych spadły do 57 mln EUR z poziomu roku poprzedniego, na który wpłynęło wyjaśnienie działalności przestępczej. | Prawo | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Zobowiązania z tytułu określonych świadczeń emerytalnych i zobowiązania w wielu jurysdykcjach podlegają założeniom aktuarialnym | Prawo | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Ciągłe dostosowywanie do docelowej przyszłej wartości dla pyłu zawieszonego (20VE 6,0 ng/m³) pomimo nasilających się inwersji atmosferycznych | Regulacje | FY2023 2025-12-11 26 | FY2025 2026-07-06 31 |
| Rozporządzenie UE w sprawie baterii wpływa na recykling metali i należytą staranność w łańcuchu dostaw | Regulacje | FY2025 2026-07-06 31 | FY2025 2026-07-06 31 |
| Mechanizm Dostosowywania Cen na Granicach z Tytułu Emisji CO2 UE (CBAM) oraz globalne regulacje dotyczące podatku od CO2 zwiększają ceny energii | Regulacje | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Ustawa UE o surowcach krytycznych oraz Niemiecki Fundusz Surowców tworzą nowy krajobraz regulacyjny | Regulacje | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Ustawa o surowcach krytycznych wpływa na wymogi sprawozdawcze dotyczące produkcji metali | Regulacje | FY2025 2026-07-06 31 | FY2025 2026-07-06 31 |
| Nowe rozporządzenie UE w sprawie ekoprojektu dla zrównoważonych produktów coraz szerzej wymaga środowiskowych KPI opartych na cyklu życia | Regulacje | FY2025 2026-07-06 31 | FY2025 2026-07-06 31 |
| Rezerwy w wysokości 10 milionów euro na planowane działania środowiskowe w zakładzie w Lünen; bieżące wymogi HSTS. | Regulacje | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Zmiany ustaw, rozporządzeń i przepisów urzędowych. | Regulacje | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Około 70 % pozostałych emisji metali z zakładu w Hamburgu pochodzi ze źródeł niezorganizowanych w instalacjach wentylacyjnych hal | Technologia | FY2023 2025-12-11 26 | FY2025 2026-07-06 31 |
| Rosnąca złożoność materiałów wsadowych wymaga ciągłych innowacji w zakresie zdolności przetwórczych | Technologia | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Wysokie koszty energii, materiałów i eksploatacji oraz zmiany rynkowe mogą wymagać rewizji priorytetów i zakresu projektów | Technologia | FY2024 2025-01-17 35 | FY2025 2026-03-03 28 |
| CRU prognozuje globalny deficyt koncentratu miedzi wynoszący 338 000 t w 2025 roku; ograniczona podaż ogranicza opłaty za przerób. | Konkurencja | FY2025 2026-03-03 28 | FY2025 2026-03-03 28 |
| Konkurencja ze strony innych hut miedzi i metali oraz przetwórców metali o materiały wsadowe i udział w rynku | Konkurencja | FY2025 2026-07-06 31 | FY2025 2026-07-06 31 |
| Amerykańska polityka handlowa i celna stwarza niepewność dotyczącą ceł na import miedzi i ograniczeń eksportowych. | Prawo | 2025-Q2 2025-08-18 25 | 2025-Q2 2025-08-18 25 |
Raportowane KPI (zgodnie z ujawnieniem) (692)#
Wskaźniki, które spółka ujawnia samodzielnie poza standardowymi danymi finansowymi; m.in. Metodologia
| Data | Okres | KPI | Wartość / zmiana | Źródło |
|---|---|---|---|---|
| 2026-08-21 | 2026-Q2 | Pokrycie zadłużenia | 1,0 | 34 |
| 2026-08-21 | 2026-Q2 | Operacyjny ROCE | 9,4 | 34 |
| 2026-08-21 | 2026-Q2 | Wskaźnik kapitału własnego | 48,8 | 34 |
| 2026-08-06 | 2026-Q2 | ROCE | 9.4 % | 32 |
| 2026-08-06 | 2026-Q2 | Operating ROCE | 9.4 % | 33 |
| 2026-08-06 | 2026-Q2 | MMR ROCE | 3.8 % | 33 |
| 2026-08-06 | 2026-Q2 | Marża brutto w % | 21 % | 33 |
| 2026-08-06 | 2026-Q2 | Wskaźnik kapitału własnego | 48.8 | 33 |
| 2026-08-06 | 2026-Q2 | Pokrycie zadłużenia | 1.0 (EUR millions) | 33 |
| 2026-08-06 | 2026-Q2 | CSP ROCE | 15.5 % | 33 |
| 2026-05-11 | 2026-Q1 | gotówka i ekwiwalenty | 167 (EUR millions) | 29 |
| 2026-05-11 | 2026-Q1 | zaangażowany kapitał | 4,348 (EUR millions) | 29 |
| 2026-05-11 | 2026-Q1 | zadłużenie z tytułu pożyczek | 524 | 29 |
| 2026-05-11 | 2026-Q1 | ROCE | 8.1 | 29 |
| 2026-05-11 | 2026-Q1 | Operating ROCE | 8.1 | 30 |
| 2026-05-11 | 2026-Q1 | zysk brutto ze sprzedaży | 872 (EUR millions) | 30 |
| 2026-05-11 | 2026-Q1 | Wskaźnik kapitału własnego | 48.6 | 30 |
| 2026-05-11 | 2026-Q1 | Pokrycie zadłużenia | 0.6 (EUR millions) | 30 |
| 2026-07-06 | FY2025 | całkowite pobory wody | 71.6 (million m3) | 31 |
| 2026-07-06 | FY2025 | całkowite odprowadzanie wody | 64.4 (million m3) | 31 |
| 2026-07-06 | FY2025 | przychody z surowców TC RC ogółem | 1,355,151 | 31 |
| 2026-07-06 | FY2025 | materiały wsadowe ogółem | 1,453,384 | 31 |
| 2026-07-06 | FY2025 | całkowite zużycie energii | 3.22 (million MWh) | 31 |
| 2026-07-06 | FY2025 | pobory wody powierzchniowej | 68.9 (million m3) | 31 |
| 2026-07-06 | FY2025 | odprowadzanie wody powierzchniowej | 64.2 (million m3) | 31 |
| 2026-07-06 | FY2025 | emisje SO2 | 4,145 | 31 |
| 2026-07-06 | FY2025 | zużycie energii wtórnej | 1.61 (million MWh) | 31 |
| 2026-07-06 | FY2025 | pobory wody deszczowej | 0.5 (million m3) | 31 |
| 2026-07-06 | FY2025 | zużycie energii pierwotnej | 1.61 (million MWh) | 31 |
| 2026-07-06 | FY2025 | materiały zawierające metale szlachetne | 8,587 | 31 |
| 2026-07-06 | FY2025 | pozostałe pobory wody | 0.4 (million m3) | 31 |
| 2026-07-06 | FY2025 | inne wtórne surowce | 6,729.9 | 31 |
| 2026-07-06 | FY2025 | inne materiały zawierające Cu | 72,293 | 31 |
| 2026-07-06 | FY2025 | emisje NOx | 988 | 31 |
| 2026-07-06 | FY2025 | odpady niegroźne | 40,379 | 31 |
| 2026-07-06 | FY2025 | zużycie gazu ziemnego | 448,060 | 31 |
| 2026-07-06 | FY2025 | pobór wody miejskiej | 1.3 (million m3) | 31 |
| 2026-07-06 | FY2025 | odprowadzenie do miejskiej sieci kanalizacyjnej | 0.2 (million m3) | 31 |
| 2026-07-06 | FY2025 | emisja metali do wody | 1.82 | 31 |
| 2026-07-06 | FY2025 | dodatki z piasku wapiennego | 90,105 | 31 |
| 2026-07-06 | FY2025 | złom z koncentratu ołowiu | 27,050 | 31 |
| 2026-07-06 | FY2025 | żelazo jako kruszywo | 8,129 | 31 |
| 2026-07-06 | FY2025 | odpady niebezpieczne | 48,040 | 31 |
| 2026-07-06 | FY2025 | pobór wód gruntowych | 0.4 (million m3) | 31 |
| 2026-07-06 | FY2025 | zużycie energii elektrycznej | 647,332 | 31 |
| 2026-07-06 | FY2025 | emisja pyłów Hamburg | 67 | 31 |
| 2026-07-06 | FY2025 | bezpośrednia emisja CO2 | 500 | 31 |
| 2026-07-06 | FY2025 | odpady budowlane | 71,272 | 31 |
| 2026-07-06 | FY2025 | zużycie koksu | 61,722 | 31 |
| 2026-07-06 | FY2025 | odprowadzenie wody na tonę produkcji miedzi | 0.55 | 31 |
| 2026-07-06 | FY2025 | zużycie wody na tonę produkcji miedzi | 4.1 | 31 |
| 2026-07-06 | FY2025 | łączne odpady na tonę materiału wsadowego | 18 | 31 |
| 2026-07-06 | FY2025 | łączne odpady na tonę produkcji miedzi | 38 | 31 |
| 2026-07-06 | FY2025 | łączna powierzchnia zakładu | 316,279 | 31 |
| 2026-07-06 | FY2025 | SO2 na tonę produkcji | 4.8 | 31 |
| 2026-07-06 | FY2025 | NO na tonę produkcji miedzi | 1.7 | 31 |
| 2026-07-06 | FY2025 | Zużycie energii na tonę produkcji miedzi | 2.66 | 31 |
| 2026-07-06 | FY2025 | Pył na tonę produkcji miedzi | 108 | 31 |
| 2026-07-06 | FY2025 | Bezpośrednie emisje CO2 na tonę produkcji miedzi | 0.80 | 31 |
| 2026-07-06 | FY2025 | Budynki i powierzchnie utwardzone | 245,412 | 31 |
| 2026-03-03 | FY2025 | minimum roczne | 62.85 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | maksimum roczne | 106.60 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | akcje własne | 1,297,693 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | łączne emisje 2024 | 5.54 million t of CO2 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | łączna wypłacona dywidenda | €65,488,545 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | wzrost zużycia cyny | to expand by 40 % | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | produkcja energii słonecznej Pirdop | 38,900 MWh | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | akcje w obrocie | 44,956.70 (thousand units) | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | kapitał zakładowy | €115,089,210.88 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | emisje scope 3 2024 | 4.55 million t of CO2 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | emisje scope 1 i 2 2024 | 0.995 million t of CO2 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | proponowana dywidenda na akcję | €1.60 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | ROCE operacyjny roku poprzedniego | 11.5% | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | wskaźnik wypłaty dywidendy | 27 % | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | operacyjny ROCE | 8.8% | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | operacyjny wskaźnik cena/zysk | 17.79 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | zysk operacyjny EBIT rok poprzedni | €413 million | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | zysk operacyjny EBIT | €354.5 million | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | operacyjny EPS | 5.97 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Olen Seawind - moce | 12 MW | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Olen - redukcja CO2 | 42,000 t of Scope 2 emissions per year | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | wzrost popytu na nikiel | to rise by two thirds | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | zobowiązania finansowe netto | €507 million | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | aktywa netto | 199 (EUR in € million) | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | kapitalizacja rynkowa | 4,774 (EUR in € million) | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | wskaźnik LTIFR - benchmark grupowy | 2.4 per one million working hours | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | przyszłe zobowiązania z tytułu leasingu | €11 million | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | stopa dywidendy | 1.5 % | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | dywidenda na akcję | €1.50 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | dywidenda | 1.60 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | ciepło przemysłowe bez CO2 - gospodarstwa domowe | up to an additional 28,000 households | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | kurs zamknięcia - koniec roku obrotowego | 106.20 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | gotówka i ekwiwalenty gotówki | €303 million | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | zaangażowany kapitał operacyjny | 4,090 (EUR in € million) | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | spłata obligacji | €103 million | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | wzrost popytu na bizmut | expected to triple | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | kredyty bankowe | €404 million | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | uniknięte emisje procesy alternatywne | 3.5 million t of CO2 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | średni docelowy operacyjny ROCE 2024/25-2027/28 okres oceny wyników | 12 % | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | średni dzienny wolumen obrotu | 138,047 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | wolumen sprzedaży cynku | 10,219 (EUR t) | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | produkcja walcówki | 869,000 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | turbiny wiatrowe do 2035 r. | 200,000 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | niezrealizowane zobowiązania wykonawcze | 2,033 (in € million) | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | łączny program inwestycyjny | 1.7 (EUR billion EUR) | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | wolumen sprzedaży cyny | 7,467 (EUR t) | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | wzrost popytu na cynę do 2035 r. | 40 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | rozbudowa telluru do 2035 r. | 82 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | udział Capex kwalifikującego się wg taksonomii | 19 % | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | udział Capex zgodnego z taksonomią | 1 % | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | produkcja kwasu siarkowego | 2,024,000 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | roczna produkcja energii elektrycznej elektrowni słonecznej | 54 million | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | moduły słoneczne do 2035 r. | 10 million | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | produkcja kształtowników | 175,000 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Emisje zakresu 3 2024 | 4.14 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Emisje zakresu 3 2023 | 4.2 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Emisje zakresu 3 2018 | 6.0 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Redukcja zakresów 1 i 2 2024 vs 2018 | 38 % | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Redukcja czasu przygotowania próbek w Hamburgu | from five days to one | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Wzrost wydajności przygotowania próbek w Hamburgu | more than doubled | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Udźwig robota | 1,000 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Redukcja energii odnawialnej Aurubis Olen | 42,000 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | ROCE rok poprzedni | 5.6 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | ROCE | 0.9 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Nakłady na B+R | 17 (in € million) | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Roczne oszczędności z wymiany silników w Pirdop | 25 million | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Wolumen sprzedaży PGM | 7,125 (EUR kg) | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Operacyjny EPS | 5.97 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Operacyjne ROCE (rok poprzedni) | 11.5 % | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Operating ROCE | 8.8 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Wolumen sprzedaży niklu | 3,502 (EUR t) | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Metale mniejsze odzyskane przez Aurubis | 20 different | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Kapitalizacja rynkowa | 4,774 (EUR €m) | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Operacyjne ROCE segmentu MMR | 0.9 % | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Wolumen sprzedaży ołowiu | 42,031 (EUR t) | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | LTIFR (rok poprzedni) | 3.6 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | LTIFR | 2.9 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Miejsca pracy utworzone w Aurubis Richmond | 240 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Wdrożony program inwestycyjny | over 75 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Prognoza wzrostu rynku złota | 26 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Produkcja wyrobów płaskich i drutu specjalnego | 90,000 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Oczekiwany wkład inwestycji w EBITDA | 260 (EUR million EUR annually from FY2028/29) | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Oczekiwany wkład Aurubis Richmond w EBITDA | 170 (EUR million EUR annually from 2028/29) | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Rozbudowa zdolności tankhouse | 120,000 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Wskaźnik kapitału własnego | 53.5 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Potencjalna redukcja kotłów parowych na elektrody | 4,000 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Pojazdy elektryczne do 2035 r. | 50 million | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Ocena EcoVadis | 85 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | EPS | 12.34 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Dywidenda na akcję | 1.60 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Dywidenda na akcję | 1.60 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Docelowy wskaźnik wypłaty dywidendy | 30 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Centra danych do 2035 r. | 1,000 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Wskaźnik kosztów materiałów | 90.3 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Produkcja katod miedzianych (segment MMR) | 514,000 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Produkcja katod miedzianych (segment CSP) | 582,000 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Przerób koncentratów | 2,180,000 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Materiały z recyklingu złożonego w Richmond rocznie | 180,000 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Partnerstwa zamykające obieg materiałów | over 150 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Oszczędności gazu ziemnego w piecach szybowych katodowych | 3,500 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Zysk operacyjny ROCE segmentu CSP | 18.2 % | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Oszczędności gazu ziemnego w piecach anodowych wodorowych - redukcja CO2 | 1,200 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Piece anodowe wodorowe - redukcja CO2 | 5,000 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Redukcja śladu CO2 względem średniej globalnej | over 60 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Emisje CO2 zakres 1 zakres 2 2024 | 991 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Emisje CO2 zakres 1 zakres 2 2023 | 1,177 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Emisje CO2 zakres 1 zakres 2 2018 | 1,554 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Uniknięte emisje CO2 turbiny parowe 2024/25 | 9,747 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Uniknięte emisje CO2 magazyn pary Lünen | 4,900 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Uniknięte emisje CO2 wymiana silników Pirdop | 7,800 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Uniknięte emisje CO2 Industrial Heat Hamburg | 120,000 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Inwestycja Aurubis Richmond | 740 (EUR million EUR) | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Uczniowie i studenci programów dualnych | 307 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Uczniowie | 262 | 28 |
| 2026-03-03 | FY2025 | Dodatkowe materiały z recyklingu przetworzone w CRH | 30,000 | 28 |
| 2025-10-01 | 2025-Q3 | Wynik finansowy netto | -326 | 21 |
| 2025-10-01 | 2025-Q3 | Marża brutto | 546 | 21 |
| 2025-10-01 | 2025-Q3 | Wskaźnik kapitału własnego | 49.9 | 21 |
| 2025-10-01 | 2025-Q3 | zaangażowany kapitał | 4,280 (EUR millions) | 21 |
| 2025-10-01 | 2025-Q3 | ROCE operacyjny | 7.8 | 21 |
| 2025-10-01 | 2025-Q3 | ROCE MMR | 0.4 | 21 |
| 2025-10-01 | 2025-Q3 | ROCE CSP | 17.8 | 21 |
| 2025-08-18 | 2025-Q2 | ROCE | 9.1 % | 25 |
| 2025-08-18 | 2025-Q2 | Kapitał zaangażowany | 4,152 (EUR millions) | 25 |
| 2025-08-05 | 2025-Q2 | Operating ROCE | 9.1 | 24 |
| 2025-08-05 | 2025-Q2 | Wskaźnik kapitału własnego | 56.1 | 24 |
| 2025-08-05 | 2025-Q2 | Pokrycie zadłużenia | 0.6 (EUR millions) | 24 |
| 2025-08-05 | 2025-Q2 | Kapitał zaangażowany | 4,152 (EUR €m) | 24 |
| 2025-05-08 | 2025-Q1 | ROCE (operacyjny, rok poprzedni) | 10.0% | 19 |
| 2025-05-08 | 2025-Q1 | ROCE (operacyjny) | 10.2% | 19 |
| 2025-05-08 | 2025-Q1 | Operating ROCE | 10.2 | 20 |
| 2025-05-08 | 2025-Q1 | Marża brutto (rok poprzedni) | 1,105 (millions) | 19 |
| 2025-05-08 | 2025-Q1 | Marża brutto | 1,077 (millions) | 19 |
| 2025-05-08 | 2025-Q1 | FCF (rok poprzedni) | -363 (EUR millions) | 19 |
| 2025-05-08 | 2025-Q1 | FCF | -151 (EUR millions) | 19 |
| 2025-05-08 | 2025-Q1 | Wskaźnik kapitału własnego (operacyjny, rok poprzedni) | 55.9% | 19 |
| 2025-05-08 | 2025-Q1 | Wskaźnik kapitału własnego (operacyjny) | 55.6% | 19 |
| 2025-05-08 | 2025-Q1 | Wskaźnik kapitału własnego | 55.6 | 20 |
| 2025-05-08 | 2025-Q1 | Pokrycie zadłużenia | 0.3 (EUR millions) | 20 |
| 2025-05-08 | 2025-Q1 | Kapitał zaangażowany | 4,074 (EUR €m) | 20 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Roczne oszczędności wody - ciepło przemysłowe | 12 million | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Zrzut wód na t miedzi Hamburg | 108 | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Odpady na t miedzi Hamburg | 29 | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Właściwa emisja pyłów 2024 | 36.5 | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Właściwa emisja pyłów 2023 | 42.3 | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Właściwa emisja pyłów 2022 | 40.1 | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Właściwa emisja pyłów 2018 | 56.4 | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Cel redukcji emisji Scope 3 do 2030 | -24% | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Redukcja emisji Scope 1 i 2 osiągnięta 2024 | -30% | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Cel redukcji emisji Scope 1 i 2 na 2030 | -50% | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Łączny przerób materiałów z recyklingu | 898,000 | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Pozyskanie materiałów z recyklingu Reszta Europy w % | 7% | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Pozyskanie materiałów z recyklingu Reszta UE w % | 39% | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Pozyskanie materiałów z recyklingu Inne w % | 7% | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Pozyskanie materiałów z recyklingu Ameryka Północna w % | 11% | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Pozyskanie materiałów z recyklingu Niemcy w % | 36% | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Redukcja emisji rozproszonych system filtrów RDE Hamburg | 40% | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Cel efektywności rozbudowy RDE | 80% | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Udział energii elektrycznej z fotowoltaiki Pirdop w % | 15% | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Redukcja zużycia gazu ziemnego nowe piece anodowe | 1,200 | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | NOx na t produkcji miedzi Hamburg | 316 | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Redukcja emisji metali do wody osiągnięta 2024 | -18% | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Cel redukcji emisji metali do wody na 2030 | -25% | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Emisje metali do wody 2024 | 0.62 | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Emisje metali do wody 2023 | 0.72 | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Emisje metali do wody 2022 | 0.74 | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Emisje metali do wody 2018 | 0.87 | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Lünen zrzut wody na t produkcji miedzi | 0.89 | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Lünen - odpady na tonę wyprodukowanej miedzi | 29 | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Lünen - SO2 na tonę produkcji | 5.2 | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Lünen - NOx na tonę wyprodukowanej miedzi | 2.0 | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Lünen - pył na tonę wyprodukowanej miedzi | 109 | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Lünen - CO2 na tonę wyprodukowanej miedzi | 0.92 | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Ołów na tonę wyprodukowanej miedzi Hamburg | 2.0 | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Inwestycja - przeróbka żużla Pirdop | € 46 million | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Inwestycja - piece anodowe gotowe na wodór Hamburg | € 40 million | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Inwestycja - system filtrów RDE Hamburg | € 85 million | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Inwestycja - rozbudowa RDE Hamburg | € 30 million | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Inwestycja - CRH Hamburg | € 190 million | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Inwestycja - BOB Olen Beerse | € 85 million | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Inwestycja - ASPA Beerse | € 33 million | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Przemysłowe ciepło odpadowe Hamburg - potencjał rocznej redukcji CO2 | 100,000 | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Ciepło przemysłowe - roczna produkcja energii elektrycznej Pirdop fotowoltaika | 55,000 | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Ciepło przemysłowe - roczna redukcja emisji CO2 Pirdop | 25,000 | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Piece anodowe na wodór - potencjał rocznych oszczędności CO2 | 5,000 | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Osiągnięta redukcja emisji pyłu 2024 | -35% | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Cel redukcji emisji pyłu 2030 | -15% | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Miedź na tonę wyprodukowanej miedzi Hamburg | 8.5 | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Koncentraty - całkowita przepustowość | 2,245,000 | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Koncentraty - udział dostaw z Turcji | 10% | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Koncentraty - udział dostaw z Peru | 13% | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Koncentraty - udział dostaw z Indonezji | 14% | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Koncentraty - udział dostaw z Chile | 14% | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Koncentraty - udział dostaw z Bułgarii | 17% | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Koncentraty - udział dostaw z Brazylii | 15% | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Koncentraty - udział dostaw z Australii, Meksyku i innych | 4% | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | CRH - dodatkowe moce przerobowe materiałów z recyklingu | 30,000 | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Ślad CO₂ cyny (średnia globalna) | 6,632 kg CO₂ eq./t | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Ślad CO₂ cyny (Aurubis) | 3,000 kg CO₂ eq./t | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Ślad CO₂ srebra (średnia globalna) | 448 kg CO₂ eq./kg | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Ślad CO₂ srebra (Aurubis) | 200 kg CO₂ eq./kg | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Ślad CO₂ siarczanu niklu (średnia globalna) | 18,200 kg CO₂ eq./t | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Ślad CO₂ siarczanu niklu (Aurubis) | 5,640 kg CO₂ eq./t | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Ślad CO₂ złota (średnia globalna) | 36,400 kg CO₂ eq./kg | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Ślad CO₂ złota (Aurubis) | 15,500 kg CO₂ eq./kg | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Ślad CO₂ Aurubis ROD/RheinROD (średnia globalna) | 3,610 kg CO₂ eq./kg | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Ślad CO₂ Aurubis ROD/RheinROD | 2,152 kg CO₂ eq./kg | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | CO2 z paliw na tonę wyprodukowanej miedzi w Hamburgu | 0.25 | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Wskaźnik odzysku metali z czarnej masy baterii | 95% | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Łączne nakłady inwestycyjne Aurubis Richmond | € 740 million | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Wzrost zdolności produkcyjnych Aurubis Richmond | 90,000 t to 180,000 t | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Arsen na tonę produkcji miedzi Hamburg | 0.4 | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Dodatkowe gospodarstwa domowe ogrzewane rozbudową Industrial Heat | 20,000 | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Emisje bezwzględne Scope 1 i 2 2024 | 1,023 | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Emisje bezwzględne Scope 1 i 2 2023 | 1,177 | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Emisje bezwzględne Scope 1 i 2 2022 | 1,327 | 27 |
| 2025-12-11 | FY2024 | Emisje bezwzględne Scope 1 i 2 2018 | 1,459 | 27 |
| 2025-10-01 | FY2024 | ROCE (operacyjny) | 11,3 % | 5 |
| 2025-10-01 | FY2024 | ROCE (rok poprzedni) | 19,0 % | 5 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Ścieki odprowadzone do stron trzecich | <0.1 (Million m³) | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Wskaźnik recyklingu odpadów | approximately 49 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Produkcja ciepła odpadowego | 2.8 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | całkowite pobory wody | 63.0 (Million m³) | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | całkowite odprowadzanie wody | 57.9 (Million m³) | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Całkowite zużycie energii Hamburg | 1,122 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Całkowite zużycie energii grupa | 3.33 (Million MWh) | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | pobory wody powierzchniowej | 60.1 (Million m³) | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | odprowadzanie wody powierzchniowej | 57.7 (Million m³) | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Para z ciepła odpadowego | 75 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Jednostkowy poziom odpadów | 29 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Emisje SO2 Hamburg | 3.9 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Emisje SO2 grupa | 4,472 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | zawartość srebra z recyklingu | 52 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | pobory wody deszczowej | 0.8 (Million m³) | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | odpady z produkcji | 12,823 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | pozostałe pobory wody | 0.6 (Million m³) | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | emisje tlenków azotu (NOx) - Grupa | 939 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | odpady niegroźne | 27,972 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | pobór wody miejskiej | 1.2 (Million m³) | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | odprowadzanie ścieków komunalnych | 0.3 (Million m³) | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | emisje metali do wody Hamburg 2024 | 1.4 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | emisje metali do wody Hamburg | 0.70 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | emisje metali do wody - Grupa | 1.62 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | emisje ołowiu Hamburg | 1.7 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | wykorzystany gaz wysypiskowy | 1.7 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | przetworzone materiały wsadowe | 1.12 million | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | ciepło przemysłowe dla HafenCity | up to 160 million kWh per year | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | przepustowość ekspansji ciepła przemysłowego | up to 60 MW or 500 million kWh per year | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | pośrednie emisje CO2 Hamburg | 181,933 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | odpady niebezpieczne | 52,828 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | pobór wód gruntowych | 0.4 (Million m³) | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | zawartość złota z recyklingu | 23 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | zużycie energii Hamburg | 2.54 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | emisje pyłów Hamburg 2024 | 61 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | emisja pyłów Hamburg | 27 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | emisje pyłów - Grupa | 61 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | bezpośrednie emisje CO2 Hamburg | 136,929 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | bezpośrednie emisje CO2 - Grupa | 509 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | produkcja miedzi Hamburg | 441,464 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | oszczędność wody chłodzącej rocznie | about 12 million m³ | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | odpady budowlane | 131,019 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | redukcja CO2 z ciepła przemysłowego | up to 120,000 t per year | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | redukcja CO2 z ciepła HafenCity | up to 20,000 t of CO₂ annually | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | emisje CO2 z paliw Hamburg | 0.25 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | imisja kadmu Veddel | 1.5 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | autoryzowana zdolność produkcyjna Hamburg | 450,000 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | imisja arsenu Veddel | 4.62 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | emisje arsenu Hamburg | 0.4 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | uczniowie zawodowi Hamburg | about 200 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | zrzut wody na t produkcji miedzi | 108 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | odpady na t materiału wsadowego | 70 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | odpady na t produkcji miedzi | 29 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | energia elektryczna do produkcji pary | 31,651 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | całkowity pobór wody | 49,419,615 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | całkowity zrzut wody | 47,884,864 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | odpady ogółem z budową | 78,032 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | odpady ogółem | 12,822 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | produkty ogółem | 1,706,867 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | łączna powierzchnia zakładu | 874,000 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | materiały wsadowe ogółem | 1,188,942 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | całkowite zużycie energii | 1,118,635 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Łączne surowce TC RC earning | 1,114,145 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Przemysłowe ciepło odpadowe z sieci miejskiej | 33,443 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Produkty kwasu siarkowego HSO4 | 719,613 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Srebro złoto PGM | 1,226 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | SO2 | 1,231 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Woda rzeczna | 48,272,507 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Recykling | 6,324 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Strącanie | 678,591 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Surowce zawierające metale szlachetne | 6,295 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Woda pitna | 468,517 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Inne związki metali | 377 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Inne źródła energii | 12,500 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Inne surowce zawierające Cu | 164,974 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Odpady niebezpieczne | 4,736 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Siarczan niklu | 902 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Gaz ziemny | 427,455 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | NOx na t produkcji miedzi | 316 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Woda z odprowadzaniem metali | 626 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Luenen pośrednie odprowadzanie ścieków | 154,300 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Luenen Wykorzystanie ciepła procesowego | 9,259 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Luenen Łączne pobory wody | 820,075 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Luenen Łączne odpady na t wsadu | 13 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Luenen Łączne odpady z uwzględnieniem budowy | 28,689 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Luenen Łączne surowce | 384,276 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Luenen Łączne produkty | 371,668 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Luenen Łączna powierzchnia zakładu | 316,000 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Luenen Łączne zużycie energii | 507,783 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Luenen Wtórne zużycie energii | 158,641 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Luenen SO2 na t produkcji | 5.2 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Luenen Piasek reński | 9,524 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Luenen Surowce wtórne | 313,485 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Luenen Pierwotne zużycie energii | 349,142 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Luenen Opady atmosferyczne | 213,037 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Luenen Woda pitna | 569,491 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Luenen Tlen | 44 (Million m³) | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Luenen Pozostałe źródła | 37,547 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Luenen Pozostałe produkty | 20,921 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Luenen Pozostałe odpady nieniebezpieczne | 677 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Luenen Pozostałe odpady niebezpieczne | 534 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Luenen Odpady nieniebezpieczne | 4,689 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Luenen Gaz ziemny ropa naftowa węgiel | 349,142 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Luenen Wapień | 218 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Luenen Tlenek KRS | 20,722 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Luenen Piasek żużlu żelazowego | 155,768 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Luenen Energia własna | 9,252 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Luenen Odpady niebezpieczne | 367 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Luenen Energia zewnętrzna | 149,110 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Luenen Bezpośrednie emisje CO2 | 162,777 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Luenen Budownictwo | 23,633 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Luenen CO2 podlegające DEV | 160,337 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Luenen CO2 na t produkcji miedzi | 0.92 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Luenen Budynki powierzchnia utwardzona | 252,784 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Luenen Blister | 7,972 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Luenen Bleed | 42,605 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Luenen Biogeniczny CO2 | 386 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Luenen AVV 19 12 04 Tworzywa sztuczne | 1,583 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Luenen AVV 19 10 02 Aluminium | 1,727 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Luenen AVV 17 02 04 Odpady z tworzyw sztucznych | 23 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Luenen AVV 16 11 03 Zużyta wykładzina elektrolizera | 258 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Luenen AVV 15 01 03 Drewno | 702 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Luenen AVV 13 05 08 emulsja odpadowa | 33 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Dodatki piasku wapiennego | 73,145.5 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Ołów na t produkcji miedzi | 2.0 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Złom odpadowy koncentratu ołowiu | 18,516 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Ołów | 10,009 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Granulki kamienia krzemianowego żelaza | 534,178 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Żelazo jako dodatek | 8,420.1 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Odprowadzanie pośrednie | 41,594 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Pośrednie emisje CO2 - energia elektryczna | 457,885 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Odpady niebezpieczne | 8,086 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Powierzchnia zakładu Hamburg | about 870,000 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Zużycie energii elektrycznej | 610,513 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Pył | 24 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Utylizacja | 6,499 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Odprowadzanie bezpośrednie | 47,843,270 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Bezpośrednie emisje CO2 - pojazdy diesla | 2,804 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Bezpośrednie emisje CO2 ETS | 136,932 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Miedź na t produkcji miedzi | 8.5 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Produkcja miedzi | 441,464 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Konwersja do produktów | 98.9 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Odpady budowlane | 65,209 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Koks | 59,828 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | CO2 z paliw na t produkcji miedzi | 0.25 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | CO2 z paliw | 110,997 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Powierzchnia zabudowana budynków | 758,000 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Arsen na t produkcji miedzi | 0.4 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | Dodatkowe zużycie energii elektrycznej do produkcji tlenu | 8,339 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | AVV Inne nieodpadowe niebezpieczne | 474 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | AVV Inne niebezpieczne | 1,094 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | AVV 200301 Odpady komunalne stałe | 600 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | AVV 19 08 14 Osady z zarządzania wodami | 2,443 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | AVV 16 10 01 Wody popłuczynowe | 2,660 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | AVV 15 01 03 Odpady drewna | 1,219 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | AVV 12 01 09 Odpady emulsji | 973 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | AVV 10 06 06 Odpady z oczyszczania gazów odlotowych | 2,275 | 23 |
| 2025-07-21 | FY2024 | AVV 10 04 04 Pyły ołowiu z filtrów | 1,084 | 23 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Wolumen sprzedaży cynku | 12,306 (EUR t) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Produkcja walcówki | 880 (thousand t) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Łączna moc instalacji słonecznych | 40 | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Łączna emisja wszystkich lokalizacji | 5.8 (million t CO2) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | wolumen sprzedaży cyny | 8,874 (EUR t) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | rozbudowa tankhauzu Bułgaria | 50 | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | zwiększenie zdolności tankhauzu Lünen | 10 | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | produkcja kwasu siarkowego | 2,094,000 | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | zatwierdzone inwestycje w projekty strategiczne | 1.7 (€ billion) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | zainwestowane środki w projekty strategiczne | > 50 % | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | inwestycja w rozbudowę parku słonecznego | 12 (EUR € million) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | pokrycie przez park słoneczny | 15 | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | dodatkowa moc parku słonecznego | 18 | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | pokrycie zużycia energii słonecznej | 15 % | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | roczne ograniczenie emisji CO2 przez energię słoneczną | 25,000 | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | wolumen sprzedaży srebra | 921 (EUR t) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | produkcja wyrobów kształtowych | 172 (thousand t) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | wolumen sprzedaży PGM | 6,478 (EUR kg) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | wsad z innych materiałów recyklingowych | 545 (thousand t) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | ROCE operacyjny rok poprzedni | 11.3 | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | operacyjny ROCE | 11.5 | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | wolumen sprzedaży niklu | 3,527 (EUR t) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Wynik finansowy netto | -61 (in € million) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | wolumen sprzedaży metali rzadkich | 766 (EUR t) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | wolumen sprzedaży ołowiu | 39,680 (EUR t) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | zrealizowane inwestycje | 50 (EUR %) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | ciepłownictwo gospodarcze | 28,000 | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | piece anodowe wodorowe nakłady inwestycyjne | 40 (EUR € million) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | piece anodowe wodorowe oszczędności gazu | 30 % | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | piece anodowe wodorowe roczna redukcja CO2 | 1,200 | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | piece anodowe wodorowe potencjał oszczędności CO2 | 5,000 | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | wolumen sprzedaży złota | 46 (EUR t) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | walcówka specjalna produkcja drutu | 131 (thousand t) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | oczekiwany dodatkowy wkład EBITDA | 260 (EUR € million) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Wskaźnik kapitału własnego | 55 | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | przepustowość koncentratu | 2,266,000 | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | redukcja CO2 park solarny | 25,000 | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | redukcja CO2 ciepłownictwo przemysłowe | 120,000 | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | redukcja CO2 Hamburg wodór | 5,000 | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | produkcja katod | 1,092 (thousand t) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | gotówka odpływ działalność inwestycyjna | 537 (EUR € million) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | zatwierdzony wolumen inwestycji strategicznych | 1.7 (billion) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | roczna generacja solarna | 55,000 | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | realizacja celu premii rocznej wyniki indywidualne | 100 | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | realizacja celu premii rocznej ESG | 100 | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | realizacja celu premii rocznej EBT | 123.3 | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | dodatkowe gospodarstwa domowe zaopatrzenie w ciepło | 28,000 | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Produkcja w toku | 1,085,053 (in € thousand) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Łączne zobowiązania z tytułu leasingu | 48,823 (in € thousand) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Łączne kredyty bankowe | 334,399 (in € thousand) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Urządzenia techniczne i maszyny (wartość bilansowa) | 1,371,097 (EUR in € thousand) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Udziały w spółkach powiązanych | 10,481 (in € thousand) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Emisje Scope 3 | 4.6 (million t CO2) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Emisje Scope 1 2 | 1.2 (million t CO2) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Surowce i materiały | 1,559,580 (in € thousand) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | ROCE rok poprzedni | 15.4 | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | ROCE | 5.6 | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Wartość bieżąca niezabezpieczonych zobowiązań z tytułu świadczeń | 104,053 (EUR in € thousand) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Wartość bieżąca zabezpieczonych zobowiązań z tytułu świadczeń | 400,803 (EUR in € thousand) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Pirdop tankhouse zdolność produkcyjna rafinowanej miedzi | 340,000 | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Pirdop tankhouse wzrost zdolności po rozbudowie | 50 % | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Zaliczki na aktywa w budowie (wartość bilansowa) | 862,809 (in € thousand) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Pozostałe finansowe aktywa trwałe | 374 (EUR in € thousand) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Pozostałe urządzenia, wyposażenie zakładu i biura (wartość bilansowa) | 64,538 (EUR in € thousand) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Operating ROCE | 5.6 % | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Operating ROCE | 11.5 | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Wartość bilansowa netto (emerytura) | 136,577 (EUR in € thousand) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Kapitalizacja rynkowa | 2,960 (EUR m) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Przychody segmentu MMR | 5,834 (EUR € million) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Operacyjny ROCE segmentu MMR | 5.6 % | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Operacyjny EBT segmentu MMR | 79 (€ million) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Produkcja katodowa segmentu MMR | 514 (thousand t) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Capex segmentu MMR | 388 (EUR € million) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Straty przeniesione | 28,204 (EUR in € thousand) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Zobowiązania z tytułu leasingu (długoterminowe) | 36,419 (in € thousand) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Zobowiązania z tytułu leasingu (krótkoterminowe) | 12,404 (in € thousand) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Grunty i budynki (wartość bilansowa) | 491,027 (EUR in € thousand) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | LTIFR | 3.1 | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Inwestycje | 31 (EUR in € thousand) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Nakłady inwestycyjne na rozbudowę Industrial Heat | 100 (EUR € million) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Redukcja CO2 przez Industrial Heat | 120,000 | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Operacyjny ROCE Grupy | 11.5 % | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Operacyjny EBT Grupy | 413 (€ million) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | zysk brutto ze sprzedaży | 1,794,792 (EUR in € thousand) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Przepływy pieniężne brutto rok poprzedni | 501,132 (EUR in € thousand) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Przepływy pieniężne brutto | 676,913 (EUR in € thousand) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Koncesje, prawa przemysłowe i licencje | 127,846 (in € thousand) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Wskaźnik rotacji pracowników | 9.9 % | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Wyroby gotowe, towary | 901,161 (in € thousand) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Wartość godziwa aktywów planowych | 391,624 (EUR in € thousand) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Dywidenda na akcję | 1.50 | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Aktywa z tytułu odroczonego podatku od strat przeniesionych | 4,591 (EUR in € thousand) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Wskaźnik kosztów materiałów rok poprzedni | 93.9 % | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Wskaźnik kosztów materiałów | 90.6 % | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Gotówka i jej ekwiwalenty | 322,370 (EUR in € thousand) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Gotówka i jej ekwiwalenty | 3,713 (EUR in € thousand) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Przychody segmentu CSP | 17,278 (EUR € million) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | CSP segment operacyjny ROCE | 19.6 % | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | CSP segment operacyjny EBT | 446 (€ million) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | CSP segment operacyjny EBITDA | 584 (EUR € million) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | CSP segment operacyjny EBIT | 443 (EUR € million) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | CSP segment produkcja katod | 578 (thousand t) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | CSP segment zaangażowany kapitał | 2,358 (EUR € million) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | CSP segment Capex | 467 (EUR € million) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Kredyty bankowe (długoterminowe) | 198,987 (in € thousand) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Kredyty bankowe (krótkoterminowe) | 135,412 (in € thousand) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | BOB projekt nakłady inwestycyjne | 85 (EUR € million) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | BOB projekt oszczędności gazu | 30 % | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | BOB projekt nakłady na wyposażenie | 40 (EUR € million) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Średni staż pracy | 12.7 | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Łączne nakłady inwestycyjne Aurubis Richmond | 740 (EUR € million) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Aurubis Richmond zdolność recyklingu | 180,000 | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Aurubis AG aktywa ogółem | 5,149 (EUR € million) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Aurubis AG zobowiązania finansowe netto | 875 (€ million) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Aurubis AG aktywa trwałe | 2,855 (EUR € million) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Aurubis AG wskaźnik kapitału własnego | 39 % | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Aurubis AG kapitał własny | 1,995 (EUR € million) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Aurubis AG ekwiwalenty gotówki | 310 (EUR € million) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Aurubis AG zadłużenie bankowe | 335 (€ million) | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Wskaźnik kształcenia zawodowego Niemcy | 6.8 % | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Wskaźnik utrzymania praktykantów Niemcy | 73.6 % | 35 |
| 2025-01-17 | FY2024 | Nakłady inwestycyjne projekt ASPA | 33 (EUR € million) | 35 |
| 2025-02-08 | 2024-Q4 | ROCE | 11.7 % | 36 |
| 2025-02-06 | 2024-Q4 | Łączne zatwierdzone nakłady na projekty strategiczne | € 1.7 billion | 15 |
| 2025-02-06 | 2024-Q4 | Operacyjny ROCE rok poprzedni | 9.7 % | 15 |
| 2025-02-06 | 2024-Q4 | Operacyjne ROCE (rok poprzedni) | 9.7 | 37 |
| 2025-02-06 | 2024-Q4 | Operating ROCE | 11.7 % | 15 |
| 2025-02-06 | 2024-Q4 | Operating ROCE | 11.7 | 37 |
| 2025-02-06 | 2024-Q4 | Kapitał zaangażowany z projektów strategicznych | € 1 billion | 15 |
| 2025-02-06 | 2024-Q4 | Rozbudowa mocy Industrial Heat | 28,000 Hamburg households | 15 |
| 2025-02-06 | 2024-Q4 | Oczekiwany dodatkowy roczny wkład EBITDA z projektów strategicznych | € 260 million | 15 |
| 2025-02-06 | 2024-Q4 | Wskaźnik kapitału własnego | 54.7 | 37 |
| 2025-02-06 | 2024-Q4 | Pokrycie zadłużenia | 0.04 (EUR millions) | 37 |
| 2025-02-06 | 2024-Q4 | Uniknięte emisje CO2 projekt Industrial Heat | 120,000 t | 15 |
| 2024-08-05 | 2024-Q2 | Kwas siarkowy | 1,613 | 18 |
| 2024-08-05 | 2024-Q2 | Kształtowniki | 135 | 18 |
| 2024-08-05 | 2024-Q2 | Rod | 683 | 18 |
| 2024-08-05 | 2024-Q2 | Pozostałe materiały z recyklingu (MMR) | 390 | 18 |
| 2024-08-05 | 2024-Q2 | Operating ROCE | 11.1 | 18 |
| 2024-08-05 | 2024-Q2 | Wyroby walcowane i drut specjalny | 99 | 18 |
| 2024-08-05 | 2024-Q2 | Wskaźnik kapitału własnego | 54.4 | 18 |
| 2024-08-05 | 2024-Q2 | Pokrycie zadłużenia | 0.5 (EUR millions) | 18 |
| 2024-08-05 | 2024-Q2 | Koncentraty (CSP) | 1,741 | 18 |
| 2024-08-05 | 2024-Q2 | Katody (MMR) | 383 | 18 |
| 2024-08-05 | 2024-Q2 | Katody (CSP) | 455 | 18 |
| 2024-08-05 | 2024-Q2 | Kapitał zaangażowany | 3,968 (EUR €m) | 18 |
| 2024-08-04 | 2024-Q2 | produkcja walcówki | 683,000 | 17 |
| 2024-08-04 | 2024-Q2 | produkcja kwasu siarkowego | 1,613,000 | 17 |
| 2024-08-04 | 2024-Q2 | ROCE operacyjny | 11.1 | 17 |
| 2024-08-04 | 2024-Q2 | ROCE segment MMR | 10.4 | 17 |
| 2024-08-04 | 2024-Q2 | ROCE segment CSP | 16.1 | 17 |
| 2024-08-04 | 2024-Q2 | Wskaźnik kapitału własnego operacyjny | 54.4 | 17 |
| 2024-08-04 | 2024-Q2 | Wskaźnik kapitału własnego IFRS | 56.5 | 17 |
| 2024-08-04 | 2024-Q2 | Przerób koncentratów | 1,741,000 | 17 |
| 2024-08-04 | 2024-Q2 | Produkcja katody MMR | 383,000 | 17 |
| 2024-08-04 | 2024-Q2 | Produkcja katody CSP | 455,000 | 17 |
| 2023-10-01 | 2024-H1 | Produkcja walcówki | 446 | 8 |
| 2023-10-01 | 2024-H1 | produkcja kwasu siarkowego | 1,191 | 8 |
| 2023-10-01 | 2024-H1 | Wsad innych materiałów z recyklingu MMR | 267 | 8 |
| 2023-10-01 | 2024-H1 | Wynik finansowy netto | -138 | 8 |
| 2023-10-01 | 2024-H1 | Przepustowość koncentratu CSP | 1,291 | 8 |
| 2023-10-01 | 2024-H1 | Produkcja katody MMR | 253 | 8 |
| 2023-10-01 | 2024-H1 | Produkcja katody CSP | 304 | 8 |
| 2023-10-01 | 2024-H1 | ROCE | 10.0 | 8 |
| 2024-05-15 | 2024-Q1 | Operating ROCE | 10.0 | 14 |
| 2024-05-15 | 2024-Q1 | Wskaźnik kapitału własnego | 54.2 | 14 |
| 2024-05-15 | 2024-Q1 | Pokrycie zadłużenia | 0.2 (EUR millions) | 14 |
| 2024-05-15 | 2024-Q1 | Kapitał zaangażowany | 3,683 (EUR €m) | 14 |
| 2025-12-11 | FY2023 | Zużycie wody na t produkcji miedzi | 131 | 26 |
| 2025-12-11 | FY2023 | Odpady na t produkcji miedzi Hamburg | 25 | 26 |
| 2025-12-11 | FY2023 | Produkcja solarna Pirdop rocznie | 55,000 | 26 |
| 2025-12-11 | FY2023 | Pokrycie mocą solarną Pirdop | 15 % | 26 |
| 2025-12-11 | FY2023 | Emisje zakres 1 zakres 2 łącznie 2023 | 1,179 | 26 |
| 2025-12-11 | FY2023 | Emisje zakres 1 zakres 2 łącznie 2022 | 1,327 | 26 |
| 2025-12-11 | FY2023 | Emisje zakres 1 zakres 2 łącznie 2018 | 1,459 | 26 |
| 2025-12-11 | FY2023 | Nr na t produkcji miedzi | 385 | 26 |
| 2025-12-11 | FY2023 | Emisje metali do wody cel 2030 | 0.87 | 26 |
| 2025-12-11 | FY2023 | Emisje metali do wody 2023 | 0.62 | 26 |
| 2025-12-11 | FY2023 | Ołów na t produkcji miedzi | 2.2 | 26 |
| 2025-12-11 | FY2023 | Emisje ołowiu Luenen | 3.3 | 26 |
| 2025-12-11 | FY2023 | Redukcja zużycia ciepła przemysłowego woda chłodnicza | 12 million | 26 |
| 2025-12-11 | FY2023 | Ciepło przemysłowe etap 2 mieszkania | 20,000 | 26 |
| 2025-12-11 | FY2023 | potencjał przemysłowego ciepła w przyszłości | 500 million | 26 |
| 2025-12-11 | FY2023 | redukcja CO2 z przemysłowego ciepła etap 2 | 100,000 | 26 |
| 2025-12-11 | FY2023 | elektryczne wózki widłowe Hamburg 2022 | 40 | 26 |
| 2025-12-11 | FY2023 | elektryczne stacje ładowania Hamburg | 150 | 26 |
| 2025-12-11 | FY2023 | ocena EcoVadis percentyl 2023 | Top 1 % | 26 |
| 2025-12-11 | FY2023 | cel emisji pyłu 2030 | 56.4 | 26 |
| 2025-12-11 | FY2023 | emisje pyłu wskaźnikowe 2023 | 40.1 | 26 |
| 2025-12-11 | FY2023 | emisje pyłu Luenen | 61 | 26 |
| 2025-12-11 | FY2023 | redukcja transportu ciężarowego w porcie CU | 11,000 | 26 |
| 2025-12-11 | FY2023 | redukcja CO2 w porcie CU | 780 | 26 |
| 2025-12-11 | FY2023 | dodatkowe moce recyklingu CRH | 30,000 | 26 |
| 2025-12-11 | FY2023 | miedź na t produkcji miedzi | 12.6 | 26 |
| 2025-12-11 | FY2023 | przetworzenie w produkty | 99.2 | 26 |
| 2025-12-11 | FY2023 | oszczędności CO2 energia słoneczna Pirdop | 25,000 | 26 |
| 2025-12-11 | FY2023 | oszczędności CO2 nowe piece anodowe wodór | 5,000 | 26 |
| 2025-12-11 | FY2023 | oszczędności CO2 nowe piece anodowe efektywność | 1,200 | 26 |
| 2025-12-11 | FY2023 | CO2 z paliw na t produkcji miedzi | 0.27 | 26 |
| 2025-12-11 | FY2023 | ocena CDP bezpieczeństwo wodne 2023 | B | 26 |
| 2025-12-11 | FY2023 | ocena CDP klimat 2023 | A- | 26 |
| 2025-12-11 | FY2023 | imisje kadmu na Veddel | 0.9 | 26 |
| 2025-12-11 | FY2023 | redukcja transportu ciężarowego bob | 2,600 | 26 |
| 2025-12-11 | FY2023 | redukcja emisji CO2 bob | 1,500 | 26 |
| 2025-12-11 | FY2023 | wskaźnik odzysku metali z baterii | 95 % | 26 |
| 2025-12-11 | FY2023 | przepustowość aurubis richmond etap 1 | 90,000 | 26 |
| 2025-12-11 | FY2023 | arsen na t produkcji miedzi | 0.7 | 26 |
| 2025-12-11 | FY2023 | immisje arsenu w Veddel | 4.7 | 26 |
| 2023-12-20 | FY2023 | kobiety w radzie nadzorczej % | 33% | 12 |
| 2023-12-20 | FY2023 | kobiety na drugim szczeblu zarządzania % | 18% | 12 |
| 2023-12-20 | FY2023 | kobiety na pierwszym szczeblu zarządzania % | 26% | 12 |
| 2023-12-20 | FY2023 | kobiety w zarządzie % | 25% | 12 |
| 2023-10-01 | 2023-Q3 | produkcja walcówki rok poprzedni | 195 | 9 |
| 2023-10-01 | 2023-Q3 | produkcja walcówki | 205 | 9 |
| 2023-10-01 | 2023-Q3 | produkcja kształtowników rok poprzedni | 49 | 9 |
| 2023-10-01 | 2023-Q3 | produkcja kształtowników | 35 | 9 |
| 2023-10-01 | 2023-Q3 | ROCE operacyjny rok poprzedni | 16.3 | 9 |
| 2023-10-01 | 2023-Q3 | ROCE operacyjny | 9.7 | 9 |
| 2023-10-01 | 2023-Q3 | przepływy pieniężne netto rok poprzedni | -62 (EUR millions) | 9 |
| 2023-10-01 | 2023-Q3 | przepływy pieniężne netto | -202 (EUR millions) | 9 |
| 2023-10-01 | 2023-Q3 | przychody Multimetal Recycling rok poprzedni | 1,316 (EUR millions) | 9 |
| 2023-10-01 | 2023-Q3 | przychody Multimetal Recycling | 1,286 (EUR millions) | 9 |
| 2023-10-01 | 2023-Q3 | ROCE Multimetal Recycling rok poprzedni | 18.3 | 9 |
| 2023-10-01 | 2023-Q3 | ROCE Multimetal Recycling | 13.5 | 9 |
| 2023-10-01 | 2023-Q3 | zysk brutto ze sprzedaży operacyjny rok poprzedni | 393 (EUR millions) | 9 |
| 2023-10-01 | 2023-Q3 | zysk brutto ze sprzedaży operacyjny | 406 (EUR millions) | 9 |
| 2023-10-01 | 2023-Q3 | marża brutto operacyjna rok poprzedni | 540 (millions) | 9 |
| 2023-10-01 | 2023-Q3 | marża brutto operacyjna | 514 (millions) | 9 |
| 2023-10-01 | 2023-Q3 | FCF rok poprzedni | -137 (EUR millions) | 9 |
| 2023-10-01 | 2023-Q3 | FCF | -342 (EUR millions) | 9 |
| 2023-10-01 | 2023-Q3 | Custom Smelting Products przychody rok poprzedni | 4,123 (EUR millions) | 9 |
| 2023-10-01 | 2023-Q3 | Custom Smelting Products przychody | 4,071 (EUR millions) | 9 |
| 2023-10-01 | 2023-Q3 | Custom Smelting Products ROCE rok poprzedni | 18.9 | 9 |
| 2023-10-01 | 2023-Q3 | Custom Smelting Products ROCE | 11.5 | 9 |
| 2023-10-01 | 2023-Q3 | Concentrate throughput CSP rok poprzedni | 635 | 9 |
| 2023-10-01 | 2023-Q3 | Concentrate throughput CSP | 646 | 9 |
| 2023-08-15 | 2023-Q2 | Operating ROCE | 15.1 | 11 |
| 2023-08-15 | 2023-Q2 | Wskaźnik kapitału własnego | 57.5 | 11 |
| 2023-08-15 | 2023-Q2 | Pokrycie zadłużenia | 0.0 (EUR millions) | 11 |
| 2023-08-15 | 2023-Q2 | Kapitał zaangażowany | 3,457 (EUR €m) | 11 |
| 2023-08-07 | 2023-Q2 | produkcja walcówki | 693 | 10 |
| 2023-08-07 | 2023-Q2 | produkcja kwasu siarkowego | 1,577 | 10 |
| 2023-08-07 | 2023-Q2 | marża brutto segment MMR | 493 | 10 |
| 2023-08-07 | 2023-Q2 | marża brutto Grupa | 1,627 | 10 |
| 2023-08-07 | 2023-Q2 | marża brutto segment CSP | 1,134 | 10 |
| 2023-08-07 | 2023-Q2 | Concentrate throughput CSP | 1,705 | 10 |
| 2023-08-07 | 2023-Q2 | Cathode output MMR | 389 | 10 |
| 2023-08-07 | 2023-Q2 | Cathode output CSP | 452 | 10 |
| 2023-08-07 | 2023-Q2 | Benchmark TC RC 2023 | US$ 88/t and 8.8 cents/lb | 10 |
| 2023-05-11 | 2023-Q1 | Operating ROCE | 15.6 | 3 |
| 2023-05-11 | 2023-Q1 | MMR ROCE | 15.5 | 3 |
| 2023-05-11 | 2023-Q1 | Wskaźnik kapitału własnego | 53.1 | 3 |
| 2023-05-11 | 2023-Q1 | Pokrycie zadłużenia | -0.2 (EUR millions) | 3 |
| 2023-05-11 | 2023-Q1 | Kapitał zaangażowany | 3,253 (EUR millions) | 3 |
| 2023-05-11 | 2023-Q1 | CSP ROCE | 19.1 | 3 |
Śledzenie Guidance (najnowsze na metrykę/okres · 2/13)#
Wszystkie prognozy kierownictwa (guidance) i ich późniejszy wynik. Metodologia
| Za okres | Wydano dnia | Wskaźnik | Cel | Kierunek | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|
| FY2025 | 2026-03-03 ° | Operacyjny EBT | 330–370 | potwierdzony | 28 |
| FY2025 | 2026-03-03 ° | Operating ROCE | 8–10% | potwierdzony | 28 |
| FY2024 | 2023-12-20 | Operacyjny zysk przed opodatkowaniem (EBT) | 380–480 | podwyższono | 13 |
| FY2024 | 2023-12-20 | operacyjny EBT | 380–480 | potwierdzony | 13 |
| FY2024 | 2023-12-20 | operacyjny ROCE | 10–14% | potwierdzony | 13 |
| FY2024 | 2023-12-20 | Multimetal Recycling operacyjny EBT | 60–120 | potwierdzony | 13 |
| FY2024 | 2023-12-20 | Multimetal Recycling operacyjny ROCE | 5–9% | potwierdzony | 13 |
| FY2024 | 2023-12-20 | Custom Smelting & Products operacyjny EBT | 410–470 | potwierdzony | 13 |
| FY2024 | 2023-12-20 | Custom Smelting & Products operacyjny ROCE | 19–23% | potwierdzony | 13 |
| FY2023 | 2025-10-01 ° | EBT | 310–350 | potwierdzony | 5 |
| FY2023 | 2023-12-20 ° | Operacyjny zysk przed opodatkowaniem (EBT) | 310–350 | potwierdzony | 4 |
| FY2023 | 2023-12-20 ° | Operacyjny EBT | 310–350 | potwierdzony | 13 |
| FY2023 | 2023-12-20 ° | Operating ROCE | 8–12% | potwierdzony | 13 |
Rozwój#
Skrócone podsumowanie każdego okresu sprawozdawczego w formie tekstu ciągłego: co zmieniło się operacyjnie, jakie czynniki wskazuje kierownictwo, jak rozwinęły się wyniki i przepływy pieniężne. Metodologia
FY2026
Rok obrotowy 2026 spółki Aurubis AG przebiegał w korzystnym otoczeniu cenowym metali, co przełożyło się na wzrost przychodów za dziewięć miesięcy o 29 % r/r do 17 769 mln EUR, przede wszystkim w wyniku wzrostu cen miedzi i metali szlachetnych 32. Operacyjny wynik przed opodatkowaniem poprawił się o 31 % do 374 mln EUR w ujęciu dziewięciomiesięcznym 32, co skłoniło spółkę do podwyższenia całorocznej prognozy operacyjnego EBT do 425 do 525 mln EUR w połowie roku, a następnie do potwierdzenia górnego końca tego przedziału 29 33. Trzy główne projekty kapitałowe osiągnęły kamienie milowe uruchomienia: Complex Recycling Hamburg otwarto w lipcu 2026 roku, rozbudowa hal elektrolizy miedzi w Pirdopie weszła w fazę rozruchu z docelową dodatkową zdolnością produkcji katod na poziomie 120 000 t, a Aurubis Richmond faza 1 rozpoczęła stopniowe uruchamianie, choć jej harmonogram został przedłużony, faza 1 jest teraz planowana na rok obrotowy 26/27, a faza 2 na rok obrotowy 27/28 33. Zwiększona akumulacja zapasów związana z rozruchem w Pirdopie doprowadziła do ujemnych dziewięciomiesięcznych przepływów pieniężnych netto na poziomie -28 mln EUR, co przyczyniło się do powstania zadłużenia netto w wysokości 686 mln EUR na koniec trzeciego kwartału 32 34.
FY2025
Aurubis AG wykazał łączne przychody w wysokości 18 171 mln EUR w roku obrotowym 2024/25, wyższe niż w roku poprzednim, co wynikało przede wszystkim ze znacznie wyższych cen miedzi i metali szlachetnych 28. Pełnoroczny operacyjny EBT obniżył się o około 14 % r/r do 355 mln EUR, mieszcząc się w zrewidowanym przedziale prognozy wynoszącym 330 do 370 mln EUR, pod wpływem wyraźnie niższych opłat za przetwarzanie i rafinację na rynku spot oraz kosztów rozruchu projektów strategicznych 28. Skonsolidowany zysk netto za rok wyniósł 539 mln EUR, a pełnoroczne operacyjne przepływy pieniężne osiągnęły 677 mln EUR, przewyższając rok poprzedni, przy wsparciu ze strony redukcji kapitału obrotowego netto 28. Dwa główne zakłady recyklingowe osiągnęły kamienie milowe uruchomienia: hydrometalurgiczny zakład BOB w Olen w Belgii rozpoczął działalność w grudniu 2024 roku, a pierwsza faza zakładu recyklingu metali nieżelaznych Aurubis Richmond w Georgii (USA) rozpoczęła stopniowe uruchamianie we wrześniu 2025 roku 28. Spółka zakończyła rok obrotowy, uruchamiając zaktualizowaną strategię 'Aurubis Performance 2030' i proponując dywidendę w wysokości 1,60 EUR na akcję w ramach zrewidowanej polityki zakładającej wypłatę 30 % operacyjnego skonsolidowanego zysku netto 28.
FY2024
Aurubis AG odnotowała przychody w wysokości 17 138 mln EUR milionów euro w roku obrotowym 2023/24 oraz operacyjny wynik przed opodatkowaniem (EBT) w wysokości 413 mln euro, co stanowi wzrost o 19 % z 349 mln euro w roku poprzednim, mieszcząc się w potwierdzonym przedziale prognoz wynoszącym 380 do 480 mln euro 35. Operacyjny EBT segmentu CSP wzrósł znacząco do 446 mln euro z 253 mln euro, napędzany wyższymi opłatami za przerób i rafinację oraz wyższymi premiami za katody, natomiast operacyjny EBT segmentu MMR spadł do 79 mln euro z 174 mln euro wskutek niższych opłat za rafinację materiałów z recyklingu 35. Skonsolidowany wynik netto osiągnął 416,4 mln EUR milionów euro, a zysk na akcję 9,53 euro; operacyjne przepływy pieniężne pozostały wysokie na poziomie 537,5 mln EUR milionów euro pomimo nakładów inwestycyjnych w wysokości 388 mln EUR milionów euro przeznaczonych na strategiczne projekty rozwojowe 35. W hamburskiej instalacji przeprowadzono największy planowy przestój remontowy w historii spółki w okresie maj–lipiec 2024, a zakład recyklingu metali wieloskładnikowych Aurubis Richmond w stanie Georgia (USA) został otwarty we wrześniu 2024 roku, stanowiąc inwestycję o wartości 740 mln euro 35. Pozycja finansowa netto zmieniła się z dodatnich 232 mln euro na koniec poprzedniego roku obrotowego do zadłużenia netto w wysokości 61 mln EUR milionów euro na koniec roku obrotowego, a prognoza operacyjnego EBT na rok obrotowy 2024/25 została ustalona na poziomie 300 do 400 mln euro 35.
FY2023
W roku obrotowym 2023 Aurubis zaraportowała całoroczne przychody w wysokości 17 063,7 mln EUR milionów oraz wynik netto w wysokości 141,1 mln EUR milionów, przy rozwodnionym zysku na akcję wynoszącym 3,23 139. Przychody były niższe rok do roku, co odzwierciedlało przede wszystkim niższe ceny metali i niższe przychody z kwasu siarkowego, częściowo skompensowane wyższymi opłatami za przerób i rafinację koncentratów oraz wyższą premią Aurubis za miedź 3 10. Operacyjne przepływy pieniężne osiągnęły 572,7 mln EUR milionów, a wolne przepływy pieniężne 500,7 mln EUR milionów; na koniec roku obrotowego grupa posiadała pozycję gotówki netto w wysokości 231,7 mln EUR milionów 139. Aurubis podwyższyła prognozę operacyjnego EBT na rok obrotowy 2022/23 do 450 do 550 mln euro w ciągu roku, a następnie ustaliła prognozę na rok obrotowy 2023/24 na poziomie operacyjnego EBT w przedziale 380 do 480 mln euro 10 7. Trzech członków zarządu zgodziło się na wcześniejsze rozwiązanie umów w związku z oszustwem i kradzieżą w hamburskim zakładzie, a spółka zatwierdziła zobowiązania inwestycyjne o charakterze strategicznym na kwotę około 1,7 mld euro, obejmujące zakład recyklingu Aurubis Richmond w USA oraz Rafinownię Metali Szlachetnych w Hamburgu 9.
Słowniczek#
- Przychody: Przychody z umów z klientami po pomniejszeniach, tak jak wykazuje je sama spółka; nie produkcja całkowita, przychody brutto, GMV ani napływ zamówień.
- Zysk operacyjny: Operacyjna pozycja rachunku zysków i strat, czyli zysk operacyjny; EBIT tylko jako oznaczone zastępstwo, nigdy zysk przed opodatkowaniem ani zysk zwyczajny.
- Zysk netto: Zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej, po działalności zaniechanej; bez udziałów mniejszości i bez całkowitych dochodów.
- EPS: Rozwodniony EPS przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej; wartość opublikowana zawsze ma pierwszeństwo przed wyliczoną, wartości wyliczone są oznaczone.
- FCF: FCF = przepływy operacyjne minus Capex na rzeczowe aktywa trwałe; własna wartość FCF spółki jest pokazywana osobno.
- Przepływy op.: Przepływy operacyjne zgodnie z publikacją; spółki MSSF mogą ujmować zapłacone odsetki w przepływach finansowych, więc porównywalność bywa ograniczona.
- Gotówka: Gotówka i jej ekwiwalenty, bez papierów wartościowych, chyba że spółka ujmuje je w tej pozycji.
- Dług netto: Dług netto = zadłużenie finansowe bez zobowiązań leasingowych minus gotówka na ten sam dzień; własna pozycja netto spółki może się różnić.
- *: wyliczone, wzór w dymku
- ≈: wyliczone, przybliżenie
- ~: niepewne; wartość pozostaje widoczna, oceny jej nie używają
- °: poprawione przez zapytanie do dokumentu lub skorygowane na podstawie dowodu
- EBIT: EBIT jako zastępstwo: rachunek wyników nie zawiera pozycji operacyjnej
- basic: podstawowy EPS jako zastępstwo, gdy brak rozwodnionego
Źródła: raporty kwartalne, raporty roczne i dokumenty relacji inwestorskich#
Wszystkie dokumenty źródłowe, z których NadirAlpha zbudował ten raport, z typem (raport kwartalny, półroczny, roczny, komunikat o wynikach), datą publikacji i bezpośrednim linkiem do zgłoszenia (EDINET/SEC/IR). Metodologia
| # | Typ dokumentu | Opublikowano | Link |
|---|---|---|---|
| #1 | IR-Quarter raport kwartalny | 2023-02-06 | Otwórz |
| #38 / #145 | IR-Quarter raport kwartalny | 2023-03-02 | Otwórz |
| #2 / #102 | IR-Half raport półroczny | 2023-05-11 | Otwórz |
| #3 | IR-Quarter raport kwartalny | 2023-05-11 | Otwórz |
| #39 | IR-Report raport | 2023-06-27 | Otwórz |
| #10 / #110 | IR-Quarter raport kwartalny | 2023-08-07 | Otwórz |
| #11 | IR-Quarter raport kwartalny | 2023-08-15 | Otwórz |
| #6 | IR-Report raport | 2023-10-01 | Otwórz |
| #7 | IR-Quarter raport kwartalny | 2023-10-01 | Otwórz |
| #8 / #108 | IR-Report raport | 2023-10-01 | Otwórz |
| #9 / #109 | IR-Quarter raport kwartalny | 2023-10-01 | Otwórz |
| #4 | IR-Annual raport roczny | 2023-12-20 | Otwórz |
| #12 | IR-Report raport | 2023-12-20 | Otwórz |
| #13 / #113 | IR-Annual raport roczny | 2023-12-20 | Otwórz |
| #14 / #115 | IR-Quarter raport kwartalny | 2024-05-15 | Otwórz |
| #17 / #118 | IR-Quarter raport kwartalny | 2024-08-04 | Otwórz |
| #18 | IR-Quarter raport kwartalny | 2024-08-05 | Otwórz |
| #35 / #139 | IR-Annual raport roczny | 2025-01-17 | Otwórz |
| #15 | IR-Quarter raport kwartalny | 2025-02-06 | Otwórz |
| #16 | IR-Quarter raport kwartalny | 2025-02-06 | Otwórz |
| #37 | IR-Quarter raport kwartalny | 2025-02-06 | Otwórz |
| #36 / #141 | IR-Quarter raport kwartalny | 2025-02-08 | Otwórz |
| #19 / #120 | IR-Quarter raport kwartalny | 2025-05-08 | Otwórz |
| #20 / #121 | IR-Quarter raport kwartalny | 2025-05-08 | Otwórz |
| #23 | IR-Report raport | 2025-07-21 | Otwórz |
| #24 / #125 | IR-Quarter raport kwartalny | 2025-08-05 | Otwórz |
| #25 / #126 | IR-Quarter raport kwartalny | 2025-08-18 | Otwórz |
| #5 | IR-Annual raport roczny | 2025-10-01 | Otwórz |
| #21 / #122 | IR-Quarter raport kwartalny | 2025-10-01 | Otwórz |
| #22 / #123 | IR-Quarter raport kwartalny | 2025-10-01 | Otwórz |
| #42 | IR-Annual raport roczny | 2025-12-04 | Otwórz |
| #26 | IR-Report raport | 2025-12-11 | Otwórz |
| #27 | IR-Report raport | 2025-12-11 | Otwórz |
| #28 / #129 | IR-Annual raport roczny | 2026-03-03 | Otwórz |
| #40 | IR-Quarter raport kwartalny | 2026-05-08 | Otwórz |
| #41 | IR-Quarter raport kwartalny | 2026-05-08 | Otwórz |
| #29 / #130 | IR-Quarter raport kwartalny | 2026-05-11 | Otwórz |
| #30 / #131 | IR-Quarter raport kwartalny | 2026-05-11 | Otwórz |
| #31 | IR-Report raport | 2026-07-06 | Otwórz |
| #32 / #133 | IR-Quarter raport kwartalny | 2026-08-06 | Otwórz |
| #33 | IR-Quarter raport kwartalny | 2026-08-06 | Otwórz |
| #34 / #135 | IR-Quarter raport kwartalny | 2026-08-21 | Otwórz |
FAQ#
Czy Aurubis AG wypłaca dywidendę?
Dokumenty zgłoszeniowe zawierają informacje o dywidendzie; najnowszy wpis: wypłacone dywidendy €65 488 545 (FY2025) (zgodnie z raportem, bez własnej oceny). Szczegóły z linkami do źródeł znajdują się w rozdziałach raportu.
Gdzie mogę znaleźć oficjalne dokumenty Investor Relations spółki Aurubis AG?
NadirAlpha podaje w rozdziale źródeł linki do wszystkich 63 wykorzystanych dokumentów oryginalnych (Dokumenty IR): raport kwartalny, raport, raport roczny, każdy z typem, datą publikacji i bezpośrednim odnośnikiem; każda liczba w raporcie ma numer źródła.