Akcje K+S SDF.DE
Akcje K+S (SDF.DE): Wyniki kwartalne i roczne od 2023 z raport kwartalny i dokumentów IR: przychody, wynik, bilans, przepływy pieniężne i guidance zarządu, każda liczba ze źródłem. Stan na 08/2026, raportowanie kwartalne. Analiza akcji od NadirAlpha. Przychody Q2 2026: 978 mln EUR (+12 % r/r). Najnowszy odczyt: Guidance podwyższony, Przejęcie, Przychody przyspieszają.
Raport generowany przez AI · nie stanowi porady inwestycyjnej · dane wyodrębnione automatycznie; prosimy weryfikować z podlinkowanym oryginałem więcej
Model biznesowy#
Czym zajmuje się spółka i w jaki sposób zarabia; opracowane redakcyjnie przez AI wyłącznie na podstawie oryginalnych raportów spółki, bez własnej oceny. Metodologia
K+S to niemiecka grupa górniczo-chemiczna specjalizująca się w produktach potasowych, magnezowych i solnych. Segment Agriculture, który odpowiada za większość przychodów grupy, sprzedaje nawozy potasowe i specjalistyczne na globalne rynki rolnicze. Segment Industry+ dostarcza sole do odladzania, sole spożywcze i sole przemysłowe klientom komunalnym, przetwórczym i przemysłowym. Przychody są generowane poprzez bezpośrednią sprzedaż luzem i specjalistycznych produktów pochodzenia mineralnego, bez znaczącego komponentu abonamentowego ani usługowego. Spółka prowadzi podziemne i naziemne obiekty wydobywcze w Niemczech oraz w kopalni potażu Bethune w Saskatchewan w Kanadzie, a wieloletnie programy inwestycyjne mają na celu rozbudowę Bethune i przekształcenie zakładów Werra na przetwórstwo suche w ramach projektu Werra 2060.
Aktualny stan#
Podsumowanie ostatniego okresu sprawozdawczego: kluczowe wskaźniki, czynniki wzrostu i wypowiedzi zarządu; opracowane redakcyjnie na podstawie aktualnego raportu oryginalnego, każda liczba potwierdzona numerem źródłowym. Metodologia
Ocena NadirAlpha, stan na Q2 2026.
Kurs i wykres#
Interaktywny wykres kursowy (TradingView) oraz przebieg kluczowych wskaźników z tabel głównych. Metodologia
Dzienne świece z markerami newsów i wyników. Ładuje się dopiero po kliknięciu.
Czynniki kursowe#
Czynniki, które sama spółka wskazuje jako istotne dla swojego rozwoju biznesowego (na podstawie materiałów IR); odtworzone neutralnie, bez prognoz kursowych i bez własnej oceny. Metodologia
Agriculture jest największym segmentem przychodów i głównym czynnikiem zmienności sprzedaży grupowej, z kwartalnym przychodem segmentu wynoszącym 700,0 odnotowanym dla 2026-Q2 26
Przychody segmentu Agriculture wynoszące 700,0 w 2026-Q2 pozostają dominującym źródłem; zabezpieczono indyjski kontrakt na dostawy chlorku potasu 26 23
Przychody segmentu Industry+ wynoszące 278,0 w 2026-Q2 zapewniają drugi, bardziej stabilny kanał popytu 26
Rozbudowa mocy produkcyjnych Bethune i rozruch do czterech milionów ton jest w toku, opisany jako trwający do 2040 roku 8 27
Planowana jest renowacja zakładu Werra 2060 i przejście na przetwarzanie na sucho, przy czym pierwsze prace przebudowy naziemnej mają się rozpocząć w 2025 roku 25 21
Planowane przejęcie działalności solnej Qemetica, oczekiwane do sfinalizowania około 2027-Q1, poszerzyłoby obszar działalności w segmencie soli i przemysłu 26 23
Elektrociepłownia w Bethune oraz uruchomione kotły power-to-heat w zakładach w Niemczech mają na celu ograniczenie ekspozycji na koszty energii 25 7
trend sektorowy: Popyt na nawozy i potas stabilizuje się, a wskaźniki zmian grupowych wskazują na przyspieszenie wzrostu, poprawę rentowności i podwyższone wytyczne, podczas gdy planowane rozbudowy mocy produkcyjnych w Bethune i oczekujące przejęcie działalności solnej sygnalizują rosnące ambicje w zakresie wykorzystania zdolności produkcyjnych 26 23.
Oś czasu wydarzeń#
Ta oś czasu gromadzi istotne zdarzenia z oryginalnych raportów: zmiany guidance, sygnały przychodowe i marżowe, zwroty strategiczne, komunikaty o produktach i M&A. Metodologia
2026 · 6 zdarzeń
2026-Q2 · Kwi do Cze 2026
Wytyczna EBITDA na FY2026 podwyższona do 680 do 760 mln EUR z 630 do 730 mln EUR; wytyczna dotycząca skorygowanego wolnego przepływu gotówki podwyższona do zakresu kilkudziesięciu milionów euro (środkowy do wyższego poziomu) z poprzedniego oczekiwania breakeven 26
Przychody w Q2 wzrosły o 12,3 % do 978,3 mln EUR milionów z 871 mln EUR w Q2 2025, napędzane wyższymi wolumenami i cenami zarówno w segmencie Agriculture, jak i Industry+ 22
K+S zgodził się przejąć działalność solną Qemetica w Polsce i Niemczech za 350 do 380 mln EUR, z oczekiwanym zamknięciem transakcji w Q1 2027, sfinansowaną częściowo poprzez emisję obligacji zamiennych o wartości 320 mln EUR z kuponem 0 625 % 23
2026-Q1 · Sty do Mar 2026
EBITDA wzrosła o 39,2 % do 279,2 mln EUR, a marża EBITDA rozszerzyła się do 26,3 % z 20,8 %; odpis z tytułu utraty wartości rzeczowych aktywów trwałych (PP&E) w wysokości 290 mln EUR wynikający z przeglądu kosztu kapitału zgodnie z MSR 36 obniżył zysk netto do -156,9 mln EUR milionów 25
Przychody wzrosły o 10,0 % do 1 060,8 mln EUR milionów, napędzane wyższymi cenami w obu segmentach oraz wysokimi wolumenami soli do odladzania 25
Wytyczna EBITDA na FY2026 podwyższona do 630 do 730 mln EUR z 600 do 700 mln EUR w oparciu o silne wyniki Q1 i pozytywne trendy cenowe w rolnictwie 25
2025 · 15 zdarzeń
2025-Q4 · Paź do Gru 2025
Skorygowany zysk Grupy po opodatkowaniu w Q4 osiągnął 1 662,7 mln EUR milionów wobec -10,8 mln EUR w Q4 2024; EBITDA za FY2025 w wysokości 612,8 mln EUR osiągnęła górny koniec prognozowanego zakresu, powyżej EBITDA za FY2024 wynoszącej 557,7 mln EUR 12
Wytyczna EBITDA na FY2026 zainicjowana na poziomie 600 do 700 mln EUR; skorygowany wolny przepływ gotówki oczekiwany na co najmniej poziomie breakeven pomimo utrzymujących się podwyższonych nakładów inwestycyjnych na Werra 2060 i Bethune 12
Zysk netto wzrósł ponad dwukrotnie r/r (24,4 do 1 662,7 mln EUR, +6714 %). 128
2025-Q3 · Lip do Wrz 2025
K+S Salzdetfurth GmbH ustanowiona jako spółka w całości zależna w następstwie wydzielenia segmentu działalności w zakresie produktów higieny zwierząt ze skutkiem od 29 sierpnia 2025 roku 21
Skorygowany zysk Grupy po opodatkowaniu poprawił się do 18,3 mln EUR w Q3 2025 z -43,7 mln EUR w Q3 2024, wspierany przez podwyżki cen, zmniejszone wyprzedaże zapasów oraz korzystne wyniki walutowe 19
Zakres wytycznej EBITDA na FY2025 zawężony do 570 do 630 mln EUR z 560 do 640 mln EUR, punkt środkowy niezmieniony na poziomie 600 mln EUR, odzwierciedlając zrewidowane założenia dotyczące wolumenu produkcji i struktury produktów 20
2025-Q2 · Kwi do Cze 2025
Średnia cena sprzedaży w segmencie Agriculture wzrosła do 336 EUR/t z 305 EUR/t w Q2 2024, odzwierciedlając silny globalny popyt na potas, podczas gdy przychody Q2 w wysokości 871,2 mln EUR milionów pozostały zasadniczo stabilne 18
Prognoza EBITDA na FY2025 potwierdzona na poziomie 560-640 mln EUR przy założonym kursie spot USD/EUR wynoszącym 1,18 dla pozostałych miesięcy 18
Utrata wartości aktywów niepieniężnych w wysokości 2 063 mln EUR ujęta w jednostce generującej środki pieniężne Potash and Magnesium Products na dzień 30 czerwca 2025 r., spowodowana deprecjacją USD względem euro oraz zaktualizowanymi długoterminowymi założeniami kursu EUR/USD, co przełożyło się na wynik netto za Q2 wynoszący -1 734,2 mln 17
2025-Q1 · Sty do Mar 2025
Zawarto układ zbiorowy pracy zakładający wzrost wynagrodzeń o 3,2 % obowiązujący od 1 kwietnia 2025 r., co podniosło bazę kosztów osobowych 17
Wynik netto wzrósł rok do roku ponad dwukrotnie (z 27,7 do 85,5 mln EUR, +209 %). 131
EBITDA spadła do 558 mln EUR (2023: 712 mln EUR) na skutek niższych cen potasu, mieszcząc się w przedziale wyznaczonym przez kierownictwo 6
Przychody spadły do 3 653,1 mln, ponieważ niższe ceny potasu przeważyły nad wyższymi wolumenami i lepszym miks produktowym 7
2024 · 3 zdarzeń
2024-Q1 · Sty do Mar 2024
Przychody za cały rok spadły w porównaniu z rekordowym rokiem 2022, głównie na skutek osłabienia cen w segmencie klientów Agriculture 3
Kierownictwo prognozowało normalizację rynku potasu w 2024 r. przy zrównoważeniu podaży i popytu 3
Nowa polityka dywidendowa zastosowana przy wynikach rocznych: od 30 % do 50 % rocznie generowanych skorygowanych wolnych przepływów pieniężnych zwracanych poprzez dywidendę i/lub skup akcji własnych; zaproponowano dywidendę w wysokości 0,70 EUR na akcję za FY 2023 3
2023 · 3 zdarzeń
2023-Q3 · Lip do Wrz 2023
Skorygowany zysk Grupy po opodatkowaniu osiągnął wartość ujemną -24 mln EUR w Q3 2023 wobec 379 mln EUR w Q3 2022, ponieważ EBITDA skurczyła się do 72,2 mln EUR z 633,3 mln EUR 1
Przychody Q3 2023 spadły do 880,8 mln z 1 469,9 mln EUR w Q3 2022; segment klientów Agriculture odczuł skutki średnich cen na poziomie 331 EUR/t wobec 745 EUR/t w analogicznym kwartale poprzedniego roku, częściowo skompensowane wyższymi wolumenami wynoszącymi 1,87 mln ton 1
K+S nabyło 75 % udziałów w działalności nawozowej Industrial Commodities Holdings w dniu 3 lipca 2023 r.; przejęty podmiot działa obecnie pod nazwą Fertiva (Pty) Ltd. 2
Wskaźniki kluczowe (mln €)#
Kluczowe wskaźniki finansowe spółki w trzech ujęciach, jedno pod drugim: lata obrotowe (tak jak raportowane; w przypadku korekt/restatements tabela pokazuje najnowszą wersję zgłoszenia, oznaczoną), półrocza (podstawa 6-miesięczna, H2 = samo drugie półrocze) oraz kwartały (podstawa 3-miesięczna, nie skumulowane). Wszystkie wartości są ekstrahowane automatycznie z dokumentów zgłoszeniowych; błędy są możliwe; decyzyjnie istotne liczby należy samodzielnie zweryfikować, klikając w powiązany oryginał. Metodologia
Wszystkie informacje służą wyłącznie wsparciu Państwa własnej decyzji inwestycyjnej i nie stanowią rekomendacji; wiążące są oryginalne raporty spółki.
Lata obrotowe
| Okres | Przychody | Zysk netto | EPS (€) | Przepływy op. | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|
| FY2025 | 3 647,9 | 16,3 | -6,01 | 572,7 | 12 |
| FY2024 | 3 653,1 | 11,4 | -0,37 | 583 | 128 |
Kwartały
| Okres | Opublikowano | Przychody | Zysk operacyjny | Zysk netto | EPS (€) | EPS adj. (€) | FCF | Gotówka | Dług netto | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-Q2* | 2026-07-16 | 978,3 | – | 646,7 | – | 3,60 | 19,8 | 452,4~ | -426,5~ | 131 |
| 2026-Q1* | 2026-04-22 | 1 060,8 | 97,5 | -156,9 | 0,75 | -0,76 | 126,8 | 433,8~ | -1 594,3~ | 25 |
| 2025-Q4* | 2026-03-12 | 283,1~ | – | 1 662,7 | 0,34 | – | -45,3 | 433,8 | -309,2~ | 12 |
| 2025-Q3* | 2025-11-11 | 879,1~ | – | 2,2 | 0,01 | – | 26,2 | 291,3~ | -1 596,7~ | 127 |
| 2025-Q2* | 2025-08-12 | 871,2 | – | -1 734,2 | – | -9,94 | -22,4 | 332,7~ | -309,2~ | 9 |
| 2025-Q1* | 2025-08-12 | 964,7 | 122,8 | 85,5 | 0,33 | 0,33 | 71,2 | 332,7 | 456 | 128 |
| 2024-Q4* | 2026-03-12 | 925 | – | 24,4 | – | – | -80 | 352,6~ | -144,5~ | 14 |
| 2024-Q3* | 2025-11-11 | 866,2 | – | -25,6 | -0,15 | – | 33,5 | 872,5~ | -83,8~ | 127 |
| 2024-Q2* | 2025-08-12 | 873,8 | – | -6,3~ | 0,04 | – | -20,9 | 872,5 | -144,5~ | 124 |
| 2024-Q1* | 2025-08-12 | 988 | – | 27,7 | 0,04 | – | 130,3 | – | – | 17 |
| 2023-Q3* | 2023-11-10 | 880,8~ | – | -47,6 | -0,13 | – | 27,8 | – | 241 | 104 |
Bilans i przepływy pieniężne (mln €)#
Bilansowe wartości punktowe (np. Wszystkie wartości są ekstrahowane automatycznie z dokumentów zgłoszeniowych; błędy są możliwe; decyzyjnie istotne liczby należy samodzielnie zweryfikować, klikając w powiązany oryginał. Metodologia
Lata obrotowe
| Okres | Opublikowano | Gotówka | Zadłużenie | Dług netto | Przepływy op. | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2025 | 2026-03-13 | 433,8 | 495,2~ | -309,2~ | 572,7 | 12 |
| FY2024 | 2026-04-23 | 352,6~ | 788,7 | -144,5~ | 583 | 128 |
Kwartały
| Okres | Opublikowano | Gotówka | Zadłużenie | Dług netto | Amortyzacja | Przepływy op. | Capex | FCF | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-Q2 | 2026-07-16 | 452,4~ | 495,6 | -426,5~ | 97,5 | 117,3 | 97,5 | 19,8 | 131 |
| 2026-Q3 | 2026-07-16 | 587,5 | 767,8 | 180,3 | – | – | – | – | 131 |
| 2026-Q1 | 2026-04-22 | 433,8~ | 495,2~ | -1 594,3~ | 97,5 | 214 | 87,2 | 126,8 | 25 |
| 2025-Q4 | 2026-03-12 | 433,8 | 495,2~ | -309,2~ | – | 147,5 | 192,8 | -45,3 | 12 |
| 2025-Q3 | 2025-11-11 | 291,3~ | 494,5~ | -1 596,7~ | 90,4 | 160,7 | 134,5 | 26,2 | 127 |
| 2025-Q2 | 2025-08-12 | 332,7~ | 494,5 | -309,2~ | 125,3 | 102,9 | 125,3 | -22,4 | 9 |
| 2025-Q1 | 2025-08-12 | 332,7 | 788,7 | 456 | 122,8 | 161,6 | 90,4 | 71,2 | 128 |
| 2024-Q4 | 2026-03-12 | 352,6~ | 788,7 | -144,5~ | – | 99 | 179 | -80 | 14 |
| 2024-Q3 | 2025-11-11 | 872,5~ | 788,7 | -83,8~ | 120,4 | 173,6 | 140,1 | 33,5 | 127 |
| 2024-Q2 | 2025-08-12 | 872,5 | 788,7 | -144,5~ | 122 | 95,5 | 116,4 | -20,9 | 124 |
| 2024-Q1 | 2025-08-12 | – | – | – | – | 225,9 | 95,6 | 130,3 | 17 |
| 2023-Q3 | 2023-11-10 | – | – | 241 | – | 176,4 | 148,6 | 27,8 | 104 |
| 2023-Q4 | 2023-11-10 | – | 17,7~ | -889,3~ | – | – | – | – | 104 |
| 2023-Q1 | 2023-11-10 | – | 319,3~ | -834,2~ | – | – | – | – | 104 |
Przychody według typu (stan na 2026-Q2 · mln EUR · 9/13)#
Podział przychodów według segmentów lub typów produktów, dokładnie tak jak raportuje to sama spółka. Metodologia
| Segment | Od | Okres | Podstawa | Przychody | Wzrost | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Rolnictwo | 2025-H1 | 2026-Q2 | 3M | 700 | – | 26 |
| Przemysł+ | 2025-H1 | 2026-Q2 | 3M | 278 | – | 26 |
| Europa | FY2025 | FY2025 | 12M | 2 187,9 | – | 21 |
| Azja | FY2025 | FY2025 | 12M | 466 | – | 21 |
| Ameryka Południowa | FY2025 | FY2025 | 12M | 438,9 | – | 21 |
| Afryka, Oceania | FY2025 | FY2025 | 12M | 285,8 | – | 21 |
| Ameryka Północna | FY2025 | FY2025 | 12M | 269,3 | – | 21 |
| Segment klientów Agriculture | 2022-Q3 | 2026-H1 | 6M | 1 378,4 | – | 23 |
| Segment klientów Industry+ | 2022-Q3 | 2026-H1 | 6M | 660,7 | – | 23 |
| Rolnictwo | FY2023 | FY2024 | 12M | 2 550 | – | 6 |
| Przemysł+ | FY2023 | FY2024 | 12M | 1 100 | – | 6 |
| Segment klientów Rolnictwo | 2023-Q3 | 2023-Q3 | 9M | 2 039 | -39% | 2 |
| Segment klientów Przemysł+ | 2023-Q3 | 2023-Q3 | 9M | 859,6 | 2% | 2 |
Produkty i M&A (12/17 aktywne+aktualne)#
Komunikaty dotyczące produktów pochodzące z raportów; wprowadzenia na rynek, zatwierdzenia, partnerstwa; z datą pierwszej wzmianki i źródłem. Metodologia
| Produkt / linia | Od | Status | Źródło |
|---|---|---|---|
| Rozbudowa zakładu Bethune do czterech milionów ton zdolności produkcyjnej (3×) | 2040 | Planowane | 21 |
| Kontrakt na dostawy chlorku potasu do Indii | 2026-05 | Wprowadzono | 23 |
| Rozwój kawern na terenie zakładu Bethune (2×) | 2026-03 | Planowane | 21 |
| Ładowarki elektryczne (SLP-14E) - sześć jednostek | 2026 | Planowane | 21 |
| Elektrociepłownia (CHP) na terenie zakładu Bethune (4×) | 2025-06 | Planowane | 21 |
| Rozruch kawern | 2025-06 | Planowane | 17 |
| Zakład odzysku ciepła odpadowego - zakład Zielitz | 2025 | Wprowadzono | 21 |
| KORN-KALI® zgłoszenie patentu na powłokę | 2025 | Wprowadzono | 21 |
| Integracja technologii automatycznego wykrywania nieodpowiednich punktów startowych otworów wiertniczych z systemem sterowania wiertnicą | 2025 | Planowane | 21 |
| Wdrożenie oprogramowania wspomaganego AI w zakładzie pilotażowym TOMRA Sorting GmbH do sortowania soli surowej | 2025 | Wprowadzono | 21 |
| Rozszerzenie lądowego programu edukacyjnego Mamawi Kakashihtanaw w Thomson School w Reginie, Saskatchewan | 2025 | Wprowadzono | 21 |
| Bioelektrownia - zakład Borth | 2025 | Wprowadzono | 21 |
| Rozruch Bethune (2×) | 2024 | Planowane | 6 |
| Power-to-Heat-Kessel an Standort Neuhof (3×) | 2024 | Wprowadzono | 7 |
| Premiera produktów C:LIGHT® | 2024 | Wprowadzono | 21 |
| Produkty C-LIGHT (nawozy o obniżonej emisji CO2) | 2024 | Wprowadzono | 7 |
| Produkty nawozowe C-LIGHT przyjazne dla klimatu | 2024 | Wprowadzono | 8 |
M&A (10)#
Wszystkie zarejestrowane przejęcia (zakupy) i zbycia/wyjścia z datą, krótkim opisem i źródłem; celowo obejmuje również mniejsze transakcje, które często pomijane są w podsumowaniach. Metodologia
Przejęcia
| Transakcja / udział | Data | Typ | Źródło |
|---|---|---|---|
| Renowacja zakładu Werra 2060 i przejście na przetwarzanie suche | 2026-06 | Sfinalizowano | 26 |
| Przejęcie działalności solnej Qemetica (2x) | 2026-06 | Sfinalizowano | 26 |
| Rozbudowa zdolności produkcyjnych zakładu Bethune (2x) | 2026-06 | Sfinalizowano | 8 |
| Werra 2060 (5x) | 2024 | Sfinalizowano | 25 |
| Przejęcie Fertiva (75 % działalności nawozowej Industrial Commodities Holdings) | 2023-07 | Sfinalizowano | 2 |
| Projekt strategiczny Werra (2x) | 2023 | Sfinalizowano | 3 |
Dezinwestycje / wyjścia
Ryzyka (85 od raportu rocznego z 2026-04-23, 121 łącznie zarejestrowanych)#
Czynniki ryzyka, które spółka sama wymienia w swoich raportach, połączone według tematu w kolejnych okresach, z kategorią, pierwszą i ostatnią wzmianką oraz źródłem. Metodologia
| Ryzyko | Kategoria | Pierwsza wzmianka | Ostatnia wzmianka |
|---|---|---|---|
| Wymagające środowisko geopolityczne i makroekonomiczne wpływające na działalność biznesową. | Makro | 2026-Q2 2026-08-12 26 | 2026-Q2 2026-08-12 26 |
| Niepewny wpływ konfliktu na Bliskim Wschodzie na przyszłą działalność operacyjną. | Geopolityka | FY2025 2026-03-12 27 | 2026-Q2 2026-08-12 26 |
| Działalność w zakresie soli do odladzania jest silnie uzależniona od warunków zimowych w Q1 i Q4. | Łańcuch dostaw | 2026-H1 2026-07-16 23 | 2026-H1 2026-07-16 23 |
| Niski poziom wód w rzekach Ulster i Werra w połączeniu z wysokimi temperaturami może ograniczyć produkcję w zakładzie Werra. | Łańcuch dostaw | 2026-H1 2026-07-16 23 | 2026-H1 2026-07-16 23 |
| Niski poziom wód i wysokie temperatury rzek mogą utrudnić zarządzanie wodą chłodzącą i ograniczyć produkcję w Unterbreizbach, negatywnie wpływając na EBITDA. | operazione | 2026-H1 2026-08-11 22 | 2026-H1 2026-08-11 22 |
| Warunkowe zobowiązania podatkowe w wysokości 173,5 mln EUR z tytułu transakcji korporacyjnych i spraw transgranicznych. | Prawo | 2026-H1 2026-07-16 23 | 2026-H1 2026-07-16 23 |
| Ryzyko odpisów z tytułu utraty wartości dla operacji działu Potash and Magnesium Products wrażliwych na założenia cenowe. | Regulacje | 2026-H1 2026-07-16 23 | 2026-H1 2026-07-16 23 |
| Długoterminowe rezerwy na rekultywację wyrobisk górniczych w wysokości 1 407,9 mln EUR stwarzają znaczące długoterminowe ryzyko zobowiązaniowe. | Finanse | FY2025 2026-04-23 21 | 2026-Q1 2026-04-22 25 |
| Azja odpowiada za 16 % przychodów w 2025 r.; dostawy na Bliski Wschód realizowane alternatywnymi, kosztownymi trasami mogą negatywnie wpływać na marże. | Klienci | 2025-H1 2025-08-12 16 | 2026-Q1 2026-04-22 25 |
| Trwający konflikt powoduje wzrost cen materiałów, energii i frachtu; wzrasta uzależnienie od alternatywnych tras logistycznych. | Łańcuch dostaw | 2026-Q1 2026-04-22 25 | 2026-Q1 2026-04-22 25 |
| Nieprzestrzeganie praw człowieka i praw pracowniczych przez dostawców i pracowników. | ESG | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Odpis z tytułu utraty wartości w wysokości 1 575 mln EUR na ośrodku wypracowującym środki pieniężne Potash and Magnesium Products z powodu niepewności wyceny. | Finanse | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Niepieniężny odpis z tytułu utraty wartości aktywów skonsolidowanych w wysokości 2 mld EUR; pozostałe korekty oczekiwane w wyniku wahań modelu wyceny. | Finanse | FY2025 2026-03-12 27 | FY2025 2026-03-12 27 |
| Zobowiązania dotyczące zabezpieczenia powierzchni terenu i renaturyzacji terenów górniczych rozciągają się na okresy do 72 lat. | Finanse | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Zobowiązania KSPC wobec społeczności rdzennych w Kanadzie wymagają stałego dialogu i zarządzania relacjami. | Geopolityka | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Zakłócenia dostaw z Rosji i Białorusi od 2022 r. zwiększają znaczenie K+S jako europejskiego dostawcy. | Geopolityka | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Alternatywne trasy transportu z Niemiec do Azji są dostępne, ale wiążą się z wyższymi kosztami i dłuższymi czasami dostawy | Łańcuch dostaw | FY2025 2026-03-12 27 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Ryzyka w zakresie zrównoważonego rozwoju wśród bezpośrednich dostawców związane z prawami człowieka, kwestiami środowiskowymi i standardami pracy. | Łańcuch dostaw | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Nagłe osiadanie gruntu na dużych obszarach stwarza ryzyko utraty kopalni, szkód materialnych i obrażeń ciała. | Makro | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Projekt dotyczący niedoboru wykwalifikowanych pracowników został zakończony, jednak utrzymują się trudności na rynku pracy. | Makro | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Niepewność co do złożoności przepisów może skutkować naruszeniem prawa antymonopolowego i prawa konkurencji. | Prawo | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Ryzyko niewywiązania się klientów z płatności; ubezpieczenia kredytowe obejmują portfel należności. | Prawo | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Ryzyko hydrogeologiczne w górnictwie podziemnym może doprowadzić do całkowitej utraty kopalni | Prawo | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Projekt transformacji Werra 2060 jest niezbędny do spełnienia wymogów w zakresie redukcji emisji i gospodarki ściekami. | Regulacje | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Ryzyko związane z pozwoleniami wymaganymi na mocy prawa wodnego i górniczego dla produkcji w Niemczech | Regulacje | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Cofnięcie lub zawieszenie indywidualnych pozwoleń na działalność przez organy administracji może skutkować wstrzymaniem produkcji. | Regulacje | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Projekty produkcyjne wymagają 10 do 15 lat na uzyskanie zatwierdzeń; przerwa konserwacyjna w projekcie Werra 2060 przesunięta na lato 2028. | Regulacje | FY2025 2026-03-12 27 | FY2025 2026-03-12 27 |
| Trwałe cofnięcie lub unieważnienie pozwoleń na działalność w zakresie składowania odpadów na hałdach może wymusić wstrzymanie produkcji. | Regulacje | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Warunkowe zobowiązania podatkowe w wysokości do 168,0 mln EUR oczekiwane z tytułu transakcji korporacyjnych. | Regulacje | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Straty podatkowe do przeniesienia w wysokości 173,6 mln EUR z nieokreślonym okresem przeniesienia; aktywa z tytułu odroczonego podatku dochodowego nie zostały ujęte dla kwoty 59,2 mln EUR ze względu na niewystarczające prawdopodobieństwo osiągnięcia dodatniego dochodu podlegającego opodatkowaniu | Regulacje | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Eskalacja konfliktu na Bliskim Wschodzie może wpłynąć na trasy logistyczne i dostępność energii; 16 % sprzedaży w Azji, 70 % dostaw gazu na 2026 zabezpieczone kontraktami stałymi | strategie | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Rada Regionalna w Kassel odmówiła zgody na składowanie pozostałości z kopalni Springen; alternatywne metody utylizacji są w trakcie analizy. | strategie | FY2025 2026-03-12 27 | FY2025 2026-03-12 27 |
| Niekontrolowane uwalnianie CO₂ z inkluzji stwarza ryzyko ograniczenia produkcji i obrażeń ciała | Technologia | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Projekt Werra 2060 i rozbudowa zakładu Bethune wymagają znacznych nakładów inwestycyjnych i niosą ze sobą ryzyko realizacji projektu. | Technologia | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Konkurenci ICL i APC prowadzą produkcję na obszarach dotkniętych konfliktem; wpływu na udział w rynku potasu nie można oszacować | Konkurencja | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Pozycja finansowa netto może zmienić się z aktywnej na pasywną w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków. | Finanse | 2026-H1 2026-08-11 22 | 2026-H1 2026-08-11 22 |
| Słabsze ceny surowców rolnych mogą osłabić popyt i obniżyć EBITDA. | Makro | 2026-H1 2026-08-11 22 | 2026-H1 2026-08-11 22 |
| Słabsze ceny surowców rolnych mogą pogorszyć perspektywy rentowności rolników i ograniczyć popyt na nawozy | Makro | 2026-H1 2026-07-16 23 | 2026-H1 2026-07-16 23 |
| Trendy cenowe potasu determinowane przez globalne relacje podaży i popytu | Makro | 2026-H1 2026-07-16 23 | 2026-H1 2026-07-16 23 |
| Globalny rynek potasu pozostaje podatny na niepewności geopolityczne i makroekonomiczne wpływające na ceny | Makro | 2026-H1 2026-07-16 23 | 2026-H1 2026-07-16 23 |
| Podwyższone koszty energii i frachtu pozostają czynnikiem presji, choć długoterminowe kontrakty na zakup gazu zapewniają częściowe zabezpieczenie | Makro | FY2024 2025-03-13 8 | 2026-H1 2026-07-16 23 |
| Limity zrzutu słonych ścieków mogą ograniczać produkcję, choć projekt Werra 2060 ma rozwiązać ten problem do 2028 roku. | Regulacje | 2026-H1 2026-07-16 23 | 2026-H1 2026-07-16 23 |
| Istotne wahania czynników stosowanych w testach na utratę wartości zgodnie z MSR 36 skutkują odpisem z tytułu utraty wartości w wysokości 290 mln EUR w Q1 2026; ekspozycja na wrażliwość ujawniona. | Finanse | 2026-Q1 2026-04-22 25 | 2026-Q1 2026-04-22 25 |
| Wahania kursu EUR/USD wpływają na realizację przychodów na rynkach zagranicznych; założenie kursu zostało zrewidowane z 1,20 do 1,17 na rok 2026. | Makro | 2026-Q1 2026-04-22 25 | 2026-Q1 2026-04-22 25 |
| Uzależnienie od dynamiki cen na globalnym rynku potasu; ceny na rynku brazylijskim osiągnęły poziom 400 USD/t, wpływając na realizację przychodów K+S. | Rynek | 2025-H1 2025-08-12 17 | 2026-Q1 2026-04-22 25 |
| Ryzyko korupcji, łapownictwa i nieprzestrzegania obowiązujących przepisów prawa. | Cyber | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Ryzyko niewykonania zobowiązań przez partnerów transakcji zabezpieczających oraz posiadaczy linii kredytowych. | Finanse | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Dostępność energii zależy od czasu trwania eskalacji i geograficznego zasięgu konfliktu na Bliskim Wschodzie. | Finanse | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Ustawa o pracowniczych planach emerytalnych w Niemczech wymaga przeglądu co trzy lata; korekty inflacyjne mogą zwiększyć zobowiązania emerytalne. | Finanse | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Zmiany rynkowych stóp procentowych mogą wpływać na wysokość płatnych odsetek oraz wartości godziwe instrumentów finansowych. | Finanse | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Inwestycje kapitałowe w aktywach planu narażają rezerwy na istotne wahania cen rynkowych. | Finanse | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Skorygowany wolny przepływ pieniężny obniżył się do 29,1 mln EUR z 62,4 mln EUR; zadłużenie netto wzrosło do 1 594,3 mln EUR. | Finanse | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Zewnętrzny kryzys finansowy mógłby ograniczyć zdolność do zastępowania linii kredytowych lub obligacji na akceptowalnych warunkach. | Finanse | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Ograniczenia w zakresie odliczania strat podatkowych do przeniesienia mogą wpłynąć na sytuację finansową. | Finanse | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Uzależnienie od długoterminowych zdolności przewozowych i dostawców usług logistycznych w zakresie dostaw globalnych. | Łańcuch dostaw | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Popyt na sól drogową jest silnie uzależniony od warunków pogodowych; łagodne zimy ograniczają wolumeny sprzedaży. | Łańcuch dostaw | 2025-Q3 2025-11-11 20 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Nie można wykluczyć wpływu zmian klimatycznych na rozwój działalności w zakresie soli drogowej; analizowane są modele oceny ryzyka klimatycznego. | Makro | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Niekorzystny kurs dolara amerykańskiego doprowadził do odpisu z tytułu utraty wartości w wysokości 1,58 mld EUR w 2025 roku. | Makro | 2025-Q3 2025-11-11 20 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Europejski przemysł chemiczny nadal zmaga się z wyzwaniami gospodarczymi przy wykorzystaniu zdolności produkcyjnych poniżej normalnego poziomu. | Makro | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Uzależnienie od paliw kopalnych w zakresie produkcji energii i prowadzenia działalności operacyjnej. | Makro | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Niedawne wydarzenia na Bliskim Wschodzie zwiększyły niepewność rynkową; nie można ocenić wpływu na dostępność chlorku potasu i logistykę ze strony konkurentów (~9 % rynku potasu w 2024 roku). | Makro | 2025-Q4 2026-03-12 14 | 2025-Q4 2026-03-12 14 |
| Wahania cen ropy naftowej wpływają na stawki frachtowe K+S; skutki są współdzielone z konkurentami. | Makro | FY2025 2026-03-12 27 | FY2025 2026-03-12 27 |
| Prognozy wzrostu cen potasu zostały przesunięte o około jeden rok zgodnie z aktualizacjami Argus Media, co wpływa na wycenę CGU. | Rynek | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Ceny potasu i magnezu zależą od globalnej dynamiki podaży i popytu oraz cykli rolniczych. | Rynek | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Ryzyko translacyjne wynikające z podmiotów zależnych spoza strefy euro wpływające na wyniki i kapitał własny. | Rynek | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Wahania kursu wymiany USD/EUR istotnie wpływają na przychody i wyniki finansowe poprzez ryzyko translacji i ryzyko transakcyjne. | Rynek | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Cykliczność działalności potasowej wymaga silnego zarządzania kosztami i optymalizacji w okresach nadwyżki zdolności produkcyjnych. | Rynek | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Rynek potasu zależy od globalnych warunków gospodarczych i cykli rolniczych; kluczowe jest wyczucie popytu w sezonie wiosennym. | Rynek | 2025-Q4 2026-03-12 14 | 2025-Q4 2026-03-12 14 |
| Zmiany ogólnego poziomu stóp procentowych wpływające na zobowiązania zmiennoprocentowe i zwroty z inwestycji. | Rynek | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Rosja i Białoruś odzyskały pozycję rynkową; globalne zdolności produkcyjne są w pełni wykorzystane. | Rynek | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Globalny popyt na potaż i wahania cen zależne od przebiegu sezonu wiosennego i warunków rynkowych | Rynek | 2023-Q3 2023-11-10 2 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Wzrost oczekiwanej długości życia skutkuje odpowiednim wzrostem poziomu zobowiązań emerytalnych. | Kadry | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Zobowiązania warunkowe związane z transakcjami korporacyjnymi i działalnością transgraniczną wyniosły 168,0 mln euro. | Prawo | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Rating inwestycyjny BBB- utrzymany przez S&P; rating zależy od struktury kapitałowej i wskaźników wyników finansowych. | Prawo | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Różne lokalne protesty i obawy dotyczące wpływu na środowisko i modelu biznesowego, jednak bez szczegółowo opisanych konkretnych postępowań prawnych. | Prawo | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Członkowie mogą naruszać przepisy prawne i regulacje; K+S ponosi ryzyko uszkodzenia aktywów i utraty reputacji. | Regulacje | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Długoterminowe oczekiwania dotyczące kursu wymiany zmieniły się z USD/EUR 1,10 na 1,20, zmniejszając możliwość odzyskania wartości CGU Potash and Magnesium Products o około 2 miliardy euro. | Regulacje | 2025-H1 2025-08-12 17 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Wymogi ESRS są stosunkowo nowe i obarczone niepewną interpretacją standardów rynkowych; możliwe niespójności we wdrożeniu. | Regulacje | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Obniżenie ratingu przez agencję ratingową mogłoby negatywnie wpłynąć na koszty finansowania i jego dostępność. | Regulacje | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Rygorystyczne wymogi regulacyjne i obciążenia administracyjne w Niemczech i Europie wpływają na konkurencyjność | Regulacje | FY2024 2025-03-13 8 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Stałe znaczące nakłady inwestycyjne wymagane dla projektu Werra 2060 oraz rozruchu Bethune | strategie | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Ryzyka technologiczne i systemowe związane z przestarzałą infrastrukturą. | Technologia | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Prowadzone badania nad przykryciem hałd poflotacyjnych i alternatywnymi materiałami uszczelniającymi o niepewnej skuteczności. | Technologia | FY2025 2026-04-23 21 | FY2025 2026-04-23 21 |
| Zaostrzone limity narażenia zawodowego (OEL) pod ziemią obowiązujące od końca sierpnia 2025 r., wdrożone z umiarkowanymi korektami czasów wentylacji tam, gdzie było to konieczne. | Prawo | 2025-Q3 2025-11-11 20 | 2025-Q3 2025-11-11 20 |
| Polityka celna USA dotycząca importu; produkty nawozowe są obecnie zwolnione, ale podlegają zmianom politycznym | Prawo | 2025-H1 2025-08-12 17 | 2025-H1 2025-08-12 17 |
Raportowane KPI (zgodnie z ujawnieniem) (250)#
Wskaźniki, które spółka ujawnia samodzielnie poza standardowymi danymi finansowymi; m.in. Metodologia
| Data | Okres | KPI | Wartość / zmiana | Źródło |
|---|---|---|---|---|
| 2026-08-12 | 2026-Q2 | wolumeny sprzedaży Przemysł+ rok poprzedni | 1.31 million tonnes | 26 |
| 2026-08-12 | 2026-Q2 | wolumeny sprzedaży Przemysł+ | 1.47 million tonnes | 26 |
| 2026-08-12 | 2026-Q2 | wolumeny sprzedaży Rolnictwo rok poprzedni | 1.74 million tonnes | 26 |
| 2026-08-12 | 2026-Q2 | wolumeny sprzedaży Rolnictwo | 1.90 million tonnes | 26 |
| 2026-08-11 | 2026-H1 | ROCE (LTM) z wyłączeniem nadzwyczajnych odpisów | 4.4 | 22 |
| 2026-08-11 | 2026-H1 | Zobowiązania finansowe netto | 73.5 (million EUR) | 22 |
| 2026-08-11 | 2026-H1 | Średnia cena sprzedaży w segmencie Agriculture z wyłączeniem towarów handlowych | 342.8 | 22 |
| 2026-08-11 | 2026-H1 | Średnia cena sprzedaży w segmencie Agriculture | 343/t | 22 |
| 2026-07-16 | 2026-H1 | pozycja gotówkowa netto | 579.1 (EUR millions) | 23 |
| 2026-07-16 | 2026-H1 | kapitalizacja rynkowa | 2.79 billion | 23 |
| 2026-07-16 | 2026-H1 | wskaźnik kapitału własnego | 62.3 | 23 |
| 2026-07-16 | 2026-H1 | wartość przedsiębiorstwa | 3.94 billion | 23 |
| 2026-07-16 | 2026-H1 | wartość księgowa na akcję | 30.03 | 23 |
| 2026-07-16 | 2026-H1 | Kapitał obrotowy | 1,269.3 (EUR € million) | 23 |
| 2026-07-16 | 2026-H1 | ROCE LTM z wyłączeniem pozycji nadzwyczajnych | 4.4 | 23 |
| 2026-07-16 | 2026-H1 | Zobowiązania finansowe netto (–)/pozycja aktywów netto (+) | 73.5 (EUR € million) | 23 |
| 2026-05-08 | 2026-Q1 | Wolumen sprzedaży segment Industry+ | 2.62 (EUR million tonnes) | 28 |
| 2026-05-08 | 2026-Q1 | Wolumen sprzedaży segment Rolnictwo | 2.00 (EUR million tonnes) | 28 |
| 2026-05-08 | 2026-Q1 | ROCE (LTM) | 2.9 | 28 |
| 2026-05-08 | 2026-Q1 | Zobowiązania finansowe netto | 37.5 (in millions) | 28 |
| 2026-05-08 | 2026-Q1 | Marża EBITDA | 26.3 | 28 |
| 2026-05-08 | 2026-Q1 | Średnia cena sprzedaży segment Rolnictwo | 336 | 28 |
| 2026-04-22 | 2026-Q1 | Łączna liczba akcji w obrocie | 179.1 (million) | 25 |
| 2026-04-22 | 2026-Q1 | Wolumeny sprzedaży Agriculture z wyłączeniem handlu | 1.97 (EUR million tonnes) | 25 |
| 2026-04-22 | 2026-Q1 | ROCE LTM z wyłączeniem odpisów | 2.9 | 25 |
| 2026-04-22 | 2026-Q1 | ROCE LTM | -22.4 | 25 |
| 2026-04-22 | 2026-Q1 | Kapitalizacja rynkowa | 2.92 (EUR € billion) | 25 |
| 2026-04-22 | 2026-Q1 | Wskaźnik kapitału własnego | 62.2 | 25 |
| 2026-04-22 | 2026-Q1 | Wartość przedsiębiorstwa | 4.51 (EUR € billion) | 25 |
| 2026-04-22 | 2026-Q1 | Marża EBITDA rok poprzedni | 20.8 | 25 |
| 2026-04-22 | 2026-Q1 | Marża EBITDA | 26.3 | 25 |
| 2026-04-22 | 2026-Q1 | Wolumeny soli do odladzania | 1.49 (million tonnes) | 25 |
| 2026-04-22 | 2026-Q1 | Wartość księgowa na akcję | 26.46 | 25 |
| 2026-04-22 | 2026-Q1 | Cena średnia segment Rolnictwo K4 2025 | €328/t | 25 |
| 2026-04-22 | 2026-Q1 | Cena średnia segment Rolnictwo | €336/t | 25 |
| 2026-04-23 | FY2025 | wskaźnik utrzymania stażystów | around 83% | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | prawa do znaków towarowych | 1,886 | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | łączna liczba wdrożonych pomysłów | €10.3 million | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | wskaźnik przychodów zgodnych z taksonomią | 1.5% | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Capex zgodny z taksonomią | €9.1 million | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | pokrycie oceny ryzyka zrównoważonego rozwoju | 81.0% | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | pokrycie kodeksu postępowania dostawców | 93.9% | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | specyficzne emisje CO2 | 259.7 | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | rodziny patentowe | 41 | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | wypadki przy pracy z utratą czasu | 97 | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | netto prawdopodobieństwo ryzyk translacyjnych | possible | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | netto prawdopodobieństwo płynności | unlikely | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | netto prawdopodobieństwo poziomu stóp procentowych | possible | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | krajowe prawa patentowe | 119 | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | wskaźnik LTI | 5.5 | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | zgłoszone pomysły | 9,619 | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | wskaźnik wdrożenia pomysłów | 58% | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | pokrycie systemu zarządzania BHP | 99.3% | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | darowizny | €0.5 million | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | akceptacja kodeksu przez kluczowych dostawców | 98.2% | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | ukończenie szkoleń compliance w funkcjach podwyższonego ryzyka | 97.0% | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | podstawowe znaki towarowe | 377 | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | średni czas szkoleń na pracownika w Niemczech | 8.4 hours | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | dostępna płynność | 1,125 (million €) | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | ukończenie szkoleń antymonopolowych - zagrożone funkcje | 80.9% | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Kapitał obrotowy | 1,086.1 (EUR € million) | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Ważony średni czas trwania zobowiązań (2025) | 12 years | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Ważony średni czas trwania zobowiązań (2024) | 14 years | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Łączna dywidenda (proponowana) | €12.5 million | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Jednostkowa emisja CO2 | 259.7 | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Akcje w obrocie 31 gru | 179.1 (million) | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Stopień zabezpieczenia (2025) | 86% | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Stopień zabezpieczenia (2024) | 86% | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Zdolność produkcyjna soli i solanki | 9 million tonnes | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Wolumeny sprzedaży - segment Przemysł | 6.26 (EUR million tonnes) | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Wolumeny sprzedaży - segment Rolnictwo | 7.6 million tonnes | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Wolumeny sprzedaży - segment Rolnictwo | 7.31 (EUR million tonnes) | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Stopa wolna od ryzyka (2025) | 3.50% | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Stopa wolna od ryzyka (2024) | 2.50% | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Zwrot z inwestycji ogółem (skorygowany) | 2.4 (EUR %) | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Zwrot z przychodów (skorygowany) | 3.4 (EUR %) | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Zwrot z kapitału własnego po opodatkowaniu (skorygowany) | 2.6 (EUR %) | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Zwrot z kapitału własnego (2025) | 9.8% | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Zwrot z kapitału własnego (2024) | 10.2% | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | ROCE (skorygowany) | 1.9 | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | ROCE | 1.9 | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Moce produkcji potażu | 8 million tonnes | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Aktywa planu - Akcje (2025) | 101.7 (in € million) | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Aktywa planu - Akcje (2024) | 87.8 (in € million) | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Aktywa planu - Umowy reasekuracji (2025) | 45.2 (EUR in € million) | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Aktywa planu - Umowy reasekuracji (2024) | 46.5 (EUR in € million) | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Aktywa planu - Pozostałe inwestycje kapitałowe (2025) | 62.4 (EUR in € million) | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Aktywa planu - Pozostałe inwestycje kapitałowe (2024) | 65.1 (EUR in € million) | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Aktywa planu - Pozostałe (2025) | 6.4 (EUR in € million) | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Aktywa planu - Pozostałe (2024) | 4.4 (EUR in € million) | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Aktywa planu - Gotówka i ekwiwalenty (2025) | 0.5 (EUR in € million) | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Aktywa planu - Gotówka i ekwiwalenty (2024) | 11.0 (EUR in € million) | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Aktywa planu - Obligacje (2025) | 71.5 (EUR in € million) | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Aktywa planu - Obligacje (2024) | 73.0 (EUR in € million) | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Udział właścicielski (REKS GmbH & Co. KG) | 50% | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Udział właścicielski (K+S Baustoffrecycling GmbH) | 50% | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Akcje w obrocie (2025) | 179.1 (in € million) | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Akcje w obrocie (2024) | 179.1 (in € million) | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Akcje w obrocie (2023) | 179.1 (in € million) | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Zatrzymany zysk netto (2025) | 134.5 (EUR in € million) | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Niepodzielony zysk netto (2024) | 26.9 (EUR in € million) | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Wskaźnik zobowiązań finansowych netto do EBITDA | 0.4 | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Zobowiązania finansowe netto EBITDA | 0.1 (EUR millions) | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Dług netto do kapitału własnego (%) | 32.6 | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Premia za ryzyko rynkowe (2025) | 6.50% | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Premia za ryzyko rynkowe (2024) | 6.75% | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Kapitalizacja rynkowa | 2.2 (EUR € billion) | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Stopa LTI | 5.5 | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Kapitał zakładowy (2025) | 179.1 (EUR in € million) | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Kapitał zakładowy (2024) | 179.1 (EUR in € million) | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Kapitał zakładowy (2023) | 179.1 (EUR in € million) | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Marża brutto | 12.6 | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Wskaźnik kapitału własnego (%) | 63.5 | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Wskaźnik kapitału własnego | 63.5 | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Kapitał własny (REKS GmbH & Co. KG 2025) | 288.9 (EUR in € million) | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Kapitał własny (REKS GmbH & Co. KG 2024) | 285.2 (EUR in € million) | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Kapitał własny (K+S Baustoffrecycling GmbH 2025) | 42.3 (EUR in € million) | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Kapitał własny (K+S Baustoffrecycling GmbH 2024) | 47.5 (EUR in € million) | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Wartość przedsiębiorstwa | 3.8 (EUR € billion) | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Marża EBITDA | 16.8 | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Dywidenda na akcję (proponowana) | 7 cents | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Dywidenda na akcję | 0.07 | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Dywidenda na akcję | 0.07 | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Stopa dyskontowa - CGU Sól (2025) | 8.2% | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Stopa dyskontowa - CGU Sól (2024) | 8.3% | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Stopa dyskontowa - CGU Produkty Potasowe i Magnezowe (2025) | 8.2% | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Stopa dyskontowa - CGU Produkty Potasowe i Magnezowe (2024) | 8.3% | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Wskaźnik zadłużenia (2025) | 31.0% | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Wskaźnik zadłużenia (2024) | 31.0% | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Kapitał warunkowy | €17,910,000.00 | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Cena zamknięcia 31 gru Xetra | 12.42 | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Koszt kapitału przed opodatkowaniem (2025) | €852.4 million | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Koszt kapitału przed opodatkowaniem (2024) | €963.9 million | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Wartość księgowa na akcję | 27.3 | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Współczynnik beta (2025) | 0.96 | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Współczynnik beta (2024) | 0.96 | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Średnia cena segment Rolnictwo | 332.0 | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Średnie oprocentowanie zadłużenia przed opodatkowaniem (2025) | 4.4% | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Średnie oprocentowanie zadłużenia przed opodatkowaniem (2024) | 3.2% | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Średni zaangażowany kapitał (2025) | €7,285.6 million | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Dostępna płynność | 1,124.5 (in € million) | 21 |
| 2026-04-23 | FY2025 | Kapitał docelowy | €35,820,000.00 | 21 |
| 2026-03-12 | FY2025 | dywidenda na akcję | 7 cents | 27 |
| 2026-03-12 | FY2025 | wskaźnik wypłaty dywidendy | 43 percent | 27 |
| 2026-03-12 | FY2025 | budżet projektu Werra 2060 | around €600 million | 27 |
| 2026-03-12 | FY2025 | Wolumen sprzedaży segment Industry Plus | 6.3 million tonnes | 27 |
| 2026-03-12 | FY2025 | Przychody segment Industry Plus | €1.1 billion | 27 |
| 2026-03-12 | FY2025 | Docelowa produkcja potasu Kanada 2040 | 4 million tonnes | 27 |
| 2026-03-12 | FY2025 | Bieżąca produkcja potasu Kanada | 2.3 million tonnes | 27 |
| 2026-03-12 | FY2025 | Redukcja emisji CO2 od 1990 | around 80 percent | 27 |
| 2026-03-12 | FY2025 | Wolumen sprzedaży segment Rolnictwo | 7.3 million tonnes | 27 |
| 2026-03-12 | FY2025 | Przychody segment Rolnictwo | €2.5 billion | 27 |
| 2026-03-13 | 2025-Q4 | Zwrot na zaangażowanym kapitale (LTM) | 1.9 (EUR %) | 12 |
| 2026-03-13 | 2025-Q4 | Zobowiązania finansowe netto/EBITDA (LTM) | 2.2 (EUR x-times) | 12 |
| 2026-03-13 | 2025-Q4 | Kapitalizacja rynkowa na dzień 31 grudnia | 3.8 (EUR € billion) | 12 |
| 2026-03-13 | 2025-Q4 | Wskaźnik kapitału własnego | 63.5 | 12 |
| 2026-03-13 | 2025-Q4 | Wartość przedsiębiorstwa (EV) na dzień 31 grudnia | 3.8 (EUR € billion) | 12 |
| 2026-03-13 | 2025-Q4 | Marża EBITDA | 20.6 | 12 |
| 2026-03-12 | 2025-Q4 | ROCE (LTM; %) (z wyłączeniem efektu nadzwyczajnego odpisu) | 1.9 | 14 |
| 2026-03-12 | 2025-Q4 | Obroty Industry+ (t/o Industry+) | 283 (€ million) | 14 |
| 2026-03-12 | 2025-Q4 | Amortyzacja | 120 (€ million) | 14 |
| 2026-03-12 | 2025-Q4 | Obroty Agriculture (t/o Agriculture) | 650 (€ million) | 14 |
| 2026-03-12 | 2025-Q4 | Wolumeny sprzedaży Agriculture (bez towarów handlowych) | 1.87 million tonnes | 14 |
| 2026-03-12 | 2025-Q4 | ASP (bez towarów handlowych) | 328 €/t | 14 |
| 2025-11-11 | 2025-Q3 | Łączna liczba akcji na dzień 30 września | 179.1 (million) | 19 |
| 2025-11-11 | 2025-Q3 | ROCE LTM z wyłączeniem odpisów | 0.8 | 20 |
| 2025-11-11 | 2025-Q3 | ROCE LTM | -29.0 | 20 |
| 2025-11-11 | 2025-Q3 | ROCE (LTM) z wyłączeniem nadzwyczajnych odpisów | 0.8 | 19 |
| 2025-11-11 | 2025-Q3 | Pozycja aktywów netto | 13.4 (EUR in € million) | 20 |
| 2025-11-11 | 2025-Q3 | Kapitalizacja rynkowa na dzień 30 września | 2.07 (EUR € billion) | 19 |
| 2025-11-11 | 2025-Q3 | Kapitalizacja rynkowa | 2.07 (EUR € billion) | 20 |
| 2025-11-11 | 2025-Q3 | Wskaźnik kapitału własnego | 59.9 | 20 |
| 2025-11-11 | 2025-Q3 | Wartość przedsiębiorstwa (EV) na dzień 30 września | 3.66 (EUR € billion) | 19 |
| 2025-11-11 | 2025-Q3 | Wartość przedsiębiorstwa | 3.66 (EUR € billion) | 20 |
| 2025-11-11 | 2025-Q3 | Marża EBITDA | 12.6 | 20 |
| 2025-11-11 | 2025-Q3 | Wartość księgowa na akcję | 23.83 | 20 |
| 2025-11-11 | 2025-Q3 | Średnia cena sprzedaży Agriculture | 336.5 | 20 |
| 2025-11-11 | 2025-Q3 | ASP Agriculture (bez towarów handlowych) Q3/2025 | 336/t | 19 |
| 2025-11-11 | 2025-Q3 | ASP Agriculture (bez towarów handlowych) Q3/2024 | 305/t | 19 |
| 2025-08-12 | 2025-H1 | Łączna liczba akcji na dzień 30 czerwca | 179.1 (million) | 17 |
| 2025-08-12 | 2025-H1 | ROCE LTM z wyłączeniem nadzwyczajnych efektów odpisów | 0.0 | 17 |
| 2025-08-12 | 2025-H1 | Zwrot na zaangażowanym kapitale LTM | -29.6 (EUR %) | 17 |
| 2025-08-12 | 2025-H1 | Kapitalizacja rynkowa na dzień 30 czerwca | 2.25 (EUR € billion) | 17 |
| 2025-08-12 | 2025-H1 | wskaźnik kapitału własnego | 60.2 | 17 |
| 2025-08-12 | 2025-H1 | Wartość przedsiębiorstwa na dzień 30 czerwca | 3.60 (EUR € billion) | 17 |
| 2025-08-12 | 2025-H1 | Wartość księgowa na akcję na dzień 30 czerwca | 35.65 | 17 |
| 2025-08-12 | 2025-H1 | Średnia cena Agriculture segment klientów Q2 2025 | 339.0 | 17 |
| 2025-08-12 | 2025-H1 | średnia cena segment klientów rolnictwo H1 2025 | 334.3 | 17 |
| 2025-08-12 | 2025-H1 | Kapitał obrotowy | 1,119.7 (EUR € million) | 17 |
| 2025-08-12 | 2025-H1 | Akcje w obrocie na dzień 30 czerwca | 179.1 (million) | 16 |
| 2025-08-12 | 2025-Q2 | Wolumeny sprzedaży Industry+ (kwartał 2) | 1.31 million tonnes | 18 |
| 2025-08-12 | 2025-Q2 | Wolumeny sprzedaży rolnictwo (kwartał 2, bez towarów handlowych) | 1.74 million tonnes | 18 |
| 2025-08-12 | 2025-H1 | ROCE (LTM) z wyłączeniem nadzwyczajnych odpisów | 0.0 | 16 |
| 2025-08-12 | 2025-H1 | Zobowiązania finansowe netto/EBITDA (LTM) | 0.0 (EUR x-times) | 16 |
| 2025-08-12 | 2025-H1 | Zobowiązania finansowe netto / pozycja aktywów netto na dzień 30 czerwca | -7.1 (EUR € million) | 16 |
| 2025-08-12 | 2025-H1 | Zobowiązania finansowe netto | -7.1 (€ million) | 17 |
| 2025-08-12 | 2025-H1 | Przychody segment klientów Industry+ | 553.6 (EUR € million) | 17 |
| 2025-08-12 | 2025-Q2 | Średnia cena sprzedaży (rolnictwo) | €336/t | 18 |
| 2025-08-12 | 2025-H1 | Średnia liczba akcji | 179.1 (million) | 16 |
| 2025-08-12 | 2025-H1 | Przychody segment klientów rolnictwo | 1,282.3 (EUR € million) | 17 |
| 2025-03-13 | FY2024 | nowe instalacje taśmowe Werra 2060 | rund 15 Kilometer | 7 |
| 2025-03-13 | FY2024 | planowany roczny wzrost Bethune | 100 bis 150 Tausend Tonnen | 7 |
| 2025-03-13 | FY2024 | planowana produkcja potażu Bethune do 2040 | 4 Millionen Tonnen | 7 |
| 2025-03-13 | FY2024 | planowane inwestycje 2025 | insgesamt rund 550 Millionen Euro | 7 |
| 2025-03-13 | FY2024 | aktualna produkcja potażu Bethune | 2,2 Millionen Tonnen | 7 |
| 2025-03-13 | FY2024 | spadek przychodów 2024 rok do roku | 6 Prozent | 7 |
| 2025-03-13 | FY2024 | Wolumeny sprzedaży nawozów specjalistycznych (segment rolnictwo) | just under 3.2 million tonnes | 8 |
| 2025-03-13 | FY2024 | Absatz Salzprodukte segment klientów Industrie+ | knapp 6,6 Millionen Tonnen | 7 |
| 2025-03-13 | FY2024 | Wolumeny sprzedaży (segment Industry+) | just under 6.6 million tonnes | 8 |
| 2025-03-13 | FY2024 | Wolumeny sprzedaży (segment rolnictwo, bez towarów handlowych) | 7.6 million tonnes | 8 |
| 2025-03-13 | FY2024 | Dostawy chlorku potasu (segment rolnictwo) | about 58 percent | 8 |
| 2025-03-13 | FY2024 | Docelowa produkcja potażu (Bethune, Kanada) | 4 million tonnes | 8 |
| 2025-03-13 | FY2024 | Planowany Capex (2025) | around €550 million | 8 |
| 2025-03-13 | FY2024 | Udział chlorku potasu | 58 Prozent | 7 |
| 2025-03-13 | FY2024 | Wolumen sprzedaży nawozów specjalistycznych | knapp 3,2 Millionen Tonnen | 7 |
| 2025-03-13 | FY2024 | Dywidenda na akcję 2024 | 15 Cent | 7 |
| 2025-03-13 | FY2024 | Dywidenda na akcję | 15 Cent | 6 |
| 2025-03-13 | FY2024 | Dywidenda na akcję | 15 cents | 8 |
| 2025-03-13 | FY2024 | Wskaźnik wypłaty dywidendy | 43% | 8 |
| 2025-03-13 | FY2024 | Bieżąca produkcja potażu (Bethune, Kanada) | 2.2 million tonnes | 8 |
| 2025-03-13 | FY2024 | Łączna wypłata dywidendy | 27 Mio. € | 6 |
| 2025-03-13 | FY2024 | Wskaźnik wypłaty dywidendy | 43 % | 6 |
| 2025-03-13 | FY2024 | Wskaźnik wypłaty dywidendy | 43 Prozent | 7 |
| 2025-03-13 | FY2024 | Wolumen sprzedaży segment rolnictwo (bez towarów handlowych) | 7,6 Mio. t | 6 |
| 2025-03-13 | FY2024 | Wolumen sprzedaży segment przemysł+ | 6,58 Mio. t | 6 |
| 2025-03-13 | FY2024 | Sprzedaż zamorska rolnictwo | 4,45 Mio. t | 6 |
| 2025-03-13 | FY2024 | Sprzedaż segment rolnictwo (bez towarów handlowych) | 7,6 Millionen Tonnen | 7 |
| 2025-03-13 | FY2024 | Sprzedaż Europa rolnictwo | 3,45 Mio. t | 6 |
| 2024-03-14 | FY2023 | Proponowana dywidenda na akcję | 0,70 € | 3 |
| 2024-03-14 | FY2023 | Łączna wypłata dywidendy | 125 Mio. € | 3 |
| 2024-03-14 | FY2023 | Wskaźnik wypłaty dywidendy | 40 % | 3 |
| 2023-11-13 | 2023-Q3 | Łączna liczba akcji | 191.4 (million) | 1 |
| 2023-11-13 | 2023-Q3 | Akcje w obrocie | 191.4 (million) | 1 |
| 2023-11-13 | 2023-Q3 | Wolumeny sprzedaży (Industry+) | 1.55 (EUR million tonnes) | 1 |
| 2023-11-13 | 2023-Q3 | Wolumeny sprzedaży (Agriculture) | 1.87 (EUR million tonnes) | 1 |
| 2023-11-13 | 2023-Q3 | Zwrot na zaangażowanym kapitale (LTM) | 8.3 (EUR %) | 1 |
| 2023-11-13 | 2023-Q3 | Kapitalizacja rynkowa | 3.17 (EUR € billion) | 1 |
| 2023-11-13 | 2023-Q3 | Wskaźnik kapitału własnego | 70.9 | 1 |
| 2023-11-13 | 2023-Q3 | Wartość przedsiębiorstwa | 4.06 (EUR € billion) | 1 |
| 2023-11-13 | 2023-Q3 | Wolumeny sprzedaży soli drogowej | 0.44 (EUR million tonnes) | 1 |
| 2023-11-13 | 2023-Q3 | Średnia cena (Agriculture) | 331 | 1 |
| 2023-11-10 | 2023-Q3 | Wartość przedsiębiorstwa (EV) | 4,06 Mrd. € | 2 |
| 2023-11-10 | 2023-Q3 | Zwrot na zaangażowanym kapitale (LTM) | 8,3 % | 2 |
| 2023-11-10 | 2023-Q3 | Pozycja aktywów netto | 241,0 | 2 |
| 2023-11-10 | 2023-Q3 | Kapitalizacja rynkowa | 3,17 Mrd. € | 2 |
| 2023-11-10 | 2023-Q3 | Łączna liczba akcji | 191,4 | 2 |
| 2023-11-10 | 2023-Q3 | Wskaźnik kapitału własnego | 70,9 % | 2 |
| 2023-11-10 | 2023-Q3 | Marża EBITDA | 8,2 % | 2 |
| 2023-11-10 | 2023-Q3 | Wartość księgowa na akcję | 35,97 € | 2 |
| 2023-11-10 | 2023-Q3 | Akcje w obrocie | 184,5 | 2 |
Śledzenie Guidance (najnowsze na metrykę/okres · 25/26)#
Wszystkie prognozy kierownictwa (guidance) i ich późniejszy wynik. Metodologia
| Za okres | Wydano dnia | Wskaźnik | Cel | Wykonanie | Ocena | Kierunek | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 2026-08-11 | Wolumeny soli drogowej | 2,6 | – | oczekujące | podwyższono | 22 |
| FY2026 | 2026-07-16 | EBITDA | 680–760 | – | oczekujące | potwierdzony | 26 |
| FY2026 | 2026-07-16 | Wolumen sprzedaży segment Rolnictwo | 7,4–7,6 | – | oczekujące | potwierdzony | 22 |
| FY2026 | 2026-07-16 | Średnia cena w segmencie Agriculture | -332 | – | oczekujące | potwierdzony | 23 |
| FY2026 | 2026-07-16 | Wolumeny sprzedaży soli drogowej | 2,6 | – | oczekujące | podwyższono | 23 |
| FY2026 | 2026-05-08 | Capex | 600 | – | oczekujące | potwierdzony | 26 |
| FY2026 | 2026-05-08 | Wolumeny sprzedaży w segmencie Agriculture | 7,4–7,6 | – | oczekujące | potwierdzony | 28 |
| FY2026 | 2026-05-08 | Wolumeny sprzedaży soli drogowej | 2,5 | – | oczekujące | podwyższono | 28 |
| FY2026 | 2026-04-22 | Efektywna stopa podatkowa | higher than in 2025 | – | oczekujące | potwierdzony | 28 |
| FY2026 | 2026-04-22 | Wolumeny sprzedaży w segmencie Agriculture (bez towarów handlowych) | 7,4–7,6 | – | oczekujące | potwierdzony | 25 |
| FY2026 | 2026-04-22 | Średnia cena w segmencie Agriculture (bez towarów handlowych) | -332 | – | oczekujące | podwyższono | 25 |
| FY2026 | 2026-03-13 | Wolumeny sprzedaży w segmencie Agriculture (bez towarów handlowych) | 7,4–7,6 | – | oczekujące | potwierdzony | 12 |
| FY2026 | 2026-03-13 | Średnia cena w segmencie klientów rolniczych skorygowana o towary handlowe | -332 | – | oczekujące | obniżony | 12 |
| FY2025 | 2025-11-11 | Efektywna stopa podatkowa | 100 | – | – | podwyższono | 20 |
| FY2025 | 2025-11-11 | EBITDA | 570–630 | 612,8 | zgodnie | potwierdzony | 19 |
| FY2025 | 2025-11-11 | Wolumen sprzedaży segment Rolnictwo | 7,4 | – | – | obniżony | 19 |
| FY2025 | 2025-11-11 | Wolumeny sprzedaży w segmencie Agriculture (bez towarów handlowych) | 7,4 | – | – | obniżony | 20 |
| FY2025 | 2025-08-12 | Capex | 550 | – | – | potwierdzony | 19 |
| FY2025 | 2025-08-12 | Średnia cena w segmencie klientów rolniczych w całym roku (bez towarów handlowych) | -330–25 | – | – | potwierdzony | 20 |
| FY2025 | 2025-08-12 | Wolumeny sprzedaży soli drogowej | 2 | – | – | potwierdzony | 20 |
| FY2025 | 2025-08-12 | Wolumeny sprzedaży - segment Rolnictwo | 7,5–7,7 | – | – | potwierdzony | 18 |
| FY2023 | 2023-11-13 | Skorygowany FCF | 300–450 | – | oczekujące | potwierdzony | 1 |
| FY2023 | 2023-11-10 | EBITDA | 600–800 | – | oczekujące | potwierdzony | 1 |
| FY2023 | 2023-11-10 | Skorygowany FCF | 300–450 | – | oczekujące | potwierdzony | 2 |
| FY2023 | 2023-11-10 | Capex | 550 | – | oczekujące | potwierdzony | 2 |
| FY2024 | 2024-03-14 | EBITDA | 500–650 | 557,7 | zgodnie | wydany po raz pierwszy | 3 |
Rozwój#
Skrócone podsumowanie każdego okresu sprawozdawczego w formie tekstu ciągłego: co zmieniło się operacyjnie, jakie czynniki wskazuje kierownictwo, jak rozwinęły się wyniki i przepływy pieniężne. Metodologia
FY2026
Przychody Grupy K+S wzrosły o 10,0 % do 1 060,8 mln w Q1 2026 25 oraz o 12,3 % do 978,3 mln w Q2 2026 22, wspierane wyższymi zrealizowanymi cenami w segmencie Agriculture oraz solidnymi wolumenami soli drogowej w segmencie Industry+. EBITDA za H1 2026 osiągnęła 455 mln EUR wobec 310 mln EUR w H1 2025, a prognoza EBITDA na cały rok była dwukrotnie podnoszona w trakcie okresu, kończąc na poziomie 680-760 mln EUR po Q2 23. Odpis z tytułu utraty wartości rzeczowych aktywów trwałych w wysokości 290 mln EUR ujęty w Q1 obniżył wynik netto do -156,9 mln w tym kwartale 25, natomiast netto pozytywny efekt utraty wartości w H1 przyczynił się do osiągnięcia przez Grupę wyniku netto za H1 w wysokości 489,5 mln EUR 23. K+S zawarło umowę nabycia działalności solnej Qemetica w Polsce i Niemczech za 350-380 mln EUR, finansowanej częściowo poprzez emisję obligacji zamiennych o wartości 320 mln EUR, przy oczekiwanym zamknięciu transakcji w Q1 2027 23.
FY2025
Przychody Grupy K+S wynoszące 3 647,9 mln w 2025 r. pozostały w dużej mierze stabilne względem roku poprzedniego, ponieważ wzrosty cen zarówno w segmencie Agriculture, jak i Industry+ skompensowały niższe wolumeny sprzedaży oraz negatywne efekty kursowe 21. EBITDA osiągnęła 612,8 mln EUR, plasując się przy górnej granicy prognozowanego przedziału, wspierana wyższymi cenami potasu, magnezu i produktów solnych 21. W ciągu roku odnotowano niepieniężną stratę z tytułu utraty wartości w wysokości 1 575 mln EUR na jednostce generującej środki pieniężne Potash and Magnesium Products -- wynikającą z początkowego odpisu w wysokości 2 063 mln EUR w H1 2025, przypisywanego przede wszystkim deprecjacji USD względem euro i zaktualizowanemu długoterminowemu założeniu kursu EUR/USD, i częściowo odwróconą o 488 mln EUR na koniec roku -- co poskutkowało wykazaną stratą netto za cały rok w wysokości 1 075,5 mln EUR 21. Skorygowane wolne przepływy pieniężne osiągnęły 29,1 mln EUR pomimo podwyższonych nakładów inwestycyjnych w wysokości 545,8 mln EUR przeznaczonych na projekt transformacji Werra 2060 oraz rozruch zakładu Bethune w Kanadzie 21. Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej wyniosły 572,7 mln, a środki pieniężne i ich ekwiwalenty na koniec roku zamknęły się kwotą 433,8 mln 21.
FY2024
K+S odnotowało przychody za cały rok 2024 na poziomie 3 653,1 mln, niższe rok do roku, gdyż niższe ceny potasu zostały jedynie częściowo skompensowane przez wyższe wolumeny sprzedaży i poprawę struktury asortymentowej 7. EBITDA osiągnęła 558 mln EUR, mieszcząc się w korytarzu prognozowanym przez zarząd, lecz poniżej poziomu z roku poprzedniego wynoszącego 712 mln EUR 6. Zysk netto za cały rok wyniósł 11,4 mln, a skorygowany wolny przepływ pieniężny przekroczył próg rentowności, osiągając nieco ponad 62 mln EUR, powyżej własnych prognoz zarządu 8. K+S wyeliminowało swój dług finansowy netto w ciągu roku, a jego rating kredytowy powrócił do poziomu inwestycyjnego 7. Spółka sfinalizowała zbycie swojej działalności solnej w obu Amerykach (OU Americas) oraz uruchomiła projekt transformacyjny Werra 2060 równolegle z rozruchem kopalni potasu Bethune w Kanadzie 7.
FY2023
Przychody Grupy K+S w roku obrotowym 2023 spadły poniżej rekordowego poziomu z 2022 roku, co wynikało przede wszystkim ze znacznie niższych średnich cen w segmencie klientów Agriculture 3. W trzecim kwartale 2023 roku przychody Grupy osiągnęły 880,8 mln, spadając z poziomu 1 469,9 mln EUR w analogicznym kwartale roku poprzedniego, ponieważ średnie ceny potasu w segmencie Agriculture obniżyły się do 331 EUR za tonę z 745 EUR za tonę w trzecim kwartale 2022 roku 1. Przychody za dziewięć miesięcy spadły do 2 898,6 mln EUR z 4 192,2 mln EUR w analogicznym okresie 2022 roku, przy czym wyższe wolumeny sprzedaży w segmencie Agriculture wynoszące 1,87 mln ton częściowo łagodziły presję cenową 2. EBITDA za cały rok ukształtowała się znacznie poniżej rekordowego poziomu z 2022 roku, lecz przekroczyła konsensus analityków, natomiast skorygowany wolny przepływ pieniężny obniżył się z uwagi na wzmożoną aktywność inwestycyjną 3. K+S umocniło swoją pozycję w zakresie nawozów w Afryce Południowej poprzez nabycie 75 % udziałów w działalności nawozowej Industrial Commodities Holdings, funkcjonującej obecnie pod nazwą Fertiva (Pty) Ltd., oraz przyjęło nową politykę dystrybucji zakładającą wypłatę 30 %–50 % rocznie generowanego skorygowanego wolnego przepływu pieniężnego, z proponowaną dywidendą w wysokości 0,70 EUR na akcję za rok obrotowy 2023 2 3.
Słowniczek#
- Przychody: Przychody z umów z klientami po pomniejszeniach, tak jak wykazuje je sama spółka; nie produkcja całkowita, przychody brutto, GMV ani napływ zamówień.
- Zysk operacyjny: Operacyjna pozycja rachunku zysków i strat, czyli zysk operacyjny; EBIT tylko jako oznaczone zastępstwo, nigdy zysk przed opodatkowaniem ani zysk zwyczajny.
- Zysk netto: Zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej, po działalności zaniechanej; bez udziałów mniejszości i bez całkowitych dochodów.
- EPS: Rozwodniony EPS przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej; wartość opublikowana zawsze ma pierwszeństwo przed wyliczoną, wartości wyliczone są oznaczone.
- EPS adj.: Skorygowany EPS, dosłownie i zdefiniowany przez spółkę (non-GAAP).
- FCF: FCF = przepływy operacyjne minus Capex na rzeczowe aktywa trwałe; własna wartość FCF spółki jest pokazywana osobno.
- Przepływy op.: Przepływy operacyjne zgodnie z publikacją; spółki MSSF mogą ujmować zapłacone odsetki w przepływach finansowych, więc porównywalność bywa ograniczona.
- Gotówka: Gotówka i jej ekwiwalenty, bez papierów wartościowych, chyba że spółka ujmuje je w tej pozycji.
- Dług netto: Dług netto = zadłużenie finansowe bez zobowiązań leasingowych minus gotówka na ten sam dzień; własna pozycja netto spółki może się różnić.
- *: wyliczone, wzór w dymku
- ≈: wyliczone, przybliżenie
- ~: niepewne; wartość pozostaje widoczna, oceny jej nie używają
- °: poprawione przez zapytanie do dokumentu lub skorygowane na podstawie dowodu
- EBIT: EBIT jako zastępstwo: rachunek wyników nie zawiera pozycji operacyjnej
- basic: podstawowy EPS jako zastępstwo, gdy brak rozwodnionego
Źródła: raporty kwartalne, raporty roczne i dokumenty relacji inwestorskich#
Wszystkie dokumenty źródłowe, z których NadirAlpha zbudował ten raport, z typem (raport kwartalny, półroczny, roczny, komunikat o wynikach), datą publikacji i bezpośrednim linkiem do zgłoszenia (EDINET/SEC/IR). Metodologia
| # | Typ dokumentu | Opublikowano | Link |
|---|---|---|---|
| #2 / #104 | IR-Quarter raport kwartalny | 2023-11-10 | Otwórz |
| #1 | IR-Quarter raport kwartalny | 2023-11-13 | Otwórz |
| #3 | IR-Annual raport roczny | 2024-03-14 | Otwórz |
| #4 | IR-Half raport półroczny | 2024-08-14 | Otwórz |
| #5 | IR-Quarter raport kwartalny | 2024-11-14 | Otwórz |
| #6 | IR-Annual raport roczny | 2025-03-13 | Otwórz |
| #7 | IR-Annual raport roczny | 2025-03-13 | Otwórz |
| #8 | IR-Report raport | 2025-03-13 | Otwórz |
| #9 | IR-Half raport półroczny | 2025-08-12 | Otwórz |
| #10 | IR-Half raport półroczny | 2025-08-12 | Otwórz |
| #16 | IR-Half raport półroczny | 2025-08-12 | Otwórz |
| #17 / #124 | IR-Half raport półroczny | 2025-08-12 | Otwórz |
| #18 | IR-Quarter raport kwartalny | 2025-08-12 | Otwórz |
| #11 | IR-Quarter raport kwartalny | 2025-11-11 | Otwórz |
| #19 | IR-Quarter raport kwartalny | 2025-11-11 | Otwórz |
| #20 / #127 | IR-Quarter raport kwartalny | 2025-11-11 | Otwórz |
| #14 | IR-Quarter raport kwartalny | 2026-03-12 | Otwórz |
| #15 | IR-Quarter raport kwartalny | 2026-03-12 | Otwórz |
| #27 | IR-Annual raport roczny | 2026-03-12 | Otwórz |
| #12 | IR-Quarter raport kwartalny | 2026-03-13 | Otwórz |
| #25 / #134 | IR-Quarter raport kwartalny | 2026-04-22 | Otwórz |
| #21 / #128 | IR-Annual raport roczny | 2026-04-23 | Otwórz |
| #28 | IR-Quarter raport kwartalny | 2026-05-08 | Otwórz |
| #13 | IR-Quarter raport kwartalny | 2026-06-23 | Otwórz |
| #23 / #131 | IR-Half raport półroczny | 2026-07-16 | Otwórz |
| #22 | IR-Half raport półroczny | 2026-08-11 | Otwórz |
| #24 | IR-Half raport półroczny | 2026-08-12 | Otwórz |
| #26 | IR-Quarter raport kwartalny | 2026-08-12 | Otwórz |
FAQ#
Czy istnieje prognoza zarządu (Guidance) na okres FY2026?
Tak. Zarząd opublikował cele na okres FY2026, w tym De-icing salt volumes. Rozdział dotyczący Guidance tracking przedstawia wszystkie cele i porównuje je z późniejszymi wynikami rzeczywistymi; neutralnie, bez własnych szacunków.
Czy K+S AG wypłaca dywidendę?
Dokumenty zgłoszeniowe zawierają informacje o dywidendzie; najnowszy wpis: wypłacone dywidendy €12,5 million (FY2025) (zgodnie z raportem, bez własnej oceny). Szczegóły z linkami do źródeł znajdują się w rozdziałach raportu.
Gdzie mogę znaleźć oficjalne dokumenty Investor Relations spółki K+S AG?
NadirAlpha podaje w rozdziale źródeł linki do wszystkich 34 wykorzystanych dokumentów oryginalnych (Dokumenty IR): raport kwartalny, raport półroczny, raport roczny, każdy z typem, datą publikacji i bezpośrednim odnośnikiem; każda liczba w raporcie ma numer źródła.