Akcje TKMS TKMS.DE
TKMS AG & Co. Akcje TKMS (TKMS.DE): Wyniki kwartalne i roczne od 2023 z raport kwartalny i dokumentów IR: przychody, wynik, bilans, przepływy pieniężne i guidance zarządu, każda liczba ze źródłem. Stan na 08/2026, raportowanie kwartalne. Analiza akcji od NadirAlpha. Akcje TKMS (TKMS.DE): notowany na Xetra, indeks MDAX, WKN TKMS00. NadirAlpha przeanalizował 6 oryginalnych dokumentów, automatycznie zweryfikował każdą liczbę i powiązał ją ze źródłem; stan źródeł: 08/2026. Przychody Q3 RO2026 (Kwi do Cze 2026): 722 mln EUR (+37 % r/r). Ostatnio raportowane (Q3 RO2026 (Kwi do Cze 2026)): Cena akcji, Pokrycie sprzedaży, Aktywa finansowe netto. Najnowszy odczyt: Przychody przyspieszają, Przyjęte zamówienia, Guidance podwyższony, Partnerstwo.
Raport generowany przez AI · nie stanowi porady inwestycyjnej · dane wyodrębnione automatycznie; prosimy weryfikować z podlinkowanym oryginałem więcej
Aktualny stan TKMS
Sytuacja TKMS po raporcie za Q3 RO2026: co zmieniło się w przychodach, wynikach i perspektywach, opracowane redakcyjnie na podstawie oryginalnego raportu. Metodologia NadirAlpha
Ocena NadirAlpha, stan na Q3 RO2026 (Kwi do Cze 2026).
Akcje TKMS: kluczowe wskaźniki (mln €)
Podstawowe wskaźniki finansowe akcji TKMS w trzech ujęciach: lata obrotowe do RO2026, półrocza i kwartały do Q3 RO2026, w mln €, najnowszy okres na początku. NadirAlpha automatycznie ekstrahuje wszystkie wartości z dokumentów finansowych; błędy są możliwe; kluczowe liczby należy samodzielnie zweryfikować, klikając w powiązany oryginał. Metodologia NadirAlpha
Wszystkie informacje służą wyłącznie wsparciu Państwa własnej decyzji inwestycyjnej i nie stanowią rekomendacji; wiążące są oryginalne raporty spółki.
Lata obrotowe
| Okres | Kwartał kalendarzowy | Przychody | Zysk operacyjny | Zysk netto | EPS (€) | Przepływy op. | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2025 | Q4/2024–Q3/2025 | 2 171,4 | 112,5 | 108 | 1,65 | 948,1 | 1 |
| FY2024 | Q4/2023–Q3/2024 | 1 986,6 | 78,4 | 87,6 | 1,31 | 457,5 | 1 |
Kwartały
| Okres | Kwartał kalendarzowy | Opublikowano | Przychody | Zysk operacyjny | Zysk netto | EPS (€) | FCF | Gotówka | Dług netto | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-Q3* | Q2/2026 | 2026-08-12 | 722 | 47 | 29 | 0,39 | -132 | 1 218 | – | 106 |
| 2026-Q2* | Q1/2026 | 2026-05-11 | 624 | 25EBIT | 24 | 0,35≈ | -106 | 1 350 | – | 105 |
| 2026-Q1* | Q4/2025 | 2026-02-11 | 545 | 27EBIT | 4 | 0,04 | 34 | 1 449 | – | 2 |
| 2025-Q4* | Q3/2025 | 2025-12-08 | 584,4 | 27,5 | 33 | 0,51*≈ | – | 1 721,9 | -1 365,8 | 1 |
| 2025-Q3* | Q2/2025 | 2026-08-12 | 528 | 37 | 29 | 0,45 | -125 | 1 010 | – | 106 |
| 2025-Q2* | Q1/2025 | 2026-05-11 | 510 | 26~ | 22 | 0,34≈ | -145 | – | – | 105 |
| 2025-Q1* | Q4/2024 | 2026-02-11 | 550 | 22~ | 24 | 0,37*≈ | 901 | – | – | 2 |
Bilans i przepływy pieniężne TKMS (mln €)
Bilans i przepływy pieniężne TKMS do Q3 RO2026 w mln €: Net Debt = zadłużenie finansowe minus środki pieniężne, Free Cash Flow = OCF minus Capex, każda pozycja źródłowana. NadirAlpha automatycznie ekstrahuje wszystkie wartości z dokumentów finansowych; błędy są możliwe; kluczowe liczby należy samodzielnie zweryfikować, klikając w powiązany oryginał. Metodologia NadirAlpha
Lata obrotowe
| Okres | Kwartał kalendarzowy | Opublikowano | Gotówka | Zadłużenie | Dług netto | Przepływy op. | Capex | FCF | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2025 | Q4/2024–Q3/2025 | 2025-12-08 | 1 721,9 | 356 | -1 365,8 | 948,1 | 43,9 | 904,2 | 1 |
| FY2024 | Q4/2023–Q3/2024 | 2025-12-08 | 122 | 137,4 | 15,3 | 457,5 | 20 | 437,5 | 1 |
Kwartały
| Okres | Kwartał kalendarzowy | Opublikowano | Gotówka | Zadłużenie | Dług netto | Przepływy op. | Capex | FCF | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-Q3 | Q2/2026 | 2026-08-12 | 1 218 | – | – | -100 | 32 | -132 | 106 |
| 2026-Q2 | Q1/2026 | 2026-05-11 | 1 350 | – | – | -79 | 27 | -106 | 105 |
| 2026-Q1 | Q4/2025 | 2026-02-11 | 1 449 | – | – | 58 | 24 | 34 | 2 |
| 2025-Q4 | Q3/2025 | 2026-08-12 | 1 721,9 | 356 | -1 365,8 | 229,1 | – | – | 6 |
| 2025-Q3 | Q2/2025 | 2026-08-12 | 1 010 | – | – | -69 | 56 | -125 | 106 |
| 2025-Q2 | Q1/2025 | 2026-05-11 | – | – | – | -126 | 19 | -145 | 105 |
| 2025-Q1 | Q4/2024 | 2026-02-11 | – | – | – | 914 | 13 | 901 | 2 |
| 2024-Q4 | Q3/2024 | 2025-12-08 | 122 | 137,4 | – | – | – | – | 1 |
Akcje TKMS: kurs i wykres
Interaktywny wykres kursu akcji TKMS (TradingView) oraz trend kluczowych wskaźników z podstawowych tabel; wykres ładuje się dopiero po kliknięciu i łączy wówczas z TradingView. Metodologia NadirAlpha
Dzienne świece z markerami newsów i wyników. Ładuje się dopiero po kliknięciu.
Oś czasu wydarzeń spółki TKMS
Co wydarzyło się w TKMS od 2023: zdarzenia z dokumentów zgłoszeniowych, pogrupowane według kwartałów, z datą źródła i klikalnym numerem odnośnika. Metodologia NadirAlpha
2026 · 17 zdarzeń
Prognoza wzrostu sprzedaży za cały rok podwyższona do +10 % do +12 % z +2 % do +5 %, a docelowa skorygowana marża EBIT doprecyzowana do maksymalnie 6,5 % 6
Kanada wybrała TKMS jako preferowanego dostawcę dla swojego programu okrętów podwodnych z możliwością zamówienia do dwunastu okrętów podwodnych 212CD 6
Podpisano kontrakt na cztery fregaty MEKO A-200 dla Marynarki Wojennej Niemiec z opcją na cztery kolejne, największy kontrakt na okręty nawodne w historii TKMS 6
Wzrost przychodów przyspieszył do +36,7 % rok do roku (poprzedni okres +22,4 %). 106
Przyjęcie zamówień / księga zamówień: portfel zamówień EUR 20 114,0m 6
Zewnętrzne przychody w H1 wzrosły o 10 % do 1 168 mln EUR, napędzane planową realizacją wysokiego portfela zamówień 5
Skorygowany EBIT w H1 poprawił się o 14 % do 60 mln EUR, a marża wzrosła do 5,1 % z 5,0 %, co odzwierciedla rozruch projektów o wyższej marży 5
Podpisano wiele umów o współpracy w związku z kanadyjskim przetargiem na okręty podwodne na do dwunastu okrętów podwodnych klasy 212CD 5
Przychody segmentu Okrętów Nawodnych wzrosły o +38,1 % do 174,0 mln EUR w 2026-Q1 (32 % przychodów grupy), podczas gdy przychody grupy zmieniły się o -0,9 %. 4
Przychody Atlas Electronics wzrosły o +31,2 % do 185,0 mln EUR w 2026-Q1 (34 % przychodów grupy), podczas gdy przychody grupy zmieniły się o -0,9 %. 4
TKMS zostało bezpośrednio przyjęte do MDAX w dniu 20 października 2025 r., co zakończyło jego przekształcenie w samodzielny podmiot notowany na giełdzie po wydzieleniu z thyssenkrupp 4
Największe zamówienie na torpedy w historii grupy podpisane w dniu 19 grudnia 2025 r. na torpedy ciężkie DM2A5 dla okrętów podwodnych klasy 212CD 4
Zysk netto zmniejszył się o ponad połowę rok do roku (z 24,0 do 4,0 mln EUR, -83 %). 104
Prognoza wzrostu sprzedaży w całym roku podwyższona do +2 % do +5 % z poprzedniego poziomu -1 % do +2 % 2
Skorygowany EBIT wzrósł o 52,9 % do €131 mln, a zysk operacyjny o 43,4 % do €113 mln, napędzany postępem projektów w bardziej marżowym segmencie budowy nowych okrętów podwodnych (1)
Przychody wzrosły o 9,3 % do €2 171 mln, przekraczając €2 mld po raz pierwszy, przy czym segment Submarines wzrósł o 17,0 %, a Atlas Electronics o 18,8 %; zobowiązania kontraktowe wzrosły o €806 mln z tytułu zaliczek na nowe duże projekty (1)
Średnioterminowe cele potwierdzone: około 10 % średnioroczny wzrost sprzedaży i skorygowana marża EBIT powyżej 7 %; portfel zamówień osiągnął €18 232 mln na dzień 30 września 2025 r., wzrost z €11 800 mln w roku poprzednim (1)
2025 · 5 zdarzeń
Operacyjne przepływy pieniężne osiągnęły 948,1 mln EUR wobec 457,5 mln EUR w FY2024 (×2,1). 103
Wydzielenie ze spółki thyssenkrupp AG zatwierdzone przez 99,96 % akcjonariuszy 8 sierpnia 2025 r.; akcje następnie dopuszczone do obrotu na Frankfurt Stock Exchange 20 października 2025 r., a udziały mniejszościowe nabyte po łącznej cenie zakupu wynoszącej około €2 030 mln (3)
Rozdzielenie puli gotówkowej od tk Group zakończono 25 września 2025 r.; TKMS GmbH ustanowiono niezależnym liderem puli gotówkowej, a środki pieniężne i ich ekwiwalenty wzrosły do €1 722 mln z €122 mln w roku poprzednim, w tym €546 mln w postaci ograniczonych środków pieniężnych z zaliczek na okręty podwodne (1)
Nowa umowa licencyjna na markę TKMS z tk AG zawarta z mocą od 31 marca 2025 r., zastępująca historyczne fakturowanie marki jednorazową płatnością w wysokości €26 600 tys. za bezterminowe prawa do znaku towarowego; składnik aktywów ujęty 4 czerwca 2025 r. (1)
TKMS AG & Co. KGaA prawnie wydzielona z thyssenkrupp AG z dniem 1 stycznia 2025 r., rozpoczynając samodzielną działalność jako niezależna morska grupa obronna (1)
Model biznesowy TKMS
Czym zajmuje się TKMS i w jaki sposób spółka generuje przychody, opracowane redakcyjnie przez AI wyłącznie na podstawie oryginalnych raportów, bez własnej oceny. Metodologia NadirAlpha
TKMS AG & Co. KGaA to niemiecka spółka obronności morskiej specjalizująca się w projektowaniu, budowie i integracji systemów okrętów podwodnych oraz nawodnych jednostek marynarki wojennej. Przychody generowane są przede wszystkim z długoterminowych, opartych na kamieniach milowych rządowych kontraktów obronnych z suwerennymi siłami morskimi, w tym z Marynarką Wojenną Niemiec i klientami eksportowymi z Europy, Ameryki Łacińskiej, Kanady oraz regionu Azji i Pacyfiku. Działalność obejmuje dwa główne obszary: okręty podwodne, skoncentrowane wokół rodzin platform 212 i 212CD, oraz jednostki nawodne, oparte na rodzinie fregat MEKO. Rozpoznanie przychodów jest powiązane z kamieniami milowymi dostawy w ramach wieloletnich programów budowlanych, co zapewnia relatywnie przewidywalny strumień przychodów wspierany dużym wieloletnim portfelem zamówień. Usługi posprzedażowe, programy modernizacji okrętów oraz kontrakty na rozwój technologii, w tym zintegrowane z AI systemy marynarki wojennej, uzupełniają podstawową działalność stoczniową.
Akcje TKMS: czynniki kształtujące kurs
Czynniki kształtujące kurs akcji TKMS z perspektywy spółki: popyt, ceny, koszty i moce produkcyjne zgodnie z opisem w raportach IR. Metodologia NadirAlpha
Przychody TKMS wzrosły do 722 mln w 2026-Q3 z 624 mln w 2026-Q2 i 545 mln w 2026-Q1, przy zysku operacyjnym wynoszącym 47 mln, w miarę realizacji programów okrętów podwodnych i nawodnych, 106.
TKMS pozyskał dwa kolejne okręty podwodne klasy 212CD dla Norwegii i jest pozycjonowany w przetargu kanadyjskim na do dwunastu okrętów podwodnych 212CD oraz na sześć okrętów indyjskiej marynarki wojennej z napędem AIP; segment Submarines spółki wygenerował 601 mln przychodów w 2026-H1, 5.
TKMS zaksięgował cztery fregaty MEKO A-200 dla Marynarki Wojennej Niemiec w 2026-07 oraz cztery dodatkowe fregaty w ramach brazylijskiego programu Tamandaré, przy czym fregata Tamandaré została oddana do służby 2026-04-24, 6.
TKMS uzyskał zatwierdzenie dla swojego autonomicznego bezzałogowego systemu podwodnego XLUUV i wygrał kontrakt na opracowanie asystenta sonarowego opartego na SI; segment Atlas Electronics wniósł 376 mln przychodów w 2026-H1, 5.
TKMS odnotował operacyjny odpływ środków pieniężnych w wysokości 100 mln oraz ujemne wolne przepływy pieniężne w wysokości 132 mln w 2026-Q3, przy czym środki pieniężne spadły do 1 218 mln z 1 449 mln, 106.
TKMS zadebiutował na Giełdzie Papierów Wartościowych we Frankfurcie w październiku 2025 roku i planuje nabycie pozostałych 10,1 % udziałów w TKMS GmbH, 1.
trend sektorowy: Popyt w sektorze obrony morskiej rośnie w związku z remilitaryzacją Europy, co odzwierciedla się w rozszerzającym się portfelu zamówień TKMS i rosnących kwartalnych przychodach; zysk operacyjny spółki wykazuje tendencję wzrostową, podczas gdy kapitał obrotowy związany z realizacją zamówień utrzymuje operacyjne przepływy pieniężne na poziomie ujemnym, 106.
Przychody TKMS według segmentów (stan na 2026-Q3 · mln EUR · 5/5)
Segmenty TKMS w definicji samej spółki, każdy wiersz z podstawą (3, 6 lub 12 miesięcy), wiersze na szaro nie są już raportowane oddzielnie. Metodologia NadirAlpha
| Segment | Od | Przychody | Wzrost | Marża | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|
| Okres 2026-H1 (6M) | |||||
| Okręty podwodne | FY2024 | 601 | – | – | 5 |
| Atlas Electronics | FY2024 | 376 | – | – | 5 |
| Okręty nawodne | FY2024 | 277 | – | – | 5 |
| Wszystkie pozostałe segmenty | FY2024 | 3 | – | – | 5 |
| Okres FY2025 (12M) | |||||
| Pozostałe segmenty | FY2024 | 12 | 59,5% | 25% | 3 |
Produkty i komunikaty spółki TKMS (18/18 aktywne+aktualne)
Komunikaty produktowe TKMS z raportów: wprowadzenia rynkowe, zatwierdzenia, partnerstwa, z pierwszą wzmianką i źródłem; produkty wycofane wyświetlane są na szaro. Metodologia NadirAlpha
Status: PlanowaneWprowadzono
| Produkt / linia | Od | Status | Źródło |
|---|---|---|---|
| 2026 | |||
| Memorandum o współpracy z Navantia (2×) | 2026-09 | 5 | |
| Kontrakt na opracowanie asystenta sonarowego opartego na AI | 2026-09 | 6 | |
| Przetarg na sześć okrętów podwodnych AIP dla Marynarki Wojennej Indii | 2026-06 | 5 | |
| Wejście do służby fregaty Tamandaré | 2026-04 | 5 | |
| Trzy dostawy starszych okrętów podwodnych | 2026-03 | 6 | |
| Dwa dodatkowe okręty podwodne 212CD dla Norwegii (2×) | 2026-01 | 5 | |
| 2025 | |||
| Przekazanie drugiego okrętu podwodnego klasy HDW Turcji (2×) | 2025-11 | 2 | |
| Notowanie na Giełdzie Papierów Wartościowych we Frankfurcie (3×) | 2025-10 | 1 | |
| Zatwierdzenie systemu XLUUV autonomicznego bezzałogowego pojazdu podwodnego | 2025-06 | 5 | |
| Dwa okręty podwodne z projektów starszej generacji | 2025-06 | 5 | |
| Nowy statek badawczy Polarstern - główne kontrakty zaopatrzeniowe i próby lodołamania | 2025-06 | 5 | |
| Projekt MEKO A-200 DEU - przedłużenie umowy wstępnej | 2025-06 | 5 | |
| Torpedy ciężkie dla okrętów podwodnych 212CD | 2025-06 | 5 | |
| Umowa licencyjna na markę TKMS | 2025-03 | 3 | |
| Bezzałogowy okręt-matka Stargazer | 2025 | 3 | |
| Nowa klasa okrętów podwodnych do zbierania informacji wywiadowczych i operacji specjalnych (2x) | 2025 | 3 | |
| Rozbudowa stoczni w Wismarze (2x) | 2025 | 1 | |
| Kwalifikacja NATO torpedy przeciwtorpedowej 'SeaSpider' | 2025 | 3 | |
Transakcje i zdarzenia TKMS (15)
15 transakcji i zdarzeń TKMS z oryginalnych raportów; działania finansowe i zmiany personalne nie są tutaj ujęte, anulowane pozycje zaznaczone szarym kolorem. Metodologia NadirAlpha
Przejęcia dokonane przez TKMS
| Transakcja / udział | Data | Typ | Źródło |
|---|---|---|---|
| 2026 | |||
| Kontrakt na cztery fregaty MEKO A-200 dla Marynarki Wojennej Niemiec | 2026-07 | Sfinalizowano | 6 |
| Kanadyjski przetarg na okręty podwodne - do dwunastu okrętów klasy 212CD (2x) | 2026-07 | Sfinalizowano | 5 |
| Przedłużenie niemiecko-norweskiego programu okrętów podwodnych 212CD (3x) | 2026-06 | Sfinalizowano | 3 |
| Cztery dodatkowe fregaty w ramach programu Tamandaré (Brazylia) | 2026-04 | Sfinalizowano | 6 |
| 2025 | |||
| Zamówienie torped DM2A5 (2x) | 2025-12 | Sfinalizowano | 4 |
| Wydzielenie i notowanie TKMS AG & Co. KGaA | 2025-10 | Sfinalizowano | 3 |
| Wydzielenie TKMS z tk AG (2x) | 2025-10 | Sfinalizowano | 3 |
| Dopuszczenie do MDAX | 2025-10 | Sfinalizowano | 4 |
| Przejęcie udziałów mniejszościowych w TKMS GmbH, TKMS ATLAS ELEKTRONIK GmbH i TKMS Wismar GmbH | 2025-07 | Sfinalizowano | 3 |
| Licencja marki TKMS od thyssenkrupp AG | 2025-06 | Sfinalizowano | 1 |
| Ujęcie wartości niematerialnych z tytułu praw do znaku towarowego TKMS | 2025-06 | Sfinalizowano | 1 |
| Integracja TCCT z segmentem Atlas Electronics (2×) | 2025 | Sfinalizowano | 1 |
| Przejęcie pozostałych 10,1 % akcji w TKMS GmbH | 2025 | Sfinalizowano | 1 |
Partnerstwa i kontrakty spółki TKMS
Ryzyka spółki TKMS (67 od raportu rocznego z 2026-03-02, 67 łącznie zarejestrowanych)
NadirAlpha wymienia 67 aktywnych czynników ryzyka TKMS z dokumentów, kategoria zaznaczona kolorowym punktem z legendą, treść jako krótkie streszczenie dokumentu bez własnej oceny. Metodologia NadirAlpha
Kategoria: CyberŁańcuch dostawTechnologiaRegulacjeFinansePrawoStrategiaMakroRynekGeopolitykaKlienciKadry
| Ryzyko | Kategoria | Ostatnia wzmianka |
|---|---|---|
| TKMS: pierwsze wystąpienie w IR-Quarter raport kwartalny z dnia 2026-08-12 (2026-Q3), źródło 6 | ||
| Wzrost liczby ataków na infrastrukturę IT i tajemnice handlowe | = | |
| Zakłócenia w łańcuchu dostaw stwarzają ryzyko opóźnień w realizacji projektów długoterminowych | = | |
| Zauważalny trend rynkowy w kierunku kosztownych modeli licencjonowania oprogramowania | = | |
| TKMS: pierwsze wystąpienie w IR-Annual raport roczny z dnia 2025-12-08 (FY2025), źródło 1 | ||
| Budownictwo okrętów wojennych sklasyfikowane jako branża wrażliwa ze względów bezpieczeństwa | 2026-Q3 2026-08-12 6 | |
| TKMS: pierwsze wystąpienie w IR-Half raport półroczny z dnia 2026-05-11 (2026-H1), źródło 5 | ||
| Projekty wieloletnie niosą ze sobą ryzyko wąskich gardeł zasobowych, opóźnień i kar umownych | = | |
| €218 milionów w zastrzeżonych ekwiwalentach środków pieniężnych na dzień 31 marca 2026 r. z tytułu zaliczek klientów na przedłużenie programu okrętów podwodnych 212CD | = | |
| Wąska baza zaopatrzeniowa wynikająca z produktów niestandardowych i rygorystycznych wymagań | = | |
| Hellenic Shipyards dochodzi €35 milionów plus 5 % rocznych odsetek od października 2010 r. z tytułu zwrotu dostaw materiałów | = | |
| NVL dochodzi odszkodowania za opóźnienie projektu oraz roszczenia o zapłatę €5 milionów w postępowaniu arbitrażowym; TKMS wnosi wzajemne roszczenie o kilkanaście milionów euro | = | |
| Republika Korei dochodzi €201 milionów odszkodowania za opóźnioną dostawę okrętu podwodnego; częściowy wyrok z września 2024 r. oddalił roszczenia dotyczące łodzi 427; postępowanie unieważniające w toku | = | |
| SysCo dochodzi roszczenia o zapłatę €139 milionów od 2012 r. przed High Court of Karachi; brak aktywności od marca 2024 r. | = | |
| Duże inwestycje rozbudowy w lokalizacjach Wismar i Kiel niosą ze sobą ryzyka kosztowe i harmonogramowe | = | |
| Konflikty zbrojne na Bliskim Wschodzie i na Ukrainie powodują zakłócenia w łańcuchu dostaw oraz presję kosztową. | = | |
| tk Group nalicza Grupie TKMS stałe, corocznie rosnące opłaty za PCG (Performance and Counter Guarantees). | = | |
| Awarie systemów informatycznych i ataki cybernetyczne stanowią ryzyka operacyjne dla działalności produkcyjnej. | = | |
| TKMS: pierwsze wystąpienie w IR-Quarter raport kwartalny z dnia 2026-03-02 (2026-Q1), źródło 4 | ||
| Planowana rozbudowa stoczni w Wismarze oraz zarządzanie wąskimi gardłami zasobowymi niosą ze sobą liczne ryzyka dostępności. | = | |
| Kapitał obrotowy netto pozostaje ujemny, co jest charakterystyczne dla projektowego modelu terminowania płatności przez klientów. | = | |
| TKMS: pierwsze wystąpienie w IR-Annual raport roczny z dnia 2026-03-02 (FY2025), źródło 3 | ||
| Długookresowe projekty marynarki wojennej narażają na ryzyko wycofania decyzji rządowych i kar umownych | 2026-H1 2026-05-11 5 | |
| Długoterminowe komponenty rozwojowe w projektach morskich stwarzają ryzyko czasowe i wydajnościowe | 2026-H1 2026-05-11 5 | |
| Gwarancje bankowe wystawione na rzecz klientów wynoszą 1 217 071 tys. EUR na dzień 30 września 2025 r. | = | |
| Znaczące inwestycje ekspansywne, takie jak stocznia Wismar, wiążą się z ryzykiem kosztowym i harmonogramowym. | = | |
| Rozwiązanie cash poolingu z thyssenkrupp z dniem 25 września 2025 r. wymaga, aby podmioty TKMS korzystały z niezależnych źródeł finansowania. | = | |
| Przyszłe umowy o poziomie usług z tk Group na warunkach rynkowych mogą zwiększyć bazę kosztową TKMS. | = | |
| Zamówienie na rozszerzenie o cztery okręty podwodne w ramach programu German-Norwegian 212CD uzależnione jest od stabilności geopolitycznej. | = | |
| Rezerwy z tytułu gwarancji na produkty i późniejszych kosztów związanych z projektem; szacowane koszty budowy 126 420 tys. EUR. | = | |
| Produkty niestandardowe z rygorystycznymi wymaganiami skutkują wąską bazą zaopatrzeniową i uzależnieniem od dostawców będących jedynym źródłem dostaw. | = | |
| Rząd grecki złożył roszczenie na kwotę 2,2 mld EUR w związku z budową okrętów podwodnych przez Hellenic Shipyards; w sierpniu 2025 r. ICC oddalił wszystkie roszczenia. | = | |
| Gwarancje spółki dominującej thyssenkrupp AG wyniosły 10,8 mld EUR na dzień 30 września 2025 r., przy wynegocjowanych na nowo warunkach obowiązujących od roku obrotowego 2025/26. | = | |
| ICC orzekł, że TKMS GmbH zobowiązana jest zapłacić Hyundai Heavy Industries 9 mln EUR w związku ze sporem dotyczącym silników okrętów podwodnych. | = | |
| Ryzyko opóźnień, dodatkowych kosztów i kar umownych wynikające z niedoborów zasobów w długoterminowych projektach. | = | |
| Nieplanowane awarie wyspecjalizowanych zasobów (doków suchych, platform wiertniczych) skutkowałyby opóźnieniami i znacznymi kosztami. | = | |
| Kategoria wysokiego ryzyka: ataki na systemy informatyczne i awarie infrastruktury mogą mieć wpływ na działalność operacyjną. | = | |
| Po rozdzieleniu z pulą gotówkową thyssenkrupp Grupa samodzielnie zarządza ryzykiem stopy procentowej w zakresie depozytów i zobowiązań finansowych. | = | |
| Brak bezpośrednich umów z klientami rosyjskimi lub ukraińskimi; pośredni wpływ konfliktu na łańcuch dostaw oraz ceny energii pozostaje niepewny. | = | |
| Wysoka inflacja i zmienność cen energii wynikające z uwarunkowań geopolitycznych mogą mieć wpływ na rozwój działalności i strukturę kosztów. | = | |
| Oczekuje się, że globalna gospodarka straci impet przy wzroście 3,2 % w 2025 r. wobec 3,3 % w 2024 r. | = | |
| Znacząca ekspozycja walutowa na dolara amerykańskiego, koronę norweską i funta szterlinga z bieżącymi działaniami zabezpieczającymi za pomocą instrumentów pochodnych. | = | |
| Przepisy dotyczące globalnego podatku minimalnego, obowiązujące od 28 grudnia 2023 r., nie powinny mieć istotnego wpływu na obciążenie podatkowe Grupy TKMS. | = | |
| Reorganizacja prawna zakończona 17 października 2025 r. z przeniesieniem aktywów w drodze częstego sukcesji uniwersalnej. | = | |
| Obniżenie stawki niemieckiego podatku dochodowego od osób prawnych z 15 % do 10 % w latach 2028-2032 zmniejszy przyszłe zobowiązania podatkowe. | = | |
| TKMS: pierwsze wystąpienie w IR-Quarter raport kwartalny z dnia 2026-02-11 (2026-Q1), źródło 2 | ||
| Nasilające się działania cybernetyczne wymierzone w infrastrukturę IT i tajemnice handlowe stanowią ryzyko dynamiczne. | 2026-Q1 2026-03-02 4 | |
| Rozbudowa stoczni w Wismarze oraz wykorzystanie zasobów stanowiących wąskie gardła niosą ze sobą ryzyka zakłóceń w przetwarzaniu portfela zamówień | = | |
| Napięta sytuacja geopolityczna wzmacnia popyt na produkty i usługi obronne. | 2026-Q1 2026-03-02 4 | |
| TKMS: pierwsze wystąpienie w IR-Annual raport roczny z dnia 2025-12-08 (FY2025), źródło 1 | ||
| Ograniczone zasoby unikatowe (doki suche, specjalistyczne platformy wiertnicze, dźwignie okrętowe) stwarzają ryzyko opóźnień i kosztów | 2026-H1 2026-05-11 5 | |
| Ryzyka dostępności złożonego łańcucha dostaw mogą zakłócić postęp projektów długoterminowych. | 2026-Q1 2026-03-02 4 | |
| Awarie systemów IT i cyberataki stwarzają ryzyka operacyjne; wdrożono komponenty redundantne i szkolenia użytkowników. | = | |
| Znaczące inwestycje ekspansywne w stoczniach (przejęcie Wismar, rozbudowa zakładu w Kilonii) wiążą się z ryzykiem kosztowym i harmonogramowym. | = | |
| Naliczone zobowiązania z tytułu świadczeń emerytalnych w ramach planów o zdefiniowanych świadczeniach; wrażliwość na stopę dyskontową i ryzyko długowieczności. | FY2025 2026-03-02 3 | |
| Ekspozycja na ryzyko cofnięcia decyzji rządowych dotyczących projektów marynarki wojennej w wyniku zmieniającej się sytuacji geopolitycznej. | = | |
| Izrael stanowił 18,5 % sprzedaży w 2025 r.; Norwegia 17,1 %, a Niemcy 27,0 % sprzedaży. | = | |
| Wąska baza zaopatrzeniowa z uzależnieniem od dostawców będących jedynym źródłem dostaw w zakresie wyspecjalizowanych komponentów i systemów. | = | |
| Planowany wzrost zatrudnienia o ponad 25 % stwarza wyzwania w zakresie rekrutacji i szkoleń. | = | |
| Rząd grecki domaga się odszkodowania w wysokości 2,2 mld EUR; wyrok końcowy arbitrażu ICC z sierpnia 2025 r. oddalił wszystkie roszczenia przeciwko TKMS. | = | |
| ICC orzekł, że TKMS GmbH zobowiązana jest zapłacić HHI 9 mln EUR, obejmujące odszkodowanie i odsetki, w związku ze sporem dotyczącym silników okrętów podwodnych; kwota ujęta w wynikach FY2025. | = | |
| Republika Korei dochodzi 201 mln EUR odszkodowania za opóźnione dostawy okrętów podwodnych w ramach arbitrażu ICC. | FY2025 2026-03-02 3 | |
| Spółki TKMS są stronami postępowań sądowych; istotny wpływ na sytuację finansową jest możliwy. | = | |
| Pozostałe różne koszty obejmują rezerwy na sprawy sądowe. | = | |
| NVL złożyła wniosek arbitrażowy przeciwko TKMS GmbH w związku z opóźnieniami przy budowie korwety K 130; roszczenia wynoszą około 5,2 mln EUR plus 84 mln EUR z tytułu roszczenia o ustalenie. | FY2025 2026-03-02 3 | |
| Zakończenie umów cash poolingu z jednostką dominującą wymaga samodzielnego zarządzania płynnością finansową. | = | |
| Długoterminowe harmonogramy projektów obejmują elementy adaptacyjne i nowe komponenty rozwojowe stwarzające ryzyka harmonogramowe i wydajnościowe. | = | |
| Znaczące pozycje pochodnych instrumentów walutowych w walutach USD, GBP, SGD, INR, KRW; kwoty nominalne 82,8 mln EUR po stronie aktywów i 114,3 mln EUR po stronie zobowiązań. | 2026-H1 2026-05-11 5 | |
| Spółka samodzielnie zarządza ryzykiem stopy procentowej po wydzieleniu z Grupy tk. | = | |
| Rezerwy na gwarancje produktowe i koszty posprzedażowe projektów w wysokości 54 867 tys. EUR, obejmujące 126 420 tys. EUR niepewnych kosztów budowlanych. | = | |
| Brak bezpośrednich umów z Rosją; marginalne umowy z Ukrainą; pośredni wpływ na łańcuch dostaw wynikający z kosztów energii pozostaje niepewny. | = | |
| Wzrost globalnych wydatków na obronność stwarza szansę rynkową, jednak podlega wpływowi zmian geopolitycznych. | = | |
| Konflikty geopolityczne i ich następstwa tworzą niepewność; utrzymująca się obniżka cen energii łagodzi inflację. | = | |
| Utrzymująca się wysoka inflacja oraz zmiany stóp procentowych są monitorowane; wpływają na wycenę wartości firmy (goodwill) oraz aktywa z tytułu podatku odroczonego. | = | |
Raportowane KPI spółki TKMS (zgodnie z ujawnieniami) (67)
Kluczowe wskaźniki narracyjne TKMS, których zazwyczaj brakuje w standardowych bazach danych, zgrupowane według publikacji, najnowsze na początku, z numerem źródła. Metodologia NadirAlpha
| KPI | Wartość / zmiana | Źródło |
|---|---|---|
| TKMS, opublikowano 2026-08-12, okres 2026-Q3 | ||
| Cena akcji | 74.60 | 6 |
| Pokrycie sprzedaży | 8.0 | 6 |
| Order backlog | 20,114 (EUR million €) | 6 |
| Netto kapitał obrotowy | (1,070) | 6 |
| Aktywa finansowe netto | 834 (EUR million €) | 6 |
| Netto zaliczki otrzymane | 1,125 (million €) | 6 |
| Kapitalizacja rynkowa | 4,739 (EUR million €) | 6 |
| Wskaźnik kapitału własnego | 19.9 | 6 |
| TKMS, opublikowano 2026-05-11, okres 2026-H1 | ||
| Cena akcji | 78.60 | 5 |
| Pokrycie sprzedaży | 8.8x | 5 |
| order backlog | 20,614 (EUR million €) | 5 |
| Kapitalizacja rynkowa | 4,993 (EUR million €) | 5 |
| Skorygowana marża EBIT półrocze 1 | 5.1% | 5 |
| TKMS, opublikowano 2026-03-02, okres FY2025 | ||
| opłata licencyjna grupy tk | 4,127 (thousand €) | 3 |
| wyemitowane prawa do akcji LTI | 542,363 | 3 |
| ekwiwalenty ograniczonej gotówki | 546,220 (EUR thousand €) | 3 |
| order backlog | 18,232 million | 3 |
| zobowiązania z tytułu umów | 2,349,243 (thousand €) | 3 |
| aktywa z tytułu umów netto | 300,397 (EUR thousand €) | 3 |
| Koszty sprzedaży | 78,623 (EUR thousand €) | 3 |
| Koszty badań i rozwoju jako % przychodów | 2.5% | 3 |
| Zobowiązania z tytułu leasingu | 32,698 (thousand €) | 3 |
| Przychody odsetkowe z puli gotówkowej grupy tk | 38,165 (EUR thousand €) | 3 |
| Koszty odsetkowe z puli gotówkowej grupy tk | 3,928 (EUR thousand €) | 3 |
| Podatek dochodowy | 45,351 (EUR thousand €) | 3 |
| Marża brutto w % | 17.6% | 3 |
| Dotacje rządowe | 12,451 (thousand €) | 3 |
| Koszty ogólne i administracyjne | 139,780 (EUR thousand €) | 3 |
| FCF | 784 million | 3 |
| Zyski z różnic kursowych | 7,019 (thousand €) | 3 |
| Przychody finansowe | 69,526 (EUR thousand €) | 3 |
| Koszty finansowe | 29,918 (EUR thousand €) | 3 |
| Amortyzacja | 76,583 (thousand €) | 3 |
| Odroczony podatek dochodowy | 32,725 (EUR thousand €) | 3 |
| Bieżące obciążenie podatkiem dochodowym | 12,627 (EUR thousand €) | 3 |
| Skorygowana marża EBIT | 6.0% | 3 |
| TKMS, opublikowano 2026-03-02, okres 2026-Q1 | ||
| Cena akcji | 66.10 | 4 |
| Pokrycie sprzedaży | 8.6x | 4 |
| Aktywa finansowe netto | 1,069 | 4 |
| Kapitalizacja rynkowa | 4,199 | 4 |
| Wskaźnik kapitału własnego | 18.6% | 4 |
| Portfel zamówień | 18.7 billion | 4 |
| Skorygowana marża EBIT | 4.8% | 4 |
| TKMS, opublikowano 2026-02-11, okres 2026-Q1 | ||
| Cena akcji | 66.10 | 2 |
| Pokrycie sprzedaży | 8.6x | 2 |
| Netto kapitał obrotowy | (1,327) | 2 |
| Aktywa finansowe netto | 1,069 (EUR million €) | 2 |
| Netto zaliczki otrzymane | (1,414) | 2 |
| Kapitalizacja rynkowa | 4,199 (EUR million €) | 2 |
| Wskaźnik kapitału własnego | 18.6% | 2 |
| Portfel zamówień | 18,653 (EUR million €) | 2 |
| TKMS, opublikowano 2025-12-08, okres FY2025 | ||
| wyemitowane prawa do akcji LTI | 542,363 | 1 |
| ekwiwalenty ograniczonej gotówki | 546,220 (EUR thousand €) | 1 |
| koszty pracownicze łącznie | 792,250 (EUR thousand €) | 1 |
| order backlog 5yr | €8,229 million | 1 |
| order backlog | €18,232 million | 1 |
| koszt LTI | 4,005 (EUR thousand €) | 1 |
| zobowiązania wobec instytucji finansowych | 16,737 (thousand €) | 1 |
| zobowiązania z tytułu leasingu | 32,698 (thousand €) | 1 |
| marża brutto % | 17.6 | 1 |
| zobowiązania z tytułu umów | 2,349,243 (thousand €) | 1 |
| aktywa z tytułu umów netto | 300,397 (EUR thousand €) | 1 |
| Wzrost przepływów operacyjnych | 107.2% | 1 |
| Marża brutto % | 17.6% | 1 |
| Marża brutto | 383,109 (thousand €) | 1 |
| FCF | 784 million | 1 |
| Skorygowana marża EBIT | 6.0% | 1 |
Rozwój działalności TKMS
Jak rozwijał się TKMS od 2023: jeden akapit na okres: przychody, wyniki, przepływy pieniężne i czynniki wzrostu; najpierw najnowszy okres, pogrupowane według lat. Metodologia NadirAlpha
FY2026: TKMS
TKMS zwiększało przychody kwartalne przez pierwsze trzy kwartały roku obrotowego 2026, przy czym sprzedaż za dziewięć miesięcy wzrosła o 19 % do 1 890 mln EUR, napędzana terminową realizacją projektów i dostawą projektów odziedziczonych 6. Skorygowany EBIT za dziewięć miesięcy poprawił się o 13 % do 110 mln EUR, przy czym segment Submarines odnotował czterokrotny wzrost dzięki projektom nowego budownictwa o wyższej marży 6. Portfel zamówień utrzymał się na rekordowym poziomie 20,1 mld EUR przy pokryciu sprzedażą wynoszącym 8,0 roku według stanu na Q3 6, wspierany przez istotne kontrakty, w tym wybór jako preferowanego dostawcy dla kanadyjskiego programu okrętów podwodnych oraz największy kontrakt na okręty nawodne w historii grupy 6. Wolne przepływy pieniężne były dodatnie i wyniosły 34 mln EUR w Q1, po czym stały się ujemne w kolejnych kwartałach z uwagi na oczekiwane odpływy następujące po zaliczkach otrzymanych w poprzednim roku 5. TKMS dwukrotnie podwyższało prognozę wzrostu sprzedaży w całym roku, osiągając docelowy poziom +10 % do +12 % oraz cel dotyczący skorygowanej marży EBIT na poziomie do 6,5 % do Q3 2 6.
FY2025: TKMS
W roku obrotowym 2025 (kończącym się 30 września 2025 r.) TKMS AG & Co. KGaA odnotowała przychody w wysokości €2 171 mln, wzrost o 9,3 %, który po raz pierwszy w historii Grupy przekroczył €2 mld rocznej sprzedaży, napędzany wzrostem w segmentach Submarines i Atlas Electronics (1). Marża brutto wzrosła z 15,8 % do 17,6 % sprzedaży, a skorygowany EBIT wzrósł o 52,9 % do €131 mln, odzwierciedlając postęp projektów w zakresie budowy nowych okrętów podwodnych i korzystniejszy miks projektowy (1). Zysk netto osiągnął €108 mln (104), a przepływy pieniężne z działalności operacyjnej wzrosły o 107,2 % do €948 mln w wyniku zaliczek na nowo zainicjowane duże projekty, co skutkowało pozycją netto gotówkową w wysokości około €1 689 mln na koniec roku (104). Rok obrotowy był zdominowany przez pełne prawne i operacyjne wydzielenie Grupy z thyssenkrupp AG, począwszy od spin-offu z dniem 1 stycznia 2025 r., zwieńczonego dopuszczeniem akcji do obrotu na Frankfurt Stock Exchange 20 października 2025 r., przy zachowaniu przez tk Group 51 % udziału większościowego (1). Średnioterminowe cele w postaci około 10 % średniorocznego wzrostu sprzedaży i skorygowanej marży EBIT powyżej 7 % zostały potwierdzone, wsparte portfelem zamówień, który wzrósł do €18 232 mln na dzień 30 września 2025 r. z €11 800 mln w roku poprzednim (1).
Słowniczek
- Przychody: Przychody z umów z klientami po pomniejszeniach, tak jak wykazuje je sama spółka; nie produkcja całkowita, przychody brutto, GMV ani napływ zamówień.
- Zysk operacyjny: Operacyjna pozycja rachunku zysków i strat, czyli zysk operacyjny; EBIT tylko jako oznaczone zastępstwo, nigdy zysk przed opodatkowaniem ani zysk zwyczajny.
- Zysk netto: Zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej, po działalności zaniechanej; bez udziałów mniejszości i bez całkowitych dochodów.
- EPS: Rozwodniony EPS przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej; wartość opublikowana zawsze ma pierwszeństwo przed wyliczoną, wartości wyliczone są oznaczone.
- FCF: FCF = przepływy operacyjne minus Capex na rzeczowe aktywa trwałe; własna wartość FCF spółki jest pokazywana osobno.
- Przepływy op.: Przepływy operacyjne zgodnie z publikacją; spółki MSSF mogą ujmować zapłacone odsetki w przepływach finansowych, więc porównywalność bywa ograniczona.
- Gotówka: Gotówka i jej ekwiwalenty, bez papierów wartościowych, chyba że spółka ujmuje je w tej pozycji.
- Dług netto: Dług netto = zadłużenie finansowe bez zobowiązań leasingowych minus gotówka na ten sam dzień; własna pozycja netto spółki może się różnić.
- *: wyliczone, wzór w dymku
- ≈: wyliczone, przybliżenie
- ~: niepewne; wartość pozostaje widoczna, oceny jej nie używają
- °: poprawione przez zapytanie do dokumentu lub skorygowane na podstawie dowodu
- EBIT: EBIT jako zastępstwo: rachunek wyników nie zawiera pozycji operacyjnej
- basic: podstawowy EPS jako zastępstwo, gdy brak rozwodnionego
Źródła: raporty kwartalne, raporty roczne i dokumenty relacji inwestorskich
6 źródeł dotyczących TKMS od 2023; cyfry w indeksie górnym w rozdziałach odsyłają do tych wierszy, starsze dokumenty znajdują się w części rozwijanej. Metodologia NadirAlpha
| # | Typ dokumentu | Opublikowano |
|---|---|---|
| #1 | IR-Annual raport roczny | 2025-12-08 |
| #2 | IR-Quarter raport kwartalny | 2026-02-11 |
| #3 / #103 | IR-Annual raport roczny | 2026-03-02 |
| #4 / #104 | IR-Quarter raport kwartalny | 2026-03-02 |
| #5 / #105 | IR-Half raport półroczny | 2026-05-11 |
| #6 / #106 | IR-Quarter raport kwartalny | 2026-08-12 |
FAQ o akcjach TKMS
Jakie dodatkowe wskaźniki raportuje TKMS?
Zgodnie z raportem za Q3 RO2026 (Kwi do Cze 2026): Cena akcji, Pokrycie sprzedaży, Aktywa finansowe netto, Kapitalizacja rynkowa, Wskaźnik kapitału własnego, Netto zaliczki otrzymane. Rozdział Raportowane KPI wymienia każdą wartość ze źródłem. Przychody są podzielone według Okręty podwodne, Atlas Electronics, Okręty nawodne, Pozostałe segmenty.
Gdzie mogę znaleźć oficjalne dokumenty Investor Relations spółki TKMS?
NadirAlpha podaje w rozdziale źródeł linki do wszystkich 6 wykorzystanych dokumentów oryginalnych (Dokumenty IR): raport kwartalny, raport roczny, raport półroczny, każdy z typem, datą publikacji i bezpośrednim odnośnikiem; każda liczba w raporcie ma numer źródła.