Akcje Nordex NDX1.DE
Nordex SE jest hamburgskim producentem lądowych turbin wiatrowych, który projektuje, wytwarza, instaluje i serwisuje systemy energii wiatrowej dla deweloperów projektów i niezależnych wytwórców energii na całym świecie. Akcje Nordex (NDX1.DE): Wyniki kwartalne i roczne od 2023 z raport kwartalny i dokumentów IR: przychody, wynik, bilans, przepływy pieniężne i guidance zarządu, każda liczba ze źródłem. Stan na 10/2026, raportowanie kwartalne. Analiza akcji od NadirAlpha. Akcje Nordex (NDX1.DE): notowany na Xetra, indeks MDAX, WKN A0D655. NadirAlpha przeanalizował 16 oryginalnych dokumentów, automatycznie zweryfikował każdą liczbę i powiązał ją ze źródłem; stan źródeł: 10/2026. Przychody Q2 2026: 2,2 mld EUR (+16 % r/r). Najnowszy odczyt: Wynik operacyjny podwojony, Wynik netto podwojony, Marża rośnie, Guidance potwierdzony, Nowy rynek.
Raport generowany przez AI · nie stanowi porady inwestycyjnej · dane wyodrębnione automatycznie; prosimy weryfikować z podlinkowanym oryginałem więcej
Aktualny stan Nordex
Aktualny stan Nordex w skrócie, dane według Q2 2026, z kluczowymi wskaźnikami i najważniejszymi wypowiedziami zarządu z ostatniego filingu. Metodologia NadirAlpha
Ocena NadirAlpha, stan na Q2 2026.
„Trzeci kwartał pokazuje, co nasze zespoły są w stanie osiągnąć. Skuteczna realizacja w segmencie Projects i wyższa rentowność w segmencie Service stawiają nas w bardzo dobrej pozycji na ostatni kwartał. Podwyższamy prognozę marży EBITDA na 2026 rok i pozostajemy skoncentrowani na rentownym wzroście”
(tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
Akcje Nordex: kluczowe wskaźniki (mln €)
Przychody, marża, wynik i EPS spółki Nordex według roku obrotowego, półrocza i kwartału w mln €, stan na Q2 2026, zgodnie z danymi ze zgłoszenia; korekty pokazują najnowszą wersję zgłoszenia. NadirAlpha automatycznie ekstrahuje wszystkie wartości z dokumentów finansowych; błędy są możliwe; kluczowe liczby należy samodzielnie zweryfikować, klikając w powiązany oryginał. Metodologia NadirAlpha
Wszystkie informacje służą wyłącznie wsparciu Państwa własnej decyzji inwestycyjnej i nie stanowią rekomendacji; wiążące są oryginalne raporty spółki.
Lata obrotowe
| Okres | Przychody | Zysk operacyjny | Zysk netto | EPS (€) | EBITDA (adj.) | Przepływy op. | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2025 | 7 553,5 | 449,8EBIT | 274,3 | 1,13 | – | 1 016,3 | 113 |
| FY2024 | 7 298,8 | 115,4EBIT | 8,8 | 0,04 | – | 429,8 | 9 |
| FY2023 | 6 489,1 | -186,5EBIT | -302,8 | -1,33 | 2 | 161,2 | 9 |
Kwartały
| Okres | Opublikowano | Przychody | Zysk operacyjny | Zysk netto | EPS (€) | FCF | Gotówka | Dług netto | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-Q2* | 2026-07-29 | 2 178,8 | 175,9 | 111,5 | 0,45*≈ | 194,3 | 1 928,9 | -1 673,3 | 15 |
| 2026-Q1* | 2026-04-27 | 1 587,7 | 88,6EBIT | 53,6 | 0,23≈ | -96,8 | 1 829,1 | -1 795 | 14 |
| 2025-Q4* | 2026-02-25 | 2 539,1 | 254,8 | 183,8 | 0,76*≈ | 559,9 | 1 928,9 | -1 624,7~ | 13 |
| 2025-Q3* | 2025-11-04 | 1 705,7 | 94,2 | 51,7 | 0,21*≈ | 146,7 | 1 378 | – | 12 |
| 2025-Q2* | 2025-07-28 | 1 873,5 | 65,7 | 30,9 | 0,13*≈ | 139,8 | 1 241,7 | -977,7 | 11 |
| 2025-Q1* | 2025-04-25 | 1 435,2 | 35,1EBIT | 7,9 | 0,03≈ | 1 | 1 131,9 | – | 10 |
| 2024-Q4* | 2025-02-27 | 2 193,6 | 60,2 | 17,5 | 0,08*≈ | 275,5 | 1 151,4 | -848,2~ | 9 |
| 2024-Q3* | 2024-11-07 | 1 670,7 | 26,1 | 3,9 | 0,02*≈ | 144 | 882,3 | -844,8 | 8 |
| 2024-Q2* | 2024-07-25 | 1 860,3 | 22,2 | 0,5 | 0,00*≈ | 94 | 747,2 | -702,4~ | 7 |
| 2024-Q1* | 2024-05-14 | 1 574,2 | 6,9EBIT | -13,1 | -0,06 | -236,4 | 661,1 | -616 | 6 |
| 2023-Q4* | 2024-02-29 | 2 074,1 | 18,5 | 30,9 | 0,14*≈ | 302,1 | 926 | -631,4~ | 5 |
| 2023-Q3* | 2023-11-14 | 1 723,6 | 1,9 | -34,8 | -0,15*≈ | -3,9 | 642,2 | -596,4 | 4 |
| 2023-Q2* | 2023-07-27 | 1 535,9 | -41,2 | -84,1 | -0,37*≈ | -167,5 | 651 | -605,8~ | 3 |
| 2023-Q1* | 2023-05-12 | 1 217,3 | -165,7EBIT | -214,8 | -1,01 | -100,5 | 518 | – | 2 |
Bilans i przepływy pieniężne Nordex (mln €)
Bilans i przepływy pieniężne Nordex do Q2 2026 w mln €: Net Debt = zadłużenie finansowe minus środki pieniężne, Free Cash Flow = OCF minus Capex, każda pozycja źródłowana. NadirAlpha automatycznie ekstrahuje wszystkie wartości z dokumentów finansowych; błędy są możliwe; kluczowe liczby należy samodzielnie zweryfikować, klikając w powiązany oryginał. Metodologia NadirAlpha
Lata obrotowe
| Okres | Opublikowano | Gotówka | Zadłużenie | Dług netto | Przepływy op. | Capex | FCF | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2025 | 2026-02-25 | 1 928,9 | 310,2 | -1 618,7 | 1 016,3 | 168,9 | 847,4 | 113 |
| FY2024 | 2025-02-27 | 1 151,4 | 309,2 | -842,3 | 429,8 | 152,6 | -37,9 | 9 |
| FY2023 | 2024-02-29 | 925,9 | 296,1 | -629,9 | 161,2 | 131 | 30,2 | 9 |
Kwartały
| Okres | Opublikowano | Gotówka | Zadłużenie | Dług netto | Przepływy op. | Capex | FCF | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-Q2 | 2026-07-29 | 1 928,9 | – | -1 673,3 | 240,3 | 46 | 194,3 | 15 |
| 2026-Q1 | 2026-04-27 | 1 829,1 | 34,1 | -1 795 | -69,3 | 27,5 | -96,8 | 14 |
| 2025-Q4 | 2026-02-25 | 1 928,9 | 310,2 | -1 624,7~ | 631,4 | 71,5 | 559,9 | 13 |
| 2025-Q3 | 2025-11-04 | 1 378 | – | – | 180,5 | 33,8 | 146,7 | 12 |
| 2025-Q2 | 2025-07-28 | 1 241,7 | 264 | -977,7 | 178,5 | 38,7 | 139,8 | 11 |
| 2025-Q1 | 2025-04-25 | 1 131,9 | – | – | 25,9 | 24,9 | 1 | 10 |
| 2024-Q4 | 2025-02-27 | 1 151,4 | 309,2~ | -848,2~ | 318 | 42,5 | 275,5 | 9 |
| 2024-Q3 | 2024-11-07 | 882,3 | 37,5 | -844,8 | 183,9 | 39,9 | 144 | 8 |
| 2024-Q2 | 2024-07-25 | 747,2 | 44,9~ | -702,4~ | 130,3 | 36,3 | 94 | 7 |
| 2024-Q1 | 2024-05-14 | 661,1 | 45,2 | -616 | -202,5 | 33,9 | -236,4 | 6 |
| 2023-Q4 | 2024-02-29 | 926 | 296,1~ | -631,4~ | 350,1 | 48 | 302,1 | 5 |
| 2023-Q3 | 2023-11-14 | 642,2 | 45,8 | -596,4 | 29,3 | 33,2 | -3,9 | 4 |
| 2023-Q2 | 2023-07-27 | 651 | 45,2 | -605,8~ | -142,6 | 24,9 | -167,5 | 3 |
| 2023-Q1 | 2023-05-12 | 518 | – | – | -75,6 | 24,9 | -100,5 | 2 |
Śledzenie Guidance Nordex (najnowsze na metrykę/okres · 7/15)
Czego Nordex oczekiwało na Q2 2026 i w kolejnych okresach oraz czy cele zostały osiągnięte; przedziały są uznawane za osiągnięte, gdy wartość rzeczywista mieści się w granicach. Metodologia NadirAlpha
Wartości rzeczywiste: przychody w mln € · wskaźniki w %
Kierunek: potwierdzonypodwyższono Ocena: powyżejzgodnieponiżejoczekujące
| Za okres | Wydano dnia | Wskaźnik | Cel | Wykonanie | Ocena | Kierunek | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 2026-10-15 | Marża EBITDA | 11,5–12,5% | – | 16 | ||
| FY2026 | 2026-02-25 | Przychody | 8 200–9 000 | – | 16 | ||
| FY2026 | 2026-02-25 | Capex | ~200 | – | 16 | ||
| FY2026 | 2026-02-25 | wskaźnik kapitału obrotowego | -9% | – | 16 | ||
| FY2025 | 2025-02-27 | Przychody | 7 400–7 900 | 7 553,5 | 11 | ||
| FY2025 | 2025-02-27 | Capex | 200 | 168,9 | 11 | ||
| FY2025 | 2025-02-27 | Marża EBITDA | 5–7% | 8,4 | 11 | ||
| FY2024 | 2024-02-29 | Przychody | 7 000–7 700 | 7 298,8 | 7 | ||
| FY2024 | 2024-02-29 | Capex | ~175 | 152,6 | 9 | ||
| FY2024 | 2024-02-29 | Marża EBITDA | 2–4% | 4,1 | 9 | ||
| FY2024 | 2024-02-29 | Wskaźnik kapitału obrotowego | 9% | – | – | 7 | |
| FY2023 | 2023-07-27 | Wskaźnik kapitału obrotowego | -9 | – | – | 5 | |
| FY2023 | 2023-03-31 | Przychody | 5 600–6 100 | 6 489,1 | 4 | ||
| FY2023 | 2023-03-31 | Capex | ~200 | 131 | – | 5 | |
| FY2023 | 2023-03-31 | Marża EBITDA | -2–3% | – | – | 5 |
Akcje Nordex: kurs i wykres
Wykres i trendy wskaźników akcji Nordex: wykres TradingView uruchamia się dopiero po kliknięciu, wykres wskaźników pochodzi z tabel podstawowych do okresu Q2 2026. Metodologia NadirAlpha
Dzienne świece z markerami newsów i wyników. Ładuje się dopiero po kliknięciu.
Oś czasu wydarzeń spółki Nordex
NadirAlpha porządkuje 64 zdarzeń dotyczących Nordex według kwartałów, najnowsze na górze, każde z numerem źródła i typem zdarzenia, cytaty zarządu jako wypowiedzi bezpośrednie na początku kwartału. Metodologia NadirAlpha
2026 · 17 zdarzeń
EBITDA za Q3 2026 wyniosła EUR 278 milionów (marża 12,7 %) i przekroczyła oczekiwania; EBITDA za Q3 2025 wyniosła EUR 136 milionów (marża 8,0 %) 16
Przychody za Q3 2026 osiągnęły EUR 2 187 milionów, więcej niż EUR 1 706 milionów w Q3 2025 16
Prognoza marży EBITDA na cały rok podwyższona do 11,5 do 12,5 % z 8,0 do 11,0 % 16
Marża brutto za H1 2026 poprawiła się do 27,9 % z 25,9 % w H1 2025, co odzwierciedla lepszą efektywność operacyjną i mix produktowy 15
Podtrzymana prognoza na FY 2026: sprzedaż EUR 8,2 do 9,0 miliarda, marża EBITDA 8,0 do 11,0 %, nakłady inwestycyjne około EUR 200 milionów 15
Nordex ponownie wszedł na rynek amerykański z ponad 800 MW wartości przyjętych zamówień w H1 2026 15
Wynik z działalności operacyjnej więcej niż podwoił się rok do roku (65,7 do 175,9 mln EUR, +168 %). 15
Wynik netto więcej niż podwoił się rok do roku (30,9 do 111,5 mln EUR, +261 %). 15
„Lądowa energetyka wiatrowa jest wyjątkowo dobrze pozycjonowana, aby sprostać temu zapotrzebowaniu: jest opłacalna, szybka we wdrożeniu, wysoce skalowalna i wzmacnia niezależność energetyczną. To połączenie cech czyni ją fundamentem przyszłych systemów energetycznych.”
(tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
Zysk netto poprawił się do 53,6 mln EUR miliona w Q1 2026 z EUR 7,9 miliona w Q1 2025 14
Sprzedaż wzrosła o 10,6 % do 1 587,7 mln EUR miliona w Q1 2026 z EUR 1 435,2 miliona w Q1 2025 14
Wynik z działalności operacyjnej więcej niż podwoił się rok do roku (35,1 do 88,6 mln EUR, +152 %). 14
Wynik netto więcej niż podwoił się rok do roku (7,9 do 53,6 mln EUR, +578 %). 14
Pozycja gotówki netto wzrosła do 1 795,0 mln EUR z 977,7 mln EUR w 2025-Q2 (+84 %, obliczone na podstawie raportowanego zadłużenia finansowego pomniejszonego o środki pieniężne). 14
Marża EBITDA za cały rok osiągnęła 8,4 %, wzrastając z 4,1 % w 2024 roku i przekraczając średnioterminowy cel na poziomie 8 %; marża brutto poprawiła się do 27,0 % z 21,0 %, co odzwierciedla wyższe ASP, lepszy miks projektów oraz niższe koszty surowców 13
Średnioterminowy cel marży EBITDA podwyższono z 8 % do 10-12 %, a cel marży EBIT ustalono na poziomie 8-10 %; wsparciem są: wzrost wolumenu, poprawa rentowności segmentu serwisowego oraz zyski z efektywności produkcji 13
Wejście na rynek kanadyjski z wariantem turbiny N175/6.X oraz pozyskanie pierwszego zamówienia w Ekwadorze, co poszerza obecność w Ameryce Łacińskiej 13
2025 · 21 zdarzeń
Wolne przepływy pieniężne osiągnęły wartość dodatnią po raz pierwszy po 1 ujemnym roku obrotowym (-37,9 do +847,4 mln EUR). 113
Zysk z działalności operacyjnej więcej niż się podwoił rok do roku (115,4 do 449,8 mln EUR, +290 %). 113
Operacyjne przepływy pieniężne osiągnęły 1 016,3 mln EUR wobec 429,8 mln EUR w FY2024 (×2,4). 113
Wynik operacyjny więcej niż podwoił się r/r (60,2 do 254,8 mln EUR, +323 %). 13
Wynik netto więcej niż podwoił się r/r (17,5 do 183,8 mln EUR, +950 %). 13
Wzrost przychodów przyspieszył do +15,8 % rok do roku (poprzedni okres +2,1 %). 13
Zysk netto za 9M powrócił do poziomu EUR 90,5 mln zysku wobec straty EUR 8,7 mln w analogicznym okresie roku poprzedniego 12
Intake zamówień segmentu Projects za 9M wzrósł o 34,4 % do EUR 6 145,9 mln; portfel zamówień wzrósł o 36,1 % do EUR 9 323,5 mln 12
Zysk brutto za 9M wzrósł o 29,5 % do EUR 1 333,4 mln z EUR 1 029,8 mln w analogicznym okresie roku poprzedniego 12
Zysk operacyjny wzrósł ponad dwukrotnie rok do roku (26,1 do 94,2 mln EUR, +261 %). 12
Skonsolidowany zysk netto za H1 stał się dodatni i wyniósł EUR 38,8 mln wobec straty EUR 12,6 mln w H1 2024 11
Intake zamówień segmentu Projects za H1 wzrósł o 33,8 % do EUR 4 134,2 mln z EUR 2 989,6 mln w H1 2024 11
Marża brutto za H1 poprawiła się do 25,9 % z 19,5 % w H1 2024, odzwierciedlając korzystniejszy wskaźnik kosztów materiałów 11
Wynik z działalności operacyjnej więcej niż podwoił się rok do roku (22,2 do 65,7 mln EUR, +196 %). 11
„Zgodnie z najnowszym raportem IEA, zużycie energii elektrycznej ma rosnąć o 4 % rocznie w latach 2025-2027, przy czym odnawialne źródła energii, w tym energetyka wiatrowa, będą odpowiadać za około 95 % tego dodatkowego wzrostu.”
(tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
Wynik z działalności operacyjnej więcej niż podwoił się rok do roku (6,9 do 35,1 mln EUR, +409 %). 14
Zysk netto za Q1 poprawił się do EUR 7,9 mln zysku z EUR -13,1 mln straty w Q1 2024 10
EBITDA w Q1 wzrosła o 52,6 % do 79,6 mln EUR, a marża EBITDA poszerzyła się do 5,5 % z 3,3 % 10
Skonsolidowany zysk netto wyniósł EUR 8,8 mln wobec straty EUR -302,8 mln w 2023 r.; EBITDA osiągnęła EUR 296,4 mln przy marży 4,1 % wobec EUR 2,0 mln przy marży 0,0 % w roku poprzednim 9
Przychody za pełny rok wzrosły o +12,5 % do EUR 7 298,8 mln; wzrost wyhamował z +24,7 % odnotowanych w H1 2024, ponieważ instalacje turbin spadły o 8,4 % do 6 641 MW, normalizując się po efektach nadrabiania zaległości z 2023 r. 9
Marża brutto wzrosła do 21,0 % z 15,2 % w 2023 roku, wspierana wyższą średnią ceną sprzedaży (ASP; 0,90 mln EUR/MW wobec 0,84 mln EUR/MW) oraz niższymi kosztami surowców 9
2024 · 17 zdarzeń
Wynik z działalności operacyjnej osiągnął wartość dodatnią po raz pierwszy po 1 ujemnym roku obrotowym (-186,5 do +115,4 mln EUR). 113
Wynik netto osiągnął wartość dodatnią po raz pierwszy po 1 ujemnym roku obrotowym (-302,8 do +8,8 mln EUR). 113
Zysk z działalności operacyjnej więcej niż się podwoił rok do roku (18,5 do 60,2 mln EUR, +225 %). 11
Operacyjne przepływy pieniężne stały się dodatnie w ujęciu półrocznym (2024-H1: -72,2 do 2024-H2: +501,9 mln EUR; zagregowane z raportowanych kwartałów tam, gdzie było to konieczne). 11
EBIT za 9M stał się dodatni i wyniósł EUR 55,2 mln wobec straty EUR -205,0 mln w 9M 2023; EBITDA osiągnęła EUR 189,5 mln z EUR -66,6 mln w analogicznym okresie roku poprzedniego 8
FCF za 9M poprawił się do EUR -0,4 mln z EUR -283,4 mln w 9M 2023, osiągając poziom bliski progu rentowności 8
Wzrost przychodów za 9M wyhamował do +14,0 % r/r (EUR 5 105 mln) z +24,7 % w H1 2024; zainstalowana moc w 9M spadła o 10,0 % do 4 981 MW 8
Operacyjne przepływy pieniężne osiągnęły 183,9 mln EUR wobec 29,3 mln EUR w 2023-Q3 (×6,3). 8
Przychody za H1 wzrosły o +24,7 % do EUR 3 434 mln; intake zamówień segmentu Projects za H1 wyniósł EUR 2 990 mln dla 3 357 MW w 20 krajach 7
Prognoza marży EBITDA na FY2024 podwyższona do 3,0-4,0 % z poprzedniego przedziału 2,0-4,0 % po wynikach H1 7
Zarząd podjął decyzję o wznowieniu produkcji gondoli w zakładzie w West Branch, Iowa dla wariantów N163 oraz N169/5.X; mianowano nowego dyrektora generalnego dla dywizji Ameryki Północnej 7
Strata netto zawęziła się do EUR -13,1 mln z EUR -214,8 mln w Q1 2023, który skupiał większość straty za pełny rok poprzedni 6
Przychody w Q1 wzrosły o +29,3 % do 1 574,2 mln EUR; przyjęcie zamówień w segmencie Projects wzrosło o +92,4 % do 1 764,9 mln EUR 6
Marża EBITDA poprawiła się do 3,3 % z -9,4 % w Q1 2023; EBITDA stała się dodatnia i wyniosła 52,1 mln EUR wobec -114,9 mln EUR w kwartale poprzedniego roku 6
EBITDA za FY2023 osiągnęła poziom bliski progu rentowności wynoszący EUR 2,0 mln wobec EUR -244,3 mln w 2022 r., przy stopniowej poprawie rentowności w kolejnych kwartałach roku 5
Wolne przepływy pieniężne osiągnęły wartość dodatnią na poziomie 20,0 mln EUR wobec -513,9 mln EUR w 2022 roku, przy wsparciu operacyjnych przepływów pieniężnych w wysokości 161,2 mln EUR w porównaniu z odpływem -350,1 mln EUR w roku poprzednim 5
Wskaźnik kosztów materiałowych poprawił się do 85,0 % z 91,9 % w 2022 roku, co odzwierciedla wyższe średnie ceny sprzedaży i niższe koszty nakładów; przyjęcie zamówień wzrosło o 16,2 % do 7 135,2 mln EUR, przy czym platforma Delta4000 stanowiła ponad 90 % nowych zamówień 5
2023 · 9 zdarzeń
Wynik netto osiągnął wartość dodatnią po raz pierwszy po 3 okresach ujemnych (-34,8 do +30,9 mln EUR). 9
Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej odwróciły się na dodatnie w ujęciu półrocznym (2023-H1: -218,2 do 2023-H2: +379,4 mln EUR, zagregowane z raportowanych kwartałów w stosownych przypadkach). 9
Marża EBITDA za 9M 2023 poprawiła się do -1,5 % (EBITDA: -66,6 mln EUR) z -5,2 % (-199,8 mln EUR) w 9M 2022, napędzana wyższymi średnimi cenami sprzedaży w nowych projektach 4
Kierownictwo potwierdziło wytyczne na FY2023: skonsolidowana sprzedaż 5,6-6,1 mld EUR, marża EBITDA -2,0 % do 3,0 %, nakłady inwestycyjne 200 mln EUR, wskaźnik kapitału obrotowego poniżej -9 % 4
Wynik z działalności operacyjnej osiągnął wartość dodatnią po raz pierwszy po 2 okresach ujemnych (-41,2 do +1,9 mln EUR). 4
Marża EBITDA za H1 2023 poprawiła się do -4,2 % (EBITDA: -114,3 mln EUR) z -8,1 % (-173,3 mln EUR) w H1 2022, odzwierciedlając wyższe ceny sprzedaży i lepsze zarządzanie kosztami 3
Zielone obligacje zamienne o wartości 333 mln EUR uplasowane w kwietniu 2023 roku (kupon 4,25 %, cena konwersji 15,73 EUR, termin wykupu kwiecień 2030) zwiększyły płynność netto do 359,7 mln EUR z 244,3 mln EUR na koniec 2022 roku 3
Sprzedaż w Q1 2023 wzrosła o 30,5 % do 1 217,1 mln EUR, napędzana wyższymi wolumenami instalacji; zainstalowana moc wzrosła o 52,1 % do 1 319,3 MW w 19 krajach 2
NWZ w dniu 27 marca 2023 roku podjęło uchwałę o konwersji pożyczek akcjonariusza Acciona w wysokości 346,7 mln EUR na kapitał własny, oszczędzając około 46 mln EUR rocznych odsetek; nowe akcje zarejestrowano 8 maja 2023 roku 2
Model biznesowy Nordex
Model biznesowy Nordex w skrócie: produkty, klienci i źródła przychodów zgodnie z opisem spółki w jej raportach. Metodologia NadirAlpha
Nordex SE jest hamburgskim producentem lądowych turbin wiatrowych, który projektuje, wytwarza, instaluje i serwisuje systemy energii wiatrowej dla deweloperów projektów i niezależnych wytwórców energii na całym świecie. Spółka prowadzi sprawozdawczość w ramach dwóch segmentów: Projects, obejmującego dostawy turbin, usługi inżynieryjne i budowlane dla farm wiatrowych, oraz Service, świadczącego długoterminowe umowy eksploatacyjne i serwisowe dla zainstalowanych flot turbin. Przychody segmentu Projects są ujmowane na podstawie kamieni milowych ukończenia budowy, co skutkuje nieregularnym rozkładem przychodów, natomiast segment Service generuje bardziej powtarzalne strumienie przychodów z wieloletnich umów serwisowych. Model biznesowy Nordex charakteryzuje się strukturalnie ujemnym kapitałem obrotowym, ponieważ klienci dokonują zaliczkowych płatności zabezpieczonych gwarancjami bankowymi przed dostawą turbin, co ogranicza zewnętrzne potrzeby finansowania kapitału obrotowego. Spółka prowadzi zakłady produkcyjne i montażowe w całej Europie oraz obsługuje rynki w Europie, obu Amerykach, Afryce i Azji, a dynamikę handlową śledzi się przede wszystkim poprzez poziom pozyskiwanych zamówień oraz łączny portfel zamówień obu segmentów.
Akcje Nordex: czynniki kształtujące kurs
Czynniki kształtujące kurs akcji Nordex z perspektywy spółki: popyt, ceny, koszty i moce produkcyjne zgodnie z opisem w raportach IR. Metodologia NadirAlpha
Nordex odnotował przychody w wysokości 2 178,8 mln EUR oraz zysk operacyjny w wysokości 175,9 mln EUR w 2026-Q2, w porównaniu z 1 873,5 mln EUR oraz 65,7 mln EUR rok wcześniej, co sprawia, że tempo wzrostu przychodów i zysków stanowi kluczowy czynnik wartości, 15 11
Nordex przekroczył milestone 40 GW skumulowanej sprzedaży turbin we wrześniu 2025 roku, wskazując na utrzymaną realizację zamówień, 13
Nordex opiera swoją linię lądową na platformie Delta4000 oraz turbinie N175/6.X, przy czym ta ostatnia jest instalowana na hybrydowej wieży stalowo-betonowej od stycznia 2025 roku, 13
Nordex wznowił produkcję piast i układów napędowych w zakładzie w West Branch, Iowa w czerwcu 2025 roku i wszedł na rynek nowozelandzki z zamówieniem o mocy 192 MW od Mercury, 13 16
Nordex podniósł zysk operacyjny do 175,9 mln EUR w 2026-Q2 oraz zysk netto do 111,5 mln EUR, powyżej 65,7 mln EUR i 30,9 mln EUR kwartału analogicznego poprzedniego roku, 15 11
Nordex posiadał gotówkę w wysokości 1 928,9 mln EUR w 2026-Q2 i odnotował pozycję gotówki netto, przy wolnych przepływach pieniężnych w wysokości 194,3 mln EUR w kwartale, 15
Nordex otrzymał warunkowe zamówienia od Alliant Energy na do 190 turbin N133 i N163 Delta4000 oraz zamówienie na farmę wiatrową o mocy 69 MW w Ekwadorze, 13
trend sektorowy: Nordex wykazuje rosnące zapotrzebowanie na lądową energię wiatrową, przy czym spółka pozyskuje zamówienia takie jak warunkowe turbiny dla Alliant Energy, ekwadorska farma wiatrowa oraz kontrakt Mercury w Nowej Zelandii, a kwartalne przychody i rentowność operacyjna wzrosły, 13 16 15.
Przychody Nordex według segmentów (stan na 2026-Q2 · mln EUR · 2/6)
Segmenty Nordex w definicji samej spółki, każdy wiersz z podstawą (3, 6 lub 12 miesięcy), wiersze na szaro nie są już raportowane oddzielnie. Metodologia NadirAlpha
| Segment | Od | Przychody | Źródło |
|---|---|---|---|
| Okres 2026-H1 (6M) | |||
| Projekty | 2022-Q1 | 3 340,3 | 15 |
| Serwis | 2022-Q1 | 441,2 | 15 |
| Okres FY2024 (12M) | |||
| Europa | FY2023 | 5 818,7 | 9 |
| Ameryka Łacińska | FY2023 | 669,5 | 9 |
| Ameryka Północna | FY2023 | 426,7 | 9 |
| Pozostałe regiony | FY2023 | 383,9 | 9 |
Produkty i komunikaty spółki Nordex (13/26 aktywne+aktualne)
26 komunikatów produktowych Nordex od 2023, pogrupowanych według roku; aktywny oznacza, że produkt jest nadal wymieniany w najnowszych raportach, nic nie jest usuwane. Metodologia NadirAlpha
Status: StabilneWycofanoPlanowaneWprowadzono
| Produkt / linia | Od | Status | Źródło |
|---|---|---|---|
| 2026 | |||
| Wejście na rynek Nowej Zelandii z zamówieniem 192 MW od Mercury | 2026-10 | 16 | |
| Zakład produkcji łopat wirnika w Hiszpanii (3×) | 2026-07 | (2026-07) | 15 |
| Uruchomienie zmienionej strategii zrównoważonego rozwoju | 2026-06 | 13 | |
| 2025 | |||
| Przekroczenie łącznej sprzedaży turbin na poziomie 40 GW | 2025-09 | 13 | |
| Wznowienie produkcji gondoli w West Branch w stanie Iowa | 2025-06 | 7 | |
| Wznowienie działalności w zakładzie West Branch Iowa w zakresie produkcji piast i układów napędowych | 2025-06 | 13 | |
| Platforma Delta4000 (4×) | 2025-06 | 13 | |
| Nowe stanowisko testowe konwerterów w zakładzie w Rostocku | 2025 | 13 | |
| Pierwsze zamówienie w Ekwadorze | 2025 | 13 | |
| Wejście na rynek kanadyjski z turbiną N175/6.X | 2025 | 13 | |
| 2024 | |||
| Turbina N175/6.X na 179-metrowej wieży hybrydowej (3×) | 2024-11 | 13 | |
| Wprowadzenie turbiny N169/5.X na rynek USA (2×) | 2024-07 | 7 | |
| Wznowienie działalności zakładu produkcyjnego w USA | 2024 | 13 | |
| 2025 | |||
| Rozwój turbiny wiatrowej Generation Delta (2×) | 2025-06 | 9 | |
| Rozwój projektu elektrolizera | 2025-06 | 11 | |
| 2024 | |||
| Wieża hybrydowa o wysokości piasty 200 m dla N175/6.X | 2024-09 | 9 | |
| Certyfikat typu turbiny N175/6.X | 2024-07 | 9 | |
| Wznowienie działalności zakładu produkcyjnego West Branch | 2024-06 | 9 | |
| Certyfikat typu TÜV SÜD dla 179-metrowej wieży hybrydowej | 2024-03 | 9 | |
| Certyfikacja turbiny N175/6.X z wieżą hybrydową w Niemczech | 2024-03 | 7 | |
| Inicjatywa powrotu na rynek północnoamerykański | 2024 | 9 | |
| Nordex Electrolyzers - rozwój elektrolizerów z Sodena (udział 85 %) | 2024 | 9 | |
| Inwestycja w urządzenia turbiny N175/6.X | 2024 | 9 | |
| 2023 | |||
| Spłata obligacji wysokodochodowych o wartości 275 mln EUR | 2023 | 5 | |
| Potencjalna reaktywacja zakładu West Branch w Iowa | 2023 | 5 | |
| Rozwój elektrolizerów do produkcji zielonego wodoru | 2023 | 5 | |
Transakcje i zdarzenia Nordex (8)
Transakcje Nordex od 2023: przejęcia, sprzedaże, porozumienia i regulacje, uwzględniając świadomie również mniejsze pozycje; ceny zakupu wyłącznie wtedy, gdy podaje je spółka. Metodologia NadirAlpha
Przejęcia dokonane przez Nordex
| Transakcja / udział | Data | Typ | Źródło |
|---|---|---|---|
| 2025 | |||
| Warunkowe zamówienia Alliant Energy na do 190 turbin N133 i N163 Delta4000 | 2025-12 | Sfinalizowano | 13 |
| Zamówienie na rynek ekwadorski na farmę wiatrową o mocy 69 MW | 2025-09 | Sfinalizowano | 13 |
| 2024 | |||
| Przedłużenie konsorcjalnej linii gwarancyjnej | 2024-02 | Sfinalizowano | 5 |
| 2023 | |||
| Spłata obligacji korporacyjnej | 2023-02 | Sfinalizowano | 4 |
Dezinwestycje i wyjścia Nordex
| Transakcja / udział | Data | Typ | Źródło |
|---|---|---|---|
| 2026 | |||
| Sprzedaż i leasing zwrotny zakładu produkcji łopat w Rostocku | 2026-07 | Zbyte | 15 |
| 2024 | |||
| Zamknięcie zakładu produkcyjnego w Matamoros (Meksyk), operowanego przez TPI | 2024 | Zbyte | 9 |
Partnerstwa i kontrakty spółki Nordex
Ryzyka spółki Nordex (49 od raportu rocznego z 2026-02-25, 160 łącznie zarejestrowanych)
Czynniki ryzyka, które Nordex sam wymienia w swoich raportach, połączone tematycznie w kolejnych okresach, z kategorią, pierwszą wzmianką i źródłem; nowe ryzyka z ostatniego okresu są na górze. Metodologia NadirAlpha
Kategoria: FinanseMakroRynekGeopolitykaŁańcuch dostawPrawoRegulacjeESGKadryKonkurencjaTechnologiaCyber
| Ryzyko | Kategoria | Ostatnia wzmianka |
|---|---|---|
| Nordex: pierwsze wystąpienie w IR-Half raport półroczny z dnia 2023-07-27 (2023-H1), źródło 3 | ||
| Strukturalnie ujemny kapitał obrotowy wymaga gwarancji bankowych dla zaliczek klientów | 2026-H1 2026-07-29 15 | |
| Nordex: pierwsze wystąpienie w IR-Half raport półroczny z dnia 2026-07-29 (2026-H1), źródło 15 | ||
| Zmienność kursów walutowych wpływająca na euro, w szczególności presja dolara amerykańskiego | = | |
| Eskalacja napięć USA-Iran i niepewność związana z wojną na Ukrainie obciążają globalną gospodarkę | = | |
| Polityka taryfowa USA i napięcia handlowe zagrażają łańcuchom dostaw i dostępowi do rynków | = | |
| Wyzwania polityki wiatrowej USA stwarzają ryzyko spadku wzrostu na rynku północnoamerykańskim | = | |
| Nordex: pierwsze wystąpienie w IR-Annual raport roczny z dnia 2026-02-25 (FY2025), źródło 13 | ||
| Ryzyko nieprawidłowej alokacji kosztów i ujmowania przychodów w niewłaściwych okresach finansowych | = | |
| Ryzyko wybuchu nowych konfliktów w Azji, w tym z udziałem Korei Północnej, Chin/Tajwanu, Grenlandii. | = | |
| Trwająca wojna na Ukrainie pozostaje przeszkodą dla silnego globalnego ożywienia gospodarczego. | = | |
| Niedobory dostaw, niewypłacalność dostawców, nierównowaga zapasów, dostępność surowców | = | |
| Niepewność w Stanach Zjednoczonych dotycząca stosowania Inflation Reduction Act i zmian politycznych. | = | |
| Złożone szacowanie łącznych kosztów kontraktu dla niedokończonych projektów turbin wiatrowych | = | |
| Opóźnienia w wyjaśnianiu kwalifikowalności ulg podatkowych w ramach IRA powodujące ostrożność deweloperów i inwestorów. | = | |
| Wymogi i ryzyka związane z polityką klimatyczną, zgodnością z zasadami środowiskowymi i społecznymi oraz ładu korporacyjnego | = | |
| Ryzyko walutowe i ryzyko stopy procentowej, ryzyko kredytowe, ryzyko płynności, straty podatkowe do przeniesienia | = | |
| Wskaźnik kapitału obrotowego na poziomie -12,4 % odzwierciedla wymogi dotyczące zaliczek typowe dla kontraktów w inżynierii instalacyjnej | = | |
| Fragmentacja geopolityczna hamująca handel, inwestycje i wydajność. | = | |
| Uzależnienie od globalnej sieci zakupów kluczowych komponentów, w tym przekładni, przetworników i generatorów | = | |
| Ryzyka wynikające z zakłóceń w łańcuchach dostaw w warunkach napięć geopolitycznych. | = | |
| Wzrost globalnego zapotrzebowania na energię elektryczną uzależniony od kontynuacji dekarbonizacji i wsparcia politycznego | = | |
| Instytut ifo w Niemczech prognozuje jedynie 0,8 % wzrost dla Niemiec w 2026 roku. | = | |
| Spowolnienia gospodarcze, inflacja, stopy procentowe, wahania kursów walutowych, zakłócenia w łańcuchach dostaw | = | |
| Ogólne ryzyka rynkowe wynikające z czynników politycznych/ekonomicznych oraz strukturalnych zmian w sektorze energetycznym | = | |
| Niedobór wykwalifikowanego personelu i kadry kierowniczej, fluktuacja pracowników na kluczowych stanowiskach | = | |
| Ryzyka związane z przestrzeganiem wymogów dotyczących ochrony danych, zapobiegania korupcji, prawa antymonopolowego oraz certyfikacji | = | |
| Długie procesy zatwierdzania na niektórych rynkach, w szczególności w Niemczech, wydłużające harmonogramy projektów i stwarzające ryzyka wykonawcze | = | |
| Zgodność z wymogami standardów MSSF oraz niemieckiego prawa handlowego | = | |
| Planowana reforma niemieckiej ustawy o energii odnawialnej (Renewable Energy Act), której wejście w życie zaplanowano na 2027 rok. | = | |
| Niepewność wynikająca ze zmian w rządowych programach zachęt finansowych i otoczeniu regulacyjnym | = | |
| Utrzymująca się niepewność związana z taryfami i presją na lokalizację produkcji, wpływająca na warunki rynkowe i marże | = | |
| Środki zarządcze wdrożone w celu strukturalnego ograniczenia ryzyka i dostosowania polityki cen transferowych. | = | |
| Intensywna konkurencja ze strony europejskich i amerykańskich producentów OEM na kluczowych rynkach, na których działa niewielka liczba dużych producentów | = | |
| Nordex: pierwsze wystąpienie w IR-Half raport półroczny z dnia 2025-07-28 (2025-H1), źródło 11 | ||
| Narażenie na zmiany stóp procentowych wpływające na koszty finansowania w zakresie zarządzania płynnością grupy | FY2025 2026-02-25 13 | |
| Nordex: pierwsze wystąpienie w IR-Annual raport roczny z dnia 2025-02-27 (FY2024), źródło 9 | ||
| Grupa nie posiada istotnych aktywów ani zobowiązań narażonych na ryzyko zmiennej stopy procentowej. | FY2025 2026-02-25 13 | |
| Bariery handlowe, cła, wąskie gardła transportowe, sankcje wpływające na łańcuchy dostaw i koszty | FY2025 2026-02-25 13 | |
| Trwająca fragmentacja geopolityczna może prowadzić do zakłóceń w łańcuchach dostaw i na rynkach. | FY2025 2026-02-25 13 | |
| Wahania kosztów logistyki wpływające na marże brutto pomimo pewnej stabilizacji w 2025 roku | FY2025 2026-02-25 13 | |
| Szybkie zmiany wymogów w zakresie kodeksów sieciowych na docelowych rynkach wymagające ciągłego dostosowywania produktów | FY2025 2026-02-25 13 | |
| Rosnące wymagania w zakresie cyberbezpieczeństwa na rynkach docelowych, wymagające ciągłych inwestycji w produkty i systemy | FY2025 2026-02-25 13 | |
| Presja cenowa ze strony chińskich konkurentów oferujących korzystne warunki i dysponujących zdolnościami produkcyjnymi | FY2025 2026-02-25 13 | |
| Nordex: pierwsze wystąpienie w IR-Half raport półroczny z dnia 2024-07-25 (2024-H1), źródło 7 | ||
| Podwyższone ceny ropy i surowców w następstwie zakłóceń na Bliskim Wschodzie | 2026-H1 2026-07-29 15 | |
| Globalne tempo wzrostu gospodarczego pozostaje umiarkowane, a perspektywy są obciążone niepewnością geopolityczną i napięciami handlowymi. | FY2025 2026-02-25 13 | |
| Nordex: pierwsze wystąpienie w IR-Annual raport roczny z dnia 2024-02-29 (FY2023), źródło 5 | ||
| Roszczenia z tytułu gwarancji i odpowiedzialności za produkt wynikające z ryzyk technicznych turbin i gwarancji wykonania | FY2025 2026-02-25 13 | |
| Awarie systemów, naruszenia bezpieczeństwa danych, ataki ransomware, narażenie zdalnych możliwości monitorowania | FY2025 2026-02-25 13 | |
| EBC wskazał, że w 2026 roku prawdopodobne jest jedynie minimalne złagodzenie polityki stóp procentowych. | FY2025 2026-02-25 13 | |
| Ryzyka rozwojowe związane z inwestycjami w B+R oraz certyfikacją nowych modeli turbin i ich wprowadzeniem na rynek | FY2025 2026-02-25 13 | |
| Przestoje produkcyjne spowodowane opóźnieniami po stronie dostawców, opóźnieniami w uruchamianiu produkcji nowych turbin oraz dostępnością personelu | FY2025 2026-02-25 13 | |
| Nordex: pierwsze wystąpienie w IR-Quarter raport kwartalny z dnia 2023-11-14 (2023-Q3), źródło 4 | ||
| Działalność tureckiej spółki zależnej dotknięta korektami hiperinflacyjnymi zgodnie z MSR 29 | 2026-H1 2026-07-29 15 | |
| Na dzień 31 grudnia 2025 r. nie naruszono żadnych kowenantów finansowych w ramach konsorcjalnego wielowalutowego instrumentu gwarancyjnego. | FY2025 2026-02-25 13 | |
| Nordex: pierwsze wystąpienie w IR-Half raport półroczny z dnia 2023-07-27 (2023-H1), źródło 3 | ||
| Zobowiązania warunkowe wynikające z toczących się postępowań sądowych związanych z działalnością operacyjną | 2025-H1 2025-07-28 11 | |
Raportowane KPI spółki Nordex (zgodnie z ujawnieniami) (290)
NadirAlpha zbiera 290 raportowanych KPI spółki Nordex ze zgłoszeń do Q2 2026; definicja pochodzi od spółki, okres i źródło są podane przy każdej wartości. Metodologia NadirAlpha
| KPI | Wartość / zmiana | Źródło |
|---|---|---|
| Nordex, opublikowano 2026-10-15, okres 2026-Q3 | ||
| marża EBITDA Q3/2026 | 12.7% | 16 |
| marża EBITDA Q3/2025 | 8.0% | 16 |
| Nordex, opublikowano 2026-07-29, okres 2026-H1 | ||
| Wskaźnik kapitału obrotowego | -8.3% | 15 |
| Wyprodukowane turbiny | 586 | 15 |
| Dostępność turbin | 97.0% | 15 |
| Koszty pracownicze | 447.7 (EUR EUR million) | 15 |
| Turbiny serwisowane na świecie | 14,027 | 15 |
| Nominalna moc turbin serwisowanych | 50.8 | 15 |
| Napływ zamówień (segment Serwis) rok poprzedni | 831.4 (EUR EUR million) | 15 |
| Napływ zamówień (segment Serwis) | 1,201.8 (EUR EUR million) | 15 |
| Napływ zamówień (segment Projekty) rok poprzedni | 4,134.2 (EUR EUR million) | 15 |
| Napływ zamówień (segment Projekty) | 4,683.1 (EUR EUR million) | 15 |
| Portfel zamówień (segment Serwis) rok poprzedni | 5,473.1 (EUR EUR million) | 15 |
| Portfel zamówień (segment Serwis) | 6,807.1 (EUR EUR million) | 15 |
| Portfel zamówień (segment Projekty) rok poprzedni | 8,852.5 (EUR EUR million) | 15 |
| Portfel zamówień (segment Projekty) | 11,577.6 (EUR EUR million) | 15 |
| Nominalna moc wyprodukowanych turbin | 3,448 | 15 |
| Instalacje rok poprzedni | 3,004 | 15 |
| Instalacje | 2,323 | 15 |
| Produkcja łopat własna | 752 | 15 |
| Marża brutto | 27.9% | 15 |
| Wskaźnik kapitału własnego | 20.6% | 15 |
| Kapitał własny | 1,458.3 (EUR EUR million) | 15 |
| Marża EBITDA | 9.4% | 15 |
| Marża EBIT | 7.0% | 15 |
| Wskaźnik book-to-bill | 1.4 | 15 |
| Produkcja łopat | 2,515 | 15 |
| Średnia cena turbiny (ASP) | 0.95 (EUR million/MW) | 15 |
| Nordex, opublikowano 2026-04-27, okres 2026-Q1 | ||
| Wskaźnik kapitału obrotowego | – 9.0% | 14 |
| Dostępność turbin | 97% | 14 |
| Koszty pracownicze | –227.7 | 14 |
| Napływ zamówień, segment serwisowy | 683.0 (EUR EUR million) | 14 |
| Napływ zamówień, segment projektowy | 1,706.6 (EUR EUR million) | 14 |
| Portfel zamówień, segment serwisowy | 6,473.5 (EUR EUR million) | 14 |
| Portfel zamówień, segment projektowy | 10,495.2 (EUR EUR million) | 14 |
| Instalacje | 1,155.5 | 14 |
| Wskaźnik kapitału własnego | 19.4% | 14 |
| Kapitał własny | 1,336.5 (EUR EUR million) | 14 |
| Marża EBITDA | 8.2% | 14 |
| Nordex, opublikowano 2026-02-25, okres FY2025 | ||
| Instalacje turbin | approximately 8.5 GW | 13 |
| Pozostałe zobowiązania do wykonania usług | 245,083 | 13 |
| Napływ zamówień | 8,482,570 (EUR EUR thousand) | 13 |
| Portfel zamówień | solid visibility for 2026 | 13 |
| marża brutto | 27.0 | 13 |
| Wskaźnik kapitału obrotowego | -12.4 | 13 |
| Wskaźnik kapitału obrotowego | -12.4 % | 13 |
| Kapitał obrotowy | -934,741 (EUR EUR thousand) | 13 |
| Dostępność turbin | 97.0 | 13 |
| Łączne wynagrodzenie biegłego rewidenta | 1,643 | 13 |
| Aktywa ogółem | 6,752.0 (EUR EUR million) | 13 |
| Łączny wskaźnik wypadkowości | 8.0 | 13 |
| Koszty pracownicze | 820.3 (EUR EUR million) | 13 |
| Turbiny serwisowe | 13,868 | 13 |
| Zdolność serwisowa | 48.3 | 13 |
| Inne usługi atestacyjne | 363 | 13 |
| Portfel zamówień - serwis | 5,971.6 (EUR EUR million) | 13 |
| Portfel zamówień - projekty | 10,122.0 (EUR EUR million) | 13 |
| Zobowiązania długoterminowe | 1,111.4 | 13 |
| Aktywa trwałe | 2,000.7 | 13 |
| Zainstalowane MW | 7,663 | 13 |
| Zysk brutto ze sprzedaży | 2,038.8 (EUR EUR million) | 13 |
| Wskaźnik kapitału własnego | 19.0 | 13 |
| Kapitał własny | 1,283.3 (EUR EUR million) | 13 |
| Marża EBITDA | 8.4 | 13 |
| Marża EBIT | 6.0 | 13 |
| Zobowiązania krótkoterminowe | 4,357.3 | 13 |
| Aktywa obrotowe | 4,751.4 | 13 |
| Uniknięte emisje CO | 92.2 | 13 |
| Usługi audytorskie | 1,280 | 13 |
| Nordex, opublikowano 2025-11-04, okres 2025-Q3 | ||
| Dostępność turbin | 97.0% | 12 |
| Portfel zamówień, segment serwisowy | 5,587.8 (EUR EUR million) | 12 |
| Portfel zamówień, segment projektowy | 9,323.5 (EUR EUR million) | 12 |
| Gotówka netto | 1,073.0 (EUR EUR million) | 12 |
| Zainstalowana moc | 5,579.9 | 12 |
| Wskaźnik kapitału własnego | 18.3% | 12 |
| Marża EBITDA | 6.5% | 12 |
| Nordex, opublikowano 2025-07-28, okres 2025-H1 | ||
| Wskaźnik kapitału obrotowego | -7.5% | 11 |
| Rezerwy gwarancyjne | 510,278 (EUR EUR thousand) | 11 |
| Dostępność turbin | 97.0% | 11 |
| Rzeczowe aktywa trwałe | 471,259 | 11 |
| Portfel zamówień (segment Serwis) | 5,473.1 (EUR EUR million) | 11 |
| Portfel zamówień (segment Projekty) | 8,852.5 (EUR EUR million) | 11 |
| Zainstalowana moc | 3,004 | 11 |
| Marża brutto | 25.9% | 11 |
| Wskaźnik kapitału własnego | 18.0% | 11 |
| Kapitał własny | 1,012,312 (EUR EUR thousand) | 11 |
| Marża EBITDA | 5.7% | 11 |
| Marża EBIT | 3.0% | 11 |
| Aktywowane koszty prac rozwojowych | 193,744 (EUR EUR thousand) | 11 |
| Nordex, opublikowano 2025-04-25, okres 2025-Q1 | ||
| wskaźnik kapitału obrotowego | -8.3% | 10 |
| dostępność turbiny | 97% | 10 |
| aktywa ogółem | 5,635.3 (EUR EUR million) | 10 |
| wskaźnik kosztów pracowniczych | 13.7% | 10 |
| napływ zamówień segment serwis | 393.4 (EUR EUR million) | 10 |
| napływ zamówień segment projekty | 1,889.8 (EUR EUR million) | 10 |
| portfel zamówień segment serwis | 5,207.8 (EUR EUR million) | 10 |
| portfel zamówień segment projekty | 8,248.7 (EUR EUR million) | 10 |
| płynność netto | 823.7 | 10 |
| zainstalowana moc | 1,045.8 | 10 |
| wskaźnik kapitału własnego | 17.6% | 10 |
| kapitał własny | 994.2 (EUR EUR million) | 10 |
| Marża EBITDA | 5.5% | 10 |
| Nordex, opublikowano 2025-02-27, okres FY2024 | ||
| Instalacje turbin | 6.6 GW | 9 |
| wzrost działalności serwisowej | 14% | 9 |
| napływ zamówień pozostałe zobowiązania wykonania serwis | 212,485 | 9 |
| napływ zamówień pozostałe zobowiązania wykonania projekty | 5,525,684 | 9 |
| portfel zamówień segment projekty | 7.8 billion | 9 |
| wzrost portfela zamówień r/r | 13% | 9 |
| pokrycie sprzedaży 2025 portfelem zamówień | around 80% | 9 |
| gotówka netto | 848 million | 9 |
| wielowalutowy instrument gwarancyjny | 1.06 billion | 9 |
| wskaźnik kapitału własnego | 17.3% | 9 |
| kapitał własny | 1,425.1 million | 9 |
| wpływy netto z obligacji zamiennych | 333 million | 9 |
| Wskaźnik kapitału obrotowego | -9.1 | 9 |
| Kapitał obrotowy | -663,261 | 9 |
| Wyprodukowane turbiny | 1,312 | 9 |
| Zainstalowane turbiny | 1,227 | 9 |
| Dostępność turbin | 97 | 9 |
| Koszty pracownicze | 727.3 (EUR EUR million) | 9 |
| Wskaźnik kosztów pracowniczych | 10.0 | 9 |
| Turbiny serwisowe objęte umową | 12,757 | 9 |
| Moc turbin serwisowych | 41.3 | 9 |
| Dostępność turbin serwisowych | 97 | 9 |
| Serwisowana baza zarządzana | 41.3 GW | 9 |
| Łopaty wirnika (zewnętrzne) | 3,884 | 9 |
| Łopaty wirnika (własna produkcja) | 1,537 | 9 |
| Rzeczowe aktywa trwałe | 545,343 | 9 |
| Wolumen produkcji | 7,609.0 | 9 |
| Napływ zamówień, segment Projekty | 7,461.5 (EUR EUR million) | 9 |
| Napływ zamówień, segment Serwis | 1,981.2 (EUR EUR million) | 9 |
| Napływ zamówień (segment Serwis) | 1,981.2 (EUR EUR million) | 9 |
| Napływ zamówień (segment Projekty, GW) | 8.3 (EUR GW) | 9 |
| Napływ zamówień (segment Projekty) | 7,461.5 (EUR EUR million) | 9 |
| Portfel zamówień, segment Serwis | 4,974.1 (EUR EUR million) | 9 |
| Portfel zamówień, segment Projekty | 7,803.9 (EUR EUR million) | 9 |
| Portfel zamówień (segment Serwis) | 4,974.1 (EUR EUR million) | 9 |
| Portfel zamówień (segment Projekty) | 7,803.9 (EUR EUR million) | 9 |
| Płynność netto | 848.2 | 9 |
| Wskaźnik wypadków z utratą czasu pracy (LTIF) | 1.45 | 9 |
| Inwestycja w ACCIONA Nordex Green Hydrogen, S.L | 99,582 | 9 |
| Zainstalowana moc | 6,641.4 | 9 |
| Marża brutto | 21.0 | 9 |
| Wskaźnik kapitału własnego | 17.7 | 9 |
| Kapitał własny | 996.6 (EUR EUR million) | 9 |
| Marża EBITDA | 4.1 | 9 |
| Marża EBIT | 1.6 | 9 |
| Aktywa z tytułu umów z projektów | 838,229 | 9 |
| Aktywowane koszty prac rozwojowych | 184,838 | 9 |
| Uniknięte emisje CO | 81.01 | 9 |
| Średnia cena sprzedaży (ASP) | 0.90 (EUR million/MW) | 9 |
| Nordex, opublikowano 2024-11-07, okres 2024-Q3 | ||
| Wskaźnik kapitału obrotowego | – 7.3 | 8 |
| Napływ zamówień, segment Projekty | 4,572 (EUR EUR million) | 8 |
| Zainstalowana moc | 4,981 | 8 |
| Wskaźnik kapitału własnego | 18.5 | 8 |
| Marża EBITDA | 3.7 | 8 |
| Nordex, opublikowano 2024-07-25, okres 2024-H1 | ||
| Wskaźnik kapitału obrotowego | – 7.4 | 7 |
| Wynagrodzenia i pensje | 279,421 | 7 |
| Podatek dochodowy łącznie | 3,156 (EUR EUR thousand) | 7 |
| Ubezpieczenia społeczne i wydatki na świadczenia emerytalne i socjalne | 58,528 | 7 |
| Obsługiwane turbiny wiatrowe | 12,425 | 7 |
| Obsługiwana moc GW | 39.3 | 7 |
| Własne prace aktywowane | 21,811 (EUR EUR thousand) | 7 |
| Pozostałe odsetki i podobne przychody | 8,110 (EUR EUR thousand) | 7 |
| Napływ zamówień segment serwisowy | 812.2 (EUR EUR million) | 7 |
| Napływ zamówień segment projektowy | 2,989.6 (EUR EUR million) | 7 |
| Portfel zamówień segment serwisowy | 4,142.0 (EUR EUR million) | 7 |
| Portfel zamówień segment projektowy | 6,890.4 (EUR EUR million) | 7 |
| Płynność netto | 445.8 | 7 |
| Wynik odsetkowy | -44,580 | 7 |
| Odsetki i podobne koszty | -52,690 (EUR EUR thousand) | 7 |
| Zainstalowana moc MW | 2,971 | 7 |
| Wskaźnik kapitału własnego | 17.9 | 7 |
| Marża EBITDA | 3.4 | 7 |
| Marża EBIT | 0.8 | 7 |
| Amortyzacja rzeczowych aktywów trwałych | 68,776 | 7 |
| Bieżący podatek dochodowy | -25,404 (EUR EUR thousand) | 7 |
| Zobowiązania warunkowe z tytułu gwarancji | 648 | 7 |
| Wskaźnik book-to-bill | 0.96 | 7 |
| Amortyzacja skapitalizowanych kosztów prac rozwojowych | 17,934 (EUR EUR thousand) | 7 |
| ASP na MW | 0.89 (EUR million/MW) | 7 |
| Nordex, opublikowano 2024-05-14, okres 2024-Q1 | ||
| Wskaźnik kapitału obrotowego | –7.0 | 6 |
| Wskaźnik kosztów pracowniczych | 10.6 | 6 |
| Napływ zamówień segment projektowy | 1,764.9 (EUR EUR million) | 6 |
| Zainstalowana moc | 1,102.9 | 6 |
| Wskaźnik kapitału własnego | 18.6 | 6 |
| Marża EBITDA | 3.3 | 6 |
| Nordex, opublikowano 2024-02-29, okres FY2023 | ||
| portfel zamówień segment projekty | EUR 6.9 billion | 5 |
| pokrycie zamówień sprzedażą | 78% | 5 |
| Wskaźnik kapitału obrotowego | -11.5 | 5 |
| Kapitał obrotowy | -745,681 | 5 |
| Niezaangażowany instrument gwarancyjny | 600,000 | 5 |
| Konsorcjalny wielowalutowy instrument gwarancyjny - łączna kwota | 1,302,000 | 5 |
| Koszty pracownicze | 629.8 (EUR EUR million) | 5 |
| Wskaźnik kosztów pracowniczych | 9.7 | 5 |
| Pozostałe zobowiązanie z umowy serwisowej | 185,944 | 5 |
| Rzeczowe aktywa trwałe | 554,426 | 5 |
| Plan jednostek udziałowych uzależnionych od wyników - łączny koszt | 580 | 5 |
| Napływ zamówień (segment Serwis) | 923.9 (EUR EUR million) | 5 |
| Napływ zamówień (segment Projekty) | 6,211.3 (EUR EUR million) | 5 |
| Napływ zamówień (Grupa) | 7,135.2 (EUR EUR million) | 5 |
| Napływ zamówień | 6,196,422 (EUR EUR thousand) | 5 |
| Portfel zamówień (segment Serwis) | 3,626.2 (EUR EUR million) | 5 |
| Portfel zamówień (segment Projekty) | 6,911.2 (EUR EUR million) | 5 |
| Portfel zamówień (Grupa) | 10,537.4 (EUR EUR million) | 5 |
| Płynność netto | 631 | 5 |
| Zainstalowana moc | 7,253.2 | 5 |
| Wartość nominalna transakcji forward na walutach | 120,226 | 5 |
| Wskaźnik kapitału własnego | 18.0 | 5 |
| Kapitał własny na dzień 31 grud. | 978.1 (EUR EUR million) | 5 |
| Marża EBITDA | 0.0 | 5 |
| Zobowiązania kontraktowe z projektów | 1,319,553 | 5 |
| Aktywa z tytułu umów z projektów | 780,352 | 5 |
| Gotówka i ekwiwalenty gotówki | 926 (EUR EUR million) | 5 |
| Aktywowane koszty prac rozwojowych | 169,785 | 5 |
| Nordex, opublikowano 2023-11-14, okres 2023-Q3 | ||
| Wskaźnik kapitału obrotowego | – 10.2 | 4 |
| Wynagrodzenia i pensje | 376,878 | 4 |
| Łączna liczba turbin obsługiwanych w segmencie serwisowym | 10,999 | 4 |
| Łączne koszty pracownicze | 459,921 (EUR EUR thousand) | 4 |
| Łączna produkcja obsługiwanych turbin | 33.3 | 4 |
| Podatek dochodowy łącznie | -30,404 (EUR EUR thousand) | 4 |
| Personel techniczny | 5,051 | 4 |
| Koszty pracownicze | 459.9 (EUR EUR million) | 4 |
| Ubezpieczenia społeczne i wydatki na świadczenia emerytalne i socjalne | 83,043 | 4 |
| Portfel zamówień serwisowych | 3,593.6 (EUR EUR million) | 4 |
| Zysk/strata z metody praw własności | -162 | 4 |
| Własne prace aktywowane | 26,288 (EUR EUR thousand) | 4 |
| Pozostałe odsetki i podobne przychody | 7,226 (EUR EUR thousand) | 4 |
| Napływ zamówień (segment Serwis) | 742 (EUR EUR million) | 4 |
| Napływ zamówień | 4,143 (EUR EUR million) | 4 |
| Portfel zamówień (segment Projekty) | 6,655 (EUR EUR million) | 4 |
| Portfel zamówień | 10,249 (EUR EUR million) | 4 |
| Pracownicy biurowi | 4,857 | 4 |
| Udział Nordex H2, S.L. | 50.00% | 4 |
| Płynność netto | 344.3 | 4 |
| Zobowiązania wobec jednostek niekonsolidowanych | 128 | 4 |
| Wynik odsetkowy | -98,134 | 4 |
| Odsetki i podobne koszty | -105,360 (EUR EUR thousand) | 4 |
| Zainstalowana moc | 5,537 | 4 |
| Przychody z inwestycji | 0 (EUR EUR thousand) | 4 |
| Odpis z tytułu inwestycji | 0 (EUR EUR thousand) | 4 |
| Gwarancje | 880 | 4 |
| Udział GN Renewable Investments S.a.r.l. | 30.00% | 4 |
| Wskaźnik kapitału własnego | 18.8 | 4 |
| Marża EBITDA | – 1.5 | 4 |
| Marża EBIT | – 4.5 | 4 |
| Bieżący podatek dochodowy | -27,051 (EUR EUR thousand) | 4 |
| Wskaźnik book-to-bill | 1.03 | 4 |
| Średnia liczba pracowników technicznych | 4,912 | 4 |
| Średnia cena sprzedaży za MW | 0.85 (EUR million/MW) | 4 |
| Średnia liczba pracowników biurowych | 4,652 | 4 |
| Udział Acciona S.A. | 47.1% | 4 |
| Nordex, opublikowano 2023-07-27, okres 2023-H1 | ||
| Wskaźnik kapitału obrotowego | –9.6 | 3 |
| Średnia ważona liczba akcji | 223,318,313 | 3 |
| Kapitał zakładowy | 236,450 (EUR EUR thousand) | 3 |
| Wskaźnik kosztów pracowniczych | 10.8 | 3 |
| Udział w kapitale własnym przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej | 990,555 | 3 |
| Rezerwa na koszty zabezpieczenia przepływów pieniężnych | –187 | 3 |
| Pozostałe długoterminowe zobowiązania finansowe - zobowiązania z tytułu leasingu | 145,925 | 3 |
| Pozostałe długoterminowe zobowiązania finansowe - obligacje zamienne | 239,617 | 3 |
| Pozostałe bieżące zobowiązania niefinansowe - zobowiązania podatkowe | 89,514 | 3 |
| Pozostałe bieżące zobowiązania niefinansowe - zobowiązania rozliczane w czasie | 105,090 | 3 |
| Pozostałe bieżące zobowiązania finansowe - zobowiązania z tytułu leasingu | 33,560 | 3 |
| Pozostałe bieżące zobowiązania finansowe - prowizje gwarancyjne | 10,426 | 3 |
| Pozostałe bieżące zobowiązania finansowe - transakcje forward na waluty | 41,491 | 3 |
| Napływ zamówień segment projektowy | 2,354 (EUR EUR million) | 3 |
| Portfel zamówień segment serwisowy | 3,418 (EUR EUR million) | 3 |
| Portfel zamówień segment projektowy | 6,387 (EUR EUR million) | 3 |
| Płynność netto | 359.7 | 3 |
| Zainstalowana moc | 3,098 | 3 |
| Pozycja korygująca różnice kursowe | –147,347 | 3 |
| Wskaźnik kapitału własnego | 20.7 | 3 |
| Marża EBITDA | –4.2 | 3 |
| Marża EBIT | –7.4 | 3 |
| Skonsolidowany zysk/strata netto z lat ubiegłych | –461,865 | 3 |
| Rezerwa z tytułu zabezpieczeń przepływów pieniężnych | –20,842 | 3 |
| Kapitał zapasowy | 1,694,157 (EUR EUR thousand) | 3 |
| Udział Acciona S.A. | 47.1% | 3 |
| Nordex, opublikowano 2023-05-12, okres 2023-Q1 | ||
| Wskaźnik kapitału obrotowego | -10.6 | 2 |
| Wynagrodzenia i pensje | 120,820 | 2 |
| Łączne koszty pracownicze | 147,235 (EUR EUR thousand) | 2 |
| Ubezpieczenia społeczne i wydatki na świadczenia emerytalne i socjalne | 26,414 | 2 |
| Zarządzane turbiny serwisowe | 10,682 | 2 |
| Własne prace aktywowane | 9,757 (EUR EUR thousand) | 2 |
| Portfel zamówień (segment Serwis) | 3,405.1 (EUR EUR million) | 2 |
| Portfel zamówień (segment Projekty) | 6,458.1 (EUR EUR million) | 2 |
| Zainstalowana moc | 1,319.3 | 2 |
| Wskaźnik kapitału własnego | 15.0 | 2 |
| Marża EBITDA | -9.4 | 2 |
| Marża EBIT | -13.6 | 2 |
Rozwój działalności Nordex
Rozwój działalności Nordex okres po okresie do Q2 2026; każdy tekst pochodzi z oryginalnego raportu danego okresu, numery źródeł odsyłają do dokumentu. Metodologia NadirAlpha
FY2026: Nordex
Nordex odnotował przychody w wysokości 1 587,7 mln EUR miliona w Q1 2026 i 2 178,8 mln EUR miliona w Q2 2026, przy czym skonsolidowana sprzedaż za H1 osiągnęła EUR 3 766,5 miliona w porównaniu z EUR 3 308,7 miliona w H1 2025, napędzana wyższą aktywnością zarówno w segmencie Projects, jak i Service oraz wzrostem średnich cen sprzedaży 15. Zysk netto poprawił się do 53,6 mln EUR miliona w Q1 2026 z EUR 7,9 miliona rok wcześniej 14 i osiągnął 111,5 mln EUR miliona w Q2 2026, co dało zysk netto za H1 na poziomie EUR 165,1 miliona wobec EUR 38,8 miliona w H1 2025 15. Portfel zamówień segmentu Projects wyniósł EUR 11 577,6 miliona na koniec pierwszego półrocza, a Nordex ponownie wszedł na rynek amerykański z ponad 800 MW wartości przyjętych zamówień w H1 2026 15. W październiku 2026 Nordex podwyższył prognozę marży EBITDA na cały rok do 11,5 do 12,5 %, powołując się na EBITDA za Q3 2026 w wysokości EUR 278 milionów przy marży 12,7 %, która przekroczyła oczekiwania w porównaniu z EUR 136 milionów przy marży 8,0 % w Q3 2025 16.
FY2025: Nordex
Nordex SE opublikował wyniki za FY 2025: skonsolidowana sprzedaż wyniosła 7 553,5 mln EUR, co oznacza wzrost o 3,5 % z 7 299 mln EUR w 2024 roku; segment Projects wniósł 6 765 mln EUR, a segment Service 863 mln EUR 13. EBITDA więcej niż podwoiła się rok do roku i osiągnęła 631 mln EUR, podnosząc marżę EBITDA do 8,4 % z 4,1 % w 2024 roku; marża brutto wzrosła do 27,0 % z 21,0 %, co odzwierciedla wyższe średnie ceny sprzedaży, lepszy miks projektów oraz niższe koszty surowców 13. Zysk netto poprawił się do 274,3 mln EUR z 8,8 mln EUR w 2024 roku; operacyjne przepływy pieniężne wzrosły do 1 016,3 mln EUR z 429,8 mln EUR; wolne przepływy pieniężne osiągnęły 847,4 mln EUR, a pozycja gotówki netto na koniec roku wzmocniła się do 1 925,5 mln EUR 13. Rekordowe przyjęcie zamówień na poziomie 10,2 GW w 2025 roku, co stanowi wzrost o 22,5 % rok do roku, zwiększyło łączny portfel zamówień do 16,1 mld EUR, wspierane trwałym momentum komercyjnym na kluczowych rynkach europejskich oraz na nowych rynkach geograficznych, w tym w Kanadzie i Ekwadorze 13. Przy publikacji wyników rocznych w lutym 2026 roku Nordex podwyższył średnioterminowy cel marży EBITDA z 8 % do 10-12 % oraz wprowadził politykę zwrotu dla akcjonariuszy zakładającą minimalne roczne zwroty w wysokości 50 mln EUR począwszy od 2027 roku 13.
FY2024: Nordex
Nordex SE odnotowało przychody za pełny rok 2024 w wysokości 7 298,8 mln EUR, co stanowi wzrost o 12,5 % w porównaniu z 6 489,1 mln EUR w 2023 roku, przy udziale segmentu Projects (6 543 mln EUR) oraz segmentu Service (777 mln EUR) 9. EBITDA znacząco się poprawiła do 296,4 mln EUR przy marży 4,1 % z poziomu 2,0 mln EUR i marży 0,0 % w 2023 roku, natomiast marża brutto wzrosła do 21,0 % z 15,2 %, co było napędzane wyższymi średnimi cenami sprzedaży wynoszącymi 0,90 mln EUR/MW wobec 0,84 mln EUR/MW oraz niższymi kosztami surowców 9. Grupa powróciła do skonsolidowanej rentowności netto z wynikiem netto 8,8 mln EUR wobec straty netto 302,8 mln EUR w 2023 roku 9. Wolne przepływy pieniężne wzrosły do 271 mln EUR z 20 mln EUR, a operacyjne przepływy pieniężne zwiększyły się do 430 mln EUR z 161 mln EUR, podnosząc płynność netto do 848 mln EUR z 631 mln EUR na koniec roku 9. Rekordowe zamówienia na poziomie 8,3 GW podniosły łączny portfel zamówień do 12,8 mld EUR, przy czym wartość zamówień segmentu serwisowego wzrosła o 114,5 % do 1 981 mln EUR, a portfel zamówień grupy plasuje Nordex na pozycji drugiego co do wielkości gracza w segmencie lądowej energetyki wiatrowej na świecie z wyłączeniem Chin 9.
FY2023: Nordex
W roku obrotowym FY2023 Nordex SE wygenerowało przychody w wysokości 6 489,1 mln EUR, co oznacza wzrost o 14,0 % z 5 693,6 mln EUR w roku poprzednim, w wyniku wzrostu zainstalowanej mocy o 38,9 % do 7 253,2 MW oraz wzrostu średnich cen sprzedaży na MW rok do roku 109 5. Strata netto za pełny rok zmniejszyła się do -302,8 mln EUR z -497,8 mln EUR w 2022 roku, a EBITDA powróciła do poziomu bliskiego progu rentowności na poziomie 2,0 mln EUR wobec -244,3 mln EUR w roku poprzednim, ponieważ kontrakty wyżej wycenione stopniowo zastępowały starsze projekty o niskiej marży w portfelu zamówień 5. Wolne przepływy pieniężne osiągnęły wartość dodatnią na poziomie 30,2 mln EUR wobec -513,9 mln EUR w 2022 roku, przy wsparciu operacyjnych wpływów pieniężnych w wysokości 161,2 mln EUR wobec odpływu -350,1 mln EUR w roku poprzednim 109 5. Struktura kapitałowa została istotnie wzmocniona poprzez konwersję pożyczek akcjonariusza Acciona w wysokości 346,7 mln EUR na kapitał własny w marcu 2023 roku oraz równoczesną emisję zielonych obligacji zamiennych o wartości 333 mln EUR w kwietniu 2023 roku, co podniosło pozycję płynności netto na koniec roku do 678,3 mln EUR z 244,3 mln EUR na koniec 2022 roku 2 3 109. Wskaźnik kosztów materiałowych poprawił się do 85,0 % z 91,9 % w 2022 roku, odzwierciedlając wyższe średnie ceny sprzedaży i niższe koszty nakładów, a łączna wartość zamówień w FY2023 wzrosła o 16,2 % do 7 135,2 mln EUR, przy czym platforma Delta4000 stanowiła ponad 90 % nowych zamówień 5.
Słowniczek
- Przychody: Przychody z umów z klientami po pomniejszeniach, tak jak wykazuje je sama spółka; nie produkcja całkowita, przychody brutto, GMV ani napływ zamówień.
- Zysk operacyjny: Operacyjna pozycja rachunku zysków i strat, czyli zysk operacyjny; EBIT tylko jako oznaczone zastępstwo, nigdy zysk przed opodatkowaniem ani zysk zwyczajny.
- EBITDA (adj.): Skorygowana EBITDA, dosłownie i zdefiniowana przez spółkę (non-GAAP), nigdy wyliczona.
- Zysk netto: Zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej, po działalności zaniechanej; bez udziałów mniejszości i bez całkowitych dochodów.
- EPS: Rozwodniony EPS przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej; wartość opublikowana zawsze ma pierwszeństwo przed wyliczoną, wartości wyliczone są oznaczone.
- FCF: FCF = przepływy operacyjne minus Capex na rzeczowe aktywa trwałe; własna wartość FCF spółki jest pokazywana osobno.
- Przepływy op.: Przepływy operacyjne zgodnie z publikacją; spółki MSSF mogą ujmować zapłacone odsetki w przepływach finansowych, więc porównywalność bywa ograniczona.
- Gotówka: Gotówka i jej ekwiwalenty, bez papierów wartościowych, chyba że spółka ujmuje je w tej pozycji.
- Dług netto: Dług netto = zadłużenie finansowe bez zobowiązań leasingowych minus gotówka na ten sam dzień; własna pozycja netto spółki może się różnić.
- *: wyliczone, wzór w dymku
- ≈: wyliczone, przybliżenie
- ~: niepewne; wartość pozostaje widoczna, oceny jej nie używają
- °: poprawione przez zapytanie do dokumentu lub skorygowane na podstawie dowodu
- EBIT: EBIT jako zastępstwo: rachunek wyników nie zawiera pozycji operacyjnej
- basic: podstawowy EPS jako zastępstwo, gdy brak rozwodnionego
Źródła: raporty kwartalne, raporty roczne i dokumenty relacji inwestorskich
16 źródeł dotyczących Nordex od 2023; cyfry w indeksie górnym w rozdziałach odsyłają do tych wierszy, starsze dokumenty znajdują się w części rozwijanej. Metodologia NadirAlpha
| # | Typ dokumentu | Opublikowano |
|---|---|---|
| #1 / #101 | IR-Annual raport roczny | 2023-03-31 |
| #2 | IR-Quarter raport kwartalny | 2023-05-12 |
| #3 / #103 | IR-Half raport półroczny | 2023-07-27 |
| #4 | IR-Quarter raport kwartalny | 2023-11-14 |
| #5 / #105 | IR-Annual raport roczny | 2024-02-29 |
| #6 | IR-Quarter raport kwartalny | 2024-05-14 |
| #7 / #107 | IR-Half raport półroczny | 2024-07-25 |
| #8 | IR-Quarter raport kwartalny | 2024-11-07 |
| #9 / #109 | IR-Annual raport roczny | 2025-02-27 |
| #10 | IR-Quarter raport kwartalny | 2025-04-25 |
| #11 / #111 | IR-Half raport półroczny | 2025-07-28 |
| #12 | IR-Quarter raport kwartalny | 2025-11-04 |
| #13 / #113 | IR-Annual raport roczny | 2026-02-25 |
| #14 | IR-Quarter raport kwartalny | 2026-04-27 |
| #15 / #115 | IR-Half raport półroczny | 2026-07-29 |
| #16 | IR-Meldung | 2026-10-15 |
FAQ o akcjach Nordex
Czy istnieje prognoza zarządu (Guidance) na okres FY2026?
Tak. Zarząd opublikował cele na okres FY2026, w tym Marża EBITDA. Rozdział dotyczący Guidance tracking przedstawia wszystkie cele i porównuje je z późniejszymi wynikami rzeczywistymi; neutralnie, bez własnych szacunków.
Gdzie mogę znaleźć oficjalne dokumenty Investor Relations spółki Nordex?
NadirAlpha podaje w rozdziale źródeł linki do wszystkich 16 wykorzystanych dokumentów oryginalnych (Dokumenty IR): raport półroczny, raport roczny, raport kwartalny, każdy z typem, datą publikacji i bezpośrednim odnośnikiem; każda liczba w raporcie ma numer źródła.