Akcje PUMA PUM.DE
Akcje PUMA (PUM.DE): Wyniki kwartalne i roczne od 2025 z raport kwartalny i dokumentów IR: przychody, wynik, bilans, przepływy pieniężne i guidance zarządu, każda liczba ze źródłem. Stan na 09/2026, raportowanie kwartalne. Analiza akcji od NadirAlpha. Przychody Q2 2026: 1,7 mld EUR (-10 % r/r). Ostatnio raportowane (Q2 2026): Gross profit margin, udział DTC, marża EBIT. Najnowszy odczyt: Marża rośnie, Guidance potwierdzony, Zmiana strategiczna.
Raport generowany przez AI · nie stanowi porady inwestycyjnej · dane wyodrębnione automatycznie; prosimy weryfikować z podlinkowanym oryginałem więcej
Model biznesowy#
Czym zajmuje się spółka i w jaki sposób zarabia; opracowane redakcyjnie przez AI wyłącznie na podstawie oryginalnych raportów spółki, bez własnej oceny. Metodologia
PUMA SE jest globalną firmą sportową, która projektuje, rozwija, sprzedaje i dystrybuuje obuwie, odzież i akcesoria w segmentach Performance i Sportstyle. Portfolio Performance obejmuje bieganie, piłkę nożną, treningi, koszykówkę, golf i motorsport, natomiast Sportstyle obejmuje produkty lifestylowe i modowe oparte na historycznych sylwetkach, takich jak Suede i Speedcat. Przychody są generowane dwoma głównymi kanałami: dystrybucją hurtową do detalistów na całym świecie, która stanowiła większość sprzedaży w Q2 2026, oraz kanałami direct-to-consumer obejmującymi markowe sklepy detaliczne i e-commerce, które odpowiadały za 35,2 % sprzedaży w Q2 2026 i zwiększają swój udział w strukturze sprzedaży. 40 Produkty są wytwarzane wyłącznie przez zewnętrznych dostawców zlokalizowanych głównie w Azji, a kapitał marki jest utrzymywany poprzez partnerstwa z sportowcami i federacjami, współpracę kulturową oraz platformy technologiczne, takie jak amortyzacja NITRO.
Aktualny stan#
Podsumowanie ostatniego okresu sprawozdawczego: kluczowe wskaźniki, czynniki wzrostu i wypowiedzi zarządu; opracowane redakcyjnie na podstawie aktualnego raportu oryginalnego, każda liczba potwierdzona numerem źródłowym. Metodologia
Ocena NadirAlpha, stan na Q2 2026.
Kurs i wykres#
Interaktywny wykres kursowy (TradingView) oraz przebieg kluczowych wskaźników z tabel głównych. Metodologia
Dzienne świece z markerami newsów i wyników. Ładuje się dopiero po kliknięciu.
Czynniki kursowe#
Czynniki, które sama spółka wskazuje jako istotne dla swojego rozwoju biznesowego (na podstawie materiałów IR); odtworzone neutralnie, bez prognoz kursowych i bez własnej oceny. Metodologia
Przychody Grupy w wysokości 1 690,6 mln EUR osiągnięte w 2026-Q2 towarzyszyły stracie operacyjnej w wysokości 53,1 mln EUR oraz stracie netto w wysokości 72,8 mln EUR, przy czym wskaźniki zmian sygnalizują spowalniający wzrost, osłabioną rentowność oraz obniżenie prognozy 146
Przychody hurtowe wynoszące 1094,8 w 2026-Q2 spadły o 14,0 % 40
Kategoria Footwear, największa z przychodami 935,6 w 2026-Q2, odnotowała spadek o 11,7 %, natomiast Apparel przy 552,1 spadł o 4,3 %, a Accessories przy 202,8 spadły o 12,0 % 40
Przychody w regionie Americas wynoszące 600,4 spadły o 15,4 %, a w regionie EMEA wynoszące 674,1 spadły o 12,9 % w 2026-Q2 40
Przychody w regionie Asia/Pacific wynoszące 416,0 w 2026-Q2 wzrosły o 8,6 %, co czyni go jedynym głównym regionem notującym wzrost 40
Przychody Direct-to-Consumer wynoszące 595,8 w 2026-Q2 były zasadniczo stabilne, wzrastając o 0,4 % 40
Nowe premiery produktów wysokiej wydajności w Q1 2026 obejmują DEVIATE NITRO ELITE 4, ACCELERATE NITRO SQD oraz but do treningu HYROX, rozszerzając platformę biegową NITRO oraz partnerstwo treningowe HYROX 34 41
Rewitalizacja franczyzy Suede i produktu H-Street z Rosé wprowadzona w Q1 2026, a stroje reprezentacji na FIFA World Cup 2026 są w przygotowaniu 34 41
Program efektywnościowy nextlevel oraz planowana redukcja łącznie około 1400 stanowisk korporacyjnych od 2025 roku mają na celu obniżenie bazy kosztowej 18 31
Ogłoszono planowane nabycie udziałów Anta Sports od Artémis S.A.S. w dniu 2026-01-27 36
trend sektorowy: Popyt na odzież sportową słabnie, przy czym przychody są niższe w większości regionów i kategorii PUMA, a wzrost odnotowuje jedynie region Asia/Pacific 40. Rentowność pogorszyła się, gdyż Grupa odnotowała stratę operacyjną w wysokości 53,1 mln EUR w 2026-Q2, a prognoza została obniżona 146.
Oś czasu wydarzeń#
Ta oś czasu gromadzi istotne zdarzenia z oryginalnych raportów: zmiany guidance, sygnały przychodowe i marżowe, zwroty strategiczne, komunikaty o produktach i M&A. Metodologia
2026 · 7 zdarzeń
2026-Q2 · Kwi do Cze 2026
Marża zysku brutto poprawiła się o około 180 punktów bazowych do 48,0 %, wspierana niższymi cenami zakupów, efektami zwrotu ceł w wysokości EUR 11,5 miliona oraz efektami walutowymi 40
Perspektywy na FY 2026 potwierdzone: skorygowany kursowo spadek sprzedaży w przedziale niskich do średnich jednocyfrowych wartości procentowych, EBIT między EUR -50 milionów a EUR -150 milionów 38
Artémis S.A.S. ogłosiła sprzedaż udziału wynoszącego 29,1 % w spółce PUMA na rzecz Anta Sports Products Limited, z zastrzeżeniem spełnienia warunków zawieszających; pełna aktualizacja strategii odroczona do czasu oceny możliwości partnerskich 36
2026-Q1 · Sty do Mar 2026
Marża zysku brutto poprawiła się o 60 punktów bazowych do poziomu 47,7 %, za sprawą odwrócenia rezerw na zapasy, niższych kosztów frachtu oraz korzystniejszego miksu kanałów dystrybucji 41
Prognoza na rok obrotowy 2026 potwierdzona: spadek sprzedaży w ujęciu walutowo neutralnym w przedziale niskich do średnich jednocyfrowych wartości procentowych, EBIT od EUR -50 milionów do EUR -150 milionów 41
PUMA United dokonała przejścia z modelu partnerstwa biznesowego na strukturę umowy licencyjnej ze skutkiem od 1 listopada 2025 roku, zaklasyfikowana jako działalność zaniechana 34
Wynik netto po raz pierwszy stał się dodatni po 3 ujemnych okresach (-336,6 do +26,5 mln EUR). 147
2025 · 18 zdarzeń
2025-Q4 · Paź do Gru 2025
PUMA sprzedała udziały większościowe w PUMA United North America LLC i PUMA United Canada ULC w dniu 31 października 2025, przechodząc z modelu skonsolidowanego partnerstwa na model oparty wyłącznie na licencjonowaniu 30
Strata netto za rok obrotowy 2025 wyniosła 645,5 mln EUR miliona wobec zysku netto w wysokości €281,6 miliona w 2024; EPS -4,38 wobec €1,89 w 2024; zdarzenia jednorazowe wyniosły łącznie €191,6 miliona, w tym program efektywności kosztowej (€150,2 miliona) i odpisy z tytułu utraty wartości firmy (€41,4 miliona) 25
Rok obrotowy 2026 wyznaczony jako rok przejściowy: sprzedaż CA ma spaść o niski lub średni procent jednocyfrowy; EBIT między -€50 milionów a -€150 milionów, z uwzględnieniem zdarzeń jednorazowych; powrót do wzrostu powyżej średniej branżowej i zdrowych zysków planowany od 2027 roku; brak proponowanej dywidendy za rok obrotowy 2025 w związku z ujemnym wynikiem netto 25
Wzrost przychodów wyhamował do -27,2 % rok do roku (poprzedni okres -15,3 %). 129
2025-Q3 · Lip do Wrz 2025
Sprzedaż CA za III kwartał spadła o 10,4 % do 1 955,7 mln EUR miliona, co stanowi głębszy spadek niż 1,0 % spadek CA za pierwsze półrocze; sprzedaż CA za dziewięć miesięcy spadła o 4,3 % do €5 973,9 miliona 24
Marża zysku brutto za III kwartał spadła o 260 punktów bazowych do 45,2 %, w wyniku wzrostu promocji w kanale hurtowym, tworzenia rezerw na zapasy i wyższych kosztów frachtu 24
Prognoza na rok obrotowy 2025 potwierdzona: sprzedaż CA ma spaść o niski dwucyfrowy procent; program efektywności kosztowej rozszerzony o planowaną redukcję dodatkowych około 900 stanowisk pracowników umysłowych na całym świecie do końca 2026 roku 24
Wynik operacyjny spadł rok do roku o ponad połowę (237,0 do 29,4 mln EUR, -88 %). 127
2025-Q2 · Kwi do Cze 2025
Strata netto za II kwartał wyniosła 247 mln EUR miliona wobec zysku netto w wysokości €41,9 miliona w II kwartale 2024, co było spowodowane kosztami jednorazowymi w wysokości €84,6 miliona z tytułu programu NEXTLEVEL i odpisu z tytułu utraty wartości firmy, a także odpisami aktywów z tytułu odroczonego podatku dochodowego w USA i Chinach 23
Marża brutto w Q2 spadła o 70 punktów bazowych do 46,1 %, pod wpływem zwiększonej aktywności promocyjnej i niekorzystnych efektów kursowych; marża brutto w H1 2025 spadła o 60 punktów bazowych do 46,5 % 23
Prognoza na FY2025 znacząco zrewidowana: sprzedaż CA oczekiwana na poziomie spadku o niskie nastolatki procent (poprzednio wzrost o niskie do średnie jednocyfrowe procenty); EBIT oczekiwany jako strata (poprzednio zysk €445-525 milionów); CAPEX obniżony do ~€250 milionów; szacowany wpływ ceł USA na poziomie ~€80 milionów na zysk brutto 26
2025-Q1 · Sty do Mar 2025
Sprzedaż raportowana w Q1 spadła o 1,3 % do 1 989,8 mln EUR milionów; w ujęciu skorygowanym o kursy walut płaska na poziomie +0,1 %, przy wzroście EMEA o 5,1 % skompensowanym spadkiem w regionie Americas o 2,7 % i Asia/Pacific o 4,7 % 22
Prognoza na FY2025 zainicjowana: wzrost sprzedaży CA w tempie niskim do średniego jednocyfrowego, skorygowany EBIT €520-600 milionów, CAPEX ~€300 milionów; cła USA wyłączone z prognozy ze względu na wysoką niepewność 22
Wynik operacyjny spadł rok do roku o ponad połowę (159,0 do 43,4 mln EUR, -73 %). 147
Zysk netto zmniejszył się o ponad połowę rok do roku (z 87,3 do 0,5 mln EUR, -99 %). 147
Uruchomiono program efektywności kosztowej NEXTLEVEL zakładający jednorazowe koszty w wysokości do 75 mln EUR oraz oczekiwany dodatkowy EBIT w wysokości do 100 mln EUR; do końca Q2 2025 planowana jest redukcja około 500 stanowisk pracowniczych; Arthur Hoeld mianowany Prezesem Zarządu (CEO) ze skutkiem od 1 lipca 2025 roku 22
Marża brutto za cały rok poprawiła się o 100 punktów bazowych do 47,4 %, korzystając z korzystnego regionalnego i dystrybucyjnego miksu kanałów we wszystkich kategoriach produktowych 20
Program 'nextlevel' ma spowodować jednorazowe koszty w wysokości do 75 mln EUR w 2025 roku, generując jednocześnie dodatkowy EBIT w wysokości do 100 mln EUR, na ścieżce do docelowej marży EBIT na poziomie 8,5 % do 2027 roku 20
2024 · 10 zdarzeń
2024-Q4 · Paź do Gru 2024
Prognoza na cały rok 2025 zainicjowana: wzrost sprzedaży skorygowanej o kursy walut na poziomie niskim do średniego jednocyfrowego i skorygowany EBIT w przedziale €520-600 milionów 18
Sprzedaż skorygowana o kursy walut wzrosła o 9,8 % w Q4 do €2 289 milionów, osiągając najsilniejsze kwartalne tempo w roku, przy udziale wszystkich regionów oraz kanałów Wholesale i Direct-to-Consumer 21
Zainicjowano program efektywnościowy 'nextlevel', zakładający osiągnięcie marży EBIT na poziomie 8,5 % do 2027 roku poprzez optymalizację kosztów i usprawnienia operacyjne 21
2024-Q3 · Lip do Wrz 2024
Sprzedaż skorygowana o kursy walut wzrosła o 5,0 % w Q3, przy wzroście wspieranym przez wszystkie trzy regiony; kanał wholesale powrócił do wzrostu na poziomie 1,5 % w ujęciu skorygowanym o kursy walut 17
Marża brutto poprawiła się o 80 punktów bazowych do 47,9 %, pod wpływem korzystnego miksu produktowego, kosztów frachtu i cen zakupu 17
Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 2024 były najbardziej udanymi igrzyskami w historii PUMA, podczas których sportowcy zdobyli 66 medali, w tym 19 złotych, i ustanowili trzy rekordy świata 17
2024-Q2 · Kwi do Cze 2024
Marża brutto poprawiła się o 200 punktów bazowych do 46,8 %, pod wpływem korzystnego miksu produktowego i dystrybucyjnego oraz ogonów wiatrów w zakupach i frachcie, mimo niekorzystnych efektów kursowych 15
Prognoza EBIT na cały rok 2024 zawężona do przedziału €620-670 milionów, obniżając górny koniec poprzedniego przedziału 15
2024-Q1 · Sty do Mar 2024
Marża brutto poprawiła się o 100 punktów bazowych do 47,5 %, pod wpływem niższych kosztów zakupu i frachtu oraz korzystnego miksu produktowego i dystrybucyjnego, mimo znaczących niekorzystnych efektów kursowych 13
PUMA uruchomiła swoją pierwszą globalną kampanię marki od 10 lat w Paryżu, z największą w historii firmy inwestycją medialną, ukierunkowaną na podniesienie prestiżu marki 13
2023 · 12 zdarzeń
2023-Q4 · Paź do Gru 2023
Skonsolidowany zysk netto spadł o 13,7 % do 304,9 mln EUR milionów; straty z przeliczenia walut w wysokości €69,4 milionów wynikające z dewaluacji peso argentyńskiego (wobec €2,2 milionów w roku poprzednim) były główną przyczyną pogorszenia wyniku finansowego 11
Wolne przepływy pieniężne wzrosły ponad dwukrotnie do 353,2 mln EUR milionów, przy spadku zapasów o 19,6 % do €1 804,4 milionów, redukując zadłużenie netto do niemal zera 11
Prognoza na FY2024 zainicjowana: wzrost sprzedaży skorygowanej o kursy walut w tempie średniego jednocyfrowego i EBIT w przedziale €620-700 milionów 10
2023-Q3 · Lip do Wrz 2023
Sprzedaż w Q3 wzrosła o 6,0 % w ujęciu skorygowanym o kursy walut do 2 311,1 mln EUR milionów, kontynuując spowolnienie pomimo wzrostu we wszystkich regionach 8
Marża brutto poprawiła się o 30 punktów bazowych do 47,1 % w Q3, wspierana przez korzystne czynniki zakupowe, frachtowe i cenowe, mimo niekorzystnych efektów kursowych 8
Prognoza na rok obrotowy 2023 potwierdzona: skorygowany kursowo wzrost sprzedaży w wysokim jednocyfrowym przedziale procentowym oraz EBIT w wysokości 590-670 mln EUR 8
2023-Q2 · Kwi do Cze 2023
Sprzedaż w Q2 wzrosła o 11,1 % po korekcie kursowej do 2 120,7 mln, zwalniając w stosunku do Q1, przy utrzymującym się spadku w Ameryce Północnej 7
Marża brutto na sprzedaży spadła o 170 punktów bazowych do 44,8 % w Q2, pod wpływem efektów kursowych, kosztów zaopatrzenia i działalności promocyjnej 7
PUMA zawarła przełomową umowę z Formułą 1, stając się oficjalnym partnerem licencyjnym i wyłącznym sprzedawcą detalicznym przy torze wyścigowym, z A$AP Rockym jako dyrektorem kreatywnym 7
2023-Q1 · Sty do Mar 2023
Sprzedaż w Q1 wzrosła o 14,4 % po korekcie kursowej do 2 187,7 mln, przy wzroście EMEA o 25,4 % i Azji/Pacyfiku o 27,4 % po korekcie kursowej, częściowo zrównoważonym słabymi wynikami Ameryki Północnej 2
Marża brutto na sprzedaży spadła o 70 punktów bazowych do 46,5 % wskutek ogólnobranżowej działalności promocyjnej, wyższych kosztów zaopatrzenia i frachtu oraz niekorzystnych efektów kursowych 2
Prognoza na rok obrotowy 2023 potwierdzona: wysoki jednocyfrowy wzrost sprzedaży po korekcie kursowej oraz EBIT w wysokości 590-670 mln EUR 2
Wskaźniki kluczowe (mln €)#
Kluczowe wskaźniki finansowe spółki w trzech ujęciach, jedno pod drugim: lata obrotowe (tak jak raportowane; w przypadku korekt/restatements tabela pokazuje najnowszą wersję zgłoszenia, oznaczoną), półrocza (podstawa 6-miesięczna, H2 = samo drugie półrocze) oraz kwartały (podstawa 3-miesięczna, nie skumulowane). Wszystkie wartości są ekstrahowane automatycznie z dokumentów zgłoszeniowych; błędy są możliwe; decyzyjnie istotne liczby należy samodzielnie zweryfikować, klikając w powiązany oryginał. Metodologia
Wszystkie informacje służą wyłącznie wsparciu Państwa własnej decyzji inwestycyjnej i nie stanowią rekomendacji; wiążące są oryginalne raporty spółki.
Lata obrotowe
| Okres | Przychody | Zysk operacyjny | Zysk netto | EPS (€) | Przepływy op. | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2025 | 7 296,2° | -357,2~ | -645,5° | -4,38 | -319,3° | 25 |
| FY2024 | 8 398° | 548,7~ | 281,6° | 1,89 | 694,8° | 20 |
| FY2023 | 8 601,7 | 621,6 | 304,9 | 2,03 | 653,6 | 119 |
Półrocza
| Okres | Opublikowano | Przychody | Zysk operacyjny | Zysk netto | EPS (€) | FCF | Gotówka | Dług netto | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-H1* | 2026-07-29 | 3 554,4 | -1,3 | -46,3 | -0,31 | 112,1 | 372,5 | 1 103,9 | 36 |
| 2025-H2* | 2026-02-26 | 3 278 | -317,1 | -398,9 | -2,71*≈ | 104,3 | 290 | 1 063,5~ | 25 |
| 2025-H1* | 2025-07-31 | 3 861,1 | -65,7 | -246,6 | -1,67 | -629,9 | 292,6 | 1 051,3 | 23 |
| 2024-H2* | 2025-03-11 | 4 178,4 | 272,5 | 152,3 | 1,02*≈ | 656,7 | 368,2 | 119,8 | 20 |
| 2024-H1* | 2024-08-07 | 4 219,6 | 276,2 | 129,3 | 0,86 | -224,9 | 271,8 | 552,6 | 15 |
| 2023-H2* | – | 4 293,4 | 330,7 | 132,6 | 0,88*≈ | 720,2 | 552,9 | 19,1 | 134 |
| 2023-H1* | – | 4 308,3 | 290,9 | 172,3 | 1,15 | -367 | 307,9 | – | 116 |
Kwartały
| Okres | Opublikowano | Przychody | Zysk operacyjny | Zysk netto | EPS (€) | Gotówka | Dług netto | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-Q2* | 2026-07-15 | 1 690,6 | -53,1 | -72,8 | -0,49 | 372,5 | 1 103,9 | 37 |
| 2026-Q1* | 2026-04-10 | 1 863,8 | 51,9 | 26,5 | 0,18 | 326,2~ | 1 357,6~ | 33 |
| 2025-Q4* | 2026-02-26 | 1 564,9 | -307,7 | -336,6 | -2,28 | 290 | 1 063,5~ | 129 |
| 2025-Q3* | 2025-10-30 | 1 955,7 | 29,4 | -62,3 | -0,42 | 265 | 1 205,2 | 127 |
| 2025-Q2* | 2025-07-31 | 1 871,3 | -109,1 | -247 | -1,67 | 292,6 | 1 051,3 | 23 |
| 2025-Q1* | 2025-05-08 | 1 989,8 | 43,4 | 0,5 | 0,00 | 283,9 | 994,9 | 22 |
| 2024-Q4* | 2025-03-12 | 2 150,5 | 85,7 | 24,5 | 0,16 | 368,2 | 119,8 | 119 |
| 2024-Q3* | 2024-11-06 | 2 308,2 | 237 | 127,8 | 0,85 | 251,5 | 745,9 | 17 |
| 2024-Q2* | 2024-08-07 | 2 117,3 | 117,2 | 41,9 | 0,28 | 271,8 | 552,6 | 15 |
| 2024-Q1* | 2024-05-08 | 2 102,3 | 159 | 87,3 | 0,58 | 294,5 | 599,9 | 13 |
| 2023-Q4* | – | 1 982,2 | 94,4 | – | 0,01 | 552,9 | 19,1 | 119 |
| 2023-Q3* | – | 2 311,1 | 236,3 | 131,7 | 0,88 | 288 | 528 | 118 |
| 2023-Q2 | – | 2 120,7 | 115,3 | 55 | 0,37 | 307,9 | – | 116 |
| 2023-Q1* | 2023-04-26 | 2 187,7 | 175,5 | 117,3 | 0,78 | 288,8 | 473,1 | 2 |
Bilans i przepływy pieniężne (mln €)#
Bilansowe wartości punktowe (np. Wszystkie wartości są ekstrahowane automatycznie z dokumentów zgłoszeniowych; błędy są możliwe; decyzyjnie istotne liczby należy samodzielnie zweryfikować, klikając w powiązany oryginał. Metodologia
Lata obrotowe
| Okres | Opublikowano | Gotówka | Zadłużenie | Dług netto | Amortyzacja | Przepływy op. | Capex | FCF | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2025 | 2026-02-26 | 290 | 1 353,5 | 1 063,5~ | 30,3 | -319,3° | 206,3 | -525,6 | 25 |
| FY2024 | 2025-03-11 | 368,2 | 488 | 119,8 | – | 694,8° | 263 | 431,8 | 20 |
| FY2023 | – | 552,9 | 572 | 19,1 | – | 653,6 | 300,4 | 353,2 | 119 |
Półrocza
| Okres | Opublikowano | Gotówka | Zadłużenie | Dług netto | Przepływy op. | Capex | FCF | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-H1 | 2026-07-29 | 372,5 | 1 476,4 | 1 103,9 | 157,5 | 45,4 | 112,1 | 36 |
| 2025-H2 | 2026-02-26 | 290 | 1 353,5 | 1 063,5~ | 205,7 | 101,4 | 104,3 | 25 |
| 2025-H1 | 2025-07-31 | 292,6 | 1 343,9 | 1 051,3 | -525 | 104,9 | -629,9 | 23 |
| 2024-H2 | 2025-03-11 | 368,2 | 488 | 119,8 | 794,3 | 137,6 | 656,7 | 20 |
| 2024-H1 | 2024-08-07 | 271,8 | 824,4 | 552,6 | -99,5 | 125,4 | -224,9 | 15 |
| 2023-H2 | – | 552,9 | 572 | 19,1 | 862,6 | 142,4 | 720,2 | 134 |
| 2023-H1 | – | 307,9 | – | – | -209 | 158 | -367 | 116 |
Kwartały
| Okres | Opublikowano | Gotówka | Zadłużenie | Dług netto | Przepływy op. | Capex | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-Q2 | 2026-07-15 | 372,5 | 1 476,4 | 1 103,9 | – | 15,8 | 37 |
| 2026-Q1 | 2026-04-10 | 326,2~ | 1 683,8 | 1 357,6~ | – | 29,6 | 33 |
| 2025-Q4 | 2026-02-26 | 290 | 1 353,5 | 1 063,5~ | – | – | 129 |
| 2025-Q3 | 2025-10-30 | 265 | 1 470,2 | 1 205,2 | – | – | 127 |
| 2025-Q2 | 2025-07-31 | 292,6 | 1 343,9 | 1 051,3 | -0,1 | 53,1 | 23 |
| 2025-Q1 | 2025-05-08 | 283,9 | 1 278,8 | 994,9 | -524,9 | 51,8 | 22 |
| 2024-Q4 | 2025-03-12 | 368,2 | 488 | 119,8 | – | – | 119 |
| 2024-Q3 | 2024-11-06 | 251,5 | 997,4 | 745,9 | – | – | 17 |
| 2024-Q2 | 2024-08-07 | 271,8 | 824,4 | 552,6 | – | 879 | 15 |
| 2024-Q1 | 2024-05-08 | 294,5 | 894,4 | 599,9 | – | – | 13 |
| 2023-Q4 | – | 552,9 | 572 | 19,1 | – | – | 119 |
| 2023-Q3 | – | 288 | 816 | 528 | – | – | 118 |
| 2023-Q2 | – | 307,9 | – | – | – | – | 116 |
| 2023-Q1 | 2023-04-26 | 288,8 | 761,9 | 473,1 | – | 848 | 2 |
Przychody według typu (stan na 2026-Q2 · mln EUR · 19/28)#
Podział przychodów według segmentów lub typów produktów, dokładnie tak jak raportuje to sama spółka. Metodologia
| Segment | Od | Okres | Podstawa | Przychody | Wzrost | Marża | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hurt hurtowy | 2023-H1 | 2026-Q2 | 3M | 1 094,8 | -14% | – | 40 |
| Sprzedaż bezpośrednia | 2023-H1 | 2026-Q2 | 3M | 595,8 | 0,4% | – | 40 |
| EMEA | 2023-Q1 | 2026-Q2 | 3M | 674,1 | -12,9% | – | 40 |
| Ameryki | 2023-Q1 | 2026-Q2 | 3M | 600,4 | -15,4% | – | 40 |
| Azja/Pacyfik | 2023-Q1 | 2026-Q2 | 3M | 416 | 8,6% | – | 40 |
| Obuwie | FY2022 | 2026-Q2 | 3M | 935,6 | -11,7% | – | 40 |
| Odzież | FY2022 | 2026-Q2 | 3M | 552,1 | -4,3% | – | 40 |
| Akcesoria | FY2022 | 2026-Q2 | 3M | 202,8 | -12% | – | 40 |
| Pozostałe kraje Azji i Pacyfiku | FY2024 | 2026-H1 | 6M | 402,9 | – | – | 36 |
| MEA&I | FY2024 | 2026-H1 | 6M | 359,4 | – | – | 36 |
| Europa | FY2022 | 2026-H1 | 6M | 1 059,7 | – | – | 36 |
| Ameryka Północna | FY2022 | 2026-H1 | 6M | 642,4 | – | – | 36 |
| Ameryka Łacińska | FY2022 | 2026-H1 | 6M | 584,8 | – | – | 36 |
| Większe Chiny | FY2022 | 2026-H1 | 6M | 278,3 | – | – | 36 |
| stichd | FY2022 | 2026-H1 | 6M | 205,9 | – | – | 36 |
| APAC (z wyłączeniem Większych Chin) | – | 2025-Q1 | – | – | – | – | 28 |
| E-commerce | – | 2025-Q1 | – | – | – | – | 22 |
| EOG | – | 2025-Q1 | – | – | – | – | 28 |
| Sklepy detaliczne własne | – | 2025-Q1 | – | – | – | – | 22 |
| Przychody z licencji i prowizji | FY2023 | FY2023 | 12M | 599,3 | – | – | 3 |
| Ameryka | FY2023 | FY2023 | 12M | 178,3 | – | – | 3 |
| Afryka/Bliski Wschód | FY2023 | FY2023 | 12M | 2 | – | – | 3 |
| Pozostałe | 2023-H1 | 2023-H1 | 6M | 889 | – | 21% | 6 |
| USA, Ameryka Północna | FY2022 | FY2023 | 12M | 1 933,7 | – | – | 11 |
| EEMEA | FY2022 | FY2024 | 12M | 1 742,1 | – | – | 20 |
| Niemcy, Europa | FY2022 | FY2023 | 12M | 631,6 | – | – | 11 |
| Azja/Pacyfik (z wyłączeniem Większych Chin) | FY2022 | FY2024 | 12M | 424,7 | – | – | 20 |
| LATAM | – | 2024-Q3 | – | – | – | – | 19 |
Produkty i M&A (44/150 aktywne+aktualne)#
Komunikaty dotyczące produktów pochodzące z raportów; wprowadzenia na rynek, zatwierdzenia, partnerstwa; z datą pierwszej wzmianki i źródłem. Metodologia
| Produkt / linia | Od | Status | Źródło |
|---|---|---|---|
| Repozycjonowanie marki Suede jako kultowej propozycji | 2027 | Planowane | 35 |
| Lifestyle running jako kluczowy filar przyszłości | 2027 | Planowane | 35 |
| Wprowadzenie korków piłkarskich ULTRA 7 z technologią NITRO™ | 2026-06 | Wprowadzono | 40 |
| Powrót produktu Suede w nadchodzących sezonach | 2026-06 | Planowane | 40 |
| Odbudowa/inkubacja franczyzy Suede | 2026-06 | Planowane | 39 |
| Produkt SUEDE H-STREET | 2026-06 | Wprowadzono | 38 |
| Dynamika sprzedaży produktu SPEEDCAT OG | 2026-06 | Wprowadzono | 38 |
| Produkt NITROTM LAB DEVIATE PURE NITROTM | 2026-06 | Wprowadzono | 38 |
| Propozycje produktów NITRO | 2026-06 | Planowane | 39 |
| Rozszerzenie platformy NITRO w bieganiu i treningu (4×) | 2026-06 | Planowane | 30 |
| Obuwie do współpracy HYROX | 2026-06 | Planowane | 39 |
| Zaangażowanie w FIFA World Cup 2026™ z 11 reprezentacjami narodowymi | 2026-06 | Wprowadzono | 40 |
| Premiera FAST-R NITRO™ ELITE 3 SHOWTIME EDITION | 2026-06 | Wprowadzono | 38 |
| Partnerstwo i produkt DEVIATE NITRO™ HYROX ELITE | 2026-06 | Wprowadzono | 38 |
| Mark Langer mianowany dyrektorem finansowym | 2026-05 | Wprowadzono | 36 |
| REWITALIZACJA SERII SUEDE | 2026-03 | Wprowadzono | 34 |
| Premiera buta treningowego HYROX | 2026-03 | Wprowadzono | 41 |
| PRODUKT H-STREET Z ROSÉ | 2026-03 | Wprowadzono | 34 |
| DEVIATE NITRO ELITE 4 | 2026-03 | Wprowadzono | 34 |
| PREMIERA ACCELERATE NITRO SQD | 2026-03 | Wprowadzono | 34 |
| ZAMROŻENIE KOLEKCJI SEZONOWEJ SS27 | 2026 | Planowane | 34 |
| Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Mediolanie i Cortinie d'Ampezzo | 2026 | Planowane | 30 |
| Udział w FIFA World Cup 2026 (2×) | 2026 | Wprowadzono | 41 |
| FIFA World Cup 2026 w USA, Meksyku i Kanadzie | 2026 | Planowane | 30 |
| Rozszerzenie pilotażu Bangladesh Employment Injury Scheme | 2025-12 | Wprowadzono | 30 |
| But do biegania Velocity NITRO™ 4 | 2025-09 | Wprowadzono | 24 |
| Produkt SPEEDCAT BALLET (4×) | 2025-09 | Wprowadzono | 22 |
| But do koszykówki HALI 1 | 2025-09 | Wprowadzono | 24 |
| Oficjalne partnerstwo z Premier League | 2025-03 | Wprowadzono | 22 |
| Wspólna kolekcja PUMA i HYROX | 2025-03 | Wprowadzono | 22 |
| MB.04 GOLDEN CHILD | 2025-03 | Wprowadzono | 28 |
| Premiera butów biegowych Fast-R NITRO™ Elite 3 | 2025-03 | Wprowadzono | 22 |
| FUTURE 8 | 2025-03 | Wprowadzono | 28 |
| FERRARI REPLICA | 2025-03 | Wprowadzono | 28 |
| FAST-R NITRO ELITE 3 | 2025-03 | Wprowadzono | 28 |
| DEVIATE NITRO 3 | 2025-03 | Wprowadzono | 28 |
| program efektywności nextlevel | 2025-02 | Planowane | 18 |
| Trzyletnie partnerstwo z IOM ds. etycznego rekrutowania | 2025 | Wprowadzono | 30 |
| Partnerstwo strategiczne z HYROX w kategorii Training | 2025 | Wprowadzono | 30 |
| Planowana redukcja stanowisk korporacyjnych (ok. 1400 łącznie od 2025) | 2025 | Planowane | 31 |
| Otwarcie flagowego sklepu London Oxford Street (2x) | 2025 | Planowane | 31 |
| Armand Duplantis ustanowił nowy rekord świata z technologią NITRO™ | 2025 | Wprowadzono | 31 |
| Wdrożenie porozumienia ACCORD | 2025 | Wprowadzono | 30 |
| Global brand campaign (6×) | 2024 | Wprowadzono | 22 |
| ULTRA | 2024-12 | Planowane | 14 |
| Skalowanie obuwia Speedcat | 2024-12 | Planowane | 18 |
| Sneaker Mostro na wybiegu podczas New York Fashion Week | 2024-12 | Wprowadzono | 18 |
| But do biegania MagMax | 2024-12 | Wprowadzono | 18 |
| MB.04 z LaMelo Ball | 2024-12 | Planowane | 14 |
| LaMelo Ball LaFrancé - but lifestyle shoe | 2024-12 | Wprowadzono | 18 |
| Deviate Nitro Elite 3 | 2024-12 | Planowane | 14 |
| Deviate NITRO-Elite 3 i Fast-R2 - buty do biegania | 2024-12 | Wprowadzono | 18 |
| Projekty A$AP Rocky Mostro i Inhale z komercyjnym debiutem Inhale | 2024-12 | Planowane | 17 |
| Zmiana CFO z Huberta Hinterseher na Markusa Neubranda | 2024-10 | Wprowadzono | 20 |
| Komercyjny debiut Speedcat | 2024-09 | Planowane | 16 |
| Partnerstwo projektowe z Salehe Bembury w koszykówce | 2024-06 | Planowane | 15 |
| Partnerstwo ambasadorskie z Rosé K-Pop | 2024-06 | Wprowadzono | 15 |
| Komitet Meksyku zatwierdził prognozę pracodawcy ds. FoA i zbiorowego bargainingu | 2024-06 | Planowane | 20 |
| MB.04 - sygnowany but LaMelo Ball | 2024-06 | Planowane | 15 |
| LA Studio - centrum produktowe i projektowe | 2024-06 | Planowane | 15 |
| Program równości płci i zwrotów (2×) | 2024-06 | Planowane | 20 |
| Easy Rider - retro styl biegowy | 2024-06 | Wprowadzono | 15 |
| Rozszerzenie rady nadzorczej z sześciu do siedmiu członków | 2024-05 | Wprowadzono | 20 |
| Komercyjne wydanie RE:SUEDE z Zalando | 2024-04 | Planowane | 9 |
| Suede XL - wiodący model skate | 2024-03 | Wprowadzono | 13 |
| Palermo - wiodący model terrace | 2024-03 | Wprowadzono | 13 |
| Manchester City - strój wyjazdowy 4. | 2024-03 | Wprowadzono | 13 |
| LaFrancé - sygnowany but lifestyle LaMelo Ball | 2024-03 | Wprowadzono | 13 |
| Fireglow - kolorystyka buta | 2024-03 | Planowane | 13 |
| Fast-R NITRO Elite 2 running shoe | 2024-03 | Wprowadzono | 13 |
| FENTY x PUMA Avanti Pony Hair | 2024-03 | Wprowadzono | 13 |
| All-Pro Nitro for NXTPro Hoops | 2024-03 | Wprowadzono | 13 |
| AC Milan 4th kit | 2024-03 | Wprowadzono | 13 |
| 17 Track and Field Federation Kits | 2024-03 | Planowane | 13 |
| Voices of a RE:GENERATION initiative for Gen Z sustainability advocates | 2024 | Wprowadzono | 20 |
| UEFA Euro Cup 2024 (2×) | 2024 | Planowane | 3 |
| Stewie 3 WNBA signature shoe launch | 2024 | Wprowadzono | 20 |
| Speedcat relaunch | 2024 | Planowane | 9 |
| Speedcat launch in elevated distribution channels | 2024 | Planowane | 14 |
| Solar PV station installation | 2024 | Planowane | 11 |
| Running shoes Fast-R2 | 2024 | Planowane | 9 |
| Running shoes Deviate NITRO Elite 3 | 2024 | Planowane | 13 |
| Phantomcat golf shoes with Flexspike technology (2×) | 2024 | Wprowadzono | 18 |
| Palermo, Suede XL and Easy Rider Sportstyle transition | 2024 | Planowane | 14 |
| Palermo and Suede XL sneaker new versions | 2024 | Wprowadzono | 20 |
| PUMA shopping app expansion to other markets (2×) | 2024 | Planowane | 11 |
| Olympic & Paralympic Games in Paris (2×) | 2024 | Planowane | 11 |
| New store format expansion and retail store modernization | 2024 | Planowane | 11 |
| New flagship store opening in Las Vegas | 2024 | Wprowadzono | 20 |
| Mostro relaunch | 2024 | Planowane | 9 |
| Mostro low profile shoe (8×) | 2024 | Wprowadzono | 15 |
| MB.04 basketball shoe continued release | 2024 | Wprowadzono | 20 |
| LaFrancé LaMelo Ball lifestyle product launch | 2024 | Wprowadzono | 20 |
| LIMIT3D 3D-printed irons golf set (2×) | 2024 | Wprowadzono | 18 |
| LA Creative Hub opening | 2024 | Planowane | 11 |
| Wybrzeże Kości Słoniowej wygrywa Puchar Narodów Afryki 2024 | 2024 | Wprowadzono | 10 |
| Family-Friendly Factories Program (2×) | 2024 | Planowane | 20 |
| FAST-R2 raceday running shoe launch | 2024 | Wprowadzono | 20 |
| Easy Rider vintage running franchise | 2024 | Planowane | 12 |
| Deviate Nitro Elite 3 running shoe launch | 2024 | Planowane | 20 |
| DARKSPEED family golf drivers and irons | 2024 | Wprowadzono | 20 |
| Copa America 2024 (2×) | 2024 | Planowane | 11 |
| Collaboration with Ottolinger high-fashion brand | 2024 | Wprowadzono | 20 |
| Collaboration with One Piece anime series | 2024 | Wprowadzono | 20 |
| Arizona distribution centre opening (2×) | 2024 | Wprowadzono | 15 |
| All PUMA replica football jerseys made from textile waste using RE:FIBRE recycling technology | 2024 | Planowane | 9 |
| A$AP Rocky limited edition Inhale and Mostro collections | 2024 | Wprowadzono | 20 |
| Palermo (4×) | 2023-11 | Planowane | 5 |
| Partnerstwo z CONMEBOL i CAF jako oficjalny partner | 2023-09 | Wprowadzono | 8 |
| Kolekcja Paris Fashion Week z Coperni i Ottolinger | 2023-09 | Wprowadzono | 8 |
| PUMA x F1 - A$AP Rocky jako dyrektor kreatywny | 2023-09 | Wprowadzono | 8 |
| Kolekcja PUMA i Swarovski na 75. rocznicę | 2023-09 | Wprowadzono | 8 |
| Wieloletnie przedłużenie z F1 Team Scuderia Ferrari i partnerstwo z F1 Team Williams Racing | 2023-09 | Wprowadzono | 8 |
| MB.03 LaFrancé Basketball Signature Launch | 2023-09 | Wprowadzono | 4 |
| Kolekcja LaMelo Ball LaFrancé i but do koszykówki MB.03 | 2023-09 | Wprowadzono | 8 |
| Premiera współpracy Fenty x PUMA | 2023-09 | Wprowadzono | 4 |
| Partnerstwo z Xavi Simons | 2023-06 | Planowane | 6 |
| Ponowna premiera Palermo OG i Super Team OG (4x) | 2023-06 | Wprowadzono | 2 |
| Wielosezonowa kolekcja we współpracy z Noah | 2023-06 | Planowane | 6 |
| MELO FASTER TOUR - europejska premiera z LaMelo Ball | 2023-06 | Planowane | 6 |
| Partnerstwo z Julien Alfred | 2023-06 | Planowane | 6 |
| Przełomowy kontrakt z Formula 1 | 2023-06 | Planowane | 6 |
| Podpisanie kontraktu z legendarną maratonką Edną Kiplagat i Konstanze Klosterhalfen | 2023-03 | Planowane | 1 |
| Kolekcja PUMA SpongeBob SquarePants (2x) | 2023-03 | Planowane | 1 |
| Kampania PUMA FOREVER. CLASSIC. w USA (2x) | 2023-03 | Wprowadzono | 2 |
| Manchester City Trophy Tour i bieg na Shanghai International Circuit | 2023-03 | Planowane | 1 |
| Wersja MB.02 LaMelo Ball Rick and Morty (2x) | 2023-03 | Wprowadzono | 2 |
| Mistrzostwa Świata Kobiet 2023 w Australii i Nowej Zelandii | 2023 | Wprowadzono | 3 |
| Premiera buta skate Suede XL | 2023 | Planowane | 5 |
| Suede XL (2×) | 2023 | Wprowadzono | 15 |
| Premiera buta sygnowanego Scoot Zeros | 2023 | Wprowadzono | 3 |
| Pokaz projektu kompostowalnego RE:SUEDE | 2023 | Wprowadzono | 3 |
| Partnerstwo z CONMEBOL (piłka nożna Ameryki Południowej) | 2023 | Wprowadzono | 3 |
| Partnerstwo z CAF (piłka nożna Afryki) | 2023 | Wprowadzono | 3 |
| Wznowienie klasycznych modeli Palermo i Super Team | 2023 | Wprowadzono | 3 |
| Kolekcja PUMA x FENTY Avanti | 2023 | Wprowadzono | 3 |
| Wdrożenie nowego formatu sklepów w Chinach (2×) | 2023 | Wprowadzono | 3 |
| Rozszerzenie technologii pianki NITRO™ (2×) | 2023 | Wprowadzono | 20 |
| Potrójne zwycięstwo Manchester City | 2023 | Wprowadzono | 7 |
| Premiera buta sygnowanego LaMelo Ball MB.03 | 2023 | Wprowadzono | 3 |
| Przeprojektowanie korków KING z wegańskim materiałem K-BETTER (3×) | 2023 | Wprowadzono | 2 |
| Oficjalne partnerstwo licencyjne z Formułą 1 | 2023 | Wprowadzono | 3 |
| Kork piłkarski Ultra (8×) | 2023 | Planowane | 15 |
| Pierwsza kampania marki od 10 lat | 2023 | Planowane | 5 |
| Projekt Family-Friendly Factories uruchomiony w trzech głównych fabrykach w Chinach | 2023 | Planowane | 20 |
| Relansowanie FENTY x PUMA | 2023 | Wprowadzono | 9 |
| Premiera FENTY x PUMA Creeper Phatty (2×) | 2023 | Wprowadzono | 13 |
| Wersje buta sygnowanego Breanny Stewart Stewie 2 (2×) | 2023 | Wprowadzono | 13 |
| Premiera buta do koszykówki All-Pro NITRO™ (2×) | 2023 | Wprowadzono | 20 |
| Premiera zestawu kijów golfowych rodziny AEROJET | 2023 | Wprowadzono | 3 |
M&A (23)#
Wszystkie zarejestrowane przejęcia (zakupy) i zbycia/wyjścia z datą, krótkim opisem i źródłem; celowo obejmuje również mniejsze transakcje, które często pomijane są w podsumowaniach. Metodologia
Przejęcia
| Transakcja / udział | Data | Typ | Źródło |
|---|---|---|---|
| Umowa zakupu akcji ANTA Sports dot. udziału 29,06 % | 2026-01 | Ogłoszono | 25 |
| Finansowanie pomostowe gwarantowane przez Santander CIB S.A. | 2026 | Sfinalizowano | 30 |
| Przejęcie 29,1 % akcji PUMA przez Anta Sports (3×) | 2025-12 | Ogłoszono | 36 |
| Przedłużenie kontraktów z klubem piłkarskim Manchester City (3×) | 2025 | Sfinalizowano | 31 |
| Przejęcie dużego pakietu akcji w segmencie Wielkich Chin | 2025 | Sfinalizowano | 30 |
| Wizjonerski projektant Salehe Bembury dołącza do PUMA | 2024-12 | Sfinalizowano | 18 |
| Podpisanie kontraktu z gwiazdą NBA All Star Tyrese Haliburtonem | 2024-12 | Sfinalizowano | 18 |
| Długoterminowa umowa z Federacją Piłkarską Portugalii (FPF) | 2024-12 | Ogłoszono | 18 |
| Artystka K-Pop Rosé globalnym ambasadorem marki | 2024-12 | Sfinalizowano | 18 |
| Umowa sponsorska z Charlesem Leclercem | 2024-12 | Sfinalizowano | 18 |
| Studio kreatywne Studio 48 w Los Angeles (3×) | 2024 | Sfinalizowano | 18 |
| Podpisanie protokołu Indonesia Freedom of Association (FoA) | 2024 | Ogłoszono | 20 |
| Wieloletnia współpraca PUMA i Rihanny przy kolekcjach unisex i dziecięcych (2×) | 2023-03 | Sfinalizowano | 1 |
| Kontrakt z Williams Racing F1 (2×) | 2023 | Sfinalizowano | 4 |
| Kolekcja A$AP Rocky (4×) | 2023 | Sfinalizowano | 38 |
Dezinwestycje / wyjścia
| Transakcja / udział | Data | Typ | Źródło |
|---|---|---|---|
| Przekształcenie PUMA United na model licencyjny | 2025-11 | Zbyte | 31 |
| Zmiana modelu biznesowego PUMA United North America na licencyjny | 2025-11 | Zbyte | 30 |
| Sprzedaż PUMA United North America LLC i PUMA United Canada ULC (3×) | 2025-10 | Zbyte | 30 |
| Sprzedaż działalności PUMA United | 2025-10 | Zbyte | 30 |
| Wydzielenie operacyjnego segmentu sprzedaży DACH | 2025-01 | Zbyte | 31 |
| Zbycie Nrotert Sweden AB i Nrotert AB Sweden | 2025 | Zbyte | 30 |
| Przejście modelu PUMA United | 2025 | Zbyte | 24 |
| Wydzielenie segmentu sprzedaży DACH do PUMA Central Europe GmbH | 2025 | Zbyte | 30 |
Ryzyka (128 od raportu rocznego z 2026-02-26, 274 łącznie zarejestrowanych)#
Czynniki ryzyka, które spółka sama wymienia w swoich raportach, połączone według tematu w kolejnych okresach, z kategorią, pierwszą i ostatnią wzmianką oraz źródłem. Metodologia
| Ryzyko | Kategoria | Pierwsza wzmianka | Ostatnia wzmianka |
|---|---|---|---|
| Słabszy popyt konsumencki w kluczowych regionach, w tym w Ameryce Północnej i Europie, negatywnie wpływa na wyniki sprzedaży. | Klienci | 2026-Q2 2026-07-31 40 | 2026-Q2 2026-07-31 40 |
| Trwające działania mające na celu usprawnienie dystrybucji i ograniczenie niepożądanej działalności hurtowej wpływają na wolumeny sprzedaży. | strategie | 2026-Q2 2026-07-31 40 | 2026-Q2 2026-07-31 40 |
| Uzależnienie od kanału hurtowego z koniecznością zarządzania zapasami | Klienci | 2026-Q2 2026-09-25 39 | 2026-Q2 2026-09-25 39 |
| Ograniczony wpływ walutowy, wynikający głównie z deprecjacji dolara amerykańskiego i rupii indyjskiej. | Makro | 2026-Q2 2026-07-31 40 | 2026-Q2 2026-07-31 40 |
| Polityka celna USA i orzeczenie Sądu Najwyższego tworzą niepewność wykraczającą poza bieżącą ocenę | Makro | 2026-Q2 2026-09-25 39 | 2026-Q2 2026-09-25 39 |
| Orzeczenie Sądu Najwyższego USA w sprawie ceł tworzy potencjalne niekorzystne warunki dla struktury kosztów | Regulacje | 2026-Q2 2026-07-31 38 | 2026-Q2 2026-07-31 38 |
| Podwyższony poziom długu netto wymagający wieloletnich działań delewarowania | Finanse | 2025-Q3 2025-10-30 24 | 2026-Q2 2026-09-25 39 |
| Konflikt na Bliskim Wschodzie wpływający na nastroje konsumentów i popyt sprzedażowy | Makro | 2026-Q1 2026-04-30 34 | 2026-Q2 2026-09-25 39 |
| Znaczące ograniczenie ekspozycji na kanał masowy w ciągu ostatnich 12 miesięcy odzwierciedla strategię dystrybucji. | Klienci | 2023-Q4 2024-02-27 9 | 2026-Q2 2026-07-31 38 |
| Wyższa inflacja ograniczająca uznaniowe wydatki konsumentów. | Makro | FY2024 2025-03-11 20 | 2026-Q2 2026-07-31 38 |
| Stawki celne USA stwarzają niepewność; przyszłe roszczenia o zwrot należności pozostają przedmiotem niepewności prawnej. | Prawo | 2025-Q3 2025-10-30 24 | 2026-Q2 2026-07-31 40 |
| Odpisy z tytułu utraty wartości sklepów detalicznych w związku ze zmniejszonymi perspektywami zysku i zaktualizowanym planowaniem finansowym. | Finanse | FY2024 2025-03-11 20 | 2026-H1 2026-07-29 36 |
| Słabszy popyt konsumencki w regionach EMEA i Americas; niższa sprzedaż na Bliskim Wschodzie z powodu konfliktu. | Klienci | 2026-H1 2026-07-29 36 | 2026-H1 2026-07-29 36 |
| Negatywne efekty walutowe wynikające z osłabienia dolara amerykańskiego, peso argentyńskiego, jena japońskiego, rupii indyjskiej i liry tureckiej obniżyły sprzedaż o około €110 milionów. | Makro | 2024-Q2 2024-08-07 15 | 2026-H1 2026-07-29 36 |
| Sytuacja prawna dotycząca dalszych zwrotów ceł importowych w USA pozostaje niepewna; istnieją aktywa warunkowe w wysokości €35 milionów, jednak ich egzekwowalność nie może być wiarygodnie oszacowana. | Prawo | 2026-H1 2026-07-29 36 | 2026-H1 2026-07-29 36 |
| Ogłoszona sprzedaż 29,1 % udziałów na rzecz Anta Sports podlega warunkom zawieszającym; zakończenie transakcji jest niepewne na dzień 30 czerwca 2026. | Regulacje | 2026-H1 2026-07-29 36 | 2026-H1 2026-07-29 36 |
| Celowe ograniczenie sprzedaży do masowych detalistów może wpłynąć na krótkoterminowe przychody, lecz jest zgodne ze strategią marki. | Konkurencja | 2026-H1 2026-07-29 36 | 2026-H1 2026-07-29 36 |
| Zidentyfikowany aktualnie podwyższony poziom długu netto jako ograniczenie strategii i wzrostu. | Finanse | 2026-Q1 2026-06-22 35 | 2026-Q1 2026-06-22 35 |
| Oczekuje się stromego, dwucyfrowego spadku w segmencie masowych detalistów w USA do końca 2026 roku. | Klienci | 2026-Q1 2026-06-22 35 | 2026-Q1 2026-06-22 35 |
| Normalizacja zapasów do końca 2026 roku jest uzależniona od zdyscyplinowanych zakupów i realizacji działań wyprzedażowych. | Łańcuch dostaw | 2026-Q1 2026-06-22 35 | 2026-Q1 2026-06-22 35 |
| Standardy pracy i środowiskowe w łańcuchu dostaw; ochrona praw człowieka oraz uczciwe warunki pracy mają kluczowe znaczenie. | ESG | FY2023 2024-02-07 11 | FY2025 2026-03-12 30 |
| 62 nowe ustalenia dotyczące praw kobiet w 2025 roku; większość dotyczy opieki dziennej nad dziećmi w Kambodży oraz świadczeń macierzyńskich w Wietnamie | ESG | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Upadłość głównego klienta w działalności hurtowej spowodowała odpis należności w wysokości €29,9 miliona. | Finanse | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Zobowiązania wzrosły do 1 990,7 mln EUR; uzależnienie od konsorcjalnej linii kredytowej i finansowania pomostowego | Finanse | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-02-26 31 |
| 541,3 mln EUR w różnicach przejściowych nieujętych dla celów odroczonego podatku dochodowego | Finanse | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Strata z tytułu pieniężnej pozycji netto w wysokości 2,6 mln EUR w 2025 roku wynikająca z korekt z tytułu hiperinflacji | Finanse | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Utrata wartości firmy PUMA Canada w wysokości 9,0 mln EUR przy łącznej stracie ośrodka wypracowującego środki pieniężne (CGU) wynoszącej 20,5 mln EUR | Finanse | FY2024 2025-03-11 20 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Odpisy aktualizujące wartość zapasów oraz ich odbudowa wymagały 200 mln EUR kosztów naprawczych; poziom zapasów podwyższony do 31,9 % aktywów. | Finanse | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Zobowiązania z tytułu leasingu w wysokości 1 228,9 mln EUR przy przyszłych zobowiązaniach wynoszących 1 451,1 mln EUR w wartości nominalnej | Finanse | FY2024 2025-03-11 20 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Wynik z działalności operacyjnej zmienił się na stratę; wynik przed opodatkowaniem wyniósł stratę 220,4 mln EUR w 2025 roku | Finanse | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Presja finansowa wynikająca z nieefektywnych praktyk płatniczych opóźnia zaopatrzenie dostawców w surowce oraz produkcję | Finanse | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Utrata wartości aktywów z tytułu prawa do użytkowania dotyczących sklepów detalicznych wyniosła 19,6 mln EUR, a odwrócenia odpisów 1,3 mln EUR w 2025 roku | Finanse | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-02-26 31 |
| 63,5 mln EUR w nieujętych stratach podatkowych możliwych do przeniesienia wygaśnie w ciągu sześciu lat | Finanse | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Niepewności w zakresie ocen podatkowych przez organy podatkowe Indii, Niderlandów i Ukrainy z potencjalnym ryzykiem wypływu środków pieniężnych | Finanse | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Anta Sports i Artémis S.A.S. ogłosiły 27 stycznia 2026 roku umowę dotyczącą przeniesienia 29,1 % udziałów PUMA, pod warunkiem spełnienia określonych warunków | Geopolityka | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Oczekuje się, że partnerstwo z Anta będzie miało negatywny wpływ na działalność w Większych Chinach w 2026 roku w związku ze zmianami modelu dystrybucji. | Geopolityka | 2025-Q4 2026-03-20 32 | 2025-Q4 2026-03-20 32 |
| Konieczność dostosowań w zakresie zgodności w różnych środowiskach prawnych i kulturowych w wielu krajach | Geopolityka | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Słabnąca atrakcyjność marki oraz wyzwania specyficzne dla spółki zostały zidentyfikowane jako ryzyka krytyczne wymagające ukierunkowanych działań łagodzących. | Klienci | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Niższa jakość dystrybucji w kanałach hurtowych i DTC; konieczna restrukturyzacja w celu odbudowy rentowności. | Klienci | 2025-Q3 2025-10-30 24 | FY2025 2026-03-12 30 |
| W 2025 roku wpłynęły trzy skargi dotyczące ochrony danych osobowych; niezgodność z GDPR stwarza ryzyko finansowe i reputacyjne | Klienci | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Sklepy detaliczne podlegają indywidualnym testom na utratę wartości z różnymi wynikami rentowności | Klienci | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Strategyczne wycofanie się z kanałów hurtowych szkodzących pożądalności marki spowodowało znaczące zmniejszenie wolumenu sprzedaży. | Klienci | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Zobowiązania partnerów hurtowych dotyczące otwarć nowych sklepów, renowacji i zamówień mogą nie zostać przedłużone w Wielkich Chinach. | Klienci | FY2024 2025-03-11 20 | 2025-Q4 2026-03-20 32 |
| Niezgodność z ubezpieczeniem społecznym w Chinach; średnie pokrycie w głównych miastach pierwszej kategorii osiągnęło 82,3 %, cel 100 % do 2027-2030 | Łańcuch dostaw | FY2025 2026-03-12 30 | FY2025 2026-03-12 30 |
| 95 % całkowitego wolumenu produkcji pochodzi z Azji; Wietnam 29 %, Chiny 23 %, Kambodża 17 % | Łańcuch dostaw | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Uzależnienie od dostawców i presja finansowa stwarzające ryzyko wyzysku | Łańcuch dostaw | FY2025 2026-03-12 30 | FY2025 2026-03-12 30 |
| Istotne ryzyko wynikające z koncentracji produkcji w Azji przy zmiennych kosztach, wąskich gardłach i uzależnieniu od dostawców. | Łańcuch dostaw | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-02-26 31 |
| 104 ustalenia dotyczące praw kobiet; problemy obejmują opiekę nad dziećmi w Kambodży oraz urlop macierzyński/menstruacyjny w Wietnamie | Łańcuch dostaw | FY2025 2026-03-12 30 | FY2025 2026-03-12 30 |
| Utrzymujące się napięcia geopolityczne, skutki ceł USA oraz ogólna zmienność rynku stanowią krytyczne zagrożenia. | Makro | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Systemowe nadmierne nadgodziny w fabrykach z 67 ustaleniami; trwa działanie naprawcze poprzez szkolenia z zakresu zarządzania czasem pracy | Kadry | FY2024 2025-03-11 20 | FY2025 2026-03-12 30 |
| Naruszenia wolności zrzeszania się stwierdzone w Kambodży; sprawy w toku naprawczym we współpracy z Better Factories | Kadry | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Rotacja pracowników wynikająca z programu efektywności kosztowej i zmian organizacyjnych stwarza ryzyko utraty wiedzy. | Kadry | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Niezgodność z ubezpieczeniem społecznym w Chinach; naruszenia zarządzania czasem pracy w wielu fabrykach | Kadry | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Planowana redukcja 900 stanowisk biurowych na całym świecie do końca 2026 roku, następująca po redukcji 500 stanowisk w 2025 roku. | Kadry | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-02-26 31 |
| 27 fabryk poniżej progu płacy wystarczającej na utrzymanie; średnia dla Bangladeszu wynosi 76,8 % progu, mimo poprawy z 69,3 % w 2023 roku. | Kadry | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-03-12 30 |
| Wdrożenie reprezentacji pracowniczej wstrzymane w trzech fabrykach w Wietnamie z powodu niezgodności regulacyjnej | Kadry | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Nabycie 29 % udziałów w Anta Sports Products Limited wprowadza nowe ryzyka i możliwości związane ze strategicznym partnerem. | Prawo | 2025-Q4 2026-03-20 32 | 2025-Q4 2026-03-20 32 |
| Zobowiązania warunkowe z tytułu sporów prawnych; szacowana kwota EUR 0,6 miliona (indyjskie organy celne, niderlandzkie organy podatkowe, ukraińskie organy podatkowe) | Prawo | FY2023 2024-02-07 11 | FY2025 2026-03-12 30 |
| Dwa wypadki śmiertelne związane z pracą w fabrykach w Chinach pomimo zastosowanych środków BHP | Prawo | FY2025 2026-03-12 30 | FY2025 2026-03-12 30 |
| Dwa zgony związane z pracą w fabrykach w Chinach pomimo ciągłego monitorowania BHP i szkoleń | Prawo | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Naruszenia stwierdzone w Kambodży; współpraca z Better Factories Cambodia w celu naprawienia ingerencji w działalność związkową | Prawo | FY2024 2025-03-11 20 | FY2025 2026-03-12 30 |
| Ryzyko naruszenia własności intelektualnej, w tym podrabiania znaków towarowych; zespół prawny aktywnie chroni portfel marek. | Prawo | FY2023 2024-02-07 11 | FY2025 2026-03-12 30 |
| Spółka jest stroną sporów prawnych wynikających z normalnej działalności operacyjnej, dotyczących własności intelektualnej i spraw pracowniczych; szacowane zobowiązania warunkowe wynoszą 0,6 mln EUR. | Prawo | FY2023 2024-02-07 11 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Przejęcie udziałów ANTA Sports w wysokości 29,06 % jest uzależnione od spełnienia warunków zawieszających. | Prawo | 2025-Q4 2026-02-26 25 | 2025-Q4 2026-02-26 25 |
| Spółki zależne w Argentynie i Turcji stosują rachunkowość hiperinflacyjną zgodnie z MSR 29. | Regulacje | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Złożoność przestrzegania przepisów dotyczących cen transferowych w różnych jurysdykcjach; obowiązują ramy zarządzania podatkowego. | Regulacje | FY2025 2026-03-12 30 | FY2025 2026-03-12 30 |
| Wdrożenie reprezentacji wolnych pracowników w fabrykach w Wietnamie zostało wstrzymane z powodu lokalnych przepisów. | Regulacje | FY2025 2026-03-12 30 | FY2025 2026-03-12 30 |
| Wydzielenie segmentu Sales DACH z łańcucha tworzy ryzyka integracyjne i operacyjne. | strategie | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Ramy AI wymagane w celu zapobiegania wprowadzaniu wrażliwych danych konsumentów do systemów bez odpowiednich środków bezpieczeństwa. | Technologia | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Ryzyka projektowe związane z wdrożeniami systemów informatycznych, logistyką magazynową oraz modernizacją infrastruktury cyfrowej. | Technologia | FY2023 2024-02-07 3 | FY2025 2026-03-12 30 |
| Flagowy sklep PUMA na 5th Avenue w Nowym Jorku doznał szkód wodnych w styczniu 2026 roku; oczekuje się przedłużonego zamknięcia. | Technologia | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Atrakcyjność marki osłabła w 2025 roku; utrata jej wartości oraz ryzyko utraty udziałów w rynku zostały zidentyfikowane jako krytyczne. | Konkurencja | 2025-Q4 2026-02-26 25 | FY2025 2026-03-12 30 |
| Intensywna konkurencja, zmiany trendów oraz przesunięcia preferencji konsumentów wymagają konsekwentnych innowacji. | Konkurencja | FY2025 2026-03-12 30 | FY2025 2026-03-12 30 |
| Globalne tempo wzrostu gospodarczego spowalnia; inflacja rośnie z 2,1 % do 3,3 % w krajach G7; ryzyko przedłużających się zakłóceń w dostawach ropy naftowej. | Makro | 2026-H1 2026-07-29 36 | 2026-H1 2026-07-29 36 |
| Popyt w branży artykułów sportowych słabnie; prognoza wzrostu obniżona z 4,4 % do 3,6 %; możliwość dalszego pogorszenia koniunktury. | Rynek | 2026-H1 2026-07-29 36 | 2026-H1 2026-07-29 36 |
| Zapasy zostały z powodzeniem zredukowane o 15,3 %, wspierając wyniki sprzedaży przecenionej. | strategie | 2023-Q4 2024-02-27 9 | 2026-H1 2026-07-29 36 |
| Trwające w 2026 roku niepewności geopolityczne i makroekonomiczne nie są w pełni uwzględnione w prognozie. | Makro | FY2023 2024-02-07 3 | 2026-Q1 2026-04-30 41 |
| Decyzje Sądu Najwyższego USA w sprawie ceł nie zostały uwzględnione w bieżącej prognozie. | Regulacje | 2025-Q1 2025-05-08 28 | 2026-Q1 2026-06-22 35 |
| Naruszenia prywatności stwarzają ryzyko kar RODO oraz uszczerbku na reputacji. | Cyber | FY2025 2026-03-12 30 | FY2025 2026-03-12 30 |
| Naruszenia prywatności konsumentów zagrażają działalności poprzez roszczenia odszkodowawcze i kary regulacyjne | Cyber | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Ryzyka wynikające z potencjalnych naruszeń praw człowieka i standardów pracy w globalnym łańcuchu dostaw. | ESG | FY2023 2024-02-07 11 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Różnice kursowe z tytułu przeliczenia walut i działalności zabezpieczającej | Finanse | FY2025 2026-03-12 30 | FY2025 2026-03-12 30 |
| Znaczące ekspozycje walutowe w USD, MXN i JPY z otwartymi kontraktami zabezpieczającymi o łącznej wartości 3 177,3 mln EUR. | Finanse | FY2023 2024-02-07 3 | FY2025 2026-03-12 30 |
| Peso argentyńskie, dolar amerykański, lira turecka nadal stanowiły przeszkodę w Q4 2025 | Finanse | 2023-Q3 4 | 2025-Q4 2026-02-26 25 |
| Zwiększone zadłużenie i pożyczki w formie weksli podwyższają dźwignię finansową w warunkach ujemnych przepływów pieniężnych | Finanse | FY2025 2026-03-12 30 | FY2025 2026-03-12 30 |
| Zobowiązania o zmiennym oprocentowaniu narażone na zmiany stóp procentowych; zabezpieczenia stosowane w ograniczonym zakresie. | Finanse | FY2025 2026-03-12 30 | FY2025 2026-03-12 30 |
| Zadłużenie o zmiennym oprocentowaniu narażone na zmiany stóp procentowych; pożyczki w formie weksli o wartości €354,0 mln podlegają zmiennemu oprocentowaniu przy ustanowionych zabezpieczeniach | Finanse | FY2023 2024-02-07 11 | FY2025 2026-03-12 30 |
| Zmiany rynkowych stóp procentowych wpływają na przyszłe płatności odsetkowe od zobowiązań o zmiennym oprocentowaniu. | Finanse | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Ujemne wolne przepływy pieniężne w 2025 roku doprowadziły do wysokiego wykorzystania linii kredytowych; bufor płynności wzmocniono finansowaniem pomostowym. | Finanse | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-03-12 30 |
| Środki pieniężne i ich ekwiwalenty spadły o 66,7 % do €16,4 mln; ujemne wolne przepływy pieniężne wyniosły €526,3 mln | Finanse | FY2025 2026-03-12 30 | FY2025 2026-03-12 30 |
| Grupa musi regulować zobowiązania finansowe i utrzymywać wystarczający poziom środków pieniężnych zarówno w normalnych, jak i w napiętych warunkach rynkowych. | Finanse | FY2023 2024-02-07 11 | FY2025 2026-03-12 30 |
| Spółka przeszła z zysku operacyjnego w wysokości €548,7 mln do straty operacyjnej w wysokości €357,2 mln w 2025 roku | Finanse | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Programy świadczeń emerytalnych o zdefiniowanym świadczeniu narażone na zmiany stóp dyskontowych i trendów inflacyjnych wpływających na zobowiązanie w wysokości €113,6 mln | Finanse | FY2025 2026-03-12 30 | FY2025 2026-03-12 30 |
| Złożone wymogi dotyczące cen transferowych wewnątrz grupy stwarzają ryzyka w ramach wytycznych OECD. | Finanse | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Znaczna koncentracja przychodów w Europie (30,2 %), Ameryce Północnej (18,0 %) i Greater China (6,7 %) | Klienci | FY2023 2024-02-07 3 | FY2025 2026-03-12 30 |
| Wdrożono polityki etycznego marketingu i standardy bezpieczeństwa produktów, jednak wymagają one stałego monitorowania | Klienci | FY2025 2026-03-12 30 | FY2025 2026-03-12 30 |
| Przychody z Greater China spadły o 19,1 %, a z Ameryki Północnej o 22,9 %, co wskazuje na ryzyko geograficznej koncentracji przychodów | Klienci | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Wyższe koszty magazynowania i logistyki zwiększyły koszty operacyjne; wymagane są strategiczne inwestycje logistyczne. | Łańcuch dostaw | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Wymagania dotyczące niskich kosztów i napięte terminy mogą skłaniać dostawców do praktyk wyzyskujących i niebezpiecznych warunków pracy | Łańcuch dostaw | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Ryzyko złych warunków pracy wynikające z presji kosztowej i napiętych terminów | Łańcuch dostaw | FY2025 2026-03-12 30 | FY2025 2026-03-12 30 |
| Wyższe koszty magazynowania i logistyki zwiększyły koszty operacyjne pomimo inicjatyw redukcji kosztów | Łańcuch dostaw | FY2023 2024-02-07 11 | FY2025 2026-03-12 30 |
| Niepokoje geopolityczne i pandemie mogą zakłócać produkcję, wymagając wspólnych dostosowań z partnerami | Łańcuch dostaw | FY2023 2024-02-07 11 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Zakłócenia w łańcuchu dostaw w Azji, konflikty handlowe, cła oraz zmienność kosztów zaopatrzenia stanowią krytyczne ryzyka. | Łańcuch dostaw | FY2025 2026-03-12 30 | FY2025 2026-03-12 30 |
| Negatywne efekty walutowe wynikające z osłabienia liry tureckiej, peso meksykańskiego i peso argentyńskiego obniżyły wykazane wyniki sprzedaży. | Makro | 2023-Q4 10 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Inflacja, stopy procentowe, spowolnienia gospodarcze wpływające na zachowania konsumentów i koszty produkcji na całym świecie. | Makro | FY2025 2026-03-12 30 | FY2025 2026-03-12 30 |
| Napięcia geopolityczne i zmienność makroekonomiczna stworzyły trudne otoczenie rynkowe, wpływając na popyt | Makro | FY2025 2026-03-12 30 | FY2025 2026-03-12 30 |
| Globalna gospodarka, napięcia geopolityczne, cła oraz zmienność rynków generują krytyczną ekspozycję na ryzyko. | Rynek | 2025-Q4 2026-02-26 25 | FY2025 2026-03-12 30 |
| Ryzyka geopolityczne wpływające na zaopatrzenie w wielu krajach | Rynek | FY2025 2026-03-12 30 | FY2025 2026-03-12 30 |
| Umiarkowana prognoza wzrostu branży na poziomie 4,4 % w 2026 roku może zostać osłabiona przez wstrząsy geopolityczne. | Rynek | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Napięcia geopolityczne i zmienność makroekonomiczna wpłynęły na sprzedaż i popyt rynkowy we wszystkich regionach w 2025 roku. | Rynek | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Sprzedaż spadła o 13,1 % rok do roku we wszystkich kanałach dystrybucji i kategoriach produktów | Rynek | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Rotacja pracowników w trakcie programu efektywności kosztowej; utrzymanie kluczowego personelu i planowanie sukcesji mają zasadnicze znaczenie. | Kadry | FY2025 2026-03-12 30 | FY2025 2026-03-12 30 |
| Instrumenty finansowania podlegają klauzulom cross-default i zmiany kontroli; wszystkie kowenants zostały spełnione na dzień bilansowy | Prawo | FY2025 2026-03-12 30 | FY2025 2026-03-12 30 |
| Ustalenia audytu obejmują systemowe nadmierne nadgodziny oraz braki w zakresie odprowadzania składek na ubezpieczenie społeczne | Regulacje | FY2024 2025-03-11 20 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Zaostrzenie regulacji chemicznych prowadzi do wzrostu kosztów compliance oraz ograniczeń w dostępie do rynku. | Regulacje | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-03-12 30 |
| Ryzyko compliance wynikające z nieprzestrzegania przepisów, oszustw i korupcji; wdrożono system zarządzania zgodnością. | Regulacje | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-03-12 30 |
| Sprawozdawczość w zakresie zrównoważonego rozwoju podlega wymogom CSRD oraz ograniczonemu badaniu przeglądowemu przeprowadzanemu przez KPMG | Regulacje | FY2025 2026-03-12 30 | FY2025 2026-03-12 30 |
| Europejskie Standardy Sprawozdawczości w zakresie Zrównoważonego Rozwoju oraz powiązane dyrektywy (EUDR, ESPR) wymagają stałych działań na rzecz zgodności | Regulacje | FY2025 2026-03-12 30 | FY2025 2026-03-12 30 |
| Globalny podatek minimalny Filaru 2; zwolnienie z tytułu ujmowania podatków odroczonych | Regulacje | FY2025 2026-03-12 30 | FY2025 2026-03-12 30 |
| Napięcia geopolityczne i konflikty handlowe zagrażają strukturom taryfowym oraz stabilności łańcucha dostaw. | Regulacje | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Systemy AI stwarzają ryzyko naruszenia danych bez odpowiednich zabezpieczeń. | Technologia | FY2025 2026-03-12 30 | FY2025 2026-03-12 30 |
| Rosnące wyrafinowanie cyberataków stwarza ryzyko dla bezpieczeństwa danych i dostępności operacyjnej. | Technologia | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Rosnące wyrafinowanie cyberataków; ryzyko naruszenia danych może spowodować straty finansowe i uszczerbek na reputacji marki. | Technologia | FY2024 2025-03-11 20 | FY2025 2026-03-12 30 |
| Ograniczenie intensywności reklamy i rabatów w e-commerce doprowadziło do spadku wolumenów w warunkach presji konkurencyjnej. | Technologia | FY2025 2026-03-12 30 | FY2025 2026-03-12 30 |
| Marka PUMA stawała się przez lata zbyt komercyjna, tracąc siłę przyciągania i notując niską jakość sprzedaży, co wymaga strategicznego resetu. | Konkurencja | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-03-12 30 |
| Spadek sprzedaży spowodowany słabą koniunkturą na rynku Ameryki Północnej i dynamiką sektorową. | Konkurencja | 2025-Q4 2026-03-20 32 | 2025-Q4 2026-03-20 32 |
| Marża brutto skompresowała się o 260 punktów bazowych z 47,6 % do 45,0 % we wszystkich dywizjach produktowych. | Konkurencja | FY2025 2026-02-26 31 | FY2025 2026-02-26 31 |
| Greenwashing i nieprecyzyjne opisy produktów szkodzą reputacji marki. | Konkurencja | FY2025 2026-03-12 30 | FY2025 2026-03-12 30 |
Raportowane KPI (zgodnie z ujawnieniem) (585)#
Wskaźniki, które spółka ujawnia samodzielnie poza standardowymi danymi finansowymi; m.in. Metodologia
| Data | Okres | KPI | Wartość / zmiana | Źródło |
|---|---|---|---|---|
| 2026-09-25 | 2026-Q2 | dług netto | elevated | 39 |
| 2026-09-25 | 2026-Q2 | docelowy mix kanałów | 60% wholesale / 40% DTC | 39 |
| 2026-07-31 | 2026-Q2 | Kapitał obrotowy | 1,544.7 (EUR millions) | 40 |
| 2026-07-31 | 2026-Q2 | KAPITAŁ OBROTOWY | 1,544.7 (EUR in EUR M) | 38 |
| 2026-07-31 | 2026-Q2 | NIEWYKORZYSTANE LINIE KREDYTOWE | 373 | 38 |
| 2026-07-31 | 2026-Q2 | wskaźnik OPEX | 51.6% | 40 |
| 2026-07-31 | 2026-Q2 | Gross profit margin | 46.2% | 40 |
| 2026-07-31 | 2026-Q2 | GROSS PROFIT MARGIN | 48.0% | 38 |
| 2026-07-31 | 2026-Q2 | marża EBIT | -3.1% | 40 |
| 2026-07-31 | 2026-Q2 | udział DTC | 35.2% | 40 |
| 2026-07-29 | 2026-H1 | Kapitał obrotowy | 1,544.7 (EUR millions) | 36 |
| 2026-07-29 | 2026-H1 | wskaźnik kapitału własnego | 28.7% | 36 |
| 2026-04-30 | 2026-Q1 | kapitał obrotowy | 1,879.2 (EUR EUR M) | 34 |
| 2026-04-30 | 2026-Q1 | przychody z opłat licencyjnych i prowizji | 23.9 (EUR EUR M) | 34 |
| 2026-04-30 | 2026-Q1 | koszty operacyjne | 848.5 (EUR EUR M) | 34 |
| 2026-04-30 | 2026-Q1 | marża zysku brutto ze sprzedaży | 47.7% | 34 |
| 2026-04-30 | 2026-Q1 | marża EBIT | 2.8% | 34 |
| 2026-04-30 | 2026-Q1 | Kapitał obrotowy 31 03 2026 | 1,879.2 (EUR € million) | 41 |
| 2026-04-30 | 2026-Q1 | Kapitał obrotowy 31 03 2025 | 2,081.6 (EUR € million) | 41 |
| 2026-04-30 | 2026-Q1 | Niewykorzystane linie kredytowe 31 03 2026 | 778.5 (€ million) | 41 |
| 2026-04-30 | 2026-Q1 | Niewykorzystane linie kredytowe 31 03 2025 | 498.6 (€ million) | 41 |
| 2026-04-30 | 2026-Q1 | Stopa podatkowa K1 2026 | 27.0% | 41 |
| 2026-04-30 | 2026-Q1 | Stopa podatkowa K1 2025 | 78.2% | 41 |
| 2026-04-30 | 2026-Q1 | Przychody z opłat licencyjnych i prowizji K1 2026 | 23.9 (EUR € million) | 41 |
| 2026-04-30 | 2026-Q1 | Przychody z opłat licencyjnych i prowizji K1 2025 | 21.2 (EUR € million) | 41 |
| 2026-04-30 | 2026-Q1 | Marża zysku brutto ze sprzedaży K1 2026 | 47.7% | 41 |
| 2026-04-30 | 2026-Q1 | Marża zysku brutto ze sprzedaży K1 2025 | 47.1% | 41 |
| 2026-04-30 | 2026-Q1 | Rezerwa finansowa K1 2026 | 1,104.7 (€ million) | 41 |
| 2026-04-30 | 2026-Q1 | Marża EBIT K1 2026 | 2.8% | 41 |
| 2026-04-30 | 2026-Q1 | Marża EBIT K1 2025 | 2.2% | 41 |
| 2026-04-30 | 2026-Q1 | Udział DTC K1 2026 | 28.3% | 41 |
| 2026-04-30 | 2026-Q1 | Udział DTC K1 2025 | 27.5% | 41 |
| 2026-04-30 | 2026-Q1 | Skorygowana marża EBIT K1 2026 | 3.5% | 41 |
| 2026-04-30 | 2026-Q1 | Skorygowana marża EBIT kwartał 1 2025 | 3.1% | 41 |
| 2026-03-12 | FY2025 | usunięte naruszenia zasady zero tolerancji | 12 of 15 identified | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | wskaźnik kapitału obrotowego % | 21.1 | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | kapitał obrotowy | 1,536.6 (EUR € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | pracownicy otrzymujący wynagrodzenie minimalne na życie | 61,610 | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | pracownicy otrzymujący wynagrodzenie cyfrowe | 212,347 | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | reprezentacja pracowników dostawcy tier 1 | 95% | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | nierozliczone straty do przeniesienia | 465.2 (EUR in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | niewykorzystane linie kredytowe | 1,202.2 (in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | akcje własne (liczba) | 799,021 | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | akcje własne (udział %) | 0.54% | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | zobowiązania ogółem | 1,990.7 (€ million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | kapitał własny ogółem | 522.3 (EUR € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | aktywa ogółem | 6,454.6 (EUR € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | różnice przejściowe nieujęte | 541.3 (in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | łączne straty podatkowe przeniesione | 756.4 (EUR in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | łączny wolumen kredytu konsorcjalnego | 1.2 (EUR in € billion) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | termin kredytu konsorcjalnego | 2029 (EUR millions) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | bieżące wykorzystanie kredytu konsorcjalnego | 650.0 (in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | terminowość płatności faktur dostawców | approximately 99% | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | akcje odkupione | 1,687,753 | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | łączna cena skupu akcji | 50,000,005.59 | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | średnia cena skupu akcji | 29.63 | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | uczestnicy szkoleń dot. przeciwdziałania molestowaniu seksualnemu | 358,128 | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | aktywa z tytułu prawa użytkowania - magazyny i biura 2025 | 580.3 (EUR in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | aktywa z tytułu prawa użytkowania - magazyny i biura 2024 | 522.5 (EUR in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | aktywa z tytułu prawa użytkowania łącznie 2025 | 1,103.8 (EUR in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | aktywa z tytułu prawa użytkowania łącznie 2024 | 1,116.8 (EUR in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | aktywa z tytułu prawa do użytkowania - sklepy detaliczne 2025 | 478.3 (EUR in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | aktywa z tytułu prawa do użytkowania - sklepy detaliczne 2024 | 528.9 (EUR in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | aktywa z tytułu prawa do użytkowania - pozostałe 2025 | 45.2 (EUR in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | aktywa z tytułu prawa do użytkowania - pozostałe 2024 | 65.4 (EUR in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | amortyzacja aktywów z tytułu prawa do użytkowania 2025 | 122.9 (EUR in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | amortyzacja aktywów z tytułu prawa do użytkowania 2024 | 117.4 (EUR in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | przyrost aktywów z tytułu prawa do użytkowania 2025 | 140.4 (EUR in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | przyrost aktywów z tytułu prawa do użytkowania 2024 | 147.6 (EUR in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | odwrócenie odpisu 2025 | 1.3 (in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | odwrócenie odpisu 2024 | 29.4 (in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | przychody z najmu nieruchomości inwestycyjnych | 1.0 (EUR in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | kaucje czynszowe | 26.9 (EUR in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | zwrot opłat rekrutacyjnych 2020-2025 | USD 590,000 to 755 workers | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | kwota odzyskiwalna - sklepy detaliczne z odpisem 2025 | 84.9 (EUR in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | kwota odzyskiwalna - sklepy detaliczne z odpisem 2024 | 16.7 (EUR in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | pożyczki w formie weksli własnych 2025 | 206.5 (EUR in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | pożyczki w formie weksli własnych 2024 | 70.0 (EUR in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | pożyczka wekslowa listopad 2025 | 65.0 (EUR in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | pożyczka wekslowa maj 2025 | 210.0 (EUR in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | aktywa planu 2025 | 89.2 (EUR in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | aktywa planu 2024 | 85.6 (EUR in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | pozostałe bieżące kredyty bankowe 2024 | 61.6 (in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | pozostałe bieżące kredyty bankowe | 722.8 (in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | nieprzedawnione straty podatkowe do przeniesienia | 401.7 (EUR in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | zysk/strata netto na zobowiązaniach finansowych AC | -61.8 (in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | zysk/strata netto na aktywach finansowych AC | -25.0 (EUR in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | wartość godziwa nieruchomości inwestycyjnej | 15.4 (EUR in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | wartość bilansowa nieruchomości inwestycyjnej | 15.4 (EUR in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | przychody odsetkowe | 11.5 (EUR in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | koszty odsetkowe | 55.2 (EUR in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | wskaźnik wypadków poziom 1 | 0.2 | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | wzrost pozostałych bieżących kredytów | 661.2 (in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | odpis aktywów z tytułu prawa do użytkowania 2025 | 19.6 (EUR in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | odpis aktywów z tytułu prawa do użytkowania 2024 | 7.3 (EUR in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | odpis PUMA Canada | 11.5 (in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | gross profit margin pct | 45.0 | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | przepływy pieniężne brutto | 208.4 (EUR € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | przyszłe płatności leasingowe po okresie nierozpoczętym 2024 | 97.1 (in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | przyszłe płatności leasingowe po okresie nierozpoczętym | 20.5 (in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | przyszłe płatności leasingowe rok następny nierozpoczęte 2024 | 16.0 (in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | przyszłe płatności leasingowe rok następny nierozpoczęte | 5.0 (in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | przyszłe płatności leasingowe 2-5 lat nierozpoczęte 2024 | 75.9 (in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | przyszłe płatności leasingowe 2-5 lat nierozpoczęte | 20.6 (in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | aktywa finansowe FVOCI | 1.2 (EUR in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | dostawcy tier 1 będący własnością kobiet | 8% | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | oceny godziwego wynagrodzenia | 26 factories in eight sourcing countries | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | pracownicy fabryk przeszkoleni wzmocnienie pozycji kobiet | 358,128 | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | współczynnik kapitału własnego % | 27.3 | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | współczynnik kapitału własnego | 20.2% | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | efektywna stopa procentowa | 3.6% | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | marża EBITDA % | 1.6 | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | marża EBIT % | -4.9 | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | instrumenty pochodne bez zabezpieczenia FVPL | -36.3 (in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | instrumenty pochodne bez rachunkowości zabezpieczeń 2025 | 10.8 (in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | instrumenty pochodne z rachunkowością zabezpieczeń 2025 | 31.3 (in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | aktywa z tytułu odroczonego podatku po kompensacie (podmioty rentowne) | 116.8 (EUR in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | rozpatrzone skargi dotyczące ochrony danych | 3 | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | bieżąca część pożyczek wekslowych 2024 | 70.0 (EUR in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | bieżąca część pożyczek wekslowych | 206.5 (EUR in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | fabryki Tier 1 z reprezentacją pracowników | 95% | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | potwierdzone linie kredytowe | 2,562.8 (in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | wskaźnik zgodności RSL | 98.2% | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | przepływy gotówkowe zobowiązania leasingowe 2025 | 303.4 (EUR in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | przepływy gotówkowe zobowiązania leasingowe 2024 | 273.6 (EUR in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | gotówka i ekwiwalenty gotówki 2025 | 290.0 (EUR in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | gotówka i ekwiwalenty gotówki 2024 | 368.2 (EUR in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | ukończenie szkolenia z należytej staranności wobec partnerów biznesowych | 99% | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | usunięte usterki bezpieczeństwa budynków | 79.7% | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | finansowanie pomostowe | 500.0 (in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | kredyty bankowe 2025 | 722.8 (in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | kredyty bankowe 2024 | 61.6 (in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | płatności przelewem bankowym | 100% | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | wskaźnik ukończenia Bangladesh Accord | 91% | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | średnia liczba dni płatności | 95 days | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | wskaźnik ukończenia szkoleń z zakresu przeciwdziałania łapownictwu i korupcji | 96.9% | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | skorygowana marża EBIT % | -2.3 | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | kapitał obrotowy % przychodów | 21,1% | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | Kapitał obrotowy | 1.536,6 (EUR millions) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | zwrot z kapitału własnego | -36,7% | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | zwrot z zaangażowanego kapitału | -12,3% | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | Długoterminowe zobowiązania z tytułu leasingu | 1,011.2 (in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | Marża netto | -8,8% | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | Kapitalizacja rynkowa | 3.283 (EUR millions) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | Zobowiązania z tytułu leasingu | 1,228.9 (in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | Gross profit margin | 45,0% | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | Gross Profit Margin Total | 45.0% | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | Gross Profit Margin Footwear | 44.3% | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | Gross Profit Margin Apparel | 46.0% | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | Gross Profit Margin Accessories | 45.5% | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | wskaźnik kapitału własnego | 27,3% | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | Marża EBT | -7,2% | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | marża EBIT | -4,9% | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | Bieżące zobowiązania z tytułu leasingu | 217.6 (in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | Udział w Borussia Dortmund (%) | 5.32% | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | Borussia Dortmund - zysk 2025 | 6.5 (EUR in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | Borussia Dortmund - zysk 2024 | 44.3 (EUR in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | Borussia Dortmund - kapitał własny 2025 | 326.3 (EUR in € million) | 30 |
| 2026-03-12 | FY2025 | Borussia Dortmund - kapitał własny 2024 | 327.0 (EUR in € million) | 30 |
| 2026-02-26 | FY2025 | usunięte naruszenia zasady zero tolerancji | 12 | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | stwierdzone naruszenia zasady zero tolerancji | 15 | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | pracownicy z refundacją opłat rekrutacyjnych | 32.6% | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | pracownicy objęci szkoleniem BHP z zakresu bezpieczeństwa elektrycznego | 114,220 | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | dostawcy tier 1 będący własnością kobiet | 8% | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | podwyżka wynagrodzenia z tytułu awansu | 31% | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | fabryki zgodne z tureckim rozporządzeniem po trzęsieniu ziemi | 25 | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | aktywa ogółem | 2,586.5 (EUR € million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | terminowość płatności dostawcom (%) | 99% | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | akcje w obrocie | 147.41 (million shares) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | akcje rozwodnione | 147.53 (million shares) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | uczestnicy szkoleń dot. przeciwdziałania molestowaniu seksualnemu od 2021 | 358,128 | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | kwestie bezpieczeństwa rozwiązane 2025 | 79.7% | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | kwestie bezpieczeństwa rozwiązane 2024 | 46% | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | wskaźnik zgodności RSL | 98.2% | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | zwrot opłat rekrutacyjnych - pracownicy | 755 | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | zwrot opłat rekrutacyjnych od 2020 | USD 590,000 | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | pożyczki w formie weksli własnych | 630.7 (EUR € million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | poprawa efektywności linii produkcyjnej | 12% | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | wycofania produktów ze względu na bezpieczeństwo | 0 | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | odsetek pracowników otrzymujących wynagrodzenie godziwe | 50.9% | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | zobowiązania | 1,990.7 (€ million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | pośredni personel przeszkolony w zakresie równouprawnienia kobiet | 358,128 | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | fabryki wysokiego ryzyka bezpieczeństwo budynków Indie Indonezja | 5 | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | wypadki śmiertelne 2025 | 2 | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | pracownicy przeszkoleni fabryki przyjazne rodzinie | 341 | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | pracownicy objęci programem fabryki przyjazne rodzinie | 8,629 | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | fabryki objęte oceną godziwego wynagrodzenia | 26 | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | uczestnicy szkolenia z etyki rekrutacji 2025 | 66 | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | uczestnicy szkolenia z etyki rekrutacji 2024 | 68 | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | współczynnik kapitału własnego | 20.2% | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | kapitał własny | 522.3 (EUR € million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | ochrona BHP prąd: pokrycie pracowników | 87.8% | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | ochrona BHP prąd: kierownicy zakładów | 158 | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | rozpatrzone skargi dotyczące ochrony danych | 3 | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | skargi dotyczące ochrony danych 2025 | 3 | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | dostawcy Tier 1: prezesi sygnatariusze UN Women Empowerment | 16% | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | fabryki Tier 1 z reprezentacją pracowników | 95% | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | fabryki kluczowe z płatnościami przelewem bankowym | 100% | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | fabryki kluczowe objęte oceną sprawiedliwego wynagrodzenia | 108 | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | wyroki kary korupcja i przekupstwo | 0 | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | zidentyfikowane usterki elektryczne i pożarowe budynków | 389 | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | zasięg pilotażu Bangladesh EIS | 4 million workers | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | średnia liczba dni płatności dostawcom | 95 | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | wskaźnik realizacji porozumienia dla fabryk w Bangladeszu | 91% | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | wskaźnik wypadkowości w fabrykach pierwszego stopnia | 0.2 | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | wskaźnik kapitału obrotowego | 21.1% | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | kapitał obrotowy jako procent skonsolidowanych przychodów | 21,1% | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | Kapitał obrotowy | 1.536,6 (EUR millions) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | łączne zobowiązania licencyjne | 2,731.6 (in € million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | łączny podatek dochodowy | 120.7 (EUR in € million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | straty podatkowe do przeniesienia | 756.4 (EUR in € million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | wolumen kredytu konsorcjalnego | 1.2 (EUR billion) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | bieżące wykorzystanie kredytu konsorcjalnego | 650.0 (in € million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | aktywa z tytułu prawa do użytkowania - magazyny i biura | 580.3 (EUR in € million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | aktywa z tytułu prawa do użytkowania - sklepy detaliczne | 478.3 (EUR in € million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | zwrot z kapitału własnego (ROE) | –36,7% | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | zwrot z zaangażowanego kapitału (ROCE) | –12,3% | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | przychody z najmu nieruchomości inwestycyjnych | 1.0 (EUR in € million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | bieżące obligacje skarbowe | 206.5 (in € million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | Rozliczenia międzyokresowe czynne | 118.8 (EUR in € million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | Koszty pracownicze | 988.1 (EUR in € million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | Pozostałe aktywa trwałe razem | 109.9 (EUR in € million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | Pozostałe zobowiązania finansowe | 317.1 (in € million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | Pozostałe bieżące aktywa finansowe razem | 85.8 (EUR in € million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | Pozostałe aktywa obrotowe razem | 317.7 (EUR in € million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | Marża netto | –8,8% | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | Kapitalizacja rynkowa | 3.283 (EUR millions) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | Zobowiązania z tytułu licencji i reklamy do 1 roku | 479.7 (in € million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | Zobowiązania z tytułu licencji i reklamy powyżej 5 lat | 880.2 (in € million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | Zobowiązania z tytułu licencji i reklamy 1-5 lat | 1,371.6 (in € million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | Zobowiązania z tytułu ubezpieczeń społecznych | 10.1 (in € million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | Zobowiązania z tytułu zwrotów | 302.1 (in € million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | Zobowiązania z tytułu pozostałych podatków | 100.6 (in € million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | Zobowiązania z tytułu instrumentów pochodnych | 112.4 (in € million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | Zobowiązania z tytułu leasingu razem | 1,228.9 (in € million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | Długoterminowe zobowiązania z tytułu leasingu | 1,011.2 (in € million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | Krótkoterminowe zobowiązania z tytułu leasingu | 217.6 (in € million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | Inwestycje w akcje BVB | 19.6 (in € million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | Przychody odsetkowe | 11.4 (EUR in € million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | Koszty odsetkowe leasingu | 55.7 (EUR in € million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | Koszty odsetkowe | -56.1 (EUR in € million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | Odpis nieruchomości inwestycyjnych | 8.6 (EUR in € million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | Gross profit margin (prior year) | 47.6% | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | Gross profit margin | 45.0% | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | Zysk brutto ze sprzedaży | 3,279.6 (EUR in € million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | Wynik finansowy | -165.6 (in € million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | Wartość godziwa nieruchomości inwestycyjnych | 15.4 (EUR in € million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | wskaźnik kapitału własnego | 27.3% | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | Marża EBT | –7,2% | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | Marża EBITDA | 1.6% | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | marża EBIT | -4.9% | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | Dywidenda na akcję | 0.00 | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | Amortyzacja | 391.2 (in € million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | Podatek odroczony | 48.7 (in € million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | Ujęte aktywa z tytułu podatku odroczonego | 49.2 (EUR in € million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | Aktywa z tytułu podatku odroczonego netto | 205.9 (EUR in € million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | Bieżące podatki dochodowe | 72.0 (EUR in € million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | Bieżące zadłużenie | 929.3 (in € million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | Marka Cobra - czas użytkowania nieokreślony | 121.1 (in € million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | Wypływy gotówki z leasingu | 303.4 (EUR in € million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | Wartość bilansowa nieruchomości inwestycyjnych | 15.4 (EUR in € million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | Bieżące zadłużenie bankowe | 722.8 (in € million) | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | Średnia efektywna stopa procentowa - kraje hiperinflacyjne | 23.0% | 31 |
| 2026-02-26 | FY2025 | Średnia efektywna stopa procentowa - inwestycje finansowe | 1.5% | 31 |
| 2026-02-26 | 2025-Q4 | Niewykorzystane linie kredytowe | 1,202.2 (millions) | 25 |
| 2026-02-26 | 2025-Q4 | Dług netto | 1,063.5 (EUR millions) | 25 |
| 2026-02-26 | 2025-Q4 | Gross profit margin (FY 2025) | 45.0% | 25 |
| 2026-02-26 | 2025-Q4 | Gross profit margin | 40.2% | 25 |
| 2026-02-26 | 2025-Q4 | FCF | -530.3 (EUR millions) | 25 |
| 2026-02-26 | 2025-Q4 | Udział DTC (kwartał 4) | 41.1% | 25 |
| 2026-02-26 | 2025-Q4 | Udział DTC (rok obrotowy 2025) | 32.4% | 25 |
| 2026-02-26 | 2025-Q4 | Gotówka i ekwiwalenty gotówki | 290.0 (EUR millions) | 25 |
| 2025-10-30 | 2025-Q3 | Kapitał obrotowy rok poprzedni | € 1,883.5 million | 24 |
| 2025-10-30 | 2025-Q3 | Kapitał obrotowy | € 1,924.6 million | 24 |
| 2025-10-30 | 2025-Q3 | Wskaźnik OPEX Q3 rok poprzedni | 37.8% | 24 |
| 2025-10-30 | 2025-Q3 | Wskaźnik OPEX Q3 | 43.5% | 24 |
| 2025-10-30 | 2025-Q3 | Wskaźnik OPEX 9M rok poprzedni | 39.8% | 24 |
| 2025-10-30 | 2025-Q3 | Wskaźnik OPEX 9M | 44.7% | 24 |
| 2025-10-30 | 2025-Q3 | Dług netto rok poprzedni | € 746.0 million | 24 |
| 2025-10-30 | 2025-Q3 | Dług netto | € 1,205.2 million | 24 |
| 2025-10-30 | 2025-Q3 | Gross profit margin Q3 prior year | 47.9% | 24 |
| 2025-10-30 | 2025-Q3 | Gross profit margin Q3 | 45.2% | 24 |
| 2025-10-30 | 2025-Q3 | Gross profit margin 9M prior year | 47.4% | 24 |
| 2025-10-30 | 2025-Q3 | Gross profit margin 9M | 46.1% | 24 |
| 2025-10-30 | 2025-Q3 | FCF Q3 rok poprzedni | € -83.0 million | 24 |
| 2025-10-30 | 2025-Q3 | FCF Q3 | € -43.0 million | 24 |
| 2025-10-30 | 2025-Q3 | FCF 9M rok poprzedni | € -287.4 million | 24 |
| 2025-10-30 | 2025-Q3 | FCF 9M | € -685.8 million | 24 |
| 2025-10-30 | 2025-Q3 | Marża EBIT Q3 rok poprzedni | 10.3% | 24 |
| 2025-10-30 | 2025-Q3 | Marża EBIT Q3 | 1.5% | 24 |
| 2025-10-30 | 2025-Q3 | Marża EBIT 9M rok poprzedni | 7.9% | 24 |
| 2025-10-30 | 2025-Q3 | Marża EBIT 9M | -0.2% | 24 |
| 2025-10-30 | 2025-Q3 | Udział DTC Q3 rok poprzedni | 25.1% | 24 |
| 2025-10-30 | 2025-Q3 | Udział DTC rok poprzedni 9M | 25.5% | 24 |
| 2025-10-30 | 2025-Q3 | Udział DTC kwartał 3 | 29.1% | 24 |
| 2025-10-30 | 2025-Q3 | Udział DTC 9M | 28.8% | 24 |
| 2025-07-31 | 2025-Q2 | Kapitał obrotowy | € 1,864.8 million | 23 |
| 2025-07-31 | 2025-Q2 | Sprzedaż hurtowa | € 1,341.2 million | 23 |
| 2025-07-31 | 2025-Q2 | Niewykorzystane linie kredytowe | € 663.8 million | 23 |
| 2025-07-31 | 2025-Q2 | Skup akcji własnych | 1,687,753 shares for € 50 million | 23 |
| 2025-07-31 | 2025-Q2 | Wyemitowany Schuldschein | € 210 million | 23 |
| 2025-07-31 | 2025-Q2 | Odnawialna linia kredytowa | € 1.2 billion | 23 |
| 2025-07-31 | 2025-Q2 | Marża zysku brutto ze sprzedaży półrocze 2025 | 46.5% | 23 |
| 2025-07-31 | 2025-Q2 | Udział DTC półrocze 2025 | 28.6% | 23 |
| 2025-07-31 | 2025-Q2 | Gross profit margin | 46.1% | 23 |
| 2025-07-31 | 2025-Q2 | Sprzedaż obuwia | € 1,061.1 million | 23 |
| 2025-07-31 | 2025-Q2 | Sprzedaż region EMEA | € 771.7 million | 23 |
| 2025-07-31 | 2025-Q2 | Sprzedaż bezpośrednia (DTC) | € 601.1 million | 23 |
| 2025-07-31 | 2025-Q2 | udział DTC | 30.9% | 23 |
| 2025-07-31 | 2025-Q2 | Sprzedaż region Azja/Pacyfik | € 390.5 million | 23 |
| 2025-07-31 | 2025-Q2 | Sprzedaż odzieży | € 597.8 million | 23 |
| 2025-07-31 | 2025-Q2 | Sprzedaż region Ameryki | € 779.9 million | 23 |
| 2025-07-31 | 2025-Q2 | Sprzedaż akcesoriów | € 283.4 million | 23 |
| 2025-07-24 | 2025-Q2 | Wpływ ceł na zysk brutto ze sprzedaży | around € 80 million | 26 |
| 2025-07-24 | 2025-Q2 | Koszty jednorazowe | € 84.6 million | 27 |
| 2025-07-24 | 2025-Q2 | Marża zysku brutto ze sprzedaży kwartał 2 | 46.1% | 26 |
| 2025-07-24 | 2025-Q2 | gross profit margin H1 | 46.5% | 26 |
| 2025-05-08 | 2025-Q1 | Kapitał obrotowy rok poprzedni | 1,845.7 (EUR millions) | 22 |
| 2025-05-08 | 2025-Q1 | Kapitał obrotowy | 2,081.6 (EUR millions) | 22 |
| 2025-05-08 | 2025-Q1 | Kapitał obrotowy operacyjny 31 mar 2025 | 2,081.6 (EUR EUR M) | 28 |
| 2025-05-08 | 2025-Q1 | Kapitał obrotowy operacyjny 31 mar 2024 | 1,845.7 (EUR EUR M) | 28 |
| 2025-05-08 | 2025-Q1 | wskaźnik OPEX rok poprzedni | 40.2% | 22 |
| 2025-05-08 | 2025-Q1 | wskaźnik OPEX | 43.6% | 22 |
| 2025-05-08 | 2025-Q1 | OPEX jako % sprzedaży Q1 2025 | -43.3% | 28 |
| 2025-05-08 | 2025-Q1 | OPEX jako % sprzedaży Q1 2024 | -40.0% | 28 |
| 2025-05-08 | 2025-Q1 | OPEX Q1 2025 | -899.4 (EUR EUR M) | 28 |
| 2025-05-08 | 2025-Q1 | OPEX Q1 2024 | -840.0 (EUR EUR M) | 28 |
| 2025-05-08 | 2025-Q1 | Gross profit margin prior year | 47.5% | 22 |
| 2025-05-08 | 2025-Q1 | Gross profit margin | 47.0% | 22 |
| 2025-05-08 | 2025-Q1 | marża brutto Q1 2025 | 47.0% | 28 |
| 2025-05-08 | 2025-Q1 | marża brutto Q1 2024 | 47.5% | 28 |
| 2025-05-08 | 2025-Q1 | marża EBT rok poprzedni | 6.3% | 22 |
| 2025-05-08 | 2025-Q1 | Marża EBT | 0.8% | 22 |
| 2025-05-08 | 2025-Q1 | marża EBIT rok poprzedni | 7.6% | 22 |
| 2025-05-08 | 2025-Q1 | marża EBIT | 2.8% | 22 |
| 2025-05-08 | 2025-Q1 | udział DTC rok poprzedni | 23.5% | 22 |
| 2025-05-08 | 2025-Q1 | udział DTC | 26.3% | 22 |
| 2025-03-11 | FY2024 | dobrowolna rotacja pracowników detal | 38% | 20 |
| 2025-03-11 | FY2024 | dobrowolna rotacja pracowników poza detalem | 9% | 20 |
| 2025-03-11 | FY2024 | niewykorzystane linie kredytowe | €1,360.2 million | 20 |
| 2025-03-11 | FY2024 | akcje własne w portfelu | 873,783 | 20 |
| 2025-03-11 | FY2024 | straty podatkowe do odliczenia | 417.2 (EUR millions) | 20 |
| 2025-03-11 | FY2024 | akcje w obrocie | 148,824,413 | 20 |
| 2025-03-11 | FY2024 | proponowana dywidenda na akcję | €0.61 | 20 |
| 2025-03-11 | FY2024 | pokrycie szkoleniami BHP | 85% | 20 |
| 2025-03-11 | FY2024 | wskaźnik wypadkowości z utratą czasu pracy | 0.44 | 20 |
| 2025-03-11 | FY2024 | zgodność z zasadą wynagrodzenia godziwego | 100% | 20 |
| 2025-03-11 | FY2024 | udział kobiet w kadrze kierowniczej | 42% | 20 |
| 2025-03-11 | FY2024 | investments borussia dortmund | 18.5 (EUR millions) | 20 |
| 2025-03-11 | FY2024 | efektywna stopa procentowa zadłużenia | 4.7% | 20 |
| 2025-03-11 | FY2024 | potwierdzone linie kredytowe | €1,842.9 million | 20 |
| 2025-03-11 | FY2024 | zaangażowanie społeczne na pracownika | 2.4 | 20 |
| 2025-03-11 | FY2024 | wartość bilansowa marki Cobra | 136.9 (EUR millions) | 20 |
| 2025-03-11 | FY2024 | średnie godziny szkoleniowe na pracownika | 7.7 | 20 |
| 2025-03-11 | FY2024 | kapitał obrotowy jako % przychodów | 14.5% | 20 |
| 2025-03-11 | FY2024 | Kapitał obrotowy | 1,278.2 (EUR € million) | 20 |
| 2025-03-11 | FY2024 | wykorzystane pożyczki skryptowe | € 426,4 million | 20 |
| 2025-03-11 | FY2024 | niewykorzystane linie kredytowe | € 1.360,2 million | 20 |
| 2025-03-11 | FY2024 | stopa podatkowa | 25.9% | 20 |
| 2025-03-11 | FY2024 | koszty sprzedaży i dystrybucji | 2,911.6 (EUR in € million) | 20 |
| 2025-03-11 | FY2024 | zwrot z kapitału własnego (ROE) | 10.0% | 20 |
| 2025-03-11 | FY2024 | zwrot z zaangażowanego kapitału (ROCE) | 23.0% | 20 |
| 2025-03-11 | FY2024 | badania i rozwój | 92.0 (in € million) | 20 |
| 2025-03-11 | FY2024 | koszty osobowe | 967.6 (EUR in € million) | 20 |
| 2025-03-11 | FY2024 | wskaźnik wypłaty dywidendy | 32.3% | 20 |
| 2025-03-11 | FY2024 | pozostałe koszty operacyjne | 3,588.4 (EUR in € million) | 20 |
| 2025-03-11 | FY2024 | aktywa trwałe | 2,468.3 (EUR in € million) | 20 |
| 2025-03-11 | FY2024 | Marża netto | 3.2% | 20 |
| 2025-03-11 | FY2024 | zobowiązania z tytułu leasingu | 1,230.6 (in € million) | 20 |
| 2025-03-11 | FY2024 | Gross profit margin | 48.3 | 20 |
| 2025-03-11 | FY2024 | wskaźnik kapitału własnego | 39.6% | 20 |
| 2025-03-11 | FY2024 | Marża EBITDA | 11.0% | 20 |
| 2025-03-11 | FY2024 | marża EBIT | 7.1 | 20 |
| 2025-03-11 | FY2024 | Dywidenda na akcję | 0.61 | 20 |
| 2025-03-11 | FY2024 | Wskaźnik wypłaty dywidendy | 32.3 | 20 |
| 2025-03-11 | FY2024 | Amortyzacja | 370.2 (in € million) | 20 |
| 2025-03-11 | FY2024 | Udział DTC w przychodach | 27.5 | 20 |
| 2025-03-11 | FY2024 | Koszty administracyjne i ogólne | 495.6 (EUR in € million) | 20 |
| 2025-03-12 | 2024-Q4 | Zaciągnięte zadłużenie netto | 119.8 (in € million) | 18 |
| 2025-03-12 | 2024-Q4 | Gross profit margin Q4 | 47.3% | 18 |
| 2025-03-12 | 2024-Q4 | Gross profit margin FY | 47.4% | 18 |
| 2025-03-12 | 2024-Q4 | Marża EBIT Q4 | 4.8% | 18 |
| 2025-03-12 | 2024-Q4 | Marża EBIT rok obrotowy | 7.1% | 18 |
| 2025-03-12 | 2024-Q4 | Dywidenda na akcję | € 0.61 | 18 |
| 2025-03-12 | 2024-Q4 | udział DTC | 33.4% | 18 |
| 2025-01-23 | 2024-Q4 | Kapitał obrotowy | 1,883 (EUR in € million) | 16 |
| 2025-01-23 | 2024-Q4 | ODCHYLENIE KAPITAŁU OBROTOWEGO | +5% | 12 |
| 2025-01-23 | 2024-Q4 | GROSS PROFIT MARGIN | 47.5% | 12 |
| 2025-01-23 | 2024-Q4 | MARŻA EBIT | 7.6% | 12 |
| 2025-01-22 | 2024-Q4 | marża zysku brutto ze sprzedaży | 47.4% | 21 |
| 2025-01-22 | 2024-Q4 | Marża EBIT pełny rok 2024 | 7.1% | 21 |
| 2024-11-06 | 2024-Q3 | Kapitał obrotowy | 1,883.5 (EUR millions) | 17 |
| 2024-11-06 | 2024-Q3 | Gross profit margin 9M | 47.4% | 17 |
| 2024-11-06 | 2024-Q3 | Gross profit margin | 47.9% | 17 |
| 2024-11-06 | 2024-Q3 | Marża EBIT Q3 | 10.3% | 17 |
| 2024-11-06 | 2024-Q3 | Marża EBIT 9M | 7.9% | 17 |
| 2024-11-06 | 2024-Q3 | Udział DTC 9M | 25.5% | 17 |
| 2024-11-06 | 2024-Q3 | udział DTC | 25.1% | 17 |
| 2024-08-07 | 2024-Q2 | Kapitał obrotowy | 1,643.7 (EUR millions) | 15 |
| 2024-08-07 | 2024-Q2 | Gross profit margin H1 | 47.2% | 15 |
| 2024-08-07 | 2024-Q2 | Gross profit margin | 46.8% | 15 |
| 2024-08-07 | 2024-Q2 | Marża EBIT Q2 | 5.5% | 15 |
| 2024-08-07 | 2024-Q2 | Marża EBIT H1 | 6.5% | 15 |
| 2024-08-07 | 2024-Q2 | Udział DTC H1 | 25.6% | 15 |
| 2024-08-07 | 2024-Q2 | udział DTC | 27.8% | 15 |
| 2024-05-08 | 2024-Q1 | Kapitał obrotowy rok poprzedni | 1,751.5 (EUR millions) | 13 |
| 2024-05-08 | 2024-Q1 | Kapitał obrotowy | 1,845.7 (EUR millions) | 13 |
| 2024-05-08 | 2024-Q1 | Spadek sprzedaży hurtowej (ok.) | -2.9% | 13 |
| 2024-05-08 | 2024-Q1 | stopa podatkowa | 25.0% | 13 |
| 2024-05-08 | 2024-Q1 | Koszty operacyjne (OPEX) rok poprzedni | 848.3 (EUR millions) | 13 |
| 2024-05-08 | 2024-Q1 | Koszty operacyjne (OPEX) | 845.3 (EUR millions) | 13 |
| 2024-05-08 | 2024-Q1 | wskaźnik OPEX rok poprzedni | 38.8% | 13 |
| 2024-05-08 | 2024-Q1 | wskaźnik OPEX | 40.2% | 13 |
| 2024-05-08 | 2024-Q1 | Marża zysku netto rok poprzedni | 5.4% | 13 |
| 2024-05-08 | 2024-Q1 | Marża zysku netto | 4.2% | 13 |
| 2024-05-08 | 2024-Q1 | Gross profit margin prior year | 46.5% | 13 |
| 2024-05-08 | 2024-Q1 | Gross profit margin | 47.5% | 13 |
| 2024-05-08 | 2024-Q1 | Wynik finansowy rok poprzedni | -7.8 (millions) | 13 |
| 2024-05-08 | 2024-Q1 | Wynik finansowy | -26.8 (millions) | 13 |
| 2024-05-08 | 2024-Q1 | marża EBT rok poprzedni | 7.7% | 13 |
| 2024-05-08 | 2024-Q1 | Marża EBT | 6.3% | 13 |
| 2024-05-08 | 2024-Q1 | marża EBIT rok poprzedni | 8.0% | 13 |
| 2024-05-08 | 2024-Q1 | marża EBIT | 7.6% | 13 |
| 2024-05-08 | 2024-Q1 | udział DTC rok poprzedni | 21.3% | 13 |
| 2024-05-08 | 2024-Q1 | udział DTC | 23.5% | 13 |
| 2024-05-08 | 2024-Q1 | Wzrost sprzedaży bezpośredniej (ca) | 13.5% | 13 |
| 2024-02-07 | FY2023 | wskaźnik kapitału obrotowego | 13.7% | 3 |
| 2024-02-07 | FY2023 | wskaźnik kapitału obrotowego | 13.7% | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | kapitał obrotowy | 1,177.3 (EUR millions) | 3 |
| 2024-02-07 | FY2023 | kapitał obrotowy | 1,177.3 (EUR € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | niewykorzystane linie kredytowe | €986.1 million | 3 |
| 2024-02-07 | FY2023 | nieużywane linie kredytowe | 986.1 (€ million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | łączne linie kredytowe | €1,552.8 million | 3 |
| 2024-02-07 | FY2023 | aktywa ogółem | 6,640.4 (EUR € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | akcje w obrocie | 149,844,544 | 3 |
| 2024-02-07 | FY2023 | aktywa z tytułu prawa do użytkowania 2022 | 1,111.3 (EUR in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | aktywa z tytułu prawa do użytkowania | 1,087.7 (EUR in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | wskaźnik wypłaty dywidendy | 40.3% | 3 |
| 2024-02-07 | FY2023 | zysk operacyjny EBIT | 621.6 (EUR € million) | 3 |
| 2024-02-07 | FY2023 | zysk netto | 304.9 (EUR € million) | 3 |
| 2024-02-07 | FY2023 | inwestycje 2022 | 21.7 (EUR in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | inwestycje | 21.2 (EUR in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | marża zysku brutto ze sprzedaży | 46.3% | 3 |
| 2024-02-07 | FY2023 | przepływy pieniężne brutto | 964.1 (EUR € million) | 3 |
| 2024-02-07 | FY2023 | przepływy pieniężne brutto | 964.1 (EUR € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | współczynnik kapitału własnego | 38.9% | 3 |
| 2024-02-07 | FY2023 | współczynnik kapitału własnego | 38.9% | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | kapitał własny | €2.6 billion | 3 |
| 2024-02-07 | FY2023 | kapitał własny | 2,582.3 (EUR € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | marża EBITDA | 11.2% | 3 |
| 2024-02-07 | FY2023 | marża EBIT | 7.2% | 3 |
| 2024-02-07 | FY2023 | EPS rok poprzedni | €2.36 | 3 |
| 2024-02-07 | FY2023 | EPS | €2.03 | 3 |
| 2024-02-07 | FY2023 | dywidenda na akcję | 0.82 | 3 |
| 2024-02-07 | FY2023 | aktywa z tytułu odroczonego podatku dochodowego netto 2022 | 253.1 (EUR in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | aktywa z tytułu odroczonego podatku dochodowego netto | 283.7 (EUR in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | skonsolidowany zysk netto roku poprzedniego | 353.5 (EUR € million) | 3 |
| 2024-02-07 | FY2023 | gotówka z działalności operacyjnej | 653.6 (€ million) | 3 |
| 2024-02-07 | FY2023 | kapitał obrotowy w % skonsolidowanych przychodów | 13.7% | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Kapitał obrotowy | 1,177.3 (EUR in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | wynagrodzenia i pensje | 688.7 (in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | udział akcji własnych | 0.65 | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | akcje własne | 980,096 | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | nakłady na szkolenia na pracownika | €226 | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | godziny szkoleń na pracownika | 9 | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | łączny podatek dochodowy | 117.8 (EUR in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | dywidenda łącznie | 122.9 (in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | łączne wynagrodzenie Zarządu | 10.3 (in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | teoretyczne obciążenie podatkowe | 130.2 (EUR in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | stopa podatkowa | 24.6% | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | korzyść podatkowa z nieaktywowanych wcześniej strat podatkowych | 7.5 (EUR in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | wskaźnik uczestnictwa w badaniu | 85% | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | wynagrodzenie Rady Nadzorczej | 0.4 (in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | składki na ubezpieczenie społeczne | 101.2 (in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | wskaźnik absencji chorobowej | 1.95% | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | wynagrodzenie w akcjach (Zarząd) | 4.2 (in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | płatności w formie akcji | 5.2 (in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | amortyzacja planowa | 351.7 (in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | przychody (spółki zależne z udziałami mniejszościowymi) | 411.8 (EUR in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Odwrócenie odpisów | -11.9 (in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | zwrot z kapitału własnego (ROE) | 11.8% | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | zwrot z zaangażowanego kapitału (ROCE) | 25.1% | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Zysk netto przypadający na udziałowców mniejszościowych | 55.7 (EUR in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Potencjalne ryzyko podatkowe Filar II | 12 (in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Koszty pracownicze | 894.4 (EUR in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Umowy o pracę na czas nieokreślony | 92% | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Liczba akcji w obrocie | 149,844,544 | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Pozostałe zobowiązania finansowe | 246.5 (in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Wskaźnik kosztów operacyjnych | 39.6% | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Długoterminowe zobowiązania z tytułu leasingu | 1,020.0 (in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Udziały niekontrolujące | 28.9 (in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Marża zysku netto | 3.5% | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Gotówka netto wykorzystana w działalności inwestycyjnej (jednostki zależne z udziałami niekontrolującymi) | -0.3 (EUR in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Gotówka netto z działalności finansowej (jednostki z udziałami niekontrolującymi) | -101.4 (EUR in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Gotówka netto z działalności operacyjnej (jednostki z udziałami niekontrolującymi) | 101.8 (EUR in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Aktywa netto (spółki zależne z udziałami niekontrolującymi) | 36.3 (EUR in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Wskaźnik wypadków z utratą czasu pracy | 0.46 | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | zobowiązania z tytułu leasingu | 1,232.4 (in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Wskaźnik obsadzania stanowisk awansami wewnętrznymi | 60% | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Przychody odsetkowe | 36.6 (EUR in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Koszty odsetkowe zobowiązań leasingowych | -46.8 (EUR in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Koszty odsetkowe | -53.1 (EUR in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Odpisy z tytułu utraty wartości | 5.7 (in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Gross profit margin (footwear) | 45.4% | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Gross profit margin (apparel) | 47.8% | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Gross profit margin (accessories) | 46.6% | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Gross profit margin | 46.3% | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Brutto przepływy pieniężne | 964.1 (EUR in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | FCF | 369.0 (EUR in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Wynagrodzenie byłego Zarządu | 0.7 (in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Footwear gross profit margin | 45.4% | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Wynik finansowy | -143.3 (in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Przychody finansowe | 112.7 (EUR in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Koszty finansowe | -256.0 (EUR in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Wartość godziwa aktywów planu | 85.2 (EUR in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | wskaźnik kapitału własnego | 38.9% | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Efektywna stopa podatkowa | 24.6% | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Efektywne obciążenie podatkowe | 117.8 (EUR in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Marża EBT | 5.6% | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | EBT | 478.3 (in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Marża EBITDA | 11.2% | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | marża EBIT | 7.2% | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Dywidendy wypłacone udziałowcom mniejszościowym | 92.4 (in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Dywidenda na akcję | €0.82 | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Dywidenda na akcję | 0.82 | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Wskaźnik wypłaty dywidendy | 40.3% | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Podatek odroczony | -22.8 (in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Odroczone wynagrodzenie (były Zarząd) | 47.2 (in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Bieżące zobowiązania z tytułu leasingu | 212.4 (in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Bieżące podatki dochodowe | 140.6 (EUR in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Zobowiązania warunkowe z tytułu sporów prawnych | 0.8 (in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Zobowiązania warunkowe | 0.8 (in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Godziny zaangażowania społecznego | 57,344 | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Zobowiązania z umów licencyjnych, promocyjnych i reklamowych (ogółem) | 1,920.2 (in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Zobowiązania z umów licencyjnych, promocyjnych i reklamowych (do jednego roku) | 402.4 (in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Zobowiązania z umów licencyjnych, promocyjnych i reklamowych (od jednego do pięciu lat) | 1,203.5 (in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Zobowiązania z umów licencyjnych, promocyjnych i reklamowych (powyżej pięciu lat) | 314.2 (in € million) | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Apparel gross profit margin | 47.8% | 11 |
| 2024-02-07 | FY2023 | Accessories gross profit margin | 46.6% | 11 |
| – | FY2023 | WZROST SPRZEDAŻY W UJĘCIU WALUTOWYM | +6.6% | 5 |
| – | FY2023 | WZROST OPEX | +3.3% | 5 |
| – | FY2023 | GROSS PROFIT MARGIN | 46.3% | 5 |
| – | FY2023 | MARŻA EBIT | 7.2% | 5 |
| – | FY2023 | WZROST EBIT | -3.0% | 5 |
| 2024-02-27 | 2023-Q4 | wskaźnik OPEX | 39.6% | 9 |
| 2024-02-27 | 2023-Q4 | Gross profit margin | 46.3% | 9 |
| 2024-02-27 | 2023-Q4 | Marża EBIT rok obrotowy 2023 | 7.2% | 9 |
| 2024-02-27 | 2023-Q4 | udział DTC | 24.8% | 9 |
| – | 2023-Q4 | KAPITAŁ OBROTOWY | 1,177.3 (EUR in EUR M) | 10 |
| 2023-10-24 | 2023-Q3 | Kapitał obrotowy | € 1,794.9 million | 8 |
| 2023-10-24 | 2023-Q3 | Gross profit margin | 47.1% | 8 |
| 2023-10-24 | 2023-Q3 | Marża EBIT Q3 | 10.2% | 8 |
| 2023-10-24 | 2023-Q3 | Marża EBIT 1-9 | 8.0% | 8 |
| 2023-10-24 | 2023-Q3 | udział DTC | 22.7% | 8 |
| – | 2023-Q3 | Kapitał obrotowy | 1,794.9 (EUR EUR M) | 4 |
| 2023-07-26 | 2023-Q2 | Kapitał obrotowy | 1,693.0 (EUR € million) | 7 |
| 2023-07-26 | 2023-Q2 | Gross profit margin | 44.8% | 7 |
| 2023-07-26 | 2023-Q2 | Marża EBIT Q2 | 5.4% | 7 |
| 2023-07-26 | 2023-Q2 | Marża EBIT H1 | 6.8% | 7 |
| 2023-07-26 | 2023-Q2 | udział DTC | 24.3% | 7 |
| – | 2023-H1 | Wzrost przychodów | 11% | 6 |
| – | 2023-H1 | Wzrost OPEX | 1.7% | 6 |
| – | 2023-H1 | Gross Profit Margin | 44% | 6 |
| – | 2023-H1 | Marża EBIT Q2 2023 | 8% | 6 |
| – | 2023-H1 | Marża EBIT | 21.2% | 6 |
| – | 2023-H1 | Wzrost EBIT | 6.6% | 6 |
| 2023-04-26 | 2023-Q1 | Wzrost sprzedaży hurtowej | 12.4% | 2 |
| 2023-04-26 | 2023-Q1 | Wzrost sprzedaży w sklepach własnych | 17.3% | 2 |
| 2023-04-26 | 2023-Q1 | wskaźnik OPEX | 38.8% | 2 |
| 2023-04-26 | 2023-Q1 | Gross profit margin | 46.5% | 2 |
| 2023-04-26 | 2023-Q1 | Wzrost sprzedaży obuwia | 28.8% | 2 |
| 2023-04-26 | 2023-Q1 | Wzrost sprzedaży EMEA | 25.4% | 2 |
| 2023-04-26 | 2023-Q1 | marża EBIT | 8.0% | 2 |
| 2023-04-26 | 2023-Q1 | Wzrost e-commerce | 32.7% | 2 |
| 2023-04-26 | 2023-Q1 | udział DTC | 21.3% | 2 |
| 2023-04-26 | 2023-Q1 | Wzrost DTC | 22.5% | 2 |
| 2023-04-26 | 2023-Q1 | Wzrost sprzedaży Azja/Pacyfik | 27.4% | 2 |
| 2023-04-26 | 2023-Q1 | Wzrost sprzedaży odzieży | 1.5% | 2 |
| 2023-04-26 | 2023-Q1 | Wzrost przychodów w Ameryce | -0.8% | 2 |
| 2023-04-26 | 2023-Q1 | Wzrost przychodów z akcesoriów | -1.7% | 2 |
| – | 2023-Q1 | WZROST PRZYCHODÓW (z uwzględnieniem kursów walut) | +14 | 1 |
| – | 2023-Q1 | WZROST OPEX | +4 | 1 |
| – | 2023-Q1 | GROSS PROFIT MARGIN | 46 | 1 |
| – | 2023-Q1 | MARŻA EBIT | 10.5 | 1 |
| – | 2023-Q1 | WZROST EBIT | +19.0 | 1 |
Śledzenie Guidance (najnowsze na metrykę/okres · 13/24)#
Wszystkie prognozy kierownictwa (guidance) i ich późniejszy wynik. Metodologia
Wartości rzeczywiste: przychody w mln € · wskaźniki w %
| Za okres | Wydano dnia | Wskaźnik | Cel | Wykonanie | Ocena | Kierunek | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | 2026-09-25 | Przychody | above industry growth | – | oczekujące | wydany po raz pierwszy | 39 |
| FY2027 | 2025-01-22 | Marża EBIT | 8,5% | – | oczekujące | wydany po raz pierwszy | 20 |
| FY2026 | 2026-09-25 | Przychody | low- to mid-single-digit percentage range decline | – | oczekujące | obniżony | 39 |
| FY2026 | 2026-09-25 | Marża brutto (GAAP) | substantial improvement | – | oczekujące | potwierdzony | 39 |
| FY2026 | 2026-03-20 | Zysk operacyjny | -150–-50 | – | oczekujące | potwierdzony | 38 |
| FY2026 | 2026-02-26 | Capex | 200 | – | oczekujące | potwierdzony | 38 |
| FY2026 | 2026-02-26 | EBIT | -150–-50 | – | oczekujące | potwierdzony | 36 |
| 2026-Q1 | 2026-03-20 | Przychody | constant currency sales decline in the low to mid-single digits | 1 863,8 | – | obniżony | 32 |
| FY2025 | 2025-10-30 | EBIT | expected loss | – | – | potwierdzony | 24 |
| FY2025 | 2025-09-29 | Przychody | low double-digit percentage decline | 7 296,2 | – | obniżony | 29 |
| FY2025 | 2025-07-24 | Capex | 250 | 206,3 | poniżej | potwierdzony | 24 |
| FY2025 | 2025-05-08 | EBITDA (skorygowany) | 520–600 | – | – | wydany po raz pierwszy | 28 |
| FY2025 | 2025-03-11 | EBIT (skorygowany) | 520–600 | – | – | potwierdzony | 22 |
| FY2024 | 2025-03-11 | Przychody | Currency-adjusted increase in mid-single-digit percentage range | 8 398 | – | potwierdzony | 20 |
| FY2024 | 2025-03-11 ° | EBIT | 620–660 | – | – | obniżony | 20 |
| FY2024 | 2025-01-23 ° | Zysk operacyjny | 620–670 | – | – | potwierdzony | 16 |
| FY2024 | 2024-11-06 | Zysk operacyjny | 620–670 | – | – | potwierdzony | 14 |
| 2024-Q4 | 2024-10-01 | Przychody | double-digit growth | 2 150,5 | – | potwierdzony | 19 |
| 2024-Q4 | 2024-10-01 | Wzrost EBIT (YoY) | 40% | -9,2 | poniżej | – | 19 |
| 2024-Q3 | 2024-10-01 | Przychody | mid-single-digit growth | 2 308,2 | – | potwierdzony | 19 |
| 2024-Q3 | 2024-10-01 | EBIT | slightly below prior year | 237 | – | wydany po raz pierwszy | 19 |
| FY2023 | 2023-10-24 | Przychody | high single-digit percentage range | 8 601,7 | – | potwierdzony | 8 |
| FY2023 | 2023-04-26 | EBIT | 590–670 | 621,6 | zgodnie | potwierdzony | 3 |
| 2023-Q2 | 2023-04-26 | Przychody | low to mid single-digit | 2 120,7 | – | wydany po raz pierwszy | 2 |
Rozwój#
Skrócone podsumowanie każdego okresu sprawozdawczego w formie tekstu ciągłego: co zmieniło się operacyjnie, jakie czynniki wskazuje kierownictwo, jak rozwinęły się wyniki i przepływy pieniężne. Metodologia
FY2026
W pierwszym półroczu roku obrotowego 2026 PUMA SE odnotowała sprzedaż w Q1 na poziomie 1 863,8 mln EUR milionów 147 oraz sprzedaż w Q2 na poziomie 1 690,6 mln EUR milionów 146; łączna sprzedaż w H1 spadła o 7,9 % w ujęciu euro do EUR 3 554,4 milionów w związku z działaniami naprawczymi nakierowanymi na ograniczenie sprzedaży hurtowej do masowych kanałów dystrybucji 36. Marża zysku brutto poprawiła się o 120 punktów bazowych do 47,9 % w H1 2026, wspierana przez niższe koszty zaopatrzenia oraz zwroty ceł w USA łącznie w kwocie EUR 15,4 milionów otrzymane w tym okresie 36. EBIT w Q1 wyniósł 51,9 mln EUR milionów 147, natomiast EBIT w Q2 wyniósł -53,1 mln EUR milionów 146; EBIT w H1 poprawił się do EUR -1,3 milionów z EUR -65,7 milionów w analogicznym okresie roku poprzedniego, częściowo dzięki korzyściom ze zwrotów ceł w USA w wysokości EUR 11,5 milionów 36. Artémis S.A.S. ogłosiła sprzedaż udziału wynoszącego 29,1 % w spółce PUMA na rzecz Anta Sports Products Limited, z zastrzeżeniem warunków zawieszających niespełnionych na dzień 30 czerwca 2026 roku, podczas gdy PUMA sfinalizowała przejście PUMA United na strukturę licencyjną ze skutkiem od 1 listopada 2025 roku 36. Prognoza na rok obrotowy 2026 potwierdzona po wynikach Q2 zakłada spadek sprzedaży w ujęciu walutowo neutralnym w przedziale niskich do średnich jednocyfrowych wartości procentowych oraz EBIT w przedziale od EUR -50 milionów do EUR -150 milionów, przy czym oczekuje się, że wolne przepływy pieniężne za cały rok będą dodatnie 38.
FY2025
PUMA SE odnotowała sprzedaż netto w wysokości 7 296,2 mln w roku obrotowym 2025, co stanowi spadek o 13,1 % z poziomu 8 398,0 mln EUR w 2024 roku, napędzony strategicznymi działaniami resetowymi, w tym redukcją niepożądanej działalności hurtowej, działaniami porządkującymi zapasy oraz wyzwaniami makroekonomicznymi na kluczowych rynkach 30. Marża brutto na sprzedaży skurczyła się o 270 punktów bazowych do 45,0 %, odzwierciedlając wyższe odpisy na zapasy, nasiloną działalność promocyjną w kanałach hurtowych oraz presję kursową, częściowo skompensowane korzystną zmianą struktury kanałów sprzedaży w kierunku sprzedaży bezpośredniej do konsumenta 30. Wynik operacyjny (EBIT) obniżył się do -357,2 mln z zysku w wysokości 548,7 mln EUR w roku poprzednim, przy efektach jednorazowych wynoszących 191,6 mln EUR, związanych głównie z programem efektywności kosztowej oraz odpisami z tytułu utraty wartości firmy w PUMA Japan i PUMA Canada 30. Wolne przepływy pieniężne wyniosły -525,6 mln w porównaniu z dodatnimi 464,3 mln EUR w 2024 roku, pod wpływem ujemnego wyniku operacyjnego i wyższego zapotrzebowania na kapitał obrotowy; w grudniu 2025 roku PUMA zawarła umowę finansowania pomostowego w wysokości 500 mln EUR w celu wzmocnienia swojej pozycji płynnościowej 30. Arthur Hoeld został mianowany Prezesem Zarządu (CEO) ze skutkiem od lipca 2025 roku i wdrożył kompleksowy strategiczny reset ukierunkowany na redukcję około 1 400 stanowisk korporacyjnych, natomiast partnerstwo PUMA United w Ameryce Północnej zostało zbyte na rzecz modelu licencyjnego ze skutkiem od listopada 2025 roku 30.
FY2024
Skorygowana o kursy walut sprzedaż PUMA SE w FY2024 wzrosła o 4,4 % do 8 817 mln EUR, przy wzroście we wszystkich trzech regionach i wszystkich dywizjach produktowych, pomimo utrzymującego się niekorzystnego wpływu kursów walut 20. Marża brutto na sprzedaży poprawiła się o 100 punktów bazowych do 47,4 %, wspierana korzystnym mixem produktowym i mixem kanałów dystrybucji oraz niższymi kosztami zaopatrzenia i frachtu 20. Wynik operacyjny pozostał zasadniczo na poziomie z poprzedniego roku, ponieważ wzrost sprzedaży został zniwelowany przez wyższe koszty operacyjne, natomiast zysk netto spadł wskutek wyższych kosztów odsetek, strat kursowych i wyższej efektywnej stopy podatkowej; zysk na akcję rozwodnioną wyniósł 1,89 20. Wolne przepływy pieniężne poprawiły się o 25,8 % w porównaniu z poprzednim rokiem, wspierane wyższymi operacyjnymi przepływami pieniężnymi i niższymi nakładami inwestycyjnymi; zadłużenie netto na koniec roku wyniosło 119,8 mln 20. Pod koniec 2024 roku PUMA zainicjowała program efektywnościowy „nextlevel“, którego celem jest osiągnięcie marży EBIT na poziomie 8,5 % do 2027 roku poprzez optymalizację kosztów w obszarze zaopatrzenia, logistyki i IT 20.
FY2023
PUMA SE odnotowała rekordową skonsolidowaną sprzedaż w wysokości 8 601,7 mln w FY2023, co oznacza skorygowany o kursy walut wzrost o 6,6 %; bez wpływu dewaluacji peso argentyńskiego wzrost skorygowany o kursy walut przekroczyłby 8 % 9. Wynik operacyjny (EBIT) osiągnął 621,6 mln, mieszcząc się w prognozowanym przedziale 590-670 mln EUR, a marża brutto na sprzedaży poprawiła się o 20 punktów bazowych do 46,3 % dzięki korektom cen oraz korzystnemu mixowi regionalnemu i mixowi kanałów dystrybucji 11. Skonsolidowany zysk netto spadł o 13,7 % do 304,9 mln, ponieważ na wynik finansowy znacząco wpłynęły straty z przeliczenia walut w wysokości 69,4 mln EUR, głównie z tytułu dewaluacji peso argentyńskiego wobec 2,2 mln EUR w roku poprzednim 11. Normalizacja zapasów postępowała przez cały rok; zapasy spadły o 19,6 % do 1 804,4 mln EUR; operacyjne przepływy pieniężne wyniosły 653,6 mln, a wolne przepływy pieniężne wzrosły ponad dwukrotnie 11. Na FY2024 kierownictwo zapowiedziało prognozę zakładającą wzrost sprzedaży skorygowany o kursy walut w przedziale średnich jednocyfrowych wartości procentowych oraz wynik operacyjny na poziomie 620-700 mln EUR 5.
Słowniczek#
- Przychody: Przychody z umów z klientami po pomniejszeniach, tak jak wykazuje je sama spółka; nie produkcja całkowita, przychody brutto, GMV ani napływ zamówień.
- Zysk operacyjny: Operacyjna pozycja rachunku zysków i strat, czyli zysk operacyjny; EBIT tylko jako oznaczone zastępstwo, nigdy zysk przed opodatkowaniem ani zysk zwyczajny.
- Zysk netto: Zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej, po działalności zaniechanej; bez udziałów mniejszości i bez całkowitych dochodów.
- EPS: Rozwodniony EPS przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej; wartość opublikowana zawsze ma pierwszeństwo przed wyliczoną, wartości wyliczone są oznaczone.
- FCF: FCF = przepływy operacyjne minus Capex na rzeczowe aktywa trwałe; własna wartość FCF spółki jest pokazywana osobno.
- Przepływy op.: Przepływy operacyjne zgodnie z publikacją; spółki MSSF mogą ujmować zapłacone odsetki w przepływach finansowych, więc porównywalność bywa ograniczona.
- Gotówka: Gotówka i jej ekwiwalenty, bez papierów wartościowych, chyba że spółka ujmuje je w tej pozycji.
- Dług netto: Dług netto = zadłużenie finansowe bez zobowiązań leasingowych minus gotówka na ten sam dzień; własna pozycja netto spółki może się różnić.
- *: wyliczone, wzór w dymku
- ≈: wyliczone, przybliżenie
- ~: niepewne; wartość pozostaje widoczna, oceny jej nie używają
- °: poprawione przez zapytanie do dokumentu lub skorygowane na podstawie dowodu
- EBIT: EBIT jako zastępstwo: rachunek wyników nie zawiera pozycji operacyjnej
- basic: podstawowy EPS jako zastępstwo, gdy brak rozwodnionego
Źródła: raporty kwartalne, raporty roczne i dokumenty relacji inwestorskich#
Wszystkie dokumenty źródłowe, z których NadirAlpha zbudował ten raport, z typem (raport kwartalny, półroczny, roczny, komunikat o wynikach), datą publikacji i bezpośrednim linkiem do zgłoszenia (EDINET/SEC/IR). Metodologia
| # | Typ dokumentu | Opublikowano | Link |
|---|---|---|---|
| #1 | IR-Quarter raport kwartalny | – | Otwórz |
| #4 / #104 | IR-Quarter raport kwartalny | – | Otwórz |
| #5 | IR-Report raport | – | Otwórz |
| #6 | IR-Quarter raport kwartalny | – | Otwórz |
| #10 | IR-Quarter raport kwartalny | – | Otwórz |
| #11 / #111 | IR-Annual raport roczny | – | Otwórz |
| #43 | IR-Quarter raport kwartalny | – | Otwórz |
| #2 / #102 | IR-Quarter raport kwartalny | 2023-04-26 | Otwórz |
| #7 / #107 | IR-Quarter raport kwartalny | 2023-07-26 | Otwórz |
| #42 | IR-Quarter raport kwartalny | 2023-07-26 | Otwórz |
| #8 / #108 | IR-Quarter raport kwartalny | 2023-10-24 | Otwórz |
| #3 / #103 | IR-Report raport | 2024-02-07 | Otwórz |
| #9 / #109 | IR-Quarter raport kwartalny | 2024-02-27 | Otwórz |
| #13 / #114 | IR-Quarter raport kwartalny | 2024-05-08 | Otwórz |
| #15 / #116 | IR-Quarter raport kwartalny | 2024-08-07 | Otwórz |
| #19 | IR-Quarter raport kwartalny | 2024-10-01 | Otwórz |
| #17 / #118 | IR-Quarter raport kwartalny | 2024-11-06 | Otwórz |
| #21 | IR-Report raport | 2025-01-22 | Otwórz |
| #12 | IR-Quarter raport kwartalny | 2025-01-23 | Otwórz |
| #14 | IR-Quarter raport kwartalny | 2025-01-23 | Otwórz |
| #16 | IR-Quarter raport kwartalny | 2025-01-23 | Otwórz |
| #20 / #121 | IR-Annual raport roczny | 2025-03-11 | Otwórz |
| #18 / #119 | IR-Quarter raport kwartalny | 2025-03-12 | Otwórz |
| #22 / #125 | IR-Quarter raport kwartalny | 2025-05-08 | Otwórz |
| #28 | IR-Quarter raport kwartalny | 2025-05-08 | Otwórz |
| #26 | IR-Quarter raport kwartalny | 2025-07-24 | Otwórz |
| #27 | IR-Report raport | 2025-07-24 | Otwórz |
| #23 / #126 | IR-Quarter raport kwartalny | 2025-07-31 | Otwórz |
| #44 | IR-Quarter raport kwartalny | 2025-07-31 | Otwórz |
| #29 | IR-Quarter raport kwartalny | 2025-09-29 | Otwórz |
| #24 / #127 | IR-Quarter raport kwartalny | 2025-10-30 | Otwórz |
| #25 / #129 | IR-Quarter raport kwartalny | 2026-02-26 | Otwórz |
| #31 | IR-Annual raport roczny | 2026-02-26 | Otwórz |
| #30 / #134 | IR-Annual raport roczny | 2026-03-12 | Otwórz |
| #32 | IR-Quarter raport kwartalny | 2026-03-20 | Otwórz |
| #33 | IR-Report raport | 2026-04-10 | Otwórz |
| #34 | IR-Quarter raport kwartalny | 2026-04-30 | Otwórz |
| #41 / #147 | IR-Quarter raport kwartalny | 2026-04-30 | Otwórz |
| #35 | IR-Quarter raport kwartalny | 2026-06-22 | Otwórz |
| #37 | IR-Quarter raport kwartalny | 2026-07-15 | Otwórz |
| #36 / #142 | IR-Half raport półroczny | 2026-07-29 | Otwórz |
| #38 | IR-Quarter raport kwartalny | 2026-07-31 | Otwórz |
| #40 / #146 | IR-Quarter raport kwartalny | 2026-07-31 | Otwórz |
| #39 | IR-Quarter raport kwartalny | 2026-09-25 | Otwórz |
FAQ#
Czy istnieje prognoza zarządu (Guidance) na okres FY2027?
Tak. Zarząd opublikował cele na okres FY2027, w tym Przychody. Rozdział dotyczący Guidance tracking przedstawia wszystkie cele i porównuje je z późniejszymi wynikami rzeczywistymi; neutralnie, bez własnych szacunków.
Jakie dodatkowe wskaźniki raportuje PUMA SE?
Zgodnie z raportem za Q2 2026: Gross profit margin, udział DTC, marża EBIT, wskaźnik OPEX, GROSS PROFIT MARGIN. Rozdział Raportowane KPI wymienia każdą wartość ze źródłem. Przychody są podzielone według Hurt hurtowy, Sprzedaż bezpośrednia, EMEA, Ameryki.
Czy PUMA SE wypłaca dywidendę?
Dokumenty zgłoszeniowe zawierają informacje o dywidendzie; najnowszy wpis: dywidenda na akcję 0,00 (FY2025) (zgodnie z raportem, bez własnej oceny). Szczegóły z linkami do źródeł znajdują się w rozdziałach raportu.
Gdzie mogę znaleźć oficjalne dokumenty Investor Relations spółki PUMA SE?
NadirAlpha podaje w rozdziale źródeł linki do wszystkich 64 wykorzystanych dokumentów oryginalnych (Dokumenty IR): raport kwartalny, raport roczny, raport, każdy z typem, datą publikacji i bezpośrednim odnośnikiem; każda liczba w raporcie ma numer źródła.