NadirAlphaNA EN · DE · ES · FR · 中文 · PL
Reklama

Akcje HUGO BOSS BOSS.DE

HUGO BOSS AG · Dokumenty IR · Waluta sprawozdawcza EUR · Raportowanie kwartalne · Dane na dzień Q2 2026 · zaktualizowano 2026-10-09 · sprawdzono 2026-10-08 · ISIN DE000A1PHFF7

Akcje HUGO BOSS (BOSS.DE): Wyniki kwartalne i roczne od 2023 z raport kwartalny i dokumentów IR: przychody, wynik, bilans, przepływy pieniężne i guidance zarządu, każda liczba ze źródłem. Stan na 08/2026, raportowanie kwartalne. Analiza akcji od NadirAlpha. Przychody Q2 2026: 905 mln EUR (-10 % r/r). Ostatnio raportowane (Q2 2026): Marża EBIT, Marża brutto, Wskaźnik kapitału własnego. Najnowszy odczyt: Przychody zwalniają, Budowanie gotówki netto, Przejęcie.

Przychody zwalniają Budowanie gotówki netto strategia: Przejęcie

Redakcja NadirAlpha · O nas · Metodologia

Nowy kwartał, monitorowany przez AI. · NadirAlpha śledzi każdą akcję przez jej oryginalne raporty: najnowsze liczby na tle historii, guidance versus dane rzeczywiste; neutralnie, na bieżąco aktualizowane, każda liczba klikalna z podaniem źródła.
Raport generowany przez AI · nie stanowi porady inwestycyjnej · dane wyodrębnione automatycznie; prosimy weryfikować z podlinkowanym oryginałem więcej
Wygenerowane przez AIUtworzono z pomocą AI na podstawie podlinkowanych oryginalnych zgłoszeń spółki (przejrzystość zgodnie z Art. 50 EU AI Act). Więcej o narzędziu: Claude Code.
Nie jest poradą inwestycyjnąNeutralna informacja finansowa; nie stanowi rekomendacji ani analizy inwestycyjnej w rozumieniu MiFID II.
Zweryfikuj samodzielnieDane są wyodrębniane automatycznie, możliwe są błędy. Każda liczba jest klikalna i zawiera odniesienie do źródła; miarodajne są zawsze oryginalne dokumenty emitenta.
RedakcjaTeksty (model biznesowy, aktualny stan, rozwój i inne) są tworzone redakcyjnie przez AI wyłącznie na podstawie oryginalnych raportów, automatycznie weryfikowane i opatrzone źródłami; to opis własny spółki, nie nasza ocena. Metodologia
Research AI · Ta strona służy jako udokumentowana baza danych do dalszego research z asystentami AI takimi jak Claude; każda liczba pozostaje weryfikowalna przez linki do źródeł.
Reklama

Model biznesowy#

Czym zajmuje się spółka i w jaki sposób zarabia; opracowane redakcyjnie przez AI wyłącznie na podstawie oryginalnych raportów spółki, bez własnej oceny. Metodologia

HUGO BOSS AG to globalna firma modowa i lifestyle'owa z siedzibą w Metzingen w Niemczech, prowadząca działalność pod dwoma odrębnymi markami: BOSS, skierowaną do segmentu odzieży premium, oraz HUGO, adresowaną do segmentu przystępnego luksusu i segmentu współczesnego. Grupa projektuje, rozwija i sprzedaje odzież, obuwie, akcesoria oraz produkty licencjonowane w ramach wielokanałowej sieci dystrybucji obejmującej sklepy detaliczne prowadzone we własnym zakresie, handel cyfrowy, sprzedaż na lotniskach i w punktach tranzytowych oraz kanały hurtowe obejmujące domy towarowe i niezależnych sprzedawców detalicznych w ponad 130 krajach. Przychody generowane są poprzez sprzedaż bezpośrednią do klienta końcowego za pośrednictwem sprzedaży stacjonarnej i e-commerce, a także poprzez partnerów hurtowych, przy czym grupa realizuje strategiczne przesunięcie w kierunku własnych kanałów detalicznych i budowania marki w ramach programu wzrostu CLAIM 5 TOUCHDOWN.

Reklama

Aktualny stan#

Podsumowanie ostatniego okresu sprawozdawczego: kluczowe wskaźniki, czynniki wzrostu i wypowiedzi zarządu; opracowane redakcyjnie na podstawie aktualnego raportu oryginalnego, każda liczba potwierdzona numerem źródłowym. Metodologia

Ocena NadirAlpha, stan na Q2 2026.

HUGO BOSS odnotował przychody grupy w wysokości 905 mln EUR milionów euro w drugim kwartale 2026 roku, przy czym sprzedaż skorygowana kursowo spadła o 9 % w wyniku strategicznego dostosowania i słabego popytu konsumenckiego 36. Zysk netto wyniósł 34 mln EUR milionów euro, co odpowiada rozwodnionemu zyskowi na akcję w wysokości 0,49 138. Grupa podtrzymała całoroczną prognozę na rok 2026 zakładającą skorygowany kursowo spadek sprzedaży w przedziale średnio- do wysoko-jednocyfrowym oraz EBIT na poziomie 300-350 milionów EUR 37. Zarząd i Rada Nadzorcza odrzucili dobrowolną publiczną ofertę przejęcia od Frasers Group po cenie 38,00 EUR za akcję jako nieodzwierciedlającą w wystarczającym stopniu samodzielnych perspektyw spółki 37.
Komentarz zarządu do wyników za 2026-Q2 (IR-Quarter, 2026-08-04):
„CLAIM 5 TOUCHDOWN ma na celu wzmocnienie jakości naszego biznesu przy jednoczesnym tworzeniu fundamentów długoterminowej wartości dla akcjonariuszy.” Daniel Grieder, CEO 36 (tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
„Postęp osiągnięty w drugim kwartale potwierdza, że te działania przynoszą efekty, zwłaszcza w odniesieniu do rozszerzenia marży brutto, optymalizacji zapasów i generowania gotówki.” Daniel Grieder, CEO 36 (tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
Przychody · 2026-Q2905mln €−9,7 % vs. 2025-Q2
Zysk netto · 2026-Q234mln €−32,0 % vs. 2025-Q2
EPS · 2026-Q20,49€−27,9 % vs. 2025-Q2
Trend przychodów
Guidance
Na FY2026 spółka prognozuje Przychody mid- to high-single digits decline; Wzrost Capex (YoY) 3 do 4%; Handlowy kapitał obrotowy 18 do 20% (wydany po raz pierwszy). 34
Rentowność
Marża brutto w Q2 2026 wzrosła o 200 punktów bazowych do poziomu 64,9 %, wspierana przez realizację programu CLAIM 5 TOUCHDOWN, efektywnością zaopatrzenia oraz poprawą polityki cenowej 37. EBIT wyniósł 59 mln EUR milionów euro, co odpowiada marży na poziomie 6,5 %, gdyż korzyść z wyższych marż brutto została częściowo zniwelowana przez wpływ niższych przychodów na absorpcję kosztów stałych 37. Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej za kwartał wyniosły 134 mln EUR milionów euro 138.
Zadłużenie
Na koniec 2026-Q2 grupa posiadała środki pieniężne w wysokości 231 mln EUR milionów euro i znajdowała się w pozycji gotówki netto w wysokości 52 mln EUR milionów euro 138. Zapasy spadły do 23,1 % sprzedaży grupy na dzień 30 czerwca 2026 roku w porównaniu z 25,5 % w analogicznym okresie roku poprzedniego, co odzwierciedla utrzymującą się dyscyplinę w zarządzaniu kapitałem obrotowym 37. Wolne przepływy pieniężne za kwartał wyniosły 103 mln EUR milionów euro, a nakłady inwestycyjne wyniosły 31 mln EUR milionów euro 138.
Perspektywa zarządu
Program lojalnościowy HUGO BOSS XP odnotował wzrost liczby członków o 16 % rok do roku do ponad 14 milionów członków na całym świecie w Q2 2026 36. Złożoność produktowa w nadchodzącej kolekcji Winter 2026 została zmniejszona o kilka punktów procentowych w przedziale jednocyfrowym, realizując cel obniżenia całkowitej złożoności produktowej o 20 % do 2028 roku 37. Ogłoszono kampanie marketingowe, w tym kampanię Fall Authentic Luxury z udziałem Shohei Ohtaniego oraz dodatkowe aktywacje BOSS by Beckham, zaplanowane na drugą połowę 2026 roku w ramach bieżących inwestycji w markę 36.
Zmiana
Region EMEA odnotował skorygowany kursowo spadek sprzedaży o 11 % w pierwszej połowie 2026 roku, napędzany słabszym popytem lokalnym i zmniejszonym ruchem w sklepach na Bliskim Wschodzie 37. Netto zamknięcia sklepów wyniosły 21 w pierwszej połowie 2026 roku, w tym sześć w Q2, co skutkowało netto zmniejszeniem powierzchni sprzedażowej o 4 % w ramach optymalizacji dystrybucji 36. Delewarowanie operacyjne wynikające z niższych przychodów ograniczyło poprawę rentowności pomimo ekspansji marży brutto w kwartale 37.
Ryzyka (aktualne)
Niższy ruch w sklepach na Bliskim Wschodzie po wydarzeniach geopolitycznych wywiera dodatkową presję na wyniki regionu EMEA, potęgując wpływ słabszego lokalnego popytu konsumenckiego 37. Napięcia geopolityczne na Ukrainie i Bliskim Wschodzie, potencjalna eskalacja konfliktów handlowych oraz zmiany polityczne i regulacyjne stanowią istotne ryzyka dla globalnego przemysłu odzieżowego i działalności grupy 32. Ryzyko wahań kursów walutowych jest sklasyfikowane jako mające istotny wpływ z prawdopodobieństwem wystąpienia wynoszącym 50-90 % 32.
Nowości w tym okresie sprawozdawczym
Rozbudowa centralnego centrum dystrybucyjnego w Filderstadt w Niemczech została uruchomiona w Q2 2026, reprezentując łączną inwestycję przekraczającą 100 milionów EUR 37. Pierwszy dedykowany sklep BOSS Green otwarto na rynku USA w pierwszej połowie 2026 roku, ustanawiając nowy samodzielny format detaliczny dla marki na tym rynku geograficznym 37. Dobrowolna publiczna oferta przejęcia od Frasers Group po cenie 38,00 EUR za akcję została ogłoszona 25 czerwca 2026 roku, z okresem przyjęcia biegnącym do 13 sierpnia 2026 roku 37.
Reklama

Kurs i wykres#

Interaktywny wykres kursowy (TradingView) oraz przebieg kluczowych wskaźników z tabel głównych. Metodologia

Dzienne świece z markerami newsów i wyników. Ładuje się dopiero po kliknięciu.

Reklama · linki afiliacyjne; możemy otrzymać prowizjęPartnerstwa afiliacyjne pomagają nam udostępniać te raporty bezpłatnie i regularnie je aktualizować.
Reklama

Czynniki kursowe#

Czynniki, które sama spółka wskazuje jako istotne dla swojego rozwoju biznesowego (na podstawie materiałów IR); odtworzone neutralnie, bez prognoz kursowych i bez własnej oceny. Metodologia

Wzrost przychodów wyhamował, przychody utrzymały się na poziomie około 905 mln w Q2 2026, na poziomie zbliżonym do Q1
Przychody były stabilne kwartał do kwartału, a ostatni wskaźnik zmiany sygnalizuje wyhamowanie, co sprawia, że kierunek popytu na markę i kanały sprzedaży jest kluczowym czynnikiem wartości (138, 134)
Regionalne zróżnicowanie popytu i rentowności
W H1 2026 region EMEA był największym regionem z marżą segmentu na poziomie 23,5 %, wobec 7,6 % w Obu Amerykach i 12,8 % w regionie Azja/Pacyfik, co sprawia, że rentowność grupy zależy od regionalnej struktury przychodów (34)
Repozycjonowanie marki HUGO
Przychody marki HUGO spadły o 21 % w Q1 2026 w połączeniu z uproszczeniem architektury produktowej HUGO, co oznacza, że marka nie zyskuje obecnie na sile (33, 35)
Popyt w kanałach detalicznym i hurtowym
W Q1 2026 przychody z kanału Retail spadły o 3 %, a z kanału Wholesale o 10 %, co wskazuje na osłabienie popytu w obu kanałach (33)
Współprace marek i kampanie
Linia BOSS by BECKHAM osiągnęła trzecią odsłonę w Q1 2026, a HUGO przeprowadziło kampanię „Red Means GO", rozszerzając marketing oparty na współpracach (33, 35)
Program lojalnościowy i członkowski
Program lojalnościowy HUGO BOSS XP został uruchomiony w Stanach Zjednoczonych i Chinach w Q3 2025, rozszerzając zasięg wdrożenia i potwierdzając, że platforma członkowska zyskuje na zasięgu (29)
Zwroty gotówkowe dla akcjonariuszy
Program skupu akcji własnych jest realizowany do 31 grudnia 2027 roku, wspierając wartość przypadającą na akcję (32)

trend sektorowy: Popyt w segmencie odzieży premium wyhamowuje, przychody są zasadniczo stabilne, a kanały detaliczny i hurtowy odnotowały niższe wyniki na początku 2026 roku (138, 33). Rentowność jest nierównomierna w poszczególnych regionach, przy czym marże EMEA są znacznie wyższe niż w Obu Amerykach (34).

Reklama

Oś czasu wydarzeń#

Ta oś czasu gromadzi istotne zdarzenia z oryginalnych raportów: zmiany guidance, sygnały przychodowe i marżowe, zwroty strategiczne, komunikaty o produktach i M&A. Metodologia

Przegląd: jedna kropka na zdarzenie · kliknięcie przeskakuje do okresu
wynikprzychodymarżaGuidancestrategiafinanse2023-Q12023-Q22023-Q32024-Q12024-Q22024-Q32024-Q42025-Q12025-Q22025-Q32025-Q42026-Q12026-Q2
2026 · 8 zdarzeń

2026-Q2 · Kwi do Cze 2026

„Osiągnęliśmy również znaczący postęp strategiczny w innych kluczowych obszarach. Zaangażowanie konsumentów zostało wzmocnione poprzez efektywne aktywacje marki skoncentrowane wokół kolekcji Wiosna/Lato 2026. Ponadto kontynuowaliśmy doskonalenie naszego asortymentu produktowego oraz optymalizację globalnej sieci dystrybucji. Nasz program lojalnościowy HUGO BOSS XP zyskał również dalsze momentum, a młodsze grupy konsumentów stanowią rosnący udział wśród nowych członków.” Daniel Grieder, Chief Executive Officer 37 (tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
„oferta przejęcia złożona przez Frasers Group nie odzwierciedla w odpowiedni sposób samodzielnej wartości HUGO BOSS ani jego potencjału tworzenia wartości w średnim i długim terminie” Managing Board and Supervisory Board 34 (tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
Przychody zwalniają 2026-08-04
Sprzedaż Grupy w Q2 spadła o 9 % w ujęciu kursowo neutralnym do 905 mln EUR milionów; sprzedaż Grupy w pierwszym półroczu spadła o 8 % w ujęciu kursowo neutralnym w warunkach utrzymującej się strategicznej reorientacji i niekorzystnej koniunktury makroekonomicznej 36, 34
Budowanie gotówki netto 2026-08-04
Pozycja gotówki netto wzrosła do 52,0 mln EUR z 17,0 mln EUR w 2026-Q1 (+206 %, obliczona na podstawie raportowanego zadłużenia finansowego pomniejszonego o środki pieniężne). 138
finanse 2026-07-30
Pozycja finansowa netto poprawiła się do stanu gotówki netto w wysokości 52 mln EUR milionów (z wyłączeniem zobowiązań z tytułu leasingu MSSF 16) z pozycji zadłużenia netto w analogicznym okresie poprzedniego roku, przy wsparciu wolnych przepływów pieniężnych przed leasingiem w wysokości EUR 137 milionów w pierwszym półroczu 34
Przejęcie 2026-07-30
Dobrowolna publiczna oferta przejęcia Frasers Group po EUR 38,00 za akcję ogłoszona 10 czerwca 2026 roku; Zarząd i Rada Nadzorcza zaleciły akcjonariuszom jej odrzucenie 9 lipca 2026 roku 34

2026-Q1 · Sty do Mar 2026

„Co istotne, wyniki te dowodzą, że strukturalne poprawa marż, którą realizujemy od kilku lat, pozostaje w pełni zachowana nawet w środowisku niższych wolumenów.” Yves Müller, CFO/COO 35 (tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
Przychody zwalniają 2026-05-05
Sprzedaż Grupy spadła o 6 % w ujęciu kursowo neutralnym do 905 mln EUR milionów, odzwierciedlając reorientację marki i kanałów w ramach CLAIM 5 TOUCHDOWN oraz osłabione nastroje konsumentów 33
Marża rośnie 2026-05-05
Marza brutto wzrosła o 110 punktów bazowych do 62,5 %, napędzana efektywnością zakupów i poprawą cen w kolekcji wiosna/lato 2026 33
Guidance potwierdzony 2026-05-05
Prognoza na cały rok 2026 podtrzymana: sprzedaż Grupy w ujęciu walutowo-neutralnym ma spaść o kilka do kilkunastu procent; EBIT na poziomie 300-350 mln EUR 33
Wynik netto zmniejszony o połowę 2026-05-05
Zysk netto zmniejszył się o ponad połowę rok do roku (37,0 do 18,0 mln EUR, -51 %). 134
2025 · 11 zdarzeń

2025-Q4 · Paź do Gru 2025

„W 2025 roku wygenerowaliśmy sprzedaż na poziomie 4,3 miliarda euro, co oznacza wzrost o 2 % rok do roku i wynik zasadniczo zgodny z globalną branżą odzieżową.” Daniel Grieder, CEO 25 (tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
„ZREALIZOWALIŚMY NASZE CELE NA ROK 2025 I WZMOCNILIŚMY DŁUGOTERMINOWE POZYCJONOWANIE NASZYCH MAREK.” Daniel Grieder, Chief Executive Officer 32 (tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
wynik 2026-03-10
W Q4 nastąpiło wyraźne przyspieszenie: sprzedaż wzrosła o 7 %, EBIT wzrósł o 22 % do 153,8 mln euro, a marza EBIT poszerzyła się o 190 punktów bazowych do 12 %, mimo trudniejszej bazy rok do roku 25
Dług netto do gotówki netto 2026-03-10
Spółka zamknęła rok 2025 z dodatnią pozycją finansową netto w wysokości 48 mln EUR przed leasingiem, z gotówką i ekwiwalentami środków pieniężnych wynoszącymi 343,1 mln euro, podczas gdy rok rozpoczęła z zadłużeniem finansowym netto 25
Guidance po raz pierwszy 2026-03-10
Prognoza na rok FY2026 ogłoszona: sprzedaż Grupy w ujęciu walutowo-neutralnym ma spaść o kilka do kilkunastu procent w związku z realizowanym przez markę CLAIM 5 TOUCHDOWN procesem realignment kanałów i marek, po którym w 2027 roku nastąpi powrót do wzrostu; EBIT oczekiwany na poziomie 300-350 mln EUR 32
Zmiana strategiczna 2026-03-10
Ramy strategicznej realizacji CLAIM 5 TOUCHDOWN uruchomiono w grudniu 2025 roku, wyznaczając kierunek działań do 2028 roku skoncentrowany na wzmacnianiu wartości marki i optymalizacji dystrybucji, czemu towarzyszyła nowa struktura organizacyjna rozdzielająca linie BOSS Menswear i womenswear 32

2025-Q3 · Lip do Wrz 2025

„W regionie EMEA sprzedaż spadła o 2 % rok do roku.” Yves Müller, CFO/COO 29 (tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
Przychody zwalniają 2025-11-04
Sprzedaż Grupy w Q3 wyniosła 989 mln euro i spadła o 4 % w ujęciu raportowanym (o 1 % w ujęciu walutowo-neutralnym), co wynikało przede wszystkim z niekorzystnego rozłożenia w czasie dostaw do hurtowni oraz znaczących niekorzystnych różnic kursowych spowodowanych osłabieniem dolara amerykańskiego 29
Marża rośnie 2025-11-04
Marza brutto w Q3 poprawiła się o 100 punktów bazowych do 61,2 %, napędzana wzrostem efektywności zakupów, korzystniejszymi kosztami produktów i niższymi globalnymi stawkami frachtowymi 29
Guidance potwierdzony 2025-11-04
Prognoza na rok FY2025 potwierdzona na dolnym końcu wcześniejszych przedziałów: sprzedaż Grupy na poziomie około 4,2 mld EUR uwzględniając wpływ kursów walut szacowany na około 100 mln EUR oraz EBIT na poziomie około 380 mln EUR uwzględniając niekorzystny wpływ kursów walut do 20 mln EUR; prognozowana marza EBIT na poziomie około 9 % wobec 8,4 % w roku poprzednim 29

2025-Q2 · Kwi do Cze 2025

„Natomiast w regionie Azja/Pacyfik sprzedaż obniżyła się o 5 %.” Yves Müller, CFO and COO 28 (tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
„Patrząc w przyszłość, pozostajemy przekonani o ogromnym potencjale naszych marek i naszego modelu biznesowego. Kontynuując inwestycje w inicjatywy budowania marek, wzmacniając globalną rozpoznawalność i pielęgnując lojalność klientów, potwierdzamy nasze zaangażowanie w długoterminowy rentowny wzrost i tworzenie trwałej wartości dla naszych akcjonariuszy.” Daniel Grieder, Chief Executive Officer 30 (tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
wynik 2025-08-05
EBIT w Q2 wzrósł o 15 % do 81 mln euro, a marza EBIT poszerzyła się o 120 punktów bazowych do 8,1 %, napędzana 3-procentową redukcją kosztów operacyjnych 28
przychody 2025-08-05
Sprzedaż Grupy w Q2 wyniosła 1 002 mln euro i wzrosła o 1 % w ujęciu walutowo-neutralnym, co oznaczało odreagowanie po 2-procentowym spadku w Q1; EMEA wzrosła o 3 %, Ameryki wzrosły o 2 %, a BOSS Menswear zanotował wzrost o 5 % 28

2025-Q1 · Sty do Mar 2025

„Po mocnym zakończeniu 2024 roku nasze wyniki w pierwszym kwartale 2025 roku zostały dotknięte rosnącą niepewnością makroekonomiczną, która wpłynęła na globalne nastroje konsumentów i naszą branżę. W tym kontekście nadal kładliśmy duży nacisk na to, co mamy pod kontrolą. Realizowaliśmy dalej nasze najbardziej wpływowe inicjatywy strategiczne, takie jak kampania bodywear BOSS ONE z Davidem Beckhamem, aby jeszcze bardziej wzmocnić znaczenie marek BOSS i HUGO. Jednocześnie kontynuowaliśmy wdrażanie efektywności kosztowej w ważnych obszarach naszej działalności, optymalizując globalne działania sourcingowe i osiągając dalsze wzrosty produktywności. Łącznie te działania wspierały rozwój naszych przychodów i zysku w pierwszym kwartale. W świetle wyników za Q1 potwierdzamy nasze prognozy sprzedaży i wyników na 2025 rok. Pozostajemy zdecydowani równoważyć inwestycje strategiczne z dyscyplinowanym zarządzaniem kosztami, aby w ciągu roku dalej napędzać momentum marki i poprawiać rentowność. Jednocześnie uważnie monitorujemy rozwój sytuacji makroekonomicznej i pozostajemy czujni w obliczu podwyższonych globalnych niepewności, w tym bieżących dyskusji taryfowych. Dzięki elastycznej strukturze sourcingowej i mocnym fundamentom operacyjnym jesteśmy strategicznie przygotowani do skutecznego dostosowania się do potencjalnych zmian związanych z handlem. Mając dwie silne marki, odporny łańcuch dostaw i zwinną platformę organizacyjną, jestem przekonany o naszej zdolności do pomyślnego pokonania nadchodzących wyzwań zewnętrznych. Jesteśmy dobrze przygotowani i zdecydowanie zobowiązani do kontynuowania naszej drogi w 2025 roku i dalej.” Daniel Grieder, Chief Executive Officer 24 (tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
„Opierając się na mocnych fundamentach zbudowanych w ostatnich latach, będziemy kontynuować realizację planów na 2025 rok z dyscypliną, zwinnością i skutecznością.” Daniel Grieder, CEO 27 (tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
wynik 2025-05-06
Przychody w Q1 spadły o 2 % w ujęciu walutowo-neutralnym do 999 mln euro; EBIT obniżył się o 12 % do 61 mln euro, a marza EBIT wyniosła 6,1 %, odzwierciedlając słabość wyników w regionach EMEA, Ameryki i Asia/Pacific 24
Guidance potwierdzony 2025-05-06
Prognoza na rok FY2025 potwierdzona: sprzedaż Grupy ma pozostać zasadniczo stabilna, a EBIT oczekiwany w przedziale 380-440 mln EUR, przy marzy EBIT na poziomie 9,0 %-10,0 % 24
2024 · 17 zdarzeń

2024-Q4 · Paź do Gru 2024

„To wyważone podejście pomoże nam zwiększać rentowność i tworzyć wartość dla akcjonariuszy w 2025 roku i dalej.” Daniel Grieder, Chief Executive Officer 23 (tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
„Wkraczając w 2025 rok, ostatni rok naszej drogi „CLAIM 5“, nasze zaangażowanie w poprawę rentowności jest silniejsze niż kiedykolwiek.” Daniel Grieder, CEO 22 (tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
wynik 2025-03-13
EBIT za cały rok spadł o 12 % do 360,8 mln, pod wpływem niepieniężnych odpisów z tytułu utraty wartości w wysokości 47 mln EUR, odzwierciedlających trudne otoczenie w handlu stacjonarnym 23
Przychody przyspieszają 2025-03-13
Przychody w Q4 wzrosły o 6 % do 1 249 mln, przyspieszając w stosunku do poprzednich kwartałów i podnosząc roczną sprzedaż Grupy do rekordowego poziomu 4 307,3 mln, co oznacza wzrost o 3 % 22
Guidance po raz pierwszy 2025-03-13
Prognoza na rok 2025 ogłoszona: sprzedaż Grupy na poziomie 4,2-4,4 mld EUR, EBIT na poziomie 380-440 mln EUR oraz marza EBIT na poziomie 9,0-10,0 % 22

2024-Q3 · Lip do Wrz 2024

„W trzecim kwartale HUGO BOSS osiągnął solidną poprawę przychodów pomimo utrzymujących się słabych nastrojów konsumentów. Jest to wyraźny dowód na siłę marek BOSS i HUGO, którą budowaliśmy w ostatnich latach, konsekwentnie realizując strategię CLAIM 5.” Daniel Grieder, Chief Executive Officer 20 (tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
„Cieszymy się, że powróciliśmy do wzrostu w Q3. Łącznie sprzedaż Grupy wzrosła o 1 % w tym trzymiesięcznym okresie, przyczyniając się do naszych wyników przychodowych w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy, a sprzedaż Grupy wzrosła teraz o 2 % rok do roku.” Yves Müller, CFO/COO 16 (tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
Wynik operacyjny stał się ujemny ◦ 2024-11-05
EBIT w Q3 obniżył się o 7 % do 103 mln; EBIT za dziewięć miesięcy spadł o 19 % do 235 mln EUR, a marza EBIT uległa kompresji do 7,7 % 20
Marża spada 2024-11-05
Marza brutto w Q3 obniżyła się o 50 punktów bazowych do 60,2 % w wyniku wyższych stawek frachtowych i bardziej promocyjnego otoczenia, co zostało częściowo skompensowane przez efektywność zakupów na poziomie około 200 punktów bazowych 16
Guidance potwierdzony 2024-11-05
Prognoza na cały rok 2024 ponownie potwierdzona: wzrost sprzedaży Grupy o 1-4 % oraz EBIT na poziomie 350-430 mln EUR 16
Zwrot przepływów pieniężnych 2024-11-05
Operacyjne przepływy pieniężne wyniosły 130,0 mln EUR wobec 49,0 mln EUR w 2023-Q3 (×2,7). 132

2024-Q2 · Kwi do Cze 2024

„Nasza wiara w ogromny potencjał naszych dwóch marek, BOSS i HUGO, pozostaje silna, podobnie jak długoterminowe możliwości wzrostu dla naszej działalności. Będziemy nadal napędzać zaangażowanie konsumentów, a jednocześnie budować lojalność. Nasze kampanie brandingowe 360 stopni głęboko łączą nasze marki i produkty z konsumentami na całym świecie, podczas gdy różnorodne partnerstwa jeszcze bardziej zwiększają nasz globalny zasięg. A dzięki nowemu programowi lojalnościowemu HUGO BOSS XP jeszcze bardziej podniesiemy zaangażowanie klientów i wzmocnimy ich lojalność.” Daniel Grieder, Chief Executive Officer 19 (tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
„pozostajemy absolutnie przekonani o sile naszych dwóch marek BOSS i HUGO.” Yves Müller, CFO/COO 15 (tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
wynik 2024-08-01
EBIT w Q2 spadł o 42 % do 70 mln, a marza EBIT obniżyła się o 490 punktów bazowych do 6,9 %, ponieważ wyższe koszty operacyjne zniwelowały zyski na marzy brutto 19
Guidance obniżony 2024-08-01
Prognoza na cały rok 2024 zrewidowana 15 lipca: wzrost sprzedaży Grupy obniżony do 1-4 %, a EBIT zawężony do 350-430 mln EUR, odzwierciedlając utrzymującą się niepewność makroekonomiczną i geopolityczną 15
Zmiana strategiczna 2024-08-01
David Beckham podpisał umowę jako długoterminowy partner strategiczny marki BOSS; program lojalnościowy HUGO BOSS XP uruchomiony z bazą członków rosnącą o 30 % rok do roku do blisko 10 milionów klientów 15
Wynik netto zmniejszony o połowę 2024-08-01
Zysk netto zmniejszył się o ponad połowę rok do roku (78,0 do 39,0 mln EUR, -50 %). 131

2024-Q1 · Sty do Mar 2024

„pozostajemy czujni.” Yves Müller, CFO and COO 13 (tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
„BĘDZIEMY NADAL RYGORYSTYCZNIE REALIZOWAĆ „CLAIM 5“ Z CAŁĄ NASZĄ MOCĄ I CAŁĄ NASZĄ PASJĄ.” Daniel Grieder, Chief Executive Officer 11 (tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
„Jako prezes zarządu naszej spółki jestem niezmiernie dumny z tego, co osiągnęliśmy od czasu, gdy przedstawiliśmy drugi pełny rok realizacji strategii, który przyniósł znaczące osiągnięcia we wszystkich obszarach działalności i napędził momentum naszych dwóch marek, BOSS i HUGO.” Daniel Grieder, Chief Executive Officer 5 (tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
przychody 2024-05-02
Sprzedaż Grupy wzrosła o 5 % do 1 014 mln EUR milionów, przekraczając 1 miliard EUR w Q1, przy szerokim wzroście obu marek, wszystkich regionów i wszystkich kanałów 12
Nowy rynek 2024-05-02
HUGO BLUE, nowa linia marek skupiona na dżinsach, skierowana do grupy docelowej pokolenia Z, została z powodzeniem wprowadzona na rynek pod koniec lutego i dobrze przyjęta przez partnerów hurtowych oraz konsumentów 12
Guidance potwierdzony 2024-05-02
Prognoza na cały rok 2024 potwierdzona: wzrost sprzedaży Grupy o 3-6 % do 4,30-4,45 mld EUR oraz wzrost EBIT o 5-15 % do 430-475 mln EUR 12
przychody 2024-03-07
Rekordowe przychody za cały rok FY 4 197,5 mln EUR milionów, przekraczające 4 miliardy EUR po raz pierwszy w historii spółki, przy wzroście sprzedaży Grupy o 18 % w ujęciu skorygowanym o kursy walut 11
Marża rośnie 2024-03-07
Marża EBIT poprawiła się o 60 punktów bazowych do 9,8 %, odzwierciedlając silne wyniki przychodowe kompensujące celowe inwestycje CLAIM 5 5
Guidance potwierdzony 2024-03-07
Potwierdzone ambicje na rok 2025: przychody w wysokości 5 miliardów EUR i marża EBIT na poziomie co najmniej 12 %; początkowy cel 4 miliardów EUR przekroczony dwa lata przed planem 11
2023 · 10 zdarzeń

2023-Q3 · Lip do Wrz 2023

„sprawimy, że 2023 rok będzie kolejnym rekordowym rokiem dla HUGO BOSS” Yves Müller, CFO and COO 9 (tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
przychody 2023-11-02
Przychody Q3 skorygowane o kursy walut wzrosły o 15 %, wzrost nominalny 10 %, do 1 027 mln EUR milionów 9
Guidance potwierdzony 2023-11-02
Prognoza na cały rok potwierdzona: przychody 4,1-4,2 mld EUR (wzrost o 12-15 %), EBIT 400-420 mln EUR (wzrost o 20-25 %), marża EBIT bliska 10 % 9
Zmiana strategiczna 2023-11-02
Ogłoszono wieloletnią strategiczną rozbudowę centrum logistycznego w pobliżu siedziby głównej w Metzingen, z łącznymi inwestycjami przekraczającymi 100 mln EUR do 2026 roku 9

2023-Q2 · Kwi do Cze 2023

„Momentum po raz kolejny przekroczyło nasze własne wysokie oczekiwania, pomimo ogólnie trudnego i niepewnego otoczenia rynkowego” Daniel Grieder, Chief Executive Officer 7 (tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
„jesteśmy bardzo optymistyczni, jeśli chodzi o drugą połowę 2023 roku” Yves Müller, CFO/COO 8 (tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
przychody 2023-08-02
Przychody Q2 skorygowane o kursy walut wzrosły o 20 % do 1 026 mln EUR milionów, rekordowy kwartał, przy dwucyfrowym wzroście we wszystkich markach, regionach i kanałach 7
Guidance podwyższony 2023-08-02
Prognoza na FY2023 podwyższona do sprzedaży 4,1-4,2 mld EUR (wzrost o 12-15 %) oraz EBIT 400-420 mln EUR (wzrost o 20-25 %) 7
Zmiana strategiczna 2023-08-02
Przedstawiono cel finansowy na 2025 rok: przychody 5 miliardów EUR oraz EBIT na poziomie co najmniej 600 milionów EUR (minimalna marża EBIT 12 %) 7

2023-Q1 · Sty do Mar 2023

„w HUGO BOSS spoglądamy wstecz na doskonały początek roku.” Yves Müller, CFO/COO 3 (tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
„Spoglądamy wstecz na doskonały początek roku, gdyż dalej przyspieszaliśmy momentum marki na całym świecie” Daniel Grieder, Chief Executive Officer 4 (tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
Przychody przyspieszają 2023-05-04
Rekordowe przychody za Q1 w wysokości 968 mln EUR milionów, wzrost o 25 % rok do roku, przy dwucyfrowym wzroście we wszystkich regionach i kanałach 3
Marża spada 2023-05-04
Marża brutto obniżyła się o 30 punktów bazowych do 61,4 %, głównie z powodu niekorzystnych efektów walutowych wynikających z umocnienia dolara amerykańskiego 3
Guidance podwyższony 2023-05-04
Prognoza na FY2023 podwyższona; cel przychodowy na poziomie około 4 miliardów EUR osiągnięty dwa lata przed planem, prognoza EBIT podniesiona do 370-400 mln EUR, co oznacza wzrost o 10-20 % 3
Gotówka netto do długu netto 2023-05-04
Pozycja zadłużenia netto zmieniła się z ujemnej na dodatnią (-25,4 do +161,0 mln EUR w porównaniu z 2022-Q4). 113
Reklama

Wskaźniki kluczowe (mln €)#

Kluczowe wskaźniki finansowe spółki w trzech ujęciach, jedno pod drugim: lata obrotowe (tak jak raportowane; w przypadku korekt/restatements tabela pokazuje najnowszą wersję zgłoszenia, oznaczoną), półrocza (podstawa 6-miesięczna, H2 = samo drugie półrocze) oraz kwartały (podstawa 3-miesięczna, nie skumulowane). Wszystkie wartości są ekstrahowane automatycznie z dokumentów zgłoszeniowych; błędy są możliwe; decyzyjnie istotne liczby należy samodzielnie zweryfikować, klikając w powiązany oryginał. Metodologia

Wszystkie informacje służą wyłącznie wsparciu Państwa własnej decyzji inwestycyjnej i nie stanowią rekomendacji; wiążące są oryginalne raporty spółki.

Przychody (mln €) · rocznie, jak raportowano
FY2023FY2023: 4 1984 198FY2024FY2024: 4 3074 307FY2025FY2025: 4 2704 270
Zysk netto (mln €) · rocznie, jak raportowano
FY2023FY2023: 270270FY2024FY2024: 224224FY2025FY2025: 259259
EPS (€) · rocznie, jak raportowano
FY2023FY2023: 3,743,74FY2024FY2024: 3,093,09FY2025FY2025: 3,613,61
Operacyjne przepływy pieniężne (mln €) · rocznie, jak raportowano
FY2023FY2023: 394394FY2024FY2024: 786786FY2025FY2025: 692692
Przychody (mln €) · kwartalnie, jak raportowano
2024-Q32024-Q3: 1 0291 0292024-Q42024-Q4: 1 2491 2492025-Q12025-Q1: 9999992025-Q22025-Q2: 1 0021 0022025-Q32025-Q3: 9899892025-Q42025-Q4: 1 2811 2812026-Q12026-Q1: 9059052026-Q22026-Q2: 905905
Zysk netto (mln €) · kwartalnie, jak raportowano
2024-Q32024-Q3: 56562024-Q42024-Q4: 87872025-Q12025-Q1: 37372025-Q22025-Q2: 50502025-Q32025-Q3: 60602025-Q42025-Q4: 1121122026-Q12026-Q1: 18182026-Q22026-Q2: 3434
EPS (€) · kwartalnie, jak raportowano
2024-Q32024-Q3: 0,790,792024-Q42024-Q4: 1,211,212025-Q12025-Q1: 0,510,512025-Q22025-Q2: 0,680,682025-Q32025-Q3: 0,850,852025-Q42025-Q4: 1,561,562026-Q12026-Q1: 0,240,242026-Q22026-Q2: 0,490,49
Operacyjne przepływy pieniężne (mln €) · kwartalnie, jak raportowano
2024-Q32024-Q3: 1301302024-Q42024-Q4: 3773772025-Q12025-Q1: -34-342025-Q22025-Q2: 1771772025-Q32025-Q3: 1101102025-Q42025-Q4: -110-1102026-Q12026-Q1: 61612026-Q22026-Q2: 134134
Gotówka (mln €) · rocznie, jak raportowano
FY2023FY2023: 118118FY2024FY2024: 211211FY2025FY2025: 343343
Zadłużenie (mln €) · rocznie, jak raportowano
FY2023FY2023: 340340FY2024FY2024: 297297FY2025FY2025: 296296
Dług netto (mln €) · rocznie, jak raportowano
FY2023FY2023: 222222FY2024FY2024: 8686FY2025FY2025: -47-47
FCF (mln €) · rocznie, jak raportowano
FY2023FY2023: 146146FY2024FY2024: 500500FY2025FY2025: 620620
Gotówka (mln €) · kwartalnie, jak raportowano
2024-Q32024-Q3: 79792024-Q42024-Q4: 2112112025-Q12025-Q1: 1071072025-Q22025-Q2: 1061062025-Q32025-Q3: 82822025-Q42025-Q4: 3433432026-Q12026-Q1: 3143142026-Q22026-Q2: 231231
Zadłużenie (mln €) · kwartalnie, jak raportowano
2024-Q32024-Q3: 4024022024-Q42024-Q4: 2972972025-Q12025-Q1: 3273272025-Q22025-Q2: 3013012025-Q32025-Q3: 3283282025-Q42025-Q4: 2962962026-Q12026-Q1: 2972972026-Q22026-Q2: 179179
Dług netto (mln €) · kwartalnie, jak raportowano
2024-Q32024-Q3: 3233232024-Q42024-Q4: 86862025-Q12025-Q1: 2202202025-Q22025-Q2: 1951952025-Q32025-Q3: 2462462025-Q42025-Q4: -47-472026-Q12026-Q1: -17-172026-Q22026-Q2: -52-52
Capex (mln €) · kwartalnie, jak raportowano
2024-Q32024-Q3: 89892024-Q42024-Q4: 75752025-Q12025-Q1: 33332025-Q22025-Q2: 40402025-Q32025-Q3: 44442025-Q42026-Q12026-Q1: 332026-Q22026-Q2: 3131
FCF (mln €) · kwartalnie, jak raportowano
2024-Q32024-Q3: 41412024-Q42024-Q4: 3023022025-Q12025-Q1: -67-672025-Q22025-Q2: 1371372025-Q32025-Q3: 66662025-Q42026-Q12026-Q1: 58582026-Q22026-Q2: 103103
Amortyzacja (mln €) · kwartalnie, jak raportowano
2024-Q32024-Q3: 92922024-Q42024-Q4: 1471472025-Q12025-Q22025-Q2: 90902025-Q32025-Q3: 87872025-Q42026-Q12026-Q22026-Q2: 9090
Pokazano: ostatnie lata obrotowe. Pełna historia od RO2021 jest zarejestrowana.

Lata obrotowe

Kwoty w mln € · EPS w € na akcję · jak raportowano
OkresPrzychodyZysk operacyjnyZysk nettoEPS (€)Przepływy op.Źródło
FY20254 269,8~390,8~259,3~3,61~692~26
FY20244 307,3360,8223,63,0978614
FY20234 197,5410,3269,83,74393,6112

Kwartały

Kwoty w mln € · EPS w € na akcję · jak raportowano
OkresOpublikowanoPrzychodyZysk operacyjnyZysk nettoEPS (€)FCFGotówkaDług nettoŹródło
2026-Q2*2026-08-049055934~0,49≈103231-52138
2026-Q1*2026-05-0590535180,24≈57,8~314-17134
2025-Q4*2025-11-041 280,8153,8112,31,56*≈–343,1-46,929
2025-Q3*2025-11-0498995EBIT60~0,85≈6682246132
2025-Q2*2025-08-051 00281°EBIT50~0,68≈13710619528
2025-Q1*2025-05-0699961370,51≈-6710722024
2024-Q4*2025-03-131 249126871,21≈30221185,8124
2024-Q3*2024-11-051 029103~EBIT560,79≈4179323~16
2024-Q2*2024-08-011 01570EBIT390,54≈14310629415
2024-Q1*2024-05-021 01469EBIT410,55≈139528012
2023-Q4*2024-03-071 177121901,23≈177118222~5
2023-Q3*2023-11-021 027103630,91≈-20939759
2023-Q2*2023-08-021 026121781,09≈601082296
2023-Q1*2023-05-0496865380,50≈-1211111613
* derived: wartości z proweniencją formuły (najechanie); Q4 = FY − 9M · H2 = FY − H1 · EPS przez implikowane akcje · dług netto = dług finansowy − gotówka · FCF = OCF − |capex|.
Ukryto kolumny bez danych w tym rytmie raportowania: Wynik operacyjny (adj.), EBITDA (adj.), EPS adj. (nieraportowane w żadnym źródle dla tych okresów).
Reklama

Bilans i przepływy pieniężne (mln €)#

Bilansowe wartości punktowe (np. Wszystkie wartości są ekstrahowane automatycznie z dokumentów zgłoszeniowych; błędy są możliwe; decyzyjnie istotne liczby należy samodzielnie zweryfikować, klikając w powiązany oryginał. Metodologia

Lata obrotowe

Kwoty w mln € · jak raportowano
OkresOpublikowanoGotówkaZadłużenieDług nettoAmortyzacjaPrzepływy op.CapexFCFŹródło
FY20252025-07-21343,1296,3-46,9–692~–620~26
FY20242025-03-13211296,885,841478628650014
FY20232024-03-07118340222~342393,6247,4~146,3~112

Kwartały

Kwoty w mln € · jak raportowano
OkresOpublikowanoGotówkaZadłużenieDług nettoAmortyzacjaPrzepływy op.CapexFCFŹródło
2026-Q22026-08-04231179-529013431103138
2026-Q12026-05-05314297-17–613,2~57,8~134
2025-Q42025-11-04343,1296,3-46,9–-110––29
2025-Q32025-11-0482328246871104466132
2025-Q22025-08-05106301195901774013728
2025-Q12025-05-06107327220–-3433-6724
2024-Q42025-03-13211296,885,814737775302124
2024-Q32024-11-0579402~323~92130894116
2024-Q22024-08-01106400294902197614315
2024-Q12024-05-02953752808560471312
2023-Q42024-03-07118340222~–2991221775
2023-Q32023-11-0293–975844969-209
2023-Q22023-08-021083372298412666606
2023-Q12023-05-04111272161–-8041-1213
Dług = długoterminowy + bieżący · Dług netto = dług − środki pieniężne · FCF = OCF − capex.
Reklama

Przychody według typu (stan na 2026-Q2 · mln EUR · 24/34)#

Podział przychodów według segmentów lub typów produktów, dokładnie tak jak raportuje to sama spółka. Metodologia

SegmentOdOkresPodstawaPrzychodyWzrostMarżaŹródło
EMEA2022-H12026-H16M1 100–23,5%34
Ameryki2022-H12026-H16M424–7,6%34
Azja/Pacyfik2022-H12026-H16M239–12,8%34
Handel detaliczny2026-Q12026-Q13M510-3%–33
Handel hurtowy2026-Q12026-Q13M369-10%–33
Pozostałe rynki EMEA2025-H12025-H16M1 021––26
USA2025-H12025-H16M287––26
Niemcy2025-H12025-H16M278––26
Pozostałe rynki Ameryki Północnej i Łacińskiej2025-H12025-H16M161––26
Pozostałe rynki azjatyckie/Pacyfiku2025-H12025-H16M151––26
Chiny2025-H12025-H16M102––26
Sprzedaż stacjonarna detaliczna2023-Q1FY202512M2 167––32
Sprzedaż stacjonarna hurtowa2023-Q1FY202512M1 108––32
Cyfrowy2023-Q1FY202512M891––32
HUGO2023-Q12026-Q13M125-21%–33
Licencje2022-H12026-H16M46–81,3%34
Francja–2025-Q3––––29
Japonia–2025-Q3––––29
Ameryka Łacińska–2025-Q3––––29
Bliski Wschód–2026-Q1––––35
Detal (stacjonarny i cyfrowy)–2026-Q1––––35
Azja Południowo-Wschodnia i Pacyfik–2025-Q3––––29
Wielka Brytania–2025-Q3––––29
USA–2025-Q3––––29
HUGO InternationalFY2024FY202412M1 219,3––14
Licensed BrandsFY2024FY202412M264––14
PozostałeFY2024FY202412M140––14
Kanada–2023-Q3––––9
Wielkie Chiny–2023-Q1––––3
Sprzedaż detaliczna stacjonarna–2023-Q2––––8
Sprzedaż hurtowa stacjonarna–2023-Q2––––8
Azja Południowo-Wschodnia i Pacyfik–2023-Q3––––9
Stany Zjednoczone–2023-Q3––––9
hugoboss.com–2023-Q1––––3
Reklama

Produkty i M&A (40/101 aktywne+aktualne)#

Komunikaty dotyczące produktów pochodzące z raportów; wprowadzenia na rynek, zatwierdzenia, partnerstwa; z datą pierwszej wzmianki i źródłem. Metodologia

Produkt / liniaOdStatusŹródło
Program skupu akcji własnych2027-12Planowane32
Kampania Fall Authentic Luxury z udziałem Shohei Ohtani2026-12Planowane36
BOSS by Beckham - dodatkowe aktywacje2026-12Planowane36
Pierwszy dedykowany sklep BOSS Green na rynku USA (2x)2026-06Wprowadzono37
Rozbudowa centralnego centrum dystrybucji w Filderstadt, Niemcy2026-06Wprowadzono37
Kampanie BOSS Spring/Summer 2026 oraz aktywacje sportowe i kulturalne2026-06Wprowadzono37
Aktywacje BOSS Open i BOSS Summer Club2026-06Wprowadzono36
Premiera kolekcji Spring/Summer 20262026-03Wprowadzono35
Uproszczenie architektury produktowej HUGO2026-03Wprowadzono35
Premiera kampanii HUGO Summer 20262026-03Planowane25
Kampania marki HUGO 'Red Means GO'2026-03Wprowadzono33
BOSS by BECKHAM - trzecia edycja2026-03Wprowadzono33
BOSS by BECKHAM - trzecia edycja (drop)2026-03Wprowadzono35
Kolekcja Beckham by BOSS - trzecia edycja2026Planowane25
Kolekcja Spring 20262025-12Planowane28
Aktualizacja strategii CLAIM 52025-12Planowane29
Premiera strategii CLAIM 5 TOUCHDOWN2025-12Wprowadzono32
Kampania świąteczna BOSS we współpracy ze Steiff2025-11Planowane29
Wydarzenie BOSS Bottled w Nowym Jorku2025-10Wprowadzono29
BECKHAM x BOSS collection Szanghaj pop-up launch event2025-10Wprowadzono29
Drugie wydanie kolekcji BECKHAM x BOSS2025-09Wprowadzono29
Premiera kolekcji BECKHAM x BOSS (druga kolekcja)2025-09Wprowadzono31
Kolekcje jesien/zima 2025 (2x)2025-08Planowane30
Salon flagowy BOSS Barcelona2025-06Wprowadzono28
Kolekcja Beckham X BOSS2025-04Wprowadzono30
Kampania BOSS ONE bodywear z Davidem Beckhamem2025-04Wprowadzono24
Premiera kolekcji wiosna/lato 2025 BOSS i HUGO2025-03Wprowadzono24
Premiera wspolnie zaprojektowanej kolekcji Beckham X BOSS2025-03Wprowadzono27
Premiera kampanii BOSS ONE Bodywear2025-03Wprowadzono27
Aktywacja biznesu licencyjnego2025Planowane22
Uruchomienie dedykowanych linii meskiej i damskiej2025Wprowadzono32
Zakonczenie rozbudowy siedziby glownej w Metzingen2025Planowane21
Integracja HUGO BOSS XP z WeChat2025Wprowadzono28
Wdrozenie HUGO BOSS XP na rynek USA2025Planowane28
Kolekcja kapsulowa Davida Beckhama2025Planowane22
Premiera kolekcji Beckham x BOSS2025Wprowadzono32
Kolekcje BOSS z Davidem Beckhamem2025Wprowadzono32
Program lojalnościowy HUGO BOSS XP (7×)2024Wprowadzono29
Nowe kampanie marki (2×)2023Planowane30
Rozbudowa Centralnego Centrum Dystrybucji (3×)2023Planowane32
Wdrozenie HUGO BOSS XP na kolejne rynki (2x)2025Planowane16
Wspolpraca z Red Bull dla HUGO2024-12Planowane15
Współpraca NFL dla BOSS2024-12Planowane15
Kolekcja kapsułowa Aston Martin x BOSS2024-12Planowane11
Premiera kampanii świątecznej BOSS2024-11Planowane16
Wdrożenie programu lojalnościowego HUGO BOSS XP w Niemczech i Francji (2×)2024-10Planowane16
Kolekcje kapsułowe HUGO x Red Bull2024-09Wprowadzono20
Premiera kolekcji kapsułowej HUGO x Red Bull jesień/zima na Grand Prix Singapuru2024-09Wprowadzono16
Premiera nowej ikony sneakerów BOSS2024-08Wprowadzono15
Premiera kampanii BOSS z Davidem Beckhamem i Naomi Campbell2024-08Planowane19
Kampania BOSS jesień/zima 2024 z Davidem Beckhamem (2×)2024-08Wprowadzono16
Partnerstwo ambasadorskie Taylor Fritz dla BOSS Menswear2024-03Wprowadzono13
Premiera kolekcji letniej HUGO2024-03Wprowadzono13
Premiera partnerstwa HUGO z Formułą 12024-03Wprowadzono13
Premiera kolekcji BOSS wiosna/lato 20242024-03Wprowadzono13
Kampanie wiosna/lato 2024 z Gisele Bündchen i Adwoa Aboah2024Planowane11
Wdrożenie systemu ERP nowej generacji2024Planowane21
Rozszerzenie oferty denimu HUGO Blue2024Wprowadzono21
Premiera HUGO BLUE (8×)2024Planowane11
Wdrożenie inicjatywy Digital TWIN dla optymalizacji łańcucha dostaw2024Wprowadzono21
Otwarcie sklepu BOSS w Makau (8×)2024Planowane27
Sklep pop-up BOSS na Mykonos2024Wprowadzono21
Kampania bieliźniana BOSS ONE2024Wprowadzono22
Pop-up BOSS House na Bali2024Wprowadzono21
Strategiczna rozbudowa kluczowego węzła logistycznego (3×)2023-09Planowane21
Premiera wspólnej kapsułowej kolekcji HUGO Gen Z2023-09Wprowadzono9
Premiera kolekcji BOSS jesień/zima 2023 z pokazem see now, buy now podczas Milan Fashion Week2023-09Wprowadzono9
Uroczyste ponowne otwarcie sklepu BOSS w Dubai Mall2023-09Wprowadzono9
Współpraca przy zrównoważonych koszulkach polo AeoniQ z Matteo Berrinim2023-06Wprowadzono11
Dzień Inwestora z aktualizacją celów finansowych na 2025 rok2023-06Wprowadzono6
Dzień Inwestora HUGO BOSS2023-06Planowane3
17 nowych sklepów BOSS otwartych we wszystkich regionach ze szczególnym uwzględnieniem Chin; 1 sklep HUGO otwarty w São Paulo w Brazylii2023-06Wprowadzono7
Prezentacja podczas Metaverse Fashion Week2023-03Wprowadzono4
Pokaz mody BOSS (11×)2023-03Planowane15
Ponowne uruchomienie aplikacji HUGO BOSS2023-02Wprowadzono6
Premiera kolekcji wiosna/lato 20232023-01Wprowadzono6
Premiera kolekcji BOSS i HUGO wiosna/lato 20232023-01Wprowadzono3
Taylor Fritz ogłoszony nowym ambasadorem BOSS2023Wprowadzono5
Premiera kolekcji walizek Samsonite (2×)2023Wprowadzono9
Premiera produktu ze współpracy z Porsche2023Planowane8
Kapsułowa kolekcja współtworzona z NFL (5×)2023Wprowadzono13
Limitowana kapsułowa kolekcja BOSS na pokazie mody w Mediolanie2023Wprowadzono5
Partnerstwo z HeiQ na rzecz innowacji w zakresie zrównoważonych tkanin2023Wprowadzono5
Kampania HUGO Summer 2024 z nowymi kodami kolorów RED i BLUE2023Wprowadzono5
Inauguracja HUGO BOSS Digital Campus2023Wprowadzono11
Współpraca Formula 1 z HUGO (2×)2023Wprowadzono5
Uruchomienie platformy operacyjnej Digital TWIN2023Wprowadzono11
Przejęcie przez BOSS lounge Dubai AURA Skypool2023Planowane8
Pop-up store BOSS w Printemps Paris2023Planowane8
Koszulki polo BOSS z tkaniny AeoniQ w 90 %2023Wprowadzono5
Kampania BOSS z Gisele Bündchen, Lee Minho i Matteo Berrettini2023Wprowadzono5
Ponowne otwarcie BOSS Regent Street2023Wprowadzono8
Rozszerzenie linii produktów BOSS Performance na odzież damską2023Wprowadzono11
BOSS Orange i BOSS Camel rozszerzone na odzież damską2023Wprowadzono11
Wprowadzenie linii BOSS Camel2023Wprowadzono5
Rozszerzenie linii marki BOSS Camel2023Wprowadzono11
BOSS Café na Regent Street2023Wprowadzono8
Uruchomienie okrągłej kolekcji kapsułowej BETTER BOSS2023Wprowadzono11
Modernizacja systemu ERP opartego na SAP do SAP S/4HANA2022Planowane21
Rozbudowa i modernizacja siedzibyongoingPlanowane21
Wdrożenie cyfrowego bliźniakaongoingPlanowane11
Reklama

M&A (8)#

Wszystkie zarejestrowane przejęcia (zakupy) i zbycia/wyjścia z datą, krótkim opisem i źródłem; celowo obejmuje również mniejsze transakcje, które często pomijane są w podsumowaniach. Metodologia

Przejęcia · 2Zbycia/wyjścia · 1starsze: 5 (w tabeli)
202620272028

Przejęcia

Transakcja / udziałDataTypŹródło
Dobrowolna oferta publicznego przejęcia Frasers Group2026-06Sfinalizowano37
Joint Venture dla Arabii Saudyjskiej2025Sfinalizowano32
Przedłużenie umowy licencyjnej Movado2024Sfinalizowano21
Połączenie HUGO BOSS Trade Mark Management GmbH & Co. KG z HUGO BOSS AG2023-09Sfinalizowano11

Dezinwestycje / wyjścia

Transakcja / udziałDataTypŹródło
Planowana redukcja netto ok. 50 sklepów2028Zbyte25
Zbycie rosyjskiej spółki zależnej (3×)2024Zbyte20
Rewizja modelu biznesowego w Rosji - rozważana konwersja na sprzedaż hurtową2023-06Zbyte7
Konwersja modelu biznesowego w Rosji na sprzedaż hurtową (2×)2023-06Zbyte11
Reklama

Ryzyka (84 od raportu rocznego z 2026-03-10, 206 łącznie zarejestrowanych)#

Czynniki ryzyka, które spółka sama wymienia w swoich raportach, połączone według tematu w kolejnych okresach, z kategorią, pierwszą i ostatnią wzmianką oraz źródłem. Metodologia

RyzykoKategoriaPierwsza wzmiankaOstatnia wzmianka
Mniejszy ruch klientów na Bliskim Wschodzie w następstwie wydarzeń geopolitycznych wywiera dodatkową presję na wyniki regionu EMEA.Geopolityka2026-Q2
2026-08-04 37
2026-Q2
2026-08-04 37
Delewar operacyjny przy niższych przychodach ogranicza poprawę rentowności wynikającą z rozszerzenia marży brutto.Finanse2026-Q2
2026-08-04 37
2026-Q2
2026-08-04 37
Wydarzenia geopolityczne na Bliskim Wschodzie wpływają na turystykę i ruch klientów przy utrzymującej się niepewności.Geopolityka2026-Q2
2026-08-04 36
2026-Q2
2026-08-04 36
Region EMEA pod presją słabszego lokalnego popytu i oddziaływania czynników geopolitycznych.Klienci2026-Q2
2026-08-04 36
2026-Q2
2026-08-04 36
Region EMEA wykazuje szczególną słabość; dla FY2026 oczekiwany jest teraz spadek procentowy w wysokich jednocyfrowych do niskich dwucyfrowych wartościach procentowych, co intensyfikuje ekspozycję na ryzyko regionalne.Rynek2025-Q3
2025-11-04 31
2026-Q2
2026-08-04 37
Otoczenie zewnętrzne pozostaje niestabilne w drugiej połowie roku przy ograniczonej widoczności rynkowej.GeopolitykaFY2024
2025-03-13 22
2026-Q2
2026-08-04 36
Utrzymująca się niepewność makroekonomiczna i napięcia geopolityczne wywierają presję na globalny popyt konsumencki, szczególnie w regionie EMEA.Makro2024-Q2
2024-08-01 15
2026-Q2
2026-08-04 37
Bliski Wschód odpowiadał za około 3 % sprzedaży Grupy; wydarzenia geopolityczne wpływają na ruch klientów w lokalizacjach zależnych od turystyki.Rynek2026-H1
2026-07-30 34
2026-H1
2026-07-30 34
Frasers Group dobrowolna publiczna oferta przejęcia wszystkich akcji po EUR 38,00.Prawo2026-H1
2026-07-30 34
2026-H1
2026-07-30 34
Bliski Wschód stanowi około 3 % przychodów Grupy; zakłócenia w marcu istotnie wpłynęły na regionalną działalność handlową.Rynek2026-Q1
2026-05-05 33
2026-Q1
2026-05-05 35
Ostatnie wydarzenia na Bliskim Wschodzie doprowadziły do wyraźnego spadku regionalnego ruchu klientów w sklepach od marca, co stanowiło około 1 % negatywny wpływ na sprzedaż Grupy.Prawo2026-Q1
2026-05-05 33
2026-Q1
2026-05-05 33
Kanał hurtowy zmaga się z ostrożnym zachowaniem w zakresie zamówień oraz selektywną restrukturyzacją kanałów, co negatywnie wpływa na wyniki.Konkurencja2026-Q1
2026-05-05 35
2026-Q1
2026-05-05 35
Ograniczone, lecz trwające stosowanie materiałów pochodzenia zwierzęcego wymaga przestrzegania standardów dotyczących dobrostanu; 68 % wełny pozyskanej bez stosowania mulesingu do 2025 roku.ESGFY2024
2025-03-13 21
FY2025
2026-03-10 32
Ryzyka środowiskowe i zdrowotne ocenione jako mające wysoki potencjalny wpływ, poprawione w stosunku do kategorii istotnych.ESGFY2024
2025-03-13 21
FY2025
2026-03-10 32
Ryzyka związane z wahaniami kursów walut sklasyfikowane jako istotny wpływ z prawdopodobieństwem wystąpienia na poziomie 50-90 %.FinanseFY2023
2024-03-07 11
FY2025
2026-03-10 32
Ryzyka finansowania i płynności obecne, choć nieomówione oddzielnie jako obszary priorytetowe.FinanseFY2025
2026-03-10 32
FY2025
2026-03-10 32
Ryzyko utraty wartości rzeczowych aktywów trwałych, aktywów niematerialnych, aktywów z tytułu prawa do użytkowania w sklepach detalicznych oraz wartości firmy w przypadku pogorszenia perspektyw biznesowych lub zmiany rynkowych warunków najmu.FinanseFY2025
2026-03-10 32
FY2025
2026-03-10 32
Niesfinansowane zobowiązania emerytalne w wysokości EUR 17 272 tys. stanowią ekspozycję na zobowiązania warunkowe z tytułu planów o zdefiniowanych świadczeniach.FinanseFY2025
2026-03-10 32
FY2025
2026-03-10 32
EUR 50,2 mln nierozliczonych strat podatkowych nieujętych jako aktywa z tytułu odroczonego podatku dochodowego; EUR 8,0 mln ujęte przy ocenie możliwości odzyskania na podstawie prognozy 4-letniej.FinanseFY2025
2026-03-10 32
FY2025
2026-03-10 32
Napięcia geopolityczne na Ukrainie i Bliskim Wschodzie, możliwa eskalacja konfliktów handlowych, zmiany polityczne i regulacyjne stanowią istotne ryzyko dla globalnej branży odzieżowej i rozwoju działalności Grupy.Geopolityka2023-Q1
2023-05-04 3
FY2025
2026-03-10 32
Należności handlowe EUR 386,0 mln z odpisem aktualizującym w wysokości EUR 27,8 mln; należności z utratą wartości EUR 15,8 mln przy stopie odpisania 96,2 %.KlienciFY2025
2026-03-10 32
FY2025
2026-03-10 32
Operacje logistyczne niosą ze sobą ryzyko finansowe o bardzo wysokim potencjalnym wpływie.Łańcuch dostawFY2024
2025-03-13 21
FY2025
2026-03-10 32
Uzależnienie od zewnętrznych dostawców kontraktowych, głównie w Azji i Europie, w zakresie 83 % wolumenu zakupówŁańcuch dostawFY2025
2026-03-10 32
FY2025
2026-03-10 32
Potencjalne ryzyka związane z pracochłonnymi działaniami zakupowymi, powiązane z brakiem bezpieczeństwa zatrudnienia, niskimi wynagrodzeniami i nadmiernymi godzinami pracy w górnych ogniwach łańcucha wartości.Łańcuch dostawFY2025
2026-03-10 32
FY2025
2026-03-10 32
Największy zewnętrzny dostawca oraz największa lokalizacja produkcyjna odpowiadają każde za 5 % łącznego wolumenu zakupów i produkcji.Łańcuch dostawFY2025
2026-03-10 32
FY2025
2026-03-10 32
Dostawcy i ryzyko zakupowe sklasyfikowane jako o bardzo wysokim potencjalnym wpływie.Łańcuch dostawFY2024
2025-03-13 21
FY2025
2026-03-10 32
Osłabiony popyt w Chinach wpływający na wyniki regionu Azji i Pacyfiku oraz wymagający ostrożnego podejścia do oceny perspektyw ożywienia.RynekFY2024
2025-03-13 21
2025-Q4
2026-03-10 25
Utrzymujący się spadek w chińskim sektorze nieruchomości oraz podwyższone bariery handlowe spodziewane są jako czynniki hamujące popyt.Rynek2025-Q2
2025-08-05 30
FY2025
2026-03-10 32
Ryzyka kadrowe sklasyfikowane jako istotne, z prawdopodobieństwem wystąpienia na poziomie 10 do 25 %.KadryFY2025
2026-03-10 32
FY2025
2026-03-10 32
W 2025 roku zgłoszono 159 potencjalnych incydentów za pośrednictwem kanałów sygnalizacyjnych; zgłoszono 20 incydentów dotyczących dyskryminacji/molestowania.KadryFY2025
2026-03-10 32
FY2025
2026-03-10 32
Należności handlowe brutto w wysokości EUR 413 860 tysięcy narażone są na ryzyko kredytowe w przypadku pogorszenia się sytuacji finansowej klientów hurtowych i partnerów koncesyjnych.PrawoFY2025
2026-03-10 32
FY2025
2026-03-10 32
Ryzyka w zakresie ładu korporacyjnego i zgodności ocenione jako bardzo wysokie, z prawdopodobieństwem powyżej 25 %.RegulacjeFY2024
2025-03-13 21
FY2025
2026-03-10 32
Pracownicze plany świadczeń emerytalnych o zdefiniowanym świadczeniu w Niemczech i Szwajcarii niosą ze sobą ryzyka aktuarialne wynikające ze zmian stóp dyskontowych, założeń demograficznych oraz szacunków dotyczących oczekiwanej długości życia.RegulacjeFY2024
2025-03-13 21
FY2025
2026-03-10 32
Ryzyka dla marki i wizerunku korporacyjnego wynikające z niewystarczającej jakości produktów, nieodpowiedniego zarządzania cenami i przecenami, nieskutecznego marketingu, negatywnego dyskursu publicznego w mediach społecznościowych lub nieprzestrzegania przepisów i norm.strategieFY2025
2026-03-10 32
FY2025
2026-03-10 32
Celowe w 2026 roku repozycjonowanie marki i kanałów sprzedaży przejściowo wpłynie na dynamikę przychodów.strategieFY2025
2026-03-10 32
FY2025
2026-03-10 32
Systemy i infrastruktura IT stanowią ryzyko o bardzo wysokim potencjalnym wpływie i dużym prawdopodobieństwie wystąpienia.TechnologiaFY2025
2026-03-10 32
FY2025
2026-03-10 32
Zmieniające się trendy modowe i styl życia stwarzają ryzyka kolekcyjne; wyzwania związane z szybką identyfikacją trendów i ich inkorporacją do komercyjnie udanych kolekcji.KonkurencjaFY2025
2026-03-10 32
FY2025
2026-03-10 32
Znaczący wpływ Frasers Group na Hugo Boss po wyborach do rady nadzorczej oraz posiadaniu ponad 20 % udziałów.Prawo2025-H1
2025-07-21 26
2025-H1
2025-07-21 26
Efekty walutowe stanowiące umiarkowany niekorzystny czynnik dla raportowanych przychodów Grupy; niekorzystny rozwój kursów walut przyczyniający się do 2 % spadku sprzedaży ponad uwzględniającym walutę 8 % spadkiem.Finanse2023-Q1
2023-05-04 4
2026-H1
2026-07-30 34
Napięcia na Bliskim Wschodzie, podwyższone ceny energii i niepewność polityki handlowej wywierające presję na globalną aktywność gospodarczą.Geopolityka2024-Q1
2024-05-02 13
2026-H1
2026-07-30 34
Wzrost strefy euro prognozowany na 0,9 % w 2026 roku, poniżej poziomu z 2025 roku; globalny wzrost prognozowany na 3,0 %, poniżej ubiegłorocznego poziomu 3,5 %.Makro2025-H1
2025-07-21 26
2026-H1
2026-07-30 34
Sektor dóbr luksusowych i odzieżowy znacząco nie dotrzymał kroku szerokiemu rynkowi akcji; indeks MSCI World Textiles, Apparel & Luxury Goods Index spadł o 16 %.Rynek2026-H1
2026-07-30 34
2026-H1
2026-07-30 34
Wzmożona aktywność promocyjna na wielu rynkach; marki o silnej pozycji i możliwościach omnikanałowych wykazują większą odporność.Rynek2023-Q3
2023-11-02 9
2026-H1
2026-07-30 34
Oczekuje się, że efekty walutowe pozostaną umiarkowanym obciążeniem dla raportowanych przychodów w 2026 roku.Finanse2024-Q2
2024-08-01 19
2026-Q1
2026-05-05 35
Pomimo 13-procentowej redukcji zapasów rok do roku, utrzymuje się potrzeba zdyscyplinowanego zarządzania zapasami w warunkach niepewnego otoczenia konsumenckiego.Finanse2023-Q3
2023-11-02 9
2026-Q1
2026-05-05 33
Osłabione nastroje konsumentów na większości kluczowych rynków przy utrzymującej się presji na poziom ruchu klientów.Makro2023-H1
2023-08-02 6
2026-Q1
2026-05-05 35
Otoczenie makroekonomiczne i geopolityczne charakteryzuje się podwyższoną zmiennością; rozwój sytuacji na Bliskim Wschodzie dodatkowo zwiększa niepewność.Makro2026-Q1
2026-05-05 33
2026-Q1
2026-05-05 33
Stałe monitorowanie zagrożeń związanych z naruszeniami bezpieczeństwa danych i kradzieżą za pośrednictwem systemów bezpieczeństwa informacji oraz środków zapewniających zgodność z RODO.CyberFY2025
2026-03-10 32
FY2025
2026-03-10 32
Globalny łańcuch wartości jest narażony na zagrożenia środowiskowe i zdrowotne wynikające z pandemii, katastrof środowiskowych i naturalnych oraz wpływów zmian klimatycznych.ESGFY2025
2026-03-10 32
FY2025
2026-03-10 32
Spółka równoważy inwestycje i zwroty dla akcjonariuszy, utrzymując jednocześnie elastyczność finansową.FinanseFY2025
2026-03-10 32
FY2025
2026-03-10 32
Zyski/straty kursowe EUR 50,6 mln (2024: EUR 57,3 mln) oraz działania w zakresie zabezpieczeń walutowych EUR 3,0 mln na plusie w 2025 roku.FinanseFY2023
2024-03-07 11
FY2025
2026-03-10 32
Ekspozycja na ryzyko walutowe wynikająca z płatności lokalnych denominowanych w lirze tureckiej zarządzana poprzez strategię zabezpieczeń rolowanych, zakładającą docelowy wskaźnik zabezpieczenia do 50 %.FinanseFY2025
2026-03-10 32
FY2025
2026-03-10 32
Wartość firmy (goodwill) w wysokości EUR 52,1 mln jest wrażliwa na zmiany stóp dyskontowych i założeń dotyczących wzrostu sprzedaży; wzrost stopy dyskontowej o 10 % wyeliminowałby ryzyko utraty wartości.FinanseFY2025
2026-03-10 32
FY2025
2026-03-10 32
Istotne spadki popytu lub błędna ocena wskaźników sprzedaży mogą negatywnie wpływać na rotację zapasów i marżę brutto.Finanse2025-Q2
2025-08-05 28
FY2025
2026-03-10 32
Pozabilansowe płatności leasingowe w wysokości EUR 1,8 mld z tytułu płatności zmiennych, niepewnych opcji odnowienia/przedłużenia oraz leasingów krótkoterminowych.FinanseFY2025
2026-03-10 32
FY2025
2026-03-10 32
Stabilność finansowa dostawców jest uzależniona od praktyk płatniczych; 84 % faktur zgodnych ze standardowymi terminami płatności wynoszącymi 90 do 120 dni.FinanseFY2025
2026-03-10 32
FY2025
2026-03-10 32
Jako spółka działająca globalnie, HUGO BOSS podlega różnorodnym przepisom i regulacjom podatkowym; zmiany mogą prowadzić do wyższych obciążeń podatkowych; ryzyka wynikają z kontroli podatkowych i cen transferowych.FinanseFY2024
2025-03-13 21
FY2025
2026-03-10 32
Zarządzanie należnościami i zobowiązaniami handlowymi wpływa na poziom kapitału obrotowego mimo poprawy sytuacji w zakresie zapasów.Finanse2023-Q3
2023-11-02 9
2025-Q4
2026-03-10 25
Malejący ruch klientów w stacjonarnych punktach sprzedaży wymaga optymalizacji portfela sklepów i dostosowania kosztów.Klienci2025-Q4
2026-03-10 25
2025-Q4
2026-03-10 25
Mimo że obecnie nie istnieje znacząca koncentracja ryzyka niewykonania zobowiązań ze strony poszczególnych klientów, działalność hurtowa jest uzależniona od zrównoważonej struktury klientów.KlienciFY2023
2024-03-07 11
FY2025
2026-03-10 32
Globalna pojemność transportowa i logistyczna pozostawała pod presją w 2025 roku; zagrożenia bezpieczeństwa na Morzu Czerwonym doprowadziły do zmiany tras i wzrostu kosztów logistycznych; ponowna eskalacja na Bliskim Wschodzie mogłaby dodatkowo obciążyć zdolności przewozowe.Łańcuch dostawFY2025
2026-03-10 32
FY2025
2026-03-10 32
Utrzymujące się napięcia geopolityczne oraz potencjalna eskalacja barier handlowych, w szczególności ceł między USA, Chinami i Europą, mogą niekorzystnie wpłynąć na koszty zaopatrzenia i produkcji.Łańcuch dostawFY2025
2026-03-10 32
FY2025
2026-03-10 32
Utrzymująca się inflacja kosztów negatywnie oddziałuje na rentownośćMakroFY2025
2026-03-10 32
FY2025
2026-03-10 32
Globalne ryzyka gospodarcze mogą wpłynąć na popyt na dobra premium i luksusowe; globalny wzrost w 2026 roku oczekiwany na niskim poziomie w obliczu niepewności polityki gospodarczej i napięć geopolitycznych.MakroFY2023
2024-03-07 11
FY2025
2026-03-10 32
Utrzymujące się napięcia geopolityczne oddziałują na globalne operacjeMakroFY2025
2026-03-10 32
FY2025
2026-03-10 32
Ewentualna dalsza eskalacja konfliktu z Iranem może mieć istotny niekorzystny wpływ na aktywa netto spółki, sytuację finansową i wyniki działalności w 2026 roku.MakroFY2025
2026-03-10 32
FY2025
2026-03-10 32
Podwyższona zmienność makroekonomiczna i geopolityczna; trwające konflikty na Ukrainie i na Bliskim Wschodzie oddziałują na globalną gospodarkę i rynki.Makro2023-Q1
2023-05-04 3
FY2025
2026-03-10 32
Globalny wzrost ma pozostać na niskim poziomie, a napięcia geopolityczne i niepewność związana z taryfami celnymi będą hamować aktywność.Makro2024-Q1
2024-05-02 13
FY2025
2026-03-10 32
Niekorzystne zmiany w strukturze kanałów sprzedaży negatywnie wpływają na dynamikę marży bruttoRynek2025-Q2
2025-08-05 30
2025-Q4
2026-03-10 25
Znaczące spowolnienie w regionie Azji i Pacyfiku spowodowane słabym popytem w Chinach oraz trwającym spadkiem na rynku nieruchomości, który negatywnie wpływa na konsumpcję.RynekFY2025
2026-03-10 32
FY2025
2026-03-10 32
Ryzyko kadrowe dotyczy przede wszystkim wąskich gardeł rekrutacyjnych, niedoboru specjalistów oraz nadmiernej rotacji pracowników.KadryFY2025
2026-03-10 32
FY2025
2026-03-10 32
Spółka utrzymuje politykę zerowej tolerancji wobec pracy dzieci, pracy przymusowej i handlu ludźmi; w zatrudnieniu własnym nie stwierdzono poważnych naruszeń praw człowieka.PrawoFY2025
2026-03-10 32
FY2025
2026-03-10 32
W udostępnionym tekście nie wyszczególniono istotnych postępowań sądowych.PrawoFY2025
2026-03-10 32
FY2025
2026-03-10 32
Ryzyko piractwa produktowego i naruszenia znaków towarowych; aktywne ściganie piractwa produktowego jest niezbędne do ochrony integralności marki.PrawoFY2025
2026-03-10 32
FY2025
2026-03-10 32
Naruszenia przepisów o ochronie danych stanowią istotne ryzyko compliance; Grupa przeciwdziała im za pomocą zgodnych z przepisami systemów oraz odpowiednich środków technicznych i organizacyjnych.RegulacjeFY2024
2025-03-13 21
FY2025
2026-03-10 32
Niekorzystne kursy walutowe wpływają na raportowane marże i wyniki finansoweRegulacje2025-Q4
2026-03-10 25
2025-Q4
2026-03-10 25
Zobowiązanie z tytułu podatku wyrównawczego w wysokości EUR 2,4 miliona ujęte w 2025 roku na podstawie przepisów o globalnym podatku minimalnym w ramach Filaru Drugiego.RegulacjeFY2024
2025-03-13 14
FY2025
2026-03-10 32
Ewoluujące wymogi regulacyjne dotyczące sprawozdawczości niefinansowej (CSRD)RegulacjeFY2025
2026-03-10 32
FY2025
2026-03-10 32
Podwyższone taryfy celne i środki protekcjonistyczne zakłócają globalne łańcuchy dostaw i wymuszają korektę cen oraz zmiany w strukturze zaopatrzenia.RegulacjeFY2025
2026-03-10 32
FY2025
2026-03-10 32
Oczekuje się, że liczba cyberataków będzie nadal rosnąć w skali globalnej, napędzana narastającymi napięciami geopolitycznymi i rozwojem sztucznej inteligencji; potencjalny wpływ finansowy prawdopodobnie wzrośnie wraz z pogłębiającym się uzależnieniem od technologii.TechnologiaFY2025
2026-03-10 32
FY2025
2026-03-10 32
Potrzeba ciągłych inwestycji w zdolności cyfrowe i integrację AI w łańcuchu wartościTechnologiaFY2023
2024-03-07 11
FY2025
2026-03-10 32
Konkurencja w branży modowej wymagająca ciągłego podnoszenia wartości marki i innowacjiKonkurencja2023-H1
2023-08-02 6
FY2025
2026-03-10 32
Oczekiwany wzrost globalnej branży odzieżowej o 1-3 % w 2026 roku, utrzymujący się na niskim poziomie.KonkurencjaFY2025
2026-03-10 32
FY2025
2026-03-10 32
Wzrost wrażliwości cenowej wśród konsumentów ograniczający ruch i konwersjęKonkurencja2025-Q4
2026-03-10 25
2025-Q4
2026-03-10 25
Reklama

Raportowane KPI (zgodnie z ujawnieniem) (737)#

Wskaźniki, które spółka ujawnia samodzielnie poza standardowymi danymi finansowymi; m.in. Metodologia

Firmowe KPI przytoczone dosłownie z raportów (po angielsku, zgodnie z ujawnieniem; bez normalizacji). Pozycje bilansowe i standardowe wykluczono.
DataOkresKPIWartość / zmianaŹródło
2026-08-042026-Q2Handlowy kapitał obrotowy - zmiana rok do roku-11%36
2026-08-042026-Q2Handlowy kapitał obrotowy jako % sprzedaży19.8 (EUR %)37
2026-08-042026-Q2Handlowy kapitał obrotowy jako % sprzedaży Grupy (kroczące cztery kwartały)19.8%36
2026-08-042026-Q2Handlowy kapitał obrotowy763 (EUR in EUR million)37
2026-08-042026-Q2Obserwujący w mediach społecznościowychnearly 30 million37
2026-08-042026-Q2Społeczność w mediach społecznościowychalmost 30 million followers36
2026-08-042026-Q2Koszty sprzedaży i marketingu Q2409 (EUR in EUR million)37
2026-08-042026-Q2Przychody z własnych kanałów cyfrowych Q264 (EUR in EUR million)37
2026-08-042026-Q2Redukcja powierzchni sprzedaży własnej sieci4%36
2026-08-042026-Q2Redukcja złożoności produktówmid-single-digit percentage rate37
2026-08-042026-Q2Koszty osobowe493 (EUR in EUR million)37
2026-08-042026-Q2Własne sklepy detaliczne1,39537
2026-08-042026-Q2Koszty operacyjne jako % sprzedaży Q258.4 (EUR %)37
2026-08-042026-Q2Koszty operacyjne Q2528 (EUR in EUR million)37
2026-08-042026-Q2Netto zamknięcia sklepów21 stores36
2026-08-042026-Q2Inwestycje marketingowe7.1 (EUR % of Group sales)37
2026-08-042026-Q2Wzrost liczby członków HUGO BOSS XP rok do roku16%36
2026-08-042026-Q2Członkostwo HUGO BOSS XPmore than 14 million members36
2026-08-042026-Q2Członkowie HUGO BOSS XPmore than 14 million37
2026-08-042026-Q2Marża brutto Q264.937
2026-08-042026-Q2Marża brutto63.737
2026-08-042026-Q2Sklepy wolnostojące46437
2026-08-042026-Q2Wskaźnik kapitału własnego4637
2026-08-042026-Q2Marża EBITDA Q216.437
2026-08-042026-Q2Marża EBITDA15.137
2026-08-042026-Q2Marża EBIT Q26.537
2026-08-042026-Q2Marża EBIT5.237
2026-08-042026-Q2Spadek sprzedaży porównywalnej w sklepach stacjonarnych-6%36
2026-08-042026-Q2Spadek sprzedaży porównywalnej w kwartale Q26 (EUR % currency-adjusted)37
2026-08-042026-Q2Koszty administracyjne Q2119 (in EUR million)37
2026-07-302026-H1Handlowy kapitał obrotowy jako % przychodów19.8 (EUR %)34
2026-07-302026-H1Handlowy kapitał obrotowy763 (EUR in EUR million)34
2026-07-302026-H1Łączna powierzchnia sprzedaży w sklepach własnycharound 184,000 sq m34
2026-07-302026-H1Produktywność sprzedaży w handlu stacjonarnymaround EUR 11,200 per sq m34
2026-07-302026-H1Koszty osobowe493 (EUR in EUR million)34
2026-07-302026-H1Liczba własnych punktów sprzedaży1,39534
2026-07-302026-H1Liczba własnych wolnostojących sklepów46434
2026-07-302026-H1Marża brutto63.734
2026-07-302026-H1Wskaźnik kapitału własnego4634
2026-07-302026-H1Marża EBITDA15.134
2026-07-302026-H1Marża EBIT5.234
2026-07-302026-H1Amortyzacja178 (in EUR million)34
2026-05-052026-Q1Spadek handlowego kapitału obrotowego r/r10%35
2026-05-052026-Q1Spadek kosztów operacyjnych4%35
2026-05-052026-Q1Wydatki marketingowe jako % przychodów7.3%35
2026-05-052026-Q1Wzrost marży brutto w punktach bazowych11035
2026-05-052026-Q1Handlowy kapitał obrotowy jako % przychodów19.8%33
2026-05-052026-Q1Handlowy kapitał obrotowy779 (EUR in EUR million)33
2026-05-052026-Q1Baza członkówalmost 14 million33
2026-05-052026-Q1Marża brutto62.5%33
2026-05-052026-Q1Wskaźnik kapitału własnego43.6%33
2026-05-052026-Q1Marża EBITDA13.7%33
2026-05-052026-Q1Marża EBIT3.9%33
2026-05-052026-Q1Marża EBIT3.9%35
2026-05-052026-Q1Sprzedaż kanałami cyfrowymi72 (EUR in EUR million)33
2026-05-052026-Q1Spadek sprzedaży porównywalnej w sklepach stacjonarnych2%33
2026-03-10FY2025Wartość bilansowa należności handlowych386,018 (EUR in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025Prognoza handlowego kapitału obrotowego 202618% to 20% of Group sales32
2026-03-10FY2025Szacunek łączny dla akcjonariuszyapproximately 40,00032
2026-03-10FY2025łączne aktywa segmentów1,169,219 (EUR in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025łączna wartość bieżąca zobowiązania z tytułu określonych świadczeń154,521 (EUR in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025łączne aktywa trwałe1,858,124 (EUR in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025łączne netto zobowiązanie z tytułu określonych świadczeń26,420 (in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025łączna dźwignia1.0732
2026-03-10FY2025łączne odpisy(29,036)32
2026-03-10FY2025łączna wartość godziwa aktywów planu128,101 (EUR in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025łączna amortyzacja361,844 (in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025łączne aktywa obrotowe1,863,044 (EUR in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025łączny Capex segmentów operacyjnych69,774 (EUR in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025łączny Capex192,606 (EUR in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025łączne wynagrodzenie biegłego rewidenta3,074 (in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025łączne aktywa3,721,169 (EUR in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025opłata za usługi doradztwa podatkowego15 (in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025docelowa marża EBIT w średnim i długim terminiearound 12%32
2026-03-10FY2025łączne wynagrodzenie rady nadzorczej1,802 (in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025ubezpieczenia społeczne i rezerwa na urlopy51,633 (in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025kapitał zakładowy70,400 (in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025program skupu akcji własnych200,000 (in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025okres skupu akcji własnychuntil December 31, 202732
2026-03-10FY2025kwota skupu akcji własnychup to EUR 200 million32
2026-03-10FY2025koszt wynagrodzenia w formie akcji7,465 (in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025aktywa segmentu - licencje20,880 (EUR in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025aktywa segmentu - EMEA545,520 (EUR in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025aktywa segmentu - Azja i Pacyfik209,356 (EUR in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025aktywa segmentu - Ameryki393,463 (EUR in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025pożyczka Schuldschein ogółem175,000 (EUR in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025sprzedaż do Frasers Group65,751 (EUR in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025prawo do zwrotu53,372 (in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025odnawialna pożyczka konsorcjalna600,000 (EUR in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025wykorzystanie odnawialnej linii kredytowej8,128 (in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025wykorzystany wolumen faktoringu odwrotnego109,754 (in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025limit kredytowy faktoringu odwrotnego254,628 (in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025ujęty przeszacowanie w pozostałych całkowitych dochodach(7,301)32
2026-03-10FY2025ujęte zyski aktuarialne(7,875)32
2026-03-10FY2025zadłużenie z tytułu finansowania nieruchomości41,889 (in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025proponowana minimalna dywidenda 20250.0432
2026-03-10FY2025cel 2030 - produkty zaprojektowane z myślą o obiegu zamkniętym80%32
2026-03-10FY2025produkty zaprojektowane z myślą o obiegu zamkniętym 202541%32
2026-03-10FY2025cel 2030 - cyfryzacja procesów70%32
2026-03-10FY2025akcjonariusze prywatniaround 10%32
2026-03-10FY2025wartość bieżąca zobowiązania z tytułu określonych świadczeń Szwajcaria71,439 (EUR in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025wartość bieżąca zobowiązania z tytułu określonych świadczeń pozostałe15,434 (EUR in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025wartość bieżąca zobowiązania z tytułu określonych świadczeń Niemcy67,648 (EUR in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025poliester poliamid z preferowanych źródeł cel 2030100%32
2026-03-10FY2025poliester poliamid z preferowanych źródeł 202514%32
2026-03-10FY2025udział akcji własnych2.032
2026-03-10FY2025liczba akcji własnych1,383,83332
2026-03-10FY2025akcje własne1.97%32
2026-03-10FY2025udział produkcji własnej17%32
2026-03-10FY2025opłata za inne usługi38 (in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025pozostałe zobowiązania razem223,535 (in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025pozostałe aktywa finansowe70,712 (EUR in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025opłata za inne usługi atestacyjne256 (in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025cel zeroemisyjności netto205032
2026-03-10FY2025koszty odsetkowe netto3,094 (EUR in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025zobowiązanie netto z tytułu określonych świadczeń Szwajcaria7,664 (in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025zobowiązanie netto z tytułu określonych świadczeń pozostałe15,434 (in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025zobowiązanie netto z tytułu określonych świadczeń Niemcy3,322 (in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025materiały naturalne z preferowanych źródeł cel 2030100%32
2026-03-10FY2025materiały naturalne z preferowanych źródeł 202548%32
2026-03-10FY2025inwestycje marketingowearound 7% of Group sales32
2026-03-10FY2025łączne wynagrodzenie zarządu HGB11,715 (in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025łączne wynagrodzenie zarządu14,797 (in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025krótkoterminowa premia zarządu2,747 (in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025krótkoterminowe świadczenia zarządu10,720 (in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025wynagrodzenie zarządu w akcjach2,796 (in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025długoterminowa premia zarządu5,417 (in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025wynagrodzenie podstawowe zarządu3,551 (in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025LTI 2025 2028 akcje wirtualne376,93532
2026-03-10FY2025LTI 2024 2027 akcje wirtualne230,94632
2026-03-10FY2025LTI 2023 2026 akcje wirtualne241,31932
2026-03-10FY2025LTI 2022 2025 akcje wirtualne202,86632
2026-03-10FY2025udział sprzedaży licencji2%32
2026-03-10FY2025inwestorzy instytucjonalni reszta świata3%32
2026-03-10FY2025inwestorzy instytucjonalni reszta Europy21%32
2026-03-10FY2025inwestorzy instytucjonalni Ameryka Północna47%32
2026-03-10FY2025inwestorzy instytucjonalni Wielka Brytania Irlandia16%32
2026-03-10FY2025inwestorzy instytucjonalni Niemcy13%32
2026-03-10FY2025podatki pośrednie75,071 (in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025odpisy segmentów operacyjnych(29,036)32
2026-03-10FY2025cena akcji HUGO BOSS 31 grudnia 202536.1532
2026-03-10FY2025cena akcji HUGO BOSS 31 grudnia 202444.7832
2026-03-10FY2025marża brutto % (poprzedni okres)61.832
2026-03-10FY2025marża brutto %61.532
2026-03-10FY2025sklepy własne EMEA18532
2026-03-10FY2025sklepy własne AZJA PACYFIK15232
2026-03-10FY2025sklepy własne AMERYKI14832
2026-03-10FY2025free float59%32
2026-03-10FY2025wynagrodzenie byłego zarządu1,801 (in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025aktywa planowe byłego zarządu35,663 (EUR in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025aktywa finansowe razem80,074 (EUR in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025wartość godziwa aktywów planowych Szwajcaria63,775 (EUR in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025wartość godziwa aktywów planowych Niemcy64,326 (EUR in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025udział zewnętrznych dostaw83%32
2026-03-10FY2025koszty z tytułu aktywów planowych574 (EUR in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025oczekiwana zmienność %31.6332
2026-03-10FY2025oczekiwane składki pracodawcy4,916 (in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025oczekiwana stopa dywidendy %3.0032
2026-03-10FY2025inwestycje kapitałowe8,665 (EUR in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025cel redukcji emisji 203050% reduction (vs. 2024 baseline)32
2026-03-10FY2025redukcja emisji 2025minus 14%32
2026-03-10FY2025dywidenda na akcję 20241.4032
2026-03-10FY2025dywidenda na akcję 20231.3532
2026-03-10FY2025dywidenda wypłacona 202596,623 (in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025dywidenda wypłacona 202493,172 (in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025kraje dystrybucji12832
2026-03-10FY2025rynki cyfrowe7432
2026-03-10FY2025aktywa pochodne697 (EUR in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025amortyzacja segmenty operacyjne299,510 (in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025składki pracodawcy plany składkowe34,815 (in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025koszty bieżące świadczeń7,306 (EUR in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025program papierów komercyjnych500,000 (in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025Capex licencje11 (EUR in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025prognoza Capex 20263% to 4% of Group sales32
2026-03-10FY2025Capex EMEA20,719 (EUR in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025Capex Azja-Pacyfik24,756 (EUR in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025Capex Ameryki24,287 (EUR in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025punkty sprzedaży stacjonarnej~8,00032
2026-03-10FY2025punkty sprzedaży stacjonarnej EMEA~5,00032
2026-03-10FY2025punkty sprzedaży stacjonarnej AZJA PACYFIK~65032
2026-03-10FY2025punkty sprzedaży stacjonarnej AMERYKI~2,20032
2026-03-10FY2025wystawione gwarancje bankowe8,128 (in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025średnia docelowa cena analitykówEUR 39.4532
2026-03-10FY2025wynagrodzenie za usługi audytorskie2,765 (in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025rekomendacje sprzedaży analityków12%32
2026-03-10FY2025rekomendacje neutralne analityków65%32
2026-03-10FY2025rekomendacje kupna analityków24%32
2026-03-10FY2025kwoty należne od Frasers Group6,046 (EUR in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025odpisy na należności wątpliwe22,885 (in EUR thousand)32
2026-03-10FY2025kobiety na drugim poziomie kierowniczym w %43%32
2026-03-10FY2025kobiety na pierwszym poziomie kierowniczym w %24%32
2026-03-10FY2025kobiety na wszystkich poziomach kierowniczych w %49%32
2026-03-10FY2025handlowy kapitał obrotowy netto jako % sprzedaży20.0%32
2026-03-10FY2025handlowy kapitał obrotowy netto jako % sprzedaży20.0%32
2026-03-10FY2025Handlowy kapitał obrotowy775 (EUR millions)32
2026-03-10FY2025Handlowy kapitał obrotowy775 (EUR millions)32
2026-03-10FY2025łączna liczba zgłoszeń whistleblowing 202515932
2026-03-10FY2025łączna powierzchnia sprzedaży detalicznej191,000 sq m32
2026-03-10FY2025łączna liczba punktów sprzedaży detalicznej1,46232
2026-03-10FY2025wskaźnik zadłużenia ogólnego1.132
2026-03-10FY2025aktywa ogółem3,721 (EUR millions)32
2026-03-10FY2025dostawcy poziomu 2 202537432
2026-03-10FY2025Zakłady produkcyjne Tier 2 202539532
2026-03-10FY2025Dostawcy Tier 1 z oceną dobrą lub zadowalającą94%32
2026-03-10FY2025Dostawcy Tier 1 202517832
2026-03-10FY2025Zakłady produkcyjne Tier 1 202524532
2026-03-10FY2025TNWC jako procent przychodów 202520.0%32
2026-03-10FY2025TNWC jako procent przychodów 202419.6%32
2026-03-10FY2025TNWC jako procent przychodów 202320.8%32
2026-03-10FY2025TNWC jako procent przychodów 202215.0%32
2026-03-10FY2025TNWC jako procent przychodów 202117.2%32
2026-03-10FY2025Dostawcy uczestniczący w programie finansowania65%32
2026-03-10FY2025Standardowy termin płatności Tier 2 dni100–120 days from invoice receipt date32
2026-03-10FY2025Standardowy termin płatności Tier 1 dni90–100 days from invoice receipt date32
2026-03-10FY2025Produktywność sprzedaży na m kw.EUR 11,200 per sq m32
2026-03-10FY2025Realizacja celu STI 202580%32
2026-03-10FY2025Udział kosztów pracowniczych B+R 202577%32
2026-03-10FY2025Udział kosztów pracowniczych B+R 202475%32
2026-03-10FY2025Wydatki na B+R 202587 (EUR EUR million)32
2026-03-10FY2025Wydatki na B+R 202490 (EUR EUR million)32
2026-03-10FY2025Koszty osobowe984 (EUR millions)32
2026-03-10FY2025Udział PFC Zignago14.15%32
2026-03-10FY2025Udział produkcji własnej w wolumenie zaopatrzenia17%32
2026-03-10FY2025Udział produkcji własnej w Izmirze w globalnym wolumenie zaopatrzenia i produkcji15%32
2026-03-10FY2025Liczba akcji70,400,00032
2026-03-10FY2025Liczba punktów sprzedaży detalicznej1,46232
2026-03-10FY2025Aktywa trwałe1,858 (EUR millions)32
2026-03-10FY2025Zobowiązania finansowe netto83932
2026-03-10FY2025Zaopatrzenie w wełnę bez stosowania mulezingu68%32
2026-03-10FY2025Towary pozyskane w regionie EMEA49%32
2026-03-10FY2025Główne surowce naturalne z preferowanych źródeł48%32
2026-03-10FY2025Ostatni kurs akcji36.1532
2026-03-10FY2025Wolumen zaopatrzenia od największego zewnętrznego dostawcy5%32
2026-03-10FY2025Wstępny stopień realizacji celów LTI 2025-202883%32
2026-03-10FY2025Końcowy stopień realizacji celów LTI 2022-2025143%32
2026-03-10FY2025Udział produkcji w Izmirze w globalnym wolumenie15%32
2026-03-10FY2025Faktury zgodne ze standardowymi warunkami płatności84%32
2026-03-10FY2025Wynik ankiety dotyczącej inkluzywności 202581%32
2026-03-10FY2025Udział sprzedaży HUGO15%32
2026-03-10FY2025Członkowie HUGO BOSS XP rok poprzednimore than 10 million32
2026-03-10FY2025Członkowie HUGO BOSS XPmore than 13 million32
2026-03-10FY2025Wzrost sprzedaży Grupy (raportowany)-1%32
2026-03-10FY2025Zysk brutto ze sprzedaży2,626 (EUR millions)32
2026-03-10FY2025Marża brutto w procentach61.532
2026-03-10FY2025Marża brutto61.5%32
2026-03-10FY2025Sklepy wolnostojące48532
2026-03-10FY2025FCF 2025499 (EUR EUR million)32
2026-03-10FY2025FCF 2024497 (EUR EUR million)32
2026-03-10FY2025Udział Frasers Group25.21% (direct) + 32.00% (through instruments)32
2026-03-10FY2025Wskaźnik kapitału własnego %4232
2026-03-10FY2025Wskaźnik kapitału własnego42%32
2026-03-10FY2025Wskaźnik zgodności indeksu akcji 202587%32
2026-03-10FY2025Kapitał własny1,558 (EUR millions)32
2026-03-10FY2025Udział zakupów w EMEA49%32
2026-03-10FY2025Udział sprzedaży w EMEA62%32
2026-03-10FY2025Marża EBIT rok poprzedni8.4%32
2026-03-10FY2025Marża EBIT %9.232
2026-03-10FY2025Marża EBIT 20259.2%32
2026-03-10FY2025Marża EBIT 20248.4%32
2026-03-10FY2025Marża EBIT9.2%32
2026-03-10FY2025Marża EBIT9.2%32
2026-03-10FY2025Dywidenda na akcję0.0432
2026-03-10FY2025Zgłoszone incydenty dyskryminacji 20252032
2026-03-10FY2025Amortyzacja39132
2026-03-10FY2025Wzrost sprzedaży Grupy po korekcie kursowej2%32
2026-03-10FY2025Udział sprzedaży BOSS Womenswear7%32
2026-03-10FY2025Średni czas płatności Tier 2 dni115 days from contractual due date32
2026-03-10FY2025Średni czas płatności Tier 1 dni97 days from contractual due date32
2026-03-10FY2025Średni czas płatności przez program finansowania dni21 days from invoice submission32
2026-03-10FY2025Udział zakupów w Azji48%32
2026-03-10FY2025Udział sprzedaży w regionie Azji i Pacyfiku12%32
2026-03-10FY2025Udział zakupów w Ameryce3%32
2026-03-10FY2025Udział sprzedaży w Ameryce23%32
2026-03-102025-Q4Kapitał obrotowy netto z handlu jako % przychodów20%25
2026-03-102025-Q4Program skupu akcji własnychup to 200 million euros25
2026-03-102025-Q4Koszty operacyjne jako % przychodów52.4%25
2026-03-102025-Q4Wzrost bazy członkowskiej20%25
2026-03-102025-Q4Wydatki marketingowe jako % przychodów7%25
2026-03-102025-Q4Nakłady marketingowe jako % przychodów7.1%25
2026-03-102025-Q4Spadek HUGO-4%25
2026-03-102025-Q4Zarejestrowani klienci HUGO BOSS XP13 million25
2026-03-102025-Q4Marża brutto Q4 202560.8%25
2026-03-102025-Q4Marża brutto FY202561.5%25
2026-03-102025-Q4Cel FCF 2026-2028 roczna średniaaround 300 million euros per year after leases25
2026-03-102025-Q4Wzrost EMEA Q4 20259%25
2026-03-102025-Q4Wzrost EMEA FY20252%25
2026-03-102025-Q4Marża EBIT Q4 202512%25
2026-03-102025-Q4Marża EBIT FY20259.2%25
2026-03-102025-Q4Dywidenda na akcję FY20254 cents per share25
2026-03-102025-Q4Wzrost cyfrowy w Q412%25
2026-03-102025-Q4Wzrost cyfrowy w roku obrotowym 20257%25
2026-03-102025-Q4Capex % przychodów4.6%25
2026-03-102025-Q4Wzrost sprzedaży hurtowej stacjonarnej w Q414%25
2026-03-102025-Q4Wzrost sprzedaży hurtowej stacjonarnej w roku obrotowym 20252%25
2026-03-102025-Q4Koszty sprzedaży detalicznej stacjonarnej % przychodów22.1%25
2026-03-102025-Q4Wzrost sprzedaży detalicznej stacjonarnej w Q42%25
2026-03-102025-Q4Spadek BOSS Womenswear-5%25
2026-03-102025-Q4Wzrost BOSS Menswear3%25
2026-03-102025-Q4Spadek Asia Pacific w Q4 2025-1%25
2026-03-102025-Q4Spadek Asia Pacific w roku obrotowym 2025-5%25
2026-03-102025-Q4Wzrost Americas w Q4 20256%25
2026-03-102025-Q4Wzrost Americas w roku obrotowym 20253%25
2025-11-042025-Q3Wpływ harmonogramu sprzedaży hurtowejapproximately 20 million euros29
2025-11-042025-Q3Handlowy kapitał obrotowy - średnia dwunastomiesięczna20.2%29
2025-11-042025-Q3Wzrost handlowego kapitału obrotowego+11%29
2025-11-042025-Q3Spadek kosztów sprzedaży i marketingu-3%29
2025-11-042025-Q3Spadek kosztów operacyjnych-3%29
2025-11-042025-Q3Koszty operacyjne - kolejne kwartałyfive consecutive quarters of disciplined management29
2025-11-042025-Q3Inwestycje marketingowe za dziewięć miesięcy7.4%29
2025-11-042025-Q3Inwestycje marketingowe w Q37.1%29
2025-11-042025-Q3wzrost hugoboss com+2%29
2025-11-042025-Q3wzrost biznesu z partnerami cyfrowymi+2%29
2025-11-042025-Q3wzrost biznesu cyfrowego+2%29
2025-11-042025-Q3spadek sprzedaży hurtowej stacjonarnej-5%29
2025-11-042025-Q3sprzedaż detaliczna stacjonarnastable29
2025-11-042025-Q3redukcja kosztów sprzedaży detalicznej stacjonarnej-4%29
2025-11-042025-Q3spadek kosztów administracyjnych-2%29
2025-11-042025-Q3wzrost rynku USAgrowth29
2025-11-042025-Q3Handlowy kapitał obrotowy jako % sprzedaży20.2 (EUR %)31
2025-11-042025-Q3Handlowy kapitał obrotowy909 (EUR in EUR million)31
2025-11-042025-Q3wzrost Ameryki Łacińskiejdouble-digit growth29
2025-11-042025-Q3przychody HUGObelow prior-year levels29
2025-11-042025-Q3Członkowie HUGO BOSS XPalmost 13 million29
2025-11-042025-Q3Marża brutto61.231
2025-11-042025-Q3Wskaźnik kapitału własnego4131
2025-11-042025-Q3wzrost sprzedaży EMEA-2%29
2025-11-042025-Q3marża EBITDA kwartał 318.431
2025-11-042025-Q3marża EBITDA 9M16.931
2025-11-042025-Q3marża EBIT kwartał 39.631
2025-11-042025-Q3marża EBIT 9M7.931
2025-11-042025-Q3przychody Chinalower with slight sequential improvement29
2025-11-042025-Q3przychody BOSS Womenswearbelow prior-year levels29
2025-11-042025-Q3przychody BOSS Menswearstable29
2025-11-042025-Q3spadek sprzedaży Azja-Pacyfik-4%29
2025-11-042025-Q3wzrost sprzedaży Americas+3%29
2025-08-052025-Q2wzrost sprzedaży hurtowej3%28
2025-08-052025-Q2Wzrost handlowego kapitału obrotowego5%28
2025-08-052025-Q2handlowy kapitał obrotowy netto jako % sprzedaży19.7%28
2025-08-052025-Q2redukcja powierzchni sprzedaży-2%28
2025-08-052025-Q2redukcja kosztów sprzedaży i marketingu-4%28
2025-08-052025-Q2redukcja kosztów operacyjnych-3%28
2025-08-052025-Q2wydatki marketingowe w pierwszym półroczu7.6%28
2025-08-052025-Q2spadek nakładów marketingowych-10%28
2025-08-052025-Q2marża brutto Q262.9%28
2025-08-052025-Q2wzrost sprzedaży cyfrowej7%28
2025-08-052025-Q2spadek sprzedaży stacjonarnej-1%28
2025-08-052025-Q2spadek kosztów administracyjnych-2%28
2025-08-052025-Q2Handlowy kapitał obrotowy jako % sprzedaży19.7 (EUR %)30
2025-08-052025-Q2Handlowy kapitał obrotowy839 (EUR in EUR million)30
2025-08-052025-Q2Koszty operacyjne (Q2)54.8 (EUR %)30
2025-08-052025-Q2spadek przychodów HUGO-12%28
2025-08-052025-Q2Zarejestrowani klienci HUGO BOSS XPeleven million28
2025-08-052025-Q2ekspansja programu HUGO BOSS XPover 20%28
2025-08-052025-Q2spadek sprzedaży Grupy w Q1-2%28
2025-08-052025-Q2Marża brutto62.930
2025-08-052025-Q2Wskaźnik kapitału własnego3830
2025-08-052025-Q2wzrost EPS27%28
2025-08-052025-Q2wzrost przychodów EMEA3%28
2025-08-052025-Q2marża EBITDA (Q2)17.130
2025-08-052025-Q2marża EBITDA (H1)16.230
2025-08-052025-Q2Marża EBIT Q28.1%28
2025-08-052025-Q2marża EBIT (Q2)8.130
2025-08-052025-Q2marża EBIT (H1)7.130
2025-08-052025-Q2Wzrost EBIT15%28
2025-08-052025-Q2Spadek przychodów BOSS Womenswear-8%28
2025-08-052025-Q2Wzrost przychodów BOSS Menswear5%28
2025-08-052025-Q2Spadek przychodów w regionie Azja i Pacyfik-5%28
2025-08-052025-Q2Wzrost przychodów w regionie Ameryki2%28
2025-07-212025-H1Handlowy kapitał obrotowy jako % przychodów19.7%26
2025-07-212025-H1Handlowy kapitał obrotowy839 (EUR in EUR million)26
2025-07-212025-H1Łączna powierzchnia sprzedaży w sklepach własnych191,00026
2025-07-212025-H1Łączna marża zysku segmentu20.626
2025-07-212025-H1Marża zysku segmentu Licenses82.026
2025-07-212025-H1Marża zysku segmentu EMEA24.226
2025-07-212025-H1Marża zysku segmentu Asia/Pacific13.426
2025-07-212025-H1Marża zysku segmentu Americas7.826
2025-07-212025-H1Produktywność sprzedaży w handlu stacjonarnymEUR 10,60026
2025-07-212025-H1Koszty osobowe507 (EUR in EUR million)26
2025-07-212025-H1Liczba akcji (na dzień 30 czerwca)70,400,00026
2025-07-212025-H1Liczba własnych punktów sprzedaży1,49526
2025-07-212025-H1Liczba własnych wolnostojących sklepów49126
2025-07-212025-H1Ostatnia cena akcji (na dzień 30 czerwca)39.2726
2025-07-212025-H1Efektywna stopa podatkowa28%26
2025-07-212025-H1Marża brutto62.1%26
2025-07-212025-H1Wskaźnik kapitału własnego38%26
2025-07-212025-H1Kapitał własny1,377 (EUR in EUR million)26
2025-07-212025-H1Marża EBITDA16.2%26
2025-07-212025-H1Marża EBIT7.1%26
2025-07-212025-H1Amortyzacja182 (in EUR million)26
2025-05-062025-Q1Handlowy kapitał obrotowy jako % sprzedaży19.7%27
2025-05-062025-Q1Inwestycje marketingowe jako % sprzedaży7.9%27
2025-05-062025-Q1Udział sourcing własnegoaround 20%27
2025-05-062025-Q1Udział rynku USA w sprzedaży grupy15%27
2025-05-062025-Q1Handlowy kapitał obrotowy jako % przychodów19.7 (EUR %)24
2025-05-062025-Q1Handlowy kapitał obrotowy888 (EUR (in EUR million))24
2025-05-062025-Q1Marża brutto61.424
2025-05-062025-Q1Wskaźnik kapitału własnego40.324
2025-05-062025-Q1Marża EBITDA15.224
2025-05-062025-Q1Marża EBIT6.124
2025-05-062025-Q1Marża EBIT6.1%27
2025-05-062025-Q1Udział sourcing z Chinmid-single-digit percentage27
2025-05-062025-Q1Towary z Chin w wolumenie sourcing do USA4%27
2025-11-19FY2024Cel redukcji zużycia wody 20301017
2025-11-19FY2024Oszczędności czasu z hackathonów fyouture2517
2025-11-19FY2024Prognozowana roczna produkcja instalacji solarnych4,929 MWh17
2025-11-19FY2024Satysfakcja ldp9217
2025-11-19FY2024Wzrost sprzedaży w Japonii z Boss Made to Measure266 (EUR in %)17
2025-11-19FY2024Awanse w najwyższym kierownictwie hiposs od 20231017
2025-11-19FY2024Pokrycie wodą ze zbiorników wód gruntowych3217
2025-11-19FY2024Cel redukcji odpadów komunalnych 2025-917
2025-11-19FY2024Udział stylów cyrkularnych3317
2025-11-19FY2024Roczna redukcja CO2e z GreenBudgetapproximately 400 tons17
2025-11-19FY2024Uczestnicy szkoleń 3D od 202335117
2025-03-13FY2024Handlowy kapitał obrotowy jako %19.6%22
2025-03-13FY2024Wynagrodzenie rady nadzorczej1,790 (in EUR thousand)14
2025-03-13FY2024Akcje posiadane przez członków zarządu1.5%14
2025-03-13FY2024udział inwestycji marketingowych7.2%22
2025-03-13FY2024łączne wynagrodzenie zarządu10,177 (in EUR thousand)14
2025-03-13FY2024członkowie programu lojalnościowego10 million22
2025-03-13FY2024wzrost programu lojalnościowego25%22
2025-03-13FY2024marża brutto 202461.8%22
2025-03-13FY2024dywidenda na akcję1 euro and 40 cents22
2025-03-13FY2024wskaźnik wypłaty dywidendy45%22
2025-03-13FY2024wskaźnik wypłaty dywidendy45%14
2025-03-13FY2024udział sprzedaży cyfrowej20%22
2025-03-13FY2024udział Wietnamu w globalnych zakupach8%21
2025-03-13FY2024udział Turcji w globalnych zakupach26%21
2025-03-13FY2024handlowy kapitał obrotowy rok poprzedni135 million21
2025-03-13FY2024Kapitał obrotowy netto z handlu jako % przychodów19.6%21
2025-03-13FY2024handlowy kapitał obrotowy jako procent przychodów19.623
2025-03-13FY2024Handlowy kapitał obrotowy791 (EUR in EUR million)23
2025-03-13FY2024Handlowy kapitał obrotowy95 million21
2025-03-13FY2024łączna powierzchnia sprzedaży195,000 sq m21
2025-03-13FY2024wskaźnik zadłużenia ogólnego1.3421
2025-03-13FY2024łączne zobowiązania leasingowe niezdyskontowane1,074,083 (in EUR thousand)21
2025-03-13FY2024łączne zobowiązania leasingowe959,181 (in EUR thousand)21
2025-03-13FY2024łączne odpisy z tytułu utraty wartości 2024(46,804)21
2025-03-13FY2024łączna liczba sklepów franczyzowych koniec 202440021
2025-03-13FY2024zakłady produkcyjne Tier 241121
2025-03-13FY2024Zakłady produkcyjne Tier 127121
2025-03-13FY2024Kapitał subskrybowanyEUR 70,400 thousand21
2025-03-13FY2024Udział sprzedaży obuwia akcesoriów odzieży bielizny rajstop25%21
2025-03-13FY2024Cena akcji koniec 2024EUR 44.7821
2025-03-13FY2024Spadek ceny akcji 2024-34%21
2025-03-13FY2024Wartość bilansowa aktywów z tytułu użytkowania Magazyny65,575 (EUR in EUR thousand)21
2025-03-13FY2024Wartość bilansowa aktywów z tytułu użytkowania Razem877,209 (EUR in EUR thousand)21
2025-03-13FY2024Wartość bilansowa aktywów z tytułu użytkowania Sklepy712,678 (EUR in EUR thousand)21
2025-03-13FY2024Wartość bilansowa aktywów z tytułu użytkowania Biura i inne98,956 (EUR in EUR thousand)21
2025-03-13FY2024Wzrost produktywności sklepów detalicznych cel roczny3%21
2025-03-13FY2024Wzrost produktywności sklepów detalicznych średnia roczna 2021-20247%21
2025-03-13FY2024Free float instytucjonalny Reszta świata11%21
2025-03-13FY2024Free float instytucjonalny Reszta Europy15%21
2025-03-13FY2024Koszty osobowe B+R jako % przychodów75%21
2025-03-13FY2024Koszty B+R90 million21
2025-03-13FY2024Udział akcjonariuszy indywidualnych11%21
2025-03-13FY2024Koszty osobowe979 (EUR EUR million)21
2025-03-13FY2024Stopa wypłaty dywidendy 202445%21
2025-03-13FY2024Stopa wypłaty dywidendy 202336%21
2025-03-13FY2024Stopa wypłaty dywidendy45%21
2025-03-13FY2024Udział akcji własnych2.0%21
2025-03-13FY2024Akcje własne1,383,83321
2025-03-13FY2024Akcje własne % kapitału1.97%21
2025-03-13FY2024Posiadane akcje własne138383321
2025-03-13FY2024Własne punkty sprzedaży detalicznej1,53221
2025-03-13FY2024Udział własnej produkcji20%21
2025-03-13FY2024Własne samodzielne sklepy detaliczne50021
2025-03-13FY2024Liczba akcji (na 31 grudnia)70,400,00021
2025-03-13FY2024liczba własnych sklepów detalicznych1,53223
2025-03-13FY2024liczba wolnostojących sklepów detalicznych50023
2025-03-13FY2024Liczba własnych punktów sprzedaży detalicznej Grupy1,53221
2025-03-13FY2024Wolny obrót instytucjonalny w Ameryce Północnej41%21
2025-03-13FY2024Baza członków HUGO BOSS XPmore than ten million21
2025-03-13FY2024Udział rodziny Marzotto15.45%21
2025-03-13FY2024Obsługiwane rynki7421
2025-03-13FY2024Nakłady marketingowe % sprzedaży7.2%21
2025-03-13FY2024Waga w MDAX koniec 20241.5%21
2025-03-13FY2024Pozycja w MDAX według free float skorygowanej kapitalizacji7221
2025-03-13FY2024Udział sprzedaży działalności licencyjnej3%21
2025-03-13FY2024Dźwignia rok poprzedni1.3421
2025-03-13FY2024Zobowiązania z tytułu leasingu wymagalne w ciągu roku258,440 (in EUR thousand)21
2025-03-13FY2024Zobowiązania z tytułu leasingu wymagalne od roku do pięciu lat585,043 (in EUR thousand)21
2025-03-13FY2024Zobowiązania z tytułu leasingu wymagalne po pięciu latach230,601 (in EUR thousand)21
2025-03-13FY2024Ostatni kurs akcji (na dzień 31 grudnia)44.7821
2025-03-13FY2024Udział własnej produkcji Izmir w skali globalnej17%21
2025-03-13FY2024Udział Izmir w globalnych zakupach odzieży casualowej10%21
2025-03-13FY2024Udział Izmir w produkcji odzieży casualowej25%21
2025-03-13FY2024Odpis z tytułu utraty wartości aktywów z tytułu prawa do użytkowania 2024(3,791)21
2025-03-13FY2024Odpis z tytułu utraty wartości sklepów stacjonarnych 2024(43,013)21
2025-03-13FY2024Inwestycja w rozbudowę siedziby głównej100 million EUR21
2025-03-13FY2024Zarejestrowani klienci HUGO BOSS XP10 million21
2025-03-13FY2024Wzrost liczby członków HUGO BOSS XP25%21
2025-03-13FY2024Sprzedaż Grupy 20244,307 million21
2025-03-13FY2024Marża zysku brutto ze sprzedaży rok poprzedni61.521
2025-03-13FY2024Marża zysku brutto ze sprzedaży61.821
2025-03-13FY2024Marża brutto (HUGO BOSS AG) rok poprzedni32.0%21
2025-03-13FY2024Marża brutto (HUGO BOSS AG)35.1%21
2025-03-13FY2024Marża brutto61.823
2025-03-13FY2024Marża brutto61.8%21
2025-03-13FY2024Wolny float instytucjonalny Wielka Brytania i Irlandia23%21
2025-03-13FY2024Wolny float instytucjonalny Niemcy10%21
2025-03-13FY2024Sklepy własne EMEA19921
2025-03-13FY2024Sklepy własne AZJA PACYFIK16221
2025-03-13FY2024Sklepy własne AMERYKI13921
2025-03-13FY2024Wolny float64%21
2025-03-13FY2024Udział Frasers Group19.25%21
2025-03-13FY2024Sklepy franczyzowe otwarte od CLAIM 520021
2025-03-13FY2024Udział sprzedaży odzieży formalnej25%21
2025-03-13FY2024Dźwignia finansowa1.321
2025-03-13FY2024Aktywa finansowe80,142 (EUR in EUR thousand)21
2025-03-13FY2024Zewnętrzni dostawcy Tier 238221
2025-03-13FY2024Zewnętrzni dostawcy Tier 120021
2025-03-13FY2024Planowana wypłata dywidendyEUR 97 million21
2025-03-13FY2024Szacowana liczba akcjonariuszy4000021
2025-03-13FY2024Wskaźnik kapitału własnego3823
2025-03-13FY2024Wskaźnik kapitału własnego38%21
2025-03-13FY2024Udział wolumenu zakupów EMEA53%21
2025-03-13FY2024Udział sprzedaży w EMEA61%21
2025-03-13FY2024marża EBITDA 202418.0%22
2025-03-13FY2024Marża EBITDA18.023
2025-03-13FY2024Marża EBIT 20248.4%22
2025-03-13FY2024Marża EBIT8.423
2025-03-13FY2024Marża EBIT8.4%21
2025-03-13FY2024Proponowana dywidenda na akcjęEUR 1.4021
2025-03-13FY2024Dywidenda na akcję rok poprzedniEUR 1.3521
2025-03-13FY2024Dywidenda na akcję rok poprzedniEUR 1.3521
2025-03-13FY2024Dywidenda na akcjęEUR 1.4021
2025-03-13FY2024Kraje dystrybucji12921
2025-03-13FY2024Inwestycja w rozbudowę centrum dystrybucji100 million EUR21
2025-03-13FY2024Docelowy wzrost pojemności centrum dystrybucji75%21
2025-03-13FY2024Udział przychodów cyfrowych20%21
2025-03-13FY2024Docelowy rozwój produktów cyfrowych 202590%21
2025-03-13FY2024Rozwój produktów cyfrowych 202465%21
2025-03-13FY2024Rezerwy z tytułu podatku odroczonego netto(60,460)21
2025-03-13FY2024Aktywa z tytułu podatku odroczonego netto165,866 (EUR in EUR thousand)21
2025-03-13FY2024Udział globalny zakupów z Chin7%21
2025-03-13FY2024Docelowa pojemność centralnego centrum dystrybucji90 million21
2025-03-13FY2024Bieżąca pojemność centralnego centrum dystrybucji65 million21
2025-03-13FY2024Udział sprzedaży odzieży casualowej50%21
2025-03-13FY2024Udział sprzedaży hurtowej w kanale stacjonarnym25%21
2025-03-13FY2024Produktywność sprzedaży w kanale stacjonarnym11,400 EUR per sq m21
2025-03-13FY2024Udział sprzedaży detalicznej w kanale stacjonarnym50%21
2025-03-13FY2024Punkty sprzedaży stacjonarnej800021
2025-03-13FY2024Punkty stacjonarne EMEA530021
2025-03-13FY2024Punkty stacjonarne ASIA PACIFIC65021
2025-03-13FY2024Punkty stacjonarne AMERICAS205021
2025-03-13FY2024Udział Bangladeszu w globalnym sourcing11%21
2025-03-13FY2024Średni dzienny wolumen obrotu Xetra 202440000021
2025-03-13FY2024Średni dzienny wolumen obrotu Xetra 202327000021
2025-03-13FY2024Średnia cena docelowa analitykówEUR 47.0721
2025-03-13FY2024Kapitał autoryzowanyEUR 17,600 thousand21
2025-03-13FY2024Udział Azji w wolumenie sourcingu44%21
2025-03-13FY2024Udział sprzedaży w regionie Azji i Pacyfiku13%21
2025-03-13FY2024Rekomendacje sprzedaży analityków10%21
2025-03-13FY2024Rekomendacje neutralne analityków48%21
2025-03-13FY2024Pokrycie analityczne2121
2025-03-13FY2024Rekomendacje kupna analityków43%21
2025-03-13FY2024Udział Ameryk w wolumenie sourcingu3%21
2025-03-13FY2024Udział sprzedaży w Ameryce24%21
2025-03-13FY2024Odpisy na wątpliwe należności rok poprzedni17,595 (in EUR thousand)21
2025-03-13FY2024Odpisy na wątpliwe należności22,885 (in EUR thousand)21
2025-03-13FY2024Skumulowana amortyzacja rok poprzedni1,204 million21
2025-03-13FY2024Skumulowana amortyzacja1,321 million21
2024-11-052024-Q3Handlowy kapitał obrotowy netto % przychodów20.4%16
2024-11-052024-Q3Kamień milowy zarejestrowanych klientów10 million16
2024-11-052024-Q3Marża brutto Q3decline of 50 basis points16
2024-11-052024-Q3marża brutto 9M61.5%16
2024-11-052024-Q3wzrost globalnej bazy członków25%16
2024-11-052024-Q3handlowy kapitał obrotowy netto jako procent20.420
2024-11-052024-Q3łączna liczba punktów sprzedaży detalicznej1,48420
2024-11-052024-Q3stopa podatkowa2820
2024-11-052024-Q3liczba wolnostojących sklepów detalicznych49020
2024-11-052024-Q3marża brutto (dziewięć miesięcy)61.520
2024-11-052024-Q3Marża brutto60.220
2024-11-052024-Q3Wskaźnik kapitału własnego37.420
2024-11-052024-Q3marża EBITDA (dziewięć miesięcy)16.420
2024-11-052024-Q3Marża EBITDA18.220
2024-11-052024-Q3marża EBIT kwartał 39.3%16
2024-11-052024-Q3marża EBIT (dziewięć miesięcy)7.720
2024-11-052024-Q3Marża EBIT9.320
2024-08-012024-Q2handlowy kapitał obrotowy netto20%15
2024-08-012024-Q2wyświetlenia w mediach społecznościowych120 billion impressions15
2024-08-012024-Q2nowi obserwujący w mediach społecznościowychmore than 10 million new followers15
2024-08-012024-Q2interakcje w mediach społecznościowycharound 3 billion engagements15
2024-08-012024-Q2nakłady marketingowe jako procent sprzedaży Grupy7.8%15
2024-08-012024-Q2marża brutto62.1%15
2024-08-012024-Q2globalna baza członkówalmost 10 million registered customers15
2024-08-012024-H1Handlowy kapitał obrotowy jako % sprzedaży21.2 (EUR %)18
2024-08-012024-H1Handlowy kapitał obrotowy843 (EUR in EUR million)18
2024-08-012024-Q2Handlowy kapitał obrotowy843 (EUR in EUR million)19
2024-08-012024-H1łączna powierzchnia sprzedaży192,00018
2024-08-012024-H1Aktywa segmentu - EMEA498 (EUR (in EUR million))18
2024-08-012024-H1Aktywa segmentu - Azja/Pacyfik223 (EUR (in EUR million))18
2024-08-012024-H1Aktywa segmentu - Ameryki379 (EUR (in EUR million))18
2024-08-012024-Q2Produktywność sprzedaży w handlu stacjonarnymEUR 12,000 per sq m19
2024-08-012024-H1limit kredytowy Reverse FactoringEUR 261 million18
2024-08-012024-H1Liczba własnych wolnostojących sklepów49418
2024-08-012024-H1zysk segmentu licencji43 (EUR in EUR million)18
2024-08-012024-H1Kapitał własny grupy1,305 (EUR in EUR million)18
2024-08-012024-H1Marża brutto62.118
2024-08-012024-Q2Marża brutto62.9%19
2024-08-012024-H1Wskaźnik kapitału własnego3718
2024-08-012024-Q2Marża EBITDA Q215.8%19
2024-08-012024-Q2Marża EBITDA H115.5%19
2024-08-012024-H1Marża EBITDA15.518
2024-08-012024-Q2Marża EBIT Q26.9%19
2024-08-012024-Q2Marża EBIT H16.9%19
2024-08-012024-H1Marża EBIT (segment EMEA)23.218
2024-08-012024-H1Marża EBIT (segment Azja/Pacyfik)14.318
2024-08-012024-H1Marża EBIT (segment Ameryki)10.718
2024-08-012024-H1Marża EBIT6.918
2024-08-012024-H1Produktywność sprzedaży stacjonarnej12,000 (EUR EUR per square meter)18
2024-05-022024-Q1Handlowy kapitał obrotowy netto % przychodów21.2%13
2024-05-022024-Q1Koszty operacyjne jako % przychodów54.6%13
2024-05-022024-Q1Wydatki marketingowe jako % przychodów7.5%13
2024-05-022024-Q1marża brutto61.4%13
2024-05-022024-Q1Handlowy kapitał obrotowy jako % przychodów21.212
2024-05-022024-Q1Marża brutto61.412
2024-05-022024-Q1Wskaźnik kapitału własnego39.812
2024-05-022024-Q1Marża EBITDA15.212
2024-05-022024-Q1Marża EBIT6.812
2024-05-022024-Q1Marża EBIT6.8%13
2024-03-07FY2023Kobiety na drugim szczeblu kierowniczym rok poprzedni46%11
2024-03-07FY2023Kobiety na drugim szczeblu kierowniczym44%11
2024-03-07FY2023Kobiety na pierwszym szczeblu kierowniczym rok poprzedni28%11
2024-03-07FY2023Kobiety na pierwszym szczeblu kierowniczym29%11
2024-03-07FY2023handlowy kapitał obrotowy netto20.8%5
2024-03-07FY2023Wyniki ceny akcji 2023+25%11
2024-03-07FY2023Kwota pożyczki Schuldschein175,000 thousand11
2024-03-07FY2023wykorzystanie odnawialnej linii kredytowej92,393 thousand11
2024-03-07FY2023Wskaźnik wypłaty dywidendy36%5
2024-03-07FY2023własna produkcja izmir global sourcing rok poprzedni12%11
2024-03-07FY2023własna produkcja izmir global sourcing15%11
2024-03-07FY2023Wskaźnik kosztów operacyjnych51.7%5
2024-03-07FY2023towary pozyskane emea rok poprzedni46%11
2024-03-07FY2023towary pozyskane emea52%11
2024-03-07FY2023Wzrost bazy członkowskiejmore than 30%5
2024-03-07FY2023wolumen największego pojedynczego zewnętrznego miejsca produkcji rok poprzedni5%11
2024-03-07FY2023wolumen największego pojedynczego zewnętrznego miejsca produkcji4%11
2024-03-07FY2023wolumen zaopatrzenia od największego zewnętrznego dostawcy rok poprzedni5%11
2024-03-07FY2023wolumen zaopatrzenia od największego zewnętrznego dostawcy4%11
2024-03-07FY2023marża brutto61.5%5
2024-03-07FY2023dźwignia finansowa rok poprzedni1.111
2024-03-07FY2023dźwignia finansowa1.311
2024-03-07FY2023dywidenda na akcję1.35 euros5
2024-03-07FY2023dywidenda na akcję1.3511
2024-03-07FY2023Udział przychodów cyfrowychalmost 20%5
2024-03-07FY2023ryzyko walutowe portfela zysk netto rok poprzedni22 (EUR EUR million)11
2024-03-07FY2023ryzyko walutowe portfela zysk netto11 (EUR EUR million)11
2024-03-07FY2023wystawione gwarancje bankowe9,263 thousand11
2024-03-07FY2023handlowy kapitał obrotowy netto (TNWC)870 (EUR in EUR million)11
2024-03-07FY2023łączna powierzchnia sprzedaży186,00011
2024-03-07FY2023wskaźnik zadłużenia ogólnego1.311
2024-03-07FY2023TNWC jako procent przychodów20.811
2024-03-07FY2023Koszty osobowe918 (EUR in EUR million)11
2024-03-07FY2023koszty operacyjne jako % przychodów51.7 (EUR %)11
2024-03-07FY2023Liczba własnych punktów sprzedaży1,41811
2024-03-07FY2023Liczba własnych wolnostojących sklepów48911
2024-03-07FY2023Liczba własnych punktów sprzedaży detalicznej Grupy1,41811
2024-03-07FY2023koszty marketingu jako % przychodów7.8 (EUR %)11
2024-03-07FY2023koszty marketingu328 (EUR in EUR million)11
2024-03-07FY2023Marża zysku brutto ze sprzedaży (rok poprzedni)61.811
2024-03-07FY2023Marża zysku brutto ze sprzedaży61.511
2024-03-07FY2023Marża brutto61.511
2024-03-07FY2023Dźwignia finansowa1.311
2024-03-07FY2023Wskaźnik kapitału własnego3811
2024-03-07FY2023Marża EBIT9.8%5
2024-03-07FY2023Marża EBIT9.811
2024-03-07FY2023dywidenda na akcję (rok poprzedni)1.0011
2024-03-07FY2023Dywidenda na akcję1.3511
2024-03-07FY2023produkty opracowane cyfrowoaround 6511
2024-03-07FY2023Produktywność sprzedaży stacjonarnej12,400 (EUR EUR per square meter)11
2023-11-022023-Q3wskaźnik handlowego kapitału obrotowego netto20%9
2023-11-022023-Q3w tym własne sklepy wolnostojące48210
2023-11-022023-Q3produktywność sklepu12,400 euros per square meter9
2023-11-022023-Q3wskaźnik kosztów operacyjnych50.6%9
2023-11-022023-Q3marża brutto60.7%9
2023-11-022023-Q3Udział przychodów cyfrowychapproaching 20%9
2023-11-022023-Q3Handlowy kapitał obrotowy jako % przychodów19.8 (EUR %)10
2023-11-022023-Q3Handlowy kapitał obrotowy983 (EUR in EUR million)10
2023-11-022023-Q3Liczba własnych punktów sprzedaży1,40010
2023-11-022023-Q3Marża brutto60.710
2023-11-022023-Q3Wskaźnik kapitału własnego37.310
2023-11-022023-Q3Marża EBITDA18.310
2023-11-022023-Q3Marża EBIT10.0%9
2023-11-022023-Q3Marża EBIT10.010
2023-08-022023-H1Handlowy kapitał obrotowy jako % sprzedaży17.96
2023-08-022023-H1łączna powierzchnia sprzedaży180,0006
2023-08-022023-H1aktywa ogółem (poprzedni okres)2,847 (EUR in EUR million)6
2023-08-022023-H1łączne aktywa3,257 (EUR in EUR million)6
2023-08-022023-H1liczba akcji70,400,0006
2023-08-022023-H1liczba własnych sklepów wolnostojących4766
2023-08-022023-H1aktywa trwałe (poprzedni okres)1,472 (EUR in EUR million)6
2023-08-022023-H1aktywa trwałe1,522 (EUR in EUR million)6
2023-08-022023-H1ostatni kurs akcji71.546
2023-08-022023-H1marża brutto % (poprzedni okres)62.66
2023-08-022023-H1marża brutto %61.96
2023-08-022023-H1wskaźnik kapitału własnego % (poprzedni okres)35.36
2023-08-022023-H1wskaźnik kapitału własnego %35.96
2023-08-022023-H1kapitał własny (poprzedni okres)1,006 (EUR in EUR million)6
2023-08-022023-H1kapitał własny1,171 (EUR in EUR million)6
2023-08-022023-H1marża EBITDA % (poprzedni okres)18.86
2023-08-022023-H1marża EBITDA %17.36
2023-08-022023-H1marża EBIT % (poprzedni okres)8.56
2023-08-022023-H1marża EBIT %9.36
2023-08-022023-H1produktywność sprzedaży stacjonarnejEUR 12,5006
2023-08-022023-Q2Wzrost w UK vs. przed pandemią32%8
2023-08-022023-Q2Handlowy kapitał obrotowy netto jako % sprzedaży (średnia krocząca)17.9 (EUR %)7
2023-08-022023-Q2Handlowy kapitał obrotowy850 (EUR in EUR million)7
2023-08-022023-Q2Handlowy kapitał obrotowy17.9%8
2023-08-022023-Q2łączna powierzchnia sprzedażyaround 180,000 sq m7
2023-08-022023-Q2Produktywność sklepów12,500 euros per square meter8
2023-08-022023-Q2Koszty sprzedaży w sklepach stacjonarnych20.8%8
2023-08-022023-Q2Produktywność sprzedaży na m kw.EUR 12,5007
2023-08-022023-Q2Koszty operacyjne jako % sprzedaży50.5%8
2023-08-022023-Q2Inwestycje marketingowe6.6%8
2023-08-022023-Q2Wzrost vs. poziomy sprzed pandemii52%8
2023-08-022023-Q2Marża brutto62.37
2023-08-022023-Q2Marża brutto62.3%8
2023-08-022023-Q2Sklepy wolnostojące4767
2023-08-022023-Q2Wzrost EMEA w czterech latach skumulowany53%8
2023-08-022023-Q2Marża EBITDA20.07
2023-08-022023-Q2Marża EBIT Q211.8%8
2023-08-022023-Q2Marża EBIT11.87
2023-08-022023-Q2Udział przychodów cyfrowych19%8
2023-08-022023-Q2Wzrost w Ameryce vs. przed pandemią64%8
2023-05-042023-Q1wskaźnik handlowego kapitału obrotowego netto16.4%3
2023-05-042023-Q1Koszty sprzedaży detalicznej % sprzedaży20.1%3
2023-05-042023-Q1Koszty operacyjne jako % przychodów54.6%3
2023-05-042023-Q1Koszty marketingu % sprzedaży9.3%3
2023-05-042023-Q1marża brutto61.4%3
2023-05-042023-Q1handlowy kapitał obrotowy netto jako % sprzedaży16.44
2023-05-042023-Q1Handlowy kapitał obrotowy791 (EUR in EUR million)4
2023-05-042023-Q1Marża brutto61.44
2023-05-042023-Q1Wskaźnik kapitału własnego36.94
2023-05-042023-Q1Marża EBITDA14.64
2023-05-042023-Q1Marża EBIT6.7%3
2023-05-042023-Q1Marża EBIT6.74
Reklama

Śledzenie Guidance (najnowsze na metrykę/okres · 16/49)#

Wszystkie prognozy kierownictwa (guidance) i ich późniejszy wynik. Metodologia

Wartości rzeczywiste: przychody w mln € · wskaźniki w %

Za okresWydano dniaWskaźnikCelWykonanieOcenaKierunekŹródło
FY20262026-07-30Przychodymid- to high-single digits decline–oczekujące–34
FY20262026-07-30Wzrost Capex (YoY)3–4%–oczekujące–34
FY20262026-07-30Handlowy kapitał obrotowy18–20%–oczekującewydany po raz pierwszy34
FY20262026-05-05Marża brutto (GAAP)expected to support profitability–oczekującepotwierdzony35
FY20262026-03-10EBIT300–350–oczekującepotwierdzony37
FY20262026-03-10zysk operacyjny300–350–oczekująceobniżony32
FY20252025-11-04Capex200––obniżony29
FY20252025-11-04Marża EBIT9%––obniżony29
FY20252025-05-06Wzrost przychodów (r/r)-2–2%––potwierdzony24
FY20252025-05-06Handlowy kapitał obrotowy (TNWC) jako % sprzedaży19–20%––potwierdzony32
FY20252025-03-13Przychody4 200–4 400––potwierdzony32
FY20252025-03-13Marża brutto (GAAP)62%––obniżony22
FY20252025-03-13EBIT380–440––potwierdzony32
FY20252025-03-13handlowy kapitał obrotowy jako procent przychodów19–20%––potwierdzony30
FY20252025-03-13zysk operacyjny380–440––potwierdzony27
2024-H22024-08-01OpEx (GAAP)1–3%–oczekującewydany po raz pierwszy15
FY20242025-03-13 °Przychody4 3074 307,3powyżejpodwyższono21
FY20242025-03-13 °Capex286286zgodnieobniżony21
FY20242025-03-13 °Zysk netto224––potwierdzony21
FY20242025-03-13 °Handlowy kapitał obrotowy19,6–120%––podwyższono21
FY20242025-03-13 °dywidenda na akcję1,4––podwyższono14
FY20242024-11-05Wzrost przychodów (r/r)1–4%2,6zgodniepotwierdzony16
FY20242024-11-05Wzrost EBIT (YoY)-15–5%-12,1zgodniepotwierdzony20
FY20242024-11-05zysk operacyjny350–430––obniżony16
FY20242024-08-01Marża brutto (GAAP)62%––obniżony15
FY20242024-08-01EBIT350–430360,8zgodniepotwierdzony21
FY20242024-05-02FCF raportowany500––potwierdzony13
FY20242024-03-07Marża EBIT10–10,7%8,4poniżejpotwierdzony5
FY20242024-03-07FCF500––potwierdzony15
FY20242024-03-07Zysk netto grupy5–15%––potwierdzony18
FY20242024-03-07handlowy kapitał obrotowy jako procent przychodów20%––potwierdzony18
FY20242024-03-07Zysk operacyjny430–475––potwierdzony11
FY20232023-11-02Marża brutto (GAAP)62%––potwierdzony9
FY20232023-11-02Marża EBIT10%9,8poniżejpotwierdzony9
FY20232023-11-02zysk operacyjny400–420––podwyższono9
FY20232023-08-02Przychody4 100–4 2004 197,5zgodniepotwierdzony9
FY20232023-08-02Capex250–300––podwyższono6
FY20232023-08-02EBIT400–420410,3zgodniepotwierdzony10
FY20232023-08-02Wzrost przychodów (r/r)12–15%––podwyższono8
FY20232023-08-02Wzrost EBIT (YoY)20–25%––podwyższono8
FY20232023-08-02Sprzedaż EMEA10–15%––podwyższono6
FY20232023-08-02Sprzedaż Americas10–15%––podwyższono6
FY20232023-08-02Sprzedaż Asia/Pacific25–30%––podwyższono6
FY20232023-08-02Zysk netto grupy20–25%––podwyższono6
FY20232023-08-02handlowy kapitał obrotowy jako procent przychodów18–19%––podwyższono6
FY20232023-08-02Zysk netto20–25%––podwyższono7
FY20232023-08-02Sprzedaż wg regionów - EMEA10–15%––podwyższono7
FY20232023-08-02Sprzedaż według regionów - Ameryki10–15%––podwyższono7
FY20232023-08-02Sprzedaż według regionów - Azja/Pacyfik25–30%––podwyższono7
Reklama

Rozwój#

Skrócone podsumowanie każdego okresu sprawozdawczego w formie tekstu ciągłego: co zmieniło się operacyjnie, jakie czynniki wskazuje kierownictwo, jak rozwinęły się wyniki i przepływy pieniężne. Metodologia

FY2026

Hugo Boss Group odnotował skorygowane o kursy walut spadki przychodów w obu kwartałach roku obrotowego 2026: sprzedaż Grupy w Q1 wyniosła 905 mln EUR milionów, co stanowi spadek o 6 % w ujęciu skorygowanym o kursy walut 33, a sprzedaż Grupy w Q2 wyniosła 905 mln EUR milionów, co stanowi spadek o 9 % w ujęciu skorygowanym o kursy walut 36, przy czym spółka realizowała strategiczne dostosowanie w ramach CLAIM 5 TOUCHDOWN w warunkach osłabionego sentymentu konsumenckiego. Marża brutto poprawiała się w każdym kwartale, osiągając 62,5 % w Q1 i 64,9 % w Q2 33, 36, wspomagana efektywnością zaopatrzenia i poprawą cenową; EBIT wyniósł 35 mln EUR milionów w Q1 i 59 mln EUR milionów w Q2 33, 36. Wolne przepływy pieniężne przed leasingiem istotnie poprawiły się w pierwszym półroczu 2026 roku, wspierane 15-procentowym spadkiem zapasów i ograniczonymi nakładami kapitałowymi 34. W czerwcu 2026 roku Frasers Group ogłosiła dobrowolną publiczną ofertę przejęcia po 38,00 EUR za akcję; Zarząd i Rada Nadzorcza zaleciły akcjonariuszom odrzucenie oferty w dniu 9 lipca 2026 roku 34. W całym analizowanym okresie spółka potwierdzała całoroczne prognozy na 2026 rok, zakładające skorygowany o kursy walut spadek sprzedaży Grupy w przedziale od średnich do wysokich jednocyfrowych wartości procentowych oraz EBIT na poziomie 300-350 milionów EUR 33, 36.

FY2025

Hugo Boss AG zamknął rok obrotowy 2025 z przychodami Grupy wynoszącymi 4 269,8 mln EUR milionów euro, co stanowi spadek o 1 % w ujęciu raportowanym, lecz wzrost o 2 % w ujęciu skorygowanym o kursy walut, gdyż trwające niekorzystne wahania kursów walut maskowały rzeczywisty wzrost wolumenu w promocyjnym otoczeniu rynkowym 32. Zysk operacyjny (EBIT) wzrósł o 8 % do 390,8 mln EUR milionów euro, co odzwierciedla pięć kolejnych kwartałów dyscypliny w redukcji kosztów operacyjnych, które zwiększyły marżę EBIT do 9,2 %, o 80 punktów bazowych rok do roku 32. Zysk netto za rok wzrósł o 16 % do 259,3 mln EUR milionów euro, wspomagany niższymi netto kosztami finansowymi i obniżoną efektywną stawką podatkową 32. Spółka zakończyła rok w pozycji netto gotówkowej przed leasingiem, z środkami pieniężnymi i ich ekwiwalentami w wysokości 343,1 mln EUR milionów euro na dzień 31 grudnia 2025 roku, w porównaniu z 211 milionami EUR na koniec 2024 roku 32. W grudniu 2025 roku Hugo Boss uruchomił CLAIM 5 TOUCHDOWN, ramy strategicznej realizacji na okres do 2028 roku priorytetyzujące jakość wzrostu nad skalą, oraz ogłosił program skupu akcji własnych o wartości do 200 milionów EUR 32.

FY2024

Hugo Boss AG osiągnął rekordową sprzedaż Grupy na poziomie 4 307,3 mln EUR milionów w 2024 roku, co stanowi wzrost o 3 % zarówno w ujęciu raportowanym, jak i skorygowanym o kursy walut, przy udziale we wzroście obu marek, większości regionów oraz kanałów cyfrowych i hurtowych 21. Zysk operacyjny (EBIT) spadł o 12 % do 360,8 mln EUR milionów, przy marży EBIT na poziomie 8,4 %, co częściowo odzwierciedla 47 milionów EUR odpisów niepieniężnych z tytułu utraty wartości aktywów handlu detalicznego w wymagającym środowisku stacjonarnym 23. Marża brutto poprawiła się o 30 punktów bazowych do 61,8 %, napędzana efektywnością w zaopatrzeniu i zmniejszeniem udziału transportu lotniczego 22. Wolne przepływy pieniężne znacznie wzrosły do 500 mln EUR milionów z 96 milionów EUR w 2023 roku, wspomagane poprawą w handlowym kapitale obrotowym netto i dyscypliną nakładów kapitałowych 21. Do kluczowych strategicznych kamieni milowych należały: uruchomienie linii dżinsowej HUGO Blue, wieloletnie partnerstwo z Davidem Beckhamem jako ambasadorem marki BOSS oraz program lojalnościowy HUGO BOSS XP, który powiększył bazę członków o 25 % do ponad dziesięciu milionów zarejestrowanych klientów 21.

FY2023

Hugo Boss AG osiągnęło rekordowe roczne przychody w wysokości 4 197,5 mln EUR milionów w roku obrotowym 2023, przekraczając po raz pierwszy w historii spółki próg 4 miliardów EUR i wyprzedzając o dwa lata swój pierwotny cel przychodowy na rok 2025 11. Sprzedaż Grupy w ujęciu walutowo-neutralnym wzrosła o 18 %, przy czym wzrosty dwucyfrowe odnotowano we wszystkich obszarach: obu markach BOSS i HUGO, we wszystkich regionach i wszystkich kanałach dystrybucji 11. Zysk operacyjny wyniósł 410,3 mln EUR milionów, co oznacza wzrost o 22 % rok do roku, a marża EBIT zwiększyła się o 60 punktów bazowych do 9,8 %; zysk netto wyniósł 269,8 mln EUR milionów, a rozwodniony zysk na akcję 3,74 11. Marża brutto obniżyła się o 30 punktów bazowych do 61,5 % pod wpływem niekorzystnych efektów walutowych, wyższych kosztów produktu i bardziej promocyjnego otoczenia rynkowego, częściowo skompensowanych przez niższe koszty transportu 5. Nakłady inwestycyjne wzrosły o 55 % do 247,4 mln EUR milionów w ramach realizacji strategii CLAIM 5; wolne przepływy pieniężne wyniosły 146,3 mln EUR milionów, a zadłużenie netto na koniec roku ukształtowało się na poziomie 222 mln EUR milionów 11.

Reklama

Słowniczek#

  • Przychody: Przychody z umów z klientami po pomniejszeniach, tak jak wykazuje je sama spółka; nie produkcja całkowita, przychody brutto, GMV ani napływ zamówień.
  • Zysk operacyjny: Operacyjna pozycja rachunku zysków i strat, czyli zysk operacyjny; EBIT tylko jako oznaczone zastępstwo, nigdy zysk przed opodatkowaniem ani zysk zwyczajny.
  • Zysk netto: Zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej, po działalności zaniechanej; bez udziałów mniejszości i bez całkowitych dochodów.
  • EPS: Rozwodniony EPS przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej; wartość opublikowana zawsze ma pierwszeństwo przed wyliczoną, wartości wyliczone są oznaczone.
  • FCF: FCF = przepływy operacyjne minus Capex na rzeczowe aktywa trwałe; własna wartość FCF spółki jest pokazywana osobno.
  • Przepływy op.: Przepływy operacyjne zgodnie z publikacją; spółki MSSF mogą ujmować zapłacone odsetki w przepływach finansowych, więc porównywalność bywa ograniczona.
  • Gotówka: Gotówka i jej ekwiwalenty, bez papierów wartościowych, chyba że spółka ujmuje je w tej pozycji.
  • Dług netto: Dług netto = zadłużenie finansowe bez zobowiązań leasingowych minus gotówka na ten sam dzień; własna pozycja netto spółki może się różnić.
  • *: wyliczone, wzór w dymku
  • ≈: wyliczone, przybliżenie
  • ~: niepewne; wartość pozostaje widoczna, oceny jej nie używają
  • °: poprawione przez zapytanie do dokumentu lub skorygowane na podstawie dowodu
  • EBIT: EBIT jako zastępstwo: rachunek wyników nie zawiera pozycji operacyjnej
  • basic: podstawowy EPS jako zastępstwo, gdy brak rozwodnionego
Reklama

Źródła: raporty kwartalne, raporty roczne i dokumenty relacji inwestorskich#

Wszystkie dokumenty źródłowe, z których NadirAlpha zbudował ten raport, z typem (raport kwartalny, półroczny, roczny, komunikat o wynikach), datą publikacji i bezpośrednim linkiem do zgłoszenia (EDINET/SEC/IR). Metodologia

38 dokumentów · 2023 do 2026 · IR
#Typ dokumentuOpublikowanoLink
#1IR-Report raport2023-03-09Otwórz
#2 / #102IR-Report raport2023-03-09Otwórz
#3IR-Quarter raport kwartalny2023-05-04Otwórz
#4 / #104IR-Quarter raport kwartalny2023-05-04Otwórz
#6 / #107IR-Half raport półroczny2023-08-02Otwórz
#7 / #108IR-Quarter raport kwartalny2023-08-02Otwórz
#8IR-Quarter raport kwartalny2023-08-02Otwórz
#9IR-Quarter raport kwartalny2023-11-02Otwórz
#10 / #111IR-Quarter raport kwartalny2023-11-02Otwórz
#5IR-Report raport2024-03-07Otwórz
#11 / #112IR-Annual raport roczny2024-03-07Otwórz
#12 / #113IR-Quarter raport kwartalny2024-05-02Otwórz
#13IR-Quarter raport kwartalny2024-05-02Otwórz
#15IR-Quarter raport kwartalny2024-08-01Otwórz
#18 / #119IR-Half raport półroczny2024-08-01Otwórz
#19 / #120IR-Quarter raport kwartalny2024-08-01Otwórz
#16IR-Report raport2024-11-05Otwórz
#20 / #121IR-Quarter raport kwartalny2024-11-05Otwórz
#14IR-Report raport2025-03-13Otwórz
#21 / #122IR-Annual raport roczny2025-03-13Otwórz
#22IR-Report raport2025-03-13Otwórz
#23 / #124IR-Report raport2025-03-13Otwórz
#24 / #125IR-Quarter raport kwartalny2025-05-06Otwórz
#27IR-Report raport2025-05-06Otwórz
#26 / #127IR-Half raport półroczny2025-07-21Otwórz
#28IR-Report raport2025-08-05Otwórz
#30 / #131IR-Quarter raport kwartalny2025-08-05Otwórz
#29IR-Report raport2025-11-04Otwórz
#31 / #132IR-Quarter raport kwartalny2025-11-04Otwórz
#17IR-Report raport2025-11-19Otwórz
#25IR-Report raport2026-03-10Otwórz
#32 / #133IR-Annual raport roczny2026-03-10Otwórz
#38IR-Report raport2026-03-10Otwórz
#33 / #134IR-Quarter raport kwartalny2026-05-05Otwórz
#35IR-Quarter raport kwartalny2026-05-05Otwórz
#34 / #135IR-Half raport półroczny2026-07-30Otwórz
#36IR-Quarter raport kwartalny2026-08-04Otwórz
#37 / #138IR-Quarter raport kwartalny2026-08-04Otwórz

FAQ#

Czy istnieje prognoza zarządu (Guidance) na okres FY2026?

Tak. Zarząd opublikował cele na okres FY2026, w tym Przychody. Rozdział dotyczący Guidance tracking przedstawia wszystkie cele i porównuje je z późniejszymi wynikami rzeczywistymi; neutralnie, bez własnych szacunków.

Jakie dodatkowe wskaźniki raportuje HUGO BOSS AG?

Zgodnie z raportem za Q2 2026: Marża EBIT, Marża brutto, Wskaźnik kapitału własnego, Marża EBITDA, Koszty osobowe, Marża EBIT Q2. Rozdział Raportowane KPI wymienia każdą wartość ze źródłem. Przychody są podzielone według EMEA, Ameryki, Azja/Pacyfik, Handel detaliczny.

Czy HUGO BOSS AG wypłaca dywidendę?

Dokumenty zgłoszeniowe zawierają informacje o dywidendzie; najnowszy wpis: wypłacone dywidendy 0,04 (FY2025) (zgodnie z raportem, bez własnej oceny). Szczegóły z linkami do źródeł znajdują się w rozdziałach raportu.

Gdzie mogę znaleźć oficjalne dokumenty Investor Relations spółki HUGO BOSS AG?

NadirAlpha podaje w rozdziale źródeł linki do wszystkich 58 wykorzystanych dokumentów oryginalnych (Dokumenty IR): raport kwartalny, raport, raport półroczny, każdy z typem, datą publikacji i bezpośrednim odnośnikiem; każda liczba w raporcie ma numer źródła.

Więcej raportów NadirAlpha#

Wszystkie raporty · Akcje niemieckie (31)

Reklama