NadirAlphaNA EN · DE · ES · FR · 中文 · PL
Reklama

Akcje thyssenkrupp TKA.DE

thyssenkrupp AG · Dokumenty IR · Waluta sprawozdawcza EUR · Raportowanie kwartalne · Dane na dzień Q3 RO2026 (Kwi do Cze 2026) · zaktualizowano 2026-10-09 · sprawdzono 2026-10-08 · ISIN DE0007500001

Akcje thyssenkrupp (TKA.DE): Wyniki kwartalne i roczne od 2025 z raport kwartalny i dokumentów IR: przychody, wynik, bilans, przepływy pieniężne i guidance zarządu, każda liczba ze źródłem. Stan na 08/2026, raportowanie kwartalne. Analiza akcji od NadirAlpha. Przychody Q3 RO2026 (Kwi do Cze 2026): 8,8 mld EUR (+8 % r/r). Najnowszy odczyt: Rentowna na wszystkich poziomach.

Rentowna na wszystkich poziomach

Redakcja NadirAlpha · O nas · Metodologia

Nowy kwartał, monitorowany przez AI. · NadirAlpha śledzi każdą akcję przez jej oryginalne raporty: najnowsze liczby na tle historii, guidance versus dane rzeczywiste; neutralnie, na bieżąco aktualizowane, każda liczba klikalna z podaniem źródła.
Raport generowany przez AI · nie stanowi porady inwestycyjnej · dane wyodrębnione automatycznie; prosimy weryfikować z podlinkowanym oryginałem więcej
Wygenerowane przez AIUtworzono z pomocą AI na podstawie podlinkowanych oryginalnych zgłoszeń spółki (przejrzystość zgodnie z Art. 50 EU AI Act). Więcej o narzędziu: Claude Code.
Nie jest poradą inwestycyjnąNeutralna informacja finansowa; nie stanowi rekomendacji ani analizy inwestycyjnej w rozumieniu MiFID II.
Zweryfikuj samodzielnieDane są wyodrębniane automatycznie, możliwe są błędy. Każda liczba jest klikalna i zawiera odniesienie do źródła; miarodajne są zawsze oryginalne dokumenty emitenta.
RedakcjaTeksty (model biznesowy, aktualny stan, rozwój i inne) są tworzone redakcyjnie przez AI wyłącznie na podstawie oryginalnych raportów, automatycznie weryfikowane i opatrzone źródłami; to opis własny spółki, nie nasza ocena. Metodologia
Research AI · Ta strona służy jako udokumentowana baza danych do dalszego research z asystentami AI takimi jak Claude; każda liczba pozostaje weryfikowalna przez linki do źródeł.
Reklama

Model biznesowy#

Czym zajmuje się spółka i w jaki sposób zarabia; opracowane redakcyjnie przez AI wyłącznie na podstawie oryginalnych raportów spółki, bez własnej oceny. Metodologia

thyssenkrupp AG to zdywersyfikowana grupa przemysłowa z siedzibą w Essen w Niemczech, działająca w ramach pięciu głównych segmentów: Steel Europe (produkcja płaskich wyrobów ze stali węglowej), Materials Services / tk accelis (dystrybucja stali i materiałów), Automotive Technology (komponenty i systemy dla sektora motoryzacyjnego), Marine Systems (okręty wojenne i budowa okrętów podwodnych w ramach długoterminowych kontraktów obronnych) oraz Decarbon Technologies (inżynieria zakładów przemysłowych, obejmująca elektrolizę zielonego wodoru za pośrednictwem nucera oraz rozwiązania dekarbonizacyjne dla branży cementowej i chemicznej). Grupa osiąga przychody z produkcji i sprzedaży wyrobów stalowych, dystrybucji stali i powiązanych materiałów poprzez globalne łańcuchy dostaw, inżynierii i budowy dużych zakładów przemysłowych, realizacji systemów morskich na podstawie kontraktów rządowych oraz dostarczania precyzyjnych komponentów dla producentów samochodów. W ramach wieloletniej restrukturyzacji portfela thyssenkrupp sukcesywnie wydziela główne jednostki biznesowe: Marine Systems zostało operacyjnie wyodrębnione w październiku 2025 r. wraz z ustanowieniem 49-procentowego udziału niekontrolującego, działalność Materials Services (tk accelis) uzyskała zatwierdzenie akcjonariuszy do samodzielnego notowania na giełdzie, a aktywa niezwiązane z podstawową działalnością, w tym Automation Engineering oraz udział w specjalistycznej stali AST, zostały zbyte, co odzwierciedla strategię tworzenia bardziej skoncentrowanych, autonomicznych podmiotów z dawnej struktury konglomeratu.

Reklama

Aktualny stan#

Podsumowanie ostatniego okresu sprawozdawczego: kluczowe wskaźniki, czynniki wzrostu i wypowiedzi zarządu; opracowane redakcyjnie na podstawie aktualnego raportu oryginalnego, każda liczba potwierdzona numerem źródłowym. Metodologia

Ocena NadirAlpha, stan na Q3 RO2026 (Kwi do Cze 2026).

thyssenkrupp AG odnotował przychody grupy w wysokości 8 786 mln EUR milionów euro w trzecim kwartale fiskalnym 2025/26 (kwiecień–czerwiec 2026), co oznacza wzrost o 8 % rok do roku, przy wzroście w segmentach Materials Services, Steel Europe i Marine Systems 17. Skorygowany EBIT wyniósł 183 mln euro w kwartale, w porównaniu z 155 mln euro w kwartale poprzedniego roku, w miarę jak zarządzanie wynikami nadal przynosiło efekty w segmentach biznesowych 17. Całoroczna prognoza skorygowanego EBIT została zawężona z 500 do 900 mln euro do 600 do 900 mln euro, a całoroczna prognoza zysku netto została doprecyzowana do −700 do −400 mln euro z −800 do −400 mln euro, odzwierciedlając korektę w górę dolnych granic obu przedziałów 17. Program zarządzania wynikami APEX nadal przynosił wymierne poprawy wyników w wielu liniach biznesowych, przyczyniając się do poprawy trajektorii wyników kwartalnych 14.
Komentarz kierownictwa do wyników za 2026-Q2 (IR-Quarter, 2026-08-13):
„thyssenkrupp nadal umacnia swoją siłę operacyjną i jasność strategiczną.” Miguel López, Vorstandsvorsitzender (Chief Executive Officer) 17 (tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
„thyssenkrupp zyskuje na sile operacyjnej i przejrzystości strategicznej. Zwiększamy naszą efektywność i stale poprawiamy wyniki. Jednocześnie wyraźnie przyspieszamy realizację naszego kursu transformacji: planowane wejście tk accelis na giełdę, postępy w restrukturyzacji Steel Europe oraz silna pozycja TKMS pokazują, że nasz model przyszłości nie tylko nabiera kształtu, lecz także się sprawdza: silne, samodzielne segmenty z wyraźną perspektywą strategiczną pod dachem zwartego holdingu finansowego. W ten sposób stwarzamy atrakcyjne perspektywy dla naszych pracowników oraz umożliwiamy akcjonariuszom bezpośrednie uczestnictwo w procesie tworzenia wartości, tego kursu będziemy konsekwentnie się trzymać.” Miguel López, Vorstandsvorsitzender (Chief Executive Officer) 17 (tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
Przychody · 2026-Q38 786mln €
Zysk netto · 2026-Q30mln €
EPS · 2026-Q30,00€
Trend przychodów
Guidance
Na FY2026 spółka prognozuje EBIT 600 do 900 mln € (podwyższono); Zysk netto -700 do -400 mln € (podwyższono); Przychody grupy -3 do -1% (potwierdzony). 17
Rentowność
Zysk operacyjny (EBIT) za kwartał wyniósł 222 mln EUR milionów euro, natomiast skorygowany EBIT w wysokości 183 mln euro ukształtował się powyżej wyniku z kwartału poprzedniego roku wynoszącego 155 mln euro 17. Rozwodniony zysk na akcję wyniósł 0,00 euro, odzwierciedlając wynik netto na poziomie zbliżonym do zera na poziomie grupy w danym kwartale 15. Wolne przepływy pieniężne w wysokości -82 mln EUR milionów euro pozostały ujemne, przy czym wydatki kapitałowe i zapotrzebowanie na kapitał obrotowy, w tym bieżące inwestycje w instalację DRI w Steel Europe, pochłaniały operacyjną generację gotówki 15.
Zadłużenie
Środki pieniężne i ich ekwiwalenty na koniec kwartału wyniosły 3 379 mln EUR milionów euro, w porównaniu z 3 549 mln EUR milionami euro na koniec poprzedniego kwartału, odzwierciedlając utrzymującą się ujemną trajektorię wolnych przepływów pieniężnych 15. W czerwcu 2026 roku thyssenkrupp podpisał nowy konsorcjalny odnawialny kredyt obrotowy w wysokości 1,7 mld euro oraz konsorcjalny kredyt gwarancyjny w wysokości 1,25 mld euro, rozszerzając krótkoterminowe możliwości finansowania 20. Grupa podlega kowenantom finansowym obejmującym wskaźnik Loan-to-Value na poziomie nieprzekraczającym 55 %, wskaźnik bieżący powyżej 1,10 oraz wartość aktywów netto netto (Tangible Net Worth) powyżej 750 mln euro 20.
Perspektywa zarządu
Marine Systems (TKMS) został wybrany jako preferowany dostawca dla kanadyjskiego programu okrętów podwodnych obejmującego do dwunastu okrętów podwodnych typu 212CD, a TKMS odnotował rekordowy portfel zamówień przekraczający 20 mld euro w miarę postępu głównych programów obronnych 17 15. Uhde zakończyło z sukcesem modernizację konwertera amoniaku w Turcji z odnotowanym wzrostem produkcji o 13 %, a thyssenkrupp nucera ogłosiło strategiczną współpracę z Bharat Heavy Electricals Limited (BHEL) w celu rozszerzenia zasięgu rynkowego w obszarze elektrolizy zielonego wodoru 15 17. Redukcje zatrudnienia nadal postępowały zgodnie z celami dotyczącymi struktury kosztów, przy czym grupa odnotowała spadek liczby pracowników o około 3 500 pełnych etatów od początku roku 15.
Zmiana
Wpływ zamówień grupy wyniósł 7,7 mld euro w kwartale, niższy rok do roku, przy czym spadek wynikał z braku dużych zamówień na nowe jednostki Marine Systems odnotowanych w kwartale poprzedniego roku 17. Przychody segmentu Decarbon Technologies spadły o 19 % rok do roku w kwartale, napędzane utrzymującymi się zmianami w decyzjach inwestycyjnych klientów dotyczących projektów instalacji przemysłowych 15. Przychody segmentu Automotive Technology były również niższe rok do roku w kwartale, odzwierciedlając utrzymująco słaby popyt w działalności seryjnej na tle słabego chińskiego rynku motoryzacyjnego 15 20.
Ryzyka (aktualne)
Słaby popyt na chińskim rynku motoryzacyjnym nadal negatywnie wpływa na segment Automotive Technology, stanowiąc czynnik ryzyka specyficzny dla spółki, podczas gdy utrzymujące się ogólnie trudne warunki rynkowe ograniczają szerszy rozwój działalności 20 17. Wolne przepływy pieniężne przed fuzjami i przejęciami pozostały ujemne w kwartale, a w czwartym kwartale fiskalnym oczekiwany jest dodatkowy ujemny wynik z tytułu zbycia w przedziale niskich do średnich trzycyfrowych milionów euro w wyniku wyjścia z HKM 20. Wymogi kowenantów finansowych (Loan-to-Value ≤55 %, wskaźnik bieżący >1,10, Tangible Net Worth >750 mln euro), potencjalne przekroczenia kosztów lub harmonogramów w dużych długocyklowych projektach kapitałowych, pionierskie ryzyka technologiczne w obszarze elektrolizy zielonego wodoru spółki nucera oraz przesunięcia projektów inicjowane przez klientów w zakresie budowy instalacji chemicznych w Decarbon Technologies stanowią dodatkowe czynniki ryzyka dla grupy 20 17.
Nowości w tym okresie sprawozdawczym
Akcjonariusze zatwierdzili niezależność tk accelis (Materials Services) na walnym zgromadzeniu w dniu 7 sierpnia 2026 roku, przy 99,99 % głosów oddanych na tak; docelowe wprowadzenie na rynek Prime Standard Giełdy Papierów Wartościowych we Frankfurcie planowane jest na rok kalendarzowy 2026, przy czym thyssenkrupp zachowa 51 % większościowy udział po wydzieleniu 17 15 20. Pozostały 15 % udział w Acciai Speciali Terni (AST) został sprzedany włoskiej Grupie Arvedi w czerwcu 2026 roku, a 50 % udział thyssenkrupp w Hüttenwerke Krupp Mannesmann (HKM) został przeniesiony do Salzgitter AG w dniu 9 lipca 2026 roku za symboliczne wynagrodzenie w wysokości 1 EUR, przy czym przeszacowania w Steel Europe w wysokości 407 mln EUR zostały skompensowane odpisami z tytułu utraty wartości w wysokości 276 mln EUR 15 17 20. W lipcu 2026 roku podpisano kontrakt na cztery fregaty MEKO® A-200 DEU z opcją na cztery dodatkowe jednostki dla Bundeswehry, a Polysius uruchomił demonstracyjną instalację przemysłową czystej technologii oksypaliwowej, która według doniesień pochłania do 95 % emisji CO₂ 15 17.
Reklama

Kurs i wykres#

Interaktywny wykres kursowy (TradingView) oraz przebieg kluczowych wskaźników z tabel głównych. Metodologia

Dzienne świece z markerami newsów i wyników. Ładuje się dopiero po kliknięciu.

Reklama · linki afiliacyjne; możemy otrzymać prowizjęPartnerstwa afiliacyjne pomagają nam udostępniać te raporty bezpłatnie i regularnie je aktualizować.
Reklama

Czynniki kursowe#

Czynniki, które sama spółka wskazuje jako istotne dla swojego rozwoju biznesowego (na podstawie materiałów IR); odtworzone neutralnie, bez prognoz kursowych i bez własnej oceny. Metodologia

Restrukturyzacja portfela w kierunku obronności i zielonej stali, prowadzona przez wydzielenie Marine Systems jako TKMS
Marine Systems zostało wydzielone jako samodzielny podmiot (TKMS AG & Co. KGaA) w październiku 2025 roku i wykazuje najwyższą marżę segmentową w grupie, przeformułowując strukturę wyników w odejściu od słabego cyklu stalowego 20 12
Marine Systems / przyjęte zamówienia w segmencie obrony morskiej
Przedłużenia zamówień na okręty podwodne, obejmujące program 212CD (cztery jednostki), dwie dodatkowe jednostki dla Singapuru oraz kontrakt serwisowy na modernizację sześciu jednostek Bundeswehry; segment wykazuje najwyższą marżę spośród jednostek operacyjnych 16 12 8
Wydzielenie i giełdowe notowanie Marine Systems jako TKMS
Verselbststaendigung Marine Systems do TKMS AG & Co. KGaA zakończone w październiku 2025 roku, izolując działalność obronną 20
Transformacja w kierunku zielonej stali w Steel Europe (instalacja bezpośredniej redukcji w Duisburgu)
Gotowa na wodór instalacja bezpośredniej redukcji w budowie w Duisburgu, z planowanym pełnym uruchomieniem około 2028 roku, generująca znaczne nakłady kapitałowe przy utrzymującym się słabym cyklu stalowym 16 7
Traction dostaw niskoemisyjnej stali (bluemint dla BMW)
Planowane dostawy stali bluemint do BMW z produkcji nowej instalacji DRI oraz rozbudowa mocy stali przyjaznej dla klimatu do 5 Miot do 2030 roku 8 1
Zmiana właściciela Steel Europe (EP Corporate Group)
EP Corporate Group nabyła 20-procentowy udział w Steel Europe (transakcja zamknięta w lipcu 2024 roku), jako krok w planowanym wydzieleniu działalności stalowej 7
Wolumeny dystrybucji Materials Services
Największy segment przychodowy, lecz z niską marżą operacyjną, odzwierciedlający słaby popyt i presję cenową w dystrybucji stali 12
Decarbon Technologies / elektroliza i inżynieria instalacji nucera
Rurociąg planowanych projektów, obejmujący wysokotemperaturową elektrolizę (SOEC) z Fraunhofer oraz inżynierię wychwytywania dwutlenku węgla, nadal przy niskiej marży segmentowej 7 12

trend sektorowy: Popyt na stal i ceny dystrybucji pozostają słabe, utrzymując segmenty materiałowe i stalowe przy niskich jednocyfrowych marżach operacyjnych, podczas gdy popyt w obszarze obrony morskiej rośnie i wykazuje najwyższą marżę w grupie 12 16.

Reklama

Oś czasu wydarzeń#

Ta oś czasu gromadzi istotne zdarzenia z oryginalnych raportów: zmiany guidance, sygnały przychodowe i marżowe, zwroty strategiczne, komunikaty o produktach i M&A. Metodologia

2026 · 14 zdarzeń

2026-Q2 · Sty do Mar 2026

„Rozwijamy thyssenkrupp AG w kierunku holdingu finansowego, pod którego dachem skupione są silne, samodzielne przedsiębiorstwa.” Miguel López, Vorsitzender des Vorstands 16 (tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
przychody 2026-08-13
Przychody w Q3 wzrosły o 8 % rok do roku do 8 786 mln, napędzane przez Materials Services, Steel Europe i Marine Systems 17
Rozbieżność segmentów 2026-08-13
Przychody segmentu Automotive Technology wzrosły o +81,0 % do 3 262,0 mln EUR w 2026-Q2 (39 % przychodów grupy), podczas gdy przychody grupy zmieniły się o -2,3 %. 15
Sprzedaż 2026-08-13
thyssenkrupp Steel przeniosło swój 50 % udział w Hüttenwerke Krupp Mannesmann (HKM) na Salzgitter AG za symboliczną cenę 1 €; Steel Europe ujął przeszacowania w górę o 407 mln € w następstwie bardziej efektywnej konfiguracji produkcji 20
Guidance podwyższony 2026-08-13
Dolna granica prognozy skorygowanego EBIT na rok obrotowy 2026 podwyższona: zakres zawężony w górę do 600 do 900 mln € z poprzednich 500 do 900 mln € 17
Wynik operacyjny zmniejszony o połowę 2026-05-12
Wynik operacyjny zmniejszył się o ponad połowę r/r (188,0 do 65,0 EURm, -65 %). 115
Wynik netto zmniejszony o połowę 2026-05-12
Zysk netto spadł o ponad połowę rok do roku (155,0 do 1,0 mln EUR, -99 %). 115
Wynik operacyjny stał się dodatni 2026-02-26
Pełnoroczny wynik operacyjny odbudował się do 76 mln euro z tytułu straty w roku poprzednim wynoszącej 1 041 mln euro; EBITDA wzrosła o 67 % do 1 490 mln euro; skorygowany EBIT poprawił się o 72 mln euro do 640 mln euro 16
Guidance po raz pierwszy 2026-02-26
Zainicjowano prognozę na FY2026: skorygowany EBIT 500 do 900 mln euro, FCF przed transakcjami M&A od -600 do -300 mln euro oraz wynik netto między -800 a -400 mln euro, odzwierciedlając rezerwy restrukturyzacyjne w Steel Europe 16
Zmiana strategiczna 2026-02-26
Marine Systems (TKMS) zadebiutował na Giełdzie Papierów Wartościowych we Frankfurcie 20 października 2025 r.; thyssenkrupp zachował 51 % udziałów większościowych, gdy grupa przechodziła w kierunku struktury holdingu finansowego z niezależnymi spółkami segmentowymi 16

2026-Q1 · Paź do Gru 2025

„Naszym priorytetem pozostaje konsekwentne przekształcanie thyssenkrupp w holding finansowy. W tym celu rozwijamy segmenty pod względem strukturalnym.” Miguel López, Vorstandsvorsitzender 18 (tłumaczenie, oryginał po najechaniu)
Rozbieżność segmentów 2026-05-18
Przychody segmentu Materials Services wzrosły o +16,6 % do 3 192,0 mln EUR w 2026-Q1 (44 % przychodów grupy), podczas gdy przychody grupy zmieniły się o -8,2 %. 12
Rozbieżność segmentów 2026-05-18
Przychody segmentu Steel Europe wzrosły o +21,2 % do 2 639,0 mln EUR w 2026-Q1 (37 % przychodów grupy), podczas gdy przychody grupy zmieniły się o -8,2 %. 12
Zysk netto stał się ujemny 2026-05-12
Strata netto za H1 wyniosła 345 mln EUR (rok poprzedni: +134 mln EUR), spowodowana wyższymi kosztami restrukturyzacji, w tym rezerwą w wysokości 315 mln EUR w Steel Europe, baza roku poprzedniego nie obejmowała porównywalnej rezerwy restrukturyzacyjnej 22
Guidance potwierdzony 2026-05-12
Pełnoroczna prognoza dotycząca skorygowanego EBIT, wolnych przepływów pieniężnych przed transakcjami M&A oraz wyniku netto potwierdzona pomimo niepewności makroekonomicznych 18
Zmiana strategiczna 2026-05-12
Marine Systems (TKMS AG & Co. KGaA) zadebiutował na Giełdzie Papierów Wartościowych we Frankfurcie 20 października 2025 roku; thyssenkrupp zachowuje 51 % udziałów większościowych 22
Reklama

Wskaźniki kluczowe (mln €)#

Kluczowe wskaźniki finansowe spółki w trzech ujęciach, jedno pod drugim: lata obrotowe (tak jak raportowane; w przypadku korekt/restatements tabela pokazuje najnowszą wersję zgłoszenia, oznaczoną), półrocza (podstawa 6-miesięczna, H2 = samo drugie półrocze) oraz kwartały (podstawa 3-miesięczna, nie skumulowane). Wszystkie wartości są ekstrahowane automatycznie z dokumentów zgłoszeniowych; błędy są możliwe; decyzyjnie istotne liczby należy samodzielnie zweryfikować, klikając w powiązany oryginał. Metodologia

Wszystkie informacje służą wyłącznie wsparciu Państwa własnej decyzji inwestycyjnej i nie stanowią rekomendacji; wiążące są oryginalne raporty spółki.

Przychody (mln €) · kwartalnie, jak raportowano
2026-Q12026-Q1: 7 1867 1862026-Q22026-Q2: 8 3808 3802026-Q32026-Q3: 8 7868 786
Zysk netto (mln €) · kwartalnie, jak raportowano
2026-Q12026-Q1: -353-3532026-Q22026-Q2: 112026-Q32026-Q3: 00
EPS (€) · kwartalnie, jak raportowano
2026-Q12026-Q1: -0,57-0,572026-Q22026-Q2: 0,000,002026-Q32026-Q3: 0,000,00
Operacyjne przepływy pieniężne (mln €) · kwartalnie, jak raportowano
2026-Q12026-Q1: -1 232-1 2322026-Q22026-Q2: 27272026-Q32026-Q3: -82-82
Gotówka (mln €) · kwartalnie, jak raportowano
2026-Q12026-Q1: 4 0484 0482026-Q22026-Q2: 3 5493 5492026-Q32026-Q3: 3 3793 379
Capex (mln €) · kwartalnie, jak raportowano
2026-Q12026-Q1: 2582582026-Q22026-Q2: 3363362026-Q32026-Q3: 00
FCF (mln €) · kwartalnie, jak raportowano
2026-Q12026-Q1: -1 490-1 4902026-Q22026-Q2: -309-3092026-Q32026-Q3: -82-82
Pokazano: ostatnie lata obrotowe. Pełna historia od RO2023 jest zarejestrowana.

Lata obrotowe

Kwoty w mln € · jak raportowano
OkresKwartał kalendarzowyPrzychodyŹródło
FY2028Q4/2027–Q3/20281 4391

Kwartały

Kwoty w mln € · EPS w € na akcję · jak raportowano
OkresKwartał kalendarzowyOpublikowanoPrzychodyZysk operacyjnyZysk nettoEPS (€)FCFGotówkaDług nettoŹródło
2026-Q3*Q2/20262026-08-138 786222EBIT00,00≈-823 379–122
2026-Q2*Q1/20262026-05-128 38065EBIT10,00≈-3093 549-2 800~8
2026-Q1*Q4/20252026-02-127 186-240EBIT-353-0,57≈-1 4904 048-3 20021
* derived: wartości z proweniencją formuły (najechanie); Q4 = FY − 9M · H2 = FY − H1 · EPS przez implikowane akcje · dług netto = dług finansowy − gotówka · FCF = OCF − |capex|.
Zysk netto: seria pokazuje zysk przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej; pojedyncze komórki pokazują zysk łączny z udziałami mniejszości (najechanie).
Ukryto kolumny bez danych w tym rytmie raportowania: Wynik operacyjny (adj.), EBITDA (adj.), EPS adj. (nieraportowane w żadnym źródle dla tych okresów).
Reklama

Bilans i przepływy pieniężne (mln €)#

Bilansowe wartości punktowe (np. Wszystkie wartości są ekstrahowane automatycznie z dokumentów zgłoszeniowych; błędy są możliwe; decyzyjnie istotne liczby należy samodzielnie zweryfikować, klikając w powiązany oryginał. Metodologia

Kwoty w mln € · jak raportowano
OkresKwartał kalendarzowyOpublikowanoGotówkaZadłużenieDług nettoPrzepływy op.CapexFCFŹródło
2026-Q3Q2/20262026-08-133 379––-820-82122
2026-Q2Q1/20262026-05-123 549125~-2 800~27336-3098
2026-Q1Q4/20252026-02-124 048–-3 200-1 232258-1 49021
Dług = długoterminowy + bieżący · dług netto = dług − środki pieniężne · FCF = OCF − capex.
Reklama

Przychody według typu (stan na 2026-Q3 · mln EUR · 5/9)#

Podział przychodów według segmentów lub typów produktów, dokładnie tak jak raportuje to sama spółka. Metodologia

SegmentOdOkresPodstawaPrzychodyWzrostMarżaŹródło
Decarbon TechnologiesFY20232026-Q13M884–1,9%12
Materials ServicesFY20222026-Q13M3 192–2,6%12
Steel EuropeFY20222026-Q13M2 639–3,4%12
Automotive TechnologyFY20222026-Q13M1 802–2,4%12
Marine SystemsFY20222026-Q13M622–5,5%12
Industrial Components2023-Q12023-Q13M663––2
Multi TracksFY2022FY202312M3 16723%4%1
Forged TechnologiesFY2022FY202312M1 5981%6%1
BearingsFY2022FY202312M545-6%47%1
Reklama

Produkty i M&A (39/79 aktywne+aktualne)#

Komunikaty dotyczące produktów pochodzące z raportów; wprowadzenia na rynek, zatwierdzenia, partnerstwa; z datą pierwszej wzmianki i źródłem. Metodologia

Produkt / liniaOdStatusŹródło
Pełne wdrożenie transformacji produkcji stali na zeroemisyjną2045Planowane6
Likwidacja drugiego wielkiego pieca węglowego z zastąpieniem alternatywną technologią2030Planowane6
Rozszerzenie mocy produkcyjnych stali przyjaznych klimatowi do 5 Miot2030Planowane1
Instalacja bezpośredniej redukcji z dwoma zintegrowanymi elektrycznymi piecami do wytapiania2028Planowane7
Likwidacja pierwszego wielkiego pieca węglowego2027Planowane6
Uruchomienie i rozruch instalacji DRI2027Planowane6
Cztery fregaty MEKO® A-200 DEU z opcją na kolejne cztery dla Deutsche Marine2026-07Wprowadzono17
Modernizacja konwertera amoniaku Uhde w Turcji2026-06Wprowadzono15
Strategiczna współpraca thyssenkrupp nucera i Bharat Heavy Electricals Limited (BHEL)2026-06Planowane17
Demonstracyjna instalacja technologii oxyfuel Polysius2026-06Planowane15
Nowa międzynarodowa linia kredytowa gotówkowa 1,7 mld euro2026-06Wprowadzono17
Kanadyjski program okrętów podwodnych z maksymalnie dwunastoma okrętami 212CD2026-06Planowane17
Budowa instalacji SE DRI2026-03Planowane12
Marine Systems zamówienia na okręty podwodne2026-03Wprowadzono12
MEKO® A 200 DEU przedłużenie umowy wstępnej2026-03Planowane18
Dostawa stali niskoemisyjnej bluemint® recycled do BMW Group2026-03Planowane22
Aplikacja do zarządzania zapasami oparta na AI firmy Pacemaker2026-03Wprowadzono18
European Resilience Alliance hydrogen deployment2026-03Planowane12
Projekt Bio-Methanol Nova Sustainable Fuels Kanada2026-03Planowane22
Andalusian Green Hydrogen Valley - 15 elektrolizerów 20 MW2026-03Planowane22
Instalacja bezpośredniej redukcji wodorowej w zakładzie Duisburg2026Planowane1
Notowanie giełdowe tk accelis Group AG & Co. KGaA w Prime Standard Frankfurter Wertpapierbörse2026Planowane17
Modernizacja wytłaczarki ciągłego odlewania 3 w Duisburg2025-12Planowane20
Budowa i uruchomienie instalacji bezpośredniej redukcji2025-09Planowane16
Instalacja DRI w Steel Europe (2×)2025-06Planowane5
Wykup obligacji 600 mln EUR2025-02Wprowadzono16
Wodorowa instalacja DR w Duisburg2025Planowane16
Instalacja bezpośredniej redukcji wodorowej (zielony wodór)2025Planowane16
Rozszerzenie zamówień na okręty podwodne 212CD (cztery jednostki)2025Wprowadzono16
Rozszerzenie zamówienia na okręty podwodne Singapur (dwie dodatkowe jednostki)2025Wprowadzono16
Uruchomienie ciąglarki 4 i walcowni taśm gorących 4 w Duisburgu2025Wprowadzono16
Umowa serwisowa z Deutsche Marine na modernizację okrętów podwodnych (sześć jednostek)2025Wprowadzono16
Projekt pilotażowy Electric Arc Calciner Polysius w Norwegii2025Planowane16
Kontrakt na badawczy lodołamacz Polarstern II2025Planowane16
Demonstracyjna instalacja krakera amoniaku Uhde/Uniper w Gelsenkirchen2025Planowane16
Decyzja BMBF o dofinansowaniu fazy 3 projektu Carbon2Chem (50 mln EUR)2025Planowane16
Produkcja stali niskoemisyjnej zgodnie z taksonomią UE2025Planowane16
Zakład cementu neutralny dla klimatu Holcim z technologią Polysius (2x)2024-04Planowane7
Instalacja bezpośredniej redukcji Duisburg (3×)2023-12Planowane1
Dostawa stali Bluemint do BMW (2×)2026-03Planowane8
Badanie technologii biomasy do metanolu (2×)2026-03Planowane8
Dzień Rynków Kapitałowych Steel Europe (6×)2025-12Planowane7
Kontrakt na cztery okręty podwodne - rozszerzenie2024-12Wprowadzono16
Rozszerzenie kontraktu o cztery okręty podwodne Marine Systems2024-12Wprowadzono16
Projekt wychwytywania węgla Titan Group (IFESTOS) z Polysius2024-10Planowane7
Rozszerzenie kontraktu niemiecko-norweskiego na 4 okręty podwodne2024-03Wprowadzono3
Strategiczne partnerstwo w zakresie wysokotemperaturowej elektrolizy (SOEC) z Fraunhofer IKTS (2x)2024Planowane7
Linia wyżarzania/izolacji w Bochum2024Planowane7
Przebudowa odlewni ciągłej z walcownią w Duisburg-Bruckhausen2024Planowane7
Stal niskoemisyjna (bilansowa)2024Wprowadzono16
polysius® booster mill do produkcji cementu2023-12Wprowadzono1
Stale ZM Ecoprotect® Solar i bluemint® Steel2023-12Wprowadzono1
Technologia elektrolizy wodnej do produkcji wodoru (thyssenkrupp nucera)2023-12Wprowadzono1
Produkcja korpusów przednich osi w Homburgu2023-12Wprowadzono1
Wały wirnikowe do silników elektrycznych (ekspansja do Chin i Meksyku)2023-12Wprowadzono1
Pitch Bearing Unit (PBU) do turbin wiatrowych2023-12Wprowadzono1
Wprowadzenie na rynek bluemint® Steel - certyfikowane stale o obniżonej emisji CO22023-12Wprowadzono1
Utworzenie segmentu Decarbon Technologies2023-10Planowane1
Dwukierunkowa walcarka odwracalna do stali dla elektromobilności2023-10Wprowadzono7
Debiut giełdowy thyssenkrupp nucera2023-07Wprowadzono1
thyssenkrupp nucera IPO2023-03Wprowadzono1
Instalacja bezpośredniej redukcji z piecami indukcyjnymi napędzanymi wodorem2023-03Planowane1
Technologia Steer-by-Wire (SbW)2023Wprowadzono7
Uruchomienie dwukierunkowej walcarki odwracalnej2023Planowane1
Dwukierunkowa walcarka odwracalna i linia wyżarzania izolacyjnego w Bochum2023Planowane2
Dwukierunkowa walcarka odwracalna w Bochum2023Wprowadzono7
Zakład produkcji modułów ogniw paliwowych Kiel2023Wprowadzono7
SteelBuy Online-Marktplatz (2×)2022-12Wprowadzono1
Voluntary Carbon Credit Desk2022Wprowadzono1
Linia uszlachetniania VA 13 Packaging Steel Andernach2022Wprowadzono1
Pelagus 3D-Druck Joint Venture mit Wilhelmsen (2×)2022Wprowadzono7
Uruchomienie dodatkowego pieca belkowego w walcowni gorącej 2 Duisburg2022Wprowadzono1
Linia wyżarzania izolacyjnego Bochum2022Wprowadzono1
Uruchomienie linii ogniowego powlekania FBA 10 (3×)2022Planowane2
Rewersyjna walcownia nawrotna Bochum2022Wprowadzono1
Instalacja bezpośredniej redukcji do stali niskoemisyjnej2022Planowane2
Rozwiązanie control-tower do monitoringu łańcucha dostaw2022Wprowadzono1
Instalacja bezpośredniej redukcji przystosowana do wodoruin BauPlanowane7
Współpraca w zakresie technologii Brake-by-Wire z BWI GroupplannedPlanowane7
Reklama

M&A (44)#

Wszystkie zarejestrowane przejęcia (zakupy) i zbycia/wyjścia z datą, krótkim opisem i źródłem; celowo obejmuje również mniejsze transakcje, które często pomijane są w podsumowaniach. Metodologia

Przejęcia · 21Zbycia/wyjścia · 18starsze: 4 (w tabeli)
202420252026

Przejęcia

Transakcja / udziałDataTypŹródło
Strategiczna współpraca TKMS i Navantia S.A.2026-03Sfinalizowano18
Reorganizacja struktury holdingowej Rothe Erde2026-03Sfinalizowano18
Umowy o współpracy TKMS dla kanadyjskich projektów okrętów podwodnych2026-03Sfinalizowano18
Transformacja centrali w kierunku finansowej spółki holdingowej2026-03Sfinalizowano12
Nabycie udziału większościowego Aceroteca Trading2026-03Sfinalizowano18
Okręty podwodne klasy 212CD Norwegia (2×)2026-01Sfinalizowano18
Usamodzielnienie tk accelis (2×)2026Sfinalizowano20
Integracja thyssenkrupp Materials UK do segmentu Aerospace2025-12Sfinalizowano16
Umowa ramowa Uniper i Uhde dotycząca amoniaku (2×)2025-12Ogłoszono11
Wydzielenie Marine Systems (6×)2025-10Sfinalizowano20
Zamówienie na torpedy dla Marynarki Wojennej Bundeswehry2025-03Sfinalizowano21
Przejęcie Waves2025Sfinalizowano16
Przejęcie WAVES (platforma zarządzania zrównoważonym rozwojem) w Luksemburgu2025Sfinalizowano16
Zwrot EP Group 20 % udział Steel Europe (2×)2025Sfinalizowano7
Przejęcie Cobotix Manufacturing Inc.2025Sfinalizowano16
50/50 JV z EPG dla Steel Europe (2×)2025Sfinalizowano3
Kontrakt serwisowy na modernizację 6 okrętów podwodnych (Niemcy)2024Sfinalizowano5
Nowe zamówienia na okręty podwodne z Singapuru2024Sfinalizowano5
Przejęcie przez EPCG 20 % udziałów w Steel Europe2024Sfinalizowano6
Zakład bezpośredniej redukcji Duisburg (2×)2024Sfinalizowano16
Przejęcie Westphalia DataLab GmbH2023-12Sfinalizowano1
Przejęcie przedsiębiorstwa analityki danych Westphalia DataLab2022-12Sfinalizowano1
Przejęcie zakładu produkcyjnego Wismar Marine Systems2022Sfinalizowano1
Umowy o świadczenie usług przejściowych z podmiotami thyssenkrupp dla Elevator2020Ogłoszono1
Przedłużenia zamówień na okręty podwodne–Sfinalizowano8

Dezinwestycje / wyjścia

Transakcja / udziałDataTypŹródło
Usamodzielnienie segmentu Materials Services2026-08Zbyte20
Zbycie 50 % udziałów w Hüttenwerke Krupp Mannesmann (HKM)2026-07Zbyte20
Salzgitter AG przejmuje 100 % udziałów HKM2026-07Zbyte20
Wyjście z HKM2026-07Zbyte15
Zbycie pozostałego 15 % udziału AST włoskiej grupie Arvedi2026-06Zbyte17
Przejęcie TK Elevator przez Kone (konsorcjum Advent/Cinven)2026-04Zbyte22
Spin-off tk accelis2026Zbyte15
HKM zbycie na rzecz Salzgitter (2×)2026Zbyte17
Zamknięcie zakładu Springs & Stabilizers w Hagen2025-12Zbyte16
Zamknięcie zakładu Automation Engineering w Chemnitz2025-12Zbyte16
Zbycie Automation Engineering (10×)2025-11Zbyte15
Zmniejszenie udziału w Elevator Technology poprzez inwestycję ALAT2025-07Zbyte16
Zbycie udziału w Acciai Speciali Terni S.p.A. (AST)2025Zbyte20
Wydzielenie TKMS (3×)2025Zbyte3
Börsengang TKMS (2×)2025Zbyte16
Zbycie tk Electrical Steel India (4×)2024-10Zbyte16
Zbycie thyssenkrupp Industries India (2×)2024-09Zbyte7
Polysius Industriegeschäft Indien2023Zbyte7
Zbycie Elevator Technology2020-07Zbyte1
Reklama

Ryzyka (206 od raportu rocznego z 2026-02-26, 471 łącznie zarejestrowanych)#

Czynniki ryzyka, które spółka sama wymienia w swoich raportach, połączone według tematu w kolejnych okresach, z kategorią, pierwszą i ostatnią wzmianką oraz źródłem. Metodologia

RyzykoKategoriaPierwsza wzmiankaOstatnia wzmianka
Odpisy z tytułu utraty wartości w wysokości 276 mln EUR w związku z wyjściem z HKM w segmencie Steel EuropeFinanse2026-Q2
2026-08-13 15
2026-Q2
2026-08-13 15
Nie można wykluczyć przekroczeń kosztów i/lub terminów w dużych inwestycjach o długim czasie realizacjiFinanse2026-Q2
2026-08-13 20
2026-Q2
2026-08-13 20
Słabe wyniki chińskiego rynku zbytu negatywnie wpływają na produkcję samochodówMakro2026-Q2
2026-08-13 20
2026-Q2
2026-08-13 20
Kowenant finansowe: Loan-to-Value ≤55 %, Current Ratio >1,10, Tangible Net Worth >€750MRegulacje2026-Q2
2026-08-13 20
2026-Q2
2026-08-13 20
Działania portfelowe i restrukturyzacje wiążą się z ryzykiem realizacjistrategie2025-Q4
2026-02-26 10
2026-Q2
2026-08-13 20
nucera: technologia zielonego wodoru obarczona ryzykami charakterystycznymi dla projektów pierwszego tego rodzajuTechnologia2026-Q2
2026-08-13 20
2026-Q2
2026-08-13 20
Ryzyka compliance w zakresie prawa antymonopolowego mogą nieść ogromny potencjał szkódcomplianceFY2025
2026-02-26 16
2026-Q1
2026-05-12 22
Zobowiązanie zamówień dla zakładu bezpośredniej redukcji w wysokości 1,043 mln EUR częściowo pokryte publicznymi dotacjami inwestycyjnymiFinanse2026-Q1
2026-05-12 22
2026-Q1
2026-05-12 22
Dług finansowy (krótko- i długoterminowy) w wysokości 877 mln EUR; pozycja netto aktywów finansowych w wysokości 4,9 mld EURFinanse2026-Q1
2026-05-12 8
2026-Q1
2026-05-12 8
Przekroczenia kosztów i terminów przy dużych inwestycjach i dużych zamówieniach są możliweFinanse2026-Q1
2026-05-12 22
2026-Q1
2026-05-12 22
Długoterminowe umowy odbioru rudy żelaza i pelet w segmencie Steel Europe; redukcja do 1,0 mld EUR z uwagi na zmienność cenŁańcuch dostaw2026-Q1
2026-05-12 22
2026-Q1
2026-05-12 22
Zobowiązania odbiorcze z umów energetycznych w wysokości 1,1 mld EUR w 1. półroczu 2025/2026Łańcuch dostaw2026-Q1
2026-05-12 22
2026-Q1
2026-05-12 22
Wydzielenie Marine Systems prawnie skuteczne od 17 października 2025 r.; porozumienie Best-and-Fair-Owner z Agile Robots i IG Metall przy sprzedaży Automation EngineeringPrawo2026-Q1
2026-05-12 22
2026-Q1
2026-05-12 22
Zbycie TK Elevator uzależnione od zgody organów antymonopolowych; wpływ na sytuację finansową niejasny.Prawo2026-Q1
2026-05-12 22
2026-Q1
2026-05-12 22
Budowa zakładu DRI w segmencie Steel Europe wymaga pomyślnej realizacji oraz akceptacji rynkowej nowych produktów o obniżonej emisji CO2Technologia2026-Q1
2026-05-12 8
2026-Q1
2026-05-12 8
Ryzyka wynikające ze skażeń gruntu i szkód górniczych na byłych nieruchomościachbetriebFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Wysoce skomplikowane duże zamówienia w Decarbon Technologies i działalności morskiej niosą ryzyka przekroczeń kosztów i terminówbetriebFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Opóźnienia w budowie zakładu bezpośredniej redukcji zwiększają koszty certyfikatów CO2 i zagrażają środkom dotacyjnymbetriebFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Przerwy w działalności operacyjnej i szkody rzeczowe mogą prowadzić do przestojów produkcyjnychbetriebFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Procesowe ryzyka środowiskowe przy produkcji, w szczególności w zakresie zanieczyszczenia wody i powietrzabetriebFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Zaopatrzenie w wodór może okazać się wyższe niż zakładano przy braku sprawnie funkcjonującego rynku wodorubetriebFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Ryzyka antykorupcyjne o ogromnym potencjale szkód we wszystkich lokalizacjach na całym świeciecomplianceFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Ryzyka związane z zapobieganiem praniu pieniędzy o ogromnym potencjale szkódcomplianceFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Odpisy z tytułu sprzedaży działalności podstawowej Automation Engineering (-30 mln EUR)Finanse2023-Q4
1
2025-Q4
2026-02-12 21
Utrzymujące się wysokie koszty energii i kapitału; znaczące inwestycje w Zieloną TransformacjęFinanseFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Oczekiwana strata na sprzedaży HKM na poziomie niskim do średniego trzycyfrowego zakresu w milionachFinanse2025-Q4
2026-03-13 19
2025-Q4
2026-03-13 19
Skumulowane odpisy z tytułu utraty wartości za cztery kwartały 2024/2025 powyżej 600 mln EUR w segmencie Steel EuropeFinanseFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Wymagane finansowanie w wysokości około 1 mld EUR do 2029/2030 na realizację dekarbonizacjiFinanseFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Dodatkowe koszty w budowie instalacji cementowych w Decarbon Technologies częściowo skompensowane przez pozytywne efekty.FinanseFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Wstrzymywanie inwestycji po stronie klientów może negatywnie wpłynąć na możliwości rynkowe dla produktów o obniżonej emisji CO₂FinanseFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Koszty restrukturyzacji w segmencie Steel Europe (-401 mln EUR w 1. kwartale)Finanse2025-Q4
2026-02-12 21
2025-Q4
2026-02-12 21
Oczekiwane koszty restrukturyzacji w Steel Europe oraz odpisy z tytułu utraty wartości powodujące znaczące straty nettoFinanse2025-Q4
2026-03-13 9
2025-Q4
2026-03-13 9
Podatkowe straty przeniesione na przyszłe okresy 9,941 mln EUR, z czego 114 mln EUR wygasa w ciągu 20 latFinanseFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Odpis z tytułu utraty wartości w wysokości 0,6 mld EUR na aktywach Steel EuropeFinanseFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Przemysł motoryzacyjny z 33 % udziałem w przychodach stanowi najbardziej krytyczną grupę klientówKlienciFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Przychody w wysokości 4,5 mld EUR z kontraktów produkcyjnych będących w toku realizacjiKlienciFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Praca dzieci i praca przymusowa możliwa w poprzednich ogniwach łańcuchów dostawŁańcuch dostawFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Niewystarczające standardy bezpieczeństwa u dostawców w krajach wysokiego ryzykaŁańcuch dostawFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Umowa dostawy z HKM wypowiedziana; przyszłe zaopatrzenie w 2,5 mln ton stali rocznie niepewneŁańcuch dostawFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Utrata kluczowych produktów na skutek odejścia od monopolistycznych dostawcówŁańcuch dostawFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Wymogi polityczne zwiększają zapotrzebowanie na materiały krytyczne przy jednoczesnych niedoborach dostaw i wzroście kosztówŁańcuch dostawFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Braki przepustowości transportowej zagrażają realizacji zamówień klientów i zobowiązaniom umownymŁańcuch dostawFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Opóźnienia projektów u klientów Decarbon Technologies wpływają negatywnie na pozyskiwanie zamówień i sprzedażŁańcuch dostawFY2024
7
2025-Q4
2026-03-13 9
Niewypłacalność dostawców, wady jakościowe oraz niedobory materiałów wstępnych wpływają na produkcjęŁańcuch dostaw2023-Q4
1
FY2025
2026-02-26 16
Ryzyka ESG w łańcuchu dostaw monitorowane i ograniczane za pomocą analizy wspomaganej informatycznieŁańcuch dostawFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Ryzyka zgodności z ustawą o należytej staranności w łańcuchu dostaw (LkSG); analiza ryzyka przeprowadzana corocznieŁańcuch dostaw2025-Q3
5
FY2025
2026-02-26 16
Ekonomiczna dostępność odnawialnego wodoru jest kluczowym czynnikiem sukcesu dekarbonizacjiŁańcuch dostawFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Wyraźnie pogorszona koniunktura gospodarcza, w szczególności w Niemczech; strukturalne wyzwania dla niemieckiego przemysłu motoryzacyjnegoMakroFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Infrastrukturalne i gospodarcze ryzyka związane z budową gospodarki wodorowejMakroFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Redukcja miejsc pracy w przemyśle w NiemczechRynekFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Niepewność co do gotowości klientów do płacenia za produkty o obniżonej emisji CO₂ w porównaniu z produktami konwencjonalnymiRynekFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Transformacja energetyczna ku systemom zdominowanym przez energię odnawialną stawia przemysł stalowy przed znacznymi wyzwaniami w zakresie zaopatrzenia w energię elektrycznąOperacjeFY2024
7
FY2025
2026-02-26 16
Niedobór wykwalifikowanej siły roboczej w NiemczechKadryFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
W działalności kolejowej doszło do jednego śmiertelnego wypadku przy pracyKadryFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Sprzedaż HKM na rzecz Salzgitter planowana na 1 czerwca 2026 r. z zastrzeżeniem uzyskania zgody organów statutowychPrawo2025-Q4
2026-03-13 19
2025-Q4
2026-03-13 19
Hellenic Shipyards dochodzi 35 mln € wraz z odsetkami wynoszącymi 5 % rocznie od października 2010 r. w związku ze sporem dotyczącym pakietu materiałowegoPrawoFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Meyer Werft i FourWorld Global Opportunities Fund wnoszą pozew o odszkodowanie w wysokości ok. 102 mln € z tytułu zawyżenia cen w kartelu blach kwartoPrawo2025-Q4
2026-02-26 10
2025-Q4
2026-02-26 10
Republika Korei wszczyna postępowanie arbitrażowe przeciwko Marine Systems, żądając 201 mln € odszkodowania za opóźnioną dostawę okrętów podwodnychPrawoFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Pożar w zakładzie gorącowalcowni w Duisburgu w dniu 24,10.2025 r., skutki nieokreślonePrawoFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Zidentyfikowano nieodpowiednią ochronę pracy oraz nieadekwatne wynagrodzeniaPrawoFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Pozew arbitrażowy NVL przeciwko Marine Systems w ramach programu korwet K130 z roszczeniem o zapłatę w wysokości ok. 5 mln €PrawoFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Możliwe przekroczenia kosztów i terminów przy dużych inwestycjach i dużych zleceniach w obszarze inżynierii zakładowej i działalności morskiejPrawo2025-Q4
2026-03-13 19
2025-Q4
2026-03-13 19
Bierne toczące się lub zbliżające się postępowania sądowe przeciwko thyssenkruppPrawoFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Pozew przeciwko Steel Europe o odszkodowanie w wysokości 102 mln € z tytułu domniemanego zawyżania cen w kartelu blach grubych czterowalcowanychPrawoFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Sprzedaż Automation Engineering na rzecz Agile Robots z zastrzeżeniem uzyskania wymaganych zgód regulacyjnychPrawo2025-Q4
2026-02-12 21
2025-Q4
2026-02-12 21
Pozew SysCo przed High Court of Sindh w Karaczi z roszczeniem w wysokości 139 mln € z tytułu nieudanego projektu dystrybucyjnegoPrawoFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Zrzuty ścieków do Renu podlegają ciągłemu własnemu monitoringowiPrawoFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Wycena CO₂ w ramach EU-ETS oraz wymogi regulacyjne zwiększają obciążenia kosztoweRegulacjeFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Mechanizm dostosowywania cen na granicach z uwzględnieniem emisji CO2 oraz wygasający Steel Safeguard w połowie 2026 roku tworzą niekorzystne warunki konkurencyjneRegulacjeFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Dostawy dla thyssenkrupp Steel Europe z HKM kończą się pod koniec 2028 roku zamiast w 2032 rokuRegulacje2025-Q4
2026-03-13 19
2025-Q4
2026-03-13 19
Niepewności regulacyjne wpływają na budowę instalacji bezpośredniej redukcji w DuisburguRegulacje2025-Q4
2026-02-12 21
2025-Q4
2026-02-12 21
Amerykańskie cła odwetowe na stal w wysokości 50 % zagrażają znaczącej części eksportu do USARegulacjeFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Toczą się poufne negocjacje z Jindal Steel International w sprawie zbycia Steel Europestrategie2025-Q4
2026-02-12 21
2025-Q4
2026-02-12 21
Możliwe przekroczenia kosztów i terminów przy dużych inwestycjach i umowach długoterminowych w działalności projektowejstrategie2025-Q4
2026-02-26 10
2025-Q4
2026-02-26 10
Wymagane są znaczące inwestycje na rzecz zielonej transformacji oraz budowy instalacji bezpośredniej redukcjistrategie2025-Q4
2026-02-26 10
2025-Q4
2026-02-26 10
Wydzielenie Marine Systems i restrukturyzacja sieci produkcyjnejTechnologiaFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Duże inwestycje w instalację bezpośredniej redukcji w Duisburgu; efekty ekonomiczne zależne od stanu prawnegoTechnologiaFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Ograniczenia produkcji spowodowane planowanymi pracami modernizacyjnymi i awariami technicznymi w produkcji stali surowej.TechnologiaFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Branża motoryzacyjna w Niemczech istotna z punktu widzenia segmentów klientów; zlecenia produkcyjne w Automotive Technologies wykazują tendencję spadkowąKonkurencjaFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Wysoka intensywność konkurencji na rynkach motoryzacyjnych przy presji ze strony chińskich producentów na rynek europejskiKonkurencjaFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Zidentyfikowano zanieczyszczenie środowiska i wydobycie zasobów w łańcuchach dostawKonkurencja2023-Q4
1
FY2025
2026-02-26 16
Transformacja Steel Europe wiąże się ze złożonymi umowami restrukturyzacyjnymi i koordynacją finansowania rządowegoPrawo2025-Q3
5
2025-Q3
5
Spadkowy popyt w seryjnej działalności motoryzacyjnej obciąża Automotive TechnologyabsatzFY2024
7
2026-Q2
2026-08-13 17
Ujemne wzorce wolnych przepływów pieniężnych; Q3 -114 mn EUR, 9M -1 940 mn EUR z uwzględnieniem odpływów restrukturyzacyjnychFinanse2026-Q2
2026-08-13 15
2026-Q2
2026-08-13 15
Ujemne wolne przepływy pieniężne przed M&A w wysokości -1,94 mld € za 9 miesięcy 2025/2026Finanse2026-Q2
2026-08-13 17
2026-Q2
2026-08-13 17
Znaczące naliczone zobowiązania emerytalne w wysokości 5 298 mln EUR głównie w Niemczech, w przeważającej mierze niepokryte aktywamiFinanse2026-Q1
2026-05-12 8
2026-Q2
2026-08-13 14
Konflikt z Iranem z ograniczeniami transportowymi w Cieśninie Ormuz obciąża globalną gospodarkęGeopolityka2026-Q1
2026-05-12 22
2026-Q2
2026-08-13 20
Ryzyko wojenne na Ukrainie i konflikt z Iranem wpływają na testy utraty wartościGeopolityka2026-Q2
2026-08-13 20
2026-Q2
2026-08-13 20
Słabe otoczenie popytowe, szczególnie w seryjnej działalności Automotive TechnologyKlienci2026-Q2
2026-08-13 15
2026-Q2
2026-08-13 15
Ogólnie utrzymujący się słaby popyt w seryjnym biznesie motoryzacyjnym obciążający wyniki segmentuKlienci2026-Q2
2026-08-13 14
2026-Q2
2026-08-13 14
Niepewność dostaw energii wynikająca z zobowiązań odbiorczych w Steel EuropeŁańcuch dostaw2026-Q2
2026-08-13 20
2026-Q2
2026-08-13 20
Zmienność globalnych łańcuchów dostaw spowodowana napięciami geopolitycznymi i konfliktami handlowymiŁańcuch dostaw2026-Q2
2026-08-13 20
2026-Q2
2026-08-13 20
Przesunięcia projektów po stronie klientów w budownictwie zakładów chemicznych obciążają Decarbon TechnologiesŁańcuch dostaw2026-Q2
2026-08-13 17
2026-Q2
2026-08-13 17
Uzależnienie od dostępności surowców i zmienności cen wspierające możliwości zarządzania kosztamiŁańcuch dostaw2026-Q2
2026-08-13 15
2026-Q2
2026-08-13 15
Szok cenowy energii i konflikty handlowe obciążają gospodarkę światową i produkcję przemysłowąMakro2026-Q2
2026-08-13 20
2026-Q2
2026-08-13 20
Ekstremalne zdarzenia klimatyczne mogą negatywnie wpływać na produkcję, infrastrukturę i szlaki transportoweMakro2026-Q2
2026-08-13 20
2026-Q2
2026-08-13 20
Cła, sankcje i kontrole eksportu zakłócają przepływy handlowe i dostęp do kluczowych technologiiMakro2026-Q1
2026-05-12 22
2026-Q2
2026-08-13 20
Presja cenowa ze strony importu z Chin wpływająca na ceny stali opakowaniowej i elektrotechnicznejRynek2026-Q2
2026-08-13 14
2026-Q2
2026-08-13 14
Trwałe zmiany w decyzjach inwestycyjnych i opóźnienia projektów wpływające na inżynierię instalacji przemysłowychRynek2026-Q2
2026-08-13 14
2026-Q2
2026-08-13 14
Trwałe makroekonomiczne niepewności i zmienność wpływające na popyt klientów w różnych regionachRynek2026-Q2
2026-08-13 14
2026-Q2
2026-08-13 15
Utrzymujące się trudne warunki rynkowe dla rozwoju działalnościRynek2026-Q2
2026-08-13 17
2026-Q2
2026-08-13 17
Ryzyka compliance w obszarze prawa antymonopolowego niosą ogromny potencjał szkód dla reputacji i finansówPrawo2025-Q4
2026-02-26 10
2026-Q2
2026-08-13 20
Rezerwy na ryzyka związane ze sporami sądowymi nieokreślonePrawo2026-Q2
2026-08-13 20
2026-Q2
2026-08-13 20
Reforma EU-ETS niezbędna dla konkurencyjności europejskiego przemysłu stalowegoRegulacjeFY2025
2026-02-26 16
2026-Q2
2026-08-13 17
Zgodność z CSRD i wymogi sprawozdawczości ESG z oceną podwójnej istotnościRegulacje2026-Q2
2026-08-13 14
2026-Q2
2026-08-13 14
Nowe przepisy i zmienione uwarunkowania prawne mogą wiązać się z wyższymi kosztamiRegulacje2026-Q2
2026-08-13 20
2026-Q2
2026-08-13 20
Skutki politycznych ram stają się widoczne, lecz jeszcze nie odczuwalne (zwłaszcza cła i kontyngenty na stal)Regulacje2025-Q4
2026-03-13 11
2026-Q2
2026-08-13 14
Skutki politycznych ram ujawniają się stopniowo, a cła i kontyngenty na stal wpływają na kształtowanie cenRegulacje2026-Q2
2026-08-13 15
2026-Q2
2026-08-13 15
Cyfryzacja i sztuczna inteligencja zwiększają cyberzagrożenia i wyzwania regulacyjneTechnologia2026-Q2
2026-08-13 20
2026-Q2
2026-08-13 20
Chińscy dostawcy umacniają międzynarodową pozycję konkurencyjną w kilku branżachKonkurencja2026-Q2
2026-08-13 20
2026-Q2
2026-08-13 20
Środki ochrony handlu UE dla wyrobów stalowych wpływają na europejski przemysł stalowyKonkurencjaFY2024
7
2026-Q2
2026-08-13 17
Utrzymująca się presja cenowa, szczególnie w segmencie stali opakowaniowej i stali elektrotechnicznej, wynikająca z importu z ChinKonkurencja2026-Q2
2026-08-13 15
2026-Q2
2026-08-13 15
Poziom zadłużenia i zarządzanie ryzykiem stopy procentowej w strukturze kapitałowejFinanse2026-Q1
2026-05-18 12
2026-Q1
2026-05-18 12
Oczekiwania dotyczące przychodów skorygowane: –3 % do 0 % r/r ze względu na opóźnioną realizację przychodów Decarbon oraz miks produktowy Steel EuropeFinanse2026-Q1
2026-05-12 18
2026-Q1
2026-05-12 18
Napięcia na Bliskim Wschodzie wpływają na szacunki dotyczące rozwoju gospodarczegoGeopolitykaFY2025
2026-02-26 16
2026-Q1
2026-05-12 8
Nierozwiązany konflikt o Tajwan stanowi centralne ryzyko dla globalnych łańcuchów produkcji i dostawGeopolityka2026-Q1
2026-05-12 22
2026-Q1
2026-05-12 22
Trwająca wojna na Ukrainie obciąża globalne otoczenie gospodarczeGeopolityka2026-Q1
2026-05-12 22
2026-Q1
2026-05-12 22
Uzależnienie od wyników kluczowych klientów w sektorach motoryzacyjnym i przemysłowymKlienci2025-Q2
3
2026-Q1
2026-05-18 12
Napięcia wokół Cieśniny Ormuz zwiększają ryzyko zakłóceń w dostawachŁańcuch dostaw2026-Q1
2026-05-12 22
2026-Q1
2026-05-12 22
Dostępność surowców i zależności w łańcuchu dostawŁańcuch dostaw2026-Q1
2026-05-12 8
2026-Q1
2026-05-12 8
Europejski przemysł stalowy pozostaje pod presją konkurencyjną; instalacja do bezpośredniej redukcji w Duisburgu w budowie pomimo niepewności gospodarczejŁańcuch dostaw2026-Q1
2026-05-12 18
2026-Q1
2026-05-12 18
Rosnące niepewności makroekonomiczne przy słabym popycie w większości grup klientów i regionówMakro2026-Q1
2026-05-12 8
2026-Q1
2026-05-12 8
Ekstremalne zdarzenia klimatyczne wymagają większej odporności i zarządzania kryzysowegoMakroFY2025
2026-02-26 16
2026-Q1
2026-05-12 22
Wojna na Ukrainie, konflikt z Iranem, narastające napięcia handlowe i niepewności polityczne wpływają na prognozyMakro2025-Q4
2026-02-26 10
2026-Q1
2026-05-12 22
Typowa sezonowość przepływów pieniężnych w H1 oczekiwana do odwrócenia w H2Rynek2026-Q1
2026-05-18 12
2026-Q1
2026-05-18 12
Ekspozycja na wahania cen surowców i kosztów frachtuRynek2026-Q1
2026-05-18 12
2026-Q1
2026-05-18 12
Utrzymujący się słaby popyt w większości grup klientów i regionówRynekFY2024
7
2026-Q1
2026-05-18 12
Utrzymujące się wymagające otoczenie rynkowe i zaostrzające się niepewności geopolityczne wpływają na działalność międzynarodowąRynek2026-Q1
2026-05-12 18
2026-Q1
2026-05-12 18
Rosnące niepewności makroekonomiczne w świetle napięć na Bliskim WschodzieRynek2026-Q1
2026-05-18 12
2026-Q1
2026-05-18 12
Utrzymujące się niskie poziomy cen stali przy zmienności na rynku stali płaskiejRynekFY2025
2026-02-26 16
2026-Q1
2026-05-12 8
Utrzymujące się niskie poziomy cen stali, choć ceny spotowe ostatnio rosnąRynek2026-Q1
2026-05-18 12
2026-Q1
2026-05-18 12
Nadal słaby popyt w większości grup klientów i regionówRynek2025-Q2
3
2026-Q1
2026-05-12 8
Potencjał wzrostowy wynikający z ceł stalowych i regulacji CBAM dla europejskiego przemysłu stalowegoRegulacje2026-Q1
2026-05-12 8
2026-Q1
2026-05-12 8
Nowe przepisy mogą stwarzać ryzyka dla działalności gospodarczej, gdy wiążą się z wyższymi kosztamiRegulacje2026-Q1
2026-05-12 22
2026-Q1
2026-05-12 22
Potencjał wzrostowy wynikający z poprawy warunków w europejskim przemyśle stalowym, w tym kontyngentów i cełRegulacje2026-Q1
2026-05-18 12
2026-Q1
2026-05-18 12
Niepewności regulacyjne wpływają na postęp instalacji do bezpośredniej redukcji w DuisburguRegulacje2026-Q1
2026-05-12 18
2026-Q1
2026-05-12 18
Zagrożenie cyberatakami narasta i wymaga wyższych standardówTechnologia2023-Q3
2023-10-01 4
2026-Q1
2026-05-12 22
Projektowe koszty dodatkowe w obszarze elektrolizy wody spółki thyssenkrupp nucera obciążają segment Decarbon TechnologiesTechnologia2026-Q1
2026-05-12 18
2026-Q1
2026-05-12 18
Ryzyka wynikające z błędów ludzkich i luk bezpieczeństwa zagrażają poufności i integralnościCyber2023-Q4
1
FY2025
2026-02-26 16
Narastające cyberataki i częściowo nieuregulowane zastosowanie AI zwiększają podatność infrastruktury krytycznej na zagrożeniaCyberFY2024
7
2025-Q4
2026-03-13 19
Klęski żywiołowe jako skutek zmian klimatycznych stanowią rosnące zagrożenieESG2023-Q1
2
2025-Q4
2026-02-26 10
Typowa zmienność przepływów pieniężnych w Q1 oczekiwana jest do odwrócenia w trakcie roku obrotowego ze względu na wzorce kapitału obrotowegoFinanse2025-Q4
2026-03-13 11
2025-Q4
2026-03-13 11
Wysoce zmienne ceny rudy żelaza wpływają na wycenę zobowiązań z tytułu odbioru do marca 2028FinanseFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Oceny poniżej poziomu inwestycyjnego w Standard & Poor's (BB) i Moody's (Ba3)FinanseFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Niski udział przychodów (< 1 %) z paliw kopalnych; węgiel/koks w segmencie Materials-ServicesFinanseFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Zapotrzebowanie na finansowanie i elastyczność finansowa muszą być zabezpieczoneFinanse2023-Q4
1
FY2025
2026-02-26 16
Zobowiązania emerytalne i ryzyka związane z oczekiwaną długością życia wymagają ciągłej wyceny z zastosowaniem stóp dyskontowychFinanse2023-Q4
1
FY2025
2026-02-26 16
Ryzyka refinansowania i planowania płynnościFinanseFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Niekorzystne warunki rynkowe wynikające z niższych poziomów cen i utrzymującego się słabego popytu w głównych gałęziach przemysłu w EuropieGeopolityka2025-Q4
2026-03-13 11
2025-Q4
2026-03-13 11
Odchylenie planów polityki klimatycznej od ścieżki 1,5°C wpłynęłoby na model biznesowyGeopolitykaFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Ryzyka wynikające z możliwej eskalacji konfliktu na Bliskim Wschodzie lub konfliktu Chiny-TajwanGeopolityka2025-Q4
2026-02-26 10
2025-Q4
2026-02-26 10
Dalsza eskalacja wojny na Ukrainie mogłaby znacząco zaszkodzić wzrostowi gospodarczemuGeopolityka2023-Q1
2
2025-Q4
2026-02-26 10
Wojny i konflikty na Ukrainie, Bliskim Wschodzie, w relacji Chiny-Tajwan oraz w Arktyce zwiększają niepewność i obciążają handel oraz inwestycjeGeopolityka2025-Q4
2026-03-13 19
2025-Q4
2026-03-13 19
Utrzymujące się niepewności geopolityczne wpływają na perspektywy biznesoweGeopolitykaFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Straty w segmencie klientów motoryzacyjnych i przemysłowych w Steel EuropeKlienciFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Przejście na produkty o obniżonej emisji CO₂; rosnące wymagania rynkowe w zakresie bardziej zrównoważonych rozwiązańKlienciFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Wysyłki znacząco niższe rok do roku, głównie pod wpływem spadku sprzedaży bezpośredniej do klientówKlienci2025-Q4
2026-03-13 9
2025-Q4
2026-03-13 9
Korzystniejsze ceny surowców wspierające wyniki, lecz narażone na zmienność cen towarówŁańcuch dostaw2025-Q4
2026-03-13 11
2025-Q4
2026-03-13 11
Przesunięcia projektów po stronie klientów i mało dynamiczny rozwój rynkuŁańcuch dostaw2025-Q4
2026-02-12 21
2025-Q4
2026-02-12 21
Supplier-Code-of-Conduct dla międzynarodowych umów środowiskowychŁańcuch dostawFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Utrzymujące się trudne i niepewne otoczenie rynkowe we wszystkich segmentach z wywołanymi rynkowo spadkami sprzedażyMakro2025-Q4
2026-03-13 11
2025-Q4
2026-03-13 11
Deutsche Wirtschaft schrumpfte 2024 um 0,2 Prozent; nur leichtes Wachstum 2025 erwartetMakro2025-Q4
2026-02-26 10
2025-Q4
2026-02-26 10
Schwankende Energie- und Rohstoffpreise stellen wesentlichen Risikofaktor dar; klimawandelbedingte Extremereignisse könnten Produktion und Lieferketten beeinträchtigenMakro2023-Q4
1
2025-Q4
2026-03-13 19
Zmienność cen energii, materiałów i surowców negatywnie wpływa na koniunkturęMakro2025-Q4
2026-02-26 10
2025-Q4
2026-02-26 10
Wysokie i utrzymujące się na wysokim poziomie koszty energii i kapitału obciążają działalność operacyjnąMakro2025-Q4
2026-02-26 10
2025-Q4
2026-02-26 10
Wpływ na globalne łańcuchy dostaw wynikający z napięć geopolitycznychMakroFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Fizyczne ryzyka klimatyczne (doraźne/chroniczne) w lokalizacjach ocenione za pomocą zestawu modeli CMIP6MakroFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Ryzyka przejścia wynikające z polityki klimatycznej, technologii i transformacji gospodarczej; przeanalizowano scenariusz Net-Zero-2050MakroFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Znaczące pogorszenie koniunktury, w szczególności w Niemczech; utrzymujące się obciążenia wynikające ze skutków wojny na UkrainieMakro2025-Q4
2026-02-26 10
2025-Q4
2026-02-26 10
Utrzymujący się słaby popyt i przytłaczające niepewności makroekonomiczne w większości grup klientów i regionówMakro2025-Q4
2026-03-13 11
2025-Q4
2026-03-13 11
Globalne zapotrzebowanie na stal stagnuje; Chiny odnotowują spadek o 5,4 % w 2024 rokuMakro2023-Q1
2
FY2025
2026-02-26 16
Polityka celna USA i reakcje innych gospodarek prowadzą do wysokiej zmienności makroekonomicznejMakroFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Polityka celna USA nadal obciąża światowy handel i wzrost; środki protekcjonistyczne hamują wymianę międzynarodowąMakro2025-Q4
2026-03-13 19
2025-Q4
2026-03-13 19
Potencjalne cła USA na import mogą wiązać się z wysokimi ryzykami koniunkturalnymi i wynikowymiMakro2025-Q4
2026-02-26 10
2025-Q4
2026-02-26 10
Konflikty handlowe i nowe cła USA wywierają negatywny wpływ na światową gospodarkęMakroFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Brak obniżek stóp procentowych mógłby obciążyć wydatki konsumpcyjne i inwestycyjneMakro2025-Q4
2026-02-26 10
2025-Q4
2026-02-26 10
Produkcja samochodów w Ameryce Północnej i Europie spada; wyraźny spadek w NiemczechRynekFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Rynek motoryzacyjny wykazuje osłabienie z prognozowanym spadkiem przychodówRynekFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Utrzymujące się trudne otoczenie rynkowe obciąża popyt i cenyRynek2025-Q4
2026-02-12 21
2025-Q4
2026-02-12 21
Nasilający się protekcjonizm, konflikty, niepewności geopolityczneRynekFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Restrykcyjne środki polityki handlowej USA w postaci ceł zakłócają łańcuchy dostaw i klimat inwestycyjnyRynekFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Zdarzenia naturalne związane ze zmianami klimatu zagrażają produkcji i globalnym łańcuchom dostawRynekFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Konflikty geopolityczne na Ukrainie, na Bliskim Wschodzie oraz między Chinami a Tajwanem znacznie obciążają rynki międzynarodoweRynekFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Niepewne rynki i słabszy popyt, w szczególności w przemyśle motoryzacyjnymRynekFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Koniunktura w sektorze budowy maszyn w UE zróżnicowana; wyraźne spadki w Niemczech i we WłoszechRynekFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Spadek sprzedaży wywołany rynkowo w wyniku niższych poziomów cen i słabego popytu w głównych branżachRynek2025-Q3
5
2025-Q4
2026-03-13 9
Niepewność regulacyjna w zakresie dekarbonizacji i przemysłu cementowegoRynekFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Ryzyko niedostępności zaangażowanych i wykwalifikowanych pracowników oraz kadry kierowniczejKadryFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Wskaźnik rotacji wynoszący 12,6 % przy 11,424 odejściachKadryFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Brak przypadków korupcji w FY2025, jednak wymagany jest kompleksowy program compliancePrawoFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Ryzyka compliance w zakresie prawa antymonopolowego mogą oznaczać ogromny potencjał szkód dla reputacji i finansówPrawo2025-Q4
2026-03-13 19
2025-Q4
2026-03-13 19
Ryzyka korupcji i przekupstwa w obrocie gospodarczymPrawoFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Handel uprawnieniami do emisji CO2 uwzględniony jako ramy ekonomiczne zielonej transformacjiRegulacjeFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Przestrzeganie wymogów Corporate Sustainability Reporting DirectiveRegulacjeFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Niekompletne lub obarczone wadami jakościowymi dane dotyczące zrównoważonego rozwoju; słabości procesowe w zakresie raportowania i transferu elektronicznegoRegulacjeFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Wymagane przestrzeganie niemieckiej ustawy o należytej staranności w łańcuchach dostaw (Lieferkettensorgfaltspflichtengesetz)RegulacjeFY2024
7
FY2025
2026-02-26 16
Ustawowe minimalne wymogi finansowania planów emerytalnych w USA i Wielkiej BrytaniiRegulacjeFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Nowe przepisy prawa mogą wiązać się z wyższymi kosztami lub niekorzystną pozycją względem konkurentówRegulacje2025-Q4
2026-02-26 10
2025-Q4
2026-02-26 10
Nowe przepisy prawa na poziomie krajowym i międzynarodowym mogą wiązać się z wyższymi kosztami lub niekorzystną pozycją dla thyssenkruppRegulacje2025-Q4
2026-03-13 19
2025-Q4
2026-03-13 19
Niemiecka stawka podatku dochodowego od osób prawnych spada w latach 2028-2032 o 500 punktów bazowychRegulacjeFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
CBAM i cła stalowe nie wywierają jeszcze wymiernych skutków, jednak zmiany ram politycznych mogą stanowić potencjalny pozytywny impulsRegulacje2025-Q4
2026-03-13 9
2025-Q4
2026-03-13 9
Oparte na modelach szacunki emisji zanieczyszczeń, wskaźników recyklingu materiałów i emisji Scope 3; zaakceptowane niepewnościTechnologiaFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Technologie neutralizacji na potrzeby wychwytywania i składowania CO₂ mogą nie zostać uznane za dopuszczalną opcjęTechnologiaFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Chińscy producenci zdobywają udziały rynkowe; chińska produkcja samochodów nadal rośnieKonkurencjaFY2025
2026-02-26 16
FY2025
2026-02-26 16
Dyskusja na temat nakładania ceł przez USAKonkurencjaFY2024
7
FY2025
2026-02-26 16
Trwające inicjatywy restrukturyzacyjne w segmentach Automotive Technology i Steel Europe, prowadzone z udziałem negocjacji z pracownikamiPrawo2025-Q2
3
2025-Q2
3
Reklama

Raportowane KPI (zgodnie z ujawnieniem) (33)#

Wskaźniki, które spółka ujawnia samodzielnie poza standardowymi danymi finansowymi; m.in. Metodologia

Firmowe KPI przytoczone dosłownie z raportów (po angielsku, zgodnie z ujawnieniem; bez normalizacji). Pozycje bilansowe i standardowe wykluczono.
DataOkresKPIWartość / zmianaŹródło
2026-08-132026-Q2Kobiety na stanowiskach kierowniczych A L3 rok obrotowy 24/2517.514
2026-08-132026-Q2Zakupy i pobór wody rok obrotowy 24/25292,315,52314
2026-08-132026-Q2Odprowadzanie wody rok obrotowy 24/25277,878,65614
2026-08-132026-Q2Odpady do recyklingu rok obrotowy 24/251,348,75014
2026-08-132026-Q2WACC rok obrotowy 24/251114
2026-08-132026-Q2Odpady ogółem rok obrotowy 24/251,627,47214
2026-08-132026-Q2Akcje w obrocie622,531,74114
2026-08-132026-Q2Scope 3 rok obrotowy 24/25186.014
2026-08-132026-Q2Emisje zakres 2 rynkowe rok obrotowy 24/251.214
2026-08-132026-Q2Emisje zakres 2 lokalizacyjne rok obrotowy 24/251.114
2026-08-132026-Q2Emisje zakres 1 rok obrotowy 24/2519.814
2026-08-132026-Q2Zwrot z kapitału własnego przed opodatkowaniem rok obrotowy 24/259.8 (EUR %)14
2026-08-132026-Q2ROCE rok obrotowy 24/250.714
2026-08-132026-Q2Order backlog>€20 bn15
2026-08-132026-Q2Dostawcy wysokiego ryzyka rok obrotowy 24/2543.914
2026-08-132026-Q2Marża brutto % rok obrotowy 24/2511.314
2026-08-132026-Q2Marża brutto rok obrotowy 24/253,719 (million €)14
2026-08-132026-Q2Wskaźnik kapitału własnego rok obrotowy 24/2536.614
2026-08-132026-Q2Wzrost efektywności energetycznej rok obrotowy 24/25162 GWh14
2026-08-132026-Q2Marża EBT rok obrotowy 24/253.214
2026-08-132026-Q2Marża EBIT rok obrotowy 24/250.214
2026-08-132026-Q2Dywidenda na akcję rok obrotowy 2024/250.1514
2026-08-132026-Q2Średni okres windykacji rok obrotowy 2024/2543.414
2026-08-132026-Q2Roczna redukcja emisji rok obrotowy 2024/2531.4 t CO214
2026-08-132026-Q2Skorygowana intensywność B+R rok obrotowy 2024/252.914
2026-08-132026-Q2Wskaźnik częstotliwości wypadków rok obrotowy 2024/252.714
2026-05-182026-Q1Napływ zamówień€+0.2 bn12
2026-05-182026-Q1order backlog>€20 bn12
2026-05-122026-Q1Zwrot na kapitale własnym przed opodatkowaniem9.8 (EUR %)8
2026-05-122026-Q1order backlog marine systems>€20 bn8
2026-05-122026-Q1Wskaźnik kapitału własnego36.68
2026-05-122026-Q1Wzrost efektywności energetycznej162 GWh8
2026-05-122026-Q1ROCE0.78
Reklama

Śledzenie Guidance (najnowsze na metrykę/okres · 15/15)#

Wszystkie prognozy kierownictwa (guidance) i ich późniejszy wynik. Metodologia

Za okresWydano dniaWskaźnikCelOcenaKierunekŹródło
FY20262026-08-13EBIT600–900oczekującepodwyższono17
FY20262026-08-13Zysk netto-700–-400oczekującepodwyższono17
FY20262026-08-13Przychody grupy-3–-1%oczekującepotwierdzony17
FY20262026-08-13FCF przed M&A-600–-300oczekującepotwierdzony17
FY20262026-03-13Wzrost przychodów (r/r)-2–1%oczekującepotwierdzony19
FY20262026-03-13Automotive Technology przychody-7–-4%oczekująceobniżony19
FY20262026-03-13Decarbon Technologies przychody-10–-7%oczekująceobniżony19
FY20262026-03-13Materials Services przychody2–5%oczekującepodwyższono19
FY20262026-03-13Steel Europe przychody-3–0%oczekująceobniżony19
FY20262026-03-13Marine Systems przychody2–5%oczekującepodwyższono19
FY20262026-03-13Inwestycje1 400–1 600oczekującepotwierdzony19
FY20262026-02-26Capex1 400–1 600oczekującewydany po raz pierwszy16
FY20262026-02-26EBITDA (adjusted)500–900oczekującewydany po raz pierwszy16
FY20262026-02-26FCF (raportowany)-600–350oczekującewydany po raz pierwszy16
FY20262026-02-26zysk netto-800–-400oczekującewydany po raz pierwszy16
Reklama

Rozwój#

Skrócone podsumowanie każdego okresu sprawozdawczego w formie tekstu ciągłego: co zmieniło się operacyjnie, jakie czynniki wskazuje kierownictwo, jak rozwinęły się wyniki i przepływy pieniężne. Metodologia

FY2026

W roku obrotowym 2026 thyssenkrupp zaraportował kwartalne przychody w wysokości 7 186 mln, 8 380 mln oraz 8 786 mln odpowiednio w Q1 do Q3, przy czym Q3 wzrósł o 8 % rok do roku, napędzany przez segmenty Materials Services, Steel Europe i Marine Systems 17. Skorygowany EBIT poprawiał się stopniowo w raportowanych kwartałach, wspierany przez program zarządzania efektywnością APEX oraz środki restrukturyzacyjne, natomiast skonsolidowany wynik netto pozostawał ujemny w Q1 i Q2 z powodu wyższych kosztów restrukturyzacji, w tym rezerwy w wysokości 315 mln € na redukcję zatrudnienia w Steel Europe, a także strat z tytułu utraty wartości związanych ze zmianami portfela 22 20. Rok upłynął pod znakiem istotnej transformacji portfela: Marine Systems (TKMS AG & Co. KGaA) zadebiutował na Giełdzie Papierów Wartościowych we Frankfurcie 20 października 2025 r., przy czym thyssenkrupp zachował 51 % udziałów większościowych; 50 % udział w Hüttenwerke Krupp Mannesmann (HKM) został przeniesiony na Salzgitter AG w lipcu 2026 r., a akcjonariusze zagłosowali za wydzieleniem tk accelis (Materials Services) na walnym zgromadzeniu w dniu 7 sierpnia 2026 r. 22 20 17. Grupa potwierdziła prognozę roczną dotyczącą skorygowanego EBIT, wolnych przepływów pieniężnych przed M&A oraz wyniku netto po raporcie za H1 18, a po raporcie za Q3 zawęziła zakres prognozy skorygowanego EBIT w górę, podnosząc dolną granicę z 500 mln € do 600 mln €, przy utrzymaniu górnej granicy na poziomie 900 mln € 17.

FY2025

W roku obrotowym 2025 (październik 2024, wrzesień 2025) thyssenkrupp AG odnotował przychody grupy w wysokości 32 837 mln euro, niższe o 6 % rok do roku w warunkach słabego popytu przemysłowego, szczególnie w segmentach Steel Europe i Automotive Technology 16. Zgłoszony wynik operacyjny odbudował się do 76 mln euro ze straty roku poprzedniego wynoszącej 1 041 mln euro, przy czym EBITDA wzrosła o 67 % do 1 490 mln euro, a skorygowany wynik EBIT zwiększył się o 72 mln euro do 640 mln euro, wspierany programem poprawy efektywności APEX, mimo odpisów aktualizujących wartość aktywów Steel Europe wynoszących łącznie około 0,6 mld euro w ciągu całego roku 16. Zysk netto przypadający akcjonariuszom wyniósł 465 mln euro (EPS: 0,75 euro na akcję) w porównaniu ze stratą netto 1 450 mln euro w roku poprzednim, co odzwierciedla zarówno poprawę operacyjną, jak i zyski z działań portfelowych, w tym sfinalizowanie sprzedaży Electrical Steel India w dniu 30 stycznia 2025 r. za około 440 mln euro 16. Nowe zamówienia grupy wzrosły o 15 % do 37 686 mln euro, napędzane przez duże rozszerzenia zamówień na okręty podwodne w segmencie Marine Systems, którego portfel zamówień osiągnął rekordowy poziom 18,2 mld euro na koniec roku obrotowego 16. Rok zdominowały: przygotowanie i następujące w październiku 2025 r. wejście na giełdę Marine Systems (TKMS), zawarcie z IG Metall w lipcu 2025 r. zbiorowego porozumienia restrukturyzacyjnego Neuaufstellung Stahl oraz otrzymanie w połowie września 2025 r. indykatywnej oferty przejęcia Steel Europe od Jindal Steel International 16.

FY2024

W roku obrotowym 2024 (kończącym się 30 września 2024) thyssenkrupp AG odnotował przychody za cały rok w wysokości 35 041 mln EUR milionów, które spółka określiła jako spadek o 7 % w porównaniu z rokiem poprzednim w wyniku kryzysów geopolitycznych, słabego popytu i niższych cen, przy czym Steel Europe i Automotive Technology odnotowały największe spadki 7. Wynik operacyjny za cały rok wyniósł -1 041 mln EUR milionów, a rok zamknął się stratą netto w wysokości 1 986 mln EUR, z czego thyssenkrupp Steel Europe odpowiadał za odpisy z tytułu utraty wartości aktywów niematerialnych oraz rzeczowych aktywów trwałych na kwotę 1,0 mld EUR 7. Skorygowany EBIT osiągnął 567 mln EUR, poniżej poziomu z roku poprzedniego, ponieważ poprawa w segmentach Materials Services i Marine Systems nie zdołała zrównoważyć spadków w pozostałych segmentach 7. Wolne przepływy pieniężne za cały rok wyniosły -172 mln EUR milionów, natomiast wolne przepływy pieniężne przed transakcjami M&A były dodatnie i wyniosły 110 mln EUR; pozycja finansowa netto wyniosła 4 395 mln EUR, powyżej poziomu z roku poprzedniego 7. Do kluczowych kamieni milowych strategicznych należały: utworzenie nowego segmentu Decarbon Technologies z dniem 1 października 2023, nabycie przez EP Corporate Group 20 % udziałów w Steel Europe w lipcu 2024 przy toczących się negocjacjach dotyczących joint venture w proporcji 50/50, a także uruchomienie ogólnogrupowego programu poprawy efektywności APEX 7.

FY2023

thyssenkrupp AG odnotował roczny przychód w wysokości 37 536 Mio € za rok obrotowy 2022/2023, niższy niż w roku poprzednim, gdy wyniósł 41 140 Mio €, na skutek znacznych spadków cen w segmencie Materials Services i słabszego otoczenia rynkowego w Steel Europe 1. Skorygowany wynik EBIT spadł do 703 Mio €, a skorygowana marża EBIT obniżyła się do 1,9 %, co odzwierciedla brak pozytywnego wpływu cen z roku poprzedniego oraz wyższe koszty surowców i energii 1. Grupa odnotowała stratę netto w wysokości 2 072 Mio € (rozwodniony EPS: -3,33), wynikającą przede wszystkim z odpisów aktualizujących wartość w Steel Europe w czwartym kwartale na kwotę 1 765 Mio € z powodu wyższego kosztu kapitału i pogorszenia koniunktury gospodarczej 1. Wolne przepływy pieniężne za cały rok osiągnęły 457 Mio €, wspierane przez znaczną redukcję kapitału obrotowego netto w ostatnim kwartale, przy środkach pieniężnych i ich ekwiwalentach wynoszących 7 339 Mio € oraz aktywach finansowych netto w wysokości 4 314 Mio € na koniec roku 1. Do kluczowych wydarzeń roku należały: IPO thyssenkrupp nucera w lipcu 2023 r., otrzymanie zobowiązań rządowych do dofinansowania projektu dekarbonizacji tkH2Steel w wysokości około 2 Mrd €, uruchomienie programu poprawy wyników APEX oraz reorientacja portfela poprzez wydzielenie nowego segmentu Decarbon Technologies 1.

Reklama

Słowniczek#

  • Przychody: Przychody z umów z klientami po pomniejszeniach, tak jak wykazuje je sama spółka; nie produkcja całkowita, przychody brutto, GMV ani napływ zamówień.
  • Zysk operacyjny: Operacyjna pozycja rachunku zysków i strat, czyli zysk operacyjny; EBIT tylko jako oznaczone zastępstwo, nigdy zysk przed opodatkowaniem ani zysk zwyczajny.
  • Zysk netto: Zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej, po działalności zaniechanej; bez udziałów mniejszości i bez całkowitych dochodów.
  • EPS: Rozwodniony EPS przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej; wartość opublikowana zawsze ma pierwszeństwo przed wyliczoną, wartości wyliczone są oznaczone.
  • FCF: FCF = przepływy operacyjne minus Capex na rzeczowe aktywa trwałe; własna wartość FCF spółki jest pokazywana osobno.
  • Przepływy op.: Przepływy operacyjne zgodnie z publikacją; spółki MSSF mogą ujmować zapłacone odsetki w przepływach finansowych, więc porównywalność bywa ograniczona.
  • Gotówka: Gotówka i jej ekwiwalenty, bez papierów wartościowych, chyba że spółka ujmuje je w tej pozycji.
  • Dług netto: Dług netto = zadłużenie finansowe bez zobowiązań leasingowych minus gotówka na ten sam dzień; własna pozycja netto spółki może się różnić.
  • *: wyliczone, wzór w dymku
  • ≈: wyliczone, przybliżenie
  • ~: niepewne; wartość pozostaje widoczna, oceny jej nie używają
  • °: poprawione przez zapytanie do dokumentu lub skorygowane na podstawie dowodu
  • EBIT: EBIT jako zastępstwo: rachunek wyników nie zawiera pozycji operacyjnej
  • basic: podstawowy EPS jako zastępstwo, gdy brak rozwodnionego
Reklama

Źródła: raporty kwartalne, raporty roczne i dokumenty relacji inwestorskich#

Wszystkie dokumenty źródłowe, z których NadirAlpha zbudował ten raport, z typem (raport kwartalny, półroczny, roczny, komunikat o wynikach), datą publikacji i bezpośrednim linkiem do zgłoszenia (EDINET/SEC/IR). Metodologia

35 dokumentów · 2023 do 2026 · IR
#Typ dokumentuOpublikowanoLink
#1 / #101IR-Report raport–Otwórz
#2IR-Quarter raport kwartalny–Otwórz
#3 / #103IR-Quarter raport kwartalny–Otwórz
#5IR-Quarter raport kwartalny–Otwórz
#6 / #106IR-Quarter raport kwartalny–Otwórz
#7 / #108IR-Annual raport roczny–Otwórz
#23IR-Quarter raport kwartalny–Otwórz
#24IR-Half raport półroczny–Otwórz
#26IR-Quarter raport kwartalny–Otwórz
#27IR-Quarter raport kwartalny–Otwórz
#28IR-Quarter raport kwartalny–Otwórz
#30IR-Quarter raport kwartalny–Otwórz
#31IR-Quarter raport kwartalny–Otwórz
#25IR-Half raport półroczny2023-08-09Otwórz
#4 / #104IR-Quarter raport kwartalny2023-10-01Otwórz
#29IR-Half raport półroczny2023-10-01Otwórz
#32IR-Half raport półroczny2023-10-01Otwórz
#13IR-Report raport2025-09-30Otwórz
#21IR-Quarter raport kwartalny2026-02-12Otwórz
#10 / #111IR-Quarter raport kwartalny2026-02-26Otwórz
#16 / #117IR-Annual raport roczny2026-02-26Otwórz
#33IR-Half raport półroczny2026-02-26Otwórz
#34IR-Half raport półroczny2026-02-26Otwórz
#35IR-Annual raport roczny2026-02-26Otwórz
#9IR-Quarter raport kwartalny2026-03-13Otwórz
#11IR-Quarter raport kwartalny2026-03-13Otwórz
#19 / #121IR-Quarter raport kwartalny2026-03-13Otwórz
#8 / #109IR-Quarter raport kwartalny2026-05-12Otwórz
#18IR-Quarter raport kwartalny2026-05-12Otwórz
#22 / #124IR-Quarter raport kwartalny2026-05-12Otwórz
#12IR-Quarter raport kwartalny2026-05-18Otwórz
#14 / #115IR-Quarter raport kwartalny2026-08-13Otwórz
#15IR-Quarter raport kwartalny2026-08-13Otwórz
#17IR-Quarter raport kwartalny2026-08-13Otwórz
#20 / #122IR-Quarter raport kwartalny2026-08-13Otwórz

FAQ#

Czy istnieje prognoza zarządu (Guidance) na okres FY2026?

Tak. Zarząd opublikował cele na okres FY2026, w tym EBIT. Rozdział dotyczący Guidance tracking przedstawia wszystkie cele i porównuje je z późniejszymi wynikami rzeczywistymi; neutralnie, bez własnych szacunków.

Czy thyssenkrupp AG wypłaca dywidendę?

Dokumenty zgłoszeniowe zawierają informacje o dywidendzie; najnowszy wpis: dywidenda na akcję 0,15 (2026-Q2) (zgodnie z raportem, bez własnej oceny). Szczegóły z linkami do źródeł znajdują się w rozdziałach raportu.

Gdzie mogę znaleźć oficjalne dokumenty Investor Relations spółki thyssenkrupp AG?

NadirAlpha podaje w rozdziale źródeł linki do wszystkich 47 wykorzystanych dokumentów oryginalnych (Dokumenty IR): raport kwartalny, raport półroczny, raport roczny, każdy z typem, datą publikacji i bezpośrednim odnośnikiem; każda liczba w raporcie ma numer źródła.

Więcej raportów NadirAlpha#

Wszystkie raporty · Akcje niemieckie (31)

Reklama